OMGEVING RIJNSTREEK Achttien dood vonnissen Laatste Berichten MARKTBERICHTEN DONDERDAG 6 MAART 1941 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 HILLEGOM Een nieuwe stamhut voor de vooortrek- kers. Maandagavond j.l. heeft alhier plaats gehad de zegening van den nieu wen stamhut der R.K. Voortrekkerstam „William Doyle" en de installatie van Oubaas der Voortrekkersgasten. Na het vlagbreken opende Hopman Adamse de bijeenkomst met gebed en een woord tot den eerwaarden heer Pastoor v. Leeuwen en den heer burgemeester. Hij heette deze welkom en verzocht den Pastoor vervolgens tot zegening v. d. stamhut te willen overgaan. Pastoor v. Leeuwen sprak hierna dë ge beden der zegening uit en zeide in een persoonlijk woord, dat deze stamhut ge wijd is tot een „nieuw huis". Dit is wel een groot woord voor dezen hut, maar toch blijft van toepassing de beteekenis van dit woord: „nieuw huis". Wat hier zal ge schieden, heeft de zegen van God! Allereerst werd hierna door Hopman Adamse Oubaas Franken geinstalleerd door het opspelden van de ondei-schei- dingsteekenen, het overreiken van hoed en stok en het nazeggen der belofte. De nieuwe Oubaas installeerde vervol gens 6 voortrekkersgasten onder hetzelfde ceremonieel. De Hopman feliciteerde den nieuwen Oubaas hierna, waarop deze. namens de nieuw-geïnstalleerden zich tot den Pastoor en den heer burgemeester richtte. Tot do voortrekkers zei spr. „Ik kom als jullie Oubaas vanavond tot je met het woord van Lord Baden Powell: „Peddel je kano zelf" en „Dien". Onthoud dit Leit motiv voor je verkennersleven. Wordt een man en dién de gemeenschap! Denk er om, dat je je kano als katholiek voor trekker moet peddelen naar de Oceaan, die God is en leer je „peddelmethode" van den Zaligmaker, die ons tot model is ge geven. Na den korten gelukwensch van den Aalmoezenier van der Vliet sprak ver volgens de burgemeester tot besluit het volgende. Jongelui, toen ik hierheen kwam, over kronkelpaadjes meende ik de rimboe tege moet te gaan. Nu ik echter hier den Pas toor heb ontmoet en de zegening van den hut heb meegemaakt, heb ik gezien, dat jullie christen-verkenners zijt. Ik wensch je toe, dat de zegen van God over je nieu we streven rijkelijk mag neerkomen en dat je rustig in deze tijden zult blijden voortgaan met te werken aan je voor trekkers-ideaal. Met een traditioneel kampvuur, hetwelk door den burgemeester en kap. v. d. Heij den ten deele werd bijgewoond, werd de installatie-plechtigheid besloten. KATWIJK AAN DEN RTJN Dat viel niet mee. Een drietal zeer jeugdige inwoners uit Leiden hielden zich op in den winkel van den kruidenier v. L. in de Voorstraat. Zij zagen kans op zeker onbewaakt oogenblik de winkellade te na deren en zich in het bezit te stellen van eenig kleingeld, om daarna zich met haas tigen spoed te verwijderen, hetgeen juist de volle aandacht van de winkelierster vroeg. Direct werd kennis gegeven aan de politiepost en werd jacht gemaakt op deze spes patriae. Zeer spoedig waren ze gevat en werden ze meegenomen naar de politiepost voor een verhoor. Vervolgens zijn ze naar de ouderlijke woning getrans porteerd. OEGSTGEEST Fietsendief achterhaald. Terwijl de heer T. alhier zijn rijwiel een oogenblik voor z'n woning aan de Ter wee weg had la ten staan in het middaguur is zijn karre tje plotseling verdwenen. Aangifte bij de politie volgde met het gunstig resultaat, dat het enkele uren later de politie te Kat wijk gelukte den dader, zekere J. v. D. al daar op aanwijzing aan te houden. Het rijwiel bleek in.tusschen reeds te Leiden aan een particulier te zijn verkocht. VOORSCHOTEN „St. Deus Dedit" Onder voorzitter schap van den heer N. Lamboo hield bo vengenoemde vereeniging op 3 Maart haar jaarvergadering. De Pastoor woonde als geestelijk adviseur deze vergadering bij. De secr. de heer C. J. v. d. Ene las de no tulen en het jaarverslag. De penn. de heer N v. Os, bracht het financieel verslag uit, waaruit bleek, .dat de rekening sloot met een batig saldo van 27.24. In de spaor ka? Rome-reis was een bedrag van 134.28 Door de controle-commissie werd een goedkeurend verslag uitgebracht. Tot leden der controle-commissie 1941 werden be noemd de heeren A. v. Heiningen. B. v. Brecht en C. Karremans. Vervolgens had de bestuursverkiezing plaats. Aan de beurt van aftreden waren N. Lamboo en C. J. v. d. Eng die herkozen werden. Hierna voerde de heer Salman, secr. van het hoofdbestuur het woord, die een propa- ganda-rede hield. Mét groote aandacht werd deze rede gevolgd. Hierna sir-t de voorz. en volgde de gebruikelijke verloting Diefstal. Gistermorgen is ten nadeele van den heer J. B. tusschen 7 en 8 uur voor middag een heerenrijwiel ontvreemd, staan de nabij de kath. kerk, alhier. Personalia. Door B. en W. zijn alhier tot tijdelijk ambtenaar ter secretarie, bij den dienst steun verleen ing en armenzorg benoemd de heer J. Faber, thans werkzaam als ambtenaar te Oosterhessels en de heer A. Voorberg, thans werkzaam als ambte naar ter secretarie te de Lier, met ingang va nl5 Maart 1941. Tot veldwachter dezer gemeente is met ingang van heden be noemd, de heer A. Leewis te Giesendam, thans wachtgelder korporaal bij de politie- troepen. ALPHEN AAN DEN RIJN Afscheid. Dezer dagen heeft de heer de Groot, bij het bereiken van den pen sioengerechtigden leeftijd, ontslag genomen als leeraar aan den cursus van de vereeni ging voor tuinbouw alhier. Bij de laatste door hem gehouden cursus werden aan ver schillende leerlingen diploma's uitgereikt en werd den scheidenden leeraar door be stuur en'leerlingen gehuldigd, waarbij hem vele blijken van waardeering en bloemen werden aangeboden. Personalia. Bij de te Den Haag gehou den examens machineschrijven slaagden de dames T. Bolhuis, B. v. Doorn, en T. M. Speet, en de heeren J. M. Borgers, L. M. den Besten, O. Klinkenberg en L. Schote- meijer, terwijl de heer L. Groenendijk slaagde voor Kantoorstenograaf, allen op geleid aan de Erkende Pontschool alhier. Botsing. Bij de betonfabriek van de firma van Dijk, waar als gewoonlijk bij het lossen van schepen, lorries worden ge bruikt, die den rijweg moeten oversteken kwam een auto uit Waddingsveen met een dezer wagentjes in botsing, waarbij de auto belangrijk werd beschadigd. Waschgoed verdwenen. Door C. A. in de Raadhuisstraat werd aangifte gedaan van vermissing van waschgoed. Geboren: Rein Lolke, zoon van R. Vlieger en M. Baarsma. Willem Comelis, zoon van A. Breedijk en A. Koole. Aart, zoon van J. de Jong en T. Verburg. An- tonius Jozef Maria, zoon van J. G. E. Hand- graaf en C. B. G. Fuitenburg. Koop, zoon van G- Oosterveen en A. Buter. Ondertrouwd: Dirk Stigter 25 j., wonende te Bodegraven en Neeltje van Rijn, 22 jaar. V ertrokken: CCornelis G. Kerk vliet en gezin, naar Lisse. Jan T. Punt, naar 's-Gravenzande. Gerardius M. Eps- kamp, naar Leiden. Laurentus C. Meijers, naar Rotterdam. BOSKOOP Harmonie „St. Caecilia." Gisteravond hield de R.K. Harmonie „St. Caecilia" haar jaarvergadering in het R.K. Verenigings gebouw. Na opening door den voorzitter, den heer W. Schalkwijk, werd het jaarver slag voorgelezen van den penningmeester, dat sloot met een kassaldo van 20,65. Hierna kwam een zeer urgent vraagstuk ter sprake. Een vraagstuk hetwelk door de tijdsomstandigheden een steeds benauwen der probleem begon te worden n.l.: Moet de vereeniging. welke ruim 20 jaar in een noodzakelijke behoefte heeft voorzien, worden opgeheven of stop gezet? Wanneer we de loop der gebeurtenissen in de laatste jaren wat nauwkeuriger heb ben gevolgd dan oppervlakkig, dan hébben we wel gezien, dat het niet goed ging met de Harmonie. De leden kwamen de repeti ties nog wel bezoeken, doch er moest met kunst en vliegwerk achterheen worden ge trokken. Somstijds verschenen er slechts een zestal, die dan als trouwe leden van zelfsprekend ook him interesse verloren. Dit verschijnsel is niet te wijten aan het feit, dat er geen liefhebberij voor de muziek meer bestond. Ook niet aan het feit, dat de leiding wer verwaarloosd. Directeur Markx uit Alphen aan den Rijn was steeds op zijn post en aan zijn kwa liteit als directeur was den achteruitgang in geen geval te wijten. Wat dan wel vra gen we ons af. Werkten de tijdsomstand- digheden deprimeerend op de leden, zoo ja, waarom ging het dan in andere vereeni- gingen wel goed. Waarom kon een neutrale vereeniging wel een uitvoering geven? Lag de oorzaak misschien bij het bestuur. We kunnen verschillende mogelijkheden be zien, maar wat we ook bekijken en niet be kijken, het eenigste wat we zagen was, dat de Harmonie langzaam maar zeker zijn einde scheen te naderen. En dan kun nen we als de voornaamste aanleiding daar voor de financieele zijde noemen. Van de 200 donateurs, die de vereeniging in Zijn glorietijd had, zijn er slechts 40 overge bleven. Zoo is het gekomen, dat de schuld wegens zaalhuur, honorarium en andere onkosten een dergelijke omvang dreigde aan te nemen, dat het niet verantwoord was op deze wijze door te gaan. Wat te doep. Lang en breed is de zaak bekeken. En aan de hand daarvan en het hierboven vermelde werd een stemming gehouden onder de aanwezige leden. 90 pet stemde voor stopzetting, zoodat in dien geest be sloten is. Stopzetting tot betere tijden aan breken. Jaarvergadering „Arbeid Cultura" Gisterenavond hield onder leiding van den tweeden voorz. den heer G. H. Dekens, de Vereeniging van leerlingen en oud-leer lingen der Rijkstuinbouwschool „Arbori Cultura" in hotel Neuf haar jaarvergade ring. Na het welkom herdacht de voorzit ter twee leden der vereen, n.l. de heeren M. Gesterkamp en P. Weimar die in 1940 waren overleden waarvoor een minuut stilte werd gevraagd en waaraan staande gevolg werd gegeven. Daarna werden de notulen voorgelezen door de secr. de heer Brands, die onveranderd werden vastge steld, alsook die van de penningmeester en diverse commissies. Hierna bracht de kascommissie verslag uit, waaruit bleek, dat de vereen, beschikt over een klein batig saldo. Bestuursverkiezing volgde hierna. In de plaats van de heer N. F. Weyer, te Schiebroek, die voor deze fun ctie had bedankt, moest een voorzitter ge kozen worden. Na driemaal stemmen werd gekozen de her H. G. Dekens. Deze ver klaarde de benoeming aan te nemen en deelde de vergadering mede, zijn beste krachten te zullen geven vor Arbori, waar voor ik, alsdus spr.r reeds 15 jaar in de ge legenheid was. Vervolgens werden de af tredende bestuursleden herkozen. Na nog eenige huishoudelijke besprekingen werd de vergadering gesloten. Regeeringscommissaris te Haarlem benoemd. Naar het A. N. P. verneemt zal het Ver ordeningenblad van hedenavond een veror dening bevatten, waarin de verordening nr. 36 inzake het bestuur van gemeenten van toepassing wordt verklaard op de ge meente Haarlem. Naar het Rijkscommissariaat mededeelt is tot burgemeester-regeeringscommissaris benoemd de heer S. L. A. Plekker. Omtrent den levensloop van dezen re geeringscommissaris deelt het A. N. P. voorts mede: De heer S. L. A. Plekker, is 17 Maart 1883 te Amsterdam geboren. Reeds op jeugdigen leeftijd ging hij naar Ned.-In- dië, waar hij van 1903 tot 1926 bestuurder was van verscheidene tabaksondememin- gen. Nadat hij in Nederland was terugge keerd, in 1926, wijdde hij zich aan de stu die der economie. In 1927 werd hij benoemd tot secretaris van een landbouw-cultuur-maatschappij. Sedert 1932 bewoog hij zich uitsluitend in het politieke leven. Reeds in 1932 trad hij tot de N. S. B. toe en tot nu toe was hij gevolmachtigde van den leider der N. S. B. in Noord-Holland. Door zijn oprecht karakter en zijn krach tige verdediging van zijn politieke overtui ging, heeft hij zich algemeen achting ver worven. De heer Plekker is gehuwd en heeft twee kinderen. HAZERSWOUDE Geboren: Lena dr. van P. Noordam en W. P. Hofman. Adrians, dr. van H. v. d. Lip en C. J. de Graaf. Ondertrouw d: T. M. Noordam, 29 jaar en J. Noordam 31 jaar. Overleden: Alida C. van der Wiel, 44 jaar, echtgenoote van J. Blijikven. LEIDERDORP Opbrengst collecte. De alhier gehou den collecte voor de Winterhulp bracht op ƒ54.35. Geboren: z. v. L. Krijgsman en H. Hoogedrijk. Ineke Geertruida Maria d. v W. Veringa en C. Broekhof. Pieter Jacobus z. v. W. Borreman en S. Be ij er. Maria d. v. D. de Ridder en H. Boom. Ernst Alfons Boudewijn z. v. M. H. A. J. Noort en J. A. M. Neuteboom. LEIMUIDEN K. J. M. V. De bijeenkomst van Dins dagavond werd geopend door den voorzit ter met den chr. groet. Vervolgens heette hij van harte welkom den spreker van de zen avond, notaris Lohman, van Oude-We- tering. Notaris Lohman had als onderwerp gekozen „De emancipatie van Katholieke Dichters". Hierin werd naar voren ge bracht dat er altijd katholieke dichters zijn geweest, doch in verschillende tijd perken zijn'zij jammer genoeg niet vol doende bekend geworden, omdat het hun belet werd met hun werk naar buiten uit te treden. In de middeleeuwen heeft de kath. cultuur gebloeid, daarentegen werd zij later zoodanig gedrukt, dat de kath. poëzie practisch onmogelijk was. Hierna memoreerde spreker nog enkele groote dichters, o.a. Nanning, die vooral bekend is geworden door het gedicht van de fol tering van den H. Romanus, Joachim le Sage ten Broek die als het ware zijn heele leven heeft opgeofferd voor de emancipa tie. Alb. Thijm, die juist bijzonder veel werkte onder andersdenkenden om aan hen zijn overtuiging te verduidelijken. Vervol gens pater v. Meurs van wien men schoone verzen aantreft, en ten slotte van den dich ter bij uitstek Guido Gezelle, die reeds op 17-jarigen leeftijd beroemd was. Met twee prachtige gedichtjes van Guido Gezelle eindigde notaris Lohman zijn interessante lezing, n.l. het Schrijverke en het Ruischen van het ranke riet. Hierna dankte de mo derator den spreker voor zijn leerzame en interessante lezing. MEIJE-ZEGVELD Par. Jongemannenver. „St. Jan". Na de gebruikelijke opening sprak de heer Fr. van Zoest een welkomstwoord tot de le den en heette den pastoor en den secre taris van den Stillen Omgang afd. Bode graven en Zwammerdam van harte wel kom. Nadat de notulen waren goedge keurd, sprak de heer Koen Piket over „Rondom de Heilige Stede". Allereerst schetste spr. het wondere ge beuren in den nacht van 15 op 16 Maart 1345. Na het béwijs geleverd te hebben, dat het wonder geschiedkundig vast staat, maakte hij melding van de liefde der vrou wen van vroeger eeuwen en nu voor het H. Sacrament. Sprekende over de processies maakt hij voorts gewag van de moeilijkhe den en de tegenstand, die ondervonden werd. Na de beteekenis van het Bagijn- hot uiteengezet te hebben sprak hij nog over den huidigen Stillen Omgang. Pastoor Kampenhout sprak hern a woor den van dank en voegde er nog eenige per soonlijke herinneringen uit de jaren van na den oorlog 19141918 aan toe. Nadat de voorz. den spreker bedankt had, sloot hij de vergadering, w»"ma nog gepaste ont spanning volgde. Reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage. BINNENLAND. GROOT PROCES TE 's-GRAVFNHAGE GEëINDIGD. Het op 24 Februari voor een Duitsch krijgsgereclit in Den Haag begonnen pro ces tegen leden van een terreur-, sabotage- en spionnageorganisatie is op Dinsdag 4 Maart met het uitspreken van de vonnis sen geëindigd. Achttien beklaagden zijn ter dood veroordeeld, zes zijn vrijgespro ken, de anderen kregen tuchthuis- IR. MUSSERT BIJ RIJKSMAARSCHALK GOERING. In tegenwoordigheid van den rijks commissaris. De leider der N. S. B. heeft Maandag j.l. in Berlijn een bezoek gebracht aan den rijksmaarschalk Goer ing. Dit onderhoud, dat ongeveer anderhalf uur duurde, vond plaats in de appartemen ten van den rijksmaarschalk in het lucht vaartministerie in tegenwoordigheid van den- rijkscommissaris voor het bezette ge bied rijksminister Seys Inquart. BUITENLAND. DUITSCH WEERMACHTBERICHT BERICHT. BERLIJN, 5 Maart (D.N.B.) Het opperbevel der Duitsche weermacht maakt bekend: De bewegingen der Duitsche troepen in Bulgarije verloopen verder volgens het opgestelde plan. In de ochtenduren van 4 Maart tracht ten lichte Britsche zeestrijdkrachten een overval te plegen op een niet versterkt eiland in de scheren van Noord-Noorwegen, waaraan eenige daar liggende visschers- vaartuigen ten offer vielen. Eenige Duit sche en Noorsche visschers geraakten in gevangenschap. Nog vóór het optreden van Duitsche tegenmaatregelen verlieten de vijandelijke oorlogsschepen in volle vaart weer de Noorsche wateren. In het gebied van de Middellandsche Zee zijn overdag wederom vijandelijke troe penconcentraties en een vliegveld bij Agedabia door buikbommenwerpers met bommen bestookt. Formaties gevechts vliegers deden in den afgeloopen nacht met succes aanvallen op verscheidene mili taire doelen in het Zuiden van Engeland, o.m. op haven- en industrie-installaties in Cardiff en Londen. De tegenstander is overdag noch des nachts Duitsch rijksge bied binnengevlogen. HET ITALLAANSCHE WEERMACHTS- BERICHT. ERGENS IN ITALIë, 5 Maart. (Stefani). Het Italiaansche hoofdkwartier publi ceert weermachtsbericht no 271. Het luidt als volgt: Aan het Grieksche front hebben forma ties luchtstrijdkrachten doeltreffend met bommen van groot en klein kaliber vijan delijke troepenconcentraties en offensieve installaties bestookt. Eenheden van onze marine hebben vijan delijke doelen langs de Albaneesche kusten gebombardeerd. Een sterke vijandelijke luchtformatie, die trachtte onze eenheden aan te vallen, werd teruggeslagen door het felle afweervuur der schepen en door het snelle ingrijpen van een afdeeling jagers, die een beschermingskruistocht onderna men en stoutmoedig en vastberaden de vijandelijke formaties aanvielen, welke in aantal ruim tweemaal zoo groot was. Zes vijandelijke toestellen weerden neerge schoten, twee onzer toestellen keerden niet terug. In Noord-Afrika hebben duikbommen werpers en bombardementsvliegtuigen van het het Duitsche vliegercorps opnieuw vijandelijke troepenconcentraties en een vliegveld in de omgeving van Agedabia gebombardeerd. In Oost-Afrika optreden van patrouilles in den sector van Keren. Onze vliegtuigen hebben schepen en haveninstallaties in de Baai van Suda, op Kreta, gebombardeerd. Volgens de laatste gegevens heeft de duikboot, die onder bevel staat van den korvettenkapitein Adalberto Giovannini, behalve de schepen, die vermeld zijn in weermachtbericht nr. 269, op den Atlanti- schen Oceaan nog twee schepen in den grond geboord. VERTREK ENGELSCHE LEGATIE UIT SOFIA. SOFIA, 5 Maart. (D. N. B.). De Engel- sche gezant, Rendell, heeft vanochtend den Bulgaarschen minister-president Filoff, die den zieken minister van buitenlandsche za ken, Popoff, vervangt, medegedeeld, dat de Engelsche legatie uit Bulgarije zal ver trekken. Naar verluidt, zal Rendell nog in den loop van vandaag voor de Engelsche en Ame- rikaansche pers een desbetreffende verkla ring afleggen. Hij zelf en de overige leden van de Engelsche legatie zullen waarschijn lijk aan het einde van de week, op zijn laatst Maandag, uit Bulgarije vertrekken. Den vertegenwoordigers alhier van de in ballingschap vèrkeerende regeeringen zoü, naar men hier verneemt, van Bulgaar- sche zijde de raad zijn gegeven het land te verlaten, aangezien hun verdér verblijf niet geduld kan worden. Buitenland EX-KONING CAROL TE LISSABON. LISSABON, 6 Maart. (D. N. B.). De Roemeensche ex-koning Carol is met zijn vriendin Lupecu hier aangekomen en heeft zijn intrek genomen bij een vriend, een dokter. DUITSCHE LUCHTAANVALLEN OP ENGELAND BERLIJN, 6 Maart (D.N.B.) Gevechts formaties van het Duitsche luchtwapen heb ben in den loop van Woensdag aanvallen op Zuid-Engeland ondernomen, waarbij te Portsmouth belangrijke militaire installa ties gebombardeerd werden. Men kon het inslaan van bommen en treffers op kazer nes en op de staatswerf waarnemen. In het zeegebied van Peterhead werd een klein Britsch oorlogsschip aangevallen en zoo zwaar getroffen, dat het onder sterke ont wikkeling van rook en stoom met slagzij bleef liggen. Het schip moet als verloren beschouwd worden. MALTA OPNIEUW AANGEVALLEN. BERLIJN, 6 Maart. (D. N. B.). For maties van het in de Midedllandsche Zee gestationneerde Duitsche luchtwapen heb ben op 5 Maart opnieuw Malta aangeval len, waarbij op het vliegveld Half ar tref fers konden worden waargenomen op de hangars en branden in de schuilplaatsen. Bovendien werden eenige vliegtuigen op den beganen grond vernield. GENERAAL WEYGAND IN VICHY VICHY, 6 Maart (D.N.B.) Generaal Weygand, de algemeen gedelegeerdel der Fransche regeering in Afrika, is gister avond hier aangekomen. Hij zal heden, naar verluidt, besprekingen met maarschalk Pe ts in en generaal Huntziger voeren. EINDRESULTAAT VAN ROEMEENSCHE VOLKSSTEMMING BOEKAREST, 6 Maart (D.N.B.) De voorloopige definitieve cijfers der Roemeer- sche volksstemming, die Woensdagavond Desloten werd, luiden: ja-stemmen 2.887.758, neen-stemmen 2.672. EMIR ABDOELLA TEGEN SYRIë VICHY, 6 Maart (D.N.B.) In welinge lichte Fransche kringen wordt vernomen, dat Emir Abdoella van Transjordanië op het oogenblik van zijn gebied uit een pro- paganda-actie tegen Syrië onderneemt. Men verklaart ten aanzien hiervan, dat dit een nieuw licht op de voornemens van Enge land jegens Syrië werpt, welke minister Eden tijdens zijn verblijf in Ankara op nieuw bekrachtigd zou hebben. De Fran sche autoriteiten van Syrië, zoo verklaart men hier, zijn van deze pogingen van den Emir volkomen op de hoogte en verklaren, dat die pogingen zullen mislukken op de waakzaamheid van de mandaatsoverheid.' VOLKSCOMMISSARIS VAN MUNITIE AFGEZET. MOSKOU. 6 Maart. (D. N. B.). Het presidium van den Opperste Sovjet der Sovjet-Unie heeft den volkscommissaris voor munitie, J. P. Sergejef, die op de 18c partijconferentie een waarschuwing had gekregen, van zijn functie ontheven. In zijn plaats is tot volkscommissaris voor mu nitie P. N. Goreonykin benoemd. LEIDEN, 5 Maart. Grocntenveiling. Witte kool Z5.72. Roode kool 7.84, Sa- voye kool 6.72, Boerenkool 27, Rapen ƒ2.40—3.80, Prei ƒ4.30—9.52, Kroten, ge kookt ƒ7—12, Uien f 6.72, Peen ƒ5.40— 11.20, Spruiten 820, Andijvie 3347, Sla 3041, Nero 8.2017, Sruiten ge schoond 2230 Witloof 1828, Spinazie 35—50, per 100 K.G. Salade ƒ3.20—8.40, Knolselderie ƒ11.2017.10. per 100 stuks. Pieterselie ƒ714, Radijs ƒ9.20, Selderie ƒ4.808.10, Rabarber ƒ1012, Raapstelen 4.80—6.50. DELFT 6 Maart. Vee. Aanvoer: 230 Runderen, 187 Nuchtere kalveren, 137 Ma gere varkens, 196 Biggen, 6 Geiten of bok ken. Prijzen: Varekoeien 250475, Vet te kalveren 150275, Biggen 16^—40, Schapen met lam 1022 per stuk. OFFICIEELE VALUTAKOERSEN DER NEDERLANDSCHE BANK. 5 MAART. Valuta's (schriftelijke en tel.-transac- ties). New-York 1.88 3/16—1.88 9/16 Berlijn 75.28—75.43 Brussel 30.1130 17 Helsinki 3.81—3.82 Stockholm 44.8144.90 Zuerich 43.6343.71 Bankpapier: Berlijn 75.19—75.34 New-York 1.86 1/2—1.90 1/4 Brussel 30.0830.20 Stockholm 44.76—44.94 Zuerich 43.5943.75

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 3