LEVERTRAAN Dansen leren? DONDERDAG 6 MAART 1941 DZ LEIDSC1E COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; ƒ2.50 per kwartaal. Bij onze agenten 20 cent per week; 2.60 per kwartaal. Franco per post ƒ2.95 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïlL Zondagsblad 9 cent. Advertentiën: 32 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 55 cent per plaatsing, alléén Woensdag en Zaterdag. Weerbericht ZONS OP- EN ONDERGANG. Zon onder 7.27 uur Donderdagavond. Zon op 8.14 uur Vrijdagochtend. MAANSTANDEN. 6 Maart: De maan komt Donderdagmid dag om 12.11 uur op en gaat Vrijdagmorgen om 4 uur onder. 7 Maart: De maan gaat Vrijdagmiddag om 12.58 uur op en Zaterdagmorgen om 4.51 uur onder. 8 Maart: De maan gaat Zaterdagmiddag om 13.52 uur op en Zondagmorgen om 5.34 uur onder. 9 Maart: De maan komt Zondagmiddag orn 2.55 uur op en gaat Maandagmorgen om 6.14 onder. 10 Maart: De maan komt Maandagmid dag om 4.05 uur op en gaat Dinsdagmorgen om 6.49 uur onder. 11 Maart: De maan komt Dinsdagnamid dag om 5.20 uur op en gaat Woensdagmor gen om'7.22 uur onder. 12 Maart: De maan komt Woensdagna middag om 6.28 uur op en gaat Donderdag morgen om 7.53 onder. (Volle maan). 13 Maart: De maan komt Donderdag avond om 7.59 uur op en gaat Vrijdagmor gen om 8.21 uur onder. ■T311 CD 11 CD 11 CD 11 CD 11 CD 11 CD 11 CD 11 CD 11 d. Verduisteringstijden Er is bepaald, dat er verduisterd Z moet worden tusschen zonsonder- U zang en zonsopkomst Deze tijden zijn voor hedenavond n en morgenochtend: z ZONSONDERGANG Q 7.27 uur ZONSOPKOMST 8.14 uur 0 Tusschen deze beide tijden dient Q er dus verduisterd te worden, 0 'IONC3MOIIOIIOI1C3MOIIC3IIO ZONDER BON Sinatran, Sanastol, Levertraan emulsie vitamine druppels zooals Davitamon, Vigantol en Halitran. 6137 Drogisterij J. VRIJENHOEK HAARLEMMERSTRAAT 119, TELEF. 22491 Meest gesorteerde Kruidenadres GROOTHANDELPRIJZEN VOOR NEDERLANDSCHE GROENTE OP DUITSCHE MARKTEN. Onze V.P.B.-correspondent meldt: Roode kool te Berlijn 11.25, te Leipizg 6.65 tot 10.06, te Essen 8.00 tot 8.50, te Keu len 7 tot 8, te Muenchen 8.60 R.M. Savoyekool 'te Berlijn 10.95 tot 12 R.M., (waardoor de savoyekool nog duurder is dan de roode kool), te Leipzig 8.19 tot 10, te Keulen 7 tot 8, te Muenchen 8.30 tot 9.20. Witte kool te Berlijn 8.85, te Leipzig 7.90 tot 8.10, te Essen 8.60, te Keulen 6 tot 7.50, te Muenchen 6.25. Schorseneeren te Berlijn 14.90 'tot 20.50, te Leipizg 20.90 tot 21.30, te Essen 18, te Muenchen 19.25 tot 21.75. Uien te Berlijn 8.45 tot 9.25 te Leipzig 9.58, te Breslau 8.72 tot 9.28, te Muenchen 8.35 tot 10.37 R.M. per 50 K.g. Voorts noteeren Hollandsche goudreinet- ten te Berlijn hoogstens 37.60 en te Leipzig 46.10 R.M. in Essen golden Nederlandsche appelen 15 tot 23 R.M. De kleinhandelprijizen voor Nederland sche producten schommelden op de ver schillende Duitsche markten voor appelen tusschen 30 en 63, voor roode kool tusschen 12 en 16, voor savoyekool tusschen 10 en 15, voor witte kool tusschen 9 en 13, voor schorseneeren tusschen 27 en 34, voer sel derij tusschen 19 en 25, voor peen tusschen 9 en 14 en voor uien tusschen 14 en 17 pfenning per pond. Alle Nederlandsche producten gaan zeer vlug van de hand. Al leen peen gaat langzaam weg. Roode kool en uien worden sterk gevraagd, aangezien de behoefte aan deze artikelen niet kan worden gedkt. In het algemeen was de aan voer van groenten iets grooter. Italië leverde echter minder bloemkool. Er kwam veel spinazie uit Italië. Neder land levert meer uien. Duitsohland zelf was mét kleine hoeveelheden glaskomkommers en glasradijsjes aan de markt, terwijl Ham burg verschillende Duitsche markten van rabarber voorzag. DEFILé VOOR DEN HOOFD COMMISSARIS VAN POLITIE TE 's-GRAVENHAGE Gisteren heeft de Haagsche hoofdcom missaris van politie, mr. P. M. C. J. Hamer, voor het hoofdcommissariaat aan de laan Copes van Cattenburch alhier een défilé afgenomen van ongeveer 300 nieuw-aan- gestelde politie-agenten en de bereden politiebrigade. Onder de genoodigden, die het défilé mede gadesloegen bevonden zich Generaal Schumann, commandant van de Duitsche Ordnungspolizei, Oberstleutnant Müller en Major Krüger, voorts de wnd. burgemees ter van den Haag, prof. ir.- C. L. v. d. Bilt, de wnd. hoofdcommissaris van politie C. Chr. Walraven met de commissarissen H. P. Clasie en H. Rugers, de marechaussee was vertegenwoordigd door luitenant kolonel Croiset van Uchelen en de Amster- damsche politie door inspecteur J. P. Stolp. Klokslag kwart over elf zwenkte het politiemuziekcorps „Onderling Kunstge not", o.l.v. kapelmeester Joh. P. Koch, de laan Copes van Cattenburch op, waar achter de jonge politie-agenien in de nieuwe uniformen van zwart laken en platte pet gestoken. Vervolgens werd een uitgebreide marsch door de stad gemaakt, waar de disciplinaire houding en de nieuwe uni formen van de agenten groote belangstel ling trok. Na dezen marsch vond voor het hoofd commissariaat van politie nog een korte plechtigheid plaats. Het muziekcorps en de politie-agenten stelden zich in carré op, waarna de agent A. A. Romijn voor het front van de troep V werd gehuldigd. Deze heeft n.l. op 13 November van het vorige jaar met gevaar voor eigen leven een op hol geslagen paard in de Java- straat tot stilstand gebracht. De hoofdcommissaris, mr. Hamer, sprak den dapperen agent in waardeerende woorden toe en spélde hem vervolgens de medaille van het Carnegie heldenfonds op de borst. Hierna zeide hij nog: „Romijn, je hebt getoond een echte Hollander te zijn en ik stel er prijs op je in tegenwoor digheid van zooveel officieren en man schappen met deze onderscheiding te complimenteeren' De heer Romijn nam hierna zijn plaats in het orkest weer in en speelde de huldi- gingsmarsch ^mede, die toen ter eere van hem werd gespeeld. Vervolgens werd afgemarscheerd. Mr. Dr. F. W. J. G. SNIJDER VAN WISSEKERKE OVERLEDEN Oud-voorzitter van den Octrooiraad. Gistermiddag is te 's Gravenhage over leden mr. dr. F. W. G. Snijder van Wissen- kerke, oud-voorzitter van den Octrooiraad. De teraardebestelling vau het stoffelijk overschot zal Zaterdag te 11 uur 30 op de Algemeene Begraafplaats aan de Kerkhof laan te 's Gravenhage geschieden. TWENTSCHE BANK Dividend 5^ (vorig jaar 4H) pet. Blijkens het jaarverslag van de Twent- sche ank bedraagt het winstsaldo over 1940 3.719.259 tegen/ 2.671.845 over het jaar daarvoor. Voorgesteld wordt een dividend uit te keeren van 5]4 (v. j. 4pet.; aan 't reservefonds wordt 250.000 toege voegd, dat hiermede stijgt van 10.500.090 tot 10.750.000. Een bedrag van 1.080.687 (v. j. 558.988) gaat over naar de nieuwe rekening; hieruit kan de winstbelasting worden voldaan. KERKNIEUWS PASTOOR H. SINNIGE Na een langdurig lijden en voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden is in den ouderdom van 53 jaren, overleden de zeereerw. heer H. Sinnige, pastoor te Dalf- Pastoor H. H. M. Sinnige werd den 18den September 1887 te Veendam geboren. Na zijn studies aan de seminaries te hebben voltooid, werd hij den lOden Augustus 1913 tot priester gewijd. Na korten tijd als as sistent te Heeg (Friesland) werkzaam te zijn geweest, werd hij achtereenvolgens be noemd tot kapelaan te IJsselstein, Winters wijk en Deventer. Den 30sten Januari 1931 kwam zijn benoeming af tot pastoor van Delfsen. „Tijd" snel en vlug leert U bij EVERT CASTELEIN op de Langebrug. Neem enkele „Privé" lessen dan kunt ook U in korte tijd goed dansen. Gedurende de Vasten tijd staan alle clubs op de werkdagen stil. Alleen de Zon dagclubs - ook de Zondagavond en de Privé lessen gaan door. A.8. Zondag aanvang 6 uur nieuwe club. 6127 VAN M'N BOEKENTAFEL Katholiek Cultureel Tijdschrift „Studiën". In het nummer van Februari wijst mr. H. P. Marchant op den misstand, dat onze wetgeving op het huwelijk burgerlijk recht is, terwijl ze publiekrecht dient te zijn, om dat van het huwelijk het algemeen welzijn afhankelijk is. Leo Rood S.J. beveelt het lezen van de H. Schrift aan, en wel naar aanleiding van G. EL Closen's S.J. „Wege in die Heilige Schrift". Dr. H. Hollenberg vergelijkt de nieuwe regeling van bedrijfs- en sociale verhoudingen in Nederland met de Duit sche. M. van Steen S.J. zet zijn herinnerin gen voort van de voetreis door Zwitserland (in 1931). Maria Hüffer schrijft over het gebruik van den eenhoorn in de symboliek der Middeleeuwen. Dr. H. Robbers S.J. herdenkt uitvoerig de vorige maand over leden invloedrijken philosoof Henri Berg- son. Uit de vaste rubrieken stippen wij het volgende aan: J. Wijnands S.J. schrijft over „het diep ste en mooiste woord, dat God ooit sprak, of spreken zal", den Tweeden Persoon der H. Drie-eenheid (Geloofsbezinning). J. W. Kerssemakers S.J. spreekt met warme en uitvoerig gemotiveerde bewondering ovèr de Cosmatenvloeren in de basiliek van S. Clements en het koor van S. Maria in Cos- medin te Rome. (Lijnen, vormen en kleu ren). Will. G. Gilbert behandelt het onder werp „Indië in de Europeesche muziek" en knoopt daaraan beschouwingen vast over de uiting in de muziek van een saamhoo- righeid (klanken en rhytme). De jongste wereld-geschiedenis loopende van 10 No vember 1940 tot eind Januari 1941 wordt helder toegelicht in de rubriek „Kroniek". In de Boekbesprekingen worden werken beoordeeld betreffende Godgeleerdheid, Psychologie en Letterkunde. Sloten en sleutels door de eeuwen heen door Vincent J. M. Eras. Dit boek is een reclame-uitgave van Lips' Brandkasten- en Slotenfabriek N.V. te Dordrecht. Een reclame-uitgave? Veel meer dan dat. Een sloten- en sleutelmu seum in boekvorm. De heer Vincent J. M. Eras heeft gedurende ruim dertig jaren een verzameling sleutels en sloten bijeen weten te brengen, uit verschillende tijd perken en uit bijna alle landen der aard bol Egyptische en Romeinsche, rijk-ver sierde iniddeleeuwsche (wonderen van smeedkunst) en van latere tijdperken, slo ten uit Marokko en China, en ook de mo derne sloten, waarmede ide Dordtsche fa briek zich zulk een vermaardheid heeft veroverd. De heer Eras heeft in dit kloek-uitgege ven, kwistig verluchte boek de ontwikke ling door de eeuwen heen van de sleutel en sloten-kunst bescfc reven, en dit op een onderhoudende manier, die belangstelling wekt voor een tak van nijverheid, welke door leeken vaak over 't hoofd wordt ge zien. Het is een boek, dat getuigt van ge degen studie en vak-liefde. De heer Eras besluit een in dit prachtig-uitgevoerde werk begeleidend schrijven met een ver zoek, dat wij gaarne aan de lezers over brengen: „Mocht men hier en daar oude sloten of sleutels aantreffen, dan zou men mij een bizonder genoegen doen, wanneer men even het volledig adres wilde opge ven, opdat ik eventueel mijn collectie zou kunnen aanvullen". Will U iets weten? Vraag: Komt een werklooze (georga niseerd) nu hier woonachtig, bij verhuizing naar een andere, ongeacht welke gemeente, in de gemeente waar hij wil gaan wonen, dadelijk voor steun in aanmerking? Antwoord: Alleen wanneer er een geldige, door de 'betreffende autoriteiten aanvaarde reden is voor de verhuizing. Vraag: Heeft Leiden een bureau voor beroepskeuze? Antwoord: Neen, een dergelijke in stelling is onze stad niet rijk. Vraag inzake doorbetaling van loon gedurende ziekte. Antwoord: Bij ziekte gaat het loon door gedurende een „betrekkelijk korten tijd", laten wij aannemen in uw geval één a twee weken. Kostgeld kan berekend worden ad 0.75 per dag. V r'a a g inzake R'damsche Schouwburg obligatie. AntwoordcU kunt informeeren bij een bankinstelling. V r a a g: Bij welk weekloon gaat de loonbelas:ing in? Antwoord: Voor ongehuwden bij een weekloon van 11.15; voor gehuwden bij een weekloon van 18. Agenda LEIDEN Zondag, Leidsche Kunstkring „Voor Allen" cello-matinee Tibor de Machula, Stadsgehoorzaal, 2.30 uur. Zondag. Vereeniging „Katholiek Leiden", lezing kap. W. Bende, in „De Har monie", 11 uur. De avond- nacht, en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 1 Maart 20 u- ur tot Zaterdag 8 Maart 8 uur waargenomen door: de Apotheek Duys. ter, Nieuwe Ryn 18, Tel. 20523. Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 9, Tel 26274. AANGEVOERD.. ETEN WE SPRUITJES! NU SPRUITEN WORDEN Spruitjes zijn één van de meest gezon de wintergroenten; ze bevatten verschil lende belangrijke voedingsstoffen en het groote voordeel is, dat ze juist in de strenge wintermaanden versch te krijgen zijn. Spruitjes zijn n.l. tegen vorst bestand; we eten spruitjes immers niet eerder dan wanneer het gevroren heeft, zooals be weerd wordt, omdat ze anders niet lekker zouden smaken! De werkelijke reden is m.i. evenwel, dat we, wanneer de vorst over de spruitjes gegaan is, ge^n last meer hebben van rupsjes en ander ongedierte. Van de spruitkoolplant gebruiken wij in den regel alleen de kleine spruitkooltjes, welke groeien in de oksels van de blade ren van de plant; boven aan de plant zit echter nog een groote, losse spruit, die heel lekker is oiïi er b.v. stamppot van te koken. Zooals gezegd, zijn spruitjes een zeer ge zonde wintergroente, mits we er voor zorgen, dat er tijdens de bereiding geen bestarrddeelen verloren gaan. We zetten de spruitjes op met weinig kokend water en een beetje zout, juist zooveel water, als er in ongeveer 20 mi nuten kan verkoken. De spruitjes zijn dan gaar; we schudden ze even om met een stukje boter, voor we ze op tafel brengen. Desgewenscht kan er een weinig nootmus kaat over geraspt worden. Stamppot van spruitkool in één pan. Hiervoor gebruiken we dus de losse spruiten, die boven aan de spruitkoolplant groeien of ook wel erg groote spruitjes, die er niet zoo oogelijk meer uit zien, om als groente op tafel gebracht te worden. Voor den stamppot leggen we de liefst on geschilde, goed geboende en gepitte aard appelen onder in de pan en er bovenop de schoongemaakte en gewasschen spruit jes. We gieten er zooveel water op, dat de aardappelen half onder staan en brengen alles aan de kook; na 1/2 uur is de stamppot gaar en droog. We gieten er dan wat melk bij (voor 4 personen ongeveer 1/2 L.); zoodra de melk kookt, stampen we alles door elkaar met vet of boter en maken den stomppot op smaak af met zout. Wanneer we geen vleesch bij den stamp pot geven, is het ook zeer STnakelijk, om op het allerlaatste oogenblik wat geraspte kaas door den stamppot te roeren. Bij scbaarschte aan vleesch en vet kun nen andere producten aanvullen. In dezen tijd, waar er een schaarschte aan vleesch en vet heerscht, is het aan te raden, in het middagmaal meer gebruik te maken van melk, melkpoeder en kaas. U weet waarschijnlijk, dat sommige waardevolle stoffen o.a. eiwit die in vleesch voorkomen, ook in melk aanwezig zijn en niet alleen in volle melk, maar vooral juist in taptemelkpoeder en in 20 plus kaas. Het is dus aanbevelenswaar dig, om zoo nu en dan in de plaats van het vleesch, melk, melkpoeder of kaas te gebruiken. Voor 4 personen gebruiken we dan 11/2 ons kaas (belegen 40 plus) en 1/2 L. melk of 11/2 ons kaas (belegen 40 plus) en 3 afgestreken eetlepels melkpoeder. Gemeentel. Aankondiging LEVERINGEN AAN DE DUITSCHE WEERMACHT. De burgemeester van Leiden brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de Se cretaris-Generaal van het Departement van Binnenlandsche Zaken namens den. Hoofd intendant, toegevoegd aan den Weermachts bevelhebber in Nederland, het volgende te zijner kennis heeft gebracht. Ingevolge „Tagesbefehl no. 26" d.d. 1 No vember 1940 van den Weermachtsbevel hebber in Nederland, moeten alle door troe- penonderdeelen en militaire instanties ge dane aankoopen en gevorderde leveringen en verrichtingen contant worden betaald. Het coor de gemeenten in behandeling doen nemen van deze vorderingen als R- verrichtingen is aan weermachtsonderdee- len ingevolge bovengenoemd „Tagesbe fehl" verboden. Hieruit volgt, dat de ge meenten derhalve daarop betrekking heb bende rekeningen niet meer mogen aanne men of als verzoek om vergoeding wegens R-verrichtingen mogen behandelen. Het als R-verrichting in behandeling nemen van gevorderde praestaties is nog slechts in bijzondere gevallen, bij wijze van uitzpndering, toegestaan, bijvoorbeeld, wan neer'een troepen onderdeel uit militaire overwegingen toch nog een vordering heeft gelast en wegens den geboden spoed met dc-n belanghebbende niet over de vergoe ding tot overeenstemming kan geraken. Alleen in dringende uitzonderingsgevallen kan dus thans nog van een R-verrichting sprake zijn. In verband met een en ander mogen van 1 Maart 1941 af verzoeken om vergoeding niet meer in behandeling worden genomen. Belanghebbenden .dienen zich te wenden tot het betreffende onderdeel, hetwelk de praestatie heeft gevorderd. Het komt den Secretaris-Generaal in het belang van de leveranciers wenschelijk voor, dat, indien om practische redenen in verband met den aard der verrichting, con tante betaling niet direct mogelijk is, voor iedere verlangde praestatie door degene, van wier. deze praestatie gevorderd woTdt, vooraf een schriftelijke opdracht wordt verzocht, welk bewijsstuk bij de in te dienen rekeningen ware over te leggen. Indien onverhoopt een troepenonderdeel, dan wel een militaire instantie, niet bereid mocht zijn de haar aangeboden rekening te betalen, dan ware te verwijzen naar bo vengenoemd „Tagesbefehl", volgens het welk contante betaling dwingend is voor geschreven. Bij volharding in de weige ring moet mededeeling worden gedaan aan de Gemeente-Secretarie, Afd. Financiën. Met nadruk wordt er nog op gewezen, dat de rekeningen, die in de bovenvermel de uitzonderingsgevallen moeten worden ingezonden, uiterlijk den 15den van de maand, volgende op die, waarin de leve ring of verplichting heeft plaats gehad, op de Gemeente-Secretarie, afd. Financiën moeten worden ingediend. De Burgemeester voornoemd, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Leiden,' 6 Maart 1941. 614» STADSNIEUWS WAARSCHUWING. De secretaris van den Armenraad vestigt er de aandacht op, dat niettegenstaande waarschuwingen van verschillende zijden (o.a. van den hoofdcommissaris van Politie te Den Haag) de z.g. Nederlandsche Werkgemeenschap (dr. Verviers) steeds doorgaat, circulaires met verzoek om fi- nancieeel hulp onder het publiek te ver spreiden. De Nederlandsche Werkgemeenschap vraagt thans in een circulaire, welke per post op ruime schaal wordt verspreid, bij dragen ten behoeve van onze oorlogsinvali den. Het is allerminst zeker, dat het geld, dat dr. Verviers voor dit doel ontvangt, op de meest doelmatige wijze voor de oor logsinvaliden wordt besteed. Het Bureau van den Armenraad, Nieuw- steeg 6, verstrekt gaarne inlichtingen over deze zaak. DE „WITTE NON" IN DE STADSGEHOORZAAL. Zondag 9 Maart a.s. des avonds te half 8 zal Willem Goossens' Ned. Volkstooneel een opvoering geven van het bekende spel „De Witte Non." De hoofdrollen worden vervuld door Willem Goossens als Kapitein Sevéri. Roosje Kohier in haar grootste crea tie als „de Zuster", en Greta Goossens in de titelrol. Gaarne verwijzen wij onze lezers dan ook naar de in dit blad voorkomende bon, waar op zij tegen inwisseling een zeer belang rijke reductie bekomen op de toegangs prijzen. Zij betalen dan slechts 75 ct. of 90 ct. per plaats (alles inbegrepen) recht- gevende op de rangen van 1.50 en 2. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving. 7606. Explo ratie-Maatschappij Java. Leiden, Burggra- venlaan 28. Minerale ontginning van gron den. Afkomstig uit 'sGravenhage. W ij z ig i n g e n. 811. Firma B. Zeilstra. Leiden, Langebrug 48, 91, 101. Handel in brandstoffen' en aanverwante artikelen. Bo vengenoemde vennootschap onder firma is d.d. 1 Mei 1940 ontbonden. Opgericht is een nieuwe vennootschap onder firma o. d. naam: B. Zeilstra (B.P.). Venn.: J. Zeilstra én W. Zeilstra, Leiden. 6578 Pereboom's Chemische Bedrijven. N.V. Noorwijk, Golf weg 6. Uittr. Dir.: J. Pe reboom, Noordwijk. N. Dir.: J. N. van Rhoon, Laren (N.H.). De zaak is ver plaatst naar Amsterdam, de Lairessestr. 115. Onth effing. Comm'. Venn. „Electro- safe". Leiden, Burgsteeg 12. Patenteeren van uitvindingen enz. Burgerlijke Staud LEIDEN. Geboren: Henmanus z. v. L. Wallaart en J. H. C. Bekker. Irene Margaretha d. v. C. F. A. Kamphues en J. C. Bijleveld. Jacobus z. v. J. Devilee en C. M. A, de Groot. - Gerda d. v. G. Robbers en J. J. M. v. d. Waals. Leendert z. v. M. Kree- mers en C. W. de Knegt. Elizabeth Ge- rarda d. v. W. Beukers en T. Radix. Hen drik Cornelis z. v. H. Botermans en E. de Roode. Rtiske z. v. J. Cuperus en Z. v. d Ploeg. Jacobta d. v. W. den Heeten en J. Passchier. Robert Edward z. v. P. A. de Tombe en A. H. v. d. Voort. Ondertrouwd: H. H. Mugge jm. 29 j. en J. M. Schouten jd. 26 j. Gehuwd: B. v. d. Meij jm. en C. v. d. Bos jd. C. W. Coppoolse jm. en H. C. Lambooij j<L F. J. M. Chaudron jm. en L: Velthuijsen d. J. de Cler jm. en J. Hoogeweg jd. D. Fakkel jm. en E. v. Rossum. jd. W. Sip jm. en M. H. de Ruij- terjd. D. J. Zierikzee jm. en Th. C. Zand bergen jd. Overleden: W. H. Homs z. 22 j. GEVONDEN VOORWERPEN. Armbandhorloges, een verrekijker in étui, boekjes in vreemde talen, een balk- biljet, een bril in koker, beenpij pen, boe ken, ceinturen, dam^shandtasschen met inhoud, dameszak met inhoud, een dames hoed, étui met inhoud, een fietssleuteltje aan plaatje, een geldstuk, gouden ringen, handbeschermers, handschoenen, een hee- renhoed, een jongenspet, een kinderhoed je, een kin derhand tasch je, een kammetje, een kano, een kindertaschje met inhoud, een kinderbril in doos, een ladder, een lorgnet, een melkbus je, een maat, een muts, nummerbord van auto, oorhanger, overschoen, portemonnaies met inhoud, rij- wielbelastingmerken, rozenkransen, een R.-K. kerkboekje, rundvet, sleutels, een schoen, een slipover, een voering van win terjas, vulpotlooden, wanten, een wieldop Van een auto, zilverbons. Gevonden in de stadstram: Een ceintuur, wanten, handschoenen, parapluies, een rij- v/ielbelastingmerk, een doosje inhoudende wattenschijf, een damesdas, een beursje met inhoud. Terug te bekomen en inlichtingen te ver krijgen iederen werkdag van 1 tot 3 uur namiddag, behalve Donderdag en Vrij dag, ten politiebureele alhier.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 2