Qemengdeffiexiclïten SxJuiduwen aan het aexCeden WOENSDAG 5 MAART 1941 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 hen zou kunnen helpen aan een nieuwe hakriem voor een van hun schaatsen, die gebroken was, L. was op dit verzoek in gegaan en had een van de riemen van de nieuwe schaatsen gegeven. Door zooveel medeleven geroerd had een der schaatsen rijders gevraagd of L. soms trek in een borreltje had. Gezien en gevoeld de koude zou zulks best smaken had L. gemeend, waarop een der schaatsenrijders een flesch uit een zijner zakken te voorschijn had gehaald, mitsgaders een glaasje zonder voet, waarna L. zijn nattigheidje had ge nuttigd.. Op een been kan men niet loopen, dus was er nog een tweede snaps genoten. Na elkaar alles wat wenschelijk is te hebben toegewenscht was L. weer op zijn fiets ge stapt om zijn tocht naar Koudekerk te ver volgen. Na 20 minuten had L. last van deze twee borrels gekregen, en was van zijn fiets getuimeld en bewusteloos blijven liggen. Toen L. weer eenigszins bij zijn positieven kwam, stonden er twee veld wachters over hem gebogen, die maar tot één conclusie konden komen en dat was, dat L. zwaar beschonken was. Dus moest hij mee naar het bureau, maar daar voelde L. weer niets voor, zoo dat hij verzet ging plegen. Wegens dit ver zet had hij zich voor den Politierechter te verantwoorden. Hij bekende, maar voegde er aan toe, niet het opzet te hebben gehad om zich ernstig te verzetten. Hij wilde de politie alleen maar bewegen hem naar huis toe te laten gaan. De Officier vond dat dan wel een heel rare methode, een methode, die hij be straft wilde zien met een maand gevange nisstraf. De verdediger van verdachte, mr. Meyer, hield een uitvoerig pleidooi, waarin hij den geheelen loop der gebeurtenissen schetste en ten slotte een geldboete vroeg. De Politierechter voelde daar wel iets voor, want hij veroordeelde verdachte tot een geldboete van ƒ20 subs. 20 dagen. Verduistering van rembours- gelden. De schipper J. O. te Boskoop had voor de meelfabriek „de Sleutels" te Lei den dertig baaltjes tarwebloem, ter waar de van 255, naar iemand in Boskoop moeten brengen. Het was een rembours- zending. O. had de vracht afgeleverd en de ƒ255 er voor ontvangen, maar dit be drag niet afgedragen. Waar of het geld gebleven was, wilde de Politierechter weten. „In mijn bedrijf opgegaan", was het ex cuus van O. Politierechter: „En u hebt er nog geen cent van terug betaald". De Officier zeide, dat de ingewonnen in lichtingen ongunstig waren en eischte daarom drie maanden gevangenisstraf. Het vonnis van den Politierechter werd twee maanden gevangenisstraf. De goede klant, die een beetje krap zat. De handelaar J. F. N. van O. te L e i d- schendam vertelde, dat een goede klant een beetje krap in zijn boter had gezeten. Daarom had hij hem maar 410 K.G. boter gegeven zonder daarvoor de toewijzingen te ontvangen. Verdachte had „vergeten", de toewijzingen te vragen, vertelde hij thans. De toewijzingen worden thans ingehaald. De Officier vond het onprettig aandoen, dat verdachte er nu om heen stond te draaien, terwijl hij in den beginne verteld had, dat hij een goeden klant had willen helpen. De distributie is er nu eenmaal om prompt nageleefd te worden. Als ieder een maar „goede klanten" ging helpen, dan was het eind niet te overzien. De eisch werd dan ook een geldboete van ƒ200, subs. 4 maanden hechtenis. Verdachte zeide in hooger beroep te zul len gaan. De Politierechter was van mee ning, dat hij zulks dan maar moest doen, waarna het vonnis werd een geldboete van 200 subs. 40 dagen hechtenis. De kaas, die indroogde. T. van R., afkomstig uit Leiden, had voor 9 Mei Edammerkaasjes van ongeveer vier pond verkocht voor 1.40 per stuk. Nadien had hij dezelfde soort kaasjes, on geveer drie pond wegende, verkocht voor 2.40 per stuk. „Toen deze kaasjes gekocht werden wo gen ze vier pond", voerde verdachte aan, „maar ze zijn erg ingedroogd". De Officier vond zulk een verhaal van indrogen „kletskoek", want dan zouden voor den oorlog de kaasjes niet inge droogd zijn, maar na den oorlog bijna een pond. Spr. vond dit onaannemelijk en achtte prijsopdrijving bewezen. De eisch werd een geldboete van ƒ40 subs. 40 dagen. Mr. Schaper, uit Leiden, pleitte vrij spraak subs, uiterste clementie. De uitspraak werd een geldboete van 25 subs. 25 dagen. WAAGSCHE RECHTBANK EEN WASCHLIJST MET INBRAKEN. Twee jaar en zes maanden gevangenisstraf gecischt. De reiziger D. K., zonder vaste woon- of verblijfplaats en thans gedetineerd, had in de maanden November en December van het vorig jaar een groot aantal inbraken gepleegd, o.a. twee te Wassenaar, al waar hij uit twee verschillende villa's jachtlaarzen, schaatsen, een fototoestel, ta felzilver enz. enz. had weggenomen. De Officier had hem maar acht inbraken ten laste gelegd, maar wees er in zijn re quisitoir op, dat verdachte aan de politie bekend had, ook nog vier inbraken te Sassenheim gepleegd te hebben. Zulk een serie inbraken moet ernstig gestraft worden en de eisch werd dan ook een ge vangenisstraf voor den tijd van twee jaar en zes maanden. Verdachte, die zich zelf verdedigde, voerde aan, dat hij financieel was vastge- loopen en op die manier geprobeerd had uit dezen toestand te komen. Tot slot riep hij de uiterste clementie in, daar het morgen de gelukkigste dag van zijn leven zal zijn, want dat hij morgen trouwt. De uitspraak werd bepaald op over 14 dagen. Diefstal van een rijwiel. A. v. d. H., varensgezel te Leiden, thans gedetineerd, had op 28 Augustus van het vorig jaar een rijwiel weggenomen te Katwijk aan Zee, hetwelk daar door iemand was neergezet, tegen de afraste ring van het „Zonnebad", toen deze per soon een zonnebad ging nemen. De Officier achtte, gehoord de bekente nis van verdachte, het feit bewezen en eischte daarvoor zes maanden gevan genisstraf. Verdachte riep de uiterste clementie in, aangezien hij thans reeds drie jaar gevan genisstraf uitzit, waarvan pas vier maan den om zijn. Uitspraak over 14 dagen. HAAGSCH GERECHTSHOF Lood uit het puin. T. T H. l'A. uit Zwammerdam en J. van L. uit Nieuwkoop waren werk zaam geweest bij het puinruimen te Rot terdam. In die functie hadden ze lood weg genomen, dat tusschen het puin gevonden was. Verdachten hadden aangevoerd, dat ze gedacht hadden, dat het wel mocht, want velen deden het. Zij zelf waren met het lood langs de politieagenten gereden. De Politierechter had hen schuldig ge acht en elk van hen veroordeeld tot een maand gevangenisstraf, van welk vonnis de procureur-generaal in hooger beroep bevestiging had gevraagd. Het Hof, uitspraak doende, veroordeel de elk van hen tot een geldboete van 20 subs. 20 dagen hechtenis. ONVOORZICHTIG OP STRAAT Door tram overreden en gedood Op den Raamweg ter hoogte van het K.L.M.-gebouw te 's-Gravenhage is Dins dagmiddag omstreeks 12 uur de 25-jarige mej. K. den H., uit de d'Aumeriestraat te Scheveningen door eigen onvoorzichtigheid door een motorwagen van de N.Z.H.T.M. overreden en op slag gedood. Uit het onderzoek, dat den trambestuur der geenerlei schuld treft. Het stoffelijk overschot is naar het ge meenteziekenhuis aan den Zuidwal over gebracht. ZONDER UITKIJKEN DEN WEG OVERGESTOKEN Door auto aangereden en gedood Gistermorgen heeft de zes-jarige C. T. N. wonende in de Noordmolenstraat te Rotter dam het zonder uitkijken oversteken van den weg met den dood moeten bekoopen. De jongen, die in gesprek was met zijn vriendje, den vijf-jarigen C. v. d. W., liep in de Zaagmolenstraat tegen een juist pas- seerenden vrachtwagen, een zwaren auto met oplegger, op en werd door het achter stuk gegrepen. Het knaapje was onmiddel lijk dood. Zijn vriendje kwam er met enkele schaafwonden af. LUK OPGEHAALD. Vanochtend is uit de gracht van de Mols. laan te Delft het lijk opgehaald van de 76-jarige mejuffrouw Sluis. OLIESTOKERIJ TE ZAANDAM IN VLAMMEN Ketel was door oververhitting overgekookt Gistermiddag werd de brandweer ge alarmeerd voor een uitslaand brandje in een der afdeelingen van de lak-industrie Nederland der N.V. v/h P. Schoen en Zn. aan den provincialen weg te Zaandam. De situatie liet zich zeer ernstig aanzien, om dat het vuur ontstond in de standolie- stokerij, waar vijf ketels, elk inhoudende 800 leg., te vuur stonden. Door oververhitting was een der ketels overgekookt, waardoor de uiterst brand bare inhoud vlam vatte. Met een bluschapparaat trachtten de arbeiders het vuur te blusschen, doch dit gelukte niet De inmiddels gewaarschuwde brandweer slaagde er echter met hen spoedig in, den brand tot de standoliestokerij te beperken, dat er ongenoode gasten in zijn geldkist avond geworden. Het vermoeden, dat de GARAGEBRAND TE ALKMAAR Gisteravond is te Alkmaar de op de Laat gelegen garage van den heer Vermeulen door onbekende oorzaak in brand geraakt. Waarschijnlijk doordat zich nog eenige benzine in de garage bevond, greep het vuur snel om zich heen. De garage, waarboven een woning lag, welke evenwel onbewoond was, brandde geheel uit. BOERDERIJ AFGEBRAND TE DlfcRMEN. Gisteravond omstreeks acht uur brak brand uit in de boerderij van den landbou wer Top te Diermen bij Nijkerk. Het vee en het grootste deel van den inboedel kon den worden gered, doch de boerderij brandde geheel af. Het blusschingswerk werd verricht door de brandweer uit Put ten, die voor een zeer moeilijke taak stond. Een knecht liep bij zijn pogingen om nog iets te redden verwondingen op en moest zich onder medische behandeling stellen. De oorzaak van den brand moet hoogst waarschijnlijk gezocht worden in het ont- ploffetn van een cylinder met B. U. T. A.- gas. FEUILLETON Naar het Engelsch. 46)' De Franschman hief zijn handen op met het bekende gebaar van onverschilligheid, terwijl hij zichzelf inwendig verwensch- te, dat hij den sleutel niet uit de deur had genomen. Lieve Dora, je moet toch betere maat regelen nemen om je huis te vrijwaren voor een invasie voor krankzinnigen, merkte hij luchtig op. Doch als deze mal loot, hij maakte een hoofdbeweging naar Daphne, ons per sé een verhaal wil op- dissehen en zeker wil zijn, dat haar audi torium h aar niet ontsinapte, vooruit dan maar. Gekken moet je niet tegenspreken. Kom kind, ga zitten, we zullen ons vast en zeker amuseeren. Nu, wat wilt u dan zoo graag vertellen? Geen omhaal alstu blieft, want hoe eerder u hier vandaan gaat, "hoe liever het mij zal zijn. Daphne bleef onbewogen onder de onuit sprekelijk kwetsende onbeschaamdheid van zijn toon. Ik ben bereid het heele verhaal te doen als u bereid bent te luisteren, zei ze doodkalm. Ik begrijp er niets van, riep mrs. Markham wanhopig. Die man en ik zijn oude bekenden, mrs. Markham. Jaren geleden leidde ik een EEN GAT IN DE MUUR OM BUURMAN TE BESTELEN De ongeveer 75-jarige T. Oorschot, wo nende aan de Kleine Haven te Haastrecht, kwam Maandagmorgen tot de ontdekking, dat er op zolder een gat in de muur was, hetgeen door de buren moest zijn gemaakt. T. O., die alleen woont, bemerkte £aarop, dat er ongenode gasten in zij geldnkist waren geweest. Het kistje was geopend geweest en er bleek ongeveer 700 uit ge stolen te zijn. De politie werd van het geval in kennis gesteld. Deze zocht uiteraard verband tus schen het gat in de muur en het verdwij nen van het geld. Het was inmiddels reeds Maandag ochtend geworden. Het vermoeden, dat de buren er meer van wisten, werd nog ge steund door het feit, dat zij, P. A. H. en zijn vrouw, niet thuis waren. Zooals later bleek, waren ze naar Den Haag gegaan, blijkbaar met de bedoeling, met de op zoo gemakkelijke wijze verkregen buit een ge zellig dagje door te brengen. De politie wachtte de terugkomst van het echtpaar af. Bij het verhoor bleek, dat zij nog een vriend, zekeren H. A. J. uit Gouda, geïnviteerd hadden. Deze J. werd in den nacht van Maandag op Dinsdag aan gehouden en naar Haastrecht overgebracht. Zoowel het echtpaar H. als de kapper J. hadden nog een deel van het gestolen be drag in hun bezit. Voor het uitgegeven geld hadden zij verschillende artikelen ge kocht, zooals een polshorloge, een porte feuille en een aantal gramofoonplaten. Beide nog betrekkelijk jonge mannen zijn in arrest gesteld; de vrouw is voorloopig op vrije voeten gelaten. WONING LEEGGEPLUNDERD Een bruidspaar, wonende te Haarlem, had een huis gehuurd in de Rembrandt- laan te IJmuiden, om zich daar te vestigen Toen de bruidegom Zaterdag een en ander in zijn woning wilde gaan doen, bemerkte hij, dat inbrekers al aan het werk waren geweest en zoo goed als alles, wat reeds in het huis was gebracht, hadden meege nomen. De serviezen, kisten met glaswerk, allerlei geschenken van familieleden en vrienden, bed etc. waren meegenomen. Voorts hebben de inbrekers waarschijnlijk ook nog hun slag willen slaan in het aan grenzende perceel, doch daar zijn de be woners wakker geworden en hebben een onderzoek ingesteld. De inbrekers zijn daarop gevlucht, met medeneming van wat koffie en thee. DE BONTDIEFSTAL TE UTRECHT. In verband met den bontdiefstal bij de firma van H. te Utrecht, zijn twee perso nen aangehouden, de 53-jarige caféhoud ster W. en de 48-jarige koopman M., bei den uit Amsterdam. Zij worden verdacht van heling. Het tweetal heeft een beken tenis afgelegd. Wilt U iets weten? Vraag: Hoe moet men brokken of bab belaars maken? Antwoord: Het recept voor stroopbal- letjes is als volgt: L. stroop, 9 lepels sui ker, 10 gram boter. Los de suiker en de boter op in de verwarmde stroop en kook alles samen in, tot het de dikte van de borstplaatoplossing gekregen heeft. Giet de massa op een met boter besmeerden stee- nen plaat uit, maak er, zoodra ze stijf be gint te worden, balletjes van, door de mas sa tot een dik lint uit te trekken en in kleine stukjes te knippen. Vraag: Kunt u mij het adres opgeven van Tholen en v. Lier? Antwoord: H. Tholen, Lekstraat 118, Amsterdam Zuid. avontuurlijk leven; hij moedigde mij aan in het kwaad en hielp mij. Het interesseert mij niet, wat jaren geJeden is gebeurd, antwoordde de jonge vrouw, zich vast klemmend aan haar lief de en geloof in De Montalt. Daphne sloeg geen acht op dien uit roep. Dat avontuurlijke bestaan vond zijn toppunt in een sensationeelen moord, die toen heel Engeland in rep en roer bracht. Men hield mij voor de schuldige, maar hij bedreef de misdaad. Wetend, dat ik de grootste moeite zou hebben om mijn on schuld te bewijzen, vluchtte ik, en van dat oogenblik af begon ik een nieuw, beter leven. Ik heb een opleiding voor verpleeg ster gevolgd en zooals u ziet. oefen ik dat vak nu uit. Ik ben bekend als zuster Mor- land. Hij hield zich eveneens schuil; met den buit van het misdrijf, dien hy mij door dreigementen ontfutseld had, in zijn bezit. Het ging in hoofdzaak om drie ro bijnen van enorme waarde, de robijnen van Rohilkund, waarvan u misschien wel eens gehoord hebt. Een groote belooning werd voor het terugvinden er van uitge loofd en ik weet, dat hij ze een tijdlang bij zich heeft gedragen, bevreesd of on willig er van te scheiden. In den tijd, dat hij zich verborgen hield, bracht hij een be zoek aan een oom, Paul Duvivier, die in het Zuid-Wes*.en van Frankrijk woonde. Hij vermoordde den ouden man in zijn slaap en maakte zich van zijn geld en kost baarheden meester. Hij werd van de mis daad verdacht, maar slaagde er in te vluch ten en kwam naar Engeland terug. Wat kan mij dat schelen, ik geloof er geen woord van, riep mrs. Markham on- RECHTZAKEN Duitsche Landgerecht LUISTEREN NAAR EEN VERBODEN ZENDER. Voor het Duitsche Landgerecht heeft gisteren terecht gestaan de 67-jarige ge- pensionneerde bootsman van de Neder- landsche Marine, D. van der K., uit Am sterdam, die naar den Engelschen zender had geluisterd en anderen heeft laten mee luisteren. Beklaagde, die sinds 22 November in voorarrest zit, gaf het ten laste gelegde toe, doch zeide niet voor de gewone nieuws berichten te hebben willen luisteren, maar alleen uit belangstelling ols oud-marine- rnan naar de scheepsberichten. Overeenkomstig den eisch van den Ge- neral-staatsanwalt, Dr. Koblitz, werd be klaagde veroordeeld tot 4 maanden gevan genisstraf met aftrek van het voorarrest en voorts tot een geldboete var. 150 gulden, terwijl hét radiotoestel werd verbeurd ver klaard. Rechter Joppich wees er hierbij op, dat nog steeds zeer vele Nederlanders niet schijnen te willen inzien, dat het luister- verbod naar vreemde zenders tot de oor logsmaatregelen behoort en dat men een dergelijk verbod niet straffeloos kan over treden. Eerst wanneer een vervolging wordt ingesteld, toont men berouw, doch is het helaas te laat en kan men een hooge straf niet meer ontloopen. In het onderhavige geval heeft spreker nog rekening willen houden met den hoo- gen leeftijd van beklaagde en hem tot een milde straf veroordeeld, doch in de toekomst zal dat niet altijd mosrelijk zijn. BELEEDIGING VAN DEN FüHRER. Daarna stond wegens beleediging van den Führer terecht een 21-jarige brieven besteller te Laren. Deze beklaagde had eén meisje naar Baarn gebracht en reed op den terugweg twee hem onbekende meisjes achterop, met wie hij een praatje aanknoopte. Na een in leidend gesprek over het weer, kwam men van lieverlede op politiek terrein. Daarbij bleek, dat zoowel de meisjes als beklaagde katholiek waren, maar ook bleek even la ter, dat de meisjes lid waren van de N.S.B. Het een lokte het ander uit; beide par tijen wonden zich meer en meer op, totdat ten slotte beklaagde den Führer en de N. S. B. ernstig beleedigde. Beklaagde erkende alles, waarna de Ge- neraalstaatsanwalt er op wees, dat bekl. ziéh aan een zeer zware beleediging van den Führer heeft schuldig gemaakt. Spr. wilde er bij de bepaling van de strafmaat echter rekening mede houden, dat be klaagde de woorden tijdens een politiek ge sprek in opgewonden toestand heeft ge bezigd en vorderde een gevangenisstraf van 8 maanden met aftrek van het voor arrest (sinds 9 December). De verdediger merkte in zijn pleidooi o.m. op. dat de beleediging zich in hoofd zaak richtte tegen de N S. B. en vroeg een milde straf. Rechter Joppich heeft tenslotte beklaag de veroordeeld tot 6 maanden gevangenis straf met aftrek van het voorarrest. De Führer is wel degelijk ernstig beleedigd en dat kan niet ongestraft blijven. Bij de groot te van de straf heeft spr. rekening gehou den met de opgewondenheid van be klaagde en met zijn nog jeugdigen leeftijd. Haagsche Politierechter Borrels, die erg straf waren. J. L. uit Koudekerk was op 8 Ja nuari per fiets op weg van Woubrugge naar zijn woonplaats Koudekerk. Achter op zijn rijwiel had hij een paar nieuwe schaatsen gebonden. Toen hij te Roelof- arendsveen was en daar langs het water reed, was hij aangeroepen door twee schaatsenrijders, die hem vroegen, of hij stuimig uit. Wat ik geloof, is, dat u zich allen door motieven van eigenbelang laat leiden. Binnen tien minuten kan ik het be wijzen, kwam het bedaarde antwoord. Laat ik eerst verder gaan. In Engeland, on der welke omstandigheden is mij niet be kend. kwam hij met een jongedame in aan raking. en in haar gezelschap werd hij aan het station in Birmingham gearresteerd, op grond van een uitleveringsverzoek van de Fransche regeering, wegens moord op zijn oom. Hij heeft in Frankrijk terecht ge staan en is tot gevangenisstraf veroor deeld Ik geloot er niets van, herhaalde mrs. Markham obstinaat. Zij had zich met de koppige kracht die dommen verblinden menschen eigen is, voorgenomen niet het minste geloof te hechten aan welke aantij ging tegen De Monrdt ook en ontoegan kelijk te blijven voor alles, wat zoo'n be schuldiging zou kunnen staven. Ik heb het vandaag trouwens nog al eens gehoord, voegde zij ei bij. Als u een oogenblik geduld hebt, zult u rie waarheid er van inzien, sprak Daph ne onverstoorbaar voort. Toen die arres tatie plaats had, was Dessie Merrion Wie? riep De Montalt spottend. Vooralsnog Dessie Merrion. Die spot tende vraag is een bewijs, dat hij de waar heid van ieder woord dat ik zeg, heel goed beseft. Dessie was op het perron, zij zag de arrestatie, waarschuwde de jongedame, die den man vergezelde en raadde haar te vluchten. In de verwarring van het oogen blik verwisselde de beide meisjes haar handtasschen en toen Dessie later de tasch opende, die zy had meegenomen, vond zij de Robilkund-robijrien er in verstopt. Ze wist niet, wat ze er mee moest beginnen en borg ze in een loket bij de Safe Deposit Company Ze zijn haar altijd tot een last geweest. Waarom gaf zij ze niet aan de politie? vroeg Cheriton, die met ademlooze belang stelling naar dit deel van het verhaal had geluisterd. Om twee redenen. Haar eigen tasch werd haar teruggestuurd met een brief, die het verzoek bevatte alles te vernietigen, dat zich in de tasch, die zij in vergissing had meegenomen, bevond, op datgene' na, waarvan ze dacht, dat de eigenares er prijs op zou stellen het later terug te hebben, als deze zich tenminste ooit bekend durfde maken. Dat de juwelen in de tasch hadden gezeten, wist de schrijfster van den brief toen zelf nog niet. Maar het tweede motief was het voornaamste. Zij vluchtte uit een leven vol afschuwelijke herinneringen, uit een omgeving, die haar in het diepst van haar hart tegenstond en wilde onder een anderen naam een nieuw leven beginnen. Zij overwoog, dat als zij de steenen bij de politie bracht, zij allerhande inlichtingen zou moeten geven en dat daardoor haar kans om heelemaal opnieuw te beginnen, veel geringer, zoo niet geheel vernietigd zou worden. Daarom gaf zij de voorkeur aan stilzwijgendheid eri ik ben van mee ning, dat dit verstandig van haar was. Wat bedoelt u met afschuwelijke her inneringen en een slechte omgeving? wilde Tom Cheriton weten. Ik heb daar nooit iets van gehoord. Daarvoor zal zij heusch haar goede re den wel hebben gehad, hoonde De Mon talt. Vermoedelijk heeft zij het zoolang mo gelijk willen uitstellen om u dat te vertel len, zooals iedereen een onpleizierige me- dedeeling graag verschuift, legde Daphne uit. en zij heeft te lang gewacht. Maar laat ik tot mijn verhaal terugkomen. Zij borg die juweelen op, in de verwach ting er nooit meer iets van te hooren en den man, die op het station' in Birmingham ge arresteerd was. nimmer weer te zien. Doch zij vergiste zich. U weet. Daphne richtte zich thans speciaal tot mrs. Markham, hoe haar leven de laatste jaren is geweest, want u was haar intieme vriendin. U kunt dus haar schrik begrijpen, toen zij in den man, met wien u ging trouwen, Rolande Lespard herkende.... een man, die ver oordeeld was wegens een laffen roofmoord op zijn ouden oom. Zij heeft er mij niets van gezegd, merkte mrs. Markham op. Jarenlang is de gedachte aan den man haar als een obsessie geweest, was het be scheid, en op het moment wist zij niet, wat zij moest doen. Ten laatste besloot zij den volgenden morgen mr. Cheriton alles te vertellen. Maar voor zij hier wegging, u herinnert het zich, had zij een lang ge sprek met den man zelf. Zij vertelde hem dapper, dat zij hem herkend had en waarschuwde hem geen voet meer over mrs. Markham's drempel te zetten. Daarna wilde zij naar u gaan, mr. Cheriton, doch u was naar uw zieken oom. Moedérziel alleen, zonder eenige hulp. moest zij den strijd tegen een man als hém aanbinden. En het behoeft geen verwondering te wekken, dat hij haar ver slagen heeft. Wordt vervolgd.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 5