WOENSDAG 5 MAART 1941 CE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 OMGEVING KATWIJK AAN DEN RIJN L.T.B. Gisterenavond hield de afd. Katwijk van den L.T.B. haar jaarvergade ring. De voorzitter, de heer C. Boskamp, heette allen welkom, inzonder den G A. De secretaris, de heer Chr. v. Leeuwen, las notulen en jaarverslag. Het jaarverslag maakte melding van een voor den tuin bouw financieel gunstig jaat\ De vereeni- gmg had geen oorlogsslachtoffers. Het leden tal was met een vooruitgegaan. Ver schillende personen staan echter nog afzij dig. Gehoopt wordt, dat men eens het nut van organisatie zal inzien. De pogingen om te kunnen leven met steun was op een mislukking uitgeloopen. De penningm. de heer Hub. v. Paridon, deed financieel verslag. De rekening 1940 gaf een nadeelig saldo van 7.36. De bezittingen waren 38.16. De bestuursverkiezing gaf tot uit slag, dat de periodiek aftredende voorzit ter, de heer C. J. Boskamp, werd herkozen. Het punt „looncontract" was aanleiding tot langdurige bespreking. Algemeen was men het er over eens, dat het door de arbeidersorganisaties gevraagde loon van maximaal 21.50 voor hen geen overdadige weelde is. De vraag is maar, of het met de tegenwoordige maximumprijzen betaald kan worden. Voor de benoodigde grond stoffen als natuurmest bestaan geen maxi mumprijzen. De exploitatiekosten rijzen steeds. Tot een definitief besluit kwam men niet. De secretaris deed nog me- dedeeling van een ontvangen schrijven over de bestrijding der Coloradokever, waaruit bleek dat de bestrijding uitsteken de resultaten had opgeleverd. Bij de rond vraag werd o.m. gewezen op de noodzake lijkheid van een tuindersboekhouding. Overwogen zal worden tegen het najaar een curcus te organiseeren in boekhouden. Hierna sluiting met gebed. RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN Aanbesteding telefoongebouw. De Rijksgebouwendienst heeft aanbesteed het bouwen van een telefoongebc.w te Al phen aan den Rijn. Laagste inschrijvers waren gebroeders A. en J. den Ouden te Alphen aan den Rijn voor ƒ56.180. BODEGRAVEN Vrouwenbond. Het bestuur van den Vrouwenbond deelt ons mede, dat de jaar vergadering, welke aanvankelijk op Zon dag 19 Januari gehouden zou zijn, thans in het parochiehuis op Dinsdag 11 Maart a.s. doorgang zal vinden. Op deze vergade ring zal tevens onze oud-kapelaan, thans pastoor J. H. van Kessel te Kudelstaart, een lezing houden. Gezien het in de volgende week lichte maan is, verwacht het bestuur een zeer groote opkomst. Aan de liefhebbers zal gratis ben kop koffie geserveerd worden, terwijl bovendien aan iedere tiende be zoekster een verrassing zal gegeven wor den. Ook niet-leden boven de achttien jaar zijn tegen betaling van een dubbeltje wel kom. TER AAR Zilveren Jubileum. Zaterdag herdacht de heer B. Jonker den dag, dat hij voor vijf en twintig jaar werd aangesteld als hoofd van de openbare school alhier. Mochten tijdsomstandigheden aanleiding geven dit jubileum zonder uiterlijk ver toon te vieren, toch meende het gemeente-, bestuur goed te doen, een intieme bijeen komst te organiseeren ten gemeentehuize. Hiervoor waren uitgenoodigd de heer Jon ker met mevrouw, burgemeester en wet houders oud-burgemeester jhr. K. de Muralt, het personeel van de secretarie en dc heer Jasperse, als vertegenwoordiger van het N.O.G. Als eerste der sprekers trad burgemees ter Hogenboom naar voren om de geluk- wenschen namens het gemeente-bestuur aan te bieden, welke vergezeld gingen met den wensch, dat de heer Jonker nog vele jaren in goede gezondheid zijn ambt mag vervullen. Hierna Werd de jubilaris toe gesproken door den oud-burgemeester, jhr. de Muralt, namens de ambtenaren, voerde de heer Kelder het woord en als vriend, de heer K. Bergsma. Voor de geboden hulde, wenschen en cadeaux, o.m. een rookstoel, rooktafel en bloemstukken, was deheer Jonker zeer erkentelijk. In een uiterst gezellige stemming vierde men ver der nog een tijdje feest. Biljarten. De vriendschappelijke wed strijd van onze Gezellen tegen de leden van Vriendenschaar, gespeeld in het café Hoogendijk, eindigde in een 72 over winning voor laatstgenoemden. ZOETERWOUDE Hanze. Maandagavond werd in het Pa- tronaatsgebouw de jaarvergadering van de R.-K. Middenstandsvereeniging gehouden. De voorzitter gaf in zijn openingswoord een verklaring van de inzinking in de af- deeling. Na de oorlogsdagen heeft de ontslagname van den secretaris den voorzitter de lust ontnomen, zoo zelfs dat ware er geen consequenties aan zijn heengaan verbon den hij zou zich niet weder candidaat hebben laten stellen. De 2e secretaris was door zijn zaken zoozeer in beslag genomen, dat hij het secretariaat niet kon waarne men. Ook de geestelijk adviseur, kap. A. H. Duyvestijn ging in den loop van het jaar vertrekken, zoodat na de vergadering van Maart geen enkele vergadering meer is gehouden. Thans is de gang weer in de organisatie gekomen. De heer L. van der Geest ver vult het secretariaat en het bestuur heeft de zaken weder ernstig ter hand genomen. Spr. vraagt van de leden nu weder de volle medewerking en wel vooreerst op deze vergadering. Na de lezing van de notulen gaat de voorzitter over tot de installatie van den nieuwen geest, adv., kapelaan W. Vroom. Spr. klaagt, dat het werken voor de stands-organisatie niet altijd die waardee ring heeft, welke het verdient; de aller beste bedoelingen worden vaak betwijfeld en niet erkend, waardoor velen den moed lieten zinken, terwijl met teleurstelling ge constateerd moet worden dat vooral de jongeren zich niet geven zooals zij ver plicht zijn. Bij de installatie van uwen voorganger, aldus spr., heb ik de toezegging gedaan betreffende de jeugdorganisatie op het standpunt te staan van het oprichten van een K. J. JVL V. af te zien omdat daardoor de K. G. V. verzwakt zou worden. De practijk heeft ons echter, helaas, ge leerd dat de St. Josephsgezellenvereeniging met in staat is onder de jonge middenstan ders de ware belangstelling voor de standsorganisatie te wekken, zoodat in het bestuur de kwestie: opleiding van jonge middenstanders ernstig zal besproken wor den. Wij vertrouwen, dat u voor ons, in deze zaak, wat het zwaarst is ook het zwaarst zult laten wegen. De secretaris brengt daarna het jaarver slag uit. dat hoewel de feiten niet zoo belangrijk waren rijk van inhoud was. Ten zeerste wordt het. feit betreurd, dat de niet-katholieke middenstanders weige ren samen te werken voor het midden standsoffer Rotterdam. Het bestuur heeft echtet een bedrag uit de kas gegeven voor de afd. Rotterdam. Uit het financieel rapport van den pen ningmeester, de heer P. C. Paardekooper blijkt, dat het saldo gestegen is van 45.10 op 112;18, alzoo een winst van 67.08. De voorzitter deelt mede, dat de verkie zing bij enkele candidaatstelling is ver- loopen, zoodat de voorzitter en de penning meester weder herkozen zijn. In de com missie tot nazien van de rekening wordt gekozen de heer L. van Cromvoirt. Uit het verslag Santos blijkt een op brengst van vaste bijdragen en bloemen dagen van 69.74. Met het oog op het ver bod van bloemendagen wordt besloten de propaganda voor vaste bijdragen sterk aan te vatten. De O. Z. V. geeft een jaarver slag met een saldo van 308.83. Er is aan ziekengeld 335 uitgegeven. Het retraitefonds vermeldt 4 retraites en een saldo van ƒ141.55. Na afdoening van de zaken komt de geest. adv. aan het woord voor het geeste lijk kwartiertje. Spr. wees de leden op St. Paulus, wiens liefde tot God en de menschen hem stand deed houden ondanks dat zijn levenswerk zelfs door eigen geloofsleerlingen tegen de vlakte werd geworpen. De heer P. L. Versteegen wordt vervol gens tot lid geballoteerd. Besloten wordt na Paschen en ontspan ningsavond te organiseeren, waartoe het bestuur wordt opgedragen het R. K. Too- neelgezelschap te engageeren met „Kin deren van ons Volk". Bij de rondvraag wordt door een der le den attentie gevraagd voor de Bezinnings dag zooals deze door het hoofdbestuur in het orgaan is aanbevolen. Binnenkort zal in de St. Janskerk een algemeene H. Com munie worden gehouden. Nader vernemen wij, dat het bestuur de Bezinningsdag en alg. H. Communie zal samenvoegen tot één geheel. Hierna sloot de voorzitter de goed geslaagde vergadering. Reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage. LEIDEN. PROF. Dr. C. W. LUNSINGH SCHEURLEER Zondag overleed alhier, waar hij sinds kort gevestigd was, dr. C. W. Lunsingh Scheurleer, professor in de Grieksche Archaeologie aan de Rijksuniversiteit. Met hem is een van onze knapste klassieke archaeologen heengegaan. Geboren uit een kunstzinnige bankiers familie, is hij pas als verzamelaar tot de Egyptische en Grieksche archaeologie ge komen en had een prachtige, voorbeeldig opgestelde collectie bijeen gebracht in de archaeologische afdeelirg v. h. Scheurleer museum te 's-Gravenhage. Door de on gunst des tijds is deze enkele jaren geliqui deerd, maar gelukkig grootendeels voor ons land behouden (Allard Piersonmuseum te Amsterdam). Op het eind van zijn leven had hij de voldoening benoemd te worden tot conservator voor de klassieke afdeeling aan het Rijksmuseum v. Oudheden te Leiden. Van zijne wetenschappelijke publi caties zijn het meest bekend een deel van het Corpus Vasorum. en zijn Grieksche Ceramieks. De overledene was tweemaal eere-doctor. LEIDSCHE KUNSTKRING „VOOR ALLEN." Cello-Matinée Tibor de Machula. Het is het Bestuur mogen gelukken, ook in dit seizoen den vermaarden Hongaar- schen kunstenaar Tibor de Machula, le so locellist van het Berlijnsch Philharmonisch Orkest, wederom voor één harer concer ten te engageeren..— Tibor de Machula, die hier reeds- herhaalde malen met zjjn schitterende prestaties de grootste succes sen oogstte, maakt in de komende week De Nederlandsche Arbeidsdienst De eerste vier kampen gisteren betrokken Op den derden Maart kwam de eerste ploeg vrijwilligers van den Nederlandschen Arbeidsdienst op. de bevolking van de eerste vier kampen, waarvan er twee in Laren, één in Vierhouten en één in Nun- speet geheel los van het daar reeds ge vestigde opleidingskamp liggen. Bij deze gelegenheid heeft de comman dant van den Nederlandschen Arbeids dienst, majoor J. N. Breunese, een dagor der uitgevaardigd, die hedenmiddag, toen de mannen geleidelijk alle op hun plaats van bestemming waren gekomen en de eerste kennismaking met de nieuwe om geving had plaats gehad, voor allen geza menlijk werd voorgelezen en die als volgt luidt: Mannen. Op dezen voor ons historischen dag, nu v/ij met den opbouw van een Nederland schen Arbeidsdienst een aanvang maken, heet ik u, die als eersten in dezen arbeids dienst wordt opgenomen, welkom in de le vens- en werk-gemeenschap, v/aartoe £ij een half jaar lang zult behooren. In dit half jaar zult gij u met de uit sluiting van al het andere, wijden aan de Nederlandsche volksgemeenschap in haar geheel. Ik herhaal: met uitsluiting van al het andere, dat is met name van al wat ons verdeelt, van partijpolitiek en groeps belang. Hier zijt gij geen arbeider of stu dent, geen werklooze of welgestelde, GEEN PROPAGANDIST VAN EEN POLITIEKE PARTIJ OF BEWEGING. .Dat beteekent niet, dat gij geen vleesch of visch zijt. Gij zijt hier Nederlander dat is vleesch en visch Gij zijt hier niet om voor u zelf of voor de groep van uw voorkeur te halen doch om aan uw volk te geven, om een .eereplicht te vervullen je gens het vaderland. Daarvoor alleen geldt de leus van onzen Nederlandschen Arbeidsdienst: „lek dien!" De Nederlandsche Arbeidsdienst moge met deze vier kampen, aldus spr., die te zamen een zeshonderd jongens bevatten, bescheiden aanvangen, met kracht wordt een tournée in ons land. Hij zal dan o. a. optreden met de Groninger Orkest Veree- niging, in Den Haag en op Zondagmiddag 9 Maart a.s. in de Stadsgehoorzaal, alhier. Onze bekende pianist Theo van der Pas zal hem aan den vleugel begeleiden. BINNENLAND. Enqelsche bommen op Nederland In den nacht van Maandag op Dinsdag zijn eenige Engelsche vliegtuigen het Ne derlandsche luchtgebied binnengevlogen en hebben op verschillende plaatsen brisant en brandbommen geworpen. Een deel viel op open veld en richtte geen schade aan. In een plaats in het Zuiden des lands is een groot aantal brandbommen geworpen. Hierdoor werden een groote brand en een explosie veroorzaakt, terwijl een gashou der door een bom werd getroffen. Er ont stonden ook eenige kleine branden, welke snel gebluscht konden worden. Een lid van den luchtbeschermingsdienst is zwaar, eenige anderen zijn licht gewond. In twee andere plaatsen des lands ont stonden, eveneens door brandbommen, branden. Een van deze werd snel gebluscht in het tweede geval brandde een woonhuis af. Van eenige boerderijen werden stallen en schuren vernield, waarbij klein vee werd gedood. Behalve de genoemde gevallen kwam geen persoonlijk letsel voor.. ERNSTIG ONGEVAL VAN KOLEN DAMPVERGIFTIGING. Echtpaar bedewlmd. Toen hedenmorgen het dienstmeisje van den heer en mevrouw S. V.K., wonende in de Amalia van Solmsstraat te Gronin gen, aanbelde, werd haar niet open gedaan. Zij waarschuwde een voorbijkomenden po- litie-agent, die tezamen met een passeeren- den rechercheur aar. de achterzijde van het perceel een ruit insloeg. Bij het onderzoek bleek, dat de beide be woners die al op leeftijd zijn, bewusteloos te bed lagen, bedwelmd door kolendamp uit een geheel afgesloten haard. Onmiddel lijk werden twee artsen gewaarschuwd, die na toediening van zuurstof beider toestand van dien aard achtten, dat onmiddellijke overbrenging naar het R. K. Ziekenhuis noodzakelijk was. De toestand van den heer S. V. is ernstig. MAN VERMOORD TE STAPHORST. Roof waarschijnlijk de oorzaak. Gisteravond is te Staphorst een moord ontdekt, waarvan de 82-jarige landbouwer H. Piel het slachtoffer is geworden. Een buurman van Piel kwam gisteravond aan het huis van den ouden man, om de zen een bezoek te brengen. Hij vond den man vermoord in den stal. Het lijk had men met stroo bedekt. Uit het onderzoek is komen vast te staan, dat de moord met een bijl is gepleegd. Het is den dader blijkbaar om geld te doen ge- aan den verderen uitbouw voortgewerkt. Reeds een week na de opening van deze eerste kampen zullen er vier nieuwe, met wederom een zeshonderdtal jongens, wor- oen opengesteld en wel in Beekbergen, Ommen, Wasberg en Baarn. Voor den eer sten April, den datum, waarop de invoering van den arbeidsdienst werd verwacht, zal dus het leven in acht kampen reeds in vol len gang zijn Gedurende de maand April worden tien nieuwe kampen geopend en in de maanden, die daarop volgen tot October geleidelijk nog een vijftigtal. In October zal de Nederlandscno Arbeids dienst dus een kleine zeventig kampen tel len. die tezamen tien a twaalfduizend deel nemers bevatten. Voor de in April te bou wen kampen zijn de gronden in het Noor den van ons land en Noord-Limburg en Oost-Brabant reeds uitgezocht. In verband met de slechts houtpositie en met de ge ringe beschikbare legeringsruimten, zullen de barakken voor een groot deel uit het buitenland worden betrokken. Uit Duitsch- land zullen de verplaatsbare barakkenkam pen worden benut, volgens het bij den Reichsarbeitsdienst in gebruik zijnde mo del. De objecten, waaraan de arbeidsdienst z'.ch wijdt, zullen hoofdzakelijk bestaan uit werken vaft cultuur-technischen aard, zoo als bodem, en bosch-verbeteringen terwijl ook aan den aanleg en het herstel van we gen zal worden gearbeid. Inmiddels heeft de arbeidsdienst ook zijn eigen organisatie gekregen, los van de orga nisatie van den opbouwdienst, die binnen afzienbaren tijd de hem opgedragen taak zal hebben vervuld. Naast dit alles gaat de opleiding van het kader in de bestaande kaderscholen en opleidingskampen de eerste voor het lagere de laatste voor het middenkader voort. Vandaag ook komen in de opleidings kampen te Nunspcet en Huizen geheel nieuwe, meerendeels uit burger-krachten samengestelde groepen op. De opleidingen in Tilburg en Hooghalen, die van den aan vang of op een langeren duur waren inge steld, zijn aan hun tweede, weer op de practische beleving der arbeidsdienstge dachte ingestelde gedeelte begonnen en na deren het moment, waarop zij hun eerste contingent uitstekend geschoolde leiders zullen afleveren. De ontplooiing gaat thans snel. woest. Het was namelijk bekend, dat Piel er warmpjes bij zat. De buit is den moor denaar echter ontgaan. De brandkast was niet geforceerd, doch eenige inbrekers- werktuigen werden bij de kast aangetrof fen. Het lijk is in beslag genomen. Het parket van Zwolle heeft de zaak in onder zoek. DE KINDERBIJSLAG. Men verzoekt ons ter kennis van belang hebbenden te brengen, dat het bestuur van het kinderbijslagvereveningsfonds, bedoeld in artikel 76 der kinderbijslagwet, is geconstitueerd. Het scecretariaat van bedoeld fonds is gevestigd te 's Gravenhage Raamweg 90. De secretaris is voor zaken, de uitvoering der kinderbijslagwet betref fende, eiken Vrijdag te spreken des na middags van twee tot vier uur. BUITENLAND, HET DUITSCHE WEERMACHTS- BERICHT. BERLIJN, 4 Maart. (D. N. B.). Het op perbevel der Duitsche weermacht deelt mede: „Het binnenrukken van Duitsche troepen in Bulgarije voltrekt zich volgens het vast gestelde plan. Gistermiddag hebben door jagers be schermde lichte gevechtsvliegtuigen een vliegveld in Zuid-Engeland gebombardeerd. Verscheidene hangars en onderkomens werden daarbij vernietigd. In den nacht van 3 op 4 Maart hebben afdeelingen ge vechtsvliegers havenwerken en fabrieken te Cardiff aangevallen. Men heeft talrijke voltreffers op doelen van militair belang waargenomen, gepaard gaande met krach- lige ontploffingen en branden. Aan de Schotsche Oostkust hebben gevechtsvlieg tuigen de havenwerken en scheepswerven van Newcastle bestookt met brand, en bri santbommen. Ook hier kon een goede uit werking worden waargenomen. Bij aanvallen op verschillende vlieg velden ten Noorden van ^>nden zijn han gars, 'onderkomens, brandstof- en munitie opslagplaatsen en eenige op den grond staande vliegtuigen vernield. Aan de Engelsche Zuidkust heeft een gevechtsvliegtuig een koopvaarder van 3000 ton tot zinken gebracht. Een ander koopvaardijschip bleef ten Oosten van Aberdeen, na tweemaal te zijn aangeval len, met zware slagzij liggen. Buiten de Britsche scheepsverliezen, vermeld in het weermachtsbericht van gisteren, heeft de luchtmacht op 2 Maart nog een koopvaar dijschip van ongeveer 8000 ton in den grond geboord op 25 kilometer ten Westen van de Hebriden. Onze vliegerafdeelingen, die in de Mid- dellandsche Zee opereeren, 'hebben bij Agedabia Britsche gemotoriseerde strijd krachten met succes aangevallen. Er wer den talrijke treffers geplaatst op auto-con centraties en collonnes. Een Duitsche ge motoriseerde verkenningsafdeeling, die aan de Libysche kust opereerde, heeft op nieuw gevangenen binnengebracht en een Britschen pantserwagen ouitgemaakt. In den afgeloopen nacht heeft de vijand op verscheidene plaatsen 'n West-Duitsch- iand eenige brisantbommen en een groot aantal brandbommen laten vallen. Er is geen militaire schade aangericht, doch een aantal huizen werd getroffen. Eenige bur gers zijn omgekomen of gewond." Burgerlijke Stand LEIDEN. Geboren: ,Rosa Maria d. v. G. J. Meinders en J. M. W. Dohmen. Adria- nus Johannes Jozef z. v. M. H. Vrolijk en M. P. v. d. Lans. Overleden: D. Scgaat wedn. 71 j. T. Rijff d. 18 j. H. J. de Backer m. 68 j. C. W. Lunsing Scheurleer m. 59 j. E. Baars hsvr. van J. P. v. Tholen 65 j. R. Riem wedn. 73 j. L. Kranenburg m. 58 j. HET ITALIAANSCHE WEERMACHTS BERICHT. ERGENS IN ITALIë, 4 Maart. (Stefani). Het 270ste weermachtsbericht van het Ita- liaansche hoofdkwartier luidt: „Aan het Grieksche front hebben afdee lingen bommenwerpers met succes bases en verdedigingswerken van den vyand ge bombardeerd. Bij luchtgevechten zijn drie vijandelijke vliegtuigen neergeschoten. Twee onzer vliegtuigen zijn niet terugge keerd. In Noord-Afrika is een Duitsch detache ment slaags geraakt met vijandelijke ge pantserde afdeelingen, die op de vlucht werden gedreven met achterlating van gevangenen en materiaal. De vijand heeft opnieuw in massa Dzjeraboeb aangevallen om de bezetting tot overgave te bewegen. Ons garnizoen antwoordde met gescutvuur. In Oost-Afrika hebben onze troepen een vijandelijken aanval in 'de streek ten Wes ten van Gondar afgeslagen. In andere sec- turen bedrijvigheid van patrouilles en ar tillerie aan weerskanten." Laatste Berichten Binnenland RADIOTOESTELLEN IN OPGELEGDE AUTO'S. P.T.T. ontvangt vele verzoeken om ver zegeling van radio-ontvangtoestellen, wel ke zich in opgelegde auto's bevinden. De aandacht wordt er op gevestigd, dat voor deze toestellen, mits men ze maar in de auto's gemonteerd laat, geen 'luisterver gunning noodig is en derhalve ook geen luisterbijdrage behoeft te worden betaald. Deze toestellen behoeven dus niet te wor den verzegeld. Ze moeten w e 1 worden aangegeven, op een formulier, model A, dat kosteloos aan elk postkantoor, post station en postagentschap verkrijgbaar is. In punt 8 van dit formulier vullen men in „radio-ontvangtoestel in opgelegde auto". *»aifenland JAPANSCIIE LANDING BIJ PAKHOI. TOKIO, 5 Maart. (D.N.B.) Naar eerst than* bekend wordt, zijn verscheidene eenheden van het Japansche expeditiele- ger voor China bij het aanbreken van den dag Maandag in de nabijheid van de stad Pakhoi in het Zuidelijk deel der provincie Kwantoeng aan land gegaan. Kort daarop .hebben zij deze belangrijke Zuid-Chinec- sche havenstad bezet. Reeds in den nacht van Zondag op Maandag verschenen ver scheidene eenheden der Japansche vloot in de Golf van Tongking en zetten sterke strijdkrachten aan land, welke terstond op weg gingen naar Pakhoi. Deze Japan sche actie werd uitgevoerd om de leveran ties van Tsjoengking via Pakhoi te verhin deren. MARKTBERICHTEN KATWIJK a. d. RIJN, 4 Maart. Groen- tenveiling. per 100 stuks: schorseneeren A 15—17, idem B 9.00—10.50, per kist van 6 kg.: Boerenkool 1519 cent, per 100 kg.: roode kool 6.807.00, gele kool 5.706.00, groene kool 5.606.00, uien 5.506.00, per kist van 20 kg.: waspeen 1.502.15, kroten 6068 cent. VINKEVEEN, 4 Maart. Groentenveiling. Witlof I 24—28. idem II 16—21, idem *stek 11, prei 5.005.90 per 100 kg.; pieterselie 11.50 per 100 bos. ROTTERDAM, 4 Maart. Vee. Ter vee markt werden aangevoerd: 2478 dieren, waaronder 650 gebruiksvee 349 vette koeien. 26 schapen, 1356 nuchtere kalve ren, 49 graskalveren, 31 bokken, 3 paar den, 4.zuiglammeren, 3 veulens, 2 varkens en 5 biggen. Prijzen per stuk: kalf koeien -f 540420320; melkkoeien 535420 320; vare koeien 345275225; vaarzen 340—285—200, en pinken f 290—210—165 per stuk. De aanvoer van melk- en kalf- koeien was kleiner met kalmen handel en de prijzen bleven stationnair. Varekoeien aanvoer iets korter met tamelijken handel en de prijzen waren prijshoudend. Vaar zen en pinken aanvoer iets minder met tragen handel en onveranderde prijzen. OFFICIEELE VALUTAKOERSEN DER NEDERLANDSCHE BANK. 4' MAART. Valuta's (schriftelijke en tel. transacties): New York 1.88 3/16—1.88 9/16 Berlijn 75.28—75.43 Brussel 30.11—30.17 Helsinki 3.81—3.82 Stockholm 44.81—44.90 Zuerich 43.6343.71. Bankpapier: Berlijn 75.1975.34 New York 1.86 1/2—1.90 1/4 Brussel' 30.0830.20 Stockholm 44.7644.94 Zuerich 43.5043.75

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 3