OMGEVING RIJNSTREEK WIELRIJDERS, DINSDAG 4 MAART 1941 DE LEiCSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 OP DE BOLLENBEURS. De inzendingen waren dezen keer wei nig talrijk, maar daarentegen zeer interes sant. De proeven b.v. ter bestrijding van Virus (o.a. het grijs in Narcissen) welke gede monstreerd werden door de heeren D. van Egmond, Hillegom en Mantel, Avenhorn, trokken de algemeene belangstelling. De inzenders gaven nog geen inlichtingen over de aard van de bestrijdingsbethoden, noch over de prijs. Het is te wenschen, dat het praktisch mogelijk is, en de kosten niet te hoog zijn. Ook de 14 zaailingen uit Brilliant Star x Korneforus waren de belangstelling waard. Ter oriëntatie had de inzendster, de fir ma Konijnenburg en Mark, Noordwijk, een kist met Korneforus geplaatst en daarover heen de 14 nakomelingen. Allen met groo- ter bloemen, allen veel glimmender dan Korneforus, welke dof is. Na de vermelding van deze twee interessante inzendingen een verdere rondgang. N.V. Enchantress, v.h. H. Carlee, Haarlem liet twee mooie Fresia's zien, welke ook door haar heerlijken geur de aandacht trok ken. In Narcissen was de inzending van groot- bloemige narcissen van M. van Waveren en Zonen, (Leeuwenstein), Hillegom, wel het voornaamst. Uit deze collectie noemen wij Trompet Mousquetarie, Trompet van Wa- verens' Glory, Trompet Dutch Gold en Trompet Napoleon. Ook John Evelyn was mooi in deze collectie. Buiten de grootbloe- migen viel Poeticus Ben Nevis nog op. Een zeer goede Poeticus is Ringlove van L. van Grieken en Zn., Lisse. Mooi gesloten, sterke bloemblaadjes, en van langen duur, gezien het feit dat dezelfde pot vorigen Maandag ook reeds in Haarlem was. Mare. v. d. Vlugt, Lisse, liet Poeticus Actea zien. Tamelijk op grootte. De Poetaz Princess Ingrid van A. Vis, Limmen, lijkt geen verbetering. Buiten eenige oude bekenden, zooals Semper Avanti en Lotta Svard, waren er geen Narcissen. Ook in Tulpen was de aanvoer niet groot. Rex, de parkiet uit e.v.t. Keizerskroon van Frans Roozen Lzn., Vogelenzang, is prach tig. D. W. Lefeber, Lisse, liet een Bartigon sport zien; rose. A. Hoogeveen, Wassenaar, kwam nogmaals met Golden Age. Voor aardig bijgoed zorgde C. G. van Tu- foergen Jr., Haarlem. Twee variëteiten Eran- this en een kist met kleine licht-blauwe Crocus Etruscus Zwanenburg. De Zweedsche reizigers hebben nog steeds geen doorreisvisum. Dat zal voor dit jaar wel thuis blijven worden. HILLEGOM Geboren: zóón van J. RuigrokVer hoeven. Ondertrouwd: J. de Rooij en N. van der Wolf.. Overleden: A. M. B. Balvers vrouw 32 jaar J. H. van Waveren man 70 jaar W. van Berneveld, vr. 2 maanden. Gevestigd: S. L. Boelé, Vossedwars- straat 31 C. Hubert, Pastoorslaan 10 R. de Schiffart van Vlietstraat 20. Vertrokken: J. H. van Berkum naar Utrecht F. de Groot met gezin naar Haarlemmermeer T. Jansen naar.Heem stede N. van Kuijk naar Tilburg O. M. Maassen naar Baarn B. M. Nijman naar Amsterdam D. van den Oever van den Bosch naar Lisse C. J. van der Velden naar Tilburg. KATWIJK Dief gearresteerd. Door de politie uit Katwijk werd opsporing verzocht van ze keren D., die zich schuldig had gemaakt aan verduistering in dienstbetrekking en met medeneming van een vrij groot geld bedrag was verdwenen. De Edesche politie stelde onmiddellijk een onderzoek in ten huize van familie van D. te Ede, waar de voortvluchtige zich inderdaad bleek op te houden. Bij zijn ar restatie bleek een bedrag van ruim 50 nog in zijn bezit te zijn. LISSE Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente is in een spoedeischende vergade ring bijeengeroepen op Woensdag 5 Maart des namiddags om twee uur. De agenda vermeldt: 1. Aankoop van een perceel grond, gelegen hoek HeerenwegEerste Poellaan; 2. Bespreking verbouw ge meentehuis. Aankoop van grond hoek Eerste Poellaan B. en W. stellen den raad dezer ge meente voor, behoudens goedkeuring van Gedeputeerde Staten dezer provincie, om van de N.V. J. J. Grullemans en Zonen, alhier, aan te koopen een perceel grond, ter grootte van ongeveer 1000 m2. Hieromtrent hebben B. en W. het na volgende prae-advies aan den raad uitge bracht. De vraagprijs bedroeg 8.000.terwijl de Grondcommissie voorstelde een bod te doen van 5.000. Hierop werd door het college bericht ontvangen, dat op het bod der gemeente niet kon worden ingegaan. Het college van B. en W. achtte het echter van belang, om de onderhandelin- ge niet af te breken, omdat zich thans de gelegenheid voordoet in het bezit te gera ken van het perceel grond, dat den sleutel vormt voor de latere verwezenlijking van het uitbreidingsplan tusschen le Poellaan en Zwanendreef. Tevens vormt dit per ceel de monding van den oostelijken rand weg om de Gemeente-kom. Daar plm. de helft van het perceel voor openbare weg bestemd is, zou de gemeente, indien thans niet tot minnelijke aankoop kon worden overgegaan, in de toekomst ge noodzaakt zijn, om deze sleutel-positie door middel van onteigening te verkrijgen, wat naar dezerzijdsche meening zeer kost baar zou zijn, aangezien ter plaatse geen rooilijn geldt en het terrein, ter grootte van plm. 1000 M2. in zijn geheel als bouw terrein is te waardeeren. De voorgezette besprekkingen hebban ertoe geleid, dat de eigenaresse thans be reid is tot verkoop van haar perceel voor de som van 6.000.op vóorwaarde: le dat alle sloop, die zich thans op het terrein bevindt, eigendom blijft van ver koopster en door haar mag worden ver kocht; 2e dat overdrachtkosten komen voor rekening der gemeente; 3e dat uiterlijk 12 Maart 1941 definitief tot aankoop is besloten en het desbetref fende raadsbesluit door Gedeputeerde Staten van Zuid Holland zal zijn goed gekeurd. Daartegenover verkrijgt dan de ge meente Lisse den vollen onbezwaarden eigendom, terwijl op verkoopster de ver plichting rust zorg te dragen, dat alle fun damenten bij oplevering schoon verwijderd zullen zijn, Een en ander komt B. en W. wel aan nemelijk voor. H.B.G. De afdeeling van het Holl. Bloembollenkweekers Genootschap hield gisteravond in „De Witte Zwaan" een vergadering onder voorzitterschap van den heer P. Warmerdam Czn. met een goede opkomst. De secretaris, de heer D. C. Nieuwerhuis, las het jaarverslag. Het ledental bleef stationair doch moet voor uit. Aan de orde is voorts het jaarverslag van den penningsmeester, den heer P. Dames. Hieruit bleek, dat er een voor- deelig saldo was van 9.27. Door de heeren J. P. Segers en A. Buurman werden de bescheiden nagezien en in orde bevonden. Op voorstel van het bestuur werd beslo ten geen bestuux'sverkiezing te houden. Als afgevaardigden naar de e.v. algemeene vergadering van het Genootschap werden benoemd de heeren J. Pijnacker en D. C. Nieuwenhuis; als plaatsvervangers de heeren H. Nieuwenhuis en F. v. d. Vlugt. Alvorens tot de behandeling van den be schrijvingsbrief over te gaan deelde de voorzitter mede, dat de alg. vergadering, welke Maandag a.s. te Haarlem zou wor- den gehouden, voorloopig moest worden uitgesteld en op een nader te bepalen datum zal plaats hebben. De verschillende punten van den beschrijvingsbrief werden aan een breedvoerige bespreking onder worpen en de houding der afdeeling Lisse vastgelegd. Na de rondvraag had een ver loting plaats van een aantal mooie kamer planten. RIJNSBURG Eerste-steenlegging 3e bouwplan „Spi noza". Zaterdagmiddag had de eerste steenlegging plaats voor de 42 woningen van het derde bouwplan van „Spinoza". De secretaris van de woningbouwver- eeniging „Spinoza" verwelkomde de vele genoodigden en belangstellenden, waar onder het dagelijksch bestuur der gemeen te, enkele raadsleden en besturen van zustervereenigmgen. Alvorens de burgemeester, mr. P. N. Höweler, tot de symbolische handeling overging, hield deze een toespraak tot het bestuur van „Spinoza". De voorzitter van „Spinoza", dokter F. Leerink, verzocht daarop den burgemees ter den eersten steen te willen leggen en na afloop van deze verrichting begaf men zich naar café „Centraal". De burgemeester bood hier aan de ver- eeniging, zooals hij zeide, voor dezen heu- gelijken dag een kleine bloemenhulde aan. De secretaris der vereeniging, de heer Zandbergen, dankte den burgemeester voor deze hulde en de hartelijke woorden, bij de steenlegging gesproken. Hij stelde voorts vast, dat de vereeniging geen spijt behoefde te hebben van het doorzetten van haar plannen. Wel zullen de huren hoo- ger worden, doch spreker verwachtte ten aanzien daarvan wel maatregelen, anders zou het bouwen ook voor andere vereeni- gingen onmogelijk worden. Hoe groot de woningschaarschte is, blijkt o.a. daaruit, dat onlangs een gegadigde 25 bood, wan neer hij dadelijk een woning zou kunnen kr ij ge"h. Wethouder Van der Vijver prees de bui tengewone nauwkeurige wijze waarop het financieele beheer van „Spinoza" wordt uitgeoefend. De heer H. Oostveen sprak namens de Nationale Woningraad en de afdeeling Zuid-Holland hiervan en namens de Fede ratie van woningbouwverenigingen. Voorts voerden nog het woord de hee ren Hendriks namens „De Tuinstadwijk", J. Gerritsen namens „Ons Belang", J. Poelijoe namens „De Eendracht" en K. Wassenaar namens „Eensgezindheid" met aanbieding van een bloemenmand. De voorzitter van den raad van commis sarissen, de heer K. Breedijk, legde er den nadruk op, dat de vereeniging met de me dewerking van het gemeentebestuur krachtig moet verder gaan. Ook de architect, de heer A. van der Heyden, onderschreef het belang van de ze verkregen medewerking. VOORSCHOTEN Geruild. De heer N. te Leiderdorp had zijn fiets nedergezet aan de Wijngaarden laan. Toen hij terugkwam en op zijn rij wiel wilde stappen, bemerkte hij tot zijn schrik, dat het was geruild en de dader een oude fiets daarvoor in de plaats had GEMEENTERAAD VAN OEGSTGEEST Gisterenmiddag kwam de Raad der ge meente Oegstgeest in -openbare vergade ring bijeen. Voorzitter Burgemeester A. J. v. Gerrevink, secr. J. de Visser, afwezig weth. T. v. Egmond. Onder de ingekomen stukken waren o.m.: Verzoek van de Slagers-Patroonsvereeni- ging en de R.K. Slagers-Patroonsvereeni- ging „St. Pelagius", te Leiden welk ver zoek door de in deze gemeente gevestigde slagers wordt ondersteund'om te bepa len, dat de slagerswinkels des Maandag middags na 1 uur gesloten moeten zijn. B. en W. stellen voor op het verzoek gunstig te beschikken. Aangenomen. B. en W. deelen mede, dat het Pachtbu reau voor Zuid-Holland, dat het met D. de Mooij gesloten pachtcontract moet goedkeuren enkele bezwaren heeft ge» njaakt. B. en W. stellen voor het pacht contract in de door het Pachtbureau ge- wenschten zin te wijzigen. B. en W. stellen voor alsnog te besluiten, dat het grasgewas van het Springveld aan de Laan van Oud Poelgeest over het jaar 1940 voor 40 wordt verkocht aan J. Treur. Voorts stellen bij voor het raadsbesluit tot verkoop van grasgewas aan F. de Ja ger over het jaar 1940 in te trekken, daar de Jager het gras niet meer heeft kunnen maaien, en de prijs voor het aan F. Ver hoeven verkochte grasgewas van het Fiks terrein te bepalen op 15. Aangenomen. Voorstel B. en W. tot toekenning van een tijdelijke toelage aan het lager bezol digd gehuwd gemeentepersoneel en tot vaststelling van een kinderbijslagverorde ning. De kindertoeslag wordt dan voor alle ambtenaren geconformeerd aan de Rijks regeling. Deze toelage bedraagt thans voor de werklieden 50 per jaar voor het der de en-elk volgend kind beneden den leef tijd van 16 jaar en voor den bode-concier ge van het gemeentehuis 50 voor het derde en elk volgend kind beneden den leeftijd van 18 jaar. Aan de bezoldiging van den bevolkingscontroleur c.t. en van den schoolschoonmaker was geen kinder toelage verbonden. Bij raadsbesluit van 25 October 1940 werd het loon van de arbeiders, werkzaam op arbeidsovereenkomst, dat voor los-vaste arbeiders 18 48 en voor de losse arbei ders 18 per week bedroeg, bereids ver hoogd met 5 pet., zoodat thans kan worden volstaan met een verhooging voor de ge huwden met 1 pet. van het op den datum van het raadsbesluit geldende loon. Voor deze groepen arbeiders ware het loon te bepalen resp. op ƒ19.62 en ƒ19.08 per week. Aan deze wijziging ware terugwer kende kracht te verleenen tot 1 Decem ber 1940 voor zooveel betreft de arbeiders die sinds dien datum onafgebroken in ge meentedienst zijn geweest. Opi administra tieve redenen meenen B. en W. geen voor stel te moeten doen de terugwerkende kracht ook uit te strekken tot de andere losse arbeiders. De kosten van de verhooging der sala rissen worden geraamd op rond 1200 per jaar, die van verhooging van de kinder toeslag op 125 per jaar. B. en W. zijn van meening, dat een be perking van de duurtetoeslag tot de ge huwden met een bruto wedde (oon) bene den 1900 te beperkt is en dat ook voor de uitgesloten categorieën van ambtenaren toekenning van een toeslag noodzakelijk wordt. Wij vreezen echter, dat een verder gaand besluit dan thans door ons wordt voorgesteld niet de vereischte hoogere goedkeuring zal erlangen. De heer Kampenhout vindt het niet bil lijk, dat de losse arbeiders slechts 1 pet toeslag krijgen boven de reeds toegeken de 5 pet. Spr. betoogde, dat destijds 5 pet. verhooging was gegeven, omdat die loonen veel te laag waren. Spr. zou willen voor stellen voor die arbeiders 6 pet. toeslag te geven boven het reeds verhoogde loon. De voorz. ontraadt dit voorstel. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen en B. en W. verzocht een voorstel aan den Raad te doen tot verhooging van alle sala rissen der gehuwde ambtenaren. Gymnastieklokaal. Voorstel B. en W. tot inrichting van het groote lokaal van het gebouw Geversstraat 5 voor het geven' van gymnastiekonder- richt. Omtrent de uren, waarop beide lokalen kunnen worden gebruikt, werd met de bij zondere scholen overleg gepleegd en over eenstemming bereikt. De kosten van de inrichting van ge noemd lokaal tot gymnastieklokaal wor den geraamd op 940. Goedgekeurd. Gymnastiek aan de Morsch. Voorstel van B. en W. tot inwilliging van het verzoek van het bestuur der bijz. lagere school aan de Morsch om mede werking te verleenen voor beschikbaar stelling en inrichting van een gymnastiek lokaal. Het schoolbestuur doet zelf een oplos sing aan de hand, welke het minst kost baar genoemd kan worden. De gemeente huurt het Verenigingslo kaal, dat naast de school is gelegen en in eigendom aan de schoolvereniging behoort en stelt het aldus gehuurde perceel als gymnastieklokaal beschikbaar. Daartoe zal dit lokaal echter eerst 4 meter dieper moeten 'worden gemaakt. De kosten van deze verbouwing worden op 3000 ge raamd, ,welk bedrag de gemeente overeen komstig artikel 72 der Lager-Onderwijs- wet beschikbaar zal moeten stellen. De kosten van eerste inrichting ende aan schaffing van gymnastiektoestelleh e.d. worden op 790 begroot. De totale kosten ad ƒ3000 plus ƒ790 is pl.m. ƒ38000, zullen in 10 jaren zijn af te schrijven. Daarbij komen dan nog de kosten van de huur ad ƒ500 per jaar. Voor dit bedrag neemt de schoolvereeniging op zich het gehuurde regelmatig schoon .te houden, terwijl zij tevens de kosten van verlichting, verwar ming, onderhoud en de belasting (en) voor haar rekening neemt. De huur ware aan te gaap voor onbepaalden tijd met recht van opzegging van den kant der gemeente. B. en W. stellen voor van de schoolver eeniging onderhands te huren het vereeni- gingslokaal aan den Hooge Morschweg te-, gen een huurprijs van 500, het gehuurde ter beschikking van het schoolbestuur van de Christelijke Nationale School te stellen, teneinde daarin onderwijs in lichamelijke oefening te geven. Voorts een crediet be schikbaar te stellen ad 3800 voor de verbouw en inrichting van het bedoelde lokaal. Goedgekeurd. Montëssori-onderwijs. Verzoek Stichting Montessori-onderwijs voor Leiden en omgeving om medewer king voor de stichting en inrichting van een schoolgebouw B. en W. stellen voor medewerking te verleenen aan de Stich ting" voor Montessori-Onderwijs. Op voorstel van dr. K. Simon Thomas wordt dit verzoek de volgende vergade ring behandeld. Voorstel van B. en W. inzake verhuur van terreinen voor volkstuintjes. Daar de gemeente in Poelgeest over en kele terreinen beschikt, die voor den aan leg"van volkstuintjes geschikt zijn, heb ben B. en W. besloten voor te stellen 45 volkstuintjes, ter grootte van pl.m. 21 R.R. (300 M2.) onder nader door hen te stellen voorwaarden aan hen, die daarvoor in aanmerking' wenschen te komen, te ver huren tegen een huurprijs van 5 per ka lenderjaar. Goedgekeurd. Voorstel van B. en W. tot rioleering Zandlaan—Heerenweg in samenwerking met de gemeente Rijnsburg. De kosten worden geraamd op 8460, waarop in mindering komt het subsidie van het De partement van Sociale Zaken ad rond ƒ2200, zoodat de netto kosten bedragen 6260. Hiervan komt 35 pet. is 2191, ten laste dezer gemeente. Tevens stellen B. en W. voor het percen tage van het aan Rijnsburg te betalen aandeel in de onderhoudskosten van het riool eveneens op 35 te bepalen. Goedge keurd. Voorstel van B. en W. tot verlenging termijn van ontruiming onbewoonbaar verklaarde woningen. Goedgekeurd. Voorstel tot aanschaffing aanhang- sneeuwploeg. Na ingewonnen inlichtingen is B. en W. gebleken, dat de eenvoudigste oplossing is een sneeuwploeg aan te schaf fen, die achter een der auto's kan worden bevestigd. De kosten van een dergelijke ploeg zullen ƒ663.15 bedragen. In verband met de onzekere tijden en de stijgende prijzen achten zij he niet verant woord dit voorstel tot aankoop tot het najaar uit te stellen. Op voorstel van den heer Bakker wordt besloten, dat den Raad nog nadere inlich tingen door den gemeente-architect wor den verschaft. Voorstel van B. en W. tot herziening van het uitbreidingsplan en wijziging der bebouwingsvoorschriften. Goedgekeurd. Na rondvraag geheime zitting. WASSENAAR KERKCONCERT TEN BATE VAN VERWOESTE KERKEN TE ROTTERDAM Zaterdag 8 Maart a.s., des namiddags 4 uur, zal het 10e kerkconcert plaats vin den in de Dorpskerk te Wassenaar, dit maal ten bate van de verwoeste kerken van Rotterdam van de Vereeniging voor Protestantsche Kerkmuziek o.l.v. Nico Ringels. De toegangsprijs bedraagt 0.40 en komt geheel ten bate van de verwoeste kerken in Rotterdam, terwijl aan de uitgang een collecte voor hetzelfde doel gehouden zal worden. Diefstal. Wegens het tusschen 12 en 4 uur 's nachts op straat vertoeven, is proces verbaal opgemaakt tegen v. d. Z. en H., beiden uit Rijnsburg. Laatstgenoemde deed daarbij aangifte van diefstal van zijn rij wiel, hetgeen geplaatst was voor een per ceel aan den Zijdeweg. Zuinige dief. Een in den afgeloopen zomer bij den heer B. ,aan de Teylinger- horstlaan ontvreemd geldkistje, is thans teruggevonden op het landgoed Rust en Vreugd. Van de geringen inhoud, zijnde 16 centen, waren er 2 ontvreemd. ZOETERMEER Voetbal. Zondagmiddag speelde DSO 3 tegen Beresteijn 1 op een zeer zwaar veld en in stroomenden regen. Zooals verwacht werd kon DSO het tegen Beresteijn niet bolwerken, hoewel DSO in de eerste helft goed partij gaf. Na een kwartier nam DSO de leiding (10) en even voor de rust maakten de gasten uit een strafschop gelijk (11). Direct na de rust was DSO weer in den aanval, maar het gelukte niet een doel punt te maken. Een strafschop schoot Dorst naast. Steeds meer kwamen nu de gasten opzetten voor het DSO-doel en uit één de zer aanvallen maakten de gasten er 21 van. Toen was het met DSO gedaan, de moed was vertrokken. Regelmatig voerden nu de gasten de stand op tot 15 en hier mede kwam het einde. bent U voornemens af te slaan, geeft dan op t ij d de richting aan! Vereeniging voor Veilig Verkeer* ALPHEN AAN DEN RIJN Geboren: Bartus Antonie z. van W. Wille en T. van Ingen Schenau Rein Lolke z. van R. Vlieger en M. Baarsma Willem Cornelis z. van Arie Breedijk en A. Koole. Overleden: Marinus den Hollander 60 j., geh. met N. Vis. Gevestigd: Johannes Lankhorst van Kollumerland. Vertrokken: Jacobus C. Blok naar 's-Gravenhage Cornelia A. de Jong naar Boskoop. AARLANDERVEEN Volkbond. Gisteravond vergaderde in de zaal van den heer W. v. d. Berg de R. K. Volksbond onder presidium van den heer M. Hijman, die in 't bijzonder welkom heette den Geestelijk Adviseur, De secretaris, de heer E. Vork, las de no tulen. Medegedeeld- werd, dat degenen, die in het a.s. najaar in aanmerking willen ko men om de gezamenlijk geteelde aardap pelen te rooien, zich melden kunnen bij het comité. Uit het jaarverslag bleek, dat de afdee ling telde 63 leden en 3 aspirantleden. Alle onderafdeelingen hebben met succes ge werkt. Uit het verslag van den penningmeester den heer A. Honout, bleek, dat er een ba tig saldo was van 14.40. De aftr. bestuurs leden, de heeren M. Hijman, Adr. Honout, H. Klein en Th. Verhagen, worden bij ac clamatie herkozen. Vervolgens 'had de laatste uitloting plaats van het Vaandelfonds, zoodat dit nu een vrij eigendom der afd. is. Ook werden de overgebleven prijzen der tombola on der de aanwezigen verloot, en sprak de voorzitter nogmaals een woord van dank tot allen, die hadden medegewerkt tot het slagen dezer tombola. Daar van de rondvraag weinig gebruik werd gemaakt sloot de voorzitter met ge bed. „Hulp in Nood" bracht op 1.18. BOSKOOP Rozencommissie 25 jaar. De Vereeniging Boom- en Plantenbeurs, van de Ned. Tuinb. Bond afd. Boskoop heeft bij geltgenheid van het 25-jarig be staan harer onderafdeeling „De Rozencom- missie" een huldiging bereid voor. genoem de commissie, hoewel op bescheiden wijze gehouden, toch zal blijven voortleven in de herinneringen en historie van de Bos- koopsche Rozenteelt. Deze feestelijke bijeenkomst werd ge opend door den voorzitter van de Boom- en Plantenbeurs, den heer B. Bunschoten, die een hartelijk woord van dank en feli citatie richtte tot de jubileerende commis sie. Uit de verschillende verslagen kennen we reeds voor een gedeelte, de werkzaam heden en de mogelijkheden, welke de com missie heeft gedaan en nastreeft. In de 25 jaar, dat de Rozencommissie bestaat, heeft zij ontzettend veel bijgedragen aan de ver betering en sorteering der Boskoopsche Ro- zencultuur. Stond men in den beginne wat vijandig tegenover deze commissie, van lieverlede werd duidelijk, dat slechts het algemeen belang jy/erd nagestreefd en spoe dig gaf de kweeleer zijn meening voor een betere, waardoor het werk der commissie vrucht ging dragen en men nu niet gaarne de Rozencommissie zou willen missen. Door verschillende sprekers werd het woord ge voerd, n.l. door den heer W. v. d. Meer, voorzitter van den L. T. B. afd. Boskoop; den heer D. Veermon, namens den C. B. T. B. afd. Boskoop; den heer Anth. Kluis, als voorzitter der Rozencommissie; den heer Joh. de Ruyter, als oudtse lid der Vereen. Boom- en Plantenbeurs en de heeren W. C. Hage en A. C. Vuyk als leden der Ro- zencommissie. Ook van de gasten volgden nog verschillende geluk wenschen en alles bijeen genomen bleek overtuigend uit de woorden der verschillende sprekers, dat men de Rozencommissie als iets onmis baars kan beschouwen, dat men dankbaar is voor het vele goede, wat door haar voor de Rozencultuur en de Rozenkweekers is bereikt en men nog lange jaren van haar diensten hoopt gebruik te kunnen maken. Nadat de Patentwet breedvoerig en geani meerd was besproken werd dit gedeelte van de huldiging gesloten en bracht men nog eenigen tijd gezellig onder elkander door. Geboren: Leendert, zoon va^ J. de Kooter en M. Blonk. Overleden: Jac. Vermeul, 36 jaar en Jacobus Jan van Oostrom, 58 jaar. KOUDEKERK Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert morgenavond te 7.30 uur ten Raadhuize. De agenda bevat o.m.: Wijziging raads besluit d.d. 18- October 1940 tot overname in beheer en onderhoud van een tweetal bruggen in den tertiairen weg. Wijziging bouwverordening. NIEUWVEEN Aanbesteding spoorbaan-weg. Gedeputeerde Staten der provincie Zuid- Holland hebben aanbesteed het aanleggen van een gedeelte van den prov. weg Rijn brugNieuwveen (wegvak Ter Aar Nieuwveen);, bestaande in het verbouwen van de voormalige spoorbaan, het aanbren gen van-een bestrating van klinkerkeien en het gedeeltelijk vernieuwen van 2 be staande bruggen, benevens het verrichten van bijbehoorende en bijkomende werken in de gemeente Ter Aar en Nieuwveen. Laagste inschrijver was de fa. Teun San ders en Snepvanger te Delft en Rijswijk met 44.486.-

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 6