^RIJNSTREEK OMGEVING KERKNIEUWS Laatste berichten Burgerlijke Stand Mark#berlchlen OE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 I MAANDAG 3 MAART 1941 ALPHEN AAN DEN RIJN „Sint Raphael." In de zaal van de St. Josephsgezellen hield de bond van Spoor - en Tramwegpersoneel Vrijdagavond een goed bezochte jaarvergadering, welke onder leiding stond van den heer Th. G. de Jong De 'heer P. L. WoLs bracht het jaarverslag uit. Het financieel overzicht den heer Remmerswaal werd, na goedkeuring door de desbetreffende controle commissie, be staande uit de heer G. Th. de Jong en M. W. v. d. Linden, accoord bevonden. Voor controle over het boekjaar 1941 werden benoemd de heeren G. Th. de Jong en H. M. Venrooy. De heer P. L. Pols, die perio diek moest aftreden werd herkozen. De geestelijk- adviseur sprak een op wekkend woord, in het bijzonder met be trekking tot het lidmaatschap van de Pau- Iils Pius Perazzoclub. Bij de besprekingen omtrent den herdenkingsavond van het 20- jarig bestaan werd besloten om, na den Vasten een feestvergadering voor dat doel te beleggen. Alphensch Boys. Nadat het eenige maanden rustig was geweest in het Al- phensche Boys-kamp kwamen de leden Vrijdagavond bijeen, teneinde, onder lei ding van den heer Adr. Breukelen, de ko mende wedstrijden te bespreken. Allereerst verwelkomde de voorzitter den geestelijk adviseur kapelaan P. W. van Leeuwen, die voor het eerst officieel kennis maakte met de leden. Vervolgens gaf de heer A. F. Redegeld een overzicht van het verhandelde in het afgeloopen tijdvak, waaruit o.m. bleek, dat het ledental tot 60 is toegenomen, waaruit 2 senioren en 2 junioren-elftallen konden worden samengesteld. Het financieele over zicht van den heer F. Redegeld, dat reeds was nagezien en accoord bevonden door de leden St. Bahlmann en C. v. d. Sandt, sloot met een nadeelig saldo van 11.79. Hierna werd den leden een gratis con sumptie aangeboden, hetgeen, begrijpelij kerwijze, bij allen in goeden smaak viel. De aftr. bestuursleden A. Redegeld en F. Redegeld werden bij acclamatie herkozen. In de vacature van den heer J. Venne, die zich aanvankelijk niet herkiesbaar had ge steld, werd gekozen de heer A. van Leeu wen Szn., met groote meerderheid van stemmen. De voorzitter bracht dank aan het schei dende bestuurslid, die altijd, maar vooral in tijden van depressie de stuwkracht der vereen iging is geweest. Ook in de terreincommissie werd voor zien van een behoefte door aanvulling met enkele eerste-elftalspelers. Het voorstel van een der aanwezigen om den heer J. Venne, die waarlijk veel op de bres heeft gestaan voor de Alphensche Boys, tot eere-lid te benoemen, werd spon taan en met luiden bijval der leden, aan genomen. De trainingskwestie, die ter sprake is ge bracht, stokt, aldus de voorzitter zoowel op fnancieele moeilijkheden alsook op ver keersmoeilijkheden. Op welke wijze echter hierin een afdoende oplossing kan worden gevonden, zal alsnog in overweging wor den genomen. Na nog verdere besprekingen van huis- houdelijken aard, over wedstrijden e.d. snedkpraeiu cmfweicmfy aodrdw cmfw sprak de nieuwe geestelijk adviseur, kape laan van Leeuwen, óver de sport en haar beoefening in katholiek verband. BODEGRAVEN Polder Reeuwijk. Vrijdag had in ho tel Zomerzorg" te Reeuwijk de herstem ming plaats ter verkiezing van twee be- De Raad vergaderde Vrijdagavond. Ben ingekomen verzoek van de slagers- patroonsvereeniging afdeeling Leiden en Omstreken om een vrijen Woensdagna middag vast te stellen werd voor praead- vies in handen gesteld van B. enW. De termijn voor ontruiming werd voor een aantal onbewoonbaarverklaarde wo ningen werder met een half jaar verlengd. B. en W. stelden voor op een aanvraag van een der schoolbesturen om de speel plaatsen te betegelen in verband met het gymnastiekopderricht, afwijzend te be schikken. De voorzitter deelde mede, dat in beslo ten zitting plannen zouden worden bespro ken, die een meer afdoende oplossing zou den geven. Het betegelen zou slechts een tijdelyk behelpen zijn. De heer Van der Gugten informeerde naar de conferentie met de schoolbesturen. Naar de voorzitter mededeelde was op on derlinge samenwerking aangedrongen. Het was jammer, dat de besturen niet meer ge duld hebben gehad en het resultaat van de werkzaamheden van het gemeentebe stuur hadden afgewacht. Een der besturen laat nu uit eigen middelen betegelen. Wethouder Van der Vijver deelde het een en ander mede over de vergaderingen met de besturen, waarbij ook een gymnas- tiekleeraar een uiteenzetting heeft gege ven. Er is een studiecommissie gevormd, die een rapport heeft samengesteld. Dit raport werd door het departement met be langstelling tegemoet gezien, waarop nog geen antwoord is binnengekomen. Ook de mogelijkheid van een nieuwe localiteit is onder de oogen gezien. De heer Zandbergen merkte op, na deze uiteenzetting overtuigd te zijn dat er hard aan gewerkt wordt.>Het voorstel van B. cn W. werd aangenomen. stuursleden en een gecommitteerd Ingeland van den polder Reeuwijk. Voor de vacatu re A. de Vos, die tot voorzitter is benoemd, had de stemming plaats tusschen de hee ren J. G. Koot en L. P. van der Graaf.. Uit gebracht werden 551 geldige stemmen, waarvan 248 op den heer Koot en 303 op den heer van der Graaf, zoodat laatstge noemde gekozen werd. Voor de vacature ontstaan door het overlijden van den heer J. C. Hagen, werd gestemd tusschen de heeren G. Kwakernaak en G. van den Heu vel. Hierbij werden 541 geldige stemmen uitgebracht, waarvan de heer Kwakernaak er 317 en de heer van den Heuvel er 224 verwierf, zoodat de heer Kwakernaak ge kozen werd. Voor de vacature, ontstaan door het ontslagnemen als gecommitteerd ingeland door den heer C. J. van Dam, had de stemming plaats tusschen de heeren T. G. Gaikhorst en J. H. Droogh. Uitge bracht werden 556 geldige sternen, waar van 331 op den heer T. G. Gaikhorst en 225 op den heer Droogh. Tot Gecommit teerd Ingeland werd alzoo gekozen de heer Gaikhorst. Boerenleenbank. In hotel van Haaften werd Zaterdagochtend de jaarvergadering van de Boerenleenbank gehouden. Onder voorz. van de heer W. F. Brunt. De heer Andr. de Vos las het jaarverslag, waaraan wij ontleenen, dat het totale ledental thans 210 bedraagt. Uit het finantieele verslag van den kas sier, den heer P. W. M. van Niekerk, bleek, dat er over het afgeloopen boekjaar een winst van 3.264.05 gemaakt was. De heer J. G. Koot bracht namens de kascommis- sie, die ook nog bestond uit de heeren Dom burg en van Dam, verslag uit van de con trole-werkzaamheden Punt vijf van de agenda was een verslag van de algemeene vergadering te Utrecht, dat door den heer Koot werd uitgebracht. De verkiezingen, die hierna op de agenda stonden, hadden het volgende verloop. Tot lid van den raad van toezicht werd met 34 van de 36 uitgebrachte stemmen geko zen den heer P. J. Rosen'boom. De heeren W. F. Brunt en A. de Vos, die als leden van het bestuur aftredend waren, werden met resp. 35 en 33 stemmen herkozen. Bij ac clamatie werden voorts de heeren L. P. van den Graaf en J. G. Koot herkozen tot plaatsvervangende bestuursleden. De gra tificatie van het bestuur en den raad van toezicht werd evenals vorige jaren vastge steld op resp. 400 en 100. Voor het jaar 1941 werden tot leden van de finantieele commissie gekozen de heeren A. F. Koot en Broekhuizen, door het aftreden van den heer Domburg en het vertrek van den heer C. J. van Dam. De heer J. G. Koot blijft eveneens in de finantieele commissie zit ting hébben. Op voorstel van de bestuursleden werd naar de alg. vergadering te Utrecht afge vaardigd de heer W. P. Brunt, eventueel de heer Adr. Veelenturf, als plaatsvervan ger. Bij de rondvraag deelde de voorzitter mede, dat de nieuwe statuten, die op 28 Februari 1941 bij notarieele beschikking te Utrecht zijn vastgesteld, binnenkort aan de leden zullen worden vertrekt. De heer A. Veelenturf, voorz., feliciteer de hierna den heer Brunt met zijn herbe noeming en sprak den wensch uit, dat hij nog vele jaren het belang van de bank zal kunnen dienen. De heer Veelenturf maak te verder nog gewag van de prettige sa- menweking met de bestuursleden en de personen, die zaken met de bank doen. Door den heer van Baaren werd namens de leden een dankwoord gesproken tot het bestuur. De voorzitter sloot hierna de ver gadering. Personalia'. Het diploma van den Bond van Belastingconsulenten v/erd toegekend aan den heer A. J. van Spengen. Aan het lagere gemeentepersoneel werd met ingang van 1 December 1940 een tijde- lijken diuurtetoeslag verleend. Er was een voorstel tot het verhuren resp. ter beschikking stellen van een strook grond aan de Kanaalstraat. De heer Zandbergen herinnerde eraan, dat deze strook het vorige jaar aan twaalf werkloozen ter beschikking is gesteld. De ze hebben er mest opgebracht en er veel werk aan gehad. Tenslotte is de oogst mis lukt. Ook nu wilden zij dezen grond weder huren. Er is echter geen bod gedaan, merkte de voorzitter op. De heer Zandbergen meende, dat vooral nu er moeilijk grond te krijgen is deze mer.- schen aan een stukje grond geholpen moe ten worden. De heer De Hoog was het hiermede eens en onderstreepte het sociale belang. Wethouder Kralt, die juist ter vergade ring was gekomen, merkte op dat wegens het tekort op de begrooting B. en W. de 250 niet hadden willen laten voorbijgaan en voorts was het een bezwaar 12 huurders te hebben. Op voorstel van den heer De Hoog en Webhouder Van der Vijver werd besloten het stuk grond nog een week ter beschik king te houden van de 12 gegadigden waar van er een voor de huur garant moet zijn. Aan het plaatselijk comité voor het geven van kostelooze naai- en knipcursussen werd een subsidie van 50.verleend. De controleur voor de steunverleening en werkverschaffing krijgt verhooging van jaarwedde tot f 600.— wegens vermeerde ring der werkzaamheden. Voor de bespreking van de plannen t.a.v. het gymnastiekonderricht ging de Raad in besloten zitting. KOUDEKERK Sportnieuws. Zaterdagmiddag speelde op eigen terrein Koudekerk II tegen CNV II van Noordwijkerhout. Koudekerk II telde 2 invallers. Ondanks den sterken wind waarmede ze te kampen hadden wist CNV II de leiding te nemen (10), terwijl vlak voor de rust Koudekerk II den stand gelijk wist te maken (11). Na de rust was het spel der gasten beter en wisten zij nog 2 doelpunten te scoren, terwijl Kou de kerk II nog één doelpunt wist te ma ken. Noordwijkerhout II won dezen wed strijd dus met als uitslag 32. Koudekerk I speelde te Katwijk aan Zee tegen Quick Boys II met als uitslag 03 voor Katwijk aan Zee. NOORDEN Aanbesteding grasdroging. Voor het bouwen van een grasdrogerij met pakhuis ten behoeve van de firma M. van dei- Vaart Zn. alhier, werd ingeschreven als volgs: Groen en Bregman te Benthuizen ƒ29.665; Bontebal te Zevenhuizen ƒ28.994; A. Kwakeknbos te Nieuwkoop ƒ28.100; Gesman en Zoetemeijer te Alphen a. d. Rijn ƒ27.990; Deerenberg en van Wijk te Alphen a. d. Rijn ƒ27.325; de Beus te Uit hoorn ƒ26.167; Doedens en Schilder te Alkmaar ƒ24.572; Firma Vink en Veen- man te Noorden ƒ21.800. De gunning is nog aangehouden. TER AAR Geboren: Cornelis Hubertus Gerar- dus, zoon van C. van Dam—Wesselman Leonardus Johannes Hubertus, zoon van L. Rekelhof—Hoogervorst. Overleden: N. J. Hogenboom 3 maan den J. de Knegt. 58 jaar, M. Borst, 43 jaar. ZWAMMERDAM Geboren: Albertus z. van Adr. Ver donk en N. Boere. Gevestigd: Corn. Karman en gezin van Haarlem W. W. Voordouw van Mid delburg Mej. Joh. Mooijman van Den Haag. Vertrokken: A. J. Nijenhuis naar Enschedé. SASSENHEIM Veertig jaren bij een patroon. De heer Chr. Homan, wonende Hoofd straat 182, beter bekend als Homan van het „laantje" mocht Zaterdag den dag herden ken dat hij vóór 40 jaar in dienst trad van de N.V. Baartman en Koning. De jubilaris was zich geen huldiging be wust. Met één der zoons maakte hij, in zijn kwaliteit als meesterknecht, de rondte over de tuinen, waarna hij tot zijn groote verbazing en ontroering op het kantoor het voltallig personeel aanwezig vond. Daar werd hij door den tegenwoordigen directeur, den heer H. J. Arentshorst, ge huldigd. Spr. liet den „ambtstijd" van den jubilaris de revue passeer en, dankte hem voor al hetgeen hij voor de zaak gedaan heeft, en wenschte hem nog vele gelukkige jaren toe. Éen enveloppe met inhoud werd hem overhandigd. Namens het kantoorpersoneel werd hem een bloemstuk aangeboden, terwijl de heer J. A. Zwaan hem geluk wenschte namens het tuinpersoneel, zijn spijt er over uitspre kende dat men niet op de hoogte was van dit jubileum. Ook de heer A. den Hoed werd tegelij kertijd gecomplimenteerd met zijn 30-jarig jubileum. Aangenaam was het met den heer Homan een half uurtje over het wel en wee van de afgesloten periode te spreken. Over de teelt van groote partijen, maar bovenal on vergetelijk is en blijft voor Homan de tra gische gebeurtenissen met zijn patroon en vriend, den heer Baartman, die in Februari 1907 met de ramp van de „Berlin" omkwam. Van mevrouw Baartman mocht de jubi laris heden een bloemstuk met een zeer hartelijk schrijven ontvangen. Aanrijding. Zaterdagavond werd de melkhandelaar Jac. Langeveld in de Hoofd straat door een auto aangereden. Met eenige lichte verwondingen en ernstig beschadig de kleeding kwam hij er af. VOORHOUT Gemeenteraad. De Raad der gemeen te hoopt in openbare zitting bijéén te ko men op Donderdag a.s. des namiddags om 2 uur, ter behandeling van o.m. de navol gende punten: Belasting op honden, Volkstuintjes, Voor stel tot verpachting van gronden aan N. van Steyn, voorstel met betrekking tot de voorgenomen wijziging in jaarweddenrege- ling van burgemeesters, secretarissen en ontvangers in Zuid-Holland, Idem tot in trekking van het raadsbesluit tot verleening van kinderbijslag aan arbeidscontracten en tot aanvulling der kinderbijslag verorde ning, idem tot le wijziging van het bezol digingsbesluit, Vaststelling der gemeente- begrooting 1941 en le wijziging daarvan. MGR. C. C. PRINSEN, t In den ouderdom van bijna 89 jaar is gisteren in het St. Antoniusgesticht te 's-Hertogenbosch overleden Mgr. C. C. Prinsen, oud-pastoor van de parochie St. Jacob aldaar. In Mgr. Prinsen verliest katholiek den Bosch een vooraanstaand priester en eere burger van de stad, het bisdom een nestor van den clerus en Nederland een persoon lijkheid, die op sociaal gebied, vooral voor de yerheffing van den arbeidersstand en de verbetering van het onderwijs, zeer veel heeft gedaan. Tijdens den wereldoorlog heeft mgr. Prinsen zich zeer verdienstelijk gemaakt door zijn zorgen voor vluchtelin gen en zwakke kinderen uit het buitenland. De overledene werd geboren te Aarle- Rixtel op 27 Maart 1852. Hij studeerde te Weert en aan de beide seminaria van het bisdom den Bosch, waarna hij in 1875 pries ter werd gewijd. Hij was kapelaan te Berg- haren en Schijndel en werd. in 1895 tot pastoor benoemd van de St. Jacob-parochie, welke functie hij tot 1935 heeft vervuld. Als sociaal werker nam mgr. Prinsen in de drankbestrijding een vooraanstaande plaats in. Hij gaf den stoot tot de oprich ting van de R. K. Werkliedenorganisatie in Nederland en was adviseur van de federatie der onderscheidene bonden daarvan. In 1900 werd hij benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau en in 1909 werd hij door Paus Pius X benoemd tot Geheim Kamerheer. In 1921 onderscheidde Paus Benedictus XV mgr. Prinsen met de be noeming tot huisprelaat. Hij werd voorts bevorderd tot officier in de orde van Oran je Nassau en in 1926 verhief Paus Pius XI hem tot protonotarius apostolicus. Tegelij kertijd had zijn promotie plaats tot ridder in de orde van den Nederlandschen leeuw, terwijl hy gerechtigd werd tot het dragen van het eerekruis van het Oostenrijksche Roode Kruis eerste klasse met oorlogson derscheiding, het ridderkruis van het Hon- gaarsche Roode Kruis en het onderschei- dingsteeken tweede klasse van het Duitsche Roode Kruis. In 1931 werd de overledene proost van het kapittel van de kathedrale basiliek van St. Jan. Ruim' veertig jaren was mgr. Prin sen provisor van de beide seminaria in het bisdom den Bosch. Voorts was hij o.m. di recteur van het St. Jozefcomité voor katho- lieké Nederlanders in Duitschland, lid van den Nationalen Raad van den Priesterbond, ondervoorzitter van den Diocesanen Katho liekendag en bestuurslid van het doofstom- meninstituut te St. Michielsgestel. De gemeente den Bosch benoemde mgr. Prinsen tot eere-burger met de toekenning van de medaille in goud en noemde een der straten naar hem. In het gebouw vsn den R. K. Werkliedenbond bevindt zich een gedenkplaat, welke zijn beeltenis draagt en de Bosschenaren richtten een monument op, dat geplaatst werd op het plein voor de parochiekerk, waarvan hij de pastoor was. De plechtige uitvaart zal gehouden wor den op Woensdag 5 Maart om tien uur in de parochiekerk van St. Jacob, waarna bij zetting geschiedt in het priestergraf op de R. K. begraafplaats te Orthen. Binnenland VERLENGING VERPLICHTE VEELEVERING. Het Rijksbureau voor de voedselvoorzie ning in oorlogstijd maakt bekend, dat, aan. gezien ook na 1 Maart een regelmatige vleeschvoorziening noodzakelijk is, de ver plichte veelevering, welke met ingang van 25 November 1940 werd ingesteld, is ver lengd en wel tot 1 Juli 1941. Nadere bijzonderheden worden bij af zonderlijke publicatie bekend gemaakt. Buitenland EDEN BIJ DEN GRIEKSCHEN KONING. BERLIJN, 3 Maart. (D. N. B.). Naar de Britsche berichtendienst meldt, is de mi nister van buitenlandsche zaken, Eden, na zijn aankomst te Athene door den Griek- schen koning ontvangen. IERSCHE BISSCHOPPEN OVER DEN TOESTAND IN IERLAND. DUBLIN, 3 Maart. (D.N.B.) In den vas tenbrief van de Iersche bisschoppen wordt scherpe critiek geoefend op de tegenwoor dige toestanden in Ierland en in het bij zonder in Noord-Ierland. De primaat van geheel Ierland, kardinaal MacRory, ver klaarde: „Ik sla den toestand in de zes graafschappen met zeer ernstige bezorgd heid gade. Talrijke jongelieden en man nen, zelfs huisvaders, worden uit hun land gedreven om in Engeland te werken en hun leven te wagen. Ik betwijfel het, of de verbanning van een man uit zijn vader land onder zoo wreede omstandigheden rechtmatig genoemd kan worden". De bischop van Down en Connor, dr. Mageean, zeide in zijn herderlijk schrijven, dat de Roomsch-Katholieken in Noord- Ierland zijn blootgesteld aan onderzoekin gen door de organen der regeering. „in een mate, die bijna ongeloofelijk is". In één enkelen nacht zijn honderd huiszoe kingen verricht, midden in den nacht of I tegen het aanbreken van den dag. De deu ren werden met geweer- en revolverkol- ven ingeslagen. De gezinsleden, zelfs vrou wen en kinderen, werden met geweld ge- LEIDEN. Geboren: Jannetje Maria, d. van J. N. Bouter en L. Haberl Alida en Janenkc, dochters van J. Bink en W. C. van Setten van der Meer Apolonia, d. van J. Roef stra en A. Hilleb;rand. Ondertrouwd: A. Crama jm. 24 j. en S. Leppers jd. 24 j. B. v. Houten 30 j. en A. C. Vermeer 31 j. B. v. Houten jm. 24 j. en A. C. v. d. Laan 22 j. W. Kruyt jm. 29 j. en G. A. Gooszen jd. 27 j. N. Laman jm. 23 j. en C. C. de Haas jd. 22 j. A. W. Pot jm. 31 j. en M. J. J. de Graaf jd. 25 j. G. J. Vegter jm. 27 j. en W. M. v. Ulden jd. 24 j. J. J. Bleiji wedr. 46 j. en P. J. Buijn jd. 31 j. D. W. Barning jm. 22 j. en G. Groenendijk jd. 18 j. Overleden: C. van Beelen zn. 19 j. G. de Jonge-Visscher wede. 75 j. dwongen op verschillende vragen te ant woorden. Van de vele gearresteerde man nen werden er eenige geïnterneerd, ande re in de gevangenis opgesloten en weer andere vrijgelaten, nadat zij urenlang wa ren vastgehouden. Van de personen, die werden vrijgelaten, omdat geen motief voor hun arrestatie kon worden aange voerd, kregen velen des morgens, toen zij aan het werk wilden gaan, te hooren, dat anderen hun betrekking hadden overgeno men. De bisschop beval den Ierschen Roomsch-Katholieken organisaties aan, de hulpelooze gezinsleden der geïnterneer den te helpen, wanneer de regeering de ge- interneerden van hun inkomsten beroofd had. OVERWELDIGENDE MEERDERHEID VOOR ANTONESCU. BOEKAREST, 3 Maart (D.N.B.) De eerste resultaten van de gisteren gehouden volksstemming geven een overweldigende meerderheid voor generaal Antonescu aan. Van de 1.164.610 getelde stemmen ant woordden 1.163.045 met „ja" en slechts 1555 met „neen." De bladen melden in hun uibvoerige berichten, dat de stemming zon der incidenten verloopen is; zij juichen het groote succes van Antonescu toe en ver klaren, dat Roemenië eenstemmig uiting heeft gegeven aan zijn vertrouwen in An tonescu. STAKINGEN IN DE VEREENIGDE STATEN. CHICAGO, 3 Maart. (D. N. B.). De groote staking bij de McCormick-fabriek van de International Harvester Company is thans overgeslagen naar drie andere fabrieken dezer maatschappij. De arbeiders van de tractorfabriek te Chicago, de Ridgemond- fabriek in Indiana en de Rockfallsfabriek in Illinois hebben geweigerd den arbeid onder de oude voorwaarden voort te zetten. De drie fabrieken moesten gesloten worden. De bij het C. I. O. aangesloten vakorga nisatie deelt mede, dat de staking bij de McCormickfabriek volledig geslaagd is. Zesduizend arbeiders hebben hier het werk neergelegd. In totaal staken bij de Harves ter Company ruim 13.000 man. De minister van arbeid, mevr. Perkins, heeft onmiddellijk een conferentie van ver tegenwoordigers van vakorganisatie en di rectie bijeengeroepen ter bespreking van de mogelijkheid tot regeling van het conflict. Ook bij de Buffalo Steel Company dreigt een staking. De arbeiders hebben verklaard onverwijld in staking te zullen gaan, in dien hun geen nieuwe arbeidsvoorwaarden gewaarborgd worden. STORMEN IN AMERIKA. NEW YORK, 3 Maart. (D. N. B.). Bijna geheel Noord-Amerika is door zv/are stor men en sneeuwjachten geteisterd. Op som mige plaatsen heeft de storm een buiten gewone kracht gekregen. In den Midden- Atlantischen sector zijn minstens 15 per sonen door het noodweer op het leven ge komen. LARISSE GEHEEL VERWOEST. BELGRADO. 3 Maart. (D. N. B.) De dagbladen alhier publiceeren uitvoerige be richten over de zware aardbeving, die de Grieksche stad Larissa, volgens de „Poli- tika", geheel vernield heeft. Genoemd blad meldt uit Athene, dat de stad Larissa eigen lijk niet meer bestaat. Alle huizen zijn vernield met uitzondering van eenige be tonnen gebouwen. De plaatselijke autori teiten eischen onmiddellijke inrichting van 12.000 barakken voor de dakloos geworden bevolking. Veertigduizend menschen heb ben geen huis meer. Uit Saloniki meldt de „Politika" nog, dat zich in werkelijkheid drie aardbevin gen hebben voorgedaan, welke na elkaar optraden. De huizen stortten ineen als wa ren het kaartenhuizen. Alle telefoon- en telegraafverbindingen zijn vernield. Ook in geheel Noord- en Midden-Griekenland is de aardbeving gevoeld. Het centrum der beving lag in den Olympos. Geheel Grie kenland is diep onder den indruk. KATWIJK a. d. Rijn, 1 Maart. Groen- tenvelling. Per 100 stuks: knolselderie A 12—13, per kist van 6 kg.: boerenkool 1020 cent, per 100 kg.: roodekool 6.50 —7.00. gele kool f 5.40—6.00, groene kool 4 40—5.40, spruitkool f 15—18, uien 5.50 6.00, prei f 7.008.50, per kist van 20 kg.: waschpeen 1.201.80, kroten 5862 cent. GEMEENTERAAD VAN RIJNSBURG

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 3