Weerbericht y o OMGEVING Burgerlijke Stand STADS X NIEUWS Ons dagelijksch brood ZATERDAG 1 MAART 1941 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; 2.50 per kwartaal. By onze agenten 20 cent per week; 2.60 per kwartaal. Franco per post 2.95 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïll. Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 32 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 55 cent per plaatsing, alléén Woensdag en Zaterdag. ZONS OP- EN ONDERGANG. Zon onder 7.18 uur Zaterdagavond. Zon op 8.26 uur Zondagmorgen. Zon onder 7.20 uur Zondagavond. Zon op 8.24 uur Maandagmorgen. MAANSTANDEN. V. 1 Maart: De'maan komt Zaterdagmorgen om 9.40 uur op en gaat Zaterdagavond om 11.15 onder. 2 Maart: De maan komt Zondagmorgen om 10.05 uur op en gaat 's nachts om 12.07 uur onder. 3 Maart: De maan komt Maandagvoor middag om 10.30 uur op en gaat Dinsdag nacht om 1.06 onder. 4 Maart: De maan komt Dinsdagvoor middag om 11 uur op en gaat Woensdag nacht om 2.08 onder. 5 Maart: De maan komt Woensdagvoor middag om 11.32 uur op en gaat Donder dagnacht om 3.05 onder. (Eerste kwartier). 6 Maart: De maan komt Donderdagmid dag om 12.11 uur op en gaat Vrijdagmorgen om 4 uur onder. 7 Maart: De maan gaat Vrijdagmiddag om 12.58 uur op en Zaterdagmorgen om 4.51 uur onder. 8 Maart: De 'maan gaat Zaterdagmiddag om 13.52 uur op en Zondagmorgen om 5.34 uur onder. .011 CD 11 CD 11 CD 11 CD 11 CD 110 I CD 11 CD 11 Cl. - g Verduisteringstijden r 0 Er is bepaald, dat er verduisterd moet worden tusschen zonsonder- U 0 Zang en zonsopkomst. 0 Deze tijden zijn voor hedenavond pj cn morgenochtend: 0 ZONSONDERGANG n E 7.18 uur. Z - p ZONSOPKOMST Z y 8.26 uur. 0 Q Tusschen deze beide tijden dient Q n er dus verduisterd te worden. ~3fl CD II Oil OU Oil oil CDII on Oil O OEGSTGEEST Afscheid van T. de Jonge Wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd, nam Vrijdag de hoofd-tuinman der gestichten Endegeest c.a., de heer T. de Jonge afscheid van zijn werkkring. In de versierde kasteelzaal werd de vertrek kende, in tegenwoordigheid van zijn echt- genoote en vele belangstellenden uit alle kringen van het personeel, toegesproken door den geneesheer-directeur. De Commissie van Beheer was hierbij vertegenwoordigd door den secretaris mr. J. A. van der Stok. De spreker sprak eerst zijn blijdschap uit, dat dit afscheid plaats vindt onder gunstige omstandigheden; de Jonge is nog gezond en volkomen valide; alleen het re glement eischt, dat hij vanwege zijn leef tijd plaats maakt voor een jongere. Dank zij zijn sterk gestel, is hij in de 38 dienst jaren steeds een stoere werker geweest; vol ijver, met nauwgezette plichtsbetrachting en met groote vakbekwaamheid, deed hij rustig, zonder ophef zijn werk. De tuinbaas kon hem ten volle vertrouwen, vandaar dat hij langs alle rangen opklom tot hoofd- tuinman-plaatsvervangend-tuinbaas. Mede uit naam van de Commissie van Beheer brengt spreker hem hiervoor hulde en dank. Als teeken van erkentelijkheid werd den scheidende daarna een fraaie bloemenmand en een enveloppe met in houd aangeboden. Nadat De Jonge allen, met wie hij steeds prettig heeft samengewerkt en die hem nu een cadeau hebben aangeboden, hartelijk bedankt heeft, wordt van de gelegenheid om de Jonge de hand te drukken, een ruim gebruik gemaakt. LEIDEN. Geboren: Catharina Anna d. v. H. J. v. Kesteren en K. Slobbe. Helena d. v. H. Scheurwater en J. v. Beelen. Abra ham Joannes z. v. J. Th. P. H. Bisschop en E. C. v. Zanten. Johan Andries Willem z. v. A. Bonte en M. W. Bonte. Ondertrouwd: G. C. Th. v. Dorp jm 31 j. en F. M. Sevensma jd. 21 j. A. Maaskant jm 24 j. en A. M. Kooij jd. 24 j. J. Ravensbergen jm. 28 j. en G. Voge laar jd. 25 j. Overleden: E. J. M. Sadée wed. van J. H. M. v. Berckel 80 j. „HET LEVEN ROEPT!" ALLE KATHOLIEK GEDOOPTE JONGEMANNEN. De week van 23 tot 30 Maart wordt in Leiden en Oegstgeest de week der jonge mannen. Dan worden alle katholieke gedoopte jongemannen allen zonder uitzondering opgeroepen ter bijzondere verzorging van hun allervoornaamste belangen. „Het Leven roept" is ons motto, omdat juist de levensroep in de jongemannen- jaren zoo luide klinkt. Het leven roept in natuurlijken en bovennatuurlijken zin; de verovering van een plaats in de maatschap pij, zich vormen- tot een man in den vollen zin van het woord, de opbouw van een ge lukkig gezinsleven, dat alles moet sterk gefundeerd worden en degelijk gericht. Daarom worden op vier avonden in bo vengenoemde week van Dinsdag tot en met Vrijdag «ie belangrijkste levensvra gen onder de loupe genomen, terwijl de Zondag een bekroning worden moet van het vormingswerk in deze week. Alle jongemannen van heel de stad en van Oegstgeest moeten aan dit werk kunnen deelnemen; zij zullen hiervoor van hun eigen Pastoor nog wel een af zonderlijke invitatie ontvangen; na dere bijzonderheden worden later nog medegedeeld; maar voor heden vragen wij reeds: houdt die week vrij! Namens de Pastoors van Leiden en Oegstgeest, L. BEUNE, pr. RECOLLECTIE JEUGD-LEIDING. De driemaandelijksche recollectie voor de K. J. C.-leidsters wordt gehouden Zondag 2 Maart; die voor de leiders van K. J. C. en K. J. M. C. op Zondag 9 Maart. 40 JAREN BIJ DE SPOORWEGEN. Heden was het 40 jaar geleden, dat de heer L. Kluvers, chef-commies op het plaatskaartenbureau der Ned. Spoorwe gen, op het station alhier, in dienst trad bij de Ned. Spoorwegen. Hedenmorgen om half elf had op het bu reau van den Stationschef in het bijzijn van verschillende chefs de bureau de hul diging plaats. Toen de jubilaris was bin nengeleid, nam de stationschef, de heer Sle'oos, het woord, om hem in zeer harte lijke woorden geluk te wenschen ook namens het personeel met zijn 40-jarig jubileum. Uit zijn personeelstaat was spr. gebleken, dat de jubilaris op 1 Maart 1901 bij de spoorwegen in dienst trad en het is zeer eigenaardig, dat hij precies 10 jaar ge. leden als chef-commies op het plaatskaar tenbureau benoemd werd. Hoewel de om gang met het reizend publiek soms zeer moeilijk is, wist de jubilaris door zijn bemiddelend optreden, het reizend pu- blik tevreden te stellen. Hoewel de jubila ris wars is Van veel drukte, hadden de ambtenaren van het station toch besloten dezen dag niet onopgemerkt te doen voor bijgaan. Namens de ambtenaren bood spr. hier na een fraai tegeltableau in lijst aan, voor stellende het verkeer voor 90 jaar, nl. per trekschuit, een groot verschil met het ver keer op heden. Aan de echtgenoote van den heer Kluvers bood spr. een mooi bloem stuk aan, met de namen der gevers op ver dienstelijke wijze geteekend door commies Buitendorp. Daarop n&m de controle-beambte van Zeijst het woord, die er op wees, dat het. controle-personeel dikwijls in aanraking kwam met den jubilaris, die altijd bereid was dit personeel te helpen. Nadat hij den jubilaris had gelukgewenscht bood hij hem namens dit personeel een mooie plant aan. Namens het ambtenarenpersoneel sprak tenslotte nog de heer v. d. Oord. Nadat alle aanv/ezigen den jubilaris had den gefeliciteerd, dankte de heer Kluvers allen voor de hem gebrachte hulde. In zijn woning aan de Lijsterstraat, die door het spoorwegpersoneel in een bloem hof was herschapen, ontving de jubilaris nog vele blijken van belangstelling in den vorm van mooie bloemstukken. OPENSTELLING DER POSTAGENSCHAPPEN. De Directeur van het P.T.T.-Kantoor te Leiden deelt mede, dat de postagentschap pen met ingang van 3 Maart a.s op werk dagen zullen zijn opengesteld van 8.3019 uur. TWEE AANHOUDINGEN Door de politie alhier is aangehouden de 15-jarige A. L., verdacht van diefstal van lood, en de 24-jarige W. C. J., verdacht van verduistering van goederen, welke hij onder zijn beheer had. Vervalsching van distributiebonnen Door de politie alhier is aangehouden de 30 T. L. K. uit Voorschoten, verdacht van valschheid in geschrifte door het ver anderen van distributiebonnen. BIJ HET 75-JARIG BESTAAN der LEIDSCHE BROOD FABRIEK Het 75-jarig bestaan van de N.V. de Leidsche Broodfabriek, dat 7 en 8 Maart a.s. herdacht zal worden, geeft aanleiding op de geschiedenis van deze onderneming en van de broodbakkerij in het algemeen even te rug te zien. De Leidsche was de derde dier toen maals moderne broodfabrieken, die hier te lande werden opgericht en de brood-berei ding in nieuwe banen leidden tot zegen van alle broodeters, dus van het geheele volk. Reeds in 1856 richtte de ondernemende Sarphati te Amsterdam de eerste broodfa briek op. In 1862 volgde Den Haag en in' 1866 Leiden. De naaste aanleiding daartoe was de af schaffing in 1855 van den landsaccijns op het gemaal, welke zonderlinge „omzet '- belasting op de allereerste levensbehoefte in Leiden nog tot 1865 als gemeentelijke ac cijns bleef bestaan en den bakkers niet minder dan 2x/2 cent per broodje van 1 kg. kostte! Het ging dezen bakkers destijds niet voor den wind. Het vak was overbezet als thans weer veelal en men had reden te verwachten, dat de afschaffing van den ac cijns bij den bakker zou blijven hangen en niet tot merkbare broodprijsverlaging zou leiden. De hoofdaanleidingtot het oprichten van broodfabrieken was echter de Fransche uit vinding van door 'n stoommachine gedreven kneedmachines en nieuwe ovens, die een veelvoudige, goedkoopere, zindelijkere en betere broodbereiding binnen een beperkte ruimte mogelijk maakten. In den opzet onderscheidde de Leidsche Broodfabriek zich echter principieel van de meeste andere. De burgerij had hier nl. de gebbden mogelijkheden eerder in de gaten dan de bakkers zélf, of geen dezer was toen kapitaalkrachtig of ondernemend genoeg om den sprong naar den nieuwen tijd te wagen. Op initiatief van een 8-tal Leidsche burgers kwamen 4 Januari 1866 niet min der dan 53 Leidenaars uit' alle kringen in vergadering bijeen en staande de vergade ring werd tot oprichting van een broodfa briek besloten, terwijl de aandeelen, niet grooter dan 100 per stuk, bij zoo wat 150 a .200 ingezetenen vr.rden geplaatst. Men verkreeg zoodoende een gelukkigen tusschenvorm tusschen coöperaties en par ticuliere ondernemingen, die de voordeelen van beide in zich vereenigde. Het financieele belang immers van ieder der aandeelhouders afzonderlijk was te ge ring dan dat niet het algemeen belang van „goed en goedkoop brood", zooaL het ook in de statuten zou komen te staan, zou blij ven overwegen. Met toewijding beheerden 5 commissarissen, zakenlieden uit de eigen stad, de nieuwe onderneming en brachten deze tot bloei; de prijs van brood daalde met niet minder dan 7 cents per kg., exclu sief de afgeschafte accijns, wat voor de Leidsche burgerij vele tonnen 'sjaars be spaarde, de kwaliteit was prima en de zaak leverde toch een behoorlijk rendement van het geïnvesteerde kapitaal op. De kleinere bakkers uit de stad, die het hier begrijpelijkerwijs niet tegen konden houden, werden veelal depothouders van de fabriek en kwamen daardoor in veel beter doen. De meer ondernemenden spie gelden zich aan de L. B. F. en zetten derge lijke inrichtingen op, wier concurrentie haar later natuurlijk nog al eens last be zorgde, evenzoo als die van de coöperatieve broodfabrieken uit een volgende periode; doch dat hield de leiding wakker. De Bakkerswet van omstreeks 1919 was een zware klap voor de grootere bedrijven en deed veel broodfabrieken in den lande verdwijnen, niet echter de Leidsche, die tijdelijke moeilijkheden steeds te boven wist te komen en thans kerngezond en met vertrouwen in de toekomst bakt zooveel en zoo goed als de distributie dat gedoogt. Zij bleef op de hoogte van haar tijd en is thans er mede bezig een smakelijk en bui tengewoon voedzaam brood samen te stel len, dat geheel uit producten van eigen bo dem bereid zal kunnen worden. De lange geschiedenis der L. B. F. door bladerende en het broodprijsverloop de ja ren door nagaande treft het, dat de oprich ting viel op een zeker keerpunt der tijden in technisch, economisch en sociaal opzicht en dat verstandig toegepaste techniek (ook in de meelfabricatie) tot een prijsverlaging ten bate der consumenten kon leiden, die niet onderdeed voor de later komende ver dere broodprijsverlagingen, welke meer het gevolg waren van de steeds overvloediger wordende graanoogsten op het westelijk continent, met open armen ontvangen door den Europeeschen vrijhandel. De proble men van anderen aard, hierdoor weer ge schapen voor den Europeeschen mensch en zijn welvaren, schijnen in onze kritieke dagen tot een nieuw keerpunt te zullen leiden. Handelsregister K. van K. W ij z i g i n g. C. V. Wifrana v/h J. en J. Schravendijk. Leiden, Breestraat 107. Handel in reis-, toilet-, leder-, sport-, luxe en patent-artikelen. Procuratie verleend aan: A. KriekVerbiest, Leiden. KERKBERICHT. Zondag, eerste Zondag van de Vasten. Na de Hoogmis Jeugd Derde Orde afdeeling Meisjes; te 12.30 uur Maria-Congregatie, hoogste afdeeling Jongens, 's Avonds te 6 uur Lof en eerste Lijdensmeditatie. Maandag, 's avonds te 6 uur Lof voor de overledenen van het Zielenboek. Tevens gelegenheid om te biechten. Dinsdag, van 7.45 uur Uitstelling van het Allerheiligste; te kwartier voor 8 uur Gez. H. Mis ter eere van den H. Antonius van Padua; 's avonds te 6 uur Lof ter eere van den H. Antonius. Woensdag, te 6 uur Lof en gebeden ter eere van den H. Joseph. Vrijdag, eerste Vrijdag en derde der Groote Novene ter eere van het H. Hart van Jezus; van 7.45 uur tot 9.30 uitstelling van het Allerheiligste; 's avonds 6 uur Lof en Oefeningen ter eere van het H. Hart. Zaterdag, 4 uur gelegenheid om te biech ten tot half 9 uur. Zondag a.s., geen Congregatie afdeeling Meisjes. Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Vrij dag in plaats van 9.30 uur de laatste H. Mis om 9 uur. PROGRAMMA VOOR DE MOEDERWEEK VAN 3—9 MAART. Maandag 2.303.30 le conferentie. Dinsdag 9.3010.30 2e conferentie; 2.30 3.30 3e conferentie. Woensdag 9.30—10.30 4e conferentie; 2.30-^-3.30 5e conferentie. Donderdag 9.3010.30 6e conferentie; 2.303.30 7e conferentie. Vrijdag 9.3010.30 8e conferentie; 2.30 3.30 9e conferentie. Zaterdag gelegenheid tot biechten. Geen conferentie. Zondag 's morgens algem. H. Communie. 4.005.00 10e en laatste conferentie, waar bij ook alle vaders verwacht worden. Kort Siuitingslof. Voor de verloofden: a. Woensdagavond 78 uur voor verloofde meisjes; b. Donderdagavond 78 uur voor ver loofde meisjes en hun verloofden. Voor de vaders: Zondagmiddag 9 Maart om 4 uur. Alle conferenties worden gehouden door Pater A. van Schalen O.F.M. Nota: 1. Na elke conferentie wordt de zegen mét het Allerheiligste gegeven. 2. De laatste H. Mis' wordt in plaats van te 9.30 te 9 uur opgedragen. 3. Mocht één uwer kennissen bij vergis sing geen circulaire hebben ontvangen, dan kan zij er alsnog een verkrijgen aan de Pastorie. 4. De kinderen, die men niet alleen kan laten, kan men tijdens de conferenties brengen bij de Eerw. Zusters Carmelites- sen, Oude Vest 45, of in het Parochiehuis, Mare 34. Pastoor R. SMITZ. Attentie! Maria-Congregatie, Afd. Meisjes. De laagste afdeeling heeft Zondag 9 Maart geen Congregatie wegens de plech tigheden van de „Moederweek", die 's na middags in de kerk plaats hebben. Mede namens het Bestuur spoor ik al on ze leden aan: als Ge eenigszins kunt, woont dan nu in den heiligen Vastentijd dagelijks de H. Mis by. We zijn voorloopig wel gedispenseerd in het vasten, maar de plicht van boetvaardigheid is daarmede niet weggenomen. Welnu getroost u dan in den geest van boetvaardigheid de moeite van het dagelijks Mishooren gedurende de Vasten. Me dunkt, de leden van de Maria- Congregatie, die ook geroepen zijn tot lee- kenapostolaat, mogen hierin wel eens een krachtdadig voorbeeld geven aan haar me de-parochianen. 'k Zal eens kijken, wat je doet! Binnenkort houden we onze Congrega ties weer op Woensdagavond, 't Zal jelui bijtijds worden bekend gemaakt. Pater BOOMS OF.M. PAR. O.' L. VR. HEMELVAART EN ST. JOSEPH Maria-Congregatie Afd. Jongelingen. Morgenochtend om kwart voo,r zeven onze maandelijksche H. Communie, welke wordt opgedragen voor de zielerust van den overleden vader van onzen Directeur. Wij verwachten natuurlijk een even groote opkomst als de vorige week. Vooral morgen, bij het begin van het Veertiguren gebed, kunnen wij toonen, dat wij goede katholieke jongemannen zijn, door reeds vroeg aanwezig te zijn in de kerk en tot een van de eersten te behooren, die O. L. Heer komen bezoeken. Congreganisten, komt morgen allen om kwart voor zeven in de kerkt. Neemt ook je congregatielint. mee. Wij rekenen bp jullie. v\ De Leidsche belasting ophaaldienst heeft in de afgeloopen maaqd 10399.38 aan den Rijksontvanger afgedragen, benevens 152,59 aan den Gemeente-Ontvanger. De aandacht wordt er op gevestigd, dat aanslagen en beschikkingen zoo spoedig mogelijk, na ontvangst ten kantore van den dienst Nieuwe Rijn 22, moeten worden ingeschreven. Bioscopen Luxor. LAJLA Een film uit het Noorden Deze week brengt Luxor een zeer bijzon der filmwerk, een film van en uit het hooge Noorden. Schneevoigt heeft hiervan een eenvoudige en simpele film gemaakt. Gemeentel. Aankondiging DISTRIBUTIE VASTE BRANDSTOFFEN. (Alleen voor houders van speciale brandstof -i dentiteitskaarten Houders van bovenbedoelde kaarten, welke behooren tot de groepen B, C. en D, kunnen a.s. Maandag, 3 Maart, hun 5e pe riodetoewijzing komen afhalen aan de af deeling Brandstoffen van het distributie kantoor, Breestraat 119. Er wordt op gewezen, dat groep B, wel ke in November een dubbele toewijzing heeft ontvangen, met de thans ingaande periode^de laaaste toewijzing ontvangt, zoo dat voor deze groep geen 6e periode-toe wijzing zal plaats hebben. De Burgemeester van Leiden. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Leiden, 1 Maart 1941. KOSTWINNERSVERGOEDING VOOR DEN VRIJWILLIG EN ARBEIDSDIENST. De Burgemeester van Leiden brengt ter kennis aan belanghebbenden, dat aan de verwanten van hen, die als vrijwilliger bij den Nederlandschen Arbeidsdienst zullen worden ingedeeld, kostwinnersvergoeding kan worden toegekend. Deze vrijwilligers moeten zich, om aan spraak te kunnen maken op laatst bedoel de vergoeding, aanmelden bij de afdeeling Militaire Zaken der Gemeente-Secretarie (bureau kostwinnersvergoeding) Gemeen tehuis, teneinde een staat van inlichtingen te doen opmaken. De toekenning van alle vergoedingen ge schiedt door den Secretaris-Generaal van het Departement van Algemeene Zaken. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Burgemeester. Leiden, 1 Maart 1941. Maar toch durven we het aan, meer dan de gewone aandacht op deze film te vesti gen en deze aan onze lezers aan te be velen. Raffinement is in deze film ver te zoeken. Het hooge Noorden met zijn sneeuw en ijs leveren een prachtig natuurlijk decor voor dit drama. De uitgestrektheid van het onherbergzame gebied, zijn bekoring en gevaren vooral, zijn ook nu weer van in vloed op het verhaal dat den bezoeker on der den naam- Lajla wordt voorgezet. De fotografische opnamen, geven prach tige natuurtafereelen te zien, terwijl de eenvoud en naïviteit van het geheel wel dadig aandoen. De inhoud van de film speelt zich af bij de Lappen, waar een echtpaar een der rijksten onder hen, kin derloos is. Op zekeren dag vinden zij bij de beek een kind dat zij bij zich houden, zonder hiervan aan de dorpsautoriteiten kennis te geven. Zij trekken in het voor jaar met hun kudde rendieren naar de zee, waar zij van een man vernemen dat in den afgeloopen winter een kind door de wol ven was weggevoerd. Zij besluiten het kind naar de ouders terug te sturen doch onderweg hooren zij dat de ouders ten gevolge van de pest overleden zijn. Zij houden haar dus bij zich en Lajla groeit op tot een knap meisje. Op huwbaren leeftijd wordt een man voor haar gezocht en volgens gewoonte verzorgen dit de wederzij dsche ouders. Besloten wordt dat zij tijdens de jaarmarkt zullen trouwen, doch dan maakt zij kennis met een knap pen jongenman, de zoon Van een dominee. Deze kennismaking leidt er toe, dat zij el kaar gaan liefhebben wat tot diverse con flicten aanleiding geeft. Het slot van deze film geeft echter een gelukkig paar te zien. Het voorprogramma is ook uitstekend verzorgd en biedt behalve de gebruikelijke journaals een prachtige kleurenfilm uit gebracht door Gofilex, waarin mep diverse fraaie opnamen te zien krijgt van de St. Pieter te Rome. Jammer alleen dat er geen tekst ter verduidelijking is. Een programma, dat wij gaarne aan bevelen. Rex. SCHURK OF GENTLEMAN. Het spannende detectiveverhaal met ve le dolle en sensationeele fragmenten is de Tobisfilm „Schurk of Gentleman", en is ontleend aan de roman „Diamanten Come- die" en zal velen die een bezoek aap het Rex-theater zullen brengen een aangena- men avond bezorgen. Het heele verhaal draait om een zending diamanten uit de Minerva-mijnen naar Amsterdam. Hier voor is een viertal bekwame detectives in den arm genomen, twee zullen er reizen met kistjes kiezelsteenen en de andere twee imet de kistjes diamanten. De echte diamanten zouden vervoerd worden per stoomschip „Galitea" en als Dick Timper- ley, de neef van den directeur der Miner va-mijnen, de aanlokkelijke foto-verslag geefster, Corola Hollerthau, tot aan boord van het schip vergezelt, ziet hij, terwijl de trossen reeds zijn losgesmeten, dat Marti ni, een der zware jongens uit Kaapstad eveneens aan boord is. Langs een hijsch- kraan weet hij nog aan boord te komen en ook hij werpt zich als een Sherlock Hol mes op de bescherming der diamanten. Ondanks alle bescherming zijn toch de diamanten onverwachts verdwenen en on danks de"beschuldiging van Dick, dat Mar tini de schuldige is, komt er een heel an dere ontknooping, waaruit blijkt, dat Mar tini niet de schurk, doch de gentleman is. Handig is hierin een liefdesverhaal ver werkt, met een succesvolle optknooping. Het spel van Maria Andergast, Fita Benk- hoff, Alexander*. Engel en meerdere be kende filmartisten, geeft aan deze film een gróote bekoring. Dit programma, aangevuld met binnen- en buitenlandsche actualiteiten, zal zeker belangstelling trekken.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 2