RIJNSTREEK KERKNIEUWS ZATERDAG 1 MAART 1941 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 12 GEMEENTERAAD VAN ZEVENHOVEN ALPHEN AAN DEN RIJN EEN DAG VAN BEZINNING VAN DE HANZE „Aan de moederhand der Kerk" Op initiatief van het Bondsbestuur heeft de Hanze alhier op Woensdag een „Dag van bezinning" gehouden, welke zeker aan het gestelde doel beantwoord heeft. Het geheel stond onder leiding van den voorzitter, den heer C. Y. Ponsioen, die de aanwezigen met een kort woord verwel komde, inzonderheid den heer J. Bakker, directeur van het Centraal Hanze-bureau, en het bestuur van de K.J.M.V. Spr. dankte den geestelijk adviseur, kapelaan C. M. Kla ver, voor diens vele werkzaamheden, welke hebben geleid tot de tot standkoming van dezen dag, welke niet beoogt den leden iets nieuws te brengen, doch vernieuwing moet geven van wat we al lang be zitten, doch waarvan we dikwijls de juiste beteekenis en het doel niet meer zoo precies voor oogen heb ben. Met de afdeelingen Den Haag en Haarlem, is ook Alphen door het hoofdbe stuur aangezocht om een dergelijken dag te organiseeren, teneinde bij welslagen, de zen ook in de andere afdeelingen in prak tijk te brengen. Spr. wekte op het hoofd omhoog te houden en de schouders te zetten onder het werk, dat te doen zal zijn en zich- zelven vrijwillige verstervingen op te leg gen, opdat spoedig de ware en vurig ver langde vrede moge komen. Door deze gees telijke bijeenkomst is de jaarvergadering, aldus spr. verdaagd. Nadat „Veni Creator" was gezongen, hield kapelaan Klaver een inleiding: „Gij zijt een uitverkoren volk". God is liefde, zeide spr., en Gods liefde gaf ons het leven en de hoogste waarden van dat leven. God is goedheid en wie goed is geeft graag. Hoe grooter iemands goedheid des te meer en des te liever wil hij geven. God is oneindig goed en wil dus oneindig graag iets onein digs geven, dat is Zichzelf. Om te geven is behalve de wil om te geven en iets om te geven, ook noodig iemand om aan te geven. Daarvoor heeft God de menschen gescha pen. Vooral om Zichzelf, Zijn natuur, Zijn leven aan die menschen mee te deelen tot Zijn verheerlijking en tot geluk va die menschen. God gaf de menschelijke natuur, met alle gaven om ons deelachtig te kun nen maken aan het bovenmenschelijke, het goddelijk genadeleven, waaraan de mensch zijn waarde ontleent. Zoo heeft God, aldus vervolgde spr., den mensch vanaf het eer ste moment van zijn bestaan uit het slijk van deze natuurlijke orde willen opheffen tot de hoogst denkbare orde, de bovenna tuurlijke orde.Hij zou niet alleen menschen- kind zijn, maar vooral Godskind op grond waarvan hij recht heeft om later te leven in den hemel, in het huis des Vaders, doch waartoe zijn natuurlijk leven een voorbe reiding vormt. Door Zijn lijden en dood heeft Christus ons verlost en voor ons de mogelijkheid heropend het goddelijke le ven te verkrijgen. Christus heeft ons door Zijn leer en leven erop gewezen hoe wij ons leven hebben in te richten, teneinde dezen voorbereidingstijd zoo door te bren gen, dat wij ons einddoel, de hemel, zullen kunnen bereiken. Christus bedoelde dit zoo voor alle menschen, daarom stichtte Hij Zijn Kerk en gaf aan Haar macht en zen ding om onder bijstand van den H. Geest, Zijn Waarheid en leer te verkondigen, on feilbaar zeker voor alle tijden en volken. Wat de leer der Kerk geldt voor ons per der Katholieke Actie in strikten zin en in voor ons maatschappelijk leven. De Kerk heeft de volle waarheid en zending. Zij moet in deze duistere wereld den mensch helpen in zijn opgang naar het einddoel in heel zijn leven; opdat de mensch, het kind van God, op elk terrein van handelen, zóó handelt, dat het overeenkomt met Gods wil; opdat de menschelijke samenleving zoo wordt ingericht dat het beste, onze eeuwige belangen, behartigd worden. Wel nu, roept spr. uit, gij zijt kind der Moeder kerk, kind van God; gij hebt daarmede de zekerheid van de waarheid; gij zijt een uit verkoren volk. God heeft u gebracht uit de duisternis tot het Licht. Spr. besloot met de opwekking om vast te houden aan de moederhand der Kerk; vast te houden aan wat volgens haar leer en onder haar leiding is opgebouwd; vast te houden wat door katholieke sociale actie, waarvan een ruim 30-jarigen middenstand trots kan getuigen, tot stand kwam. Na het zingen van: „Aan U, o Koning der eeuwen", sprak de geestelijk-adviseur nog over het retraitewerk, triduum en kern- werk in den middenstand en wekte op tot grooter deelname aan deze geestelijke oefe ningen en maatschappelijke sociale vor ming. In verband hiermede gaf spr. ook een duidelijke uiteenzetting van het doel der Katholieke Actie in slikten zin en in uitgebreiden zin. Nadat er in de pauze aan de aanwezigen een consumptie was aangeboden, deelde de voorzitter mede, dat er inmiddels een 4 commissie is gevormd met de heeren J. F. Allart, St. Breukel en C. Y. Ponsioen, die het retraite-werk zullen propageeren, en aan wie men zich voor deelname aan een besloten retraite kan aanmelden. Vervolgens sprak Deksr. Z. de Korte over de oorsprong en de juiste beteekenis van het Aschkruisje, nadat spr. nog de eigenlijke zin had verklaard van het knie len en staan bij verschillende deelen gedu rende de godsdienstoefeningen. Het eigen lijke idee van het Aschkruisje is publieke boetedoening. Spr. wekte op tot meer in nerlijke versterving en beval ook de uiter lijke boetedoening aan. Zeer wenschelijk acht spr. ook het privé bidden van den kruisweg en spoorde aan tot groote deel name aan de boete-oefeningen gedurende den H. Vastentijd, die spr. bijzonder aanbe veelt op de Vrijdagen. Hierna sprak de heer J. Bakker over het onderwerp: „De Middenstand in dezen tijd"'. Nadat spr. een blik had geworpen in het verleden en de feiten had geconsta teerd vah het heden, liet spr. de aanwezi gen hooren, waarheen het in den komenden tijd, naar alle waarschijnlijkheid gaan moet. Deze doeltreffende dag van bezinning werd besloten met een kort Lof in de pa rochiekerk, waar, na het zingen van het Adoro Te en het Magnificat de huisgezin nen der aanwezigen werden toegewijd aan het H. Hart. Met het Tantum Ergo, waarna zegen met het Allerheiligste, en met zingen van het smeeklied tot Sint Joseph, was deze bijeenkomst, die voor hen, die aanwezig waren, ongetwijfeld goede vruchten zal hebben gebracht, teneinde. Volksbond. Onder voorzitterschap van den heer J. J. v. Capel hield de Volksbond zijn, haar matig bezochte jaarvergaderign. Medegedeeld werd, dat het bestuur erin ge slaagd is, om tusschen de ontwikkelings avonden door aan de leden tevens een ont spanningsavond aan te bieden, welke plaats zal vinden in den vorm van een filmvoor stelling op 16 April a.s., terwijl er voor de kinderen der leden dien middag eveneens een filmvoorstelling zal worden gegeven. Alles gratis toegankelijk. Hierna volgden de verschillende jaarver slagen. Allereerst dat van de standsorgani satie, hetwelk melding maakte van 176 le den, waaronder ongeveer 150 thermometers zijn geplaatst van het Kanunnik van Schaik- fonds, voor opleiding van onvermogenden tot het H. Priesterschap. In het jaarverslag van den Landarbeidersbond „Sint Deus De- dit" werd melding gemaakt o.a. dat het le dental vrijwel ongewijzigd is gebleven. De R.K. Bond v. overheidspersoneel „Sint Pau- lus" telt 6 leden. De afd. Transportarbeiders „Sint Bonifacius" is in het afgeloopen jaar met twee leden toegenomen. Die van de werkmeesters met één lid en telt thans 11 leedn. De R.K. Metaalbewerkersbond „Sint Eloy" heeft nog geen bestuursveranderingen ondergaan. Dezen zomer zal deze afdeeling haar 25-jarig bestaansfeest vieren. De on- derafdeeling „Eerbied in Gods Huis" „Sint Ambrosius" telt momenteel 11 leden en is met 2 vermeerderd Op „Herwonnen Le venskracht" werd in het afgeloopen jaar eenige malen een beroep gedaan. De Stui versactie vertoont geen vermindering. Het verslag besluit evenwel met een opwekking tot onverminderde deelname aan haar steunacties. Het bestuur van de Bouwvak arbeiders „Sint Joseph" heeft geen wijzi gingen ondergaan (wel enkele plaatsver vangers). Het ledental bedraagt thans 42. De afdeeling van de spoormannen „Sint Raphaël", die alle in aanmerking komende personen onder haar vaan geschaard wist te krijgen, memoreerde het 20-jarig be staan, dat inmiddels al kerkelijk was her dacht. doch nog met een feestavond zal worden gevierd. Het jaarverslag van den penningmeester, den heer P. L. Wols, sloot met een batig saldo ad 99.75. Dat van „H. L." eveneens met een batig saldo. De aftredende bestuursleden, de heeren J. Krumpelman, A. van Leeuwen Bzn. en P. J. Schipper werden bij acclamatie her kozen. In de contrde-commissie voor 1941 werd benoemd de heer Vester Jr. De voorzitter bracht nog dank aan den heer G. J. de Jong voor diens tijdelijke werkzaamheden in het bestuur gedurende de mobilisatie, bij het dienstnemen van den heer v. Holsteyn. Besproken werd een bij drage voor de Kerststal in de kerk. Dank werd gebracht aan de verschillende milde gevers voor het Sint Nicolaas-feest. Ter sprake werd gebracht de kwestie van het opnieuw meemaken van een wachtweek bij het orgaan van steun verleening, indien een georganiseerde werklooze is uitgetrok ken bij zijn bond. De heer Ruyssenaars deelde mede, dat hierin zeer binnenkort een gunstiger regeling te verwachten is. Dit werd met algemeene instemming begroet. De geestelijk adviseur, kapelaan C. M. Klaver, deelde mede, dat de jaarlijks plaats hebbende zegening van den arbeid' en van de gereedschappen op het feest van St. Joseph, dit jaar zal plaats vinden in sa menwerking met de jeugdstandsorganisaties die dit voorjaar een dag van den arbeid zul len organiseeren. Hierna volgde sluiting met het gebed van de N. G. Geboren: Jacobus Dirk z. van Wim- lem Jacobus van Berkel en Alida van Beek. Marius Elbert z. van Wilhelm Friedrich de Graauw en Janigje Jan Zaal. Overleden: Johannes Reinerus Of- ferman 46 j. gehuwd met Elisabeth Helena van Went. Ingekomen: Gerrietha W. M. Klop penburg, van Zuilen. Vertrokken: Wijnand Griffioen naar Zwammerdam. Sjirk Bouwman, naar Zwolle. Cornelia Romijn, wed. W. C. Hetzel, naar Amersfoort. Lipje Struiks- ma. wed. C. J. Bakker, naar Amersfoort. Elisabeth Rijsdam, naar Breda. ALKEMADE Gevestigd: H. J. Zoetemelk van Voorhout J. W. Koek van Wassenaar E. C. Turk van Leiden. Vertrokken: L. H. Pouw naar Den Haag C. J. v. d. Tang naar Alkmaar Th. C. v. d. Poel naar Nootdorp J. W. v. Zanten naar Alkmaar. Geboren: Maria Bertranda Helena, d. van P. Roessen en M. C. Hoogenboom. Overleden: C. J. Zandvliet 1 j., z. van C. P. Zandvliet en L. Loos Th. J. Bakker 10 j., z. van L. Bakker en C. M. Hoogenboom J. Vaneman 81 j., wedr. van A. v. d. Fits A. E. M. Vesseur 20 j., d. van C. M. Vesseur en J. M. Hoogen boom. BODEGRAVEN Ontwikkelings-bibliotheek."In den loop van deze week zijn vele circulaires rondgestuurd, met het doel tot een z.g. ontwikkelings-bibliotheek te komen. Het is de bedoeling om vaste abonné's aan te werven, die een bedrag van 20 cent als minimum per maand betalen. De boeken worden bij de abonné's thuis gebracht en gehaald. Deze bibliotheek blijft verbanden aan de St. Vincentiusvereeniging. Het suc ces zal afhangen van de beantwoording der vragen, welke op de circulaire voorkomen. Belangstellenden kunnen zich tot de Vin- centianen wenden. Geboren: Johanna Anthonia, dochter van N. J. Stolwijk en W. C. Verwoerd Niesje Jannetje Irene, dochter van J„ Meerloo en P. M. Domburg. Gevestigd: J. van de Pol, expediteur Zuidzijde 42, van Amersfoort A. H. Re- neman, zonder ber. van Tolstraat 16 van Voorburg. Vertrokken: R. L. Cauthey, naar 's Gravenhage G. A. Stolwijk gehuwd met N. van der Berg naar Ouderkerk aan de Amstel. KOUDEKERK Overleden: W. M. van Staveren 61 j. echtg. van S. v. Velden. LEIDERDORP Geboren: Josephus Anthonius Aloy- sius, zoon van A. A. J. Straman en M. A. Hoogeveen Olivier Filippo, zoon van J. M. Wakka en S. A. de Graaf Willem An_ tonie, zoon van B. J. Tebrugge en M. Ver- weij. LEIMUIDEN K. J. M. V. Dinsdagavond bijeenkomst in de zaal. Nu de vastenavond achter den rug is verwachten we weer, dat alle le den present zijn en dan zoo mogelijk om half acht. Deze avond zal notaris Lohman een lezing houden. Kruisvaart. Zondag 3 uur Godfried- ben. Afteekenen eischenkaarten van Fe bruari. Woensdag 8 uur Tarcisiusban. Wie z'n eischenkaart de vorige week niet in geleverd heeft, zorgt hem nu wel in te leveren. Donderdag 7.30 u. Tooneelrepeti- tie bij heraut Kamp. HAZZRSWOUDE Geboren: Adrianus Frans z^ van A. Doresman en K. van Elswjjk. Ondertrouwd: M. van Vliet 35 j. en J. G. Vogelaar 33 j. Gehuwd: H. A. 'Bos 36 j. en E. A. G. Venselaar 34 j. Overleden: J. E. van Leeuwen 21 j. wed. van R. Baerveldt. A. E. van Beel 72 j. wed. van J. Ruis. C. Hoogendoorn 80 j. geh. met N. Verboom. J. Straver 74 j. NIEUWKOOP 55-Jarig huwelijk Morgen vieren de oud-burgemeester de zer gemeente, de edelachtbare heer P. A. Th. van der Weijden en mevrouw Van der WeijdenVan Bemmel, thans wonende huize Nazareth te Best (N.Br.), hun 55-jarig huwelijksfeest. Kruisvaart. Zondag na het Lof bijeen komst enkel voor de adspiranten. Verder geen bijeenkomsten voor de Mi- chielsknapen. Wachtwoord voor Maart: Een beter vaderland! St. Josephsgezellen, Na de Hoogmis tot 12.30 uur 's avonds van 710 uur (van 88.30 uur verpl.) Tevens 5e serie van het Speltournooi 1941. Vrienden komt allen en .doe je best. „God zeg ene het eerzame handwerk". Geboren: Johannes Joseph, zoon van A. Leliveld en E. Pieterse Margaretha Hendrika Wilhelmina, dochter van L. Baas en J. Vork. Overleden: Gerrit Schellingerhout, 85 jaar, echtgenoot van J. M. Blom. NOORDEN Brandwaarborgmaatschappij. In café Kuijf werd de vergadering gehouden van de Coöp. Brandwaarborgmaatschappij Noor denNieuwkoop over 1940. Wegens het overlijden van, den heer Th. Mourits heeft het bestuur tot voorzitter van de Maat schappij aangewezen den heer M. P. van der Weijden, die de vergadering opende en een inleiding hield. Ook de Coöp. Brandwaarborgmij. heeft rechtstreeks of zijdelings de gevolgen van den ingetreden oorlogstoestand ondervon den. Vervanging van verschillende goederen gaat (voorzoover mogelijk) met hoogere kosten gepaard en een herinnering hieraan door het bestuur is zeker niet van belang ontbloot voor de leden. Een ander gevolg van ernstiger aard, waarbij onze maatschap pij is betrokken, is het feit, dat de betalin gen van de Overzeesche herverzekerings maatschappij niet meer te realiseeren waren of zijn. Tegenover de verzekerden echter zijn alle verplichtingen volledig gehonoreerd geworden. Gelukkig werden de slagen mede nog opgevangen door ons contract met de S. B. H. Maar een en ander zal toch tot gevolg hebben, dat de wel zeer lage premie van tot dusver althans tijdelijk niet gehandhaafd kan blijven. Nog een andere reden waarom onze Maatschappij waarschijnlijk schade lijdt is gelegen in de omstandigheden, dat onze vordering van 6000 op de in liquidatie zijnde Nat. Lloyds mede door het wegval- De Raad kwam Donderdagmorgen m vol tallige zitting onder voorzitterschap van den Burgemeester bijeen. Onder de inge komen stukken treffen we aan enkele me- dedeelingen van den Keuringsdienst voor Waren te Haarlem, verslag der commissie tot wering van schoolverzuim over 1940, waaruit blijkt, dat het schoolbezoek vrij goed is, beter dan het vergaderbezoek door de commissieleden, waaraan ziekte echter niet vreemd is. Geen bezwaar is tegen wedden-verhoo- ging voor gehuwd personeel in den zin als voor Rijkspersoneel vastgesteld. Op verzoek wordt bepaald, dat inge volge de Winkelsluitingswet op Woens dagmiddag na één uur slagerswinkels ge sloten moeten zijn. Reeds eerder verzocht het R.K. School bestuur om het R.K. Bondsgebouw beschik baar te stellen onder bepaalde voorwaar den voor het geven van gymnasiek. Dat verzoek is in de vorige vergadering aange houden. Nadien heeft het Christ. School bestuur gevraagd om beschikbaarstelling van de voormalige openbare school voor dat doel. Tevens vraagt dit schoolbestuur kosten voor betegeling voor het nog niet- betegelde gedeelte van de speelplaats. B. en W. hebben zich om-advies tot den In specteur L.O. gewend, die o.a. bericht, dat het Bondsgebouw aan de eischen voldoet, de afstand Christ school tot dat gebouw een bezwaar is, om 't ook voor die school beschikbaar te stellen, dat de oude open bare school daarvoor gebruikt kan worden en dat alsdan betegeling der speelplaats onnoodig is. Tegen beschikbaarstelling van twee verschillende gebouwen staat het be zwaar van tweemaal de inrichting te krij gen, maar een andere oplossing is door de afstand onmogelijk. Besloten wordt de Chris, school de be schikking te geven over het oude school gebouw, waardoor' het verzoek betegeling speelplaats vervalt. Blijft: onder welke voorwaarden het Bondsgebouw zal worden gehuurd. Gedurende 3 X 1M uur per week moet het gebruikt worden. B. W. meenen het schoolbestuur te moeten voorstellen, voorloopig voor 1941 100 zonder eenige bijkomende kosten voor de gemeente, zoo dat schoonhouden, verwarming enz. voor rekening van het kerkbestuur is. Hierover wordt even van gedachten gewisseld, waarna het algemeen wordt aangenomen. Een schrijven van Ged. Staten over hef fing van of verhooging van straatbelasting wordt besproken. Het gaat hier om een len van de betalingsmogelijkheid der Over- i zeesche Maatschappij nog dubieuser is ge- worden, dan deze reeds was. Het beeld op deze wjjze gegeven is niet opwekkend en het zal aldus spr. dan ook niet verwonderen, dat er ditmaal een groot verlies te boeken valt. Hierbij mag echter tegelijk worden vastgesteld, dat de toestand van onze Maatschappij nog volko- j men gezond is. Het reservefonds laat nog een zeer behoorlijk cijfer zien en hier te genover staan geen schulden van eenig be lang. Ook de andere bezittingen der Maat schappij zijn niet met schulden belast. Het aantal aangesloten leden neemt gestadig toe. Zoolang echter de algemeene toestand zoo onzeker blijft is een zeer voorzichtig beleid geboden en een absolute voorwaarde om op solieden grond te blijven. Nog een ander belangrijk feit zij het van heel ander aard, werd vermeld. In het afgeloopen jaar is de voorzitter de heer Th. Mourits, van ons heengegaan. 31 Jaar lang heeft hij met onnavolgbaren en nim mer verflauwden ijver en toewijding de belangen der leden gediend. Hij was me de-oprichter der maatschappij en een der stuwende krachten. Vervolgens brengt de accountant van de Maatschappij, de heer J. J. Rosier uit den Haag, verslag uit over den financieelen toe stand. De activa en passiva staan geboekt op een bedrag van 83161.40 met een reserve fonds van 81243.34. Aan re-assurantie werd in 1940 betaald 10853.46. Aan pre- miën werd ontvangen 9723.46. Aan groote branden is uitbetaald 27398, voor een groot deel gedekt door herverzekering. Het tekort was 6349.51. De winst- en verliesrekening sluit met een verlies van 11186.94 waarbij is inbegrepen een vorde ring op de Nat. Lloyd van 6000 en een negatief resultaat der premies van f 3521.52. Aan het eind becijfert de accountant de juiste draagkracht of vrije reserve van de Maatschappij momenteel op 64109.80. Vervólgens brengt de secretaris-penning meester, de heer N. J. M. Klaus het 33e jaarverslag uit. In 1940 werden 12 be stuursvergaderingen gehouden; het leden tal bedraagt 811 met een toename van 29. De financieele commissie rapporteert bij monde van den heer Jac. Otto alles in orde bevonden te hebben. Het aftredend bestuurslid, de heer L. Kool uit Zevenhoven werd met zoo goed als alg. st. herbenoemd. In de plaats van wijlen den heer Mourits werd met 58 stemmen gekozen de heer A. Leliveld uit Nieuwkoop, terwijl de heer W. Mourits uit Noorden 45 stemmen verwierf. Een voorstel tot wijziging van statuten en huishoudelijk reglement werd aange houden tot een nader te beleggen vergade ring. Een voorstel om een schade-heffing van 20 pet. toe te passen op de premie werd aangenomen met 203 tegen 149 stemmen. Ofschoon de vergadering reeds 7 uur be gonnen was, moest met spoed een einde aan de besprekingen gemaakt worden om de leden in de gelegenheid te stellen nog om 12 uur thuis te zijn. ROELOFARENDSVEEN Pseudo-bom. Door de kadewacht, die gisternacht zijn ronde deed, werd aan het Hoofd van den Gemeentelijken Luchtbe schermingsdienst rapport uitgebracht, dat billijke bijdrage in de kosten, waarvoor die belasting wordt geheven. Hier wordt al jarenlang 3 op de gebouwde eigendom men geheven voor den weg, die verbeterd is en waarlangs openbare verlichting is. De opbrengst van bijna 500 is wel meer dan een billijke bijdrage, zoodat er voor verhooging geen reden is, terwijl de ande re belastingen ook al jaren tot het toege staan maximum worden geheven. Boven dien drukken op ongebouwde eigendommen waterschaps grond en hypotheek- lasten tot een zoodanig bedrag, dat heffing van belasting hierop onbillijk en te be zwarend zou zijn. B. en W. meenen daarom, dat de heffing ongewijzigd moet blijven, waarmee men 't spoedig algemeen eens is. Inzake huur noodslachtplaats stellen B. en W. voor, naast die van Verduijn te hu ren van de Bleeker in Nieuwveen naar het aantal stuks vee per stuk een bedrag als daarvoor aan keurgeld verschuldigd met een maximum van 50 per jaar. Daarnaast moet beschikt worden over een z.g. cen traal punt, waar vee wordt gebracht, dat naar de Gekro moet. Hiervoor kan een oude schuur bij Veenboer worden inge richt, waarmee echter ongeveer 100 is gemoeid. Veenboer vindt dit evenals eigenaresse kerkbestuur goed, V. wil echter niet de noodslachtplaats. Uit de hier op gevolgde bespreking blijkt, dat men over de slachtplaats by Verdwuijn zeer te vreden is, terwijl er geen bezwaar is tegen huur bij de Bleeker, maar maken van kos ten voor het centrale punt lijkt dan over bodig, daar men alle noodslachtingen naar de .noodslachtplaatsen kan brengen, die daar reeds centraal punt zijn. Er worden enkele pensioengrondslagen vastgesteld. De buur van het voormalig schoolhuis die in Maart afloopt wordt ongewijzigd voor twee jaar weer vastge steld. Wethouder v. d. Weijden wordt voor vijf jaar herbenoemd tot lid van het algemeen bestuur van de Drikwaterleiding de elf gemeenten. De begrooting 1940 van gemeente en G. E. B. wordt gewijzigd overeenkomstig concept. Bij de rondvraag informeert de heer G. Kool of 't mogelijk is Zondags al is 't maar éénmaal de torenklok te laten lui den, waarop de voorz. zegt, dat dit niet geoorloofd is, daar voor de luchtbescher mingsdienst geen sirene aanwezig is; de aanschaffing daarvan is nog al duur. op de Zuidkade een voorwerp was waar genomen, dat groote overeenkomst ver toonde met een projectiel. In samenwer king met den chef-veldwachter werd, on danks het nachtelijk uur, onmiddellijk een onderzoek ingesteld. Na nauwkeurige beschouwing kwam men tot de conclusie, dat het verdachte voorwerp een opgebla zen groote luchtbal was, welke met een stokje in den dijk was vastgestoken. De conclusie ligt voor de hand, dat men een flauwe grap een heel flauwe en smakelooze grap heeft uitgehaald NIEUW-VENNEP UIT EEN BOOM GEVALLEN. Gistermiddag is te Heemstede de 58-ja- rige C. J. E. uit Nieuw-Vennep bij het rooien uit een boom gevallen. De man was vrijwel onmiddellijk dood. ST. JOSEPH-MISSIECONGREGATIE. H.H. Wijdingen te Roosendaal. Naar de „Tijd" verneemt zullen ook dit jaar de studenten-wij dingen van de Fa thers der St. Joseph-Missiecongregatie, die him theologische studiën thans voltooien aan het Missiehuis te Roosendaal, weder om te Roosendaal de H. Wijding het Pries terschap ontvangen. De H.H. Wijdingen w.o. ook die van het H. Priesterschap en van sub-diaken zullen plaats hebben op Zondag 13 Juli a.s. in de kapel van het Moederhuis „Ma- rialad" der eerw. Zuster Franciscanessen van Roosendaal. Het aantal Fathers, dat tot de H. Wij ding van het Priesterschap zal worden toe gelaten bedraagt zeventien. Da groote vraag naar mosselen houdt aan. Da bereiding van deze schelp dieren vereischt de noodige zorg, doch bekwame handen weten dit gerecht zoo smakelijk moge'ijk op te dienen. Het schoonmaken moet nauwkeurig geschieden (Foto Het Zuiden)

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 12