RECHTZAKEN OMGEVING ZATERDAG 1 MAART 1941 DE LE1DSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 Duilsche Landgerecht Velpsche slager valsch aangeklaagd. Voor het Duitsche Landgerecht heeft te recht gestaan de slager D. uit Velp, die in beroep was gekomen omdat hem, naar zijn verklaring, ten onrechte een geldboe te van 10 gulden was opgelegd wegens be- leediging van de Duitsche weermacht. Toen op Zaterdag 11 Mei van het vorig jaar Nederlandsche krijgsgevangenen door Duitsche soldaten door Velp werden geleid, heeft de slager door zijn knecht M. aan de Nederlandsche militairen worst laten uitdeelen. Toen de knecht hem vroeg of hij ook worst aan de Duitschers mocht geven, zou beklaagde gezegd hebben: „Dat is goed, maar dan moet je de worst eerst vergiftigen". Althans zoo luidde de aan klacht van den knecht tegen zijn patroon, welke aanklacht bij de politie door een vroegere knecht als getuige werd onder steund. De behandeling voor het Landgerecht stelde deze zaak echter in een geheel an der daglicht. Beklaagde ontkende ten stelligste de hem te laste gelegde woorden te hebben gebe zigd en zeide, dat het hier een wraakne ming betrof van den knecht M., die eind Juni wegens herhaalde fraude door hem is ontslagen en die deswege veroordeeld is tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van vier maanden en tot een geldboete. De knecht M., als getuige gehoord, gaf dit laatste toe en eveneens dat het van zijn kant wel eenigszins een wraakneming was. Hij bleef echter volhouden, dat beklaag de de gewraakte woorden wel degelijk gebezigd heeft, zooals ook de vroegere knecht P. bij de politie heeft verklaard. Maar toen kwam deze P. als getuige naar voren en liet de verbijsterende me- dedeeling hooren, dat hij dien dag in het geheel niet in den winkel van beklaagde was geweest en dat zijn verklaring bij de politie gelogen was. Hij had medelijden ge had met M. over het ontslag en op verzoek van M. had hij zich bereid verklaard een valsch getuigenis af te leggen. Deze woorden ontlokten rechter Joppich woorden van afkeuring en de vraag hoe de getuige toch tot zoo'n lage daad kon komen. Getuige zeide, dat hij zijn medewerking geheel uit medelijden met M. had toege zegd, ten einde den slager op deze wijze te nopen om M. toch zijn werkgeld door te betalen. Toen dit met een bedreiging met een aanklacht niet gelukte, is de aan klacht gevolgd, waarbij hij zijn valsche verklaring heeft afgelegd. Bij de politie had hij dit niet zoo erg gevonden, maar nu hij een eed zou moeten afleggen, wilde hij zijn geweten daarmede niet bezwaren. Niettegenstaande deze thans eerliike ge tuigenis bleef de ontslagen knecht M. vol houden, dat P. wel in den winkel was en de uitlating van den slager eveneens ge hoord had. Overeenkomstig den eisch van den Staatsanwalt heeft daarop de rechter den slager vrijgesproken, aangezien het hier een wraakneming betreft, .terwijl de sla gersknecht bovendien schuldig is aan uit lokking tot meineed. De rechter noemde het ongelooflijk wat hier is gebeurd. Wat M. heeft gedaan, is in hooge mate ergerlijk en afkeurenswaar dig, terwijl P., die zich lichtzinnig bereid heeft verklaard er toe mede te werken, dat iemand onschuldig wordt veroordeeld, eveneens een zeer te misprijzen lage han deling heeft verricht. Naar wij vernemen zal de Staatsanwalt, die aanvankelijk onmiddellijke gevangen neming van M. had willen vragen, dit ge val aan de Nederlandsche justitie voorleg gen .ter vervolging wegens het uitlokken tot meineed. Het luisteren naar verboden zenders moet ophouden. Vervolgens stond terecht het echtpaar van H. uit Zwolle, dat een zaak in radio artikelen drijft. Aan den man was te laste gelegd, dat hij herhaaldelijk naar den En- gelschen zender heeft geluisterd en daar over met anderen heeft gesproken en aan zijn echtgenoote, dat zij heeft meegeluis terd. Voor het hooren van eenige getuigen werd de zaak van den man uitgesteld. Tegen de vrouw, die bekende, dat zij wel eens had geluisterd, als zij toevallig in de kamer was, doch nooit zelf de radio had aangezet, vorderde de Staatsanwalt vier maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest, dat drie maanden en tien dagen heeft geduurd. De rechter verminderde de straf tot drie maanden en twee weken, omdat het hier niet zoo'n ernstig geval betrof. In het al gemeen voegde hij aan zijn vonnis de op merking toe, dat het nu eindelek uit moest zijn met het luisteren naar verboden zen ders. Iedereen weet, dat het verbod een onderdeel is van de oorlogsmaatregelen en dat overtreding daarvan niet straffeloos kan worden toegelaten. De rechter gaf daarom nogmaals de waarschuwing, dat ieder, die zich aan dit verbod niet stoort, zich aan strenge straffen blootstelt. VEROORDEELINGEN DOOR DUITSCHE KRIJGSGERECHTEN. Duitsche krijgsg-ereohten hebben weder om twee veroordeelingen wegens zware ibeleediging van de Duitsche weermacht moeten uitspreken. In een geval werd een tramconducteur, die tijdens zijn dienst een twist met een D-uitschen soldaat begon en daarbij hand tastelijk werd, tot een jaar gevangenisstraf veroordeeld. Dezelfde straf van een jaar gevangenis werd opgelegd aan een jong meisje, dat in het openbaar Duitsche soldaten met een zwaar beleedigende uitdrukking be schimpte. HAAGSCHE RECHTBANK Kippenpuzzle. N. A. van L. te Zoeterwoude was door den kantonrechter veroordeeld, om dat hij drie ondeugdelijke kippen had ver voerd. Vijftig gulden boete of dertig dagen hechtenis had hij veel te veel gevonden aangezien hij zich geheel onschuldig achtte, want volgens zijn verdediging voor de Haagsche rechtbank, waar hij in hooger beroep terecht stond, had de keurmeester drie kippen van hem meegenomen maar deze dieren niet van een merk voorzien, zoodat de keurmeester de beesten best ver wisseld kon hebbén. De Officier vond deze verdediging on aanvaardbaar, want het verbaal is zeer positief. Spr. achtte het vonnis dan ook juist ge wezen en vroeg bevestiging zijnde 50. subs. 30 dagen. Uitspraak over 14 dagen. De melk was altijd goed. De veehouder A. H. de J. te Boskoop was in eerste instantie veroordeeld tot een geldboete van 50.subs. 30 dagen, om dat hij op 7 October 1939 op zijn erf melk had afgeleverd, waarin water geweest zou zijn. Hij was van dit vonnis in hooger be roep gekomen alwaar hij zeide maar niet te kunnen begrijpen, dat er water in de melk was geweest, want de melk was al tijd goed geweest. De Officier hield zich alleen maar aan het feit, dat er wel water in geweest was en vroeg bevestiging van het vonnis. Mr. Loeff pleitte vrijspraak, subs, cle mentie, waarna de uitspraak werd bepaald op over 14 dagen. De fout. L. J. R. uit Voorschoten stond in hooger beroep terecht wegens een over treding van de landbouwcrisiswetten. De Officier begon met nietigverklaring van de dagvaarding te eischen, omdat er niet in was opgenomen, een wijziging, daar den ambtenaar van het O. M. te Leiden gevraagd en door den kantonrechter toe gestaan. De zaak vond dus geen doorgang en ver dachte kon vertrekken. Waar was de wilde zwaan De landarbeider C. J. B. te Leid- schendam was aangehouden toen hij een wilde zwaan vervoerde. Hij had voor den kantonrechter verklaard het beest op geraapt te hebben op zijn land. Het had hem niet veel geholpen, deze verdediging, want hij was veroordeeld tot een geld boete van 40.subs. 20 dagen. Thans voor de Haagsche rechtbank staan de had hij weer een andere verdediging want thans zeide hij, dat hij dewilde zwaan niet opgeraapt had te Zoetermeer, zooals in de dagvaarding staat, maar in Leidschendam. De zaak zal aangehouden worden tot 22 Maart om nu eerst eens uit te laten zoeken waar de wilde zwaan gelegen heeft. Door militaire colonne gereden. G. van E. uit Vogelenzang was veroor deeld tot een geldboete van 20.subs. dagen, omdat hij in Februari van het vorig jaar, komende uit een zijstraat te Noordwijk aan Zee, met zijn auto dwars door een juist passeerende militaire colonne was gereden. De militairen waren ijlings opzij moeten springen om niet door de auto geraakt te worden. Verdachte zeide in hooger beroep ge komen te zijn, omdat het buiten zijn schuld gebeurd was want het was zoo glad, dat remmen haast geen nut had. Erg gevaarlijk was het bovendien niet geweest, want de militairen hadden verspreid geloopen. Twee gewezen militairen vertelden j .evenwel anders hetgeen voor den Officier reden was, om bevestiging van het vonnis van den Leidschen kantonrechter te vragen Uitspraak over 14 dagen. Niets gezien. C. V. uit Voorschoten had van een agent van politie, op den Rijnsburgerweg te Leiden, een stopteeken gekregen, toen hy in een auto reed. Wie er al stopte, V. niet en deswege was hij veroordeeld tot tien gulden boete. Ook hij was in hooger beroep gekomen, omdat hij het stopteeken niet gezien zou hebben. Bovendien was hij niet de bestuurder van de auto geweest maar een ander. De agent zei evenwel, dat V. de auto be stuurder geweest was en zeker het stop teeken heeft gezien. De Officier wist genoeg en vroeg bevesti ging van het vonnis. Uitspraak over 14 dagen. De gladheid als excuus. J. H. te Leidschendam had op 20 December met zijn auto achter de „blauwe" tram te Voorburg gereden. Toen de trany stopte was H. daar niet op verdacht ge weest. Door het wegdek zeer glad was waren er voor verdachte maar twee moge lijkheden geweest aangezien remmen toch geen indruk maakt. Hij kon gewoon tegen de stilstaande tram oprijden of er rechts, waar juist de passagiers uitstapten, langs rijden. Hij had het laatste gedaan en daar mede een ernstige verkeersovertreding be gaan, die de kantonrechter zoo ernstig had gevonden, dat hy hem een geldboete van 50.subs. 30 dagen had opgelegd. H. had deze straf te zwaar gevonden reden voor hem om in hooger beroep te komen. De Officier nam de gladheid als excuus aan en gezien de slechte geldelijke om standigheden van verdachte wilde hij de boete verlaagd zien tot 20.subs. 20 dagen. Vonnis óver 14 dagen. „Ganzenjacht". A. J. K. te O e g s t g e e s t was door den Leidschen kantonrechter veroordeeld tot een geldboete van 30.subs. 14 dagen, KATWIJK AAN DEN RIJN Geboren: Cornelis z. v. H. v. Bee- len en L. Guyt. Pieternella d. v; P. Plug en J. van Duyn.Cornelis z. v. A. de Best en M. van der Plas. Amerik z. v. A. Guyt en J. Vlieland. Leuntje d. v. C. Jonker en A. van Duyn. Petronella d. v. L. v. d. Plas en P. Hus. Klazina d. v. A. Hasenoot en W. Vlieland. Ondertrouwd: P, de Rie en J. On derwater. A. Haasnot en W. E. Harte- veld. Getrouwd: G. Ouwehand en W. van Rijn. LEIDSCHENDAM E. H. B. O. Gisteren hield de afdee- ling Leidschendam van de Ned. E.H.B.O. een vergadering in het gebouw van het „Groene Kruis". Tot secretaris van de af- deeling werd gekozen de heer P. Th. van Leeuwen, Veurschestraatweg 217, terwijl tot verband-commissaris werd benoemd mej. T. v. d. Berg. Verder werd besloten om den nieuwen cursus op Donderdag 20 Maart a.s te doen aanvangen ondër leiding van dr. H. C. H. Reijers. K. J .M. V. Maandag 3 Maart a.s. zal de K.J.M.V. „St. Albertus Magnus" een eigen werkavond organiseeren, waarbij ook een declamatiewedstrijd om prijzen zal ge houden worden. Aanvang 8 uur. NOOR DWIJKERHOUT Geboren: Petronella Jacoba, d. van P. Th. van Gijlswijk en A. G. Hoogeduin Jacobus Cornelis Maria. z. van C. Th. Ho- gervorst en A. C. M. Stokman Cornelis Christiaan, z. van P. A. Warmerdam en J. M. van Leeuwen Adriaan Wilhelmus, z. van M. A. van den Berg en H. H. Bos Margaretha, d. van A. H. van den Berg en A. C. Koomen Godefridus Adrianus, z. van A. P Duivenvoorden en A. C. Dui venvoorden Marcellus Martinus, z. van C. van der Klaauw en J. de Groot Wil helmus Jacobus, z. van Jac. Duivenvoor de en F. C. van der Voort Agatha Ca- tharina Veneranda, d van Th. P. Broekhof en P. A. Tesselaar Johanna, d. van J. van der Meer en W. J. van der Togt Jo hannes Henricus Maria, z. van B. J. Mar- neth en J. J. H. M. Derksen Pieter Ge- rardus Joanna, d. van W. F. van den Burg en E. Kuipers Maria Margaretha Petro nella, d. van F. M. Ruigrok en G. A. Wie- ring Jeroen, z. van M. H. de Haas en A. Kloek. Ondertrouwd: W Heemskerk 46 j. en H. W. Zoet 25 j. M. P. van der Lin den 25 j. en J. Wejjers 24 j. Gehuwd: D. Hoogkamer 23 j. en C. H. van Denzen 24 j M. B. Duijndam 21 j. en C. M. Kaptein 21 j. W. J. J. van Dijk 24 j. en J_ Slingerland" 23 i. P. A. A. M. van der Laar 32 j. en A. M. Duiven voorden 17 i. Over.leden: J. L.JJelchers 68 j„ echt genoot van H. M. J. van Loon P. Kuip 86 jechtgenoot van C. J. Friesen J. F. Hendriksen 55 j. J. A. Oomens 78 j., wedr. van E. W. Soetmulder J. de Win ter 68 j., echtgen. van H. van den Berg L. J. van der Kroft 72 j.. wedr. van M. C. van Leeuwen P. A. Berghout 55 j. Th. Braam 75 j.. wedr. van M. C. E. van den Berg W. Alders 80 j. J. B. Der nissen 61 j. NOORDWIJK Fiets verruild. Door mej. D. alhier werd bij de politie aangifte gedaan dat zij haar rijwiel vermiste. Op de plaats, waar zij haar rijwiel had achtergelaten, stond een andere rijwiel. Dit heeft zij bij de poli tie in bewaring gegeven. De politie tracht de eigenaar op de sporen. Bruine boonen zoek. Door B. alhier werd bij de politie aangifte gedaan van diefstal van een partij ongedorschte bruine boonen, welke na den oogst op zijn land waren opgeslagen. De politie stelt een onderzoek in. Lichtmeter gelicht. Door P. alhier werd bij de poltie aangifte gedaan dat on bevoegden tijdens zijn afwezigheid, zich toegang tot zijn woning hadden verschaft en d^muntgasmeter hadden gelicht. De politie stelt een onderzoek in. omdat hij te Katwijk aan Zee op ganzen geschoten had, die op den grond zoo'n beet je zaten te verkleumen van de kou. Alleen dit zaakje duurde ruim anderhalf uur voor dat het uitgeknobbeld was. De Officier had drie getuigen charge opgeroepen terwijl verdachte drie getuigen a decharge en een verdediger had mee gebracht. Niettemin had dit alles voorloopig geen resultaat want de Officier eischt bevesti ging van het vonnis. Uitspraak over 14 dagen. OP ZIJN DOCHTER GESCHOTEN De Officier van Justitie bij de Zutphen- sche rechtbank eischte gisteren tegen den 49-jarig enfabrieksarbeider G. J. Z. uit Empe, die op 10 October van het vorige jaar een aanslag op zijn dochter heeft ge pleegd, een gevangenisstraf van acht jaar en ter beschikkingstelling van de regeering OEGSTGEEST Gemeenteraad. De raad dezer ge meente vergadert op Maandag 3 Maart des namiddag 2.30 uur in het gemeentehuis. De agenda bevat o.m.: Opening. Voor stel van B. en W. tot toekenning van een tijdelijke toelage aan het lager bezoldigd gehuwd gemeenlepersoneel en tot vast stelling 'van een kinderbijslagverordening. Idem tot inrichting van het groote lokaal van het gebouw Geversstraat 5 voor het geven van gymnastiekonderricht. Idem tot inwilliging van het verzoek van het bestuur van de bijz. lagere school aan de Hooge Morschweg om ingevolge art. 72 der L.O. wet medewerking te verleenen voor be schikbaarstelling en inrichting van een gymnastieklokaal. Idem inzake verhuur van terreinen voor volkstuintjes. Idem tot het 'aangaan van een gemeenschappelijke regeling met de gemeente Rijnsburg be treffende de kosten van aanleg en onder- boud van een rioleering in de Sandtlaan en de Heerenweg aldaar. Idem tot ver lenging van de termijn van ontruiming van verschillende onbewoonbaar verklaar de woning. Idem tot beschikbaarstelling van een crediet voor de aanschaffing van een aanhang-sneeuwploeg. Idem tot her ziening van het uitbreidingsplan en wijzi ging der bebouwingsvoorschriften. Rond vraag. Roode Kruis. Gistermiddag hield de afdeeling Rijnland van het Ned. Roode Kruis een ledenvergadering in hotel „Het Witte Huis". De voorzitter, prof. dr. G. Lignac, open de de vergadering, waarbij hij met vol doening constateerde, dat sedert de oprich ting de ontwikkeling van de afdeeling zien steeds in stijgende lijn heeft bewogen, wat volgens spr. voor een niet gering deel ie danken is geweest aan de onvermoeide werkzaamheden van den sedert een jaar afgetreden secretaris, den heer de Bruyn. Ook herdacht spr. dokter Rijkmans, die het vorig jaar overleden is en zeer veel ver diensten voor de afdeeling had. Het afge- loopen jaar memoreerde spr. als een zeer bewogen jaar, waarin van de leden veel offers werden gevraagd, vooral in de oor logsdagen. In het bijzonder bracht spr. dank aan de doktoren Bots en Walen kamp voor hun arbeid gedurende deze oorlogsdagen. De maatregelen in 't geval van een oorlog waren uitstekend voorbe reid; o.a. waren het Zeehospitium en het Missiecollege in Katwijk bedoeld als hulp ziekenhuizen. Deze plannen werden echter verijdeld, doordat deze beide gebouwen het eerste bezet werden. Desondanks ver liep alles vlot en werd er veel en goed werk verricht. In verband met de vorige ledenvergade ring deelde de voorzitter nog mede, dat. er door het hoofdbestuur in het begin van het vorig jaar geen vergunning verleend was tot het opnemen als lid van den heer La Court, daar deze in Leiden woonachtig was. In de oorlogsdagen heeft echter de student Haverman als adjudant dienst ge daan en hier goed werk verricht. Uit het jaarverslag van den secretaris kwam naar voren dat het ledental 500 bedraagt. De rekening over 1940 wees aan Ontvangsten een bedrag van 2183.53 aan en aan 'uitgaven een bedrag van 956.70, zoodat een batig saldo van 1226.83 aan wezig was. Blijkens het veslag van de kas- commissie werd alles in orde bevonden. Vervolgens was aan de orde de verkie zing van nieuwe bestuursleden, daar er verschillende vacatures waren ontstaan. In de vacature mevr. Gouverneur werd op voorstel van het bestuur mevr. Sandberg van Boelens, in de vacature den heer de Bruyn den heer de Klerk, in de vacature wijlen dr. Rijkmans dr. v. d. Laan uit Rijnsburg, en in de vacature mej. Hoogen- doorn dr. Dankmeyer, die dit voorstel echter nog in beraad houdt. De begrooting voor 1941 stelt aan ont vangsten en uitgaven een bedrag van 1789.34. Naar aanleiding van een mede- deeling van den secretaris omtrent opzeg ging van het lidmaatschap door meerdere leden zegt de heer Smit, dat hij dit niet erg begrijpt, gezien het vele goede werk, dat toch door het Roode Kruis verricht wordt. Daarom zag spr. gaarne dat er een propaganda-actie op touw gezet werd. De voorzitter stemt hiermee in en stelt voor, dat de doktorene die de E.H.B.O.-cursussen verzorgen, hun cursisten aan het werk zul len zetten voor het voeren van. propagan da. In dezen tijd is echter doeltreffende propaganda wel erg moeilijk. Ook zou de heer Smit in de verschillende dagbladen meer propaganda gevoerd willen zien. In de kascommissie worden op voorstel van het bestuur benoemd de heeren Duy- verman, de Tombe en de Bruyn. Als afgevaardigden voor de alg. ver gadering van het Ned. Roode Kruis wor den de voorzitter en de secretaris aange wezen. Hierna sluiting. RIJNSBURG Bloembollenhandel Ook deze week had de handel in getrokken bolbloemen een gunstig verloop en wel zeer weinigen zullen zulk een bevredigende uitkomst ver wacht hebben. Er waren in normale tyden de z.g. afgebroeide bollen zonder waarde, thans worden deze, naar men zegt voor ze ker surrogaat, met graagte gekocht tegen 9 cent of soms nog meer per kg. Van deze opbrengst kan men, naar beweerd wordt, het stookmateriaal betaald worden. Voor tulpen per dozijn noteerden we: Ibis 1822 cent, Murillo 2125 cent. Mr. Gubergen 3336 cent, Oranje Nassau 3540 cent. Goudvink 3538 cent, Le Notre 2832 cent, Rijzende Zon 3842 cent, La Matalas 2326 cent, Edith Eddy 4247 cent, Grand dus 4246 cent, Duchesse de Parma 3741 cent, King of the Yellow 1822 cent, Cou- rone d'or 2328 cent, El Toreador 2226 cent, Fred Moore 1821 cent, Diadeem 22 25 cent, Tournesol 25228 cent, La Reine Max 22—29 cent, La Reine 1620 cent, Brillant Star 2629 cent, Rose Copland 2934 cent, Prnis van Oostenrijk 2731 cent, Sonja 2225 cent, William Copland 2530 cent, Allard Pierson 15—18 cent, Fa- biola 2225 cent, Pelikaan 3337 cent, Witte Valk 2831 cent, Generaal de Wet 3337 cent, Zeriith 3034 cent, Krelage 2629 cent, Victoir d'Olivierre 2834 cent. Albino 4145 cent, Telecopium 3235 cent, Peach Blossom 3236 cent, Theeroos 32 35 cent. Mr. v. d. Hoeff 3438 cent, Coro na 2731 cent, Bartigon 4450 cent, Ze- nober 2731 cent. Golden Harvest 4347 cent, Crown Impedial 3135 cent, Vuur baak 2730 cent, Prinses Elisabeth 3235 cent. Narcissen: Laurens Koster 1418 cent Glory 1619 cent, Helios 1518 cent, King Alfred 1822 cent. Early Surprise 811 cent, Poetar Pierson 1518 cent, Poëticus Ornatus 10—14 cent, Golden Spur 11—14 cesnt, Crocussen per 100: 0.80—1.20, Con- valaria's 1.70—2.20, Freesia's per bos 27 39 cent. VOORSCHOTEN HET GOUDEN JUBILEUM VAN „BLOEMBOLLENCULTUUR". Het 50-jarig bestaan van de afd. van de Alg. Ver. voor Bloembollencultur is gis teravond besloten met een feestvergade- ring voor de leden in hotel Deurlo alhier, waarbij behalve de leden aanwezig waren dr. A. J. Verhagen, voorzitter'van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur, H. J. Voors, secretaris der vereeniging, burgemeester M. F. Berkhout, de gemeentesecretaris A. P. Schram de Jong, de heer F. Limburg, oud-lid der vereeniging, directeur van de vereeniging „Narcis" en „Hyacinth" te Sas- senheim. Toen allen aan de met bloemen versierde tafeltjes hadden plaats genomen heeft de voorzitter van deze afdeeling, de heer Chr. Eggink, een kort openingswoord gespro ken. Enkele belangrijke zaken uit deze vijf tig jaren werden gememoreerd door den secretaris der afdeeling, den heer B. Hoog werf Kroon, o.a. het feit dat voor een ten toonstelling in Berlijn in 1909, 20.000 hya cinthen in deze gemeente in bloei werden getrokken en dat vele successen werden behaald bij collectieve inzendingen' op di verse shows. Zij die heengingen werden herdacht. De heer dr. A. J. Verhagen, algemeen voorzitter, sprak een gelukwensch uit en herinnerde er aan. dat 80 jaren geleden de aigemeene vereeniging werd gesticht en eerst 20 jaren later de verschillende afdec- lingen. Spreker deelde mede, dat besloten was m één der ramen van het Krelage-huis te Haarlem ter gelegenheid van het gou den jubileum van deze afdeeling het wa pen van Voorschoten aan te brengen en dat de aanbieding zal plaats hebben, wanneer normaler tyden zijn teruggekeerd. De secretaris, de heer H. J. Voors, deed in zijn toespraak uitkomen, dat vele nieu we tulpen by naamgeving, geschikt voor de broei, hun oorsprong hadden in deze gemeente. Burgemeester Berkhout herinerde in zijn geiukwensch aan het vele werk, vooral handenarbeid, dot het bloembollcnbedrijf met zich brengt. De heer F. Limburg sprak van zijn gehechtheid aan deze gemeente, waar hij zijn opleiding had genoten. Spre ker wekte vooral de jongere generatie op de goede naam van de afd. Voorschoten hoog te houden. Als bijzonderheid, kunnen w'y nog vermelden, dat op de tafel, waar aan de voorzitter zat een koperen bak was geplauM met bloeiende Triumphtulpen ge naamd .Eggink Senior", den vader van den tegenwoordigen voorzitter van de afdee ling Voorschoten, die bij zijn leven jaren lang voorzitter der afdeeling is geweest en een zeer bekende figuur in de bloem bollencultuur. Nog langen tijd bleef men gezellig bijeen. Geboren; Cornelis z. van Cornelis v. Apeldoorn en Arrisje Nab. Margaretha Hendrik a d. van Hendrik Casper Branse en Maria Overdevest. Overleden: Adrianus Johannes Olst- hoorn, 81 j. Lena van Gaaien, echtgen. van Simon Antonie Verheul. Te Leiden: Jacob Hendrik van Beek 13 j. Anna Ca- tharina Lubbers 77 j. Gehuwd: Johannes de Jong 66 j. te IJsselstein en Pieternella de Rijk 64 j. Ingekomen: Wed. Blokland geb. Kamhoot, van Overschie. J. Verhoef, van Voorburg. A. G. Rietman, van 's-Graven- hage. S. A. P. Ooms, H. F. A. Ooms en B. Ooms, van 's-Gravenhagc. D. M. v. d. Berg, van Wassenaar. Wed. A. Mast geb. de Bruin, van Naaldwijk. L. W. Reeijerse, van Naaldwijk. J. C. Berse- nik, van 's-Gravenhage. D. Bersenik van 's-Gravenhage. A. Benard, van Rotter dam. J. C. Rijkel-khuizen, van Leiden. Vertrokken: Th. W. van Steijn, naar Oegstgeest. C. G. van Dijk naar Leiden. I. Romijn, naar Eindhoven. A. Broek huizen, naar Rotterdam. J. Timmers. n. Hilversum. J. van Damme, naar Utrecht. K. Knappstein, naar 's-Gravenhage. J. G. Leppink, naar Zierikzee. M. H. Kamberbeek, naar 's-Gravenhage. WARMOND St. Josephsgezellen. Maandag ver plichte bijeenkomst om acht uur precies. Spreker van dezen avond is pröf. P. Stam- meijer met het onderwerp: .Bijbel en Leergezag". Kruisvaart. Zondag algem. Communie om 8 uur (kwartier voor aanvang aanwe zig) tot intentie van den directeur. Zon dag 5 uur „Rondom den verjaardag van den directeur". Zaterdag 5 ur: adspiran- ten. Dinsdag 7.30 uur: Willibrord- en St. Jeroenban.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 11