H)e Eng^eiócfie scheep,óitetClezefi Duikbootsuccessen Hitiers „voorjaars- parool" De crisis tc Vichy Volksstemming in Roemenië Uit het Verre Oosten RECHTZAKEN WOENSDAG 26 FEBRUARI 1941 CE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BUD PAG. 5 HET DUITSCHE WEERMACHTS- BERICHT. Het Duitsche weermachtsbericht van gistermiddag luidt als volgt: „Zooals reeds is gemeld, hebben duik- booten een sterk verdedigd convooi aan gevallen en in talrijke hardnekkige aan vallen 125.000 ton, waaronder een escor teerenden hulpkruiser, tot zinken ge bracht. Het convooi werd verstrooid. Te- zelfder tijd hebben andere duikbooten eveneens met succes op den Atlantischen Oceaan geopereerd en een groot aantal vijandelijke koopvaardijschepen, waaron der een groot tankschip, met een gezamen- lijken inhoud van 83.000 ton, vernietigd. Voor een deel behoorden deze schepen tot convooien. Door de zeestrijdkrachten is 250.000 ton vijandelijke scheepsruimte m dengrond geboord en een oorlogsschip, dat in de overzeesche wateren opereert, heeft zijn tot zinken gebrachte tonnage van 131.000 op 151.000 ton gebracht. Al leen al de marine heeft dus in de laatste dagen de vijandelijke koopvaardijscheeps- ruimte met meer dan een kwart millioen ton verminderd. In den vroegen avond van 23 Februari hebben Duitsche gevechtsvliegtuigen in de Middellandsche Zee ten Noorden van Der- na een troepentransportschip van 4000 ton tot zinken gebracht en een groot trans portschip zoo ernstig beschadigd, dat het brandend bleef liggen. Tengevolge van het ongunstige weer zijn op 24 Februari in slechts geringe mate ge wapende verkenningsvluchten boven Enge land en de zee ondernomen. Hierbij is voor de Britsche Oostkust een koopvaarder door bomtreffers beschadigd. In den afgeloopen nacht waren onze luchtaanvallen gericht op vliegvelden in Oost-Engeland. In han gars en onderkomens ontstonden branden. Bovendien hebben alleen-vliegende ge vechtstoestellen de havenwerken te Har wich, Ipswich en Exmouth, alsmede de docks te Londen met bommen van licht en middelbaar kaliber bestookt. Ook gisteren zijn noch overdag, noch des nachts vijandelijke vliegtuigen boven Duitsch gebied verschenen. Alleen vliegen de Engelsche gevechtstoestellen hebben Maandagavond een haven in het bezette gebied aangevallen, zonder schade aan te richten. Bij de afweer is een vijandelijk vliegtuig door luchtdoelgeschut neerge haald. In het groote succes der duikbootvloot heeft het schip van Kapitaen-leutnant Leh- mann-Willenbrock een groot aandeel ge had, door 55.600 ton tot zinken te bren gen. Kapitaen-leutnant Lehmann-Willen- brock heeft in korten tijd 125.580 ton vijandelijke koopvaardij scheepsruimte ver nietigd", DE AANVALLEN VAN HET DUITSCHE LUCHTWAPEN. Het weermachtsbericht van gisteren, dat de vernietiging van ruim een kwart mil lioen ton vijandelijke koopvaardijscheeps- ruimte meldde, zal in de geschiedenis van den oorlog ter zee een bijzondere plaats innemen. Deze massa-vernietiging van vijandelijke scheepsruimte heeft in de ge schiedenis van dezen oorlog reeds een voorbeeld: de vernietiging van twee groo te konvooien en verscheidene alleenvaren- de schepen in de dagen en nachten van 18 October 1940. Het ten Noorden van Derna in de Middellandsche Zee zwaar bescha digde schip is, naar het D.N.B. verneemt, een groot transportschip van 15.000 b.r.t., dat een voltreffer op het voordek kreeg. Het schip bleef brandend liggen. Nachte lijke aanvallen van het luchtwapen waren vooral gericht op vijandelijke havens en vliegvelden in Oost-Engeland. Zeer hevig werd hierbij het vliegveld Mildenhall ge troffen, waar men vijf branden waarnam. Ook in de haven van Harwich verwekten bommen verscheidene groote branden. DE PUBLICATIE VAN DE ENGELSCHE SCHEEPSVERLIEZEN. Het bericht over het vernietigen van tal rijke Britsche koopvaardijschepen met een totalen inhoud van 215.000 brt. welke hoe veelheid intusschen volgens het Duitsche weerroachtbericht tot 250.000 ton is geste gen en de verliezen, toegebracht door Duitsche duikbooten en bovenwater-strijd krachten, die de Fuehrer in zijn eergiste ren gehouden rede heeft medegedeeld, heeft den Britschen berichtendienst met stomheid geslagen. Slechts Reuter is in staat een schamele tegenspraak te publi- ceeren, waarin niets anders gezegd wordt als dat het Duitsche bericht gelogen is. Naar aanleiding hiervan wordt' van be voegde Duitsche zijde verklaard, dat de Britsche admiraliteit ook na het vernieti gen van het groote convooi in den nacht van 19 op 20 October 1940, waarbij zeven tien vijandelijke koopvaardijschepen met een totalen inhoud van 110.000 brt. tot zinken gebracht werden, eerst uren later de eerste verliezen en dan nog slechts druppelsgewijze publiceerde. Over het uit eenjagen en de gedeeltelijke vernietiging van het groote Engelsche convooi door Duitsche boven-water-strijdkrachten in den Atlantischen Oceaan, dat volgens het Duit sche weermachtbericht van 13 Februari de vernietiging opleverde van veertien vijan delijke koopvaardijschepen met een totalen inhoud van 82 000 brt., heeft de Britsche admiraliteit tot op heden nog gezwegen. De eerste lord der admiraliteit, Alexander, heeft de in het Lagerhuis gestelde vragen, die opheldering over deze gebeurtenis wenschten, ontweken door te wijzen op de noodzakelijkheid tot geheimhouding van militaire aangelegenheden. Britsche gevechts- en jachtvliegtuigen hebben gistermiddag geprobeerd de Fran- sche kust te naderen. Zij werden echter, naar het D.N.B. verneemt, reeds boven het Kanaal door Duitsche jachtvliegtuigen te gengehouden. Er ontstonden luchtgevech ten. Volgens tot dusver ontvangen berich ten zijn drie vijandelijke toestellen van het type Spitfire daarbij neergeschoten. Een der Engelsche machines stortte brandend boven Franschen bodem omlaag, de twee de boven het Kanaal, de derde boven Do ver. MISLUKTE BRITSCHE AANVAL. Een Britsch gevechtsvliegtuig van het type Bristol-Blenheim heeft gistermiddag gepoogd een Duitsch patrouillevaartuig aan te vallen, naar het D.N.B. verneemt. Als gevolg van het afv/eervuur, dat ter stond aanving, mislukte deze aanval even wel. Drie bommen van zwaar kaliber mis ten hun doel. Het vaartuig bleef onbescha digd. BRITSCHE SCHEPEN IN HAVEN VAN TOBROEK AANGEVALLEN. Verscheidene Duitsche gevechtsvliegtui gen hebben Maandagavond, naar het D.N. B. verneemt, Britsche schepen in de haven van Tobroek aangevallen. Een koopvaar dijschip van ongeveer 10.000 brt. kreeg twee voltreffers, die een buitengewone uitwerking hadden. Op het ontploffen der bommen volgden voortdurend nieuwe ont ploffingen, die de conclusie wettigen, dat het schip met munitie geladen was. Tevens ontwikkelden zich op het schip branden, die zich zeer snel uitbreidden. Bij dezen aanval werd ook een luchtdoelartilleriestel ling ernstig getroffen en een aantal tref fers op de kadeinstallaties geplaatst. MEDEDEEL1NG AAN DUITSCHE VERLOFGANGERS UIT NOORWEGEN. De Duitsche bladen publiceeren een me- dedeeling, waarbij alle verlofgangers uit Noorwegen zich terstond mondeling, tele fonisch en schriftelijk bij de dichtst bereik bare militaire instantie, met vermelding van den voorgeschreven dag van vertrek, moeten melden. COMMENTAREN UIT HET BUITENLAND. Van welingelichte zijde wordt gemeld: In het middelpunt der belangstelling van de Berlijnsche politieke kringen staat uit sluitend de groote rede, welke de Führer Maandag gehouden heeft, en welke daar algemeen als het voorjaarsparool van Adolf Hitler aan het Duitsche volk be schouwd wordt. Men hoort de opvatting verkondigen, dat het feit, dat de Duce en de Führer vlak achter elkaar hun rede voering uitspraken, moeilijk duidelijker de gemeenschappelijkheid van der. politieken en militairen wil der asmogaadheden in den oorlog tegen Engeland voor een vrij Europa had kunnen demonstresren. De ochtendbladen te New Yjrk brengen van de rede van Hitier voora de passage over de verscherping van den duikbootoor log naar voren. De New York Times en de New York Herald Tribune spreken van een „bedreiging, die ongetwijfeld ernstig gemeend is". De bladen makm daaruit de gevolgtrekking, dat Engeland torpedoboot- jagers, duikboot jagers en jatrouillebom- menwerpers dringend noodig heeft, én ook belang heeft bij het bezt der Iersche vlootbasis. Indien de levennties van de Vereenigde Staten Engelam niet zouden bereiken, zou de reusachtge inspanning der Vereenigde Staten en oik de neutrali teit van Ierland niets waard zijn. Zooals D.N.B. verder baricht heeft de rede van Hitler in de Zwitsrsche pers als ,ïaankondiging van komend) en beslissen de gebeurtenissen" bijzoncfer de aandacht getrokken. Ten aanzien van het plsi de compagne tegen Engeland merkt le Tribune de Lausanne op: „Ongetwijfell biedt de on derneming een veelvuldg risico, maar Hitier heeft getoond, dat Hj voor een ge vaarlijk risico niet terugchrikt. Zonder den uitslag van den beginienden strijd op leven en dood te willen -oorspellen, kan men constateeren, dat de «rscherping van den duikbootoorlog vof de Engelsche eilanden een verschrikkelik gevaar betee- kent. Indien de vernietigig van scheeps ruimte voortduurt in het door Hitier ge noemde tempo, zal zij tegjn het einde van den zomer een reusachtig hoogte bereikt hebben". TWEE AMERIKAANSCJE BOMMEN WERPERS VERMIST. Naar Associated Pres uit San Diego meldt, worden sinds dennacht van Maan dag op Dinsdag twee bovmenwerpers van de Amerikaansche marin vermist. Ameri- kaansche torpedojagers n kustwachtsche pen zijn uitgevaren om en onderzoek naar de verdwenen vliegtuigo in te stellen. VOLGENS BERLIJN IS ER WEINIG VERANDERD Naar aanleiding van de kabinetswijziging te Vichy heeft een woordvoerder van de Fransche regeering verklaard, dat het nieuwe kabinet besloten heeft een politiek van FranschDuitsche samenwerking te voeren. Dit, zeide hij, wordt alleen reeds hierdoor bewezen, dat voor het eerst een gedelegeerde voor de DuitschFransche economische onderhandelingen met zetel te Parijs, benoemd is. Hij zal daar zijn aandacht schenken aan de geheele industrieeele samenwerking, hetzij dat deze van de zijde der regeering, hetzij van particuliere zijde uitgaat, en ook met de delegaties der wapenstilstands commissie te Wiesbaden contact onder houden. De algemeene gedelegeerden heb ben tot taak alle economische onderhande lingen namens de Fransche regeering4 voor te bereiden en te voeren. De woordvoerder verklaarde voorts: „Pétain hoopt met zijn politiek den weder opbouw van Frankrijk te verwezenlijken op den grondslag van het gezin, een schrede verder te komen door het instel len van een staatssecretariaat voor Gezin en Volksgezondheid. De benoeming van een algemeenen gedelegeerde voor den Nationalen Opbouw heeft ten doel, alle door de regeering te nemen maatregelen tot bestrijding van de werkloosheid in één hand te vereenigen. Lehideux, die voor dezen post is uitgekozen, heeft tot dusver de campagne tegen de werkloosheid in Parijs georganiseerd. Een der talrijke nieuwe veroi'deningen, die vandaag in verband met de kabinets wijziging in het staatsblad zijn verschenen, heft den post op van secretaris-generaal voor de Voorlichting en Propaganda, die tot nu toe door Portmann bekleed werd. In plaats daarvan zijn twee nieuwe staats secretariaten ingesteld, waarvan het eene toezicht heeft te houden op de pers en het andere op de radio. Op grond van een andere verordening krijgt Darlan het toezicht over de bestuurs diensten van den presidentschapsraad. Darlan blijft evenwel slechts plaatsvervan gend ministerpresident. Naar het A.N.P. uit Berlijn bericht, had daar als gevolg van het feit, dat de rede voeringen van Hitler en Mussolini de ge sprekken van alle kringen der bevolking beheerschen, de regeeringswijziging te Vichy slechts weinig belangsteling gevon den. In politieke kringen te Berlijn hoorde men alleen de meening verkondigen, dat het hier een wijziging betreft, welke in de principieele politieke houding, zopals deze tot dusver in de regeering van Vichy aan het licht is getreden, geen groote verande ring zal brengen. TWEE PROCLAMATIES VAN ANTONESCOE. Generaal Antonescoe heeft de bevolking opgeroepen tot een volksstemming, welke op 2 Maart gehouden zal worden. Het Roe- meensche volk moet dan beslissen, of het de wijze waarop generaal Antonescoe re geert goed- of afkeurt. Het stemrecht heb ben alle Roemeensche staatsburgers boven de 21 jaar. Joden zijn van de stemming uit gesloten. De stemming is openbaar en ver plicht. Er mag slechts met „ja" of „neen" geantwoord worden. Komt men met de stemming op 2 Maart niet gereed, dan wordt zij op 3, 4 of 5 Maart vodrtgezet. Ter voorbereiding van de stemming worden op 1 Maart in het geheele land volksvergade ringen gehouden. In verband met de a.s. volksstemming heeft generaal Antonescoe twee proclama ties tot het Roemeensche volk gericht. In de eerste proclamatie wordt gezegd, dat de overleveringen van de Roemeensche ge schiedenis als ook de geest van de nieuwe wereld van de leiders, dat zij hun verant- woordelijhkeid baseeren op den wil van het volk. Aan deze traditie getrouw heeft hij, Antonescoe, een volksstemming uitge schreven, te houden op 2 Maart, ten einde van het volk de goedkeuring voor zijn re geer in gsbeleid sedert 6 September 1940 te krijgen. De tweede proclamatie geeft een uitvoe rige uiteenzetting van de tot dusver uitge voerde werkzaamheden der regeering en de prestaties van de regeering-Antonescoe sedert haar benoeming op 6 September 1940. DE VREDESCONFERENTIE IN TOKIO. De Japansche regeering heeft, naar de „Tokio Asahi Sjimboen" meldt, op de vre desconferentie van Tokio een laatste en definitief voorstel ■ingediend ter bijlegging van het conflict tusschen Thailand en Fransch Indo China. Volgens dit voorstel krijgt Thailand iets meer dan de helft van de opgeëischte grensgebieden in Laos en Cambodja, waardoor men tegelijk de Fran sche tegenvoorstellen tegemoetkomt. Het Japansche blad merkt op, dat het bij de betrokken gebieden in hoofdzaak gaat om streken, die vroeger tot Thailand behoor den en waarop derhalve van Thailandsche zijde beslist aanspraak wordt gemaakt. Ge hoopt moet worden, dat beide partijen ac- coord zullen gaan met deze door Japan BELEENING VAN EFFECTEN voorgestelde oplossing. De conferentie van Tokio komt thans in een beslissend sta dium, waarin een duidelijke houding van Fransch-Indochina ten aanzien van Japan dringend noodig is. DUIZEND AMERIKANEN UIT CHINA VERTROKKEN. Gehoor gevend aan den herhaaldelijk uitgesproken raad van hun officieele in stanties hebben omstreeks duizend Ameri kanen, meerendeels vrouwen en kinderen, zich op de „President Coolidge" ingescheept om China te verlaten. Vijfhonderd zijn nog voor begin Maart geboekt. De maildienst tusschen Fransch Indo- China en Frankrijk zal binnenkort hervat worden, naar de Indo-Chineesche autoritei ten bekend gemaakt hebben. Het contact tusschen Frankrijk en deze kolonie, dit geruimen tijd onderbroken is geweest, wordt hervat door Fransche schepen, die volgens de verwachting Madagascar, Sene gal, Marokko en andere landen in Europa en Afrika zullen aandoen. Buitenlandsctie Berichten Te Santander zijn gisteren verscheiden brandhaarden, die onder het puin en de brokstukken van de ingestorte huizen wa ren blijven smeulen, opgevlamd. Eerst na vele uren konden deze branden gebluscht worden. TEELT VAN ZUIDVRUCHTEN IN DUITSCHLAND. In het Zuiden van Duitschland, in de z.g. Bergscrasse, is men begonnen fijne groen ten en zuidvruchten te telen. Deze strook land ligt aan den voet van het Odenwald, dat loopt van Frankfort over Darmstadt, naar Heidelberg en verder naar Baden. Het bezit een zacht klimaat. Men heeft reeds proeven genomen met paprika, meloenen, aubergines, vijgen en zelfs olijven, die goed zijn uitgevallen. Nu zal men met de aanplanting in het groot beginnen. Voor de zijdeteelt worden tevens moerbeiboo- men aangeplant. De vijgenteelt brengt reeds in Pfaltz elk jaar goede oogsten op, zoodat men in Bad Durkheim in den herfst zelf vijgenkuren kan doen. Europapress meldt uit Tokio: De rubberuitvoer van Nederlandsch Indië bedroeg in October 1940 in totaal 50.978 ton. Het grootste deel van den uit voer kwam uit Sumatra, welk eiland 42.544 ton uitvoerde. Ook de uitvoer van rubber waren was aanzienlijk. Wanneer men bedenkt, dat de verwerking van rub ber in Nederlandsch Indië pas van lateren tijd dateert, dan is deze uitvoer reeds merkwaardig en rnen verwacht, dat deze bedrijfstak in de toekomst voor Neder landsch Indië van groot belang zal blijken te zijn. De rubberproductie bedroeg in de plantages van de inheemsche bevolking 26.690 ton en was daardoor hooger dan iri de groote cultures, die 24.288 ton produ ceerden. Het Centraal Bureau voor Statistiek deelt verder mede, dat aan het eind van October 1940 in totaal 68.458 tapbare rub- berboomen niet getapt werden. Dit be- teekent 13.5 van de met rubberboomen beplante oppervlakte. fJadat het productiequotum voor rubber van 90 tot 100 is verhoogd, is het groot ste deel van de niet getapte boomen weer in gebruik genomen, zoodat het beeld zich bij het begin van 1941 aanzienlijk moet hebben gewijzigd. Haagsche Politierechter Eén ding vond hij vreemd. De betonwerker A. van E. te Leiden had ruzie gekregen met zekeren v. d. T., welke ruzie ontaard was in een klappen- uitdeelerij, waarbij v. d. T. de man was, die de klappen kreeg, zoodat de klappen-uit- deeler van E. thans terecht moest staan. Volgens v. d. T. waren de ontvangen klappen nogal hard aangekomen maar van E. bestreed de hardheid der klappen door te zeggen, dat hij één ding dan niet be greep en wel, hoe het dan kwam, dat als de klappen inderdaad zóó hard waren aange komen v. d. T. gewoon doorgegaan was met zijn spelletje biljart. De Officier op zijn beurt gaf van E. een figuurlijke klap in den vorm van een eisch van 20.— subs. 20 dagen, hetgeen van E. bijster veel vond, aangezien hij maar niet zoo een-twee-drie twintig pegels te voor schijn kan tooveren. De Politierechter vond twintig gulden wel wat veel en maakte er twee knaken van of anders vijf dagen zitten. PAUZE WIE ZOU DE trROOTSTE ZLJN? Uit het Evangelie van Marcus, hfdst 9 v. 29—36. Zij vertrokken vandaar, en reisden Galilea door; maar Hij wilde niet, dat iemand het wist. Want Hij onderrichtte zijn leerlingen. En Hij sprak tot hen: De Menschenzoon wordt overgeleverd in de handen der menschen; ze zullen Hem dooden, maar na zijn dood zal Hij den derden dag verrijzen. Maar ze be grepen het woord niet; toch durfden ze Hem niet ondervragen. Zij kwamen te Capharnaum aan. En thuis gekomen, vroeg Hij hun: Waarover hebt ge onderweg gesproken? Ze zwegen; want ze hadden onderweg met elkander getwist, wie de grootste zou zijn. Hij zette zich neer, riep de twaalf, en sprak tot hen: Zoo iemand de eerste wil zijn, dan moet hij de laatste van allen zijn, en de dienaar van allen. Toen nam Hij een kind, plaatste het in hun midden, omhelsde het en zei hun: „Wie een van zulke kinderen opneemt in Mijnen naam, hij neemt Mijzelf op, en wie Mij opneemt, neemt Mij niet op, maar Hem, die Mij gezonden heeft". Aardappelen om te dansen. Twee jeugdige Leidenaars, die ver stek lieten gaan hadden aardappelen ge stolen. De Officier vond, dat men nu misschien nog aardappelen zou stelen als men niet te eten had, te kunnen plaatsen. Maar deze verdachten stalen de aardappelen alleen maar om van de opbrengst hun danslessen te kunnen betalen. En dit vond spr. dusdanig ernstig, dat hij daarom tegen elk der verdachten een maand gevangenisstraf eischte. De Politierechter oordeelde het noodig om eerst nog een rapport over de verdach ten in te winnen alvorens hen te veroor- deelen en hield daarom de uitspraak aan. Er speciaal op gekleed. Meneer 'M., afkomstig uit Leiden, had ,.mot" met zijn bovenbuurman over diverse pesterijtjes, zooals een fiets, die er niet mocht staan en als zij er toch stond een eind verder aan den wallekant werd ge plaatst of het uitkloppen van kleeden bo ven als beneden de wasch te drogen hing, enfin men kent dergelijke bewijzen van me deleven en teedere buurschap. Nu had meneer M. zijn bovenbuurman al eens te spreken gevraagd, maar steeds niet thuis gekregen. En dit verdroot meneer M., zoodat hij besloot den knoop door te hakken, door bovenbuur op te wachten als deze zijn tent verliet. Dit was op een kouden winterdag in December het geval en net had boven buur eenige stappen buiten geplaatst of hij kreeg al van dik hout zaagt men plan ken. „Puur uit noodweer of tewel zelfverde diging", zei M. thans in het beklaagden bankje staande, „want ik doch, hij wil mij natuurlijk slaan als ik het niet eerst dee". Waarom M. gekleed was in een zomersch sporttenue wilde de Politierechter weten en dat nog wel op een kouden winterdag. Ik ben zoo kouwelijk niet", vertelde ver dachte. ..want ik loop thuis altijd zoo rond. De Officier vond dit kletskoek en praat jes en vond verder, dat M. zich speciaal zoo sportief had aangekleed om geen last van kleeren te hebben als hij zijn boven buurman onsportief te lijf wilde gaan, want dat was het voorop gezette doel van ver dachte geweest En daarom werd de eisch een geldboete van 30.subs. 30 dagen. Gezien de slechte geldelijke omstandig heden van M. werd de uitspraak 15. subs. 15 dagen. Bovenbuur is inmiddels verhuisd. Nog al aangekomen. J. R, uit Nieuw veen afkomstig had P. B. O. eenige klappen op zijn aangelaat gegeven, welke dusdanig aangekomen wa ren, dat voornoemde O. pijn geleden had en dit kwam hij onder eede bevestigen. Vijftien gulden of vijftien dagen vond de Officier een goed tegenwicht voor deze pijnlijke meppen. Tien gulden of twintig dagen zal R. voor zijn gegeven klappen aldus moeten betalen. •KANTONGERECHT TE ALPHEN a. d. RIJN. Verstekvonnisscn. Art. 461 Str.: R. K. 1 subs. 1 dag; Mo- tor- en Rijwielwet en Reglement: C. V. te Barwoutswaarder f2 subs. 1 dag; D. de V. te Bodegraven 1.50 subs. 1 dag; J. E. H. den N. te Bodegraven, schuldig, geen straf; Verduisteringsovertredingen: A. R. 2 subs. 1 dag; D. v. d. B. idem; P. K. le Leimuiden idem; J. de H. ƒ2.50 subs. 2 da gen: J. S. te Woubrugge idem; G. T. idem; A K. ƒ1.50 subs. 1 dag; G. L. van R. te Woubrugge 4 subs. 2 dagen; Verkeers- verord. Alphen: H. K. f 1 subs. 1 dag; Identificatieplicht: J. C. I. H. ƒ1 subs. 1 dag; P. K. te Leimuiden idem; Crisis- Melkbesluit: C. F. M. te Boskoop ƒ15 subs. 5 dagen; Art. 453 Str.: H. K. te Woerden 3 dagen principale hechtenis.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 5