OMGEVING fZ)e hennen, die U neodig heeft! DINSDAG 25 FEBRUARI 1941 vE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 8 GELDIG HOEVEELHEID Van 24 Febr. t/m 2 Maart (9 Maart) 100 gram roggebrood of 103 gram ander brood of een rantsoen gebak Van 24 Febr. t/m 23 Maart, 35 gram meel of bloem of 50 gram roggebrood ot 50 gram witte brood of 1/2 rantsoen gebak Van 24 Febr. t/m 2 Maart (9 Maart) half pond boter of half pond margarine of 200 gram vet. Zelfde als boterkaart Van 17 Febr t/m 16 Maart. 1 kilogram Van 17 t/m 23 Febr. (2 Maart) 75 gram #roor gerookt of gekookt varkens-, rund- of kalfvleesch en voor gerookte worstsoorten, 100 gram voor gekookte worstsoorten, rolpens en knakworst, 125 gram voor leverartikelen, tongenworst en nierbrcod en 150 gram voor bloed worst Van 3 Febr. t/m 16 Mrt. 125 gram koffie of 50 gram thee. Van 24 Febr. t/m 9 Maart (23 Maart) £lk der bonnen 100 gram kaas. Van 24 Febr. t/m 2 Maart (9 Maart) 1 ei Van 24 Febr. t/m 30 Maar! 1 pond Van 24 Fèbr. t/m 23 Maart J4 pond Van 24 Febr. t/m 20 April 1 ons. Op twee bonnen mag 1 pakje maïzena van 225 gram worden gekocht, in verpakkin gen welke vóór 22 Juli 1940 zijn vervaardigd. Van 24 Febr. t/m 20 April H pond Van 24 Febr. t/m 20 April pond Van 24 Febr. t/m 20 April 1 ons Van 1 Jan. t/m 30 April 50 gram scheerzeep, of een tube scheercrême. of kleine tubes, of een pot scheerzeep Van 1 Febr. t/m 28 Febr 120 gram huishoudzeep, of 200 gram zachte zeep oude samenstel ling of 150 gram nieuwe samenstel ling, of vloeibare zeep, of 250 gram zeeppoeder, of zelfwerkende wasch- middelen, of 125 gram zeepvlokken, of 150 gram toiletzeep. t.m. 31 Maart t.m. 20 April voor ver-lichting 2 liter voor de keuken 2 liter 05 .Bloemkaart) Meel of bloem of brood ot gebak 05 (Boter kaart) Boter of Margarine 05 (Vetkaart) Boter of Margarine 06 02 02 Koffie of Thee 13, 14, 12 15 11 10 07 08 09* 117 01 Periode e Periode 9 Rijst of Rjjste- meel of -gries of Gruttemeel (gemengd meel) Maïzena of Griesmeel of Sago of Aardappel meel of Padding' poeder of Pudding saaspoeder Havermout of Havervlokken of Baverbloem of Aardappelmeel- vlokken Macaroni of Vermieeill of Spaghetti REGELING BRANDSTOFFEN: BONNEN No. 11, 12 en 13 (haarden en kachels). BONNEN 25 tan..32 (centrale verwarming) tan. 28 Februari, één eenheid vaste brand stoffen. Gedurende het tydvak van Zaterdag 1 Februari tot en met Vrijdag 28 Februari a.s. geven de met „brandstoffen, één eenheid, vierde periode" en de met „cokes, één eenheid, vierde periode" gemerkte oonnen recht op het koopen van één een heid vaste brandstoffen. Verbruikers in de groepen B, C en D, met een verbruik van heer dan 25 eenhe den per periode, dienen zich in de maand Februari tot de distributiediensten op door deze diensten te bepalen tijdstippen te wenden, teneinde de toewijzingen in ontvangst te nemen. OP DE BOLLENBEURS. Er waren belangrijk minder bloemen dan de vorige week, hetgeen de overzichtelijk heid zeer bevorderde. Gebr. Eggink, Voorschoten, liet een schitterende bos met Mendel Scarlet Car dinal zien; geheel „marktklaar", zooals deze firma bijna immer inzendt. Daarnaast stond de beste helder-roode Darwin Utopia van C. Nieuwenhuis, Lisse. Flinke bloemen op lange, stevige stelen. Jonkheer's Bloembollenbedrijf, Hille- gom, liet de mooie Barri La Riante zien, emt flinke oranje cup. De Trompet Grayling van C. van Zijver- den Co., Hillegom, bekoorde minder; de trompet was tamelijk lang en van een on definieerbaar geel. L. van Grieken Zn., Lisse, vroeg dé aandacht voor Poeticus Ceamond, met don- ker-roode-gekartelde cup. Ook de Trompet R. O. Backhouse, van C. van Zijverden Co., had niet aller be wondering. Het was een soort „vuilwit". De D.N. Mary Copland van F. Damen, Lisse, was goed: het onregelmatige in deze bloemèn kon echter velen niet bekoren. P. van Reisen Zn., Voorhout, liet Inc. Min. Verschuur zien. Deze viel op door de korte, wijd-geopende, helder gele cup. De Poeticus Actea, ingezonden door Marc. v. d. Vlugt Mzn., was nog niet op volle grootte. De trompet Lord Wellington, heldergeel van C. van Zijverden Co. was schitte rend. Door de Commissie voor Nomenclatuur werd W. Lemmers, Lisse, verzocht aan zijn „Bartigon rose max" een passende naam te geven. De Darwin Golden Glow, zuiver geel, van Gebr. v. d. Nouland, Voorhout, blonk uit door vorm en stand, en de pan met Leedsii Dairy Schafer van v. Zijverden was schitterend. Precies in 1 maand na het binnenbrengen staat djeze Narcis in bloei. A. Hoogeveen, Wassenaar, bracht 2 goe de Darwin-variëteiten, n.l. de zeer donkere Queen of the Night, grootbloemig en de gele Golden Age. Frissche kleuren heeft T.T. Piccadilly van J. F. v. d. Berg uit Anna Paulowna; rood met witte randen. Uit de collecte van Frans Roozen Lzn., Vogelenzang, noemen wij: de helder rose M.T. Peeriers Pink, groote, de witte Men del White Virgin, Beate All. schitterend oranje en de zalmkleurige Charming Pink. Een mooie vaas met Freesia Geertrude Carlee, zacht geel van N.V. Enchantress, sloot de collectie. HILLEGOM Readsvacature. In de vacature wijlen den heer J. Veldhuijzen van Zanten zal als opvolger worden aangewezen de heer J. C. de Koning, gepensioneerd hoofd der School met den Bijbel. Vrouwenbond. De afd. Hillegom van den R.K. Vrouwenbond gaf haar feestver- gadering in „Flora". De belangstelling was groot. Mej. C. Hoogervorst opende den avond op de gebruikelijke wijze, waarna het R.K. Tooneelgezelschap „Laudamus" uit Haarlem op zeer verdienstelijke wijze opvoerde: „De wrekende God", een detecti ve-spel in 4 bedrijven. In de pauze werden den aanwezigen versnaperingen aangebo den. Na het spel dankte de G. A., Pastoor Kosters, voor het schitterend en vlotte spel en hoopte het gezelschap nog vaak voor de vereeniging te zien optreden. Uitvoering Kruisvaart. Gisteravond werd in de St. Aloysius-Burcht der St. Jo- seph-Parochie door de Kruisvaart St. Aloysius-cohort onder groote belangstel ling de jaarlijksche uitvoering gegeven, welke een groot succes is geworden. In zijn openingswoord deelde de directeur, kape laan Van Vliet mede, dat in de komende weken een afdeeling der St. Jansknapen opgericht zal worden. Vervolgens werd opgevoerd het drie-be drijvige vroolijk spel „Een geslaagde Ge nerale", dat liet zien hoe een generale re petitie van een tooneelstuk toch kan sla gen, ook wanneer zij verstoord wordt. Het succes was groot, getuige de vele lachsal vo's, welke weerklonken. Tusschen de bedrijven zongen de leden en de afdeeling Pioniers niet onverdienste lijk verschillende liedjes, terwijl nog spe ciaal dient vermeld te worden de goede Krontjong-muziek van een trio bestaande uit kapelaan Van Vliet (viool), J. v. Roo- den (banjo) en R. Couzijn (accordeon). R.K. Schaakclub. Voor de wintercom petitie zijn nog de volgende uitslagen: M. v. d. PollR. J. J. Heirman 10; R. J. J. HeirmanE. Th. La Feber 10. De eerste uitslagen der voorjaarscompe titie zijn: A. HeirmanE. Th. La Feber 10; J. SchramaP. Schrama 10; L. LangeveldTh. Warmerdam 10; S. Lie- verseJ. v. d. Zwet afgebroken. Rijwieldieven. Deze week werden we der drie rijwielen gestolen. Men late zijn karretje niet onbeheerd staan! Geboren: d. van W. J. Kok-Bessink d. van E. Tromp-Kluth d. van M. L. van Beelen-Bouwmeester d. van A. D. Beijersbergen-Bakker. Ondertrouwd: G. Kramer en G. Telkamp. Getrouwd: J. C. Hulsebosch en A. M. E. Kessel J. J. Buckens en A. M. Dui venvoorden C. L. Boelé en A. M. M. Hageman T. Douma en M. E. Hilleger A. van den Oever en D. van den Bosch. Overleden: E. M. Warmerdam vr. 3 maanden. Gevestigd: C. D. M. Buschman. Wee- resteinstr. 62 E. C. Rusman, Mariastr. 1 boven M. Rusman, Mariastr. 42 T. Telkamp, Weeresteinstr. 54, Vertrokken: V. Belosertser naar 's Gravenhage M. A. Bon naar Lisse A. M. Buckens naar Haarlemmermeer M. E. Douma-Hilleger naar Dantumadeel J. M. Kleijn naar Heemstede C. P. J. Kortekaas-Kraan naar Lisse G. Schip maker naar Haarlem M. van Trigt naar Amersfoort H. van der Vlugt naar Stel lendam. KATWIJK Gemeentebegrooting 1941. Bij de be handeling der gemeentebegrooting werden door den Raad diverse wijzigingen aange bracht, waardoor de bedragen een alge- reele verandering ondergingen. Behalve de uitgaven voorkomende op de concept-begrooting moesten nog de volgen de bedragen gedekt worden: 3500 voor uitbreiding secretariepersoneel, in verband met het werk voor Winterhulp en Distri butiemaatregelen; /500G voor eerste on kosten invoering Gymnastiekonderwijs; ƒ8000 voor locnsverhoogmg secretarieper soneel, in den vor mvan 6 pet. duurtetoe- slag op salarissen tot 1900; ƒ2500 voor verhooging van den post onderhoud stra ten enz.; 12000 wegens het niet aantasten van de reserves der bedrijven, zooals op de concept-begrooting was voorgesteld; ƒ3300 voor verhooging van den post „onvoor zien". Dit beteekende een totale verhoo ging van de uitgaven met een bedrag van 34.300. Hiertegenover konden van de inkomsten de volgende posten opnieuw worden vast gesteld. De volgnummers 6, 7, 153 en 154 hebben betrekking op uitkeeringen uit het gemeentefonds en de gemeentefondsbelas ting. Daar de gemeentefondsbelasting komt te vervallen hadden deze begrootingscijfers alle waarde verloren. Volgens nieuw ont vangen richtlijnen konden deze cijfers thans opnieuw worden vastgesteld. Som mige lager, doch andere hooger. Aan meer dere inkomsten kon worden geraamd 26.500. Bij volgnummer 150 werden de' 180 opcenten op de Personeele belasting op 200 gebracht, hetgeen een meerdere op brengst zal geven van 7800, zoodat door deze meerdere inkomsten de nieuwe uit gaven konden worden gedekt. Geboren: Jan, z. van C. v. d. Marei en G. Vooys Leentje, d. van L. Klok en L. v. d. Plas Jacob, z. van J. Haasnoot en D. Messemaker Adriana, d. van C. Zuy- derduyn en L. Plug Dirk, z. van J. Haasnoot en T. de Jong Antje, d. van B. Dijkdrenth en J. Duyndam Pieter Machiel, z. van D. v. d. Plas en A. Kuyt Willem, z. van M. v. Vel zen en A. Guyt Arie, z. van J. Baalbergen en J. Ouwe hand. Ondertrouwd: G. Ouwehand en W. v. Rijn. Getrouwd: J. W. Dubbelaar en J. Mieremet L. v. Beelen en D. Pluim graaf! Overleden: Hermanus Hendricus van Tricht 33 j. Aaltje de Best 47 j. Dirk Bol 90 j. Gevestigd: Leendert Scharff met ge zin, Thijmstr. 6 Jacob Joh. Niessen, Ovèrrijn 7 Marinus Koster, Elleboogstr. 9 Johannes Ellekamp en gezin, Thijm- straat 20 Hendrik van Uden en gezin, Thijmstraat 15 Carolus J. A. Braakhuis en gezin, Meerburgstraat 44, Katwijk aan Zee Jacobus Henricus van Woerden naar Overrenn 7, Katwijk aan den Rijn Maria Gernidan naar Molentuinweg 7 H. J. Lit naar Merb.str. 44. LEIDSCHENDAM Vastenavondviering K.J.M.V. In een zeer gezellige bijeenkomst heeft de K.J.M. V. St. Albertus Magnus gisteravond vasten avond gevierd. Door den voorzitter, den heer Wim Bleijs werd de avond op de gebruikelijke wijze geopend, waarna het zeer uitgebreide pro gram op vlotte wijze werd afgewerkt. Zang en voordracht wisselden elkaar af; diverse leuke voordrachten en declamaties werden door de leden zelf ten beste ge geven en niet zonder succes. Ook het ge- zamelijk zingen k la Jacob Hamel bracht veel vroolijkheid. Van de gelegenheid tot deelname aan den sjoelwelstrijd en het werpspel werd een zeer druk gebruik gemaakt en vol spanning werd om de vele fraaie prijzen gestreden. Door het bestuur waren voor elk der wedstrijden een egnental prijzen beschikbaar gesteld; wij zullen volstaan met de vermelding der le prijswinnaars; deze waren voor het sjoelen B. Vader, J. van Bohemen en L. Hendriks en voor het v/erpspel G. Schuijt, J. Hendriks en G. de Koning. Gedurende al deze bedrijvigheid en vroolijkheid werd een versterking niet ver geten en werd aan alle leden gratis koffie met koek geserveerd. Al met al was een succesvolle en vroolijke avond, waarop de dank gebracht voor de medewerking, met genoegen kan terugzien. Op het ein de werd dan door den-voorzitter aan allen dank gebracht voor de m edewerking, waarna op de gebruikelijke wijze werd ge sleten. Alweer het pluimvee. In den afgeloo- pen nacht hebben de heeren langvingers aan den Westvlietweg, alhier bij den heer B. uit Voorburg wederom 11 kippen ge stolen. Vermoedelijk zijn de heeren met een valschen sleutel binnengekomen; zij schijnen ook kennis van zaken te hebben daar de 11 beste kippen werden medege nomen. Door de politie wordt een onder zoek ingesteld. NOORDWIJK Hukasch. Zondag is onder aanwezig heid van talrijke autoriteiten en corpora ties de 16e Hukasch Bloemententoonstel ling in de gebouwen van de N.V. Konij nenburg en Mark, door den Hoogeerw. heer Deken J. H. W. Borsboom geopend. Deze legde in zijn inleidend woord den nadruk op het bijzonder doel dezer ter- toonstelling, waarbij niet voorop staat het geldelijke voordeel, doch alleen de liefde tot al wat schoon en mooi is. Dit veredelt den mensch en dit moeten wij allen hel pen bevorderen. Dit brengt ons tevens tot hoogere gedachten en kweekt liefde tot be roep en arbeid en waar deze tentoonstel ling uitgaat van de jeugd, mogen wij hier voor toch wel aller belangstelling vragen, want van de jeugd hangt het af wat de toekomst ons zal brengen. De heer A. Caspers dankte den hoog eerw heer Deken voor zijn sympathieke woorden en bracht dank aan het gemeen tebestuur voor de ondervonden medewer king, aan de N.V. Konijnenburg en Mark voor de gratis beschikbaarstelling hunner gebouwen, aan de schenkers der bollen en aan allen, die medegewerkt hebben aan de tot standkoming der tentoonstelling. Hierna werd een rondgang gemaakt door de keurig opgestelde inzendingen, waarbij wij mochten constateeren, dat het nog telken jare crescendo gaat. De huis- broei was dit jaar bij allen bijzonder goed, terwijl er prachtige vrije inzendingen vie len te bewonderen. Het groote aantal bezoekers zal zeker een goeden indruk van de tentoonstelling meegenomen hebben, terwijl de deelne mers, gezien de behaalde successen en het uitstekende verloop dezer tentoonstelling, zeker goede voornemens voor het volgende jaar hebben gemaakt. De uitslag der keu ring is als volgt: Huisbroei K. J. C.: 1. J. Onderwater, wisselbeker K.J.C., 2. P. Onderwater, ziiv. med. Gem. Noordwijk, 3. C. Zonneveld, fietsklokje, 4. W. Schelvis, gr. bronzen med., 5. A. Caspers Gzg., br. med. B.B C. afd. Noordwijk, 6. C. v. d. Zalm 7,. A. Heemskerk, 8 B. Steenvoorden, 9. P. v. Dijk, 10. W. Smit Gzn. Huisbroei St. Jos. Gezellen: 1. W. Peschier, wisselbeker St. Jos.gezellen. Huisbroei Kath. Volksbond: 1. A. v. d. Poel, klokje, 2. 5. v. d. Zalm, zilv. med. H.B.G., Veiling Lisse, 3. J. v. Abs- woude, zilv. med. B.B.C. Haarlem, 4. Mej. Luyckx, taart Huize van Wely, 5. W. Schel vis. 6. W. P. v. d. Ham. Kasbroei K. J. C.: 1. Jac. de Mooy, armbandhor! H.B.G. Noordwijk, 2. J. Com- pier, horloge met ketting, 3. G. Caspers Alb.zn. St. Jos. Gezellen Kasbroei: 1. G. Vink Gzn., zilv. med. B.B.C. Noordwijk, 2. Jos. Caspers Alb.zn. Huisbroei St. Jos. Gez. Bollen vrije keus: 1. Theo de Ridder, armband horloge St. Jos. Gez., 2. B. Mulder, zilv. manschetknoopen idem, 3. Adr. Steenvoor den (kas), fietsklok, 4. P. v. Schie (kas), 5. G. v. Rhjjn. Vrije 'inzendingen: Huis broei: 1. A. Hoek met lof, verg. zilv. med. L.K.F. Lisse, 1. J. v. Abswoude, wis selbeker Kath. Volksbond, 2. Leo de Rid der, zilv. med., 3. Theo de Ridder, gr. br. med., 4. Fr. Caspers, kl. br. med., 5. P. Hoogervorst, 6. B. Mulder, 7. Mej. A. v. Dijk. Kasbroei: 1. G. Vink Gzn., sigaren H. Veiling Hillegom, 2. Jac. de Mooij, zilv. med., 3. A. Vink Czn., horloge met ketting, 4. C.' Heemskerk Hzn., k! br. med. De jury bestond uit de heeren J. v. Schooten, Noordwijkerhout, J. C. v. d. Meer en P. v. d. Meer Azn., welke voor waar geen gemakkelijke taak hebben ge had. St. Josephsgezellen. Het gebruikelijke Vastenavondfeest der St. Josephsgezellen is ook nu weer een buitengewoon succes geworden. Alleen was het jammer dat de gezellenvader, kap. Schouten, wegens ge zondheidsredenen niet aanwezig kon zijn. Het eerste gedeelte van dezen avond werd opgeluisterd door de medewerking van het Fanfarecorps „Excelsior", en het tweede gedeelte door de tooneelclub welke het vroolijke spel opvoerde „Bureau Succes", terwijl het resteerende gedeelte van den avond in een gezellig samenzijn werd om- - gezet. Verkooping. Bij de verkooping ten overstaan van notaris Punt werden ver kocht het woonhuis IJmuiderstraat 2, inge zet op 2550.— voor 2850.— aan J. Wijs man q.q.; het woonhuis Zandvoortschestraat 24 ingezet op 2775.— voor 2975.aan J. de Groot Lzn. Perceel 3 is uit de hand verkocht. Geboren: Jozef Adrianus Marie z. van A. J. v. d. Berg en M. C. Rotteveel Jo hannes Theodorus z. van P. A. Roodenburg^ en A. M. Wouters. On de r trouw d: E. H. Jansen en M. v. d. Hoff P. Schoutten en J. v. d. Wiel. Overleden: Pauline Kuntz 82 j., wed. van L. H. Friedmann, SASSENHEIM Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Donderdag 27 Fe bruari des middags om 14.30 uur. De agen da bevat o.m.: Gemeenschappelijke rege ling tot onderlinge hulpverleening bij brand. Voorstel tot het verleenen van tij delijke toelagen aan gehuwd personeel in dienst der gemeente. Verbouwing ambts woning. VOORSCHOTEN Personalia. Tot hoofd van de Chr. school tp Warmond is met ingang van 15 Maart a.s. benoemd, de heer H. More! onderwijzer aan de Herv. school alhier. WASSENAAR Uitvoering. Zondagavond gaf de R.K. Tooneelvereeniging „Amicitia" in het R.K. Vereenigingsgebouw een opvoering van „Haai- andere man", een blijspel in 3 bedrijven. Voor een stampvolle zaal vond een zeer goede vertolking plaats, waarbij meermalen hartelijk gelachen werd om de verwikkelingen waaraan het gegeven rijk was. Radio Beuk zorgde voor een goede muzikale verzorging. Het was een welge slaagde avond. Koppen tegen elkaar. Op een sport terrein aan den Buurtweg kwamen bij het korfballen de hoofden van den 24- jarigen v. B. en de 17-jarige mej. S., bei den uit den Haag, met elkaar in aanraking. De heer v. B. kwam er af met een bloed neus, doch mej. S. bekwam een zware her senschudding Na eerste hulpverleening door dr. Janse, is zij in nog steeds bewuste- loozen toestand overgebracht naar het zie kenhuis aan den Zuidwal te 's-Gravenhage Inbraak. Na verbreking van een glas in lood raampje, waarna de voordeur ge opend kon worden, heeft men zich Zondag avond, tusschen half 8 en 11 uur, toegang verschaft tot de woning van den heer B. aan den Wittenburgerweg. Alle kamers zijn doorzocht en ook een bureau is open gebroken, doch er wordt alleen een geld bedrag van ongeveer 25.vermist. ZOETERMEER Voetbal. Zondagmiddag 12 uur speelde DSO 1 tegen 's-Gravenzande 1. In deze wedstrijd was DSO regelmatig sterker en spoedig gaf Bleileven DSO de leiding (10). Ook hierna was en bleef DSO de gasten -steeds te vlug af. Nog voor de rust was de stand 20. Direct na rust maakte Windmeijer er 30 van. Wat de gasten ook probeerden, niets gelukte en mede doordat Lelieveld en Frigge goed op dreef waren, was er geen doorkomen aan, terwijl DSO nog 2 doelpuntten maakte. De eindstand was alzco 50. Om twee uur speelde DSO 2 tegen Lug- dunum 3. Het tweede elftal van DSO was eveneens goed op dreef en spoedig gaf Klos DSO de leiding (1—0). Steeds trok DSO weer ten aanval en weer was het Klos die het tweede doelpunt maakte en uit een voorzet zelfs het derde. Wel kwamen de gasten zoo nu en dan even opzetten, maar tot doelpunten wist hun voorhoede het niet te brengen. Met een hard schot maakte Dorst er 40 van. Even voor de rust schoot Elleswijk in eigen doel (41). Na de rust kwamen beide partijen om beurten in den aanval en scoorden ieder nog twee doel punten. Zoo kwam het einde met een over winning 6—;-3.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 8