MAANDAG 24 FEBRUARI 1941 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 OMGEVING H1LLEGOM Begrafenis J. Veldhuizen van Zanten. Onder buitengewone deelneming had Zaterdag op de Alg. Begraafplaats alhier de teraardebestelling plaats van wijlen den [heer J. Veldhuizen van Zanten. Behalve een groote familieschaar, het personeel en de werklieden van Gebrs. van Zanten, van welke N.V. de overledene de oudste direc teur was merkten wij op: burgemeester jhr. mr. dr. van Nispen tot Pannerden, weth. P. Klaver, weth. J. O. Vermeer, mr. J. H. Peek, gemeente-secretaris, meerdere raadsleden, prof. dr. van Slogteren, nota ris D. Lodder, de heeren W. Jonkheer en J. N. R. J. Bijl van Duivenbode, resp. voor zitter en secr. der afd. Hillegom van Bloem bollencultuur, de Kerkeraad der Ger. Kerk, de besturen der Chr. Burgerschool en der Prot. Ziekenverpleging en vele vakgenoo-' ten. Op verzoek der familie waren er geen bloemen. Mede op verzoek der familie werd aan het graf slechts gesproken door ds. Krabbe, predikant der Ger. Kerk. Deze schetste niet alleen de groote gaven van hart, welke de overledene bezat, maar weer er in het bizonder op, hoe de heer van Zanten leefde uit en voor zijn geloof. Hij besloot met het bidden der Twaalf artike len des Geloofs, waarna de kinderen der Chr. Burgerschool Ps. 29 zongen. Een zoon van den overledene dankte voor de laatste eer, zijn vader bewezen. LEIDSCHENDAM St. Josephgezellen. Dinsdag 25 Febr. zal er geen Maria-Congregatie en geen bij eenkomst gehouden worden. Zaterdag 1 Maart van 810 uur bijeen komst. Spor Just en S. S. S. In verband met de veranderde schooltijden, zijn ook de gymnastiekoefeningen weer op de gewone tijden gebracht. Maandag van 45 uur voor de groote meisjes, Dinsdag voor de kleine meisjes, Donderdag voor de groote jongens en Vrijdag voor de kleine jongens, allen van 45 uur. Geboren: Hendrika Hermina d. van G. Rietkerk en H. Brouwer Maria Cor nelia d. van J. L. van Rijn en J. C. van Vliet Hendrik Maarten z. van H. M. den Haan en G. Rietkerk. Gehuwd: J. C. van Klink en Maria. Vogelaar. Overleden: Willem Vieveen 65 j. Jan Cornelis Koole 74 j. LISSE Allen tewerkgesteld. Wij vernemen, dat vanaf deze week alle werkloozen dezer gemeente in de bloembollenbedrijven en andere werkverschaffingsobjecten zijn ge plaatst. Aanleg boschweg. De werkzaamheden aan den boschweg zijn in vollen gang. Een 40-tal arbeiders zijn dagelijks bezig om daar langs den boschrand van het mooi Lissesche boseh een keurige wandelweg aan te leggen. Voordat de inwoners van Lisse evenwel kunnen genieten van een rustige wandeling daar ter plaatse, zal er nog wel veel en omvangrijk werk verricht moeten worden. Harddraverij. Tengevolge van de zeer bijzondere tijdsomstandigheden is in het jaar 1940 de jaarlijksche harddraverij met de daaraan verbonden feestelijkheden, als mede de jaarvergadering, niet gehouden. Zoo de omstandigheden het maar eenigs- zins toelaten, kan er op gerekend worden, dat in het jaar 1941 dit traditioneel gewor den paardensportfeest weer gehouden zal worden. „De Zingende Jeugd." .Gisternamid dag gaf het Kinderkoor „De Zingende Jeugd", directeur de heer W. Mizée te Lei den, haar jaarlijksche feestuitvoering in het bondsgebouw. Het geheel stond onder leiding van mej. Rotteveel uit Sassenheim, die allereerst de talrijke aanwezigen, waaronder burgemeester jhr. F. v. Rijcke- vorsel, en kapelaan J. H. M. v. Ingen een hartelijk welkom toeriep, waarna met de afwerking van het programma werd be gonnen. Allereerst kregen we de cantate ,,De Poppenkast" van Sprink, gevolgd door de kleintjes met enkele liedjes. Hierna kregen we enkele soli te hooren als „Bijt jes VeTgissing" en „Windje Waai" van Briennen en Gertruda van Vladeracken, welke goed voldeden. Een drietal zangspel letjes, waawnder „Grootje maakt een dansje"-van Winsstre-Klaassen vielen mede zeer in den smaak. Na de pauze kregen we een zangspel in twee bedrijven getiteld: „Luilekkerland" van Dijserinck. Dit mogen we wel noemen de clou van den middag! Het wend mooi en vlot uitgevoerd en ver wierf een dankbaar applaus. Zeer zeker een igoed geslaagde feestuitvoering, waarvoor allereerst een woord van lof aan den heer Mizée op zijn plaats maar evenzeer aan mej. Rotteveel, onderwijzeresse der St. Agathaschool alhier, voor haar bekwame leiding. Huisbroeitentoonstelling van „de Engel." Onder auspiciën van de commissie voor den Huisbroei, bestaande uit de.heeren J. Damen en J. Boetrel is door de leden van de K.J.C. in de parochie van de H. H. En gelbewaarders wederom een Huisbroeiten toonstelling gehouden, welke Zaterdagna middag door wethouder P. Warmerdam Cz., namens B. en W. officieel werd ge opend. Te 4 uur vereenigden zich de K. J. C.-ers, met het hoofd kapelaan Mathyssen, directeur der K.J.C., de jury, bestaande uit de heeren K. Verdegaal, A. Th. v. Werk hoven en L. Romyn, enkele ouders en be langstellenden, zich in de groote zaal van de K.J.C. waar de tentoonstelling wordt gehouden. Kapelaan Mathijssen heette al len welkom en zeide den belangstelling van B. en W. zeer op prijs te stellen. Dank bracht hy aan de ouders der inzenders, alsmede aan de inzenders zelve, aan de jury, aan .den commissie alsmede aan da dames voor de versiering en het samen stellen van verschillende attracties tijdens de dagen der tentoonstelling en gaf hierna het woord aan wethouder Warmerdam. Deze gaf zijn bewondering te kennen over het hier gewrochte in aanmerking nemend de 50 procent inkrimping en de brandstoffenschaarschste. Een woord van lof aan de comm. voor haar omvangrijke taak, aan de jury voor haar vakkundige beoordeeling alsmede aan den directeur, als zijnde de spil, waar alles om draait. Met belangstelling heeft het gemeente bestuur deze zaak gevolgd, vooral schetste hij de symphatie van den burgemeester van tentoonstellingen als deze. De jury had den prijzen toegekend als volgt: Verplichte inzending hyacinthen, tulpen, narcissen en crocussen. Ie pr. J. v. Beek, De Wisselbeker voor de 2e maal, '2e pr. Alb. v. d. Pol, 3e pr. J. v. d. Voort Az., 4e pr. Ant. Tromperts, 5e pr. Th. Mens, 6e pr. P. Mens 7e pr. H. v. d. Pol, 8e pr. Jan Broekhof, 9e pr. Adr. Zwetsloot, 10e pr. A. Bssems, 11e pr. Nic. Vervoorn,- 12e pr. T. Teling, 13e pr. H. Hoogervorst Azn., 14e pr. L. Wijsman, 15e pr. J. Grimbergen Jz., l&e pr. M. v. Steen, 17e pr. A. Grim bergen Gz., 18e pr. Leo Grimbergen Jz., 19e pr. Jac. Grimbergen Jz., 20e pr. Ant. Meeuwissen, 21 pr. J. van Steijn, 22e pr. Cor Bakker. Vrije inzending hyachinten: le pr. A. Grimbergen Gz., 2e pr. H. Hoogervorst Az. 3e pr. J. v. d. Voort Az., 4e pr. M. v. Steijn, 5e pr. Cor Bakker. Tulpen; le pr. H. Hoogervorst Az., 2e pr. J. v. d. Voort Az., 3e pr. Ant. Meeuwissen, 4e pr. Th. Mens, 5-e pr. Alb. v. d. Pol, 6e pr. Cor Bakker, 7e pr. A. Tromperts. Narcissen: le pr. H. Hoogervorst Az., 2e pr. J. v. d. Voort Sz., 3e pr. Th. Mens, 4e pr. Kees Vervoorn, 5e pr. P. Mens, 6>e pr. Ant. Meeuwissen, 7e pr. Ad. Grimbergen Gz., 8e pr. A. Trompert. Crocussen: le pr. Ad. Grimbergen Gz., 2e pr. Cor Bakker, 3e pr. J. v. d. Voort Sz., In het midden der zaal prijkten ter opluis tering een paar perken narcissen en tulpen ingezonden door de heeren Mare. v. d. Vlugt en gebr. v. d. Poel. Vermelding ver dient nog, dat de St. Jansknapen met el kaar ook een werkelijk mooie stand hya chinten, tulpen en narcissen, buiten mede dinging hadden ingezonden, welke aller aandacht ten volle waard is. Een mooie tentoonstelling. WARMOND St Josephsgezellen. Maandag om acht uur vastenavondviering. RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN „Ons Genoegen-" Door de hengelaars- vereen i ging „Ons Genoegen" werd Zondag een onderlinge prijzen-wedstrijd gehouden in den Ouden ijn aan den Oudshoornschen weg. De uitslag was: 1. A. v. d. Born, 3 stuks, 2. A. C. Hoek, 3 st., 3. P. v. Veen, 2 st., 4. C. Ravensberg, 2 st., 5. A. C. Hoek jr., 2 st., 6. P. Spek, 2 st., 7. D. v. d. Broek, 2 st., 8. D. Dongelmans, 1 st., J. C. Mul der 1 st. BODEGRAVEN Polder Reeuwijk. In hotel „Zomerzorg" had de stemming plaats ter verkiezing van twee bestuursleden van genoemden polder, ter voorziening in de vacatures, die ont staan zijn door de benoeming van den heer Adr. de Vos tot voorzitter en het overlijden van den heer J. C. Hagen. Voor de vaca ture-de Vos werden uitgebracht 509 geldige stemmen, waarvan de verdeeling als volgt was: J. G. Koot 227, L. P. van de Graaf 166, G. van der Kooy 73, G. van de Heuvel 17, J. van Spengen 4, G. Kwakernaak 16 en A. de Vos 16 stemmen/Niemand werd er dus gekozen, zoodat er een herstemming zal moeten plaats hebben tusschen J. G. Koot en L P. van de Graaf. Voor de vacature Ha gen werden uitgebracht 506 geldige stem men. Hiervan verwierf G. Kwakernaak 242, G. van den Heuvel 135, J. R van de Vis 10, L. P. van ae Graaf 23, J. van Spengen 66, J. G. Koot 12, J. H. Droogh, T. G. Gaikorst en A. Q. Kerkliet ieder 6 stemmen. Ook in deze vacature is niet voorzien, zoodat er tusschen dé heeren G. Kwakernaak en G. van den Heuvel een herstemming zal moe ten plaats hebben. Tevens had er een stemming plaats te verkiezing van een gecommiteerd ingeland ter voorziening in de vacature, ontstaan door het belanken door den heer C. J. van Dam, Hier bedroeg het aantal uitgebrachte geldige stemmen 505, die over de navolgen de personen verdeeld werden: T. G. Gaik- horst 235; J. P. van de Vis 104; G. van den Heuvel 1, H. Droogh 132, G. van der Kooy 6, C. J. Hoogendoorn 3, J. G. Koot 6, J. v. Sprengen 6 en L. P. de Graaf 12 stemmeh. Ook deze stemming is niet geslaagd, zoodat er tusschen de heeren T. G. Gaikorst en J. H. Droogh zal moeten worden herstemd. BOSKOOP Boom- en Plantenbeurs. De vereeni- ging Boom- en Plantenbeurs, afd. der Ned. Tuinbouwbond hield onder voorzitterschap van den heer B. Bunschoten, haar jaarver gadering in hotel Neuf. De bestuursverkie zing was als volgt. Aftredend waren: B. Bunschoten, D. v. Gelderen' en J. Hey- mans, welke personen met groote meerder heid van stemmen werden herkozen. De secr. deed hierna jaarverslag van het scheidsgerecht en de Boskoopsche beurs. Het scheidsgerecht behoefde slechts in en kele gevallen uitspraak te doen, terwijl de de toekomst slechts een zaak bij 't scheid gerecht aanhangig kan worden gemaakt in dien de betrokken personen lid zijn van de Federatie, t.w. N.T.B., L.T.B. en C.B.T.B. De beurs werd twintig maal gehouden en trok door den levendigen handel met Duitschland iederen keer veel bezoek. Uit het verslag van de Rozencommissie bleek, dat deze onderafdeeling dit jaar haar 25- jarig bestaan hoopt te herdenken. Een woord van hulde aan deze commissie, die in de 25 jaren van haar bestaan ontzettend veel gedaan heeft tot in standhouding en uitbreiding van het sortiment rozen. Het financieele gedeelte der jaaroverzichten kwam hierna aan de orde. De subsidies aan de Tuinbouwcursus, Rozencommissie en Scheidsgerecht, droegen de goedkeuring der vergadering weg, alsmede de verant woording van den penningmeester. By de mededeelingen zei de voorzitter, dat eerst daags een boekje zal worden uitgegeven, waarin opgenomen zullen zijn de Boskoop sche handelsvoorwaarden, contractteelt en scheidsgerecht. Het collectief arbeidscon tract is geregeld in dien zin, dat voor vol waardige arbeiders van 22 jaar en ouder een loon is vastgesteld van 18.50 per week, van 21 jaar en ouder 16.50 per week en van 20 jaar en ouder 14.80. Beneden 20 jaar is geen regeling getroffen. Voor losse arbeiders is deze regeling iets hooger en uitgebreid tot 18 jaar. Aangaande den afkoop van boomen werd medegedeeld, dat deze vrij zeker zal komen. Het wachten is nog op de goedkeuring der bezettingsauto riteiten, doch spreker hoopte dat dit bin nenkort zijn beslag zal krijgen. Verschil lende zaken werden hierna nog besproken, o.a. het teelen van groenten, de omzetbelas ting en dergelijke vraagstukken. Degenen die deze moeilijkheden naar voren brach ten, werden allen vlot beantwoord en menigeen kon goeden raad worden gegeven. Na de rondvraag, welke zeer veel aftrek had, werd de vergadering gesloten. Personalia. Donderdag slaagde onze plaatsgenoote mej. Th. V. C. Schaum te Amsterdam voor het examen Paedagogiek M. O. B. Eindlcs Tuinbouwcursus. Bij de eind- les van den tuinbouwcursus, in de tuin bouwschool ontvingen de volgende heeren hun diploma: C. P. Verbey; G. Kompeer en J. M. Streng te Boskoop en D. van Roon te Reeuwijk, allen met veel vrucht. Mej. L. J. Zwartendijk, Joh. Brand, Jos. Straver, M. Vergeer en Alb. Sytsema te. Boskoop en Th. G. Kooter en Jac. Hassefras te Hazers- woude met vrucht 25 Jaar muntgasopmetcr. De heer E. Worst herdacht dezer dagen het feit, dat hij voor 25 jaar in dienst trad bij de ge meentebedrijven. Door den directeur en het personeel van de gasfabriek werd de jubilaris van harte gelukgewenscht en hem een rookstoel met toebehooren aangeboden. De heer Worst heeft zich steeds doen ken nen als een ijverig, accuraat persoon en tevens aangenaam om-mede om te gaan. Geboren: Cornelis Hermanus z. van KI. Koning en J. Alblas Cornelis Johan nes Gerardus z. vai^ J. de Lange en B. H. Droog Willem Arie z. van J. H.'Jaarsma en N. C. Verloop. Getrou i d: H. de Vos 24 j. en J. N. de Borst 24 j. Overleden: Corn. Verlaan 8 mnd. plaatsgenoote mej. Thè V. C. Sch-nm te Christiaan van Leeuwen 19 j. HOOGMADE L.T.B. De afd. Hoogmade van den L.T.B. vergaderde in café Witteman, welke vergadering tevens gold voor de jaarver gadering. Bijna alle leden waren opgeko men, terwijl ook verschillende jongeren van den L.T.B. van hun belangstelling"blijk gaven. Deze vergadering was tevens belangrijk, omdat de landbouwconsulent ir. H. de Groot en de veeteeltconsulent ir. Verhoe ven, aanwezig waren om verschillende punten op vee- en landbouwgebied nader te bespreken. De vergadering werd door den voorz., den heer P. L. Zwetsloot, met gebed ge opend, waarna de leden met een welkomst woord werden begroet. Het jaarverslag van den secr. wees op het aanvankelijk voor nemen tot herdenking van het 25-jarig be staan der afdeeling, hetgeen door den oor log echter achterwege was gebleven. De penningmeester wist het nadeelig saldo in het begin van het jaar om tê wer ken in een klein batig slot. Het zittende bestuurslid, P. Boerman, nam, op verzoek van het bestuur zijn be noeming bij acclamatie aan. De voorz. sprak dezen 77-jarigen L.T.B.'er met enkele hartelijke woorden toe. Naar de algemeene vergadering werden afgevaardigd de heeren H. E. M. Schami- née en Chr. C. Hoogeveen, terwijl de heer Th. Zwetsloot zich als plaatsvervanger be schikbaar stelde. Hierna werd het woord verleend aan ir. Verhoevei, die een causerie hield over melkcontrole en fokvereenigingen. Spr. toont met cijfers het groote verschil aan tusschen melkopbrengsten van koeien en hier geldt, dat niet hij de grootste boer is, die de meeste koeien heeft, doch hij, die met weinig koeien de hoogste productie weet te behalen. De uitbetaling van de melk op vetge halte (met ingang van 1 April a.s.) zal velen stimuleeren om aan de melkgift aan dacht te schenken. Niet aan controle doen is een grootere lv.xe dan er wel aan doen, al klinkt dit volgens spr. gek in de ooren. De stierenregeling, welke geldt, is voor vele boeren onpleizierig, doch het afkeuren neemt niet zoo'n vaart als verteld wordt. Als men bedenkt, dat in andere provincies de verplichte stierenkeuring reeds jaren bestaat, dan mag het niet verwonderen, dat Zuid-Holland ook eens volgt. Het hebben van een geschetste stier van een controle- vereeniging is niet voldoende; men moet daarnaast nog in het bezit z(jn van een identiteitsbewijs van de L.C.O. Ir. de Groot besprak daarna de bedrijfs voering op het weidebedrijf in de naaste toekomst. De boeren moeten zich instellen op het conserveeren van eigen voeder. Per groot stuk vee heeft men gedurende den staltijd noodig 4000 kg. kuilvoer, 1800 kg. hooi en 40000 kg. gedroogd gras. Jongvee wordt on der dezen norm meegenomen. Op goede kwaliteit by het verzamelen der producten moet gelet worden. De inkrimping van den veestapel brengt met zich, dat er gras vrij komt; men moet in ieder geval de oude oppervlakte land niet voor het kleiner aantal koeien bestem men, tenzy men voorheen sterk bemestte. Spr. gaat in op het om weidingssysteem (20 koeien b.v. op 1 H.A. en verwisselen om de 3 5 dagen). Het omweidingssysteem geeft een langeren melkgift; onrustigheid bij het vee valt erg mee, als men maar zorgt, dat het vee te eten heeft. Omweiden na het avondmelken is het beste (last van nat gras heeft het vee niet). Bosvorming dient voorkomen te worden. Het aantal vragen, dat op deze cause rieën volgde, bewees wel, dat de onder werpen van de sprekers belangrijk waren voor dezen tijd. Nadat de geestelijk- advisear nog een opwekkend woord had gesproken, werd deze ochtendvergadering met gebed geslo ten. KOUDEKERK Aanrijding. Zondagmorgen had in den Hondsdijk onder deze gemeente nabij de grens van Leiderdorp een aanrijding plaats tusschen een personen-auto bestuurd door den heer B. uit Alphen a. d. Rijn en een met paard bespannen melkkar van den melkrijder E. R. alhier. Toen genoemde voertuigen elkaar tegenkwamen, maakte het paard zich angstig van een putdeksel in den weg, waardoor het dier op zij sprong juist voor de auto met als gevolg, dat het lemoen in de vooruit van de auto drong. Het paard liep hierdoor vrij ernstige snij- wonden op door glasscherven van de voor- ruia van de auto, waardoor het veel bloed verloor. Het dier werd bij den veehouder Bysterbosch aldaar gesteld. Wonderlijk liep het geval zonder persoonlijke ongeluk ken af, doch de matieele schade beider- zijdsch is vrij belangrijk. Deze werd on derling geregeld. NIEUWKOOP Kruisvaart. Vrijdagavond gaf de Kruisvaart in het Parochiehnuis eeny vas tenavonduitvoering voor de ouders van de leden, welke zeer goed bezocht was en weder bijzonder in den smaak -is geval len. Pastor Blom sprak een toepasselijk ope ningswoord, waarbij zijneerw. heel bijzon der en volkomen terecht hartelijke hulde bracht aan de leiders.die vaak na een ver moeiende dagtaak er niet tegen opzien om avond aan avond zich voor dit werk op te offeren. De uitvoering werd ingezet met een hul diging van Prins Carnaval, die sierlijk ge tooid werd ingehaald en de aanwezigen toesprak. Daarna volgde een alleraardigst en rijk gevarieerd programma van voor drachten. liedjes en grappen, welke voort durend de aandacht hadden en de aanwe zigen kostelijk amuseerden. •Pastoor Blom sprak op het eind een dank woord mede aan de leidsters van de Graal, die het buffet bedienden en aan de pianiste waafna de heer E. G. Pouw een "ankwoord sprak voor den pastoor, hetgeen de aanwe zigen inspireerde tot en geestdriftig: Lang zal hij leven! TER AAR Middenstand. De traditioneele feestdag van de R.K. Middenstandsvereeniging werd des morgens begonnen met een H. Mis tot intentie van van de leden, waaronder ge zamenlijke H. Communie. Na de dank zegging toog men naar het Parochiehuis voor het ontbijt, waarbij bijna allé R.-K. middenstanders tegenwoordig waren en ook de geestelijk adviseur kapelaan Schoonder- woerd. Des avonds had in het café Verhoef de feestvergadering plaats, die een heel gezel lig karakter droeg. Na opening, op humo ristische wijze door den voorzitter, den heer G. Verhoef, kregen de aanwezigen een paar gelagjes en vlug kwam toen de echte vroo- lijke stemming er in. Enkele leden zorgden Burgerlijke Stand LEIBEN. Ondertrouwd: J. 'J. Rozier jm. 41 j. Overleden: W. Blom wedr. 81 j. C. A. Zandvliet dr. 3 mnd. C. H. G. Lan- gebeijer man 63 j. D. Wansink man 57 j. en C. v. d. Zon 25 j. jd. voor tooneel en zang, terwijl het geheel op geluisterd werd door accordeon en slag werk. Precies elf uur sloot de president de goed geslaagde bijeenkomst, en keerde een ieder zeer voldaan huosyvaarts. ZWAMMERDAM r Overleden: Neeltje Blanken 70 j., wed. van Jan Domburg. Gevestigd: Rozsa Velecsanyi, van Amsterdam. Mej. Th. M. Horalt, van Utrecht. Mej. Joh. van Huiten, van Lisse. Vertrokken: Joh. H. Rutten en gezin naar Uden. Mej. W. M. Verweij de Bruin naar Gouda. Laatste Berichten GOEDE VANGST VAN DE POLITIE TE AMSTERDAM. Vannacht om half drie ontmoetten sur- veilleerendien agenten van het bureau Adelaars weg te Amsterdam op den Flora- weg twee-mannen. Aangezien zy zich op dit uur niet in de open lucht mochten be vinden werden zij meegenomen naar het politiebureau. Toen hier de zakken van de heeren werden nagekeken, kwramen vijf broodkaarten te voorschijn, wharvan de namen niet dezelfde waren als die van de aangehoudenen. Op de vraag van de poli tie, hoe zij aan deze kaarten kwamen, ga ven zij ten antwoord bij een vriend op be zoek te zijn geweest en daar deze kaarten te hebben gekregen. Een rechercheur trok daarop naar de wo ning van den vriend en rook daar een lucht van brandend papier. Hij verschafte zich toegang tot deze woning en trof daar drie mannen aan, die -bezig waren een boekhouding te verbranden. Deze behoor de aan een manufacturenzaak aan den overkant van het LJ, waar onlangs 46 ja ponnen bij inbraak waren gestolen. De rechercheur slaagde erin nog een gedeelte van de boekhouding te redden. De drie mannen werden overgebracht naar het politiebureau waar al spoedig aan het licht kwam, dat het vijftal, dat men nu compleet had, debet moest zijn aan een serie kleinere inbraken, in Amsterdam- Noord. Hoofdinspecteur Smits zoekt nu uit hoe dit complot in elkaar heeft gezeten. DE BESPREKINGEN TE BATAVIA. BATAVIA. 24 Febr (Domei). Men verneemt, dat een serie besprekingen wordt gevoerd tusschen den heer van Hoogstra ten, hoofd van het economische departe ment te Batavia, en den Japanschen con sul-generaal den heer Isjizawa. Men meent, dat de beide heeren in de afgeloopen week zes besprekingen hebben gehad en ten aanzien van de algemeene punten op be vredigende wijze tot overeenstemming zijn gekomen. Uit dezelfde kringen wordt ver nomen, dat de conferenties wenden geken merkt door een openhartige gedachtewis seling. Zij zouden vandaag worden voort gezet. MARKTBERICHTEN KATWIJK a. d. RIJN, 24 Febr. Groenten- veiling. Knolselderie A 1012, id. B. ƒ67 per 100 stuks. Boerenkool ƒ0.14— 0.28 per kist van 6 K.G. Roode kool 6 6.50, Gele kool 4.405.20, Groene kool 4.50—5.20, Spruitkool 13'17, Uien ƒ5 5.50 per 100 K.G. Waschpeen 1.201.90, Kroten 0.600.62 per kist van 20 K.G. TER AAR, 22 Febr. Centrale Veiling. Andijvie ƒ2.30—3.90, Uien ƒ5.50, Prei ƒ11 —12, Roode kool ƒ4.90. Witte kool ƒ2.90. Boerenkool 0.24—0.26, Wit'of 17—22, Kroten ƒ3.10, Selderie ƒ4.905.20, Knol rapen 2*Knolselderie ƒ12. BIOSCOPEN TE LEIDEN w' Theater Hoofdfilm Inhoud j Aanvangsuur Keuring De hemel op aarde. (Heinz Rühmann). Jud Süss (Heinrich N?ar de roman George, Werner van Lion Kraus). Feuchtwanger De keizer van Cali- fornië (Louis Tren- ker). Alles voor de firma (Johan Kaart). lederen avond 7.30 u. Zondag 2.30 en 4.30 uur. Woensdag en Zaterdag matinée 2.30 uur. lederen avond 8 uur. Zondag 26.30 uur. ;ederen dag 2 uur matinée. Iederen avond 8 u. Zondag van 26.30 uur. Iederen dag matinée 2 uur. Iederen avond 8 u. Zondag van 2—7 uur Iederen werkdag 2 uur matinée. Toelaatbaar v. volwassenen Goedgekeurd v volwassenen Goedgekeurd I

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 3