Weerbericht OMGEVING RIJNSTREEK STADSNIEUWS Burgerlijke Stand VRIJDAG 21 FEBRUARI 1941 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. I Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; 2.50 per kwartaal. Bij onze agenten 20 cent per week; 2.60 per kwartaal. Franco per post 2.95 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïll. Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 32 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 55 cent per plaatsing, alléén Woensdag en Zaterdag. ZONS OP- EN ONDERGANG. Zon onder 7.04 uur Vrijdagavond. Zon op 8.43 Zaterdagochtend. MAANSTANDEN. 21 Februari: Vrijdagmorgen om 5.30 komt de maan op en gaat Vrijdagmiddag om 2 27 onder. 22 Februari: Maan komt Zaterdagmorgen om 6.19 op en gaat Zaterdagmiddag om 3,27 onder. 23 Februari: Maan komt Zondagmorgen om 7 uur op en gaat Zondagmiddag om 4.33 onder. 24 Februari: Maan komt Maandagochtend om 7.35 op en gaat om 5.39 Maandagna middag onder. 25 Februari: Maan komt Dinsdagmorgen om 8.05 op en gaat om 6.46 Dinsdagnamid dag onder. 26 Februari: De maan komt Woensdag morgen om 8.30 op en gaat Woensdagavond om 7.52 uur onder. (Nieuwe maan). 27 Februari: De maan komt Donderdag morgen om 8.54 op en gaat Donderdag avond om 8.58 onder. 28 Febr. De maan komt Vrijdagmorgen om 9.17 op en gaat Vrijdagavond om 10.02 onder. ID11 CD 11 CD 11 CD 11011 CD 11 CD 11 CD 11 CD 11 CL Verduisteringstijden Er is bepaald, dat er verduisterd moet worden tusschen zonsonder gang en zonsopkomst Deze tijden zijn voor hedenavond en morgenochtend: ZONSONDERGANG 7.04 uur l ZONSOPKOMST 8.43 uur Tusschen deze beide tijden dieni er dus verduisterd te worden. 'C3II OII Oil Oil Oil Oil 0110110 PRIJZENPOLITIEK Bij beschikking van den secretaris-gene raal van het departement van Handel, Nij verheid en Scheepvaart zijn benoemd in de interdepartementale commissie voor de prijzenpolitiek, tot voorzitter: de gemach tigde voor de prijzen; tót leden: voor het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart drs. G. Brouwer; voor het departement van Landbouw en Visscherij: mr. J. Th. Bonnerman en dr. ir. Jt. J. Boe- rendonk; voor het departement van Wa terstaat: dr. J. J. Hanrath; voor het depar tement van Binnenlandsche Zaken de heer C. J. A. Parlevliet; voor het departement van Financiën: dr. J. Ridder; voor het de partement van Justitie: mr. J. J. Woltman; voor het departement van Sociale Zaken: mr. A. M. Engels. Tot secretaris is be noemd: dr. A. Winsemius. Voorts is aan de commissie toegevoegd, ten einde haar omtrent aangelegenheden betreffende den wederopbouw voor te lich ten: ir. J. Chr. Keiler. DE ZUID-WEST POLDER. Voorbereidende werkzaamheden begonnen. Naar de „Tijd" v.an bevoegde zijde ver neemt, is men met het voorbereidende werk voor de inpoldering van den Zuid- Westpolder begonnen. Zooals bekend, wordt deze polder omvat door een dijk, die van Enkhuizen circa 25 k.m. in Zuidooste lijke richting loopt, tot op ongeveer 10 K.m. afstand van het voormalige eiland Urk en die vandaar in Zuidwestelijke rich ting op fort Pampus aan gaat, vanwaar hij vrijwel op de Noord-Hollandsche kust tot Enkhuizen volgt. Het kanaal langs de kust wordt vrij breed, waarbij enkele ge deelten .zelfs de grootte van meren krijgen. De voorbereidende werkzaamheden be staan in het doen van peilingen, welke al lereerst in de buurt van Edam zullen ge schieden. Dit jaar zal nog met den aanleg van de eerste waterbouwkundige werken in den Zuid-Westpolder worden begonnen. Van het resultaat der grondpeilingen is afhankelijk van welke plaats uit dit zal geschieden. Naar de „Telegraaf" meldt, is het de be doeling, dat de Zuidwestelijke polder door breed open water van den Zuidoostelijken polder zal zijn gescheiden. Daarmee is men dus teruggekeerd tot het plan-Lely van 1916 en afgestapt van het plan 1925 volgens hetwelk tusschen den Z.-W, en den Z.-O. polder slechts een kanaal zou komen. HILLEGOM Jan Veldhuyzen van Zanten. In het Diaconessenhuis te Leiden over leed op 66 jarigen leeftijd de heer Jan Veldhuijzen van Zanten. Met hem is heen gegaan een der meest vooraanstaande bur gers onzer gemeente. De overledene was directeur der N.V. Kon. Bloembollen en -Handel „Gebroeders Van Zanten" al hier. Dit bedrijf is mede door de vakkennis en energie van den ontslapene uitgegroeid tot een der grootste van plaats en str&k. Zeer vele jaren reisde hij op Amerika. In het bestuur der afd. Hillegom van „Bloembollencultuur" had Jan van Zan ten als 2e voorz. jaren zitting. Als lid van den gemeenteraad was de overledene geen prater, maar wat hij naar voren bracht was doordacht en getuigde van een eigen karakter als man van beginsel. Het chris telijk bizonder onderwijs gaf hy zijn volle steun; hij had zitting in de besturen. Hij was voorz. van de Prot Ziekenverpleging en had zitting in het bestuur der Stichting Vogelenzang. In al die functies gaf hij zich geheel en zijn heengaan zal in wyden kring worden betreurd. Als directeur der N.V. was Jan van Zanten voor het perso neel en de arbeiders een zeer humaan chef, aan wien men gaarne gehoorzaamde. Zaterdag heeft op de Alg. Begraafplaats de teraardebestelling plaats. Hij ruste in vrede KATWIJK Naweeën van den storm. De schade aan de oprit van het strand naar de Beste vaerstraat en aan de strandreep, ontstaan door den storm van onlangs, wordt De- groot op 6000.Geen peulenschilletje! Geen huishoudschool. Naar wij ver nemen zal, met het oog op de schaarschtc aan materialen, dit jaar geen uitvoering worden gegeven aan de plannen tot bouw van een nieuwe huishoud- en industrie school. Personalia. De heer H. Guyt, tijdelijk agent van politie alhier, is tot politieagent in vasten dienst benoemd te Voorburg. KATWIJK AAN DEN RUN Tuinbouwoverzicht Gelukkig is de winter voorbij en is de bedrijvigheid in den tuinbouw aangevan gen. Zeker, er kunnen nog flinke nacht vorsten, ook nog hagel en sneeuwbuien komen, doch de eigenlijke winter, neemt men aan, is voorby en begin dezer week, toen de hal uit den grond was, is alles aan het werk gezet en is de aanvoer der tuin bouwproducten ook weer toegenomen, en voornamelijk de waspeen waarvan nog een flinke voorraad is, vooral door de onder vonden stagnatie vanwege de vorst. De prijs van dit product was deze week vrij goed, wel iets in dalende richting, doch er valt nog niet te klagen. Althans niet door degenen, die goede kwaliteit hebben. Te leurstellingen bleven ook niet uit voor de genen, wie kuilen na de vorst geheel of bijna geheel verrot bleken te zijn. De no- teering was deze week varieerend van 1.20 tot 1.80 per kist van 20 kg. Met Boerenkool, het echte winterproduct, ging het al zeer varieerend; soms was dit pro duct bijzonder duur, zelfs tot 14.per 100 kg. terwijl er ook verkocht werd voor 2.per 100 kg.; ook de kwaliteit was vanwege de vorst al zeer varieerend. Spruiten die in kleine kwantums kwamen noteerden van 13.— tot 17.per 100 kg en was een zeer gevraagd artikel. Met Kroten was het nog hetzelfde als vorige week. Een te lage prijs volgens de produ centen, en wel in de maat van 610 c.M. van 2.80 tot 3.10 per 100 kg. Uien gin gen iets vlugger met een kleine verhoo ging van prijs, van 5.— tot 5.50 per 100 kg. Koolsoorten waren enkele dagen geleden iets hooger in prijs gegaan maar de voorraad schiet in deze omgeving al aardig op. Men beweert dat in de „vrije handel" aanmerkelijk meer betaald wordt dan aan de veiling. Roode kool stond op 6.a 6.50 per 100 kg. en Gele kool deed van 5.tot i 5.20 per 100 kg. Groe ne kool was, evenals vorige week, ook nu nog een gewild artikel en deed in de goede kwaliteit van 4.90 tot 5.20 per 100 kg. Breekpeen, ongewasschen stond op 3.70 a 3.90 e ngewasschen op 4.70 a 4.90 per 100 kg. Van Prei en Selderieknollen was de aanvoer onbeteekenend. LE1DSCHENDAM Winterhulp. Door den Provincialen Directeur van Winterhulp is, naar wij ter bevoegder plaatse vernamen 2350 beschik baar gesteld voor deze gemeente voor nen, die hulp noodig hebben. Naar verder werd medegedeeld, is van dit laatste bedrag nog 1141.50 ter verdeeling over. LISSE K. J. M. V. In het café-restaurant „de Nachtegaal" hield de K. J. M. V. gister avond een ouderavond. De zaal was voor deze gelegenheid met bloemen getooid. De voorzitter, de heer J. Schoorl, sprak een welkomstwoord en wel in het bijzonder tot Pastoor G. P. A. van Zuylen. Hierna werd de verwelkoming voortgezet in een Artistiek Welkom in 4 gedeelten, n.l.: a. Ouderhulde van Jan Mulder, b. Wat Moe der is, van Paul Haimar, c. Moederken, van Guido Gezelle, en d. eD Boschgeest, van Goethe. Deze declamaties werden voortreffelijk weergegeven. Het arbeidsprogram, bestaande uit: a. Hte Licht der Kerk, van Jan Mulder; b. Roem van den Arbeid, van Jan Mulder en c. Arbeidslied van Martien Beversluis, een drievoudig declamatorium werd op zeer kunstzinnige wijze naar voren gebracht en boeide ten volle. Het was prachtig en tref fend. De moderator, kap. J. H. M. van Ingen, sprak ter installatie van nieuwe leden, de ouders toe. waarbij hy wees op de werk zaamheid van de K.J.M.V. Deze jeugdor ganisatie is voor de rijpere jeugd onmis baar en werkt aan de vorming van hun karakter. Hierop werden een tiental ad- spiranten door spr. als lid van de K.J.M. V. geïnstalleerd. Deze installatie werd be sloten met het Verbondsliecf der K.J.M.V. Een vroolyk en luchtig halfuurtje volg de thans. Gegeven werd: a. Anita Dobbel- mans, schets uit de dierenwereld voor menschen geschreven naar Godfried Bo- mans; b. De zelfmoordenaar, van Piet Paaltjes; c. Boerenvreugde, 'n oud Boeren- liedeke; d. De Driftkoppen, naar een no velle van Tchekov. bewerkt door Léon Chancerel. Afwisselend tooneel, zang en declamatie. Alles werd keurig, vlot en goed uitgevoerd. Ten slotte kwam Apotheose van de ge sneuvelden van Ant. van Duinkerken en het Vlaggelied. Het was een zeer kunstzinnigen avond, vol genot, waar ernst en gepaste luim elkaar afwisselden. Zangconcours. Namens het bestuur der R.K. Gemengde Zangvereeniging „St. Gregorius" woijit bericht, dat in de 2e helft, waarschijnlijk op de twee laatste Zondagen, alhier het jaarlijksch Zangcon cours gehouden zal worden van den R.K. Bond van Zangvereenigingen in Noord- en Zuid-Holland, waarbij zijn aangesloten 46 vereenigingen met een ledental van ruim 2000 zangers en zangeressen. Aan onze plaatselijke vereeniging „St. Gregorius'' is de vereerende taak opgedragen dit con cours te organiseeren, waarvoor bereids een werkcomité is samengesteld, om de plannen verder uit te werken. NOORDWIJK Ned. Mij. v. Tuinbouw. Gisteravond hield genoemde Maatschappij een goed be zochte ledenvergadering in hotel Royal". Op deze bijeenkomst had tevens plaats de expositie van hyacinthen door de leden geforceerd in huis. De resultaten waren zeer goed en mede, doordat er een flink aantal vrije inzendingen was, bestaande uit hyacinthen, tulpen, narcissen, crocussen en Iris Reticulata, gaf dit aan deze bijeen komst een fleurigen aanblik. Na een kort openingswoord door den voorz., den heer H.* de Boer, werd de uitslag der keuring medegedeeld. Verplichte inzending: le pr. mej. v. d. Bosch, 2e W. Bosman, 3e J. Ma ry t, 4e P. de Groot, 5e. P. Hoogervorst. Vrije inzending: J. Lindhout 9 p., W. Bos man 9 p., Js. de Mooij 9 p., N. v. Os 7 p., P. de Groot 7 p. De prijzen hiervoor be schikbaar gesteld bestonden uit een wissel beker en luxe artikelen. Besloten werd om bij voldoende deel name een cursus in groententeelt voor par ticulieren te openen. Deze is geheel gratis, terwijl hieraan ook niqt-leden kunnen deel nemen. Opgaven kunnen geschieden bij den secretaris, Vinkënlaan 41. Na de pauze hield de voorz. een interes sante causerie over de vriendschap tus schen mier en plant. Besloten werd ook dit jaar weer een Lathyrus-expositie te hou den, waarvoor meerderen zich reeds op gaven. OEGSTGEEST Zaterdagavond om half negen zal er weer een bijeenkomst van alle jongemannen der Parochie boven de 17 jaar worden gehouden in de kerk. Langs dezen weg sporen wy al len, zonder eenige uitzondering van stand of rang, nog eens aan deze bijeenkomst bij te wopen. Het onderwerp der conferentie zal zijn: „Het Rijk Gods lijdt geweld en alleen de geweldigen neme nhet in". Vooral zal worden gesproken over de beleving van de Vasten. Ook deze bijeenkomst zal weer een geheel eigen karakter dragen. Ook willen wij er nog eens aan herinne ren, dat a.s. Zondag na het Lof, dus on geveer kwart vóór acht, in het gebouw de bijeenkomst voor geloofsverdieping wordt gehouden.. Wij hopen, dat allen, die den vorigen keer aanwezig waren, er ook nu weer zullen zijn. Het zal overbodig zijn nog eens te bena- durkken, dat een levendig geloofsleven voor iederen jongeman van het grootste nut en het meest noodzakelijk is. Daarom verzoe ken wij ook de ouders, hun zonen op het belang van deze bijeenkomsten te wijzen en hen eraan te herinneren. Kapelaan A. SANDERS, Pr. Narcissen. Nu -er dit jaar vanwege de Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde en vanwege de Algemeene Vereeniging voor bloembollencultuur gen tentoonstellingen zullen worden gehouden, zal de bekende bloembollenkweekersfirma G. Lubbe en Zn. te Oegstgeest van 1524 Maart een ten- tonstelling houden van door haar gekweek te narcissen in de Rivièrahal Blijdorp te Rotterdam. De tentoonstelling zal omvatten eenige duizenden narcissen waaronder eenige honderden variëteiten. SASSENHEIM Geboren: Aloysius Gerardus Majella Maria z. van J. A. J. Roozen en I. W. A. M. van der Weiden Catharine Margare- tha Werenfrida d. van F. M. Wiering en J. M. Elstgeest. Getrouwd: J. A. van der Geest 26 j. en J. A. Beijk 22 j. Overleden: J. de Vogel 47 j. C. N. van der Voorden 78 j. echtg. van E. M. Fon tein. Gevestigd: J. M. van den Berg en echtgen. van Arnhem A. P. M. Roozen, van Garzenweiler (Duitschland) C. A. M. Waasdorp, van Bunnik. J. E. van Beek van Utrecht. Vertrokken: C. Brouwer, naar Haar lem L. E. van der Voort naar Wasse- ZOETERMEER Overleden: Leendert M. v. d. Gaag, 6 mnd. G e v e s t i g d: A. F. Moerkerken-v. d. Meulen, van Leiden. C. Six tot Otervleek geb. Kuijper, van Soest. L. J. van Maa- nen van Rotterdam. D. R. Moeke van Hoogeveen. N. B. Koppert, van Monster. W G. Kamperman den Elzen, van Ede (Gld). V e r t r o,k k e n: P. Karens, naar Zeist. A. C. Vogelesang, van Rijswijk (Z.H.). ALPHEN A..N DEN RIJN IN DE DUISTERNIS. Door de duisternis misleid is gisteravond mej. B. in de Emmalaan met haar rijwiel op het trottoir gebotst. Zij sloeg over het rijwiel heen en bekwam vrij ernstige schaafwonden aan het hoofd. Ernstiger was het gesteld met mejuf frouw B. Zij was nabij de Heul, schuin te genover haar woning op bezoek geweest en kwam, toen zy naar huis ging, door de duisternis in den Rijn terecht. Haar hulpgeroep werd gehoord door be woners van een nabijgelegen café. Een ge luk voor de drenkeling was, dat zij een brandende zaklantaarn nog in haar hand had. Hierdoor voorgelicht kon men haar een biljartqueue toesteken, die zij wist te grijpen, waardoor men er in slaagde, haar op het droge te brengen. Inmiddels had de drenkeling reeds het bewustzijn verloren, zoodat de hulp van dr. v. W. moest worden ingeroepen, die haar weder tot het bewustzijn bracht. Geboren: Cornelia Jacoba Johanna d. van J. G. Prins en H. A. G. Verduin. Overleden: Arie Baltus de Heer ?9 j. gehuwd met M. Lakerveld. Gevestigd: van Woerden: C. D. Goed hart van Uithoorn: J. A. Vaneman van Rijkswijk (Z.H.): A. J. Jansen en echtg. van Amsterdam: J. H. van 't Wout van Boskoop L. Heijneman idem P. A. Heijne- man van Boskoop H. M. Straver id. C. Havenhorst van Leiden: W. A. Koopman. Vertrokken: naar Amsterdam P. v. Soest naar 's Gravenhage J. A. van den Andel naar Zeist: G. H. van Beek naar Haarlem J. H. van Frankfoort. BODEGRAVEN DE ST. ELISABETH-VEREENIGING IN HET ZILVER. Nadat Zondag 1.1. verschillende vereen-i gingen de presidente van de jubileerende vereeniging, mevr. Kelfkens-Brandt, ge luk hadden gewenscht met haar vijf en twintig-jarig jubileum als bestuurslid, waarvan negentien als presidente, werd het zilveren bestaan Woensdagmiddag op feestelijke wijze gevierd in een der zalen van het parochiehuis. Het openingswoord werd gesproken door pastoor W. P. J. Janus, die een over zicht gaf van de werkzaamheden van de voorbije jaren. Het eerste bestuur was sa mengesteld uit de dames van de Poll-Ha ring, als presidente; mevr. Kelfkens- Brandt als secretaresse, mej. E. van der Geest als penningmeesteresse en mevr. Claushuis-Schoenmaker. Spr. maakte ge wag van de uitdeelingen, die ieder jaar rondom het St. Nicolaasfeest aan de kinde ren gehouden werden, verder van de be deeling aan de ouden van dagen; het werk voor zieken en wanneer er gezinsvermeer dering heeft plaats gehad. Door verschil lende dames werd hierna gespeecht., Ge sproken werd verder door mevr. van der Heijden-van de Heuvel en mevr. Hoeks- Kraan, welke laatste namens de St. Elisa beth-vereeniging en de meisjes een enve loppe aan mevr. Kelfkens aanbood ter ge legenheid van haar zilveren bestuursjubi leum. Te circa kwart voor vier kwamen er eenige heeren van de St. Vincentius-ver- eeniging, die namens deze vereeniging aan haar Zustervereeniging een couvert aan boden. Aan het einde van het feest bracht mevr. Kelfkens-Brandt dank aan allen en her dacht met toepasselijke woorden de over leden dames, die in het bestuur zitting hadden gehad. Zij hoopte, dat de vereeni ging op den ingeslagen weg zal blijven en kunnen doorgaan. In het bijzonder dankte zij mevr. Verheul- Veelenturf, een oud-be stuurslid, die uit Woerden was overgeko men. Behalve de pastoor, was ook kape laan G Lemmers aanwezig. Te half zeven keerden de dames huiswaarts. Parochieele Jongemannenvereeniging „St. Jan". Op de vergadering van deze vereeniging werd in het openingswoord door den heer F. van Zoest melding ge maakt van de geslaagde uitvoering van de afgeloopen week. Hij bracht dank aan den Pastoor voor de leiding, welke deze zoowel bij het instudeeren als bij de uitvoering had gegeven. Gezien het de laatste verga dering is in den vastenavond, gaf pastoor van Kampenhout hierna eenige aardige bijzonderheden over het ontstaan van de ze viering. Verder haalde hij nog eenige gebruiken, die in het Zuiden van ons land gebruikelijk zijn, naar voren. In de rondvraag sprak de pastoor zijn tevredenheid uit over de samenwerking en de goede gemeenschapszin, die men tij Agenda '««5» LEIDEN. Zaterdag, Kon. Ned. Toonkunstenaars Ver. en Leidsche Stud. Werkgemeen schap voor Muziek, Vioolsonaten Mozart door Carl Flesch, Kleine Stadszaal, 2.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 15 Februari 20 uur tot Zaterdag 22 Fe bruari 8 uur waargenomen door: de Apo theek „Tot Hulp der Menschheid", Hooi gracht 48, Tel. 21060 en de Doeza-Apotheek Doezastraat 31 Tel. 21313. Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsche Apotheek Wilhelminapark 8 Tel. 26274. de tooneeluitvoering en de voorbereiden de werkzaamheden getoond had. Nadat de vergadering gesloten was, werden de aan wezige leden getrakteerd, terwijl men den avond verder in ontspanning doorbracht. KOUDEKERK Geboren: Abram Herman, z. van A. Guldemond en J. A. Wolvers. Overleden: Cornelis de Groot, 51 j., echtgen. van A. Blom. RIJNZATERWOUDE Bouwen. Door B. en W. is aan den heer A. Kempenaar vergunning verleend tot het bouwen van een woonhuis. TER AAR Personalia. Onze plaatsgenoot, de heer Ant. A. Hoogervorst, is dezer dagen be ëdigd als makelaar in onroerende goede ren, taxaties en hypotheken. Geboren: Petronella, Maria, d. van S. HoorgervorstPieterse Hendrikus, Adr - anus, Anthonius, z. van Th. Lekv. Straa- len Jacobus, Henricus, Jozef, z. "van L. AkerboomHeijns Alida, Hendrika, d. van W. TouwFransen. Overleden: G. v. Harten, 94 jaar J Vis, 60 jaar wed. van H. v. Harten J. Hoek, 44 jaar echtgen. van J. W. Ver- laan. Getrouwd: W. Schuurbiers, 23 jaar en G. W. Verlaan, 19 jaar. WOERDEN Personalia. Naar de in deze gemeente vaceerende betrekking van hoofd der school met den Bijbel, hebben gesolliciteerd 102 onderwijzers. Benoemd is de heer A. Moret uit Voorschoten. Gevestigd: C. Steenhorst uit Utrecht A. J. v. d. Hoorn uit Alkemade M. L. Strotmanfiit Rotterdam W. M. Hilgersom uit Voorhout. Vertrokken: R. van Drecht naar ês Gravenhage F. J. Blommesteyn naar Harenkarspel W. M. v. d. Wereld naar Voorhout C. A. Dongelmans naar Alke made H. N. Ravesteyn naar Leiden C. W. E. Boon naar Leiden. ZOETERWOUDE R.K. Schaakclub. Wij willen de leden even attent erop maken, dat de schaak avond heden gewoon doorgang zal vinden, alleen zal het niet in het patronaatsge bouw zijn, in verband met de filmavond, doch in het Kolpingshuis. Komt allen dus op tijd en te bestemde plaatse, dan kun nen^, we volgens ons werkplan aanstonds verder gaan. SLACHTOFFER VAN DE DUISTERNIS Gisteravond te half elf is de 55-jarige A. H., wonend aan de Volmolengracht, in de duisternis aan de Oude Vest te water ge raakt. Door verschillende voorbijgangers werd onmiddellijk hulp verleend en men slaagde erin den drenkeling met behulp van een roeiboot en een reddingshaak weer op het droge te brengen. Nadat hij bij om wonenden van droge kleeren was voorzien, kon hij naar huis gaan. De E.H.D. kon geen letsel bij den man constateeren. Handelsregister K. v. K. Opheffing. A. en H. Sohns, Leiden, Breestraat 26, daraeskappersbedrijf; win kel in parfumerieën, Vereff.: A. H. Sohns, Leiden. Wijzigingen: 239. N.V. Stoomhout- zagerij en schaverij „De Vlijt", Alphen a. d. Rijn, Hoorn 174. Overl. Comm.: J. Sprey, Alphen a. d. Rijn. 7464 N.V. Bouw-, Handel- en Exploita tiemaatschappij Stagar, Leiden, Rijnsbur- gerweg 125. De zaak is verplaatst naar Gouda, Fluweelen Singel 43. LEIDEN. Geboren: Willem Daniël, z. van J. D. Crama en E. Fuchs. Ondertrouwd: D. J. Zierikzee <jm. 26 j. en Th. C. Zandbergen jd. 18 j. F. J. M. Chaudron jm. 20 j. en L. Velthuij- sen jd. 22 j. Overleden: W. M. Bruine vr. 79 j. J. Velthuijzen van Zanten m. 66 j. A. v. Mastrigt wedn. 73 j.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 2