w Weerbericht Burgerlijke Stand RIJNSTREEK STADSNIEUWS WOENSDAG 19 FEBRUARI 1941 DE LEIDSCHE COURANT fitRSTE BLAD - PAG. Z Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; ƒ2.50 per kwartaal. By onze agenten 20 cent per week; 2.60 per kwartaal. Franco per post 2.95 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïll. Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 32 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 55 cent per plaatsing, alléén Woensdag en Zaterdag. ZONS OP- EN ONDERGANG. Zon onder 7.uur Woensdagavond. Zon op 8.47 uur Donderdagochtend. MAANSTANDEN. 19 Februari: Woensdagnacht om 3.28 komt de maan op en gaat Woensdagmiddag om 12.42 onder. 20 Februari: Donderdagmorgen om 4.33 komt de maan op en gaat Donderdagmid dag om 1,31 onder. 21 Februari: Vrijdagmorgen om 5.30 komt de maan op en gaat Vrijdagmiddag om 2 27 onder. 22 Februari: Maan komt Zaterdagmorgen om 6.19 op en gaat Zaterdagmiddag om 3,27 onder. 23 Februari: Maan komt Zondagmorgen om 7 .uur op en gaat Zondagmiddag om 4.33 onder. 24 Februari: Maan komt Maandagochtend om 7.35 op en gaat om 5.39 Maandagna- middag onder. 25 Februari: Maan komt Dinsdagmorgen om 8.05 op en gaat om 6.46 Dinsdagnamid dag onder. 26 Februari: De maan komt Woensdag morgen om 8.30 op en gaat Woensdagavond om 7.52 uur onder. (Nieuwe maan). .1311 CD 11 CD 11CDI CD 11 CD 11 CD 11 CD 11 Clï 11Cl. Verduisteringstijden Er is bepaald, dat er verduisterd moet worden tusschen zonsonder gang en zonsopkomst Deze tijden zyn voor hedenavond en morgenochtend: ZONSONDERGANG 7.uur. ZONSOPKOMST 8.47 uur. Tusschen deze beide tyden dient er dus verduisterd te worden. j'lOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIO In Amsterdam is in het perceel Van Eeghenstraat 179 de eerste Moederschoot van het Duitsche Vrouwenwerk in Neder land geopend met een plechtige bijeen komt in de ruime en fraaie ingerichte lo kalen, welke bijeenkomst door vele Duit sche autoriteiten werd bijgewoond. Nadat een kwartet van het luchtwapen het Kaiser quartett van Haydn had ge speeld, opende mej. Bick, leidster van de Moederschool de bijeenkomst met een kort inleidend woord, waarin zij de taak van de school en de Duitsche vrouw schetste. De Sonderbeauftragte der N.S. Frauen- schaft, mevrouw de la Fontaine, heette ver volgens de autoriteiten en de hoogere aan wezigen welkom, waarna zij er op wees, dat de bedoeling van deze school ook is, de nationaal-socialistische gedachte uit te dragen. Zoowel de Duitsche als de Neder- landsche vrouwen dienen doordrongen te worden van het nationaal-socialistische ideaal. De Sonderbeauftragte fuer den Mutter- dienst, frL P. Ahrens, schetste het werk van de vrouw in het algemeen in het kader van dezen tijd. De Leiter des Arbeitsbereichs der N. S. D. A. P., general-kommissar Schmidt, bracht de beste wenschen van den rijks commissaris, rijksminister Seyss Inquart over. Grootsch, zoo zeide spreker, is de taak van deze school. In dit land zijn wij niet als vijanden gekomen, en ik hoop dat deze school zal bijdragen tot het weder - zijdsoh begrip tusschen het Nederlandsche en het Duitsche volk. Nadat het Deutschlandlied en het Horst Wessellied waren gespeeld, hebben de aan wezigen de zeer practisch en fraai inge richte lokaliteiten bezichtigd. LEIDEN Geboren: Willy Engelina, dochter van W. v. d. Hoeven en'E. v. d. Berg Maria Catherina Dorothea Alegonda, doch ter van F. P. v. d. Berg en C. C. Zonne veld Cornelis Gerardus, zoon van C. P. van Fulpen en G. M. Jansen. Overleden: M. Plu hsvr. van I. Baart 64 jaar G. C. Ouwerkerk wed. van P. C. de Bolster 74 jaar H. van Eijken m. 75 jaar G. F. Boelen dr. 10 maanden. KATWIJK AAN DEN' RLJN Diefstal. Gisterennacht heeft een dief of hebben dieven kans gezien aan den Noordwijkerweg van enkele gezinnen, die hun wasch buiten hadden laten hangen, zich deze onrechtmatig toe te eigenen. Bij een anderen bewoner werden konijnen en passant meegenomen. Men had in den voornacht iets verdachts gehoord doch er ge«_n aandacht arm geschonken. De politie stelt een nauwkeurig onderzoek in. Voet sporen zijn gevonden. Men zij intusschen gewaarschuwd. LEIDSCHENDAM Boterdiefstal. In den afgeloopen nacht hebben de leden van het inbrekersgilde te Leidschendam by van R. in deVeenestraat uit een melkwagen '6 pond margarine en 8 pond roomboter gestolen. Door de poli tie wordt een onderzoek ingesteld. NOORDWIJKERHOUT Volksbond. In café „De Zwaan" alhier hield «de R.K. Volksbond de jaarvergade ring. De voorzitter deelde mede, dat 5 nieu we leden waren ingeschreven en 2 adspiran- ten. In een volgende vergadering zal de installatie plaats vinden. Hierna volgde jaarverslag van den penningm. De inkom sten over 1940 bedroegen 1326.44 aan contributie, van donateurs 23 en van „Her wonnen Levenskracht" 7.80, tot. 1359.24, de uitgaven waren 1297.25, batig saldo 61.99. Het saldo van 1 Jan. 1940 bedroeg 144.85, zoodat op 1 Januari 1941 in kas was 206.84. Uit deze rekening bleek, dat de bibliotheek 25 subsidie had ontvangen. Het St. Nicolaasfeest voor ae kinderen 75 en de Retraiteclub 25. De kerstgave heeft 316 54 gekost. Hierna werd de be grooting behandeld. Aan inkomsten is ge raamd 1635.32, aan uitgaVen f 1445.78, on voorzien 189.54. Na de behandeling der begrooting bracht de penningmeester van het fonds „Hulp in Nood" verslag uit. De inkomsten bedroegen over 1940 115.24J-S, de uitgaven 70.69, saldo 44.55. Aah zieke leden is in 1940 verstrekt 352 L. melk, 175 eieren, ƒ.11 aan fruit en 5 pond vleeschwa- ren. De voorz. bracht den penningmeester dank voor zijn werk aan het fonds gedaan. Het fonds, aldus spr., kan zulk een nuttig werk doen. In het afgeloopen jaar zijn wei nig konijnen door de leden voor het fonds gemest. De voorz. hoopte, dat dit jaar meer jonge konijnen bij de leden geplaatst kun nen worden. Hierna werd tot lid van de controle-com missie aangewezen de heer N. v. Gijlswijk in de plaats van het aftredend lid C. S. v. Noort. De heer Jac. v. d. Meer wer«- als lid van het bestuur tot de controle-commissie toegevoegd. Tot afgevaardigden naai den bondsraad werden benoemd de heeren H. Jansen en W. Kaptein. De heer H. Jansen bracht ver volgens verslag uit over den laatst gehou den bondsraad, waarvoor hij den dank der vergadering oogstte. De geestelijk adviseur, kapelaan Roze- straten, zeide in verband met dit verslag, dat de St. Josephsgezellenvereeniging mo menteel bloeit; 70 leedn zyn ingeschreven, er kunnen er echter 90 zijn. Zijneerw. sprak de hoop, dat de vaders zullen stimu- leeren, dat hun jongens zich als lid zullen opgeven. In de St. Josephsgezellenvereeni ging worden de jongens opgevoed tot goe de christenen, goede burgers en goede huis vaders in den geest van Vader Kolping. Na het woord van den geest, adviseur vond de bestuursverkiezing plaats. Aftre dend waren de heeren B. J. Wessels, H. Jansen W. Kaptem en H. Hachmany. Aan gezien geen candidaten waren ingediend waren de aftredende leden herkozen. Aan de orde kwam daarna „mededeelin gen". De voorz. deelde mede, dat in April het bestuur van het Mgr. van Schaik-fonds de thermometers /an de thermometeractie zal komen lichten. Bij dit punt herdacht de voorzitter het gestorven lid, de heer C. J. Guldemond. Gezamenlijk werd gebeden voor zijn zielerust. Na rondvraag sluiting. SASSENHEIM Gemeenteraad. Naar wij vernemen zal de eerstvolgende vergadering van den gemeenteraad a.s. Dinsdag gehouden wor den. College in worteltjes-telen. Dinsdag morgen kwart voor 10 waren een groot aantal leden van de plaatselijke afdeeling van Bloembollencultuur in „Het Bruine Paard" tegenwoordig, teneinde een cursus van 1 dag te volgen in de teelt van bijge wassen, welke teelt èn door de voedsel schaarste èn door de inkrimp voor de bol- lenkweekers interessant geworden is. Deze cursus stond onder leiding van ir. G. W. v. d. Helm, rijkstuinbouwconsulent te Amstel veen, geassisteerd door de heeren Jos. L. A. te Mey, hoofd-assistent-consulent te Am stelveen en J. Th. Nijssen, ass-consulent te Santpoort. De voorzitter van de afdeeling, de heer G. Vlasveld, sprak zijn genoegen uit dat de opkomst zoo goed was en stelde de heeren leeraren voor. Spr. betoogde dat de tijd van experimenteeren voorbij is. Mislukkingen zijn ten nadeele van onze beurs en ten nadeele van ons geheele va derland. De heer te Mey zal spreken ever kunstmest, aardappelen, seldery en grond onderzoek. De heer Nijssen zal doceeren in wortelen, spruitjes, boerenkool, boonen enz. Spr. deelde nog mede dat er geen kosten aan deze cursus verbonden zijn, daar deze door het Dep. van Landbouw gedragen worden. Ook werd medegedeeld dat de „leerlingen" een communiqué over het verhandelde thuis zullen krijgen. Daarna begon de les. VOORHOUT Volksbond. Zondag- en Maandag avond heeft de afd. Voorhout van den Ned. R.K. Volksbond har jaarlijksche feestver- gadering georganiseerd voor de leden met hunne dames. De eerste avond was de groote zaal van het Parochiehuis tot in de uiterste hoeken gevuld, terwijl Maandag avond de groote zaal volledig bezet was. De voorzitter, de heer C. v. d. Burg, opende met woorden van welkom tot de genoodigden en de leden met hunne da mes, en wenschte allen een prettigen avond. De onderafdeeling tooneel „Ons Genoe gen", voerde voor deae gelegenheid op het tooneelspel „De Rare" van den bekenden Viaamschen tooneelschrijver Jac. Ballings. Een prachtige opvoering. Alle spelers zon der uitzondering hebben hun rollen goed begrepen en uitgebeeld, hetgeen een feli citatie beteekent voor de spelers, maar niet minder ook voor den regisseur, de heer Nic. v. d. Eist van Sassenheim. Tijdens de pauze werd aangekondigd de collecte van de onderafdeeling „Hulp in Nood", waar var. de burgemeester Mr. G. F. W. van Berckel mededeelde, dat deze collecte wordt georganiseerd in het teeken van de Winterhulp Nederland. Spr. wees er hier bij op, dat het tot dusverre aan deze ge meente toebedeelde aan behoeftigen verre de opbrengst der collecten in deze gemeen te heeft overtroffen, doch dat het zeker niet onwaarschijnlijk wordt, dat in de toe komst de rollen weer eens worden omge draaid. Spr. wees vervolgens op de arme streken van ons land, zooals Drente, waar de bevolking zeker niet in eigen nooden kunnen voorzien. Spr. moedigde daarom het Winterhulpwerk Nederland ten zeer ste in de belangstelling der gemeentenaren aan. Aan het eind van den tweeden avond bracht de geestelijk adviseur, kapelaan Stoelinga, een woord van dank aan de onderafdeeling tooneel voor hun keurige spel, en voor de goede lessen, welke voor ieder uit dit stuk waren mede te nemen. Ook dankte spr. de muziek en vervolgens allen, die tot het welslagen van de avonden hebben medegewerkt. WARMOND Volksbond. Onder zeer groote belang stelling hield de afdeeling Warmond van den Ned. R.K. Volksbond een feestverga- dering in hotel „de Stad Rome". Te ruim zeven uur opende de voorzitter, de heer J. Hogenboöm, de feestelijke bijeenkomst met een woord van welkom tot de zeer vele aanwezigen. Een speciaal woord van wel kom richtte spreker tot den pastoor en kapelaan C. Jongkint. Tevens was het spieker een genoegen aan het publiek te kunnen voorstellen het nieuwè muziex- ensemble bestaande uit de heeren van den Kerkhof en Kortkaas die voor de eerste maal de uitvoeringen van den Volksbond zouaen opluisteren. Nadat gezamenlijk hst bondslied was gezongen werd overgegaan toe afwikkeling van het programma. Opge veerd werd het bekende Amerikaansene blijspel in vier bedryven getiteld „Gezwo ren Kameraden". Er is werkelijk heerlijk gelachen en met recht. De rolverdeeling was uitstekend en wat in dit geval ook zeer veel van belang was, ook de grime was uitstekend verzorgd waarvoor een woord van hulde toekomt aan den grimeur den heer G. Hoppezak uit Leiden. Bij wijze van uitzondering willen wij van de spelers noemen de heer J. van Vliet, die in zijn rol van landlooper onovertreffelijk was. Zijn spel dwong inderdaad bewondering af. Het is een uitstekend geslaagde avond ge worden en vooral den regisseur, den heer Elburg, komt een woord van hulde en lof toe voor de wijze, waarop hij de spelers en speelster in dit stuk heeft ingewerkt. Er is naar hartelust genoten en met recht kan hier worden gesproken van een genot volle doch ook leerzamen avond. Bloemententoonstelling. De in hotel „de Zon" gehouden bloemententoonstelling is een zeer groot succes geworden. Wat ons het meest getroffen heeft bij deze tentoonstelling is dat wij niet heboen ge weten dat in Warmond op elk gebied zoo vele talenten aanwezig waren. De inzen dingen waren legio en ook schitterend. Het was een ware bloemenpracht, een genot voor bloemenliefhebbers. Om zes uur is gisteravond de tentoonstelling gesloten, waarbij de kapelaan dank bracht aan een ieder die tot het welslagen van deze ten toonstelling had medegewerkt. WASSENAAR Hanze. Gisteravond vergaderde de Hanze in het R.K. Vereenigingsgebouw on der leiding van den voorzitter, den heer H. C. J. van Os. Voor vijf overleden le den, waarondei een gesneuvelde, werd ge beden, terwijl vooi hen nog een H. Mis zal worden opgedragen. Spr. memoreerde de mutaties in het bestuur, waarna op voorstel van het bestuur de heeren J. Hpogeveen en N. Winnubst tot eere-bestuursleden wer den benoemd. Spr. herinnerde voorts aan de gehouden Pinkstermarkt, constateerde dat de samenwerking met de zustervereeni- ging altijd prettig is geweest en hoopte, dat die nog intensiever zon worden. Uit de ingekomen stukken en mededee lingen stippen wij aan, dat aan het Mid denstandsoffer is bijgedragen 127.50, waarna besloten werd om daaraan uit de kas nog 50 toe te voegen. In Mei zal we derom een cursus-van Doorn worden ge geven, terwijl voorts nog een triduum op het program staat, alsmede een middag van bezinning. De secretaris, de heer D. A. van Veen bracht een keurig jaarverslag uit, waarin humoristische klanken niet ont braken. Het jaarverslag van den penningmees ter, den heer P. M. van Leusden vermeldde een batig saldo groot 269.31. De door hem ingediende begrooting sloot in ont vangst en uitgaaf op 1047.31, waarin een post onvoorzien, groot 63.81 en werd zon der op- of aanmerking vastgesteld. Tot leden van de verificatie-commissie werden benoemd de heeren J. N. Beuk en J. L. v. d. Velde. Het jaarverslag van Santos vermeldde een bedrag van 416.88 Met een korte en hartelijke toespraak van den geestel. adviseur werden 3 nieuwe leden geinstalleerd. De geestl. adv. hield vervolgens een toe spraak over het waarom van het lijden. De periodiek uftr. bestuursledeh, de hee ren D. A. van Veen en J. L. M. Lausberg, werden bij enkele candidaatstelling herko zen. Nadat de heer Lausberg nog verslag had uitgebracht van het Voorschotfonds, volgde sluiting. Oud-leerlingen. In cafe v. d. Zalm hield de Vereen, van oud-leerling haar maandelijksche ledenvergadering. Wegens ziekte van den voorzitter trad als zoodanig op de 2e voorzitter, de heer G. Verlar.d, die met een kort woord opende en daarbij den wensch uitte, dat deze avond niet al leen gezellig maar tevens leerzaam zou worden. Door den secretaris, de heer P. Kelderman werden de notulen gelezen. De heer J. Hermsen hield een praatje over huize de Paauw, Raaphorst en Ter Horst, waarbij o.a. werd verteld, dat in 1847 de seringenberg is ontstaan en dat het jachtslot, Ter Horst in 1876 werd gebouwd gedeeltelijk op de fundeering van een oud kasteel, tevens dat het landgoed vijf kapi tale boerderijen bevat, een kweekerij enz. Uit dit praatje ontspon zich een interessan te bespreking. Een oriëntesringsprijsvraag was gehouden over Dahlia's, Clivia's wor telen, tooverhazelaar en tomaten, waarvan de uitslag de e.v. vergadering bekend zal worden gemaakt. Volgde rondvraag, waar na sluiting. Diefstallen. De heer B. deed aangifte van diefstal van een partij linnengoed, ter waarde van 425.uit een kamer boven een garage aan den Buurtweg. Ten nadeele van S. uit Leiden en v. d. D., alhier, werden hun rijwielen ont vreemd, die respectievelijk geplaatst wa ren achter een perceel aan den Deijl en achter een perceel aan het Plein. ZOETERMEER Uitvoering. In de concertzaal van „De Gouden Leeuw" zal (blijkens een adver tentie) morgenavond een non-stop-bonte avond gegeven worden, waaraan medewer ken het ensemble Ferry, de radio-zanger Bob Scholte, Tini Lavell, bekend van Avro's bonte trein en Hans Muller, een piano- en accordeon-virtuoos. ALPHEN AAN DEN RMN Getrouwd: Simon Bonte, oud 33 jaar en Alida Veltman oud 22 jaar Cornelis van Arkel, oud 26 jaar en Teuntje van Luinen, oud 24 jaar. Overleden: Hendrika Maas, oud 82 jaar, weduwe van Adrianus van Gils Bastiaan Anton Adriaan Koenekoop, oud 3 dagen (overleden te Leiden). Vertrokken: Cornelia J. Snel naar Enschedé Johanna F. Laros wed. van A. Feenstra naar Leiden Machteld A. van Vliet naar Oegstgeest Cornelis de Graaf naar Amsterdam (W.) Helena Rijsdijk, naar Leiden Geertruida M. Zierkzeer naar 's-Gravenhage Meintje van Duiven naar Almelo. NIEUWKOOP R.K. Armbestuur. Tot leden van het R.K. Armbestuur zijn benoemd in de plaats van de heeren A. J. Verhaar, die kerkmeester werd en M. J. H. Bots, die bedankte, de heeren P. van der Weijden Dzn. en J. A. Schoonderwoerd. NOORDEN Ccöp. Brandwaarborg-Maatschappij. Op Woensdag, 26 dezer des avonds 7 uur wordt in het café van A. Kuijf de jaarver gadering gehouden van de Coöp. Brand- waarborgmaatschappij NoordenNieuw koop. Periodiek moeten aftreden als be stuursleden de heer L. Kool en als lid van de finantieele commissie de heer W. Leli- veld. In- de vacature in het bestuur we gens overlijden van den heer Th. Mourits wordt door het bestuur aanbevolen de heer A. Leliveld te Nieuwkoop. Op de agenda komt mede voor een voorstel om op de premie een schadeheffing toe te pas sen van 20 pet. WOERDEN Ds. de Lange t Plotseling is alhier overleden ds. de Lange, die ruim 29 jaren als predikant der Ned. Hervormde Kerk in Woerden heeft vertoefd. P. Hofman t Een vroegere zeer bekende Woerdensche persoonlijkheid, de heer P. Hofman, is op 82 jarigen leeftijd te Den Haag overleden De overledene is jarenlang raadslid ge weest, behoorende tot de R.K.-fractie. Het jubileum van het Pensionaat In het eere-comité, gevormd ter gelegen heid van het 100-jarig bestaan van het Pensionaat „St. Jozef" alhier hebben zit ting genomen pastoor v. d. Hoeven, burge meester H. G. v. Kempen, W. v. d. Giesen, arts, pater Broere, gardiaan, de heer ie Kruip, oudste lid van het kerkbestuur, de heer Smits, oudste raadslid. Het werk comité is gevormd door pater v. Berkel, rector, de heer J. P. v. Breuk'elen, mej. W. Agenda LEIDEN. Zaterdag, Kon. Ned. Toonkunstenaars Ver. en Leidsche Stud. Werkgemeen schap voor Muziek, Vioolsonaten Mozart door Carl Flesch, Kleine Stadszaal, 2.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 15 Februari 20 uur tot Zaterdag 22 Fe bruari 8 uur waargenomen door: de Apo theek „Tot Hulp der Menschheid", Hooi gracht 48, Tel. 21060 en de Doeza-Xpotheek Doezastraat 31 Tel. 21313. Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsche Apotheek Wilhelminapark 8 Tel. 26274. Edgar, mej. M. Galesloot, mej. P. v. Kem pen, mej. C. Kouwers, mej. Truus Stolwijk. Aan de zusters zal namens de parochianen van Woerden een huldeblijk worden aan geboden. De plechtige viering vindt plaats op 11 Mei. Zangvereeniging. Naar we vernemen is de animo voor de nieuwe R.K. Gemeng de zangvereeniging groot. Het leden aantal van 70 is reeds overschreden. Een algemeene ledenvergadering zal zoo spoe dig mogelijk een bestuur kiezen. ZEVENHOVEN Pastoor C. Moons. De pastoor, de zeereerw. heer C. Moons gaat de parochie verlaten. De parochianen zien met leedwezen dezen herder vertrek ken, die hem eerden als een bij zonderen zielzorge en een kindervriend. Het zal den pastoor eveneens zwaar vallen deze parochie te moeten verlaten, waar hij acht en half jaar heeft gearbeid op allerlei terrein. Hij bouwde o.a. een nieuwe kerk. Wij wenschen Z.Eerw. in zijn nieuwe paro chie een lang en vruchtbaar pastoraat toe. Volksbond. Zondagavond gaf de R. K. Volksbond een feestavond in het Bondsge- bouw, waar het duo Verkerk optrad. Daar de voorzitter, de heer A. J. de Groot, H. Pzn., wegens ziekte verhinderd was, open de de heer C. J. van Veen met een harte lijk welkom in het bijzonder tot den zeer eerw. heer Pastoor en wenschte allen een gezellige avond. Hierna was het woord aan het Duo Verkerk, dat voor en> na de pauze zijn aardige nummers ten beste gaf. Het publiek was hoogst voldaan en ging opgewekt huiswaarts. Om 11 uur sloot de heer van Veen den goed geslaagden feest avond met een woord van dank aan het Duo en de aanwezigen. Geboren: Petronella, dochter van C. vtn Elsland en Lena den Uijl. Overleden: Joannes Pietersen echtg. van M. Lelieveld 72 jaar Johannes van Peet, wednr. van M. de Gans 67 jaar. Gevestigd: Adriana v. d. Zaan uit Leiden. Vertrok en: A. Th. de Groot naar Wilnis. 40 JAAR BIJ DE NED. SPOORWEGEN Zaterdag 1 Maart a.s. zal het veertig jaar geleden zijn, dat de heer L. Kluvers, chef-commies op het plaatskaartenbureau der Ned. Spoorwegen op het station al hier, in dienst der Ned. Spoorwegen trad. De heer Kluvers trad op 1 Maart 1901 als surnumerair bij de Ned. Staatsspoorwe gen te Groningen in dienst, en werd op 1 Maart 1931 benoemd tot chef-commies op het plaatskaartenbureau alhier. GEVOLGEN VAN EEN KWADEN DRONK. Gistermiddag te even half twee is de 59- jarige J. J. v. d. P. uit de Prinsenstraat op de Largegracht gevallen doordat hij onder invloed van sterken drank verkeerde. Door den E.H.D. werd hij naar zijn woning ge bracht, wijl hij gelukkig weinig letsel had opgeloopen. Omstreeks half zes overviel hem echter een vlaag van woede, waarbij hij een ge deelte van het meubilair kort en klein sloeg. De 32-jarige zoon, die verdere ver nieling wilde voorkomen, greep daarop zijn vader vast, doch in de worsteling, welke hierbij ontstond, sloeg P. Sr. met het hoofd op een stoel, zoodat de E.H.D. er wederom aan te pas kwam. Nu moest de man naar het Acad. Ziekenhuis worden meegenomen. WIELRIJDER TEGEN AFSLUITBOOM Gistermiddag te 1 uur is de 38-jarige wiel rijder N. S. tegen een afsluitboom van. de Schrijversbrug gereden, toen deze door den brugwachter werd neergelaten. S. viel en liep een bloedende wonde boven het lin keroog op. De E.H.D. vervoerde hem naar het Acad. Ziekenhuis. Handelsregister K. v. K. Opheffing: 7531. Generator Bedrijf, Leiden, Stadhouderslaan 2, expeditie. Wijzigingen: 6779. Fa. de Mooy en Co., Rijnsburg, Rapenburg 3, bloemen-ex- port. Procuratie verleend aan: W. Teljeur Jr., Oegstgeest. 6499. E. J. Hogervorst en Zonen, Noord- wijkerhout, Buurtweg 8, bloembollenkwee- kerij en bloembollenhandel. Uittr. Venn.: E. J. Hogervorst, Noordwijkerhout. De ven nootschap onder firma is ontbonden. Thans is een nieuwe vennootschap onder firma gevormd onder denzelfden naam (B.P.). Venn.: H. E. Hogervorst; C. Th. Hogervorst; E. J. Hogervorst Jr.; C. J. Hogervorst en A. V Hog^vorst. NoordwüV^—t.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 2