Qemeng.de ffiwdcfiten Ernstig au*o- ongeluk te Vries SPORT Sehadumen aan het afdeden DINSDAG 18 FEBRUARI 1941 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 TWEE DOODEN, DRIE ERNSTIG GEWONDEN. Eerst thans is bekend geworden, dat Zon dagavond op den weg tusschen Norg en de Punt, om ongeveer half zeven, een ern stig auto-ongeluk heeft plaats gehad. Uit de richting Norg naderde een vracht auto met 17 arbeiders uit de stad Gronin gen. Zij kwamen van hun werk te Norg; de chauffeur van de vrachtauto had deze lieden meegenomen achter in zijn auto. Onder de gemeente Vries moest de vracht wagen uitwijken voor een snel naderende personenauto, die aan den linkerkant van den weg reed. Hierop ging de chauffeur van den vrachtwagen, G. van D., op den berm rijden aan den rechterkant van den weg. Aangezien ook deze wagen een be hoorlijke snelheid had en de berm zacht was, gelukte het den chauffeur niet op den weg terug te komen en hij botste tegen een boom. De gevolgen waren verschrik kelijk. Het houten geraamte van de vracht auto, met een dekzeil overtrokken, werd versplinterd van den wagen gerukt. De ar beiders werden door elkaar geworpen. Twee hunner, de gehuwde arbeiders J. El- zenga en L. Sanders waren onmiddellijk dood, terwijl drie arbeiders zwaar gewond werden. Hulp was directe ter plaatse en. de gewonden, J. Woutwijk, J. van der Molen en A. Hofman, werden naar het Acade misch ziekenhuis te Groningen vervoerd. De lijken werden op last van de politie te Vries in beslag genomen, evenals de auto. Naar wij nog vernamen is de toestand van den gewonde J. Woutwyk hoogst ern stig en van de anderen naar omstandighe den goed. AUTO-ONGEVAL OP BEWAAKTEN SPOORWEGOVERGANG. Nog goed afgeloopen. Gistermiddag is op den bewaakten spoor wegovergang bij het provinciale electrische bedrijf te Groningen een auto-ongeluk ge beurd te Groningen een auto-ongeluk ge- af gel oopen. Een auto van het provinciaal electrisch bedrijf bevond zich op dien tijd voor den gesloten overweg. Het is de gewoonte, dat wachtende automobilisten signalen geven. Het rangeerverkeer daar ter plaatse is druk. De boomen gingen inderdaad om hoog. doch toen de auto ongeveer in het midden van despoorbaan was gekomen, werd zij gegrepen door een goederentrein, welke met vrij groote snelheid rangeerde. De wagen werd in de flank aangereden en 25 meter meegesleurd. Eerst toen de trein tot stilstand was gebracht, bleek, dat de auto vlak voor de locomotief vastzat en totaal vernield was. Met snijbranders heeft men een half uur gewerkt om den bestuur der, den 39-jarigen M. J. de V. uit Gro ningen, te bevrijden. Hij liep een gecom pliceerde beenbreuk op en is naar het aca demisch ziekenhuis overgebracht. Een onderzoek naar de schuldvraag is ingesteld. Het verkeer over den overweg was gedurende een uur gestremd. MAN VERBRAND. Gistermorgen omstreeks elf uur zagen voorbijgangers uit de geopende deur van de essencefabriek aan den Oudezij dsachter- burgwal 131, te Amsterdam, rook komen. Zij riepen „brand" en snelden te hulp. Het brandje was spoedig gebluscht, doch men kwam daarna tot de vreeeslijke ontdek king, dat een man was verbrand. In deze bedrijfsruimte werkte een 27- jarige bedrijfschef, die bezig was met het uitkoken van filters op een soort gascom- foor. De man was alleen, zoodat niemand DE 44STE NEDERLANDSCHE JAARBEURS. De Nederlandsche spoorwegen zullen ook voor de komende jaarbeurs, die te Utrecht wordt gehouden van 11 t/m 20 Maart, voor jaarbeursbezoekers 80 pet. reductie ver- leenen op alle afstanden van Utrecht op den enkelen-reis-prijs voor de terugreis. Het spoorkaartje met bovengenoemde re ductie is op vertoon van het toegangsbe wijs met spoorbon aan het station te Utrecht verkrijgbaar. In verband met het te verwachten druk ke bezoek zullen de navolgende extra-trei nen loopen: op Dinsdag 11 Maart Limburg- Oost-Brabant-trein; op Woensdag 12 Maart Twente-trein; op Donderdag 13 Maart Groninger-trein; op Vrijdag 14 Maart Zee land-West-Brabant-trein; op Maandag 17 Maart Friesland-trein. Door deze maatregelen wordt het reizen naar de jaarbeurs zeer vergemakkelijkt en ongetwijfeld zullen duizenden zakenmen- schen van de geboden gelegenheid gebruik maken om de zoo belangrijke voorjaars- beurs 1941, die zoo goed voor den dag komt: qualitatief als quantitatief te bezoeken. een ongeluk heeft zien gebeuren. Men ver moedt, dat zijn kleeren op een gegeven oogenblik hebben vlam gevat en den man hebben bedwelmd. De vlammen brandden verder, zoodat men slechts het verkoolde lijk vond. IN SCHUILLOOPGRAAF VERDRONKEN. Gisteravond omstreeks kwart voor zes is de vijfjarige B. Streefkerk, gewoond heb bende in de Schalkburgerstraat te Rotter dam, in een schuilloopgraaf op het Afri- kaanderplein verdronken. Het jongetje speelde met een vriendje bij de loopgraaf, waarin ongeveer een meter water stond, toen het kind een stuk hout wilde pakken. Het viel voorover en verdronk jammerlijk. Het lijkje is naar het Zuider Ziekenhuis vervoerd. NOODLOTTIGE VAL. De 58-jarige veehouder Jos. Buizer had het ongeluk met zijn rijwiel op den dorps weg te Hoornaar te vallen. Hij kwam met het hoofd tegen een paal en overleed die'n- tengevolge na enkele oogenblikken. Bij de politie te Schiedam is aangifte ge daan van vermissing van een bedrag van 500 bestaande uit bankbiljetten van 50, 20 en 10, aldus meldt „Vooruit". Het geld was in een spaarbankboekje geborgen en dit was in een stuk bruin papier gewik keld. Het vermoeden bestaat dat men dit pak je tezamen met modeplaten en andere pa pieren aan den vuilophaaldienst heeft mee gegeven. Maatregelen zijn genomen om te trachten, het geld terug te krijgen. CLANDESTIEN GESLACHT VLEESCO VERVOERD. De politie te Amsterdam heeft gister avond een man aangehouden, die in een koffer ongekeurd varkensvleesch vervoer de. Hij verklaarde, dat hij het „van een onbekende had gekocht". Het vleesch is vermoedelijk ingevoerd uit een buitenge meente. Tegen den aangehoudene is pro cesverbaal opgemaakt ter zake van over treding van de Distributie- en Hamster- wet en van de Vleeschkeuringswet. Heden zal het vleesch vermoedelijk worden ge keurd en aan het abattoir ter eventueele vernietiging worden overgedragen. WIELRENNEN SWIFT-COMBINATIE Zondag werd de eerste rit van dit sei zoen op den weg verreden. Ondanks het slechte weer verschenen er 13 renners aan den start. Deze rit, welke bedoeld was als trainingsrit, ging over 40 K.M. en werd door de eersten afgelegd in een tijd van 1 uur 12 min. Riethoven, Schuller en Rijsbergen gingen op de helft van het traject er tus- schenuit en wisten hun voorsprong op de anderen te behouden. Rijsbergen, die te kampen had met een los spatbord, wist dap per vol te houden en kwam achter Rietho ven als tweede over den streep. Riethoven, die 100 meter nog gelijk met de anderen lag, wist in een feilen eindsprint de twee anderen te passeeren. Schuller werd met miniem verschil derde. De Romijn kwam met Noest gelijk aanzetten, maar in den eindsprint wist Romijn Noest achter zich te laten. Even daarna kwam de Groot en Laven met hun tweeën aanzetten en eerst genoemde wist voor Laven de streep te pas seeren. Segaar moet nog wat ontdooien. De achtste plaats is voor hem te slecht. Van Rooyen en de Haas namen het kalmpjes op en in deze volgorde passeerden zij de finish. Berg en van Vliet reden ook hun rit 'uit. Alleen Marijt keerde halverwege terug. Zondag a.s. wordt er te Rotterdam met diverse veréenigingen uit Z. Holland een vergadering gehouden om te komen tot op richting van een competitie, zooals deze ook ingesteld is bij de voetbalverenigin gen. Er zijn al meer van deze pogingen aangewend. Of deze poging zal slagen hangt geheel af of de afgevaardigden het met elkander dezen keer eens kunnen wor den. Waar er door het verdwijnen van de meeste banen dit seizoen minder startge legenheid zal zijn dan ooit te voren, geeft wel hoop, dat men wel eenigszins gedwon gen is, om tot een resultaat te komen. DAMKAMPIOENSCHAP VAN LISSE. Hoewel de grootste helft van de dam kampioenschappen van Lisse reeds ge speeld zijn is er nog steeds geen speler, welke de leiding in dit tournooi heeft. Ook in de 7de ronde maakten de favo rieten geen fout en wisten alle zonder verliespunten uit den strijd te komen. Aan spanning heeft het echter niet ontbroken, daar de staartgroep zich ditmaal geducht heeft geweerd. Allereerst boekte J. G. Snel een gelukki ge overwinning tegen v. 't Hort, laatstge noemde had zelfs een prachtkans om beide punten te veroveren, doch tegen het einde maakte zijn tegenstander handig gebruik van een blunder, waardoor een zekere re mise toch tenslotte nog een overwinning opleverde van den kampioen. Ook J. Algera moest zich terdege in spannen tegen B. Duivenvoorden. Deze partij is bijna geheel gelijkopgaanden strijd geweest en tegen het einde offerde J. Al gera een schijf, kreeg daardoor een bete ren stand, die hem de overwinning be zorgde. A. van Djjk blijft goed den wedloop vol gen en behaalde een vrij gemakkelijke overwinning op S. Algera. Hij moet echter nog een viertal zware partijen spelen, voor al de laatste partij tegen A. van Rossen zal /an zeer groot belang zijn. Voorts moesten nog een tweetal partijen afgebroken worden. Thans is er nog een viertal spelers, wel ke met 2 verliespunten de kopgroep vor men. De uitslagen waren: A. WijnhoutC. Baartman afgebr. S. AlgeraA. van Dijk 02 J AlgeraB. Duivenvoorden 20 J. G. SnelG. 't Hort 20 A BalkenendeA. van Rossen afgebr. DE WINTERSPORTWEEK TE GARMISCH PARTENKIRCHEN Overwinning van de Finsche estafetteploeg Uit Garmisch Parttenkirchen. De Fin sche estafetteploeg bevestigde gisteren ter gelegenheid van de vijfde internationale wintersportweek te Garmisch Partenkir- chen, de fraaie overwinning behaald tijdens de wereldkampioenschappen te Cortina d'Apezzo. De prestatie van de Finnen is des te mooier, daar zij voor deze 4 x 10 km. estafette moesten afzien van hun bes ten looper, van den wereldkampioen op den langen afstand, Juho Kurikkala, die wegens een ernstige ongesteldheid moest worden vervangen door Walter Forssel. De Finsche loopers behaalden een roemvolle overwinning, welke vrijwel geen oogen blik in gevaar werd gebracht. Slechts de Zweed Braenstroem toonde zich gelijkwaar dig door aanvankelijk den eersten Zweed- schen looper Lauronen in te halen. Jammer genoeg forceerde hij zich, zoodat hij viel en daardoor op den achtergrond geraakte. Ook de Duitscher Josef Ostrein viel op door zijn prachtigen stijl, waardoor hij de Duitsche ploeg op de vierde plaats in het totaal klassement bracht. De resultaten luidden: 1. Finland met de loopers Lauronen, Fors sel, Silvennoinen en Olkinuo (deze laatste looper maakte den besten tijd); 2. Zweden met de loopers Braenstroem, Pahlin, Jo- hasnen en Oestenson; 3. Zweden met de loopers Anderson, Back, Viklund en Matsbo BRIDGECLUB „DE SLEUTELS". Bridge-praatje. Onder de volgbiedingen rekenen wij ook nog de sprongvolgboden. Een sprong volg- bod toont veelal weinig tops doch een lan ge troefkaart aan. Met een dergelijk bod wordt wederom gespeculeerd op 2 a 3 sla gen bij den partner, respectievelijk kwets baar en niet kwetsbaar. Opent de tegen partij op 1 in schoppen, men volgt met 3 in harten, dan is het vereischte minder dan 3 tops met 7 respectievelijk 6 vaste slagen. Een sprongbod van 4 in een kleur, eischt 8 respectievelijk 7 vaste slagen. Het succes, dat men door een dergelijk sprongvolgbod heeft is, dat de tegenpartij geen kans krijgt haar biedingen op succesvolle wijze op te bouwen. Voorbeeld: De tegenpartij (Noord) opent met 1 in harten. Oost heeft in handen: Sch. a. v. b. 10, 7, 6, 4, 2, H. R. h. 9, 3, 2, KI. 7. Het juiste en 91 eest succesvolle volgbod is 4 in Sch. Het ophoogen van een sprongvolgbod door den partner is wel heel eenvoudig. Hij redeneert als volgt, er wordt op 2 a 3 slagen bij mij gerekend. In dien ik nu 3, respectievelijk 4 slagen voor hem meebreng moet ik 1 bijbieden, heb ik 4 respectievelijk 5 slagen dan bied ik 2 bij. Voor eiken speelslag mag men 1 bijbieden. Noord Sch. 5. H. a. h. v. 8, 7, 6. R. v. b. 10. KI. h. b. 2. West Oost Sch. h. 9, 8. Sch. A. v. b. 10, 7, 6, 4, 2. H. 9, 5, 4. H. R. A. 5, 4. Ruiten h. 9, 3, 2. KI. a. v. 10, 9. KI. 7. Zuid Sch. 3. Harten b. 10, 3, 2. R. 8, 7, 6. KI. 8, 6, 5, 4, 3. Noord I in harten. Oost 4 in schoppen, Zuid past, West 4 in S. A. (7). Noord past, Oost 5 in harten (2), Zuid past, West 6 in schoppen. 1. West geeft 3% slag en ziet slemmoge lijkheid, biedt eerst 4 in S. A. geeft daar mede te kennen 2 Azen en schoppen heer. 2. Oost biedt 5 in harten, renonce too- nend bod. Radio-programma WOENSDAG 19 FEBRUARI. HILVERSUM, I 415 M. Nedcrlandsch Programma. N.C.R.V. 7.30 Gramofoon- inuziek 7.45 Ochtendgymnastiek 7.55 Gramofoonmuziek 8.00 Schriftlezing en Meditatie 8.15 Orgel-concert (opn.) 8 20 Ochtendgymnastiek 8.30 Nieuwsbe richten ANP 8.45 Gramofoonmupziek 10.30 Morgendienst 11.00 Kamermuziek en gramofoonmuziek 12.15 Gramofoon muziek 12.42 Almanak 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP 1.00 Jac. Stoffer's sextet en gramofoonmuziek 2.20 Zang met pianobegeleiding en gramo foonmuziek 3.00 Christelijke lectuur 3.30 Gramofoonmuziek 4.00 Christelijk kinderkoor „Lenteleven" en gramofoonmu ziek 4.30 Voor de jeugd 5.00 Gramo foonmuziek 5.15 Nieuws-, economische en beursberichten ANP 5.30 Onderwijs fonds voor de Scheepvaart: Taalles en le zing over meteorologie 6.00 Berichten 6.05 Orgelspel 6.42 Almanak 6.45 Actueele reportage of gramofoonmuziek 7.00 Brabantsch praatje ANP 7.15 Gra mofoonmuziek (7.307.45 Berichten EngeLsch) 8.00 Nieuwsberichten ANP 8.15 Gramofoonmuziek 8.30 Berichten lEngelsch) 8.45 Utrechtsch Stedelijk orkest 9.10 „Goed gekauwd is half ver teerd", lezing 9.30 Gramofoonmuziek Hierna: Schriftlezing 9.45 Engelsche berichten ANP 10.00 Nieuwsberichten ANP en sluiting. HILVERSUM n, 301.5 M. VARA. 7.30 Gramofoonmuziek 7.45 Ochtendgymnas tiek 7.55 Gramofoonmuziek 8.20 Och tendgymnastiek 8.30 Nieuwsberichten ANP Hierna: Gramofoonmuziek 10.00 VPRO: Morgenwijding 10.20 Gramofoon- ziek 10.30 Zang en piano 11.00 Decla matie 11.20 Esmeralda en solisten 12 Berichten 12.15 VARA-orkest 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP 1.00 Gramofoonmuziek 1.15 VARA- orkest 2.00 Naai- en knipcursus 2.30 Gramofoonmuziek 2.40 „De lichamelijke opvoeding van' de schoolvrije jeugd", le zing 3.00 Residentie-orkest en solist 4.00 Gevarieerd programma 5.00 VPRO: Cyclus „Het geestelijk karakter van ons volk" 5.15 Nieuws-, economische en beursberichten ANP 5.30 Gramofoonmu ziek 6.00 VARA-orkest 6.45 Actueele reportage of gramofoonmuziek 7.00 7.15 Economische vragen van den dag ANP en sluiting. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF. Ie Programma: 7.30—17.30 NCRV 17.30 18.00 Onderw. v. d. Scheepvaart 18.00 —22.00 NCRV; 22.00—24.00 Duitsch Pro gramma. 2e Programma: 7.3010.00 VARA; 10.00 —10.20 VPRO; 10.20—17.00 VARA; 17.00— 17.15 VPRO; 17.15—19.15 VARA; 19.15— 23.00 VARA (Programma uitsluitend voor Radio Centrales) 23.0024.00 Duitsch Programma. 3e Programma: 7.3024.00 Duitsch Pro gramma. 4e Programma: 7.3024.00 Duitsch Pro gramma. WATERPOLO WEDSTRIJDEN L.Z.C. Morgenavond wordt in de Leidsche Overdekte aan de Haarlemmerstraat de wedstrijd LZC IPoelmeer I gespeeld, Donderdagavond vindt de wedstrijd De Zijl ILZC I plaats. jBeide wedstrijden vangen te 8 uur aan. VOETGANGERS, Iaat U in Uw belang toch raden: Maakt gebruik van rijwielpaden. Vereeniging voor Veilig Verkeer. FEUILLETON Naar het Engelsch. 33) HOOFDSTUK XIX De onverwachte bezoekster Het duurde geruimen tijd eer Dessie zich van den schok der verrassing had hersteld. Toen beiden zich in een gemakkelijken stoel hadden gezet bleef zij haar bezoek ster sprakeloos aankijken, terwijl een chaos van gedachten door haar brein woelde. Wat beteekende dit bezoek? Kwam het meisje werkelijk van Tom? Of was dit een nieuwe list van De Montalt om haar in nog meer verwikkelingen te verstrikken? Dat was de vraag, die zich uit haar denken los maakte. Het is vijf jaar geleden sinds we el kaar ontmoetten, verbrak ze eindelijk de lange stilte. Ja, en ik zal dien dag nooit vergeten, was het bescheid. Als u een beetje van uw verbazing bent bekomen, zal ik u ver tellen wat mij vandaag hierheen bracht. Dessie zei niets, maar hoopvolle ver wachting lag in haar gelaatstrekken, toen ze het andere meisje aankeek. Ik heb een treinreis achter den rug, vervolgde de bezoekster opgewekt;, mag ik mijn mantel uittrekken? Ze wierp hem op den divan en Dessie's vlugge blik merk te direct op, dat ze smaakvol en duur ge kleed was. Toen ze weer ging zitten, nam ze Dessie's hand en vroeg, haar recht in de oogen kijkend: Wil je mij geen kus geven, Dessie? Enik hoop dat je evenveel vertrouwen in mij hebt als Tom. Dessie kuste haar; ze was getroffen door dat haar bezoekster haar bij den naam noemde en bovendien voelde ze weer de zelfde intuïtieve sympathie voor haar als bij hun eerste ontmoeting. Zoo, laat ik dan nu maar eens begin nen met mijn verhaal, hernam het meisje geanimeerd. Zooals ik al zei, Tom heeft me hierheen gestuurd en ik zal je vertellen, wat nooit eerder over mijn lippen is ge komen. Ze zweeg even en vervolgde toen: Toms oom heet, zooals je weet, Robert Davenant; hij had een broer, John Dave- nant, dat was mijn vader en nog een zus ter, Toms moeder. Ik ben Constance Dave nant. Dus u bent een nicht van' Tom? riep Dessie Ja zeker, een volle nicht. Mijn ouders zijn beiden overleden. Mijn moeder stierf toen ik vier jaar was; ik bleef alleen met mijn vader achter en heb een een zame jeugd gehad. Ik werd al vroeg naar kostschool gestuurd en toen ik als vol wassen meisje weer thuiskwam, was mijn vader invalide. Hy leefde erg teruggetrok ken, had behoefte aan stilte en rust om zich -heen en wilde nooit, dat we gasten hadden. Ik was jong en hield zooals te be grijpen is, van vroolijkheid en vertier, dus ik voelde me heelemaal niet op mijn plaats Maar ik ging af en toe bij mijn kostschool vriendinnen logeeren en toen ik bij één van haar een deel van den zomer door bracht ontmoette ik den man, met wien je mij in Birmingham hebt getroffen. Ik kende hem onder den naam Jules Caspien; later noemde hij zich Rolande Lespard. Ik was bijna meerderjarig, maar die man met zijn Don Juan-manieren bracht mijn hoofd geheel op hol. Zijn buitengewoon knap uiterlijk, zijn vlotheid, enfin zijn heele, suggestieve, charmeerende manier van doen maakte een onweerstaanbaren indruk op mij. Later ben ik hem natuurlijk in een ander licht gaan zien. Je moet namelijk weten, dat ik van mijn mceder een niet onaan zienlijk vermogen heb geëerfd, waar ik toen spoedig zelf de beschikking over zou krijgen, en daar had hij het, zooals ik al spoedig begreep, op voorzien. Ik was ro mantisch en een beetje geëxalteeerd, zooals jonge meisjes kunnen zijn, vooral als een dergelijke charmeur haar pad kruist en toen hij mij voorstelde om zonder dat ie mand er iets van wist, te trouwen en in het.buitenland te gaan wonen, vond ik dat prachtig. Toen je mij met hem zag, was ik net drie uur onderweg, en alles zou ge gaan zijn zooals hij het zich had voorge steld, als hij niet op het station gearres teerd was en jij mij niet die waarschuwing had gegeven. Nu zie je, Dessie, waarvoor jij mij bewaard hebt. Ik schaamde, me achteraf zoo, dat ik me niet bekend wilde maken, maar ik heb altijd aan je gedacht als aan een goede engel. Wat moest het een bittere ontgooche ling voor je zijn geweest, zei Dessie vrien delijk. Natuurlijk, maar het was alsof ik uit een droom was wakker geschud. Er is geen sterveling behalve jy, die van dat avon tuur afweet. Je zag er toen niet zoo bleek en gedrukt uit als nu, maar sterk en vol zelfvertrouwen. Het was alsof er iets inspi- reerends lag in de frissche kracht, die van je heel persoon uitging, en dat zwijgende contract was al voldoende om het goede in mij op te wekken. Maar ik had het ge voel, dat ik al te ver was gegaanen toen kwam je terug met je dringende waarschuwing om te vluchten. Ik deed het, vrijwel zonder een woord tegen je te zeg gen, ik schaamde me te diep. Je hebt me van een verschrikkelijk lot en van op spraak en schande gered. Dessie, en nu ben ik hier gekomen om op mijn beurt jou de helpende hand toe te steken. Dat is wel het minste wat ik kan doen. Want ik weet dat je moeilijkheden hebt, die tot afschu welijke consequenties voor je kunnen lei-, den en Tom heeft me genoeg verteld om me te dóen begrijpen, dat dezelfde man, die mij bijna in het ongeluk had gestort, de oorzaak is van jouw ellende. Tusschen haakjes. Tom heeft natuurlijk geen idee, dat we elkaar al eerder hebben ontmoet. Dessie huiverde en zei toen langzaam en haast toonloos: Het was een samenloop van omstan digheden, dat hij de robijnen in mijn tasch heeft gestopt, legde miss Davenant uit. Doordat jij die steenen had, heeft hij je natuurlijk in zijn macht gekregen. Ja, het is dezelfde man. Ja, beaamde Dessie op flauwen, wei felenden toon. En ik.... Waoht even voor je verder gaat, ver zocht de bezoekster. Laat ik je eerst ver tellen, wat ik er van weet. Het is overigens niet veel. Later hoorde ik naturulijk, wie die Caspien was en ik volgde de verslagen van het proces, nadat hij voor den moord op zijn oom gearresteerd was. Drie jaar daarna kwam hij bij me. Het was na dat bezoek, dat ik je den tweeden brief stuur de. Zooals je je herinnert wist ik, toen ik je den eersten keer schreef, nog niet d?t de robijnen in mijn tasch zaten. Enfin, om op zijn bezoek terug te komen, zijn macht over my was volkomen verdwenen; ik dreigde hem de deur uit te laten zetten als hij het ooit waagde mij te komen opzoe ken. Maar het was niet om mij te doen, doch om de steenen. Ik herinnerde mij niet meer, dat hij, zooals hij zej, mij een sigarenkoker in bewaring had gegeven en ik had ook geen reden om aan zijn mede- deeling te twijfelen: het motief was duide lijk genoeg. Hij deed het natuurlijk, om dat de robijnen, als hij gearresteerd mocht worden, bij mij gevonden zouden worden en niet bij hem. Ik heb er geen idee van, hoe ze in zijn bezit kwamen. Vermoedelijk heeft hij ze gestolen, hij is er schurk ge noeg voor. Hij is een groote schurk, bevestigde Dessie. Ze bewaarde angstvallig het stil zwijgen over hetgeen zij zelf van de her komst der robijnen wist. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 7