OMGEVING RIJNSTREEK DINSDAG 18 FEBRUARI 1941 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. fl OP DE BOLLENBEITRS. Opvallend is het, dat men van de inzen ders, die andere jaren ongeveer een kwart gedeelte van „Bloemlust" bezetten, thans zoo weinig bemerkt. C. van Zij verden en Co., Hillegom, had wel de grootste inzending waaruit wy noe men: Bic. President Lebrun, welke variëteit ook door W. A. Philippo, Heemstede, in gezonden was, de Leedsii Daisy Schafer, de mooie Jonquil Lady Hillingdor, helder geel en Inc. Dick Wellband welke minder in den smaak viel. G. Lubbe en Zn., Oegstgeest, liet Inc. Scarlet Perfection zien. P. J. de Groot, Noord wijk, had deze keer een groote gele trompet Golden Astnagel genaamd, waarvan de trompet opmerkelijk wijd geopend was en zeer sterk gekarteld. Mooi was ook de Bic. Svalband van Gebr. Topper, Hillegom en de Trompet Peeriers Gold van G. B. van Rhijn, Noordwijk. De kisten met Poëtaz Richard Tauber van Gebr. Nijssen te Santpoort trokken door hun rijkdom aan bloemen en sterke, niet onaangename reuk. In tulpen was deze keer iets meer ver scheidenheid. Naast de collectie van Frans Roozen Lzn., Vogelenzang, waarin speciaal opviel Fringed Beauty, een dubbele tulp, gekroesd in rood en geel, had W. Lemmers, Lisse, voor eenige goede potten, zooals Bar- tigon rose mave, de schitterende helder roode Darwin All Bright en de bekende Philip Snowden. A. Lemmers, Lisse, had de roode darwin Hamburgia naar Haarlem gebracht en zijn plaatsgenoot A. v. d. Zwet had een rose Darwin welke hij gaarne Rival genoemd zag. D. van Egmond vroeg weer de aandacht voor T. T. Red Signal. Dat kleine bollen groote bloemen kunnen geven liet J. F. v. d. Berg, Anna-Paulowna zien met e.v.t. Brandenburg; rood en geel. Deze had ook T. T. Spitsbergen, wit. D. W. Lefeber en Co., Lisse, had de prachtige Tulipa forsteriana Princeps inge zonden. Een bijzondere kleur rood. Braam en Zoon, Heemstede, hadden suc ces met M. T. Extase, donker rose. De rose Wm. Pitt van G. A. Verdegaal, Noordwijkerhout, was nog niet geheel op grootte. A. Lefeber bracht voor den derden maal de collectie Hyacinthen-zaailingen. Een prestatie. Bijzonder was de inzending van C. G. van Tubergen Jr., Haarlem. Minuscule kleine cyclamen plantjes. Zeer lief. Ook liet deze firma zien Eranthys pannetifida, een nieuwe witte winter-aconiet uit Japan ge ïmporteerd. HILLEGOM „Crescendo." De R.K. Harmonie „Cres cendo" gaf in de concertzaal van „Flora" voor donateurs en muziekliefhebbers haar jaarlijksche uitvoering. De belangstelling was best. Bij de opening werd van be stuurszijde medegedeeld, dat onder de. wer kende leden nogal grieppatiënten zijn, ter wijl ook meerdere leden afwezig zijn door arbeid elders. De dirigent, de heer Dik uit Leiden, hiermede rekening houdend had het programma niet te zwaar ge maakt. Daardoor slaagde de uitvoering uit nemend. De 10-jarige Cor Oorschot ver tolkte zijn partijen op de fluit zóó correct, dat hij veel voor de toekomst belooft. Na de pauze kwam de heer J. van Tongeren met een liedje en een praatje, waarmee hij veel succes had. „Crescendo" kan over haai uitvoering alleszins tevreden zijn en blijft aller steun verdienen. Vergaderingen. Volgens de rechter lijke, thans geldende indeeling der gemeen ten, ressorteert Hillegom voor Kantonge rechtzeken niet meer onder Haarlem, doch onder Leiden. Voor verzoeken tot het hou den van vergaderingen e.d. wende men zich dus niet meer tot den Procureur-Generaal van Justitie te Amsterdam, doch tot diens ambtgenoot te Den Haag. Geboren: z. van N. van Egmond-van Wijk z. van G. Hi de Groot-Weijers d. van B. van Vliet-Gaa^tra. Ondertrouwd: T. Douma en M. E. Hilleger H. M. Hulkenberg en A. C. Preenen G. van Kesteren en P. S. van Dyke. Getrouwd: G. van Nieuwpoort en B. Swets. Overleden: A. J. Klinkenberg m. 33 j. M. de Rooy wed. van H. Huis vr. 78 j. M. de Graaf, echtg. van S. Bossen vr. 63 j. L. de Vries m. 89 j. J. C. Eevers m. 61 j. Gevestigd: J. A. van As, Prins Hen- drikstr. 15 C. J. de Boer, Treslongstr. 8 H. J. van Gils, Hoofdstr. 109 J. Hoek stra, Wilhelminalaan 4 P. J. Langelaan, Burg. Pontstr. 51 Th. P. M. Leegwater van der Meer, Meerstr. 160 Th. Schou- ten-Res, Looster weg II 147 H. J. M. van Velzen, Brouwerlaan 17. Vertrokken: A. van Houten naar Schiedam J. A. Nieuwenhuizen met ge zin naar Tilburg C. A. Rusman naar Heemstede. KATWIJK Secretaris-bedrijven. Sinds het ver trek van den heer Ir. Doets, secretaris der bedryven, bleef deze functie vacant. Zulks op verzoek van den gemeenteraad, die eerst wilde weten of de nieuwe directeur der bedrijven deze functie al dan niet noodig oordeelde. De nieuwe directeur schijnt de ze vraag bevestigend te hebben beant woord, want op de ingediende begrooting voor 1941 komt een post voor van 2200. ten behoeve va'n een te benoemen secretaris der „J^edrijven. Onderscheiding. De heer Volbeda Jr., die in October 1940 tijdens het donkere avonduur een drenkeling ontdekte in het Galgewater te Leiden, zich toen geen oogenblik bedacht en gekleed te water sprong, waarna hij de drenkelinge veilig aan wal mocht brengen, werd dezer dagen op het gemeentehuis ontboden waar de burgemeester hem onder toepasselijke woorden het loffelijk getuigschrift van het Carnegie-heldenfonds uitreikte. Distributiekosten. De kosten voor de distributie worden voor deze gemeente voor 1941 begroot 10650.—, n.l. 2100.— voor huur, onderhoud, verlichting en ver warming gebouwen, 1300.— aan kantoor behoeften en 7250.— aan salarissen. Het Rijk vergoedt hiervan 85 pet., zoodat 15 pel. voor rekening der gemeente blijft. Zes personen zijn er thans werkzaam terwijl er nog een vacature is van leerling-typist- schrijver op een wedde van 500. Politie. Wegens een reeds plaats gehad hebbende uitbreiding van het politiekorps zullen geen z.g. „zomeragenten" meer be noemd worden. KATWIJK AAN DEN RÏJN V crplegingsf onds. De vereeniging „Verplegingsfonds" hield onder leiding van haar voorzitter, den heer B. van der Jagt, haar 18e jaarvergadering. De secr., de heer A. Wassenaar, bracht het jaarverslag uit, waaraan we het volgende ontleenen. Het ledental was aan het einde van het jaar gestegen tot 654 (vorig jaar 633), waarvan 401 (v.j. 388) betalende leden, verdeeld over 145 gezinnen. Bij het Operatiefonds zijn aangesloten 133 gezinnen met 586 le den. Gedurende 1940 werden 13 leden (v.j. 12) in het Acad Ziekenhuis verpleegd. Het aantal ligdagen bedroeg 337 (v.j. 236), het geen een gemiddelde is van 26 ligdagen (v.j. 19). Het Operatiefonds behoefde het afgeloopen jaar geen enkele uitkeering te doen. Uit het jaarverslag van den penningm., den heer Jac. Vliegenthart Jzn., stippen we het volgende aan: De ontvangsten be droegen 1296.22, de uitgaven ƒ1360.36, zoodat er een nadeelig saldo geboekt werd van 64.14 (v.j. een batig saldo van 183.56). Het bezit der vereeniging be draagt thans 1901 54. De inkomsten van het Operatiefonds waren ƒ318.13, de uitga van 30.04, batig saldo 288.09; bezittin gen 812.17. De heer P. Slingerland bracht namens den Raad van Toezicht gunstig verslag uit omtrent het nazien van de boe ken en bescheiden. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende heeren G. Varkevisser, Jac. Vlie genthart Jzn. en P. de Vries Pzn. herko zen. Als lid van den Raad van Toezicht werd herkozen de heer Abr. van Beelen. Na uitvoerige bespreking werd besloten voortaan geen uitkeering meer te verlee- nen bij opname in de psychiatrische kli niek van het sanatorium „Rhijngeest". Het bestuursvoorstel om het aantal lig dagen en de contributie vast te stellen als in het vorig jaar, n.l. 60 ligdagen en een contributie van 6 cent per lid en per week, werd met alg. st. aangenomen. De uitkee ring voor het Operatiefonds werd bepaald op een maximum van 65.per geval. Contributie 1 cent per lid en per week. De vastgestelde vergoeding voor tramgeld, Röntgenfoto's en bestraling werd gehand haafd. Hierna sluiting. NOOTDORP DE GEVAARLIJKE OVERWEGEN. Flikkerlichten in werking. Eindelijk is het ijverige werk van burge meester H. C. A. M. Schölvinck bekroond en heeft Nootdorp aan zijn beide hoogst gevaarlijke onbewaakte spoorwegovergan gen de meest moderne waarschuwingssig nalen. De eerste werd in werking gesteld op 27 Januari j.l. voor de spoorlijn den Haag- Utrecht en de tweede werd gistermorgen 11 uur in gebruik genomen voor de spoor baan Den HaagRotterdamHofplein. Burgemeester Schölvinck die vergezeld was van den hoofdingenieur van de Ned. Spoorwegen, stelde het signaal in werking in bijzijn van politie en vele belangstellen den. Het is te hopen, dat de Veenweg thans voldoende beschermd is en Nootdorp geen dooden meer te betreuren zal hebben. In den loop der jaren zijn hier ongeveer 20 menschenlevens te betreuren geweest, die het slachtoffer werden van het systeem der onbewaakte overwegen. Het is dus al leszins te verklaren, dat burgemeester Schölvinck met gerechtvaardigde voldoe ning op het slagen van zijn actie voor plaatsing van deze waarschuwingsinstallatie kan terugzien. Deze zelfwerkende seinen geven steeds een wit flikkerlicht met 45 flikkeringen per minuut wanneer geen trein op komst is. Als echter wel een trein in aantocht is wordt het witte flikkerlicht veranderd in rood licht met 90 flikkeringen per minuut en gelijktijdig luiden van een bel. Mocht het roode flikkerlicht gestoord zijn dan verschijnt een oranje-licht dat echter niet zal flikkeren. NOORDWIJK Geboren: Evertje Riekje, d. van J. Plaatzer en A. Mulder Johanna Adriana Huberta, d. van H. C. v. d. Holst en J. A. Winters. Getrouwd: J. A. Hoogendoorn en M. v. Beelen Af Eecen en T. Bregman. Overleden: Maria Magdalena v. Pa rijs 72 j., geh. met G. V. v. Leeuwen Adrianus v. d. Berg 64 j., geh. met M. E. A. Zoutenbier Christiaan Johannes Buschman 46 j. ongeh. Theodorus Braam 75 j., geh. met M. C.E. v. d. Berg. OEGSTGEEST U.D.O.-nieuws. Aangezien de voet bal nu reeds geruimen tijd stil ligt en de leden langzamerhand van elkaar gaan vervreemden, ligt het in "het voornemen om morgen Woensdag 19 Februari een bij eenkomst te beleggen in het Patronaat voor alle leden, zoowel senioren als junioren en adspiranten.- Deze bijeenkomst heeft ten doel het leggen van meer contact tussdhen de leden onderling, wat zeer zeker nood zakelijk is voor het verkrijgen van een goeden clubgeest, waarop een hechte ver eeniging opgebouwd kan worden. Daarom noodigen wij alle leden dringend uit, deze bijeenkomst te bezoeken; de aanvang is ge steld op half acht, terwijl na het „offici- eele" gedeelte nog tot 9 uur een ge zellig samenzijn zal volgen, waaraan ver schillende attracties verbonden zullen zijn. Ook degenen, die zich misschien als lid willen opgeven, zijn hartelijk welkom. N.B. De heeren bestuursleden en juniorenleiders worden verzocht te 7 urn- aanwezig te willen zijn voor het houden van eenige voorafgaande besprekingen. RIJNSBURG Bloemenhandel. Bij een grooten aan voer waren de prijzen der getrokken bol- bloemen ook in den afgeloopen week goed: Voor tulpen noteerden we per dozijn in centen: Bartigom 3844 cent, Le Notre 2327 cent, Zenober 2124 cent, Rijzen de Zon 2428 cent, Golden Karvest 4043 cent, La Matalas 1518 cent, Crown Im perial 2225 cent, Edith Eddy 33—37 cent, Mr. van der Hoef 3538 cent, Oranje Nas sau 3841 cent, Murillo 2528 cent, Peach Blossom 2730 cent, Theeroos 3033 cent, Mr. Hubergen 2225 cent, Telescopium 2529 cent, King om the Yellow 1720 cent, Sonja, 1619 cent, Prins van Oos tenrijk 19—22 cent, Generaal de Wet 2731 cent, Copland 2023 cenc, Rose Copland 2327 cent, Brillant Star 1619 cent, Al- lard Pierson 1417 cent, Witte Valk 20—23 cent, Pelikaan 2226 cent, Tournesol 15 18 ceint, Diadeem 1619 cent, Krelage 17 -20 cent, Courone d'or 2125 cent, Vic- toir d'Olivierre 2023 cent. Albino 2629 cent, Iris 2124 cent, Corona 2629 cent, Vuurbaak 2023 cent, Grand due 3438 cent, La Reine 1317 cent, La Reine Max 1720 cent, Zenith 2024 cent, Fred Moore 1317 cent. Narcissen per dozijn. Golden Spur 911 cent, Victoria 1214 cent, King Alfred 1215 cent, Glory 1113, Poetaz Pierson 1518 cent, Laurens Koster 11 14 cent, Carly Surprise 911 cent, Helios -012 cent, Hyacinthen per 100: Gertru de 3.00—3.40, Pink Pearl 2.70—3.10, Lieber 1.802.20, Bismarck 4.405.20, Garribaldi 1.502.10, L'lnnocence 4.70 6.90. Crocussen per 100 2060 cent, Con- vallaria's per 100 1.902.20. VOORSCHOTEN L. T. B. De L.T.B. hield haar jaarver gadering, welke o.m. werd bijgewoond door pastoor en kapelaan. Door kapelaan Zoutenbier werd een toespraak gehouden. Vervolgens had de installatie plaats van den zeereerw. heer pastoor tot geestelijk adviseur. De voorzitter stelde voor den heer L. C. de Jong, die 20 jaar lang, vanaf de oprichting secr.-penningm. der vereeni ging is geweest, te benoemen tot eerelid, wat met algemeene stemmen wordt aan genomen. Door den penningmeester werd rekening en verantwoording gedaan. De inkomsten waren 246.43, de uitgaven 64.'l0, dus een batig saldo van 182.33. Dit batig saldo is hoofdzakelijk verkregen, doordat eenige leden gratis schapen ge weid hebben voor de kas. Deze leden wor den door den voorzitter bedankt, als ook de heer P. M. v. d. Krogt voor het inkoopen en verkoopen dezer schapen. Verschillende leden gaven zich op om ook dit jaar scha pen te weiden. Bij de bestuursverkiezing, werd de voorzitter G. v. d. Hulst herkozen met alg. stemmen. Bij de uitloting van het vaandelfonds zijn uitgeloot de nummers 12, 46, 41, 81, 43, 85, 72, 1. Daarna gratis ver loting van gereedschappen en planten (zonder nieten). WARMOND Huisbroei. De prijsuitreiking heeft Woensdagavond om half acht plaats, dus niet Dinsdagavond, zooals eerst vermeld was. ZOETERMEER Voetbal. Zaterdagmiddag speelde Brinkers 1 tegen Esvo 1. Dit was een niet spannende wedstrijd. Bij de rust was de stand 00 en ook in de tweede helft wist geen van beiden partijen een doelpunt te behalen, zoodat men eindigde met 00. Zondagmiddag speelde DWO 1 tegen WHL 4, onder zeer ongunstige weersom standigheden. Het veld was glad. Het eer ste kwartier was DWO het meest in den aanval, maar langzamerhand kwamen de gasten er beter in en namen de leiding 01, doch spoedig maakte Vonk gelijk 11. Nu was het oogenblik gekomen waar op DWO de buit binnen had kunnen halen, maar door slecht schieten gingen meerde re kansen verloren. De gasten brachten in- tusschen de stand op 12 tengevolge van een fout van de DWO-backs die op een lijn bleven staan. De rust kwam met 13. Na de rust speelde DWO met de wind in den rug, maar door beter spel van de gasten leverde dit voordeel niets op. Inte gendeel de gasten brachten spoedig de stand op 14. Wel maakte DWO er 24 van, maar de gasten speelden steeds veel beter. Beiden partijen maakten nu nog twee doelpunten, zoodat DWO verloor met 46. ALKEMADE Geboren: Cornelis Johannes Leonar- dus, z. van J. J. Bontje en A. J. Zwetsloot Maria Johanna, d. van J. H. Heijer en J. Engel Catharina Adriana, d. van Jac. E. Spierenburg en J. C. Huigsloot Elisa beth Jacoba Adriana, d. van G. J. v. d. Meer en C. M. v. Zeil Alida Maria, d. van W. L. v. Klink en J. M. v. Amsterdam Adrianus Petrus, z. van M. Kennis en J. Th. Zoet Petrus Franciscus en Wil helmus Petrus, z. van C. F. v. d. Berg en M. K. v. Seggelen Johanna Clasina, d. van L. v. Es en C. A. v. Zoen Josephina Maria, d. van E. J. Akerboom en M. W. Zoet. G e h u w d: J. Spruit 42 j. en J. M. Koek 30 j. C. S. de Jong 26 j. en A. J. Bak ker 25 j. Overleden: J. Senne 77 j. A. Zandbergen 62 j. M. M. Witjes lj. J. N. Los 77 j. J. C. v. d. Meer 76 j. M. C. Waake 81 j. Vertrokken: J. Pijnacker en gezin naar Leiden M. J. v. Benten naar Haar lem G Willems naar Oegstgeest H. C. v. d. Klaauw naar Woubrugge H. W. J. Logher naar Den Haag H. A. M. v. d. Bosch naar Wassenaar L. J. den Hollan der naar Breukelen W. J. Zoetendaal naar Voorburg. BOSKOOP Volksbond. Gisteravond kwam de R.K. Volksbond afd. Boskoop, bijeen voor haar jaarvergadering in het R.K. Verenigings gebouw. Deze vergadering werd geopend door den voorzitter, den heer G. v. Capel. De jaarverslagen gaven een eenigszins som ber beeld van het afgeloopen vereenigings- jaar. O.m. werd vermeld het afscheid van den oud-voorzitter, den heei P. v. d. Staak. Een warm woord van hulde aan dezen voorzitter, die lange jaren den Volksbond, afd. Boskoop, omhoog gestuwd heeft en zijn geheele persoon steeds voor het werk gaf. De penningm. verdiende ouk een woord van hulde, omdat hij ondanks de moeilijke om standigheden der leden de kas op peil had weten te houden er. de tering naar de nering had weten te zetten. Een batig saldo van 63.42H- De begrooting voor 1941, welke hierna behandeld werd, kon de algemeene goedkeuring der leden wegdragen. De af tredende bestursleden, de heeren W. Hou- dijk, en H. de .Lange werden herkozen, ter wijl in de plaats van den heer Rosbergen werd gekozen de aeer A. de Vogel. In de acties welke zullen worden gehouden, is het nuttige met het aangename vereenigd. Allereerst zullen de zinnen wat kunnen worden verzet op een vroolijken feest avond, welke na Paschen zal worden ge geven. Dan zal opnieuw getracht worden om in Boskoop de gelegenheid open te stellen voor de sociale school. Reeds vorig jaar is deze zaak besproken en alles was kant en klaar, toen de oorlog een spaak in het wiel stak. We zullen hopen, dat ditmaal dit belangrijke punt geen nieuwe moeilijk heden zal ondervinden. Zij zal zeker in een algemeene behoefte voorzien. Na een opwekkend woord van den gees telijk adviseur, kapelaan B. Voets, werd deze geanimeerde en goed bezochte verga dering besloten. Geboren: Lena d. van J. de Kooter en E. G. Lagerweij Jan z. van M. Hoo gendoorn en N. C. v. Spanje. Getrouwd: J. J. v. Holsteyn 28 j. en C. R. Rijnbeek 29 j. Overleden. Antje var. Gemeren echt- genoote van A. Metselaar 74 j. Herman us Middelkoop 37 j. Mietje Zandvliet wed. van G. Belt 81 j. Dirkje Vis 76 j. Cornelis Overvliet 76 j. NIEUWVEEN Overleden: S. H. Romeijn, oud 84 j. Gevestigd: Th. A. L. J. van Reisen van Udenhout D. van der Pol van Haarlemmermeer E. G. M. Sonnenberg van Breda. Vertrokken: M. Atema naar Tiet- jerksteradeel E. W. Splinter naar Wassenaar. NOORDEN Wit-Gele Kruis. Het Wit-Gele Kruis, afdeel ing Noorden, heeft op de St. Fran- ciscuszaal haar jaarlijksche ledenvergade ring gehouden, welke vergadering slecht was bezocht. Uit het jaarverslag bleek, dat de verpleegster ongeveer 1500 bezoeken had afgelegd in het jaar 1940. De secretaris- penningmeester bracht een woord van dank aan den heer Splinter, die gedurende den tijd, dat de secr. in militairen dienst was, diens taak heeft vervuld. Verdei bleek dat het ledental 143 bedraagt. Uit het financieel verslag bleek, dat de inkomsten hadden be dragen 802.97H en de uitgaven 773.31, zoodat er een batig saldo is van 29.66)^. De financieele commissie had de rekening goedgekeurd. Daarna verkiezing van drie aftredende bestuursleden en wel de hee ren Th. Pieterse en S. Splinter en mej. Ber- gonje, die alle drie werden herkozen. Bij de mededeelingen werd nog medege deeld, dat er plannen bestaan om een cur sus te geven in het verplegen van zieken aan huis, bestaande uit 5 leseen van 2 uur of 10 lessen van één uur. Deze cursus zou komen op een bedrag van f 15 en voor de leden kosteloos worden gegeven, voor niet- leden tegen betaling. Dit punt werd nog be sproken en men voelde daar wel wat voor. OUD-ADE Tooneeluitvoering. Zondag j.l. gaf de R. K. Tooneelclub Oud-Ade, onderafdeeling van de Mariacongregatie haar jaarlijksche uitvoering. De zeereerw. heer pastoor sprak een hartelijk openingswoordje. Bovendien zagen wij onder de aanwezigen de weleerw. Dom. L. v. Leeuwen, O.S.B. Behalve de PAUZE LOOFT DEN HEER. Uit het Boek der Psalmen, ps. 103 v. 1—5: Looft den Heer, myn ziel Heel mijn binnenste zijn heilige Naam; Loof den Heer, mijn ziel, En vergeet zijn tallooze weldaden niet! Hij is het, die al uw zonden vergeeft, En al uw zwakheid geneest; Die uw leven behoedt voor het graf, U kroont met genade en ontferihing Die al uw verlangens bevredigt, En als een adelaar uw jeugd verjongt! congreganisten waren tal van belangstel lenden opgekomen. De zaal was dan ook totaal uitverkocht. Een bewijs dat de ver wachtingen hoog gespannen waren. Geluk kig is niemand teleurgesteld, want de spe lers hebben hun beste beentje voorgezet en 't moet gezegd worden: er is door de jonge spelers een pracht prestatie geleverd, 't Is vrijwel onmogelijk hier de diversfe spelers afzonderlijk te bespreken, want vanaf Jaap tot en met de traditioneele po- litie-agent is door alle spelers er blijk van gegeven dat zij niet alleen hun rol perfect kenden, maar ook aanvulden en keurig wisten te vertolken. Deze avond is wat spel betreft inderdaad een succes gewor den. De aanwezigen hebben volop genoten van deze dosis vitamine-Q. ZOETERWOUDE Wit-Gele Kruis. Gisterenavond hield de vereeniging het Wit-Gele Kruis de jaarvergadering. De heer Joh. Vlasveld, tweede voorzitter, leidde de vergadering en herdacht het overlijden van den heer C. H. de Boer, den onvergetelijken voorzitter, die nu 22 jaar geleden met ons het Groene Kruis oprichtte, daarna de omzetting tot het Gele Kruis tot stand bracht, de R.K. Wijkverpleging stichtte en later deze bei de vereenigingen tot een organisatie ver bond in het Wit-Gele Kruis. Voor zijn zielerust werd gebeden. De secr.-penningm., de heer H. J. J. A. Smeets, bracht het jaarverslag uit, waar aan wij ontleenen, dat het ledental van 406 tot 415 geklommen is, n.l. 13 van 20 ets. 71 van 15 ets. 252 van 10 ets. en 17 van 5 ets. per week. Door dr. Wybo Kortmann werd voor de afdeeling E.H.B.O. weder een cursus gegeven, welke door 38 personen gevolgd werd, van wie 24 een examen af legden en 20 het diploma verwierven. De afdeeling telt thans 46 leden. Het mate riaal werd 289 maal in bruikleen gegeven. De wijkzuster heeft 2416 bezoeken ge bracht bij 87 patiënten. Ook vermeldt het verslag een rapport van de T.B.C. huis- bezochtten. In sanatoria werden 5 patiën ten verpleegd. In 23 gezinnen werd de kraamverpleging verzorgd en 10 keer werd hulp na overlijden gegeven. Het rapport maakt ook melding van de zuigelingenzorg het maatschappelijk werk, dat door de wijkzuster verricht wordt. In den loop van het jaar moest de wijk zuster Hoogeveen wegens ziekte vervangen worden. Het bestuur betuigt zoowel voor zuster Hoogeveen als zuster van Wereld de volle tevredenheid voor de vervulling van haar schoone taak. De rekening van de T.B.C.-bestrijding komt nu aan de orde: ontvangsten: sub sidies rijk 364.32, gemeente 320. provincie 453.prov. vereeniging voor T.B.C.-bestrijding 414.10, burgerlijk armbestuur, Bijzonder armbesturen en particulieren voor bijdragen tot uitzending naar sanatoria 4123.50, Emmacollecte 34.78, diversen 11.70, nadeelig saldo 179.91, totaal 5903.69. Uitgaven: nadeelig saldo 1939 36.24, salaris wijkzuster en verzekeringen 691.74 verpleegkosten in sanatoria 5005.20, materiaal 13.42, lighallen 72.50, pro paganda 36.40, drukwerk 10.10, diver sen 38.09, totaal 5903.69. Aan het financieel verslag van het Wit- Gele Kruis ontleenen wij als kort verslag Ontvangen: van de T.B.C.-bestrijding verzekeringskosten 91.74, salarissen 780.18, onkosten 30.78, contributiën 2363.60, kraamverpleging vergoedingen 103.50, hulp na overlijden 21.50, totaal 3416.55. Uitgaven: Fonds Peperzak 100.ver zekeringen 170.43 materiaal 1.00, sala rissen 2587.80, contributiën 77.10 af schrijving op materiaal (50 327.90, netto winst 48.25, totaal 3416.55. Namens de commissie belast met het onderzoek van de rekening brengt de rap porteur lof voor het goed beheer en bui tengewone toewijding waardoor het mo gelijk is geweest zooveel voor de zieken te doen. De aftredende bestuursleden Jac. de Jong en Joh. Vlasveld worden herkozen en in de vacature ontstaan door het over lijden van den heer C. H. de Boer wordt bij enkele candidaatstelling gekozen de heer A. J. van Bennekom. Tot afgevaardigden naar de vergadering van den „Z.H. Bond worden gekozen de heeren P. C. Paardekooper en Joh. Vlas veld. De begrooting voor de T.B.C.-bstrij- ding wordt vastgesteld aan inkomsten op 5587.25, uitgaven 5870.tekort 282.75. By de rondvraag werd de vraag gesteld of voor uitzending door de ver eeniging naar een sanatorium de patient lid moet zijn. Hierop werd geantwoord, dat zulks niet noodzakelijk is. Het bestuur be veelt het in die gevallen aan de uitzending over het Wit-Gele Kruis te laten loopen omdat daarmede geldelijke voordeelen te bereiken zijn. Hierna wordt de vergade ring gesloten. In de hierna gehouden be stuursvergadering is de zeereerw. heer G. J. Klaverweijden tot voorzitter van de vereeniging gekozen.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 6