yfc iefp*r,ti9 NIEUWS DINSDAG 18 FEBRUARI 194! DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; 2.50 per kwartaaL Bij onze agenten 20 cent per week; 2.60 per kwartaal. Franco per post 2.95 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïll. Zondagsblad 9 cent. Advertentiën: 32 cent per regel. Ingezonden mededeelingen difbbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 55 cent per plaatsing, alléén Woensdag en Zaterdag. Weerbericht ZONS OP- EN ONDERGANG. Zon onder 6.58 uur Dinsdagavond. Zon op 8.49 uur Woensdagochtend. MAANSTANDEN. 18 Februari: Dinsdagnacht om 2.17 komt de maan op en gaat Dinsdagmiddag om 12 uur onder. (Laatste kwartier). 19 Februari: Woensdagnacht om 3.28 komt de maan op en gaat Woensdagmiddag om 12.42 onder. 20 Februari: Donderdagmorgen om 4.33 komt de maan op en gaat Donderdagmid dag om 1,31 onder. 21 Februari: Vrijdagmorgen om 5.30 komt de maan op en gaat Vrijdagmiddag om 2 27 onder. 22 Februari: Maan komt Zaterdagmorgen om 6.19 op én gaat Zaterdagmiddag om 3,27 onder. 23 Februari: Maan komt Zondagmorgen om 7 uur op en gaat Zondagmiddag om 4.33 onder. 24 Februari: Maan komt Maandagochtend om 7.35 op en gaat om 5.39 Maandagna middag onder. 25 Februari: Maan komt Dinsdagmorgen om 8.05 op en gaat om 6.46 Dinsdagnamid dag onder. ^3IIOIIOIIOIIOIIOIIO<IOIIOIIC-_ 0 Verduisteringstijden 0 0 Er Is bepaald, dat er verduisterd moet worden tusschen zonsonder- 0 0 tang en zonsopkomst. n - U Deze tijden zijn voor hedenavond en morgenochtend: U 0 ZONSONDERGANG Q 6.58 uur y jj ZONSOPKOMST Q y 8.49 uur Q y Tuwchen dez. beide tijden dient Q Q er dus verduisterd te worden. -DIICDIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIcP Aanmeldingsplicht voor beroepsofficieren VOOR INWONERS VAN ZUID-HOLLAND OP 24 EN 25 FEBRUARI Zij moeten een vragenlijst invullen De Weermachtbevelhebber in Nederland heeft den aanmeldingsplicht voorde ont slagen beroepsofficieren der voormalige Ne der landsche Land- en Zeemacht gelast. Alle beroepsofficieren der voormalige Ne- derlandsche Land- en Zeemacht, die sinds 14 Mei den actieven dienst hebben verla ten, zijn verplicht zich aan te melden. Vrij gesteld van deze aanmelding zijn enkel en alleen die beroepsofficieren, die in actie ven dienst van het Hoofdregelingsbureau en het Regelingsbureau Departement van Defensie staan. Voor de aanmelding moet de aanmel- dingsplichtige persoonlijk op het bureau van den stafofficier der Ordnungspolizei bij den gevolmachtigde van den Rijkscom missaris voor de provincies verschijnen en wel in die provincie, waar de aanmeldings- plichtige zijn woonplaats heeft. Bij de aan melding moet een vragenlijst in duplo in gevuld worden. De aanmeldingsplichtigen der provincie Zuid-Holland op 24 en 25 Februari 1941 in Den Haag, Wehrmachtsheim, Kazernestraat 38 B, als volgt: Beginletters van den familienaam A—E: 24 Februari 912 uur. Beginletters van den familienaam FK; 24 Febr. 1518 uur. Beginletters van den familienaam LR: 25 Februari 912 uur. Beginletters van den familienaam SZ: 25 Februari 1518 uur. Ieder aanmeldingsplichtige moet zich le- gitimeeren door het toonen van het legiti matiebewijs en zijn acte van aanstelling; bovendien moet hij twee pas kort geleden in burgerkleeding gemaakte pasfoto's me debrengen. Indien een aanmeldingsplichtige op den voorgeschreven dag van aanmelding niet verschijnt, of de vragenlijst onvolledig of onjuist invult, dan worden de strafbepa lingen van de verordening van den Rijks commissaris voor het bezette Nederlandsche gebied nr. 20 van 7 dezer van kracht, wel ke openbaar zijn gemaakt in het Verorde ningenblad, stk 5, van 10 Februari 1941. DE LEIPZIGER MESSE IN HET VOORJAAR. 6500 EXPOSANTEN. Europapress meldt uit Leipzig: De Leip- ziger Messe zal in het voorjaar van 2 tot 7 Maart a.s. gehouden worden en brengt een volledig en veelomvattend aanbod van afgewerkte producten in de 24 messehallen der binnenstad. Het aanbod op de Leipziger Messe geeft een uniek beeld van de Duitsche prestaties op het gebied van verbruiksgoederen. Uit alle takken van bedrijf zijn de vooraan staande zaken met een keur van collecties vertegenwoordigd. In totaal moet op 6500 exposanten worden gerekend. Uit dit zeer groote aantal blijkt duidelijk, dat de Duit sche verbruiksgoederenindustrie zich ten volle bewust is van de taak, die zij nu heeft na het wegvallen van Engeland en Frankrijk op de Europeesche markt. De oorlog en de hierdoor veroorzaakte blok kade van het vasteland van Europa hebben de economische betrekkingen der Europee sche landen verstevigd, waardoor als het ware een Europeesche economische ge meenschap in opkomst is. Deze vindt haar centrale markt op de Leipziger Messe. Hier is het geheele goederenaanbod, dat de afzonderlijke landen kunnen aanbieden, vertegenwoordigd. Niet alleen industrie producten worden tentoongesteld, doch ook een overzicht van de grondstoffen zal worden gegeven. De navolgende staten he'bben toegezegd met collectieve stands vertegenwoordigd te zullen zijn: België, Bulgarije, Denemar ken, Finland, Iran, Italië, Joegoslavië, Ne derland, Noorwegen, Roemenië, Zweden, Zwitserland, Slowakije, Spanje, het Pro tectoraat Bohemen en Moravië en het Ge- neraal-Gouvemement. Behalve met hun collectieve stand zijn de navolgende lan den ook nog met afzonderlijke expositie's vertegenwoordigd: Bulgarije, Denemarken, Zweden, Hongarije, Finland, Italië, Joego slavië, Nederland, Noorwegen, Roemenië, het Protectoraat en het Generaal Gouver nement. Van de landen, die geen collectie ve stand hebben, worden Turkije en Grie kenland met afzonderlijke deelnemers ver wacht. Ook ditmaal zal Italië de grootste collectieve stand innemen. Dit land geeft een bijzonder interessant overzicht van zijn afgewerkte producten en vertoont een rijke keus van zijn landsproducten. Bijzondere belangstelling verdient de deelname van de Sovjet-Unie, die sedert den herfst van 1940 weer tot de regelmati ge exposanten te Leipzig behoort en vooral grondstoffen tentoonstelt. Ook Spanje vindt men na een lange onderbreking weer op de Leipziger Messe. De nauwe economi- Douair. baron van Wassenaer van Rosande-Van Sypesteyn. t In den ouderdom van bijna 87 jaar is overleden jkvr. M. A. van Sypesteyn, douairière J. D. baron van Wassenaer van Rosande, schoonmoeder van den commis saris van Zuid-Holland jhr. mr. dr. H. A. van Kamebeek. Zij was oud-hofdame. Haar teraardebstelling zal Woensdag 19 deze? te 12 uur op Oud Eik en Duinen geschieden. KERKNIEUWS HET VEERTIG-JARIG JUBILEUM VAN ALGEMEEN OVERSTE BROEDER CASPAR Heden herdacht de eerw. Broeder Cas par, overste van de Congregatie van O. L. Vr. van Zeven Smarten en hoofd der Bis schoppelijke Nijverheidsschool te Voorhout, zijn veertig-jarig klooster jubileum. Gisteravond om kwart voor zes werd de jubilaris door de huisgenooten van de B. N. S. op feestelijke wijze ontvangen. De feestelijkheden werden ingezet met een plechstig Lof, gecelebreerd door Rector L. M. v. d. Griendt. Hedenmorgen om 10 uur was de kapel van het Moederhuis tot in de uiterste hoeken gevuld met familie leden, broeders en leerlingen van de school. De plechtige H. Mis van dankbaarheid werd opgedragen door Pastoor A. J. J. Leusen van Zoetermeer, broeder van den jubilaris, tot intentie van de geestelijke en tijdelijke belangen van jubilaris en congregatie. De celebrant werd geassisteerd door pas toor W. J. Warmenhoven van Voorhout, als diaken en rector L. M. v. d. Griendt als subdiaken. Het mannenkoor voerde op verdienstelijke wijze de driestemmige H. Mis van Perosi uit, waarna om 12 uur de receptie van de bewoners van het huis en de leeraren van de school plaats vond. Bij de H. Mis waren ook aanwezig de hoogeerw. heer Deken van Noordwijk, J. H. Borsbocir., de edelachtb. heer G. F. W. van Berckel, burgemeester van Voorhout en dr. H L'ots. Hedenmiddag om 1.15 uur werd de re ceptie voor andere belangstellenden ge houden. Hc denmid^ag om 4.30 uur had een plech tig aanklof plaats. Tijdens de receptie werd door de leer lingen der school muziek ten gehoore ge bracht. VOETGANGERS, dc oogen open, niet op den rijweg, maar op het trottoir moet ge loopen! Vereeniging voor Veilig Verkeer. De grootste besparing op Uw f stroomrantsoen verkrijgt U door het 1 gebruik van de beste en zuinigste 1 lampen ooit door Philips vervaardigd PHILIPS sche betrekkingen, die bestaan tusschen Duitschland en Z.O. Europa, teekenen zich af in de voltallige deelname van de Z.O. Europeesche staten aan de Leipziger Mes se. Zij zien in de ontwikkeling van deze betrekkingen een toenemende zekerheid voor hun eigen afzet. Ook de Noord-Euro- peesche staten hebben zich met hun bui- tenlandschen handel veel sterker dan voor heen ingesteld op het vasteland van Euro pa. Het zelfde geldt voor Nederland en België. Zwitserland verschijnt ditmaal met een belangrijk grooter expositie, terwijl de collectieve stand van Iran ook de bijzonde re aandacht verdient. Zij vinden allemaal op de Leipziger Messe de beste gelegen heid om hun uitvoer te bevorderen, de bin- nenlandscbe behoefte te dekken en zich over wederzijdsche aanvullingsmogelijkhe den te oriënteeren. Op iedere jaarbeurs hebben de inlichtin- genbureaux zich in de zeer groote belang stelling van den exposant en den inkooper mogen verheugen. Het grootste gedeelte van deze inlichtingenbureaux zal weer in een „Messedienst" vereenigd zijn, hetgeen reeds sinds eenige jaren een belangrijke verbetering blijkt te zijn. Rond 40 offi- cieele, semi-officieele en commercieele in lichtingenbureaux zijn hier vertegenwoor digd, waaronder talrijke rijksbureaux, in ternationale kamers van koophandel enz., zoodat de exposanten en de inkoopers op de jaarbeurs de gelegenheid hebben, om zonder tijdverlies zich te laten inlichten over in- en uitvoerkwesties, in- en uitvoer rechten, deviezenvoorschriften, contingen ten enz. HOE EEN HOND EEN GEWONDE OPSPOORT. Zoowel tijdens den veldtocht in Polen als tijdens de gebeurtenissen in het Noor den hebben de honden buitengewone dien sten verricht. Op grond hiervan worden de honden dan ook op het oogenblik in Duitschland op groote schaal opgeleid voor den dienst in het leger. Het vierbeenige materiaal wordt zorg vuldig geselecteerd. In de eerste plaats wordt er op gelet, of de honden niet bang zijn voor geweer- en geschutvuur en of zij een behoorlijke snelheid hebben. Is dit examen met goed gevolg doorstaan, dan worden de honden verder gedresseerd voor hun toekomstigen werkring. De honden, die niet reageeren op den reuk, hebben het voordeel, dat zij gebruikt worden op een vast traject, doordat men hen dit traject laat afleggen, waarheen zij door hun geleider worden gebracht. De honden, die wel volgens hun reukzin te werk gaan, worden aangewend tusschen twee beweeglijke punten, waartusschen vooraf door middel van een bepaalde stof een route is afgeteekend. Bijzondere aandacht wordt gewijd aan de honden, die belast zijn met den verple gingsdienst. Zij hebben tot taak om, vooral bij nacht, op een uitgestrekt gebied ver wonden op te sporen. Deze honden zijn zoo danig gedresseerd, dat zij, zoodra zij een gewonde hebben gevonden, het ovale stuk je leder, dat aan hun halsband hangt, in den bek nemen en naar hun „leider" terug- keeren. Deze weet daardoor dadelijk dat de hond een gewonde heeft gevonden, neemt het dier aan de lijn en laat zich door dezen naar de plek voeren, waar de ge wonde ligt. Het is zonder meer duidelijk, dat de dressuur van het dier niet alleen veel tijd en moeite kost, doch dat de dresseur ook van dieren moet houden. Bij voorkeur worden er dan ook soldaten voor gekozen, die uit hoofde van hun vroeger beroep herders, sportmen, boschwachters, enz. verondersteld kunnen worden, verstand van en liefde voor dieren te bezitten, zoo dat de hond spoedig zeer gehecht is aan zijn nieuwen „baas". Agenda LEIDEN. Zaterdag, Kon. Ned. Toonkunstenaars Ver. en Leidsche Stud. Werkgemeen schap voor Muziek, Vioolsonaten Mozart door Carl Flesch, Kleine Stadszaal, 2.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 15 Februari 20 uur tot Zaterdag 22 Fe bruari 8 uur waargenomen jloor: de Apo theek „Tot Hulp der Menschheid", Hooi gracht 48, Tel. 21060 en de Doeza-Apotheek Doezastraat 31 Tel. 21313. Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsche Apotheek Wilhelminapark 8 Tel. 26274. KAPELAANSBENOEMING „HARTEBRUG"-PAROCHIE. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot kapelaan aan de paro chie O. L. Vr. Onbevlekt Ontvangen, den weleerw. pater P. B. Dijkstra (pater Re- demptus O.F.M.), als opvolger van pater van Heusden zaliger gedachtenis. Pater Dijkstra geb. 25 October 1904 te Bolsward, trad in de Orde der Minder broeders in 1923 en is in 1930 priester ge wijd. Van 1930 tot 1936 is pater Dijkstra te Maastricht directeur geweest van het St. Franciscus Liefdewerk, daarna is hij benoemd tot kapelaan aan de St. Rosalia- kerk te Rotterdam, welke functie hy heeft uitgeoefend tot de bekende verwoesting van deze kerk. BELGISCHE AVOND DER N. R. V. In de bovenzalen van café-restaurant „De Harmonie" aan de Breestraat hield de afd. Leiden van de N. R. V. gisteravond een Belgischen avond, waar als spreker optrad de heer A. C. Dijkman uit Den Haag, lid van het hoofdbestuur. De afdeelingsvoorzitter, de heer J. v. d. Horst, opende te ruim half acht de bijeen komst en leidde hierna den spreker in. De heer Dijkman liet den aanwezigen aan de hand van eenige films de schoon heid van Oud-België zien, o.m. d.e beiaar den van Mechelen, Gent en Brugge en de Memlinck-schilderijen in het St. Jans Hos pitaal te Brugge. Spr. verduidelijkte een en ander in een vlotte causerie, hij wekte ieder op na den oorlog België spoedig weer eens te bezoe ken. Er is gelukkig in België veel schoons gespaard. In Doornik en Kortrijk is welis waar veel verwoest, maar andere steden, o.a. Gent, zijn geheel intact gebleven. De voorz. bracht bij de pauze den heer Dijkman, die vertrekken moest, hartelijk dank voor zijn causerie. In het tweede gedeelte van den avond werden eenige films vertoond, welke in opdracht van de Belgische regeering voor de wereldtentoonstelling te New York wer den vervaardigd en welke o.m. in beeld brachten de Belgische folklore, het Carna val te Binche en de Belgische kust met haar schoone badplaatsen. TWEEVOUDIG JUBILEUM BU DE Fa. BEUTH Heden was het 25 jaar geleden, dat mej. Jacoba Corba en de heer Corn. Wetselaar, bij de N.V. v/h R. M. Beuth en Zonen alhier in dienst traden. Mej. Corba is het eerste meisje bij deze N.V., dat haar zilve ren jubileum herdenkt. De jubilarissen werden per auto van huis gehaald en nadat mej. Corba bloemen wa ren aangeboden werd zij door den direc teur der firma, dr. S. Th. Holst Weber in hartelijke bewoordingen toegesproken. Na dat hij eerst in herinnering had gebracht op welke aardige wijze zij bij de firma in dienst was gekomen, schetste hij de jubi- laresse als een ijverig en plichtsgetrouw meisje, dat steeds met groote voortvarend heid en lust haar werk deed. Speciaal in het vullen der gewatteerde dekens was zij zeer bekwaam en zij heeft zich in dit vak dusdanig weten op te werken, dat zij gevoeglijk als een voorbeeld voor haar mede-arbeidsters gesteld kan worden. De firma mag trots op zulke arbeidskrachten zijn en de heer Holst Weber sprak daarom de hoop uit, dat zij nog langen tijd in ge* zondheid haar werkzaamheden bij de firma zou mogen verrichten. Daarna werd de heer C. Wetselaar toe gesproken. De directeur schetste „Kees" als een stillen en zwijgzamen man. Hij zal steeds aan het werk blijven, onverschillig wat er ook gebeurd. Speciaal in den tegen- woordigen tijd is dit van belang. Voor zijn machine heeft hij gevoel en indien er iets aan mankeert, blijft hij op zijn post en weet erger te voorkomen. Kees is een vlijtig werkman en zeer zeker een voor beeld voor zijn mede-arbeiders. Hierna werd'den jubilarissen het Diplo ma van de Nederlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel aangeboden, alsmede het gebruikelijke couvert met in houd, waarna de eerewijn werd rondge diend. Na in de directeurskamer gehuldigd te zijn, volgde een huldiging der jubilarissen door het personeel. De meesterknecht der firma, de heer J. Overduin en de meester knecht M. Brittijn spraken daarbij woor den van gelukwensch, waarna den jubi- larisssen eenige huidhoudelijke en persoon lijke geschenken werden aangeboden, het geen dankbaar werd aanvaard. Daarna kregen de jubilarissen vrijaf om den ver deren dag in huiselijken kring door te brengen. ONEERLIJKE BESTELLER AANGEHOUDEN. Door de politie is in arrest gesteld een besteller bij de P.T.T., zekere A. K., die zich schuldig had gemaakt aan diefstal van een pond roomboter uit een postpakket. RESIDENTIE-ORKEST. 4e Abonnements-concert. Het 4e abonnements-concert van het Re sidentie-orkest onder leiding van Frits Schuurman, zal plaats vinden Zondagmid dag 23 Februari a.s. in de Stadsgehoorzaal. Het programma bevat werken van Joh. Brahms en Rich. Strausz. Soliste is Hen- riëtte Bosmans die zal spelen: Burleske van Rich. Strausz, met orkestbegeleiding. De wethouders van Onderwijs, van Sociale Zaken en van Financiën zijn ver hinderd morgen spreekuur te houden. CARL FLESCH MOZART VIOOL-SONATEN Onder auspiciën van de Nederlandsche Toonkunstenaars-vereeniging en Leidsch Studenten Werkgemeenschap voor Muziek geeft Carl Flesch a.s. Zaterdagmiddag 22 Februari in de Kleine Stadsgehoorzaal een uitvoering van Mozart Vioolsonaten, bespro ken en gespeeld. Aan den vleugel: Hans Brandts Buys. JUFFROUW TE WATER GERAAKT. Gisteravond te kwart over negen is de 24-jarige mej. J. L., wonend aan de Mid delstegracht 133, slachtoffer van de duis ternis geworden. Zij was in het gebouw Pniël geweest en bij het verlaten daarvan wilde zij het brug getje over de gracht overloopen om aan de andere zijde te komen. Zij geraakte even wel te water. Op haar hulpgeroep snelden de behanger L. C. de Ru en de colporteur J. de Ru, die zich' in de nabijheid b.evonden, onmiddellijk toe en spoedig brachten zij de drenkelinge door handreiking op het droge. De dokter van den E. H. D. verleende haar in haar woning eerste hulp. Oogen- schijnlijk had zij weinig letsel bekomen, doch ter observatie werd zij meegenomen naar het Acad. Ziekenhuis, alwaar zij he dennacht is overleden. BEGIN VAN BRAND. Gisteravond te 7.50 uur is de politie- brandweer met een motorspuit uitgerukt naar het perceel Boerhaavelaan 30, be woond door dr. V. Het bleek, dat de dienst bode in de achterkamer op de eerste etage aan het strijken was geweest, doch daarbij het brandend strijkijzer op de vloer had laten staan. De bewoners slaagden er even wel in uitbreiding van het vuur te voor komen en de brandweer kon zich tot het nablusschen bepalen. VERDACHTE KOFFERTJES. Een petroleumventer uit Leiden had buiten de distributie om 84 pond koffie in bezit weten te krijgen. Hij wilde dezen voorraad tegen- hooge prijzen verkoopen ver van de stad zijner inwoning. Daartoe kocht hij een kaartje naar Venlo. Maar verder dan Den Haag is de man niet ge komen. Toen hij daar op aansluiting stond te wachten, vroegen twee rechercheurs wat de groote valiezen, die de Leidenaar zoo angstvallig bewaakte, wel bevatten. De ponden koffie zijn in beslag genomen en tegen den petroleumventer is proces-ver baal opgemaakt wegens poging tot prijs opdrijving. TE LAAT OP STRAAT. Vannacht zijn door de politie drie perso nen aangehouden, die zich in den verboden tijd tusschen 12 en 4 uur op straat bevonden. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijvingen: 7602. L. de Pater en Zoon, Nieuwkoop, Noorden- scheweg A. 373. Riet- en Ruigthandel. Venn.: N. A. de Pater en L. de Pater, Nieuwkoop. 7601. Firma C. Goedhart en Zoon (B.P.) Alphën aan den Rijn, Hoorn 128. Handel in bouwmaterialen. Venn.: Chr. Goedhart, Voorburg (H.V.). en H. Th. Goedhart, Alphen aan den Rijn. W ij z i g i n g: 1477. Firma Gebr. Nou- wens. Voorschoten, Voorstraat 55. Smede rij en handel. Uittr. E.: L. B. Nou wens, Voorschoten. N.E.: H. C. Nouwens, Voor schoten. 2169 Wasch- en Strijkinrichting „Rhijn- zigt". Leiden, Morschweg 130. Overl. E.: A. P. Gadri, Leiden, dd. 25 Jan. 1941. 3601. Fa. P. Laman, Leiden, Hoogewoerd 93. Sigarenmagazijn. Overl.: E.: Wed. J. C. Laman Vos, Leiden, dd. 7 Febr. 1941. 6277. Jb. Dubbelaar. Katwijk aan Zee, Voorstraat 70b. Lood- en zink werker, gas- en waterleiding. Overl.: E.: J. Dubbelaar, Katwijk aan Zee, dd. 14 Dec. 1940. N.E.: J. W. Dubbelaar, Katwijk aan Zee. Burgerlijke Stand LEIDEN. Geboren: Marianne Bertranda Cor nelia, dr. van F. Hogedoorn en M. J. Hoo- genboom Berendina Wilhelmina Juliana dr. van A. de Vries en B. Meijering Klaasje dr. van A. Bogaard en L. v. d. Linden Henricus Jacobus z. van C. Moe- rings en M. C. J. Roest Jacobus z. van J. Distelvelt en C. v. Tongeren Bernar- dus Johannes Maria, z. van M. F. Cozijn en C. M. Silvester Willebrordus Jacobus Adrianus z. van P. H. C. Vintges en J. W. v. Klink Aline Johanna Irene, dr. van A. v. Wieringen en C. v. Doorn Anna Maria, dr. van W. v. d. Huyzen en C. J. den Dopper Antonia dr. van H. Kluivers en A. v. d. Meel Geertruida Elisabeth dr. van J. J. Doove en C. C. v. Staveren Catharina Johanna dr. van W.- F. v. Ton geren en C. den Oude Elisabeth dr. van A. Kooreman en K. Schreuder Maria Louise dr. van J. P. Boersma en T. Sjoerds Jacoba Suzanna dr. van R. v. Zwieten en H. v. Dalfzen. Ondertrouwd: D. Fakkel, jm., 22 j. en E. v. Rossum, jd., 17 j. Overleden: J. Blanken, zn., 3 mnd. I. Schaafsma, vr., 77 j. A. de Best, hsvr. van C. Hoek, 47 j. M. Borst, m., 43 j. H. Kwakernaak, m., 65 j.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 2