Kwaliteit ffisss wint altijd! NIEUWS ZATERDAG 15 FEBRUARI 1941 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. Z Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; ƒ2.50 per kwartaal. Bij onze agenten 20 cent per week; 2.60 per kwartaal. Franco per post ƒ2.95 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïll. Zondagsblad 9 cent. Advertentiën: 32 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens ,30 woorden, 55 cent per plaatsing, alléén Woensdag en Zaterdag. Weerbericht ZONS OP- EN ONDERGANG. Zon onder 6.53 uur Zaterdagavond. Zon op 8.55 uur Zondagochtend. Zon onder 6.55 uur Zondagavond- Zon op 8.53 uur Maandagochtend. MAANSTANDEN. 15 Februari: Maan gaat Zaterdagmorgen 10.22 onder en komt Zaterdagavond 11.44 op 16 Februari: Zondagochtend 10.52 gaat de maan onder. 17 Februari: Maan komt op 's nachts, om 1.02 uur en gaat Maandagvoormiddag om 11.23 onder. 18 Februari: Dinsdagnacht om 2.17 komt de maan op en gaat Dinsdagmiddag om 12 uur onder. (Laatste kwartier). 19 Februari: Woensdagnacht om 3.28 komt de maan op en gaat Woensdagmiddag om 12.42 onder. 20 Februari: Donderdagmorgen om 4.33 komt de maan op en gaat Donderdagmid dag om 1,31 onder. 21 Februari: Vrijdagmorgen om 5.30 komt de maan op en gaat Vrijdagmiddag om 2 27 onder. 22 Februari: Maan komt Zaterdagmorgen om 6.19 op en gaat Zaterdagmiddag om 3,27 onder. 23 Februari: Maan komt Zondagmorgen om 7 uur op en gaat Zondagmiddag om 4.33 onder. 'ZD II CD 11 CD II CD 11 CD 11 CD 11 CD II CD 11 CD 11CL. Verduisteringstijden Er is bepaald, dat er verduisterd moet worden tussehen zonsonder- Q zang en zonsopkomst o Deze tyden zijn voor hedenavond jr en morgenochtend: ZONSONDERGANG 6.53 uur. Q ZONSOPKOMST y 8.55 uur. n Tussehen deze beide tijden dient Q er dus verduisterd te worden. 'tOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIcP Ontheffing- één derde inkomsten belasting AAN HEN DIE LOONBELASTING BETALEN. De Staatscourant van heden bevat het reeds aangekondigde besluit van den se-' cretaris-generaal van het departement van Financiën tot uitvoering van het besluit op de loonbelasting. Volgens artikel 1 wordt aan dengene, die in de belastingen naar het inkomen over het belastingjaar 1940/'41 is aange slagen uitsluitend ter zake van opbrengst van in dienstbetrekking verrichten arbeid en vóór 1 Mei 1941 inkomsten geniet, wel ke aan de loonbelasting zijn onderworpen, op zijn verzoek een ontheffing van zijn aanslag verleend over vier maanden. Artikel 2 bepaalt, dat aan dengene, die in de belastingen naar het inkomen .over het belastingpaar 1940/'41 is aangeslagen mede ter zake van opbrengst van in dienst betrekking verrichten arbeid en vóór 1 Mei 1941 inkomsten geniet, welke aan de loonbelasting zijn onderworpen, op zijn verzoek een ontheffing op zijn aanslag wórdt verleend ten bedrage van de be lasting over vier maanden, welke verschul digd zou zijn geweest, indien hij uitsluitend opbrengst van in dienstbetrekking ver richten arbeid had gencten. De aldus be rekende ontheffing mag echter niet het bedrag van een ontheffing" van zijn aan slag over vier maanden overtreffen. Artikel 3 luidt: indien wegens een feit, dat zich vóór 1 Januari 1941 heeft voor gedaan, in gevolge artikel 95 der Wet op de inkomstenbelasting 1914 ontheffing wordt verleend, wordt de ontheffing in ge volge de vorige artikelen berekend over de opbregnst van in dienstbetrekking ver richten arbeid, welke in het overgebleven belastbaar inkomen, bedoeld in het twee de lid van het genoemde artikel, is begre pen. In afwachting van de totstandkoming van de in artikel 1 van het Besluit op de loon belasting 1940 bedoelde enkele inkomsten belasting wordt ter zake van feiten, welke zich na 31 December 1940 voordoen, geen ontheffing in gevolge hoofdstuk 13 der Wet op de inkomstenbeléreting 1914 ver leend. Numerus clausus voor Joodsche studenten Met verordeningenblad bevat een ver ordening van den rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied betref fende Joodsche studenten. Volgens artikel 1 heeft deze verordening betrekking op: 1. Personen, die zich op grond van de verordening no. 6/1941 betreffende den aanmeldingsplicht van personen van ge heel of gedeeltelijk Joodschen bloede die nen aan te melden, met uitzondering van diegenen, die slechts van één naar ras vol- joodschen grootouder in den zin van be doelde verordening stamen; 2. Personen, die tot de Joodsch-kerke- lijke gemeenschap behooren. Artikel 2 bepaalt: De inschrijving van bovenbedoelde personen aan Nederlandsche universi teiten en hoogescholen wordt bij door den secretaris-generaal van het depar tement van onderwijs, wetenschap en cultuurbescherming te geven voor schriften beperkt. Een dergelijke persoon, welke niet aan een Nederlandsche universiteit of hooge- school is ingeschreven, kan volgens art. 3 eerst na verkregen toestemming van den secretaris-generaal van het department van onderwijs, wetenschap en cultuurbe scherming tot een examen of tentamen aan een Nederlandsche universiteit of hoo- geschool worden toegelaten. Deze verordenening treedt in werking op den dag harer afkondiging. Voorts bevat het verordeningenblad een uitvoeringsbesluit van den secretaris-tg»3- neraal van het departement van opvoe ding, wetenschap en cultuurbescherming, waarin wordt bepaald, dat de in artikel 1 van de verordening bedoelde personen, die zich voor het studiejaar 1941/1942 aan een Nederlandsche universiteit of hoogeschool willen laten inschrijven, daarvoor, de goed keuring van genoemde secretaris-generaal behoeven. Het verzoek om goedkeuring moet uiterlijk 31 Maart 1941 bij den secre taris-generaal worden ingediend. Indien bedoelde personen nog nimmer aan een Nederlandsche universiteit of hoo geschool waren ingeschreven, worden zij, zoolang niet anders is bepaald, niet inge schreven. Dit besluit treedt heden in werking. Daarom naar: C. F. MEERPOEL's Naaimachinehandel Alléén Breestraat 171 5762 VEREENIGING „KATHOLIEK LEIDEN". Bestuursleden der aangesloten organisa ties brengen wij bij dezen in herinnering morgenochtend (Zondag) tijdig aanwezig te willen zijn. Zooals men op de toegezon den convocatie heeft kunnen lezen begint de lezing over „God en het kin d", wel- ké wordt gehouden door den zeereerw. heer II. H e 1 m e r, Redemptorist, in de „Harmonie", Breestraat alhier om 11 uur precies. Alleen toegankelijk voor bestuursleden der aangesloten organisaties, op vertoon van hun toegangsbewijs. EERSTE LEIDSCHE HULPBANK Aan het verslag der balans met verlies- en winstrekening der Eerste Leidsche Hulp bank over 1940 ontleenen we, dat in 1940 in totaal 573 aanvragen (v. j. 621) zijn inge komen tot een bedrag van 61.015(v. j. 64.730.—). Afgelost werd een bedrag van 54.034.71 en per 31 December stond uit de som van 36.293.31. Op de rekening reserve-debiteuren moest een bedrag van 387.19 als onin baar worden afgeschreven. Deze rekening werd verhoogd met de rente ad 384.05, zoodat zij thans met een bedrag van 9.985.26 op de balans voorkomt. De exploitatierekening sloot met een voor- deelig saldo van 98.01, waarvoor de reke ning „Kantoorgebouw" werd gecrediteerd. Op de rekening „Kantoorgebouw" werd 101.99 afgeschreven, zoodat het gebouw voor 4.000.op de balans komt te staan. Het resteerend winstbedrag ad 56.77 wordt overgeboekt op nieuwe rekening. DE LAKENHAL Het Stedelijk Museum „De Lakenhal" is door een verheugende schenking in het be zit gekomen van een werk van den Leid- schen schilder P. J. Teske. Het schilderij stelt voor het portret van een man op oude ren leeftijd. Naast het Stilleven dat het Mu seum van dezelfden schilder reeds bezit, laat dit werk ook de capaciteiten van den heer Teske op het gebied van het portret voortreffelijk uitkomen. Vanaf heden is deze aanwinst tentoongesteld in de afdee- ling moderne schilderkunst. OUDHEIDKUNDIG ONDERZOEK TE RHENEN Vanwege het Rijksmuseum van Oudheden Evenals te Middelburg en te Rotterdam zal ook te Rhenen op het thans open lig gende terrein in de oude binnenstad een onderzoek worden ingesteld naar de sporen van de oudste bewoning dezer plaats. Dit onderzoek zal op verzoek van de rijkscom missie voor het oudheidskundig bodem onderzoek worden verricht door het Rijks museum van Oudheden hier ter stede in samenwerking met den dienst voor den wederopbouw en met het rijksbureau voor de monumentenzorg. De werkzaamheden zullen Maandag 17 Februari beginnen en onder leiding staan van den conservator dr. F. Q. Bursch. BINNENBRANDJE Gisteravond te 7 uur werd een binnen brandje ontdekt in het perceel Verwer- straat 27 A, bewoond door het bejaarde echt paar B. Des morgens te half twaalf had de 70-jarige B. het bed opgemaakt, terwijl hij een pijp rookte. Niet onmogelijk is, dat er toen een vonk in het bed is gevallen, welke tenslotte het bed in brand zette. Toen B. het vuur ontdekte heeft hij het met behulp van een benedenbewoner met eenige em mers water gebluscht. Drie wollen dekens, een bedsprei en het bed zelf verbrandden evenwel grootendeels. De politie-brandweer behoefde geen dienst te doen. KERKBERICHT Zondag, Sexagesima. Te 6 uur, half 8, 9 en 11.30 uur Gelezen H.H, Missen; te 10.15 uur Hoogmis; te 12.30 uur Maria-congre- gatie, hoogste afdeeling jongens; te 4 uur Maria-congregatie, laagste afd. Meisjes; 's Avonds te 6 uur vergadering der Derde Orde, waarna kort lof. Maandag, 's avonds te 6 uur Lof voor de overledenen van het Zielenboek, Tevens gelegenheid om te Biechten. Dinsdag, te kwartier voor 8 uur Gez. H. Mis ter eere van den H. Antonius van Padua; waarna uitstelling en zegen met het Allerheiligste. Te 10 uur Veni Creator èn plechtige huwelijksmis, ''s Avonds te 6 uur Lof ^er eere van den H. Antonius. Na het Lof Franciscaansche rozenkrans voor Maria Cornelia van Ansem wegens de Derde Orde. Woensdag, 4e der zeven Woensdagen t.e.v. den H. Joseph, '.s'Avonds 6 uur Lof. Vrijdag,te 4 uur Biechthooren voor de schoolkinderen; 's Avonds te 6 uur Lof en Oefening van den H. Kruisweg. Zaterdag, 's morgen te 8.20 uur Alg. H. Communie voor de schoolkinderen; 's namiddags vanaf 4 uur gelegenheid om te Biechten tot half 9 uur. Zondag a.s., Algemeene H. Communie voor de K.J.C. en Maria-congregatie. Geveilde perceelen. Ten overstaan van notaris mr. H. M. A. Coebergh, alhier: het winkelhuis en erf met afz. bovenwo ning Maredijk. 92/92a in bod: 5000, koo- per de heer F. Brongers qq. alhier voor: 5.140; het winkelhuis en erf Haarlemmer straat 223 in bod: 4.300, kooper de heer N. J. Moonen qq. alhier voor 4.600. Het pakhuis en erf uitkomende aan den Oude Rijn 96a in bod: 500, kooper de heer P. de Jongh qq. voor 900. Het huis met schuur en erf Hoefstraat 35, uitkomende aan de Jan van Houtkade in bod: 3.700, kooper de heer E. van .Starkenburg qq. te Oegstgeest voor: 4.025. Het huis, waar in café, Lange Mare 47, met pakhuis uit komende aan de Caeciliastraat in bod: 1.500, kooper de heer P. C. M. van Üijk qq. te Oegstgeest voor: 1.925. Ten overstaan van notaris H. M. Mar- kusse alhier: Het huis met tuin, Rijn- en Schiekade 66 in bod: 4.Ó50, kooper de heer C. H. van der Drift qq. alhier voor: 4.325. Het huis en erf Oude Vest 33a hoek Lijsbet- steeg in bod: 3.800, kooper de heer H. J. C. A. Ramakers e.a. alhier voor: 4.000. Het huis en erf Oude Vest 33c in bod: 4.700, kooper de heer F. Brongers qq. al hier voor: 4.7Ö0. Het huis en erf Oude Sin gel 18 na verhooging in bod: 4.000, kooper de heer E. van Starkenburg qq. te Oegst geest voor: 4.050. Het huis en erf Rapen burg 101 in bod: 3.600, kooper de heer T. Beeuwkes qq. alhier voor: 3.825. Het huis en erf Rapenburg 114 in bod: 2.750, kooper de heer J. L. Fritschi qq. te 's Gra- venhage voor: 2.820. Het winkelhuis Le vendaal 157 in bo"d: 2.200, kooper de heer W. van Muiden qq. te Zoeterwoude voor: 2.500. Het huis met bovenwoning en erf Kolfmakersteeg 14 in bod: f 1.550, kooper de heer D. Verboom qq. alhier voor: 1.600; Het huis en erf Oude Rijn 152 in bod: 1.700, kooper de heer J. C. Livingston qq. alhier voor: 1.700. Het huis Rembrandt- straat 3 na verhooging in bod: 1.600, koo per de heer E. van Starkenburg qq. te Oegstgeest voor: 1.600. Het huis en erf Borgerstraat 3 in bod: 2.750, kooper de heer A. Reijngoud qq. alhier voor: 2.750. Het huis en erf Tollenstraat 1 in bod: 1.500, kooper de heer J. J. van Soest qq. alhier voor 1.640. Het heerenhuis met tuin Watersteeg 4 in bod: 7.000 en het huis Korte Raamsteeg 79 in bod: 1.750 zijn niet gegund. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g e n: 800. W. F. Colpa, Lei den, Heerengracht 116, melkhandel. Overl. E.: W. F. Colpa, d.d. 29 Dec. 1940. 2609. N. A. van der Vaart, Leiden, Wol- steeg 2, café. Volmacht verleend aan: N. A. L. van der Vaart, Leiden (B.P.). 3715. P. Kempeneers, Leiden, Lage Rijn dijk 19a, groot- en kleinhandel in aard appelen; tevens goederenvervoer. Wijz. uitgeoef. bedr.: het goederenvervoer is d.d. 11 Febr. 1941 overgegaan aan J. A. Kem peneers. 7242. G. F. Rosa's Terrazzo's en Be tonwerken N.V., Leiden, van Baerlestraat 12a, hoofdz.: 's-Gravenhage, Pretorius- straat 4446. Het filiaal te Leiden is opge heven. 288. N.V. Houthandel v/h Firma Jacob Sprey, Alphen a. d. Rijn, Wijk Hoorn 194. Overl. Comm.: J. Sprey, Alphen a. d. Rijn. 1986. J. D. Wiersma, Leiden, Oude Vest 229, handel in goud en zilver. Overl. E.: Wed. H. Wiersma-Taris, Leiden, d.d. 8 Febr. 1941. Nieuwe inschrijvingen: 7600 Haagsche Leeskring, Oegstgeest, Emma- laan 81, hoofdz.: 's-Gravenhage, Vondel straat 9398, verhuren van leesporte feuilles. 7598. Dullaert's Ijzerhandel voorheen „De Ijzerhandel", Oegstgeest, de Kempe- naerstraat 11. E.: H. L. A. Dullaert, Den Haag. Gevolm.: L. L. Dullaert, Den Haag (B.P.) Het overzicht der vervoersopbrengst van de Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg Maatschappij N.V. gedurende Januari 1941 (ongecontroleerd) geeft de volgende cij fers: totaalopbrengst in 1941: 284.482, in 1940: ƒ318.779. Bij het gehouden examen te Den Haag door den Bond van Leeraressen bij liet Modevakondefwijs, slaagden voor coupeuse mej. Th. Somerwil; voor costumière mej. H. v. d. Kraan, leerlingen van mej. T. M. Goddijn, Korevaarstraat 47a. Bioscopen DE WILDERNIS ROEPT Lido. Het is in den tegenwoordigen tijd, nu alle verkeersmiddelen tot het uiterste ge perfectioneerd zijn, niet mogelijk om naar ons eigen Indië te reizen; de kans, om daar zonder paspoort of andere soeza naar Sumatra te trekken, al is het dan maar op door het wildste Wild-West verhaal of pen. De film „De Wildernis ro'ept" is. eigenlijk een documentaire, maar ze kan de door de wildste Wild-West verhaal of de moorddadigste detective bezwaarlijk in spanning worden overvleugeld. De toe schouwers zitten te springen en te huppe len op hun zetels van emotie en agitatie. Nu zal er bij de ergste en hevigste achter volging tussehen mensch en dier, die dikwijls omsloeg in een achtervolging tus sehen grijpgrage dieren en hollende men- schen, wel een film-trucje zijn toegepast anders zou het in de waagschaal stellen van zooveel menschen onverantwoordelijk en ontoelaatbaar zijn toch kan men er van verzekerd zijn, dat de leden Van de expeditie, die door de oerwouden van Sumatra trok, door eigen schuld, huive ring wekkënde ontmoetingen had met tijgers, panters buffels, wilde olifanten en krokodillen. De vrooiijke oogenblikken in dit jacht verhaal worden verzorgd door de aapjes. Ook is er een tragische geschiedenis ge weven door de roekelooze jacht-partijen. Deze tragische geschiedenis van men schen wekt echter, door een flinke over drijving van huilpartijen, evenzeer de lacntlust op als het verdriet van de aapjes. Het is een van de spannendste van de vele spannende films, die wij in den loop der jaien zagen. Een ander soort spanning, èen vrooiijke aaneenschakeling van komische verwikke lingen, wordt geboden na de pauze in „Kunnemann neemt het ervan". Een eer zaam ambtenaar van het kadaster vindt eer. bankbriefje, dat een uitgelaten en be middelde jongedame uit een trein heeft geworpen: „voor den gelukkigen vinder!" De ambtenaar zet een feestprogramma op touw zonder zijn vrouw natuurlijk. Op de film gaat men zelden uit met zijn eigen vrouw. Veel plezier beleeft Kunnemann niet de toeschouwers des te meer. Er is hartelijk gelachen over al die dwaze invallen en uitvallen van een drietal twee tallen, die door een samenloop van zelden voorkomende gebeurtenissen, in contact met elkaar komen. De thuiskomst van Kunnemannu denkt, dat er een matten klopper klaar staat. Maar Kunnemann heeft intusschen een hotel-rat ontmaskerd en daarmede een lief centje verdiend. Zoo dat mevrouw Kunnemann de mattenklop per rusten en met haar man, die be looft nooit meer zich op het gevaarlijke pad te zullen begeven, een huiselijk feest je viert. Van haar kant belooft de lief hebbende echtgenoote het huishouden niet te zullen verslonzen. Ook de twee andere echtparen die trouw bleven genieten tegen het einde van de film een ongestoorde veiligheid en rust. Een kostelijk verhaal. Het programma zou reeds zeer geslaagd zijn, maar als toegiftje komen nog Piet Brechts en zijn helpers grappige en onna volgbare acrobatische toeren verrichten. Een first class-nummer. Werkelijk buiten gewoon. Wijziging, adaevtentie- tevtief. De nieuwe omzetbelasting welke nu ook voor de dagbladen geldt alsmede de steeds zwaar dere lasten voor dagbladen, noodzaken ons de advertentie tarieven te wijzigen. Vanaf 15 Februari a.s. zullen wij derhalve onzen regelprijs met 2 cent verhoogen. Vanaf bovengenoemden datum zal de prijs van de Telefoontjes worden gesteld op 55 cent. DE DIRECTIE. Rex. DE STER VAN RIO De interessante en avontuurlijke rol prent „De Ster van Rio", is geheel geba seerd op de geschiedenis van een kostbare diamant, welke op onverklaarbare wijze verdwijnt. Deze steen wordt echter niet ge stolen om de groote waarde, doch uitslui tend omdat deze steen tussehen twee ge liefden werd uitgewisseld voor de overeen komst van een echtverbintenis. Het was gewoonte bij de bevolking in Rio, dat, als een jongeman een, vrouw ten huwelijk vroeg, hij haar een diamant moest over handigen, en zoo gebeurde het, dat Vin- cente, die een oogje had op de danseres Concha, de binnenlanden van Brazilië in trok, om een diamant te zoeken voor zijn bruid. Vol triomf kwam hij terug, met een flinke hoeveelheid gevonden steenen, waar van hij de grootste, welke ooit in Rio was 'gevonden, aan Concha overhaudigde. De mare, dat Vincente steenen had gevonden was hem blijktaai al vooruit geloopen, want als hij bij zijn thuiskoms. de steen aan Concha overreikt, vallen de agenten van Senor Felipe binnen en ontnemen hem en ook Concha de diamanten, omdat deze steenen waren gezocht op gronden, waaróp Senor Felipe concessie had. Vincente wordt gevangen gezet, maar Concha besluit, dat zij ten koste van alles haar steen terug moet hebben. Dit besluit brengt allerlei avon turen met zich mede, waarin Concha slaagt de steen, genaamd „De Ster van Rio", met behulp van van Jacoba op onverklaarbare wijze te doen verdwijnen op de diamanten- show te Amsterdam. Alles wordt in het werk gesteld om de steen terug te vinden, doch alles is tevergeefsch. Na vele ver wikkelingen komt de kostbare steen echter terug en met spanriing zullen zeker allen deze ontknooping gevolgd hebben. Voor de pauze draait er een mooie op name van de stad Boekarest en een Sym- phonie uit het Zwarte Woud, waarbij de prachtige natuur en de landelijke gewoon ten van de bevoiking karakteristiek worden uitgebeeld. Lüio^. „JIJ BENT MIJN LEVEN". „Jij bent mijn leven", luidt de Holland- sche titel van de film, welke deze week in -Lujtor draajt. De Duitsche titel staat er onder en luidt „Du bist mein Glück". Maar de Italiaansche versie van dit lied had men er even goed bij kunnen verme' 'en, want het wordt ten slotte toch iri het Italiaansch gezongen. En wel door den beroemden Italiaanschen tenor Benj amino Gigli. De maatschappij, welke deze film uitbracht, is en in geslaagd, dezen zanger, die terecht de opvolger van Caruso wordt genoemd, te en- gageeren. Een dergelijk buitenkansje komt niet eiken dag voor en het was dus zaak er een goed gebruik van te maken. Der halve moest Gigli zijn zangtalent ten volle ontplooien en rondom den zingenden Gi gli werd een verhaal gesponnen, dat hem in staat stelde, naar hartelust te zingen. Evenals in werkelijkheid is Gigli ook in het filmverhaal een beroemde zanger, alleen heet hij hier Mario Monti.'Hij is.gehuwd met een vrouw, die eerder gehuwd is ge weest met een zeKeren Scarpa, thans een verloopen sujet. Met dezen Scarpa had zij evenwel een dochtertje, waarnaar haar moederhart verlangt, doch dat door den wraakzuchtigen vader voor haar verborgen wordt gehouden. Terwille van zijn vrouw gaat Mario Monti op zoek naar dat meisje en hij vindt het in Duitschland, waar het verbonden is aan een opera. De heele ge schiedenis speelt zich dus af op het tooneel of achter de coulissen, tussehen opvoerin gen en repetities door. Er is dus gelegen heid te over om Benj amino Gigli te laten zingen en het publiek te laten genieten van zijn gouden stem, die reeds millioenen in verrukking heeft gebracht door naar gaaf heid van geluid, haar soepelheid van ex pressie, haar fabelachtige omvangrijk heid. Wie een liefhebber is van de edele zang kunst kan hier een grootmeester bewonde ren in tal van bekende aria's en liedj In het voor-programma is behalve™ journaal een tweetal een-acters opgenomen. De. een is een dol-komische klucht, getiteld „Om het geluk van Rosemarien" en de an dere is een documentaire film van het I glazen wasschersbedr ij f.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 2