[JJ De Liturgie der Kerk [jj Qemengdeffiexicfiten Schaduwen aan het aexteden RECHTZAKEN ZATERDAG 15 FEBRUARI 1941 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 TRAGISCH ONGELUK TE KLOOSTERZANDE. Voorbijganger door boom gedood. Gisterochtend is te Kloosterzande een tragisch ongeluk gebeurd. De 65-jarige timmerman Koster was op weg om de maat van een lijkkist te nemen. De man liep op een weg, waar men bezig was met het omhalen van boomen. Koster, die hard- hoorend is, heeft blijkbaar de waarschu wing niet gehoord, dat er op het oogenblik, dat hij passeerde, een boom zou worden ge veld. Hij werd hierdoor getroffen en was vrijwel onmiddellijk dood. ARBEIDERS ONDER ZAKKEN BEDOLVEN In het pakhuis van den fouragehande- laar te Loenen a d Vecht waren gister middag twee arbeiders bezig met het ver sjouwen van zakken, welke opgestapeld la gen. Plotseling gingen de zakken aan het schuiven, vermoedelijk doordat de man nen den ondersten zak wegtrokken Het gevolg hiervan was, dat zij den stapel op het lichaam kregen Eenige arbeiders snel den te hulp en konden de slachtoffers uit hun benarde positie bevrijden. Inmiddels was geneeskundige hulp ingeroepen. Bij den 28-jarigén W. Strijland kon men slechts den dood constateeren. De 46-jari- ge Stoker kon, na verbonden te zijn, naar zijn woning worden overgebracht. LIJK VAN VERMISTE GEVONDEN Aan het Ovensas, onder Dinteloord, is het lijk drijvende gevonden van den 73-jarigen H. van Aal, uit Roosendaal, die sedert Oude jaarsdag werd vermist. Hij was dien mor gen naar zijn werk, aan de Coop. Suiker fabriek Roosendaal, vertrokken en is toen, door de duisternis misleid, in de Roosen- aaalsche en Steenbergsche Vliet geraakt en verdronken. OPPERWACHTMEESTER TE LAREN VERMIST Sinds 12 Januari wordt de 31-jarige P. A. G., opperwachtmeester-administrateur bij den Opbouwdienst in de legerplaats bij Laren, vermist. Men vermoedt, dat hij een bedrag van 300 uit de kas van den Op- bouwdienst heeft meegenomen. De politie veïzoekt opsporing en voorgeleiding. Zijn signalement luidt: lang 1.92 meter, bleek, langwerpig smal gelaat, donker-bruine oogen, zwarte wenkbrauwen, zwart, eenigs- zins golvend haar, gekleed in blauw of grijs colbertcostuum, beige gabardine regenjas, grijs overhemd met wit stijf boord, blauw grijze wollen das, lage zwarte schoenen en blootshoofds. NA NEGEN MAANDEN BEHOUDEN THUIS Geheel onverwachts is een jongeman, N., uit Stampersgat, na een afwezigheid van ruim negen maanden, in den kring van zijn familie te Stampersgat teruggekeerd. N., die Belg is van nationaliteit, was voor het uitbreken van den oorlog in Nederland en België, in het Belgische leger gemobili seerd en is vervolgens tijdens den oorlog krijgsgevangen gemaakt en naar Duitseh- land overgebracht. Thans is hij met reeds duizenden andere Belgen uit de krijgs gevangenschap ontslagen en kon hij naar zijn dorp hier in West Brabant terugkeeren, waar hij met groote vreugde van familie, vrienden en kennissen werd begroet. INBRAAK TE AALSMEER Gisternacht is ingebroken bij den manu- facturier C. M. in Aalsmeer-Oost. Door ver- hieling van een raam aan de achterzijde van de woning zijn de dieven binnengeko men. Het geheele benedenhuis alsmede het magazijn en de winkel zijn doorzocht. Er wordt, behalve eenig klein geld, voor on geveer 300 aan goederen vermist. De be woners, die boven sliepen, hebben niets be merkt. Van de daders is nog geen -spoor gevonden. FEUILLETON Naar het Engelsch, 31) Toen stond ze op, omhelsde en liefkoosde hem en verzekerde hem onder tranen, dat z ij wel wist, hoeveel hij van haar hield, dat dit voor haar voldoende was en dat een ander niet het recht had zich tusschen hen te plaatsen, zoodat hun huwelijk uit gesteld zou moeten worden. Zijn sluwe politiek had het gewenschte succes, waaraan hij trouwens tevoren niet getwijfeld had, en ten slotte stelde hij twee dingen als voorwaarde voor den vre de: dat het huwelijk thans defintief over een week zou worden voltrokken en dat)' Döra aan Dessie verzoeken zou niet langer te blijven. Toen het jonge meisje de kamer weer binnenkwam, was alles weer pais en vree. Doch de scène met haar verloofde had mrs. Markham prikkelbaar gemaakt ten opzichte van anderen en in die stemming hinderde Dessie's antipathie tegen De Mon- talt haar nog meer dan anders, zoodat haar houding verre van vriendelijk was. Je .bent nog lang bij mr. Cheriton ge bleven, Dessie, begon ze, in aanmerking ge nomen dat het uit is tusschen jullie. Tom is vijf minuten nadat hij hier uit de kamer kwam, heengegaan, antwoordde Haagsche Politierechter Het clandestien geslachte varken. De chauffeur J. P. H. te Noordwyk had een „varkie" en wilde dit „varkie" graag in de kuip hebben. Hij zag blijkbaar geen krans om het beest naar betere ge westen te doen verdwijnen en had daarom aan M. S. uit Noordwijk, dit karweitje op gedragen, die het varken om zeep gehol pen had. Men had evénwel lucht van dit slachtpartijtje gekregen met als gevolg, dat het vleesoh niet in dë kuip terecht was gekomen, maar inbeslag was genomen, mitsgaders een verbaaltje volgde voor den eigenaar van de krulstaart en eentje voor den behulpzamen slager. Tegen H., als opdrachtgever, eischte de Officier een geldboete van 50.subs. 50 dagen en tegen den uitvoerder S. een geld boete van 25.subs. 25 dagen. Bij elk ging er een tientje af zoodat H. een boete kreeg van 40.— subs. 40 dagen en S. een geldboete van 15.subs. 15 dagen, maar tevens met verbeurdverklaring van het inbeslag genomen varken. Dames in overtreding. Mej. T. uit Leiden had 16 K.G. var- kensvleesch, reuzel en spek zonder bonnen gekocht en zich daarbij schuldig gemaakt aan overtreding van de hamster- en distri- butiewet. „Ik heb er niet bij nagedacht", voerde de juffrouw tot haar verdediging aan. Als iemand weet wat bonnen zijn en wat men mèt of zonder bonnen koopen kan, dan is het toch wel een huisvrouw" zei de Offi cier wijsgierig, maar niettemin galant. Tien gulden of tien dagen met verbeurd verklaring, werd de eisch en de uitspraak werd conform. Een andere juffrouw uit Leiden kwam blijkbaar niet uit met haar distributie bonnen en daarom had zij maar een paar oude bonnen „omgewerkt" tot geldige. Het was blijkbaar nog al naïef geweest van opzet, zoodat men dadelijk de bonnen als valsch gekenmerkt had. Wegens deze fraude had de juffrouw zich te verantwoorden, maar zij liet ver- stek gaan. De Officier eischte een geldboete van 25.subs. 25 dagen. De uitspraak werd conform dezen eisch'. Twee jonge dames, uit Rijnsburg af komstig, hadden hulsttakken weggenomen en voor dezen diefstal hadden zij zich te verantwoorden, maar lieten verstek gaan. Nadat de Officier tegen elk tien gulden boete of tien dagen hechtenis geëischt had werd het vonnis tegen elk een geldboete van 7.50 subs. 15 dagen. Na drie sommaties P. J. de G., fabrieksarbeider te Leiden was in de woning van V. te Leiden ge weest en daar was een kleine twist ont staan, welke was uit gegroeid tot een twist, waarbij door V. aan de G. tot driemaal toe verzocht, gevraagd en bevolen was de wo ning te verlaten. Toen dit niet gebeurde was de politie figuurlijk in den arm ge nomen en wegens huisvredebreuk had de G. zich te verantwoorden. Thans had hij spijt van het gebeurde en zeide opgewon den te zijn geweest. Opgewonden of niet, hij had de woning van V. moeten verlaten, meende de Offi cier. Trouwens, hij is wel eens meer opge wonden geweest^ in zijn leven, getuige zijn zeven ^veroordeelingen. Daarom werd de eisch thans veertien dagen gevangenisstraf. De Politierechter hield er rekening mee, dat hier verzachtende omstandigheden waren en veroordeelde de G. tot een geld boete van 7.50 subs. 15 dagen hechtenis. Een wederspannige. L. N. uit Leiden was gedagvaard we gens wederspannigheid, maar liet verstek het meisje, stomverbaasd door de ongewo ne bejegening. Ik ben boven geweest. Daarop mrs. Markham waeer: Ik hoop, dat het met dat geheimzin nige gedoe gauw uit is. Het is voor ieder een even onpleizierig. Als ik kon Dora,, zou ik niets liever willen. Ik bederf mijn toekomst niet voor mijn genoegên. Ze zei het met iets van wrok tegen haar vriendiD. Op dat oogenblik stond De Montalt op. Hij zag, dat er storm op koms* was er. hij wilde er liever buiten blijven. Ga niet weg, Godefroi, verzocht Dora, haar hand op zijn arm leggend en met een voor haar doen zeer besliste gelaatsuit drukking en hij ging weer zitten. Ik wil iets tegen Dessie zeggen, waar jij bij bent. Om de een of andere reden, die ik niet heb kunnen ontdekken, mag ze je niet lijden; we hebben er meer dan eens over gesproken. Ik wil, dat ze het hoort, terwijl we hier bij elkaar zijn, dat ik haar vooroordeel tegen jou als een gebrek aan vriendschap, laat ik gerust zeggen een uiting van vijandigheid tegenover mezelf beschouw. Begrijp je dat, Dessie. Er is niet veel noodig om dat te be grijpen, Dora. En dan wil ik je vertellen, dat wij vandaag over een week gaan trouwen! Zoo gauw al? riep het meisje ver schrikt. Ja, zoo gauw al. Heb je er bezwaar te gen? De vraag werd op een sarcastischen toon gesteld. Je doet wel eigenaardig, Dessie, waar het mijn huwelijk aangaat. Het is heel on gelukkig, dat' we dit verschil van meening hebben. Wij zijn altijd zulke goede vrien DUITSCH HOOGGERECHTSHOF. Slagers tot strenge straffen veroordeeld. Voor het Duitsche Obergericht stonden terecht de 31-jarige F. R. en de 28-jarige S. M., beiden slager te Amsterdam, die door den kantonrechter aldaar wegens overtreding van .de Vleeschkeuringswet zijn veroordeeld, ieder tot 50 gulden boete. Zij hadden bedorven darmen in voor raad gehad, welke voor het gebruik onge schikt waren geworden. Uit hun verhoor bleek, dat zij reeds meermalen voor dergelijke feiten tot onge veer gelijke straffen waren veroordeeld. Een getuïge-deskundige verklaarde, dat de darmen niet voldoende gereinigd waren, dat ze in hooge mate onbruikbaar waren geworden en voor gebruik niet meer goed waren te maken. De generalstaatsanwalt, dr. Koblitz. zei- de, dat hü het hooger beroep van den ambtenaar van het O.M. had overgenomen, omdat een lage straf als' aan beklaagden is opgelegd, nadat zij het feit voor de zoo- veelste keer hadden gepleegd, niet meer voldoende kan worden geacht. Darmen in den toestand, waarin zij bij beklaarden zijn aangetroffen, kunnen ernstige schade be- teekenen voor de volksgezondheid. Hier dient een ernstiger straf te worden opge legd, welke tevens als afschrikwekkend voorbeeld voor andere vuilpoetsen moet worden gesteld. Daarom vroeg spr. een hechtenisstraf van 20 dagen, subsidiair een geldboete van 200 gulden met openbaarmaking tevens van de uitspraak. Het Hof veroordeelde daarop beide be klaagden tot 2 weken hechtenis met pu blicatie van het vonnis. Voorts is behandeld het beroep van den 62-jarigen slager M. de L. uit Amster dam, die in Juni 1940 zich in de cantine van het abattoir aldaar beleedigend over den Fuehrer heeft uitgelaten en Duitsch- vijandige uitlatingen heeft gebezigd. Het Duitsche Landgerecht veroordeelde hem deswege tot 10 maanden gevangenisstraf met aftrek van 2 maanden voorarrest. Het Obergericht legde hem heden de zelfde straf op, doch bracht 4 maanden voorarrest in mindering. gaan. Hij had oneenigheid met een dienaar van het wettig gezag gehad, waarbij het noodig geoordeeld werd N. een gratis logeerpartijtje aan te bieden. Dit goed- koope aanbod was verworpen, want N. was gaan rukken en trekken in tegenover gestelde richting waar het logeervertrek op hem wachtte. Omdat hij al eens meer zoo'n gevalletje meegemaakt had als hoofdper soon werden eisch en uitspraak veertien dagen gevangenisstraf. De automaat, het jongetje en de schop. Op Sinterklaasdag was er bij een auto maat op de Steenstraat te Leiden eenige strubbeling ontstaan, doordat eenige kna pen voorbijgangers aanhielden om een gave te vragen, opdat zij ook een verras sing uit de automaat zouden krijgen. Tot de aangehoudenen behoorde ook zekere V. uit Leiden. Deze liep te wandelen met zijn hond en toen een dertienjarig knaapje ook een gave wilde hebben, had V. hem een ander soort Sinterklaascadeautje gegeven dan waar hij om vroeg n.l. een schop, onder dat gedeelte van zijn rug waar het geen rug meer genoemd wordt. In de gauwigheid van het schenken van deze gave had V. deze blikbaar aan een verkeerd knaapje toebedeeld. Zulks beet evenwel mishandeling en de Officier vond het optreden van V., die verstek liet gaan, hoogst ongemotiveerd en eischte daarvoor een geldboete van 20.subs 20 dagen. De uitspraak werd conform. HAARLEMSCIIE RECHTBANK. Overtreding landbouwcrisiswet. De rechtbank veroordeelde J. J. A. W. uit Hillegom wegens overtreding land bouwcrisiswet 1933 tot een geldboete van 50 subs. 20 dagen hechtenis. den geweest, dat ik dacht, dat we het bei den heerlijk zouden vinden in dezen, tijd samen te zijn. Maar nogmaals, je doet zoo vreemd, dat. Dessie keek strak naar De Montalt, op wiens half afgewende gezicht zij een glim lach van spottenden triomf meende te be speuren. Toen gleed haar weer blik naar haar vriendin. Dora had een kleur van boosheid, maar ze was blijkbaar, te zenuw achtig den beslissenden stap te doen, waarvoor ze innerlijk terugschrikte. Ik begrijp je, Dora, zei het meisje. Je wordt, al weet je het zelf niet, tot dit over haaste huwelijk geprest en het is een deel van den opzet, dat jij en ik moeten schei den. Ik zal gaan, Dora, eh verder geen woord over de zaak zeggen. Met deze woorden stond ze op en liep naar de deur. HOOFDSTUK XVIII. Een ruk aan het net. Het was met een dapper, maar bedioefd hart, dat Dessie Merrion de nieuwe ont- wikeling der dingen onder de oogen zag. Voor ze Edgecumbe Square verliet, werden er tusschen haar en mrs. Markham weinig woorden meer gewisseld, hoewel ze beiden de vervreemding scherp voelden. Eenmaal op haar kamer gekomen, ging ze haar papieren na om zich te vergewis sen, welke door De Montalt gestolen wa ren en ze ontdekte al spoedig, waar hij zijn kennis vandaan had gehaald. Sombere gedachten hingen als een zwa re, donkere wolk om haar heen. Hoe moet ik de dagen doorkomen, zon der de hoop, dat Tom en ik eens man en N. B. Als niet anders wordt aangegeven dagelijksch geen Gloria en geen Credo. De gewone Prefatie. Kleur: Paars. ZONDAG 16 Februari. Zondag genaamd Sexagesima. Mis: Exsurge. 2e gebed A Cunctis (om de voorbede van alle Heili gen); 3e (naar keuze v. d. priester); 4e voor den vrede. Credo. Prefatie v. d. Aller heiligste Drieëenheid. Bij ons heilig Doopsel heeft God het goede zaad van het geloof in ons hart ge zaaid. Het is opgebloeid, maar eerlijk er kennen wij, dat het door vele en velerlei levensomstandigheden (weelde, levenszorg of ook verkeerde genoegens) niet die vrucht draagt, welke kan en moet worden verwacht. (Evangelie). M.a.w. wij leven niet altijd uit en door ons geloof. Onze zonden indachtig bidden wij daarom in de Introitus: „Sta op, Heer en help ons" (het heilig geloof beter beleven). Een heerlijk voorbeeld van geloofsleven is de heilige Paulus. Zeer veel heeft hij gedaan, zeer veel heeft hij verduurd voor het heilig geloof. Gedwongen en met tegenzin ver haalt hij hiervan in het Epistel. Dat moet ons prikkelen tot navolging en ons aan sporen er iets voor te hebben, om de ge varen en moeilijkheden, welke de uit bloei van ons geloof naar buiten kunnen belemmeren, moedig te weerstaan en te overwinnen. Daarbij moge zelf onze sterke Hulp (Graduale, Tractus), de Leeraar var» de Heidenen (St. Paulus) onze beschermer zijn. (Gebed) Met het grootste vertrouwen op de bij§tand van God en op Gods genade offeren wij ons voornemen op, om steeds te bewandelen de paden des Heeren (d.w.z. de geboden te Onderhouden, te leven volgens het geloof). God geve ons de volharding (Offertorium). En door de heilzame Offerande van de H. Mis moge Hij onze harten met nieuwe moed bezie len en versterken. (Stilgebed, Communio, Postcommunio) MAANDAG 17 Februari. Mis als gisteren. Exsurge. 2e gebed. A Cunctus; 3e voor alle overledenen (uit het eerste requiem formulier); 3e (naar keuze v. d. priester); 4e voor den vrede. De Tractus wordt niet gebeden. DINSDAG 18 Februari. Mis v. d. H. Simeon, Bisschop en Martelaar; Statuit. 2e gebed A Cunctis; 3e naar keuze v. d. priester); 4e voor den vrede. Kleur: Rood. Op 120. jarigen leeftyd is de heilige Simeon, bisschop van Jeruzalem en als zoo danig onmiddellijke opvolger van den H. Apostel Jacobus, gekruisigd. Tot groote verwondering van de omstanders ver droeg de heilige, ondanks zijn hooge jaren, de bittere smart van het kruis moedig en standvastig. Overtreding prijsopdrijvingswet. Terecht stond de 28-jarige rijwielherstel ler D. L. uit Haarlemmermeer. Ver dachte had op 6 December van het vorige jaar een eenheidsband verkocht voor 1.20 boven den vastgestelden prijs, (de vastge stelde prijs was f2.30). Verdachte deelde echter ter terechtzitting mede, dat er nog bovendien een reparatie bij was en het bedrag alzoo op 3.50 kwam. De officier van Justitie eischte .tegen verdachte een geldboete van 100 subsidiair 1 maand ge vangenisstraf. De Politierechter veroordeel de verdachte tot een geldboete van 50 subsidiair 30 dagen hechtenis. Overtreding distributie beschikking (Thee). Hierna stond terecht de 28-jarige los werkman Ch. J. G. in 't V. uit A 1 p h e n aan den R ij n. Op 4 October van het vo rige jaar had verdachte 10 K.G. thee ver kocht aan den 29-jarigèn kruidenier G. Kr. te Aalsmeer, zonder bonnen in ont vangst er voor te nemen. Bovendien wer den ten huize van verdachte te Alphen aan den Rijn nog 2 blikken zachte zeep, 25 vrouw zullen worden. H ij was het, die mij de vreugde en het geluk gaf, waardoor het leven waarde kreeg! Wat heb ik gedaan, dat dit mijn lot is? Gelukkig het meisje, dat zich over haar vader niet behoeft te schamen. Ze bracht een eenzamen avond door en al haar gedachten blevenzich om Tom concentreer en. Den volgenden morgen was ze al even droef gestemd. De tweede post bracht een brief van Tom, die h^ar wat opfleurde, hoewel bij het lezen de tranen haar in de oogen kwamen. Liefste Dessie, zooals altijd en zooals hei in de toekomst ook zal zijn. Mijn oom is er erg slecnt aan toe, hij was blij dat ik weer bij^iem was. Ik heb hem van je ver teld en hij is verlangepji kennis met je te maken. Ik denk dat je morgen een verras sing zult hebben. Ik zit niet stil, geloof dat. Houd maar moed liefste! T." P.S. Zorg, dat je een koffer gepakt hebt staan, voor het geval, dat je overwacht hierheen moet komen. Je hoort nog van me. Dessie las den brief een paar maal over en .probeerde zich wijs te maken, dat die toch eigenlijk niets hoopvols bevatte. Doch dat nam niet weg, dat zij minder gedrukt was, tot ze zich weer ten volle en met stekende pijn bewust werd. wat de gevol gen voor raar ca haar zuster zouden zijn. wanneer zij De Montalt trotseerde. Er was g<=en uitkomst. Niets ter wereld kon verhinderen dat de .schurk haar zus ter onnoemelijk veel leed zou berokkenen als ze hem dwarsboomde. Toen vroeg ze zich af, wat Toni bedoeld kon hebben met die verrassing. Wat voor verrassing kon WOENSDAG 19 Februari. Mis als op de vorige Zondag: Exsurge. 2e gebed A Cunctis; 3e (naar keuze v. d. priester); 4e voor den vreqle. Geen Tractus. DONDERDAG 20 Februari. Mis als op 19 Februari. VRIJDAG 21 Februari. Mis als op 19 Februari. ZATERDAG 22 Februari. Mis van St. Petrus' Stoel te Antiochië: Statuit. Gloria. 2e gebed v. d. H. Paulus; 3e v. d. Vigilie v. d. H. Apostel Matthias; 4e voor den vrede. Credo. Prefatie v. d. Apostelen. Laatste Evangelie v. d. Vigilie. Kleur: Wit, Of: De Mis v. d. Vigilie: Ego autem. 2e gebed van St. Petrus' Stoel te Antiochië; 3e v. d. H. Paulus; 4e voor den vrede. Geen Credo. Prefatie v. d. Apostelen. Laatste Evangelie v. d. St. Petrus' Stoel. Kleur: Paars. Op dezen dag herdenkt de H. Kerk de voorloopige vestiging van de bisschoppe lijke zetel door den H. Petrus te Antiochië. IN DE KERKEN VAN DE E.E.P.P. FRANCISCANEN: Alles als in bovenstaande kalender v. h. Bisdom, behalve: ZONDAG. 2e gebed v. d. Z. Philippa Mareria, Maagd; 3e A Cunctis; 4e voor den vrede. MAANDAG. Mis v. d. Z. Lucas Belludi. Belijder: Os Justi. Gloria. 2e gebed A Cunctis; 3e (naar keuze v. d. priester); te voor den vrede. Kleur: Wit. WOENSDAG. Mis v. d. H. Conradus, Belijder: Justus. Gloria. 2e gebed voor den vi ede. Kleur: Wit. DONDERDAG. Mis v. d. Z. Petrus van Treja, Belrjder: Os Justi. Gloria. 2e gebed A Cunctis; 3e (naar keuze v. d. priester); 4e voor den "vrede. Kleur: Wit. VRIJDAG. 3e gebed voor alle over ledenen (uit het eerste requiemformulier); 4e voor den vrede. ZATERDAG. Mis v. d. II. Margarita van Cortona, Boetelinge; Numquid. Gloria. 2e gebed van St. Petrus' Stoel; 3e v. d. H. Paulus; 4e v. d. Vigilie v. d. H. Matthias; 5e voor den vrede. Credo. Prefatie v. d. Apostelen. Laatste Evangelie van St. Petrus' Stoel. Amsterdam. ALB. M. KOK, pr. K.G. vermicelli en 12 flesschen slaolie in beslag genomen. De officier van Justitie eischte tegen ver dachte een geldboete van f 40 subsidiair 24 dagen hechtenis en met verbeurdver klaring van de in beslag genomen them De Politierechter veroordeelde verdachte overeenkomstig den eisch. De kooper van de thee staat terecht. Hierna stond terecht de 29-jarige krui denier G. Kr. uit Aalsmeer. Verdachte was ten laste gelegd, dat hij op 4 October van het vorige jaar 20 pond thee afgeleverd heeft zonder bonnen en zonder toewijzing. De thee was verkocht voor 4.50 per pond. Bovendien kwam vast te staan, dat ver dachte nog meer levensmiddelen verkocht had tegen te hoogen prüs. De Officier van Justitie eischte tegen verdachte een geld boete van 200 subsidiair 3 maanden hechtenis. Verdachte deelde nog mede, dat hij geruimen tijd van distributiegoederen is uitgesloten. De Politierechter veroordeelde verdachte overeenkomstig de eisch. dat zijn? Ze had er geen flauw iee van maar ze voelde zich verre van gerust. Ze had den laatsten tijd niets dan onpleizie- Vige verrassingen gc-had! Eèr-st probeerde ze een kort verhaal te schrijven, maar het werk wilde niet vlot ten: haar gedachten waren te stroef en spoedig legde ze bi ar pen neer. Toen be sloot 7.o een wandeling te maken, doch vóór ze uitging, gaf ze haa» hospita i.&drukkel ;jk order, dat zij niemand, onder welk voor wendsel ook. op haar kamers mocht laten. De wandeling deed haai goed; ze lunchte in een club. waarvan ze lid was en keerde daarop naar huis terug, vastbesloten zich verder door niets van haar werk te laten hóuden. De Montalt was er gedurende haar afwe zigheid geweest^ werd haar verteld. Hij had een boodschap achtergelaten, dat hij haar vroeg in den middag dringend moest spreken. Ze had wel, verwacht, dat hij zou komen opdagen. Zo har nog geen enkelen stap gedaan cm het tweede doel van haar over eenkomst met hem ten uitvoer te brengen... de teruggave van de robijnen. Vermoede lijk was dat het doel var. zijn bezoek. Hij kwam al, vóór ze ternauwernood Ujd had gehad om haar hoed af te zetten en zijn houding tegenover haar was geheel an ders dan tevoren. Er was nu geen zweem van twijfel meer in zijn optreden, zijn manier van doen was eerder strijdlustig. Ik was verbaasd u vanmorgen niet thuis te treffen, begon hij eenigszins bruusk. U moet mij toch verwacht hebben en u begrijpt zeker wel het doel van mijn komst. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 11