I VRIJDAG 14 FEBRUARI 1941 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. fl OMGEVING HAARLEMMERMEER „LEEGHWATER KRIJGT ELECTRISCHEN MOTOR. Capaciteit van de „Lijnden" wordt verdubbeld. Het 18.000 H.A. beslaande waterschap ,.De Haarlemmermeerpolder" wordt, sinds het gemaal Cruquius museum is geworden, van zijn overtollige water bevrijd door de gemalen „Lijnden" en „Leeghwater", die tezamen een bemalingscapaciteit van onge veer 1100 M3 per minuut hebben. Ter be sparing van dieselolie is van half Mei tot 3 November j.l. de Haarlemmermeerpol der alleen met de „Lijnden" bemalen. Cir ca 450 M3 per minuut of 40 pet. van de to tale bemalingscapaciteit ging in bedoelde periode verloren. De regenval in Novem ber (155 m.m.) en die in December (09 m.m.) noopten tot het weder in gebruik stellen van de „Leeghwater". Dit sloeg een bres in den olievoorraad. De hoofdingelanden hebben nu in hun gistermorgen gehouden vergadering beslo ten den ouden Dieselmotor van de „Leegh water" tijdelijk uit te schakelen en de pomp, nadat deze een verbetering heeft ondergaan, door een electromotor te laten aandrijven. Dijkgraaf en Heemraden had den, hopende op de goedkeuring van hoofdingelanden, van de provincie Utrecht een motor gekocht. Ook met het oog op het mogelijk uitvallen van alle oliemoto ren besloot de vergadering van hoofdinge landen de bemaling van het stoomgemaal „Lijnden" te versterken door de stoom pomp van een nieuwen waaier te voor zien. Deze pomp heeft n.L het bezwaar, dat zij bij een afmaling van ruim 5 meter N. A. P. begint te slaan, zoodat dan het geheele apparaat moet worden stopgezet. Door het veranderen van de pomp zal het mogelijk zijn deze afmaling te doen tot 6.50 N. A. P. HILLEGOM GEMEENTERAAD. De Raad dezer gemeente hield Donder dag een openbare vergadering. De voor, de burgemeester; aanwezig 14 leden. Afwezig wegens ziekte de heer J. Veldhuyzen van Zanten. De voorzitter roept namens den Raad een bizonder welkom toe aan den secre taris, mr. J. H. Peek, die na een langdu rige ziekte voor het eerst weer in ons mid den is. Hierna komt punt 1 aan de orde: Aan schaffing motorspuit voor de brandweer. De voorz. merkt op, dat het aanschaffen van het thans gevraagde in de vorige zit ting min of meer was afgepoeierd, omdat getracht zou worden met een paar kleine spuitjes te volstaan. We hebben daar een proef genomen, hetgeen niet is meegeval len; de bedoelde instrumenten missen de kracht, om bij een behoorlijken brand door het vuur te dringen. De huidige toestand is zóó, dat we praktisch geen of zeer moei lijk materiaal kunnen krijgen, althans een chassis. Het bestaande materiaal is niet vol doende, zeer zeker niet bij een grooten brand. Daarom hebben we besloten een moterspuit aan te schaffen, welke aanschaf fing zeker verantwoord is. Het is de eenige afdoende oplossing. De heer Loerakker verwondert het, dat geen voorstel van B. en W. in deze den Raad bereikte; is dit een voorstel van U? De voorzitter: Ik ben wel de meest ver antwoordelijke persoon, doch de zaak is wel terdege in B. en W. besproken. De heer Meskers meende, dat twee klei nere spuiten meer zouden geven dan één groote. De voorzitter: De zuinigheid heeft ook hier de wijsheid wel wat bedrogen. We zochten een weg tot bezuiniging en meen den daarin te zullen slagen. Dit is echter niet gelukt. Door verschillende leden werd dit onder werp nog besproken en verdere inlichtin gen gevraagd. De nieuwe spuit zal een ca paciteit hebben van 2500 L. per minuut. De heer Loerakker wil B. en W. een vrij mandaat geven. Besloten wordt een cre- diet te verleenen voor het aanschaffen van een motorspuit van maximum 12000. Dit geschiedt met alg. st. Tijdelijke toelage aan lager bezoldigdge- imeentepersoneel. De voorz. licht dit punt toe. Het Rijk bepaalde den toeslag voor salarissen beneden 1900 van 6 pet; de kindertoelage werd bepaald op 75. B. en W. stellen den Raad voor, voor het desbe treffende personeel 6 pet. toeslag te ver leenen. Overleg met het Georganiseerd Overleg was in deze niet noodig; wel is aan dit instituut gevraagd, of men er be zwaar tegen had. De heer Van Dam vraagt, oof dit ook geldt voor het tijdelijk personeel bij den Distributiedienst. De voorz. zegt: Daar staat een vraagtee- ken achter. De heer Van Dam vindt het bedroevend, dat iemand aan de Distributie, die gehuwd is en diploma's heeft, met 20 per week naar huis moet. De voo'rz. geeft in deze toelichtingen. De heer Paase bepleit ook een toelage aan kleine kweekers, tuinders en boeren. Dit is buiten de orde. Het voor stel wordt met alg. stemmen aangenomen. Hierna sluiting. KATWIJK AAN DEN RIJN Tuinbouwoverziclil. Dat was een opluchting, toen LI. Zater dag en Zondag het er uitzag dat het nu de werkelijke dooi zou zijn. Dan kon spoe dig alles weer in volle werking worden gesteld. Het werd tijd, moer dan tijd. Alle hands zullen nu spoedig aan dek zijn; ver wacht wordt, dat de vorst ook spoedig ge heel uit den grond zal zijn. De aanvoer der tuinbouwprodlucten kan ook nu weer nor maal plaats hebben; vooral in het peen- wasschen werden de tuinders nogal belem merd. De prijzen waren dc laatste dagen voor waschpeen zeer goed, al moet er re kening bij gehouden worden, dat er veel arbeid aan verbonden was om ze aange voerd te krijgen. De verkeersmoeilijkhe den worden er ook niet minder op. Per kist van 20 kg. varieerde de prijs in de goede kwaliteit van 1.402.30. Ook Breek peen is goed gevraagd en stond op 7095 cent per kist. Met kroten is het nog steeds niet te ruim. Een prijs van 6062 cent per kist van 20 kg. zal de aanvoer niet erg doen toenemen. Anderen dan de maat 610 kunnen zelfs die prijs in lange na niet ha len. Voor uien is ook de prijs maar matig. Vooral voor degenen die een matig gewas gehad hebben is 4.806.40 per 100 kg. een onvoldoende opbrengst om van loo- nen te kunnen spreken. Selderieknollen zijn duur maar worden zoo goed als niet aangeboden. Of de vorst de oorzaak was, of dat de voorraad al weggekocht was, zal nu wel spoedig blijken. Een prijs 10—18 is niet te versmaden. Prei heeft vanwege de vorst veel geleden en is momenteel erg" duur. Maar de aanvoer was in de afgeloo- pen week van weinig beteekenis. Met de koolsoorten gaat het als vorige week, wei nig aanvoer; de prijs kan niet bekoren, er is, zegt men, meer te maken. De hoogste noteering voor Roode kool 6.50 per 100 kg., is gezien de goede vraag, wel iets te laag. Zoo ook wat de gele kool die op 4.505.20 per 100 kg. stond. Van Groene kool is de kwaliteit van weg de strenge win ter, niet erg best meer. Toch kan het pro duct nog graag verkoch; worden tegen 4.305.00 per 100 kg. Met spruiten, die steeds erg duur waren, is het bijna afgeloo- pen. Thans gingen ze voor 1317 per 100 kg. LSIDSCHENDAM Gemeenteraad. Dinsdag 18 Februari 1941 te 2.30 uur komt de raad der gemeen te Leidschendam in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.m.: Voorstel tot vaststelling van een ontwerp-wijziging van het uitbreidingspan en van de daar bij behoorende bebouwingsvoorschriften. Voorstel tot het aangaan van een gemeen schappelijke regeling inzake het gewoon openbaar lager onderwijs. Voorstel tot ver pachting van een stuk weiland. Voorstel tot vaststelling van de vergoeding ex art. 101 der L.O.-wet 1920 voor 1937 met ver rekening over de jaren 1934 tot en met 1937. Wijziging van de gemeentebegroo- ting 1940. Voorstel tot aanvaarding van een geschenk voor het nieuwe gemeentehuis. Behandeling van de bedrijfsbegrootingen en van de gemeentebegrooting, dienstjaar 1941. NOORDWIJK Hanze. Donderdag hield de Hanze in hotel „Royal" haar jaarvergadering, waarvoor een bijzonder groote belangstel ling bestond. De voorzitter, de heer V. Bh. Braun, gaf een kort overzicht over het af- geloopen jaar, waaruit bleek, dat, ondanks het weinige vergaderen, het bestuur ac tief heeft gewerkt. Met weemoed herdacht spr. het verscheiden van het eerelid J. H. v. d. Werf en van het actieve lid A. v. d. Berg, beiden pioniers en harde werkers voor de Middenstands-organisatie, welke een ieder tot voorbeeld kunnen worden gesteld. Het keurig gestelde jaarverslag gaf een goed overzicht, wat alzoo in het afgeloopen jaar is gepresteerd. Een der verheugendste feiten was wel, dat het Santos-werk krachtdadig is ter hand ge nomen, dank zij de volijverige bemoeiin gen van den heer F. Alkemade, bijgestaan door meerdere leden van de plaatselijke K.J.M.V. Vervolgens bracht de penning meester zijn verslag uit over het afgeloo pen boekjaar. In de controle-commissie werden benoemd de heeren H. J. v. d. Berghe, H. v. d. Werf en J. Rooijers. De begrooting werd vastgesteld op 1112. Door den geestelijk adv., kapelaan Breed- veld, werd met enkele pittige woorden ge wezen op de noodzaak om georganiseerd te zijn, terwijl hij tevens een lans brak voor het werk van de commissie van bij stand. Spr. beval dit werk van naastenlief de bij een ieder aan, om het daadwerkelijk te steunen. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt, zoodat het zakelijke in een kleine drie kwartier was afgewerkt en men over ging tot het gezellige gedeelte. Bij deze gelegenheid was het de voorz. een genoegen te mogen welkom heetten directeur en leeraren van de R.K. Han delsavondschool. Spr. drong er op aan, dat alle ouders hun kinderen naar deze. avond school zenden, het is noodzakelijk voor de toekomst van hen en den besten dank aan- het volijverige schoolbestuur. Intussohen zette het verdienstelijk strijkje Bemelman- Westgeest eenige vroolijke nummers in, waarna de conferencier van dezen avond, de heer Leo Peelen uit Velzen werd voor gesteld, die met vroolijke liedjes, voor dracht en gezelschapspelen direct er de noodige stemming inbracht en inhield en •het zoo sober aangekondigde „met gezelli ge jaarvergadering?' werd oaider leiding van den heer Peelen een succesvolle feest avond, waarvan allen zeker een aangena me herinnering zal bijblijven. NOORDWIJKERHOUT St. Josephsgezellenver. In de groote zaal van het café „de Zwaan", alhier, hield de St. Josephsgezellenver. een feestavond voor de leden, de ouders en donateurs. De opkomst was zeer goed. Ook de Pastoor gaf blijk van belangstelling door zijn te genwoordigheid. Geopend werd met het Kolpingsgebed, waarna het Kolpingslied werd gezongen. Vervolgens werden 17 nieuwe leden plechtig geïnstalleerd. Na de installatie feliciteerde kapelaan Rozen straten de jongens met hun installatie. Hij zeide, dat hij hen niet op hun plichten be hoefde te wijzen; die hebben de geïnstal- leerden al menigmaal gehoord in de adspi- ranten-cursussen. Ge weet, vervolgde spr., dat ge lid geworden zijt om uw opvoeding te voltooien. Uw leven moet ingericht worden, zeide hij tot de jongens, volgens Gods bestel. Vader Kolping heeft dat zoo juist begrepen. Het doel van de St. Jo sephsgezellenver., is alle jonge arbeiders op te voeden tot goede christenen en tot goe de huisvaders later. Iemand die goed ka tholiek is, is ook een goed burger, gehoor zaam aan God en den Staat. De kapelaan spoorde de jongens aan de vereeniging trouw te bezoeken en altijd gehoorzaam te zijn aan de leiding 'en als kameraden met elkaar om te gaan. Hij zeide te verwach ten, dat de gezellen ook trouw lid zouden zijn van de Maria-Congregatie. Hierna werden de intronisatie-beloften hernieuwd. Kapelaan Rozenstraten riep ook een harte lijk welkom toe aan de ouders. Hij feli citeerde hen met de installatie van hun jongens. Hij spoorde hen aan toe te zien, dat de jongens de vereeniging trouw zou den bezoeken. De mondharmonicaclub gaf hierna een paar nummertjes ten beste, waarna begon nen werd met tooneel. Opgevoerd werd „Hotel de Wonderkeet". De toeschouwers hebben den geheelen avond onbedaarlijk gelachen. Ook de klucht viel goed in den smaak. Het was een prettigen avond. Grafsteen. Op het graf van den ge sneuvelden dorpsgenoot, Piet de Winter, is door de zorgen van het comité dat hier voor gelden heeft opgehaald, een eenvou dige, doch mooie grafsteen geplaatst. SASSENHEIM Hanze. Ter behandeling van een 12- punten groote agenda^ kwam de plaatselijke afdeeling van „de Hanze" onder leiding van den heer W. Krom bijeen. De opkomst was tamelijk. De voorzitter heette de aan wezigen hartelijk welkom en drong aan op kortheid en zakelijkheid. Uit het jaarver slag van den penningmeester blijkt, dat het saldo 64.39 is. Tot leden van de kascom- missie werden benoemd de heeren J. Reeu- wijk en J. N. Verkley. De vergadering machtigde het bestuur tot het doen van stappen om te komen tot stichting van een „Voorschotfonds." De begrooting 1941 werd vastgesteld met een eindcijfer van 520.-, waaronder 5- voor onvoorzien. Medege deeld werd dat pogingen gedaan zijn om een cursus in reclame-schilderen te doen geven. Het bestuur blijft in deze diligent. Het jaarverslag van den secretaris leerde, dat 4 leden bedankt hebben en het aantal leden thans 50 bedraagt. De voorzitter wees er op, dat het jaar verslag melding maakte van de slechte opkomst en hij spoorde de leden en him dames aan voor een betere opkomst te zorgen. De heeren D. v. d. Voort, Jos P. de Greef en W. C. Hooymans waren aftreden de bestuursleden. Door 10 leden was een candidatenlijst ingediend voor den heer C. P. Scholken. Gekozen werden de heeren D. v. d. Voort, W. C. Hooyman en C. P. Scholken. Door den geestelijk adviseur, kapelaan F. Langelaan, werd het onderwerp „Kern vorming" ingeleid. Het is de bedoeling ook in Sassenheim een clubje Hanzeleden bijeen te brengen waarvoor de geestelijk adv., aan den hand van de lessen van de schriftelijke cursus in Katholieke Geloofs leer uitgaande van de „Actie voor God" om de 14 dagen na de Hoogmis een cursus zal geven om de kennis over het geloof te vergrooten. De voorzitter dankte den heer J. de Greef voor al hetgeen hij voor de afdeeling heeft gedaan. De heer Hooymans rappor teerde omtrent „Santos." Totaal inkomsten 95.12. UITHOORN Geboren: Cornelia Catharina, d. van M. P. Maijenburg en M. P. Snabel. Eïi- sobeth Sophia, d. van W. C. Overes en C. M. Koot. Hermanus Johannes Maria, z. van H. M. Fontijn en S. M. M. Meekel. Jan, z. van J. A. Kruijt en J. van Veen. Overleden: E. Gul, wed. van A. Smit, 62 j. M. Koeleman, echtgen. W. Konst, lj. G. G. C. van Schaijk, echtgen. van A. van Egmond, 73 j. wonende te Aals meer. P. Turk, echtgen. van M. A. P. Aalbers, 42 j., overl. te Haarlem. G e h u w d: S. van der Genugten, 29 j. en L. Gozems, 34 j. VOORSCHOTEN Vrouwenbond. De R.K. Vrouwenbond afdeeling Voorschoten, vierde Woensdag avond haar patroonfeest. De presidente opende de feestavond, waarna een Maria- lied werd gezongen. Door de medewerking van een humorist, die.de aanwezigen door zijn luimige voordrachten nog eens werke lijk deed schudden van het lachen, ver liep deze feestavond zeer gezellig. Tijdens de pauze werden versnaperingen rond ge diend. Pastoor de Roos en kapelaan Zou- tenbier waren ook op dezen avond aan wezig. Aan het einde van deze intieme bij eenkomst deelde de presidente mede, dat 25 Februari a.s. een kookdemonstratie ge geven zal worden te Leiden, desnamiddags te 2.30 uur in de kleine zaal van de Stads gehoorzaal, ingang Breestraat. De toegang is gratis. Ieder lid gaat op eigen gelegen heid en bij terugkomst gaan allen gezamen lijk naar huis. Met het zingen van het lied „Roomsche Blijdschap" en met gebed werd de feestavond gesloten. Diefstal. Bij den heer H. alhier is in een koffietent ingebroken en zijn gesto len 12 busjes melk, zes taaikoeken en 10 snijkoeken. Een onderzoek wordt inge steld. Geboren: Petronella Maria, d. van C. A. Doeswijk en C. J. van der lÜeij An nie Irene, d. van W. L. van der Laan en A. Udo. 1 Gehuwd: J. F. Duindam te Leiden en St. M. Verbeek 23 j., alhier. Overleden: Hendrik Bolle 21 j„ z. van B. C. Bolle en A. P. Wesseloo. Gevestigd: M. R. Versteegh van Arnhem A. C. Bol van Oegstgeest J. Pronk van Groningen C. J. Hans van Leidschendam H. H. G. van Hulstijn van 's-Gravenhage N. T. Blonk van Hoogezand. Vertrokken: C. J. v. d. Kwaak naar Bloemendaal W. A. Vos naar Lisse J. N. C. Hablous naar Den Helder H. Groeneveldt naar Nieuwkoop (Noorden) C. den Hartog naar Nieuwkoop (Noor den) H. W. Savenkoul naar 's-Graven hage Th. M. Gantevoort en A. M. Gan- tevoort naar Wassenaar. VOORHOUT Boerenleenbank. In café „Boerhaave" van den heer W. Kerkvliet kwamen be stuur en ledien van de Coöp. Boerenleen bank alhier in vergadering 'bijeen. Nage noeg alle leden waren .aanwezig. Als voorzitter fungeerde de president van den Raad van Toezicht, dr. H. A. G. Bots, die mededeelde, dat het ledental ge stegen is van 146 op 148; drie nieuwe le den waren ingeboekt terwijl één lid door den dood is ontvallen. De rente voor de spaargelden is als volgt vastgesteld: tot 5000,— op 3 3/4 van 5000,— tot 10.000,op 2 1/4 meer dan 10.000, op 1 Rente deposito's vastgesteld op 2%; rente debet-rekeningen op 4 en rente voorschotten eveneens op 4 Door den wnd. secr., den heer L. H. Prins, werden de notulen voorgelezen. Hierna bracht de heer G. J. van Rheenen namens de fiancieële commissie 1940 goedkeurend verslag uit. De rekening van ontvangsten en uitgaven sloten op 1.170.003,01. De op de reserve gebrachte winst bedroeg gedurende het verslagjaar: 1.859„77. De balans gaf totaalbedragen aan beide zijden aan van: 368.194,69, waarin begrepen het saldo van de winst ad 1.581,58. De aftredende leden van het bestuur, te weten de heeren L. H. Prins en P. v. d. Nouland, werden herkozen, evenals de voorzitter van den Raad van Toezicht dr. H. A. G. Bots. In de financieele commissie voor het jaar 1941, werden benoemd de heeren: G. J. van Rheenen, Arn. v. d. Vlugt en Joh. Warmerdam. De heer P. J. van der Hulst, hulp-kassier van de bank, gaf een duidelijke uiteenzet ting betreffende de plaatselijk opgerichte molestverzekering, welke zich ten doel stelt ontstane schaden veroorzaakt door oorlogshandelingen, binnenlandsche onlus ten en dergelijke te vergoeden. In October 1940 ging deze verzekering in werking. De Centrale Bank stimuleert en moedigt toe treding van haar leden aan, alhoewel de Bank er zelf financiëel niet bij geïnteres seerd is. Het moet een Onderlinge blijven, met beperkte risico's voor de toegetreden leden. Personalia. Tot leerling-ambtenaar ter secretarie dezer gemeente is gisteren be noemd de in functie zijnde volontair ter secretarie alhier J. A. A. Pollmann, wonen de te Leiden. WASSENAAR Geboren: Bernaardus Marcellus, zoon van W. P. v. d. Holst en J. M. Menssen Greetje Wilhelmina Beredina, dochter van P. v. Veen en J. Tuinman. Ondertrouwd: H. J. Tennissen en J. A. Blink P. B. A. Nijland en E. O. O. Romegialli J. v. d. Does en E. M. van Voren. Getrouwd: F. A. Knijf en M. C. Gardien. OverledenMarianne Ferdinanda Fraissenet. 67 jaren, weduwe van E. G. A. L. ter Haar T'neresia Maria van Beek, 62 jaren, ongehuwd Stephanus Hendrik Parqui, 35 jaren, echtgenoot van A. E. Batelaan Anna Christina Vuijk, 83 jaar, ongehuwd. Joannes Antonius Jongeneelen, 55 jaren, echtgenoot van C. J. Rijnaarts. WARMOND Volksbond-uitvoering. De afd. War- van den Ned. R.K. Volksbond heeft toe stemming verkregen tot het geven van een feestavond in hotel de „Stad Rome' op Zondag 16 Februari a.s. Aan dezen feest avond zal de afdeeling tooneel haar mede werking verleenen. Opgevoerd zal worden het Amerikaansche blijspel in vier bedrij ven, getiteld „Gezworen kameraden". Als steeds belooft het weer een buitengewoon prettige avond te worden. „Meerrust." De alom bekende „Boer derij Meerrust" die tot voor kort werd ge ëxploiteerd door hotel vRoyal" te 's-Gra venhage zal het volgende jaar worden ge ëxploiteerd door den eigenaar van „Cha teau Bleu", voorheen het Boschhek te 's-Gravenhage. Personalia. De heer van der Klein al hier is benoemd tot agent van politie te Amsterdam. Gevestigd: M^Q. Beugelsdijk, van Bloemendaal. A. Menken, van Leiden. E. Eppings, van Zandvoort. Wed. A. Stolk, van Leiden. N. A. H. Kieken, van 's-Gravenhage. P. J. Vollemans, van Rotterdam. Vertrokken: Cl. Ouwehand naar 's-Gravenhage. P. van Leeuwen, r.aar ^s-Gravenhage. A. Paul, naar Amster dam. J. Meskers, naar Sassenheim. G. M. L. v. d. Voort naar Haarlem. Th. A. Oostdam naar Haarlemmerlie'e. A. G. Haver, naar Rotterdam. J. Kool naar Bussum. PAUZE WELNU DAN, GIJ RIJKEN.... Uit den Brief van Jacobus, hfdst. 5, v. 6: Welnu dan, gij rijken, weent en jam mert om de rampen, die u bedreigen. Uw rijkdom is verrot, uw gewaden zijn ver teerd door de mot; uw goud en zilver is verroest, en hun roest zal tegen u ge tuigen, en ook wegvreten uw vleesch; vuur hebt ge u als een schat opgehoopt voor het einde der dagen. Ziet, het achterstallige loon der arbei ders, die uw akkers hebben gemaaid, schreeuwt luid tegen u op; de kreten der maaiers dringen door in de ooren des Heeren Sabaoth. Ge hebt op aarde ge- zwelgd en gebrast, uw harten vetgemest voor den dag van het slachten. RIJNSTREEK AARLANDERVEEN Uitvoering muziekvereeniging. Gister avond heeft de muziekvereeniging D.S.S. haar jaarlijksche uitvoering gegeven in de zaal van den heer W. v. d. Berg .Nadat de voorzitter, de heer P. Honout, den feest avond had geopend, werden eenige muziek nummers ten gehoore gebracht. Daarna werd opgevoerd het blijspel „Over twaalf dagen.... tegen middernacht", in drie be drijven. Dat de uitvoeringen van D.S.S. in den smaak vallen bleek ook nu weer, daar de zaal tot in de uiterste hoeken was be zet, en velen den toegang moest worden geweigerd. Het vlotte spel gaf wederom, blijkt, dat de rollen goed ingestudeerd waren. Een woord van dank vooral aan den regisseur, den heer Th. Herr. LEIMUIDEN Tooneelver. „St. Genesius" Nog slechts enkele weken is het geleden, dat „St Genesius" voor het eerst in dit seizoen van zich liet hooren en vele zullen nog de spookachtige gebeurtenissen voor oogen zien van „De Spooktrein". Thans, kondigt hêt programma aan „'n Koninkrijk voor 'n Dochter" 'n klucht in 3 bedrijven van Ad. de Ruyter; 'n bui tengewoon geestig en niet minder span nend tooneelwerk, hetgeen er voor zorgen zal dat iedere aanwezige zijn moeilijkheden van dezen tijd voor een avond uit het hoofd zet. Wij wenschen St. Genesius suc ces met dit stuk en zijn overtuigd dat ieder die Zondagavond 7 uur van zijn belang stelling blijk geeft een genotvollen avond tegemoet ziet. NIEUWERBRUG Twee jubilarissen bij „Het Platteland". Onder voorzitterschap van den heer H. Hijkoop kwam de Bedrijfsvereeniging voor ongevallen en ziekte „Het Platteland", afd. Nieuwerbrug, in de zaal van café „Het Grauwe Paard" in vergadering bijeen. De voorz. deelde mede, dat wij twee ju bilarissen ter vergadering hebben. Het is nu 30 jaar geleden, dat onze geachte se cretaris, de heer P. Breedijk, als bestuurs lid der vereeniging werd benoemd en van af 1931 de vereeniging als secretaris heeft gediend. De tweede jubilaris is onze ge achte bode, den heer C. Eibers, die even eens een 30-jarig jubileum te boeken heeft als bode der vereeniging. Ik hoop, aldus spr., dat God hen beide geven mag dat zij nog vele jaren hun arbeid en krach- tën aan deze vereeniging mogen geven. Vervolgens werd de agenda afgehandeld. Uit de jaarrekening noteerden wij, dat voor ongevallen was uitbetaald 527.22 en ontvangen f 550.33, zoodat hier een ba tig saldo was van ƒ23.11. Voor ziekte was uitbetaald ƒ1769.37 en ontvangen ƒ1750. Deze afdeeling sloot derhalve met een nadeelig saldo van 19.37. OUD-ADE Tooneeluitvoering. Toen verleden jaar de R. K. Tooneelclub Oud-Ade haar eerste uitvoering gaf, is dit een buitengewoon succes geworden. De vele aanwezigen heb ben toen genoten van een „knal"-uitvoe- ring. Zondag a.s. is er weer zoo'n gelegen heid om eens echt alle zorgen te vergeten en eens echt te lachen. De tooneelclub biedt U een opvoering van: ,,'t Kan nou lije!", 'n vrooljjk spel in drie bedrijven. Heropvoering is uitgesloten. V/ie er van wil profiteeren kome Zondag naar Klein- Rustpord. In verband met het vroege sluitingsuur moet om precies zeven uur begonnen wor den. We vertrouwen, dat U dus om voor ze ven present is. Komt u later dan is de zaal misschien uitverkocht. Jong Oud-Ade biedt u een avond vol lach-vitaminen. ZEVENHOVEN „Voorzorg" Maandagavond hield de Werkliedenver. „Voorzorg" haar jaar vergadering in café Heemskerk onder voorzitterschap van den heer Th. Visser. De secr., den heer W. Kerkhoven, las de notulen. De penningm., den heer G. J. de Bruijn, gaf de stand der financiën. Ont vangen: contributie 164.03, uitgaven 177.70, een tekort over 1940 van 13.67. Kasgeld op 1 Jan. 1941 428.95. Tot verifi cateurs werden aangewezen de heeren Herm. v. d. Hoort en A. J. de Groot H. Pzn. De periodiek aftrekende bestuursleden W. Kerkhoven en P. J. de Groot werden her kozen.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 6