Weerbericht STADSNIEUWS Laatste berichten Burgerlijke Stand Mark*berichten VRIJDAG 14 FEBRUARI 1941 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; 2.50 per kwartaal. Bij onze agenten 20 cent per week; 2.60 per kwartaal. Franco per post 2.95 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïll. Zondagsblad 9 cent. Advertentiën: 32 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 55 cent per plaatsing, alléén Woensdag en Zaterdag. ZONS OP- EN ONDERGANG. Zon onder 6.51 uur Vrijdagavond. Zon op 8.57 uur Zaterdagochtend. MAANSTANDEN. 14 Februari: Maan komt Vrijdagavond 10.25 op. 15 Februari: Maan gaat Zaterdagmorgen 10.22 onder en komt Zaterdagavond 11.44 op 16 Februari: Zondagochtend 10.52 gaat de maan onder. 17 Februari: Maan komt op 's nachts om 1.02 en gaat Maandag voormiddag om 11.23 onder. 18 Februari: Dinsdagnacht om 2.17 komt de maan op en gaat Dinsdagmidag om 12 uur onder. (Laatste kwartier). 19 Februari: Woensdagnacht om 3.28 komt de maan op en gaat Woensdagmiddag om 12.42 onder. 20 Februari: Donderdagmorgen om 4.33 komt de maan op en gaat Donderdagmid dag om 1,31 onder. 21 Februari: Vrijdagmorgen om 5.30 komt de maan op en gaat Vrijdagmiddag om 2 27 onder. .pilOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIC Verduisteringstijden Er is bepaald, dat er verduisterd moet worden tusschen zonsonder gang en zonsopkomst Deze tijden zijn voor hedenavond en morgenochtend: ZONSONDERGANG 6.51 uur. ZONSOPKOMST 8.57 uur. Tusschen deze beide tijden dien» •r dus verduisterd te worden. I CD 11 CD 11 CD 11 CD 11 CD 11 CD 11II CD II CD" CULTUURBESCHERMING EN WETENSCHAP AAN HET DEP. VAN OPVOEDING. De afdeeling kunsten en wetenschappen van het departement van Opvoeding, Wetenschap en Cultuurbescherming heeft een naamsverandering ondergaan en heet thans: afdeeling Cultuurbescherming en Wetenscap (bij verkorting C.W.). Zij is thans gevestigd aan den Wassenaarscheweg nr. 6 te 's-Gravenhage. Het telefoonnum mer is gebleven 116390 (intercommunaal: m m m). De taak der afdeeling is dezelfde geble ven, behalve, dat daaraan is toegevoegd de zorg voor de natuurbescherming en de heemkunde, terwijl de behartiging van de hedendaagsche kunst en de belangen der hedendaagsche kunstenaars zijn overge gaan naar het nieuw ingestelde departe ment van Volksvoorlichting en Kunsten. De bemoeienis met het kunstonderwijs blijft onder het departement van Opvoe ding. Wetenschap en Cultuurbescherming berusten. Tenzij te voren anders is afgesproken zal de chef van de afdeeling Cultuurbe scherming en Wetenschap, mr. J. K. van Haagen, bezoekers bij voorkeur ontvangen op Donderdagmiddag. HET SLACHTEN VAN SCHAPEN. Richtlijnen en maximumprijzen! vastgesteld De secretaris-generaal van het departe ment van Landbouw en Visscherij heeft bepaald, dat door de Nederl. Veehouderij- centrale alleen ontheffing mag worden verleend aan het verbod, gesteld in het slachtverbod 1940 schapen ten aanzien van schapen, welke door haar zijn gekocht en verkocht met bestemming om te worden geslacht en voor de gevallen, waarin ten genoegen van de Nederlandsche Veehou derijcentrale is aangetoond, dat het dier in nood moet worden geslacht. Voorts zijn de prijsgrenzen vastgesteld, binnen welke bovengenoemde centrale de schapen, bestemd voor slachting koopt. De prijzen, waarvoor schapenvleesch aan uiteindelijke verbruikers ten hoogste mag worden te koop aangeboden en ver kocht, zijn de navolgende: bout met been. schouder met been of carbonaden 1.45; idem zonder been 1.60, borst en nek ƒ1.25, rauw schape- vet ƒ1.25. Deze prijzen gelden in guldens voor vleesch per kg. af winkel en inclusief om zetbelasting; bij bezorging aan huis mo gen zij worden verhoogd met ten hoogste 5 cent per pond of gedeelte van een pond per bezorging. DE ONGEREGELDHEDEN TE AMSTERDAM. Van bevoegde zijde is aan het A.N.P. me degedeeld: Zondag den 9en Februari 1941 is het na afloop van oefenmarschen der Amsterdamsche W.A. tusschen afzonder lijke W.A.-lieden en politiek andersden kenden op verschillende plaatsen in de hoofdstad en vooral op het Waterlooplein (Jodenbuurt) tot botsingen gekomen. Ver- scheidenen van de daarbij betrokken per sonen en van de Amsterdamsche politie beambten, die voor het herstel der orde tusschenbeide gekomen waren, zijn ge wond. Op den avond van den volgenden dag en in den loop van den Hen Februari hebben troepen jeugdige Joodsche ele menten, die van allerlei wapens voorzien waren, in de Jodenbuurt wonende natio- naal-socialisten, onder wie ook schoolkin deren, voortdurend aangevallen en voor een deel zwaar gewond. Ook zijn in de Jo denbuurt winkels van nationaal-socialis- ten door Joden vernield. Daarop heeft de politie talrijke van wa pens voorziene Joden gearresteerd. Ter ver zekering van de orde is in den nacht van 11 op 12 Februari de oude Jodenbuurt ge heel afgezet en voor in- en uitgaand ver keer gesloten. Nu de rust in de Jodenbuurt hersteld is, zijn met ingang van 13 Febr. de beperkingen ten aanzien van het in- en uitgaand verkeer verzacht. Met het door bovengenoemde incidenten dringend noodig geworden vertrek van alle niet-Joodsche bewoners uit de Jodenbuurt is reeds 13 Februari een begin gemaakt. Onder voorzitterschap van den koopman A. Asscher en professor Cohen is een Am sterdamsche Jodenraad gevormd, die het Amsterdamsche gemeentebestuur bepaal de garanties voor de handhaving van de veiligheid binnen de Jodenbuurt gegeven heeft. Een vermanend woord van den heer Asscher. Naar het A.N.P. meLdt, heeft op verzoek van den gevolmachtigde van den Rijkscom missaris voor de stad Amsterdam een com missie van vertegenwoordiging voor de Amsterdamsche joden, de bewoners van de oude jodenbuurt in de hoofdstad, waar zooals bekend de laatste dagen onge regeldheden zijn voorgekomen, Donderdag middag opgeroepen voor een korte bijeen komst in de groote zaal van de Diamant beurs aan het Weesperplein. De opkomst was zoo groot, dat twee bij eenkomsten noodig waren. Beide keeren was de zaal geheel gevuld, zoodat vastge steld kan worden, dat circa 4000 bewoners van deze buurt aan den oproep gehoor hebben gegeven. De eenige spreker in beide vergaderin gen, de heer Asscher, voorzitter van ge noemde commissie, richtte een vermanend woord tot zijn rasgenooten en bracht met nadruk naar voren, dat in de toekomst elke nieuwe poging tot het verwekken van in cidenten, zooals zich in de laatste dagen hebben voorgedaan, moet worden voorko men en dat allen hun vuur-, slag- of steek wapen of eenig ander wapen tot Vrijdag middag één uur op het politiebureau aan het Jonas Daniël Meyerplein straffeloos kunnen inleveren. Degene, bij wien alsnog wapens zouden worden aangetroffen, stelt daarmee zichzelf aan de zwaarste straffen bloot en brengt vele anderen in gevaar. Ten slotte uitte spr. de ernstige waarschuwing, dat de Duitsche autoriteiten geen nieuwe wanordelijkheden zullen dulden en tevens afdoende maatregelen zullen treffen om ze in de toekomst onmogelijk te maken. Na deze toespraak sloot de heer Asscher de bijeenkomst, die beide keeren een rus tig verloop had. ONGEREGELDHEDEN TE UTRECHT. Het A. N. P. bericht: Woensdagavond hebben zich te Utrecht botsingen voorge daan tusschen W. A.-mannen en anders- gezinden uit het publiek in de omgeving van de Tolsteeg en de Albatrosstraat, die klaarblijkelijk het gevolg waren van het feit, dat dezer dagen bij een in laatstge noemde straat wonenden W. A.-man de ruiten werden ingegooid. Het kon tot nog toe niet geheel worden opgehelderd, of de W. A.-mannen een vergeldingsactie op het oog hadden of dat zij een herhaling van het genoemde incident wilden voorko men. Door de duisternis was het niet mo gelijk, zich een goed beeld te vormen van hetgeen zich precies heeft voorgedaan. Spoedig na het verschijnen van de W. A.- mannen kwam het althans tot vechtpar tijen, en zelfs is er op de W. A.-mannen geschoten. Er zijn verschillende gewon den gevallen, waarvan een ernstig, name lijk de W. A.-man L., die een schot in de hartstreek heeft gekregen. Eenige gewon den, waaronder genoemde W. A-man, werden naar het ziekenhuis vervoerd. An dere gewonden zijn ter plaatse verbonden en naar huis gebracht. Het onderzoek is nog gaande. OOK AMSTERDAMSCHE BANK HOOGER DIVIDEND. De vergadering van den raad van com missarissen der Amsterdamsche Bank N.V. heeft gisteren besloten, aan de eerlang uit te schrijven algemeene vergadering van aandeehouders voor te stellen over 1940 een dividend uit te keeren van 5 pet. (vo rig jaar 4 pet.) op de gewone aandeelen. Door het voorstellen van een hooger di vidend dan verleden jaar, volgt de Am sterdamsche Bank het door de Rotterdam- sche Bankvereeniging en de Incasso Bank gegeven voorbeeld. De Robaver, die on danks de vernietiging van haar kantoren in Mei 1940 toch weer, zooals gebruikelijk, de rij bankverslagen opende, heeft haar dividend over 1940 met 1/2 pet. verhoogd. De Incasso Bank volgde met een verhoo ging van 4 tot 5 pet. en thans heeft de Amsterdamsche Bank eveneens haar divi dend van 4 pet. op 5 pet gebracht. Nederlandsche Pioniers arbeid Het ,,Nederlandsch Perskantoor" schrijft uit Berlijn: Het is thans ongeveer 55 jaren geleden, dat de Amsterdamsche koopman Johan Giesen de eerste kisten Nederlandsche komkommers naar Duitschland zond. Spoe dig leverde hij ook boonen van verschillen de soort, kropsla en andere groenten, aardbeien en kruisbessen. Voor een paar jaar werden zijn verdiensten voor den Ne- derlandschen uitvoer erkent en werd nij benoemd tot ridder in de Oranje Nassau Orde. Hij was trotsch op de onderschei ding, die hij echter niet al te lang heeft gedragen; voor omstreeks drie jaar stierf hij op hoogen leeftijd te Berlijn. Door den geregelden invoer uit Neder land kreeg Duitschland trek in groenten. Langzamerhand wijzigde zich de Duitsche keuken. Spoedig ontdekte men, dat op Duitschen bodem ook groenten groeiden. De Duitsche productie op dit gebied werd jaarlijks grooter. De artsen waren de groo te propagandisten van de „eet-meer-groen- ten-en-fruit-beweging". Ook de sportbewe- ging was een prikkel tot meer groenten en fruit-gebruik. Vooral sedert 1933 begon de overheid zich steeds meer met de voedsel voorziening te bemoeien. Ook de overheid ontdekte, dat het groenten- en fruitge- bruik heilzaam voor het volk was en zij hielp krachtig mee, om de Duitsche pro ductie uit te breiden. De benarde Duitsche deviezenpositie is hieraan overigens ook niet vreemd. Thans is het groenten- en fruit-verbruik voor het grootste gedeèlte door de Duit sche voortbrenging gedekt. Van de in in Duitschland verbruikte groenten wordt op het oogenblik 94 pet. in Duitschland voortgebracht. Bij het fruit is dit percen tage slechts 73; rekent men de zuid-vruch- te nniet mee, dan is Duitschland in staat 85 pet. van zijn fruitverbruik door eigen productie te dekken. Toch moeten er nog geweldige hoeveel heden worden ingevoerd. Nederland nam langen tijd als groenten- en fruitleveran- cier de eerste plaats in. In 1926 kwam 53.2 pet. van den Duitschen groenteninvoer uit Nederland. In 1938 was dit percentage ech ter tot 28.2 rrt. gedaald! In 1928 kwam 14.1 pet. van den Duitschen groentenin voer uit Italië en 2.7 pet. uit Zuid-Oost- Europa. In 1938 bedroeg dit reeds 40.3 pet., resp. 8.1 pet. Thans gaat haast de helft van d« heele Italiaansche groentenuitvoer naar Duitschland. Op het oogenblik is de tolgrens tusschen Nederland en Duitschland verdwenen. De- viezenmoeilijkheden zijn er nu niet meer. Nederland is van zijn afzetzorgen bevrijd. Ale groenten en alle fluitsoorten kan Ne derland nu naar Duitschland uitvoeren, niet alleen tomaten, komkommers, krop sla en bloemkool, maar ook „stapelartike len", zooals uien, peen en sluitkool. Het is te verwachten, dat Nederlands rol als groentenleverancier spoedig weer even groot als die van Italië zal worden. De taak van Nederland op dit gebied zal ook voor het Nieuwe Europa zeer belang rijk blijven. De uitstekende bodemgesteld heid, het klimaat en niet in het minst de groote ervaring der Nederlandsche tuin ders, geven Nederland een reusachtigen voorsprong, die moeilijk door Nederlands mededingers zal kunnen worden ingehaald. Zeker, Italië heeft wel met veel succes „Italiaansche tomaten uit Nederlandsch zaad" op de markt gebracht, maar het zal niet steeds op Nederland kunnen aanleu nen. Voor de „primeurs" blijft Nederland het productiegebied! Nederland kan ten slotte nagenoeg het geheele jaar komkom mers, tomaten, kropsla, andijvie, spinazie, radijsjes, bloemkool, druiven en zelfs aard beien leveren. Er is geen ander land ter wereld, dat Nederland dit na doet. Neder land, dat, naar een Engelschman opmerk te, zichzelf geschapen heeft, schept zich in zijn kassen, onafhankelijk van de natuur, zijn eigen jaargetijden, wier begin van marktanalytische factoren onafhankelijk is. In Nederland, waar de sering met Kerstmis bloeit en de kippetjes, door de kunstzon om den tuin geleid, zich reeds in den barren winter vlijtig in het ciertjes- leggen oefenen, zal op dit gebied ook in de toekomst baanbrekend werk verrichten. Wat de massaproducten betreft, zooals sluitkool, uien, peen en aardappelen, zal de mededinging van andere landen ongetwij feld toenemen. Maar de taak der Neder landen zal worden, heel Europa van zaad te voorzien. Met name de Nederlandsche pootaardappel zal een groote rol blijven spelen. Ditzelfde geldt voor fruit. De appelen en peren, die Nederland zelf voortbrengt, zal de eigen markt bij een stijgend welvaarts peil zonder moeite kunnen opnemen. De taak der Nederlandsche .kweekers voor het Nieuwe Europa zal in de eerste plaats het veredelen zijn. Europa heeft nieuwe soorten noodig. Voor de Nederlandsche boomkweekerij zijn goede dagen op komst. Want de „eet-meer-groenten-en-fruit-be- weging" wordt in alle landen van ons we relddeel dagelijks krachtiger. En het Në- derlandsch initiatief zal ook in het Nieu we Europa niet kunnen worden gemist. DIJKGRAAF VAN HAARLEMMER MEERPOLDER GAAT,HEEN. In de gisteren gehouden vergadering van hoogdingelanden van den Haarlemmer meerpolder heeft de secretaris, jhr. L. U. Ringers Hora Siccama een brief voorge lezen van den dijkgraaf van den Haarlem mermeerpolder den heer J. C. Reinders Folmer, waarin deze mededeelt, als zoo danig reglementair te moeten bedanken. Baron G. J. van Hardenbroek tot Harden- broek voegde hieraan toe, dat hij vergeefs bij Ged. Staten en den Secretaris-Generaal van Waterstaat op verlenging van den ambtstermijn had aangedrongen. De heer J. C. Reinders Folmer diende 25 jaar den polder in onderscheidene bestuursfuncties. „Handelsblad." NAAR PARIJS. Op zoek naar vermiste schilderstukken. Kort voor den oorlog is te Parijs een tentoonstelling gehouden van werken van Nederlandsche schilders; niet alle stukken, naar de Fransche hoofdstad gezonden, zijn door de ontstane moeilijke verkeersom standigheden, weer naar ons land terug gekeerd. Pogingen om de vermiste stuk ken, waaronder eigendommen der gemeen te, alsnog op te sporen, faalden tot nu toe. Daar het belangrijke werken betreft zijn in den loop der vorige week, in opdracht van het college van burgemeester en wet houders, de wethouder voor Kunstzaken, mr. G. C. J. D. Kropman, en de directeur van het Stedelijk Museum, jlhr. D. C. Röell, naar Parijs vertrokken, om te trachten de vermiste doeken op te sporen. Gistermiddag werd in het V.C.S.F.-huis aan het Gerecht alhier een bijeenkomst gehouden van de' afd. Leiden der Ned. Ver- eeniging voor Huisvrouwen, alwaar als spreekster optrad mevr. Tony de Ridder met het onderwerp „De Groote Trek". Zij schetste daarin den grooten rendierentrek naar het hooge Noorden door de Bering- straat, welke vijf jaar duurde. Door de politie te 's-Gravenhage is aangehouden de 49-jarige A. M., gedomici lieerd te Amsterdam, wiens aanhouding in het Alg. Politieblad was verzocht door den commissaris alhier wegens gepleegde oplichting. Na verhoor werd de man naar Haarlem getransporteerd, alwaar hij even eens gezocht werd. Door de recherche alhier is aangehouden de 25-jarige J. J. S., die zich schuldig had gemaakt aan diefstal van rijwielen. De man is in arrest gesteld. Gistermiddag te 3 uur reed op den Stationsweg een vee-auto van P. L. uit Sassenheim, toen de koe in den wagen viel HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ Trekking van heden. Premie van ƒ3000.2018. 1000.met de premie van ƒ30.000 11548. 400.— 3104 200.— 21091 100.— 5786 1471 1444 12684 DUITSCHE VLIEGTUIGEN BOMBAR DEEREN MALTA BERLIJN, 14 Febr. (D.N.B.) Deelen van de in de Middellandsche Zee operee- rende formaties der Duitsche luchtmacht hebben gisteren geslaagde aanvallen onder nomen op de haven van la Valetta en het vliegveld Luca op Malta. De bommen trof fen ondanks den krachtigen afweer doel en richtten onder de installaties van de haven en het vliegveld groote verwoestin gen aan. In den nacht van 13 op 14 Februari zijn niet eenige groepen Duitsche vliegtuigen aanvallen ondernomen op Britsche stel lingen in Noord Afrika. Nadere bijzonder heden ontbreken nog. DE AMERIKAANSCHE LEEN- EN PACHTWET. WASHINGTON, 14 Febr. (D.N.B.) De senaatscommissie voor buitenlandsche za ken heeft, alvorens het wetsontwerp op de steunverleening aan Engeland naar de ple naire vergadering door te sturen, drie amendementen aangenomen. Ten eerste moet de president goedkeuring van het Congres vragen, vóór hij door andere na ties aan de Vereenigde Staten gegeven be wapeningsopdrachten mag plaatsen en het wapenmateriaal aan de opdrachtgevers mag leveren. Ten tweede moet in de wet een bepaling worden gevoegd, volgens wel ke betalingen voor wapenlevenranties, die binnenkomen na den in het voorstel vast- gelegden datum, niet mogen worden ge bruikt voor steun aan Engeland, maar gestort moeten worden in de federale schatkist. Ten derde moet het besluit van het Huis van Afgevaardigden, volgens het welk de volmachten van den president voortdurend bij eenvoudig meerderheids besluit van beide Huizen kunnen worden herroepen, aan een technische herziening worden onderworpen. De voorzitter van de senaatscommissie noemde het eerste amendement bijzonder belangrijk. Volgens dit amendement krijgt het Congres de volmacht om van tijd tot tijd geldmiddelen te voteeren voor bewa peningsmateriaal en machtiging te geven tot het plaatsen van opdrachten. juist op het linkeronderbeen van den 25- jarigen C. L. uit Sassenheim. Het been brak, waarop het slachtoffer door den E.H.D. naar het Acad. ziekenhuis moest worden vervoerd. Vli^ziging. advertentie- taxief.. De nieuwe omzetbelasting welke nu ook voor de dagbladen geldt alsmede de steeds zwaar dere lasten voor dagbladen, noodzaken ons de advertentie tarieven te wijzigen. Vanaf 15 Februari a.s. zullen wij derhalve onzen regelprijs met 2 cent verhoogen. Vanaf bovengenoemden datum zal de prijs van de Telefoontjes worden gesteld op 55 cent. DE DIRECTIE. Gemeentel. Aankondiging DISTRIBUTIE BAK- EN BRAADVET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter kennis van belanghebbenden, dat binnenkort de pakjes bak- en braadvet ten behoeve -van werkloozen en armlasti gen, welke tot dusverre 250 gram bevatten, een inhoud zullen verkrijgen van 200 gram. De prijs wordt dan verminderd van 11 cent op 9 cent per pakje. A. TEPE, Weth. lo-Burgemeester VAN STRIJEN, Secretaris. LEIDEN. Geboren: Aart z. van A. Kop en Th. v. Dissel Jacoba Christina d. van J. v. Wilgen en J. H. Wassink Overleden": J. v. Egmond, dr., 28 j. DE BRITSCHE LUCHTSTRIJDKRACH TEN TE SINGAPORE. TOKIO, 14 Febr. (D. N. B.). Volgens een bericht van de „Asahi Sjimboen" zijn de Britsche luchtstrijdkrachten te Singapore onlangs aanzienlijk versterkt. De Japan- sche correspondent acht het buitengewoon kenmerkend, dat tegelijkertijd wijziging is gebracht in de verdeeling der luchtstrijd krachten in Achter-Indië, doordat een es kader bommenwerpers van Singapore is verplaatst naar de Noord-grens van Ma laya. LEIDEN, 14 Febr. Vee. Aanvoer: 106 kalf- en melkkoeien 250500 handel zeer matig; 82 varekoeien e.a. 200380, han del vlug; 25 pinken 170240 en 9 gras kalveren 40200, handel tamelijk; 3 vette kalveren, 237 nuchtere slachtkalveren; vette schapen 5060 en 240 weidescha- pen 3042, handel tamelijk vlug; 5 zeu gen; 208 mestvaikens 2040 en 248 big gen 1218, handel matig; 15 bokken en geiten 1525, handel matig. Kaas. Aangevoerd 17 partijen waar van 15 partijen Goudsche kaas le soort 41.50 en 2 partijen Leidsche kaas 1ste soort f 39 per 50 kg. Handel matig. LEEUWARDEN, 14 Febr. Vee. Aanvoer: 34 Enter stieren, 318 vette koeien, 828 melk en kalfkoeien 175425, 95 pinken 90 220, 1049 nuchtere kalveren, 130 vette cshapen, weideschapen en lammeren, 38 drachtige varkens en loopers, drachtige 120—200, magere 80—125, loopers 20 —55, 93 kleine biggen 12—18, 41 bokken en geiten. Totaal aanvoer 2626 stuks. Overzicht: stieren en vette koeien geen noteering, melk- en kalfkoeien aanvoer stationnair, handel vlug prijzen lager. Pin ken aanvoer stationnair,- handel redelijk, prijzen prijshoudend. Vette kalveren, gras kalveren. Nuchtere kalveren en vette var kens geen noteering. Drachtige varkens, magere varkens, loopers en biggen aanvoer kort, kort, handel kalm, prijzen ongeveer prijshoudend. Wolvee en lamineren geen noteering. De Nederlandsche veehouderij centrale nam ongeveer 450 koeien en 1000 nuchtere kalveren over. De N. V. C. nam deze week 109 varkens over. Eieren. Aangevoerd 10.500 kg. Prijzen 57.4 cent per stuk, handelsprijs 1.07 1.09 per kg. Eendeneieren aangevoerd 40 kg., prijs 6.5—7 cent per stuk. Vraag naar eieren goed, stemming prijshoudend, prij zen onveranderd. Kaas. Prijzen: Edammer kaas 20 plus 44, idem 40 plus 67.50, Goudsche kaas 20 plus 44, idem 40 plus f 67.50 en brood kaas 40 nlus 67 50 oer 100 kg. KATWIJK a. d. RIJN, 13 Febr. Groen- tenveiling. Per kist van 6 kg.: boerenkool 11—18 cent, per 100 kg.: roode kool f 6.CO —6.50, gele kool f 4.80—5.40, groene kool 4.00—5.10, spruitkool 14—17, uien 4.80—6.50, per kist van 20 kg.: waschpeen 1.20—1.90, kroten 60—62 cent. VINKE VEEN, 13 Febr. Groentenveiling. Witlof I 19—25, idem II f 14—18, idem stek 8—11, knolselderie 13.10, prei 17.90, andijvie 12.80—13.90, boerenkool 6.50 per 100 kg.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 2