SPORT Nog waagden kinderen zich op het ijs DONDERDAG 13 FEBRUARI 1941 DE LETDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 Qemengxteffienichten Tusschen Dirkshorn en Groenveld in de nabijheid van Schagen zijn twee kinderen uit het gezin Linstra, een jon gen en een meisje, door het ijs gezakt en verdronken. Om gauwer thuis te zijn hadden de kin deren, met nog eenige andere makkertjes uit school komende, het landpad genomen. Het jongetje waagde zich op het ijs en zak te er door. Zijn zusje trachtte hem te red den, doch verdween ook in de diepte. De andere kinderen haalden hulp, doch deze was eerst een half uur later ter plaat se. Dr. Groenhart uit Dirkshorn heeft nog ongeveer drie uur kunstmatige r.demhaling zonder resultaat toegepast. ACHT SPAKENBURGERS TERNAUWERNOOD GERED. Bij visschen op het IJsselmeer. Acht visschers uit Spakenburg, die zich Dinsdagochtend per vrachtauto naar Mui- derberg hadden begeven, om op het Ussel- meer in wakken op spiering en snoekbaars te gaan visschen, zijn ternauwernood aan den verdrinkingsdood ontsnapt, aldus meldt de „Tijd." 1 Nadat zij des morgens half 9 aan het Mui- derbergsche strand waren gearriveerd, werd de geheele visohiuitrusting op sleden gepakt en voorzien van een klein roei bootje, dat deze Spakenlburger visschers steeds met zich voeren, om bij dreigend ge vaar zich te kunnen redden, togen de 8 mannen het ijsvlak op, dat nog steeds het IJsselmeer onbevaarbaar maakt. Toen zij aldus hebben zij later in Muiderberg verteld him sleden ettelijke kilometers uit de kust over het ijs hadden voortge duwd, bleek hun, dat het ijs gaandeweg steeds slechter werd. Op een gegeven oogewblik werd het ijs- vlak zóó onbetrouwbaar, dat hier en daar., het ijs onder de voeten van de visschers afbrokkelde. Daar het roeibootje veel te klein was, om de 8 mannen te bevatten, begonnen zij luidkeels om hulp te roepen, doch het IJsselmeer was ter plaatse geheel verlaten, en zij waren bovendien reeds té ver van de kust verwijderd, om in Muider berg nog gehoord te kunnen worden. Toen begrepen de Spakenburgers, dat van ver dere pogingen, om visch te vangen, moest worden afgezien en dat zij integendeel zoo spoedig mogelijk moesten trachten, weer het Muiderbergsche strand te berei ken. Doch dit plan was gemakkelijker geop perd, dan ten uitvoer gebracht. Bij elke po ging toch, die de mannen deden, om de sle den terug te duwen, brokkelde het ijs steeds verder af, zoodat ze gevaar liepen, de geheele visohuitrusting te verspelen. Men was nu echter uitsluitend nog maar op lijfsbehoud bedacht. De vier oudsten van het gezelschap (twee der Spakenbur gers waren reeds ongeveer 60 jaar) namen toen in het miniatuur-roeibootje plaats en de 4 jongere mannen hebben daarop, met achterlating van de netten, het bootje met de ouderen door een vaargeul voortgeduwd. Hierbij moeten degenen, die het bootje voortbewogen, tot den nek toe door het ijskoude water loopen. Elk oogenblik vreesden zij, dat de een of andere uithol ling van den bodem hun parten kon spelen, omdat dan het water zeker tot boven de hoofden gerikt zou hebben. Langer dan een half uur hebben de mannen in een uiterst langzaam tempo het bootje door een smalle geul, welke in het ijsvlak ont FEUILLETON S-chaduumi aan het aexCedeit Naar het Engelsch. 29) HOOFDSTUK XVII. De volgende zet van De Montalt. Dessie veerde verschrikt van haar stoel toen de beide mannen binnentraden en wierp een smeekenden blik in de richting van Cheriton. Ofschoon hij dit opmerkte en de bedoeling er van begreep, antwoordde hij alleen maar door glimlachend het hoofd te schudden. Ik ben erg blij, dat je hier bent, Des sie, zei hij, want wat ik te zeggen heb, gaat allen aanwezigen aanu ook, mrs. Mark ham, en ik kan het dus beter zeggen, ter wijl we allemaal bij elkaar zijn. Mrs. Markham was een beetje geschrok ken bij deze mededeeling en zij keek naar haar verloofde, die onmiddellijk op haar toeging en naast haar ging zitten. Hij haal de zijn schouders op en hief zijn handen omhoog, alsof hij er niets van begreep. Is er iets bijzonders, mr. Cheriton? vroeg de -.rouw des huizes. Ja, er is zeker iets bijzonders, en ik zou graag uw medewerking hebben om de zaak in kwestie in orde te brengen. U weet, dat Dessie. staan was, in de richting Muiderberg we ten voort te duwen, totdat zij op een ge deelte van het IJsselmeer kwamen, waar het ijs weer méér houvast bood. Geheel verkleumd en totaal uitgeput ar riveerden ze, toen het reeds donker begon te worden, weer aan het Muiderbergsche strand, vanwaar zij des morgens zoo hoop vol het vischavontuur tegemoet waren ge treden. In de woning van de familie Ri chard zijn de Spakenburgers toen liefderijk opgenomen en allen zijn geheel van droge kleeding voorzien. Het duurde echter tot des avonds circa 9 uur, alvorens zij weer zoover op hun verhaal waren gekomen, dat zij de terugreis met den vrachtauto weer konden aanvaarden. Tevoren zijn eenigen hunner echter opnieuw het ijs op gegaan teneinde de vischnetten en het overige visohgerei, dat men des middags noodgedwongen had moeten achterlaten, in veilige haven te brengen. LANGGEZOCHTE VERDACHTE MELDT ZICH BIJ DE POLITIE Medeplichtig aan den moord op Bredaschen koopman De Amsterdamsche koopman D., die sinds geruimen tijd door de politie in ge heel Nederland werd gezocht, in verband met den moord op den Bredaschen koop man Van Aert, heeft zich gisteren zelf bij de politie te Amsterdam gemeld. De man, naar wien gespeurd, omdat men hem ver dacht van medeplichtigheid aan dezen af schuwelijken moord, kwam gistermorgen op het hoofdbureau van politie, waar hij hoogst verwonderd deed. Hij zeide gehoord te hebben, dat de politie hem moest heb ben. Hij begreep allerminst waarvoor en nu kwam hij maar eens vragen wat men eigenlijk van hem noodig had. Het spreekt vanzelf, dat men op het hoofdbureau niet weinig verbaasd was plotseling voor zich den man te zien, naar wien een legertje politiemannen zoo lang had gezocht. Herhaaldelijk zijn er huis zoekingen verricht en zoowel de Rotter- damsche als de Amsterdamsche politie heeft zich uitermate ingespannen om den verdachte te vinden. Men wist zeker, dat D. herhaaldelijk in Amsterdam vertoefde, doch het was zeer moeilijk hem te vinden. Men vermoedde, dat hij zich had vermomd met een bril en snorretje. Doch hoe men ook keek naar mannen met brillen en snorretjes, D. kon men niet te pakken krijgen. Toch wist de politie, dat hij vroeg of laat in handen van de rechercheurs zou vallen. Toen hij zichzelf kwam melden, deelde men D. mede, dat men hem zocht in ver band met den moord op Van Aert. Hij werd uiteraard dadelijk gearresteerd en opgesloten. In den loop van den dag werd hij naar Rotterdam overgebracht, om daar nader te worden verhoord. Zooals men zich herinneren zal, was D. in gezelschap van den Bredaschen zaken man, toen deze laatste meende een partij wollen jumpers te kunnen verhandelen buiten de distributie om. De Bredanaar was naar Rotterdam getogen en is daar het laatst gezien in gezelschap van D. en den reeds eerder gearresteerden Rotter dammer, in wiens huis het lijk van Van Aert werd gevonden. Toen de politie den hoofddader van deze moordzaak had gearresteerd en onder den vloer van zijn woning het lijk van den koopman had gevonden, was D. plotseling spoorloos verdwenen. De hoofddader, die reeds bekend heeft zijn slachtoffer te heb ben gedood en begraven, heeft destijds ook medegedeeld, dat D. bij hem was, toen het gezelschap kettinghandelaren in een café te Rotterdam onderhandelde over den aan koop van de partij jumpers. Met D. zou de hoofddader toen naar zijn woning zijn gegaan, maar onderweg zou D. zijn eigen weg hebben gekozen. De politie meent, dat D. zeer nauw bij den moord betrokken is, aldus meldt de „Tel.", en vermoedelijk den hoofddader heeft geholpen bij het beramen van het Zwijg Tom, viel het meisje hem in de rede. Je weet, dat er toch niets meer aan te veranderen is; dat héb ik je mmers al verteld. Het heeft heusch 'geen doel. Lieve kind, ik volg in deze aangele- heid mijn eigen zin, kloni? het vriendelijk maar beslist. Hebben jullie dan oneenigheid ge had? riep mrs. Markham onthutst. Oneenigheid? herhaalde Tom. Abso luut niet. Dessie en-ik hebben nooit on eenigheid. Maar- er schijnt een soort hin dernis te zijn, die, als ik mij niet zeer ver gis, u en die heer daar, hij weer naar De Montalt, die onverschillig glimlachte, uit den weg kunt helpen ruimen. Tenminste als u dat wilt. Als wij willen? Natuurlijk willen wij dat, nietwaar Godefroi? vroeg mrs. Mark- hem goedhartig. Ik heb mr. Cheriton al verteld, dat ik niets van de zaak afweet en dus ook tot mijn spijt niets kan doen, verklaarde De Montalt. Wat heeft dat allemaal te beteekenen? Het jonge vrouwtje keek ontsteld van den een naar den ander. Hebben jullie dan al lemaal geheimen? Het is juist het geheim, dat ik met uw hulp graag zou willen ontdekken, sprak Cheriton, een antwoord, dat mrs. Mark ham nog meer in verbazing bracht. Waarom vraagt u het Dessie niet? riep ze. en daarop, met iets van wanhoop in haar stem: Ik begrijp er niets van. Het zal u duidelijk worden als u mjj even wilt aanhooren. Op den dag toen u terugkwam. Tom, protesteerde Dessie. Doch hij nam geen notitie van haar uit roep en vervolgde: VOETBAL. LEIDSCHE SCHEIDSRECHTERS- EN CONSULSVEREENIGING Het bestuur van bovengenoemde Ver een iging hield gisteravond in café „Ruim zicht" voor leden en ongeorganiseerde scheidsrechters een spelregelavond. Door werkzaamheden van den heer A. Ladan sprak de heer D. Haverkorn uit Leiden. De voorzitter, de heer G. Waasdorp, opende de bijeenkomst en gaf direct het woord aan den heer Haverkorn. Deze sprak in de eerste plaats een woord van waardeering over de R.K. Scheids rechters, die haast allen toegetreden zijn tot de Leidsche Scheidsrechters Vereeni- ging en sprak een woord van dank tot het bestuur van de L.S.V. over de goede ver standhouding van deze Vereeniging en hij hoopte, dat dit zoo zal blijven. Spreker besprak het individualisme; individu, ruwheid, onbehoorlijkheid, gedrag en uitlatingen. Na een breedvoerige uiteen zetting ging spr. over tot het materialisme, eigenliefde, gemeenschap en saamhoorig- heid. Bij het punt saamhoorigheid bleef hij even stilstaan en haalde als voorbeeld deze bijeenkomst aan. De Leidsche Scheids rechters moeten op saamhoorigheidsgebied nog leeren, want zoo als deze avond bezet, is. is het droevig. Er waren tal van R.K. scheidsrechters aanwezig, die meer dan een uur moesten peddelen om op dezen avond tegenwoordig te zijn, terwijl vele Leidsche arbiters schitterden door afwezigheid. Tenslotte besprak de heer Haverkorn de liefde voor het scheidsrechteren. Na zijn causerie dankte de voorz. den spreker, voor zijn zeer leerzame inleiding. Na de pauze werden nog enkele vragen gesteld aan den heer Haverkorn, waarna om 10.30 uur de voorz. nogmaals den heer Haver korn bedankte. SCHAKEN R.K. SCHAAKCLUB „DE TWEE KONINGEN" De onderlinge competitie Het einde is in zicht, doch de finish zal zwaar zijn! Nog steeds is nog niet met juistheid te zeggen, hoe de rangorde van de spelers worden zal. Er wordt nog op alle fronten hard gevochten en nederlagen kunnen zich ook hier onverwachts voor doen! Zoo goed als zeker is echter, dat L. Tummers de eerste plaats zal bezetten, waarschijnlijk gevolgd door H. Staats. De candidaten voor de derde en volgende plaatsen zitten elkaar geducht op de hielen. Wij hopen spoedig nader verslag uit te brengen. Clubnieuws. A.s. Dinsdagavond 18 Februari, zal de jaarlijksche leden vergadering gehouden worden, aanvang 7 uur. Het bestuur stelt zich herkiesbaar. Nieuwe candidaten indienen voor 17 Febr. bij den secretaris, P. K. Hof 18a. Na de vergadering zal een gongwedstrijd worden gehouden met Vrouwe Fortuma aan de gong! Het laatste nummer houdt weer een nieuwe verrassing in van den comp.-leider, den heer D. v. Gelder. De dobbelsteen doet hierbij haar intrede in het schaak spel en zal een geducht woordje mee spreken. Nieuwsgierigen en enthousiaste schakers-niet leden zijn natuurlijk weer welkom, Rapenburg 22 Mij. v. Toon kunst) zaal IX. moordplan. Zooals men weet, werd het slachtoffer beroofd van een vrij belangrijk bedrag aan geld. De Rotterdamsche politie zal thans moeten uitzoeken of D. inder daad medeschuldig is. waren Dessie en ik heel gewoon met elkaar. We dronken samen heel ge noeglijk thee en spraken over ons huwe lijk. Dien avond kwam ze hier bij u. U hebt me al verteld, dat ze heel opgewekt was, zooals steeds, waneer ze u terug zag en dat u niets bijzonders aan haar kon mer ken. Toen werd zü aan dezen heer voorge steld Wat bedoelt u? viel mrs. Markham haastig in, doodsbang, dat Tom iets zou zeggen, dat gevaar voor haar liefde zou kunnen opleveren. Wat heeft dit te ma ken metmet meneer De Montalt? Dat is nu precies wat ik niet weet en wat ik graag zou willen weten! Ik zou het op prijs stellen als u meneeV De Montalt vroeg of hij er een verklaring voor kan ge ven. Godefroi! vroeg mrs. Markham, zich naar hem wendend. Mr. Cheriton kan beter eerst uitspre ken, meende De Montalt. Ais ik hem hel pen kan om met miss Merrion weer op goe den voet te komen, zal ik daar ter wille van jou natuurlijk heel blij om zijn, al ben ik betrekkelijk een vreemde. Ik verliet Londen den dag nadat Des sie hier was komen logeeren, hernam Tom. En toen kreeg ik een brief van haar, waar in ze mij te kennen gaf, dat er moeilijkhe den waren, toen weer een, waarin ze er op aandrong, dat ik onmiddellijk terugkwam 'en nóg een brief met hetzelfde dringende verzoek. Ik kwam natuurlijk zoo spoedig me dat eenigszins mogelijk was. Zooals u weet, was Dessie weg; niemand wist waarheen en waar voor. Ik bleef tot van daag in de stad en trof vanmiddag dezen heer op haar kamers aan. Godefroi, riep mrs. Markham ontdaan. JAARVERGADERING DER SCHAAKCLUB .LEIDEN". Deze werd gisteravond in „Oud Hortus- zicht" aan den Witte Singel gehouden. De voorzitter, de heer H. M. Pont,-opende te half acht de bijeenkomst met een woord van welkom tot de talrijke aanwezigen en deelde vervolgens mede, dat de bescherm heer, de heer mr. C. J. Leembruggen en de directeur, de heer G. Overduin, tot hun leedwezen verhinderd waren, ditmaal de vergadering bij te wonen. Daarna herdacht hij degenen, die in den strijd voor het va derland het leven hadden gelaten en wees vervolgens op de vriendschappelijke be trekkingen, die er tusschen „Leithen" en de ander schaeakclubs bestaan. De secre taris. de heer.M. Koelewijn, las daarna de notulen, welke onveranderd werden goed gekeurd en bracht een keurig jaarverslag uit, waarvoor de voorzitter hem onder al- gemeene instemming dank bracht. De pen ningmeester, de beer J. Galjaard, gaf een overzicht van den stand der kas. Deze sloot met een flink batig saldo. De kascommissie vond alle bescheiden van den penning meester in de beste orde. Voor het jaar 1941 werd een nieuwe commissie be noemd. De bestuursverkiezing vorderde al heel weinig tijd, want de drie aftredende leden, de heer H. J. Koelewijn C. Baart Sr. en J. Boom, waartegen geen candidaten waren gesteld, konden zonder stemming verkozen worden verklaard. Hierna werden de prijzen uitgereikt aan de winnaars van de onderlinge wedstrijden. Bij de rondvraag stelde een der leden voor in het vervolg, in plaats van op Za terdagmiddag, weer op een avond de we- kelijksche bijeenkomsten te houden. Het bestuur zal deze kwestie nader bespreken en zoo moeelijk aan dezen wensch tege moet komen. Na de sluiting der vergadering, volgde een- geanimeerde gong- of bliksemwed- strijd, waaraan 30 spelers, verdeeld in 5 groepen van 6 deelnamen. Deze wedstrijd werd op verzoek geleid door de heeren M. .M Segaar en G. Bosscha van LSG, die zich daarvoor gaarne hadden beschikbaar gesteld en hield allen prettig bezig tot het einde van den avond Competitie Leidsche Schaakbond Zaerdag a.s. speelt het eerste tiental haar return-wedstrijd tegen L.S.G II in ,,'t Schuttershof" aan den Stationsweg. Aanvang half drie. De aangeschreven leden worden verzocht aanwezig te zijn om een e.v. revanche van L.S.G. II op de 1,1. geleden nederlaag (8V21^) de kop in te drukken. HAAGSCHE SCHAAKBOND. De Resid. Sch.cl. I kampioen. De wedstrijd LSG I—DD II, j.l. Zaterdag alhier gespeeld en afgebroken in gelijken stand (41/2—41/2) en één uit te spelen partij, is geëindigd in een gelijk spel (5 5). De afgebroken partij is nog voortgezet tot den 70en zet en toen remise gegeven. Ook de wedstrijd Resid. Sch.cl. IH. Wes- terkw. I is inmiddels gespeeld en gewon nen door RSC I met 5 1/2—41/2, dat nu definitief de le plaats bezet. Zooals men uit den stand der 3 concureerende tiental len kan zien, was het verschil miniem. gesp.gew.gel.verl. v.t. tot. R. S. C. I 5 3 1 1 28,5—21,5 7 p. L. S. G. I 5 2 3 27 —23 7 D. D. n 5 3 1 1 25 —25 7 Wel moeten in deze groep nog 2 wed strijden gespeeld worden, doch de andere tientallen kunnen het puntenaantal van bo vengenoemde drie niet meer benaderen. Het jammer voor de Leidenaars, dat zij met slechts 1/2 punt van de le plaats af bleven. TAFELTENNIS DE COMPETITIE De uitslagen van Zondag gespeelde ved- strijden zijn: v. Nispen ISteeds Vooruit I 73 Treffers IIv. Nispen n 64 Het leek dat ze een ernstig onder houd hadden gehad en het had tot ge volg, dat Dessie heelemaal van streek was en verklaarde dat alles tusschen ons uit -noest zijn; dat zij genoopt was tot stilzwij gen, maar dat ze nog evenveel van mij hield. Die man is er de schuld van, en Tom wees naar De Montalt, die de houding van onverschilligen toeschouwer had aan genomen. Alles wijst er op, dat er geen an dere oorzaak kan zijn voor de verandering, die in Dessie heeft plaats gehad. Was jij op Dessie's kamers? richtte mrs. Markham zich tot De Montalt. Dat onderdeel van Toms mededeelingen trof haar persoonlijk het meest en het scheen haar zóó op te winden, dat zij zelfs geen motite deed haar argwaan te verber gen. Lieve kind, als je even nadenkt, zul je tot de conclusie komen, dat ik daar al leen geweest kan zijn terwille van jou, ant woordde De Montalt bloemzoet. Ik wist im mers hoe ongerus4 je over miss Merrion was. Toen haar telegram kwam, dacht ik, ik zal eens gaan zien wat er met die exen- trieke jongedame aan de hand is. Als er slecht nieuws was, kon toch niemand be ter dan ik jou er van op de hoogte bren gen. Tenminste dat dacht ik. Ik wachtte haar aan het station op en wandelde met haar naar haar kamers. Dat is alles. Hij sprak met het air van iemand, die wat hij zei, de natuui vjkste zaak ter we reld vond. Je had niet niee nr-ai binnen behoe ven te gaan. meende irrs. Markham. We waren nog midden in een gesprek en ik droeg haar koffer, was het prompte be scheid. Wat was 't onderwerp van het ge- Voor a.s. Zondag is slechts één wedstrijd vastgesteld, n.l. le klasse. Treffers II Treffers I, aanvang 2.30 uur. BILJARTEN NED. BILJART BOND Afd. Leiden De uitslagen van de vorige week zijn in de 1ste klasse: TOG IPoort v. Cleef 42. Teegelaar (P.v.C.) 515 515 19 B. de Roo (TOG) 220 151 19 G. M. Teegelaar 205 200 19 C. Paauw 100 100 19 G. Teegelaar 70 69 29 I. v. Rijzen 100 100 29 DOS—TOG II 1—5. Karstens (TOG) 160 160 33 22 4.84 Verstraaten (DOS) 150 150 33 13 4.54 T. de Bolster 90 90 33 12 2.72 H. Teske 170 121 33 12 3.66 B. de Roo Jr. res. 85 85 32 17 2.65 J Vrijburg 115 112 32 17 3.50 2e klasse TOG II—BOS II 6—2. C. v. Delft (BOS) 85 de Roo Jr. (TOG) 95 D. y As 80 N. Zierikzee 85 J. v. d. Velden 65 H. Regeer 60 J. .Betgen 65 H. Korswagen 60 DSS II—TOG I 8—0. S. Arbouw (TOG) 105 80 30 12 2.66 V. Leeuwen (DSS) 80 80 30 8 2.66 J Karstens 105 94 40 16 2.35 J. Soest 55 55 40 9 1.37 F. Hakkaart 95 53 39 7 1.35 L. v. d. Lucht 40 40 39 6 1.02 J v. Klaveren 85 72 46 7 1.59 J. v. d. Lucht 40 40 46 7 0.90 TOP II—Poort v. Cleef 4—4. Steenbergen P.v.C. 60 45 27 5 1.66 J. v. Brussel (TOP) 80 80 27 13 2.96 C de Bock 55 42 42 6 1.— J. Bonnet res. 105 105 42 10 2.50 C. v. Halderen 45 45 52 8 0.86 P Harteveld 70 68 52 5 1.30 J. v. Zijp 40 40 32 6 1.25 R. v. Gelder Sr. 60 50 32 11 1.56 BOS I—DOS 3—5. C. Winkel (DOS) 110 110 33 13 3.33 Verhoeven (BOS) 100 71 33 8 2.15 W. v. d. Plas res. 50 50 40 9 1.25 W. Dool 80 80 40 11 2 S. v. d. Water 70 70 34 18 2.05 Noordervliet res. 60 50 34 11 1.47 F. Poptie 55 43 31 8 1.38 v. Spaandonk 75 75 31 13 2.41 TOG III—TOP I 4—- 4. C. Fasel (TOP) 90 68 35 8 1.94 J de la Bije (TOG) 65 65 35 12 1.87 J. Bonnet 90 90 37 10 2.43 J. Wansink res. 100 84 37 9 2.27 R. v. Gelder Jr. 90 66 29 6 2.27 J. A. Edel 40 40 29 5 1.37 G. Hagen 85 85 42 9 2.03 F. Pijnacker 40 31 42 4 0.73 DSS n—I 2—6. H. v. Bohemen (I) 85 85 26 20 3.26 L. Boot (II) 85 39 26 10 1.50 D. Wallaart 80 80 22 13 3.63 J. Binnendijk 80 35 22 4 1.52 G. Soest 75 75 35 13 2.14 J. Dubbelaar 75 66 35 7 1.88 J. v. d. Lucht res 50 40 32 5 1.25 J. Blom 45 45 32 7 1.40 Het programma voor volgende week is: le klasse: Woensdag DOSTOG II; TOG I—P. v. Cleef. 2de klasse: Dinsdag TOG IIIDOS; DSS III—BOS II; TOP I—TOG I. Donderdag: BOS I—DSS I; TOG II—TOP II; DSS II—P. v. Cleef. sprek, dat zoo belangrijk was, dat het niet op straat beëindigd kon worden? infor meerde Tom. Miss Merrion zal me wel erg vergeet achtig vinden, verontschuldigde De Mon talt zich met een luchtig'lachje, als ik zeg, dat ik het vergeten ben, behalve haar ver zekering, dat er geen enkele reden was om zich ongerust over haar te maken. Ze was voor persoonlijke en zakelijke aange legenheden weg geweest. Anders was er toch niets, nietwaar, miss Merrion? vroeg hij, naar Dessie kijkend. Ik blijf hier alleen om te luisteren, ik ben niet van plan iets te zeggen, ver klaarde het meisje; toen voegde zij er on stuimig aan toe: Tom, dit is wreed van je. Neen, kind, het is alleen noodzakelijk, verweerde hij zich. Daarop wendde hij zich tot De Montalt en ging voort: Berijp ik het goed, dat miss Merrion ge heel vrij is om alles te vertellen wat er is voorgevallen? Geheel vrij? Hoe zou het anders kun nen zijn? Welk recht heb ik, haar in haar vrijheid te beperken? Uw houding is wel heel eigenaardig, dat is de zachtste term, die ik er voor vinden kan. De Montalts toon was die van iemand, die zich in hooge mate verongelijkt voelt. Mijn houding is niet aan de orde, was Toms scherpe repliek. U omzeilt mijn vraag. Wilt u haar, in ons aller tegenwoordigheid, ontheffen van het verbod om te spreken? Die vraag houdt in, dat ik haar ge heimhouding zou hebben opgelegd, een be lachelijke veronderstelling. (Wordt vervolgd). Broertje en zusje ver dronken 10C 27.10 27 4.94 37 10.52 28 5.26 9 2.37 12 3.44 70 35 10 2.— 95 35 8 2.71 66 36 9 2.83 85 36 9 2.36 65 26 8 2.50 36 26 6 1.36 46 32 7 1.37 60 32 7 1.87

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 7