Twee benden graandieven te Rotterdam geknipt SPORT KERKNIEUWS WUfcNMMU li ftSKUAKl 1341 DE LEIDSCHE COURANT i TWEEDE BLAD - PAG. 7 IN TOTAAL ONGEVEER 25 TON GRAAN GESTOLEN Op niet alledaagsche manier is dezer dagen de recherche van de Rotteidam- sche politie er in geslaagd een bende graandieven te knippen, die wijdver takt was en kans heeft gezien duizen den kilo s graan uit de haven te stelen. Toen deze zaak „rond" was, bleek echter, dat men de verkeerde bende gepakt had, want de bende, welke men eigenlijk zocht, opereerde nog rustig voort. Ook deze bende stal graan op groote schaal en het eigenaardige is, dat beide benden naast elkaar heb ben gewerkt met hetzelfde artikel, zonder iets van elkaar te merken en zonder ook maar iets met elkaar uit staande te hebben. Het begon op een Zondag in het begin van Januari van dit jaar, toen een agent van politie in de Crooswijkbuurt surveil leerde. Toen hij langs de bakkerij van den bakker J. H. B. liep, hoorde hij tot zijn groote verwondering, dat er gearbeid werd. Een collega, die er by werd gehaald, vond de zaak al even verwonderlijk en beide politiemannen stelden een onderzoek in, dat het merkwaardige feit opleverde, dat in een electrischen koffiemolen tarwe werd vermalen. Overigens trof men een partij van 1700 kg. tarwe aan, die in beslag werd genomen. Toen B. moest vertellen, hoe hij aan deze tarwe kwam, wist al heel weinig mede te deelen. Hij wist slechts, dat het graan geleverd was door een zeke ren graanhandelaar S., die aan den linker- Maasoever woonde. Tegen den bakker werd alleen proces-verbaal opgemaakt terzake van overtreding van het voedsel- voorzieningsbesluit. Een informatie by het comité van graanhandelaren wees uit, dat S. geen graanhandelaar kon zijn. Toen ver telde de bakker, dat het graan hem was gebracht met een vrachtauto en dit comoi- neerende met het feit, dat S. aan den linker Maasoever moest wonen, ging de politie op bezoek bij transportondernemingen. Toen trof men het: bij een ondernemer bleek den vorigen avond een zekere v. d. S. te zijn geweest, die een vrachtauto had gehuurd. Deze v. d. S. had toen medege deeld, dat hij den volgenden morgen een partij graan moest vervoeren van de Brielschelaan naar elders. Met den ondernemer werd overeenge komen, dat op een bepaald uur op een bepaalde plaats aan de Brielschelaan een vrachtauto met chauffeur zou worden ge zonden, dit moest vroeg in den morgen, om zes uur, gebeuren. De chauffeur versliep zich en verscheen met zijn wagen eerst tegen zeven uur en de mannen, die hij daar zou treffen, ble ken er niet te zijn. V. d. S. werd toen opgespoord, die echter aanvankelijk ontkende iets met dit graan- vervoer uitstaande te hebben, maar later verklaarde hij samen met zijn buurman C. H. en een zwager van dezen een partij gerst en mais van de Maashaven te heb ben vervoerd naar een pakhuis in een zij straat van de Putschelaan. Voorts ver klaarde hij van een onbekende een be looning van 5.te hebben ontvangen voor het huren van de vrachtauto. Wie deze man was, wist hij niet. Daarna werd d(; buurman H. gehoord, die mededeelde een vracht graan te hebben vervoerd, voor eer. onbekende, die den vorigen avond bij hem was geweest. Hij had opdracht ge kregen een vrachtauto te bestellen en H. had toen aan zijn buurman v. d. S. gedacht, die de auto had besteld. De recherche zette het onderzoek met kracht voort en was zoo gelukkig terecht te komen bij een pakhuis in de Transvaal- straat. Bij het eerste bezoek van de politie mannen bleek, dat er menschen in het pakhuis aanwezig waren, maar op her haald kloppen en roepen werd niet open gedaan. De rechercheurs kozen den verstandig- sten weg en trokken zich bescheiden terug op een punt, vanwaar zij het pakhuis on gezien in het oog konden houden. Na eenigen tijd arriveerde een vracht auto, die tot hun vreugde voor het pakhuis stopte. Eenige mannen sprongen er af, klopten op de deur van het bewuste huis en er werd onmiddellijk open gedaan. Terwijl de mannen naar binnen stapten, slopen de rechercheurs naderbij en sloten zich zon der iets te zeggen bij de mannen van de vrachtauto aan. Zonder slag of stoot kwa men zij zoo binnen en wat ontmoetten zij daar? v. d. S. en buurman C. H., die beiden onschuldig zeiden te zijn: Bovendien lag in het pakhuis een partij van 1250 kg. graan opgeslagen. Toen bleek, dat het graan afkomstig moest zijn van een aard appelhandelaar, genaamd C. G. Nog twij felde men aan deze verklaring, die in het pakhuis werd afgelegd, toen er ten tweede male werd geklopt en G. in eigen persoon verscheen. Deze G. echter ontkende weer ten stelligste dat hij eigenaar was van de partij. Hij zei: Dit graan is van een on bekende, die een gedeelte van mijn pak huis heeft gehuurd".... De politie had echter voldoende aan wijzingen om tot arrestatie over te gaan van C. H., die 25 jaar oud en poelier van zijn beroep bleek te zijn, v. d. S., 38 jaar oud, fabrieksarbeider, die het graan had vervoerd en C. G., 24 jaar oud, aardappelhandelaar. Het graan werd in beslag genomen. Aanvankelijk ontkenden alle mannen steeds iets van diefstal af te weten. De politie had echter iets opgevangen van „vervoerd per carrier", zooals de schipper tegen den chauffeur had gezegd. Een on derzoek bij carrierverhuur-inrichtingen, bracht meer licht in de zaak. Men kwam terecht bij den carrierverhuurder J. H. O., waar het verhuurregister in beslag werd genomen. Hieruit bleek, dat op den morgen, dat de vrachtauto met den chauffeur van de transportonderneming vergeefs was ge komen, door C. H. bij dezen O, drie carriers waren gehuurd op naam van' diens vroege- ren -patroon. Een confrontatie van O. en H. volgde, de heeren bleken elkander te ken nen en toen viel de laatste door de mand. Hij bekende samen met A. M. van der W. sedert het begin van November 1940 's morgens tijdens de duisternis met een carrier telkenmale mais en gerst te hebben vervoerd. Deze voorraden waren gestolen door een schippersknecht van een in een Rotterdamsche haven liggend graanschip. De gerst en de mais werden vervoerd naar de carrierverhuurinrichting van O., waar het opgeslagen werd. In dit pakhuis dreef C H. samen met A. M. v. d. W. een graan handel en van daar uit werd het verder onder de klanten gedistribueerd. Soms was een zwager M. B. van de partij, die voor het vervoer zorg droeg. Hij haalde het 's avonds ook wel. Een en ander werd in zakken vervoerd. Was de voorraad van een morgen in het pakhuis opgeslagen, dan werden de leege zakken terug gebracht op een steiger en den volgenden morgen vroeg vonden de heeren deze daar weer geheel gevuld. De laatste maal, dat men weer mais en gerst zou afhalen, was de partij zoo omvangrijk dat men een vrachtauto zou huren. Aan C. G. bleek b.v. een partij van 1000 a 1500 kg. te zijn verkocht. Toen kon de politie overgaan tot arrestatie- van den 25-jarigen A. M. v. d. W., smid van beroep, den compag non van C. H. den 23-jarigen schip persknecht Th. D., die het graan stal en bekende dit vijftien maal te hebben gedaan, en na een voortgezet onder zoek volgden nog de 20-jarige schip persknecht J. S. en diens 38-jarige collega S. de G., die by 't stelen eenige malen had geholpen, de 20- jarige fietsjongen M. B., de zwager van C. H., de 20-jarige poelier M. H., de broer van C. H., die het vervoer behartigde en de 28-jarige carrierver huurder J. H. O., die het gestolene in zijn pakhuis deed opslaan. Voorts werd proces-verbaal opge maakt tegen den 20-jarigen aardappel handelaar J. P., wonende te Baren- drecht, die een partij van 1000 kg. had gekocht en den 35-jarigen molenaars knecht L. V. te Overschie, die ca. twee ton graan kocht. De hoeveelheid, waarom het in totaal gaat, bedraagt bij deze diefstallen minstens 10 ton. Het was echter gebleken, dat v. d. S., dien men gearresteerd had, met den bakker waarvan in het allereerste begin sprake was, niets had uit te staan. Dus werd het onderzoek met onverminderde kracht voortgezet. Men kwam terecht bij den zaadhandelaar W. S., die een zaak heeft in de Paul Krugerstraat. Een confrontatie van dezen S. met den bakker W. had ein delijk resultaat: deze heeren bleken elkaar te kennen, de bakker had van S. het graan gekocht. Deze S. bleek te zijn de 33-jarige graan- controleur W. S. Vast kwam te staan, dat ook deze S. in samenwerking met enkele anderen gedurende eenige maanden tarwe en mais stal van een schip, liggende in een der Rotterdam sche havens, geheel onafhankelijk van de eerste bende. De volgende arrestaties volgden spoedig. Het waren de 40-jarige trem- mer C. van O., de 56-jarige haven arbeider P. G., de 48-jarige matroos F. S., en de 36-jarige graancontroleur H. de G., die werden ingesloten terzake van diefstal van graan, meerdere ma len gepleegd. In den winkel van S. werd een voorraad van circa twee tor tarwe, mais en gerst in beslag genomen, die van deze diefstallen afkomstig was. Het kwam vast te staan, dat S. deze „zaak" geheel financierde, 's Morgens in de vroegte ging ook dit gezelschap op roof uit met gehuurde carriers, toevalliger wijze ook gehuurd bij O. S. betaalde de hoeveelheden gestolen artikelen. Terzake van heling konden tenslotte in deze zaak worden gearresteerd de 18-jarige fiets jongen J. E., knecht var W. S., die mede het graan vervoerde, en de bakker. Deze laatste bende had in totaal circa tien tot vijftien ton graan gestolen. WIELRIJDER DOOR TRAM AANGEREDEN EN GEDOOD. Gisteravond om ongeveer kwart voor ne gen is in de Jacob Gillesstraat, nabij de Anton Heinsiusstraat te Den Haag, een wielrijder door de tram aangereden. Het slachtoffer, dat vermoedelijk onvoorzichtig reed, bleek te zijn de 59-jarige J. C. K. uit de Van Lumeystraat. Hy werd door oen geneeskundigen dienst naar het Roode Kruis Ziekenhuis overge bracht, waar hij bij aankomst bleek te zijn overleden. NOODLOTTIG VOETBALONGELUK. Dezer dagen kreeg het 12-jarig zoontje van den heer G. v. d. Heuvel te Berghem op het voetbalveld een bal tegen het hoofd. Aanvankelijk bemerkte de knaap weinig van het gebeurde, doch Maandag verer gerde zijn toestand dermate, dat bewuste loosheid intrad. Gisteren is dé jongen zon der dat het bewustzijn was teruggekeerd overleden. „N. R. Crt." DRIELING GEBOREN. Zondag is het echtpaar KesselaarJos- ten te Maastricht verblijd met de geboor te van een drieling, n.l. twee jongens en een meisje. VERGADERING NED. ZWEMBOND Blijft Jan de Vries voorzitter? Op Zondag 30 Maart zal te Utrecht de jaarlijksche algemeene vergadering van den Nederlandschen Zwembond worden gehouden. Het belangrijkste punt van de agenda zal de verkiezing van een voorzitter zijn. Re glementair zal Jan de Vries, die 2x3 jaar zitting in het bestuur heeft gehad, niet meer herkiesbaar zijn. Het vorige jaar werd door de rfdeeling Utrecht een voor stel op de jaarvergadering ingediend om het mogelijk te maken, dat alle leden van het dagelijksch bestuur herkiesbaar zijn, ongeacht het aantal zittingsperioden. Dit voorstel werd echter verworpen. Op de komende algemeene vergadering zal echter dit voorstel opnieuw aan de orde komen. Was in 1940 het geheele be stuur tegen, dit voorstel, thans vernemen wij, dat het bondsbestuur zich geheel met de zienswijze van het afdeelingsbestuur van Utrecht kan vereenigen. Het zal dus zoo goed als zeker zijn, dat de aftredende voorzitter Jan de Vries voor de derde maal voor een tijdperk van drie javen als leider van den bond zal worden aangewezen. WIELRENNEN SCHERENS GESLAGEN. In het Parijzer win tervelodroom waren Zondag zeer veel toeschouwers aanwezig om getuige te zijn van het heroptreden van den Belg Scherens. Behalve in een tijdrit over 1 k.m. met stilstaanden start kwam de Belgische kampioen ook nog uit in een sprintwedstrijd. Als tegenstanders fungeerden de Franschen Gerardin en Chaillot. Nadat Scherens en Gerardin van Chaillot gewonnen hadden, had de strijd tussohen de beide rivalen een spannend verloop. Gerardin was echter in uitsteken den vorm en won dezen rit met een kwart wiell engte voorsprong. Scherens nam in den volgenden rit, waarin alle drie deelnemers uitkwamen, revanche en klopte Gerardin met 10 cm. De tijdrit over 1 k.m. bracht Gerardin in een onbetwiste zege door dezen afstand af te leggen in 1 min. 12 2/5 sec. Chaillot maakte een tijd van 1 min. 13 sec. en Soherens 1 min. 13 3/5 sec. In het totaalklassement werd Gerardin met 5 punten eerste, Scherens met 7 punten tweede en Chaillot met 9 unten derde. BRIDGE VIERTALLEN-COMPETITIE „DE SLEUTELS." Na de op 11 dezer gespeelde partyen is de stand momenteel als volgt: Serie zwart: score-punten Wst- gsp.gw.gl.verl. voor tegen ptn. Laken 9 7 1 1 17840 430 15 van Tuyn 9 6 1 1 8100 1840 13 van Wingen 9 4 2 3 4750 4610 10 Vrijenhoek 9 4 2 3 8890 6100 10 Verboog 9 2 16 3110 13900 Rakhorst 9 0 1 8 160 15970 Serie rood: Staal 8 7 0 1 14170 2860 14 Kuenen 7 4 0 3 7830 8020 8 Bleuze 7 3 1 3 6480 5510 7 Rijnbende 8 2 1 5 3090 9980 5 Leujes 8 1 2 5 3280 7580 4 Op Dinsdag 18 Februari 1941 worden de laatste partijen van de viertallen-competi tie gespeeld, terwijl voor de drie reeds uit gespeelde teams op dien avond een onder linge paren-wedstrijd wordt georganiseerd. KAMPIOENSCHAP VAN VOORSCHOTEN le klasse. 4e ronde. J. ZuijderduinH. Oudshoorn 20 P. HakkerH. J. Duivenvoorde 02 W. H. J. JuC. Waardenburg 02 J TeunisseC. Bins 02 G. OostergoG. van Bemmelen 02 S. H. HuypersJ. C. de Graaf 20 J. v. BemmelenM. de Broeder afgebr. Afgebroken partij 3e ronde. J. ZuijderduinJ. van Bemmelen 20 2e klasse. 4e ronde. H. v. EgmondL. de Graaf 02 M. H. van MourikK. Waasdorp 02 H. StrikN. Veerman 20 Chr. v. d. LeeH. Nachtegaal 11 G. VriezingaN. W. Duynisveld 02 J. J. BraggaarM. de Ryk 20 W. v. d. KrogtS. v. d. Meij afgebr. Uitgestelde partijen S. v. d. Meij—M. de Rijk 2—0 G. VriezingaS. v. d. Meij 02 LEIDSCHE SCHAAKBOND Competitie-standen le groep. Alphen 4 4 26^—13^8 L.S.S.F. I 3 111 16—14 3 R.K. Sch.cl. 2 Kon. I 4 1 1 2 20 >4—19)4 3 L.S.G. H 3 3 7—23 0 2e groep L. Gym. sch.cl. 1 4 4 26 )413 y, 8 V.T.L. I (L'dorp) 3 1—2 12—18 2 L. S.S.F. II 2—11 8>411 >4 1 Caïssa I 3—12 14—16 1 3e groep. Woerden I Alphen H Boskoop I 4e groep. Leithen I V.T.L. II Leithen II 3 2—1 18—12 3 1—2 14—16 2 3 3 20)4 9)4 6 3 1—2 17—13 2 22 2>4—17H 0 DE BORDENCOMPETITIE De stand Leidsche Sch.b. 2 11 10 )49)4 3 Amstrd. Schaakb. 2 1 1 137 2 S.G.S.B 2—11 6)4—13 K 1 Op 2 Maart a.s. speelt de L.S.B. in Utrech tegen den S.G.S.B., op 22 Maart de S.G.S.B. i nAmsterdam tegen den A.S.B. en op 12 April wordt de laatste wedstrijd te Leiden gespeeld tusschen den L.SiB. en d.n A.3.B. DE AARTSBISSCHOP VAN PADERBORN OVERLEDEN. Na een zeer lang en geduldig gedragen ziekbed overleed dezer dagen Dr. Theol. Gasper Klein, aartsbisschop van Pader- born, van welke stad hij tevens eereburger was. De overledene bereikte den gezegenden leeftijd van 76 jaren. Hij werd vóór 51 jaren priester gewijd en oefende geduren de 21 jaar de bisschoppelijke bediening uit Aartsbisschop Klein werd den 28sten Augustus 1865 te Ellen in het district Ol- pe geboren. Zijn priesterwijding vond plaats op 21 Maart 1891 en zijn benoeming tot bisschop geschiedde den 30sten April 1920. Reeds op den 13en Augustus van het zelfde jaar volgde zijn benoeming tot aartsbis schop. Hij was troonassistent van Z.H. den Paus. Zijn stoffelijk overschot werd in het bis schoppelijk graf der Kathedraal van Pa- derborn op plechtige wijze bijgezet. Benoeming in het Aartsbisdom. Z. H. Exc. de Aartsbisschop van Utrechft heeft benoemid tot pastoor te Zuidhorn den zeereerw. heer J. Th. H. B. Sinnige, thans kapelaan te Utrecht (H. Nicolaas). FEUILLETON Schaduwen mm het v&deden Naar het Engeisch. 28) Maak het niet moeilijker voor me dan het al is, ligfste, fluisterde ze. Het is er ger dan de dood, om yan jou te moeten scheiden. Maar scheiden moeten we. Alles wat ik zeggen kan is, dat ik, sedert we el kaar den laatsten keer gesproken hebben, een reden heb ontdekt, waardoor het on mogelijk is voor mij met jou te trouwen. Ik ben niet geschikt om jouw vrouw te worden. Ze zei de laatste woorden langzaam en stamelend en liet het hoofd hangen. Tom Cheriton nam zijn arm van haar middel weg en legde zijn beide handen op haar schouders, zoodat hun gezichten vlak by elkaar waren en ze gedwongen was hem aan te zien. Hij keek haar teeder en ernstig in de oogen, schudde toen zyn hoofd en zei met een vriendelijken glimlach: Dessie, voor de eeiste maal sinds wij elkaar kennen, heb je mij iets verteld, wat ik niet gelooven kan. Niet geschikt om mijn vrouw te worden? Lievling, dat is niet waar, zeg zulke malligheid alsjeblieft nooit meer tegen me. Maar ik wil het je niet nog moeilijker maken, het is zoo al moeilijk ge noeg. Luister en probeer niet je los te ruk ken. Kus me nog eens. Ik geef je niet op, Dessie. Ik wil het niet en ik kan het niet. Het kan mij niet schelen wat jy denkt dat die hinderpaal is. Je bent een moedig kind, maar die man is een te zware tegenpartij. Hij jaagt jou angst aan, maar dat zal hij mij niet doen. Ik ga nu rechtstreeks naar hem toe. Ga niet, Tom, doe het niet. Je weet niet wat je gaat doen. Ik weet, dat je het beste voor hebt maar geloof me, dat het onmogelijk is. Je kunt er alleen kwaad mee doen. Toe. ga alsjeblieft niet naar hem toe. Doch Tom bleef onverzettelijk. Mijn lieve kind, iedereen die misbruik maakt van de vrees van een vrouw, zoo als die vent doet, is een schurk, die een man tegenover zich moet hebben, dien hij niet intimideeren kan. Maar ik heb dit besluit vrijwillig ge nomen. Als ik er iets aan zou kunnen ver anderen. zou ik het nog niet willen. Dat toont alleen hoe sterk de macht is, die die man over je heeft. Maar geen duizend smeekbeden kunnen mij van mijn vooi'nemen afbrengen. Ik zou toch wel de grootst-denkbare idioot moeten zijn, als ik weigerd te volgen waar mijn liefde, mijn mtuitie mijn gezond verstand me den weg Wi, Dacht je, dat ik jou niet waard vond om voor te vechten? Wees niet be droefd, Dessie. Je zult zien, dat alles in orde komt. We zijn nog evengoed verloofd als drie dagen geleden en ons huwelijk zal er nog geen uur om worden vertraagd. Hy kuste haar en zijn beslist optreden had tot gevolg, dat ze zich minder gedrukt voelde, maar dat nam niet weg, dat ze antwoordde: Het heeft geen zin, heusch het heeft geen zin. Toch klonk er niet zoo'n wanhoop meer in haar stem, wat Tom met genoegen op merkte en een glimlach op zijn gezicht bracht. Doch toen hij beneden aan de trap was, stond zijn gelaat betrokken en waren zijn wenkbrauwen gefronst in diep naden ken. Hij voelde zich ernstig verontrust door alles, wat er was gebeurd, vooral omdat hij het mysterie niet kon peilen, dat er achter school, maar hij zag zijn weg duidelijk voor zich. Hij zou dien De Montalt opzoeken en het geheim uit hem zien te krijgen. Eerst ging hij naar zijn kamers, om te kijken of er een telegram voor hem was. Zijn oom was nog niets beter en Tom had het onpleizierig gevonden, dat hij den vo rigen' avond in Londen had moeten blij ven. Er was echter niets gekomen en hij kon weer zijn volle aandacht wijden aan het kwellende probleem, dat hem bezig hield. Hoe meer hij er over nadacht, hoe meer de wenuing die de dingen hadden genomen, hem verbijsterde. Het was duidelijk, dat De Montalt een sterken invloed op Dessie kon uitoefenen. Maar wat interesseerde het dien man of Dessie getrouwd was of niet, waarom moest hij hun huwelijk in den weg staan? Wie was hij eigenlijk? Tom wist niet meer van hem, dan dat hij zich Dc Montalt noemde, door George Ve- zey mrs. Markham had leeren kennen en met haar ging trouwen. Vezey wist verder ook niets van hem af. Hij oveiwoog al deze dingen in de taxi, die hem naar South Kensington bracht en kon tot geen bevredigende conclusie ko men. Hij vond mrs. Markham en haar aan staanden echtgenoot samen en maakte de vrouw des huizes zijn verlangen kenbaar om een gesprek onder vier oogen te heb ben me1 De Montalt. Beide mannen gin gen daarop naar de bibliotheek. Ik wilde u spreken over miss Merrion, begon Tom, met de deur in huis vallend. Ik heb een lang onderhoud met haar gehad en begrepen, dat u. op de een of andere wij' ze macht over haar uitoefent, waarvan het gevolg is, dat zij haar verloving met my heeft verbroken. In welke hoedanigheid komt u oy mij? vroeg De Montalt met een sarcasti- schcn lach. Moet ik mij in uw liefdeszaken mengen? O neen, antwoordde Tom koel. En als u niet beleefd tegen mij kunt spreken, kunt u beter zwijgen. De ander haalde zijn schouders op en zei niets. Ik vroeg: waaraan ontleent u de macht, die u over haar hebt? ging Tom voort Heeft miss Merrion u verteld, dat ik macht over haar heb. Miss Merrion heeft hij niets verteld. U hebt vermoedelijk met uw bedreigingen haar mond gesloten. Maar ik ga af, op wat ik zelf heb opgemerkt. Dan moet u maar verder gaan met uw waarnemingen en op die manier ant woord op uw'vragen zien te vinden, klonk het uit de hoogte. Ontkent u, dat u druk op haar hebt uitgeoefend? Ik erken niets en ontken niets. Ik wei ger eenvoudig u antwoord te geven. Ik vermoed, dat miss Merrion wel in staat is voor zichzelf een beslissing te nemen en als zij niets meer vor u voelt, hoe zou ik haar dan kunnen bewegen met u te trouwen? Ik stel het liever zóó, zei Tom, de beleediging negeerend. Hetgeen tusschen u en miss Merrion is besproken, heeft dezen ommekeer teweeggbracht. Wilt u my de reden daarvan meedeelen? Als ik die wist, zou ik het u toch niet zeggen, was het bruuske wederwoord. Uitstekend. Tom sprak op beslisten toon. Ik ben eerst bij gekomen. Ik moet nu andere stappen doen en u zult zeker niet veronderstellen dat ik deze zaak laat rusten, eer ik het raadsel geheel heb door grond. Ik ben niet zonder de middelen om mijn plannen uit te voeren en mijn prac- tijk als strafpleiter heeft mij geleerd arg wanend te staan tegenover een man, die op den angst van een vrouw speculeert en haar daarmee stilzwijgen afperst. Dit doet u en ik wil de reden daarvan weten. Ik waarschuw u van tevoren: ik heb een sleu tel voor uw motieven en uw verleden, zoo als u niet zoudt verwachten. Als u mij in verband brengt met uw misdadigerspractyk, dan vergeet u uzelf, meneer, verklaarde De Montalt met een air van beleedigde majesteit. Hij stond op en liep naar de deur. Ik ga met u mee, sprak Tom vlug. Mijn eerste stap is mrs. Markham te ver tellen, hoe beleedigend uw gedrag jegens mij is geweest en ik wensch dat in uw te genwoordigheid te doen. Toen ze in den salon terugkwamen, wachtte hun beiden een venassing. Zij von den Dessie Merrion in druk gesprek met haar vriendin. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 7