OMGEVING Aan- en Verkoop RIJNSTREEK Plaatst een Telefoontje Het vliegen op groote hoogte WOENSDAG 12 FEBRUARI 1941 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 KATWIJK AAN DEN RIJN Ondersteuningsfonds. Gisteravond hield de vereeniging „Ondersteunings fonds „St. Jan de Dooper' haar jaarver gadering in het Parochiehuis. Na opening door den voorzitter, den heer C. van der Marei, waarna een welkomstwoord, inzon- der aan den geest, adv., volgde lezing der notulen. De secr., de heer H. A. Bellekom,- deed verslag over het afgelopone jaar. Bij zondere dingen waren hierbij niet te ver melden. Het vereenigingsleven had het gewone verloop. De peningm., de heer Th. M. van Schie, gaf een .financieel over zicht. Het batig saldo was 234.13. Het berslag van de onderafdeeiing „Hulp in Nood" wees een batig saldo van 156.05 aan. Tot leden der controlecommissie wer den benoemd de heeren H. Knijnenburg en G. van Nouweland. Het bestuursvoor stel om de contributie met 5 cent per week te verhoogen, ingaande 1 Maart 1941. werd na eenige bespreking aangenomen. De pe riodiek aftr. bestuursleden, de heeren C. v. da Marei, Th. M. v. Schie, L. v. d. Meer en H. v. Rijn, werdeh herkozen, waarna als voorzitter werd herkozen de heer C. v. d Marei. Bij de rondvraag werd aangedrongen op maatregelen die het bezoeken der jaar vergadering zou bevorderen. Besloten werd zulks in het vervolg verplichtend te stellen op boet van 25 cent. Pastoor sprak vervolgens eenige bemoedigende woorden en spoorde de leedn aan tot propaganda, op dat vooral niet het spreekwoord „onbekend maakt onbemind" op deze vereeniging van toepassing zij. Personalia. In de gisteravond gehou den vergadering van de K. J. M. C. zijn in twee vacatures tot bestuursleden gekozen H. Grimbergen en P. Mulder. USSE Zilveren jubileum van den Vrouwenbond. De afdeeling van den R.K. Vrouwen bond alhier hield gistermiddag een feeste lijke bijeenkomst voor de leden in het Bondsgebouw ter gelegenheid van het zil veren jubileum der afdeeling, waarop door de vereenigde Haagsche Spelers" onder leiding van Pierre Balledeux werd opge voerd: „Verliefd en Jaloersch" Het Bonds gebouw zag er door de vele bloemen en het mooie vaander der vereeniging feeste lijk uit en de zeer groote opkomst bewees, dat men nogal iets verwachtte. Trouwens „De Vereenigde Haagsche Spelers" genie ten hier een goed reputatie. Onder de aan wezigen merkten men op pastoor van Zuy- len en burgemeester van Ryckevorsel en echtgenoote. De presidente, mevr. Vreeburg-Heems kerk, heette allen van harte welkom, in het bijzonder de jubilaresse mevr. Schrama- Bens, die als penningmeesteresse van de afdeeling mede jubileerde. De geestelijke adviseur pastoor van Zuylen schetste het ontstaan in 1912 van de afdeeling van den Vrouwenbond en nu na 25 jaar kunnen we getuigen, dat het een stichting is geweest van groot nut en van groote beteekenis hier in Lisse. Als pastoor dankte spr. hen, die indertijd het initiatief hebben geno men tot oprichting van den Vrouwen bond. Want waarlijk wij kunnen hem noe men een stichting van God, wegens de vele godsdienstige en liefdadige doelstel lingen. Bij dit woord van dank voegde spr. echter ook een wensch en wel dat den Vrouwenbond op den ingeslagen weg mo ge voortgaan en het werk moge voortzetten tot zegen van Katholiek Lisse. Hierna traden de Haagsche Spelers voor het voetlicht met „Verliefd en Jaloersch", blijspel in drie bedrijven door Jos v. Eke- ren. In dit blijspel werden de verschillende karakters raak getypeerd en humoristisch geteekend. De toeschouwers waren over de opvoering zeer voldaan. De spelers wisten te boeien en naast een gullen lacn momen ten van stille ontroering te verwekken. Een komisch stuk, waarin ook de ernst niet ontbrak. In de pauze werd de eveneens jubilee- rende penningmeesteresse mevr. Schra- ma-Bens door de presidente in het bijzon der gecomplimenteerd, waarbij de pres. het betreurde, dat mevr. Schrama thans deze functie neerlegde. Na haar dankt te héb ben gebracht voor haar 25-jarige plichts vervulling bood zij den jubilaresse onder bet applaus der aanwezigen, bloemen en 'n geschenk aan. Door een dochtertje van den heer A. Schama Thz. en een dochtertje van M. Vermeulen werd een mooie samen spraak voor de jubileerende penningmees teresse gedeclameerd en bloemen aangebo den. Aan het slot verkreeg wethouder War merdam het woord en bracht namens de jubileerende penningmeesteresse een woord van dank aan bestuur en leden voor de prettige samenwerking gedurende 25 ja ren. Dank ook voor de woorden van hulde aan haar adres gericht. De presidente dankte aan het einde de Vereenigde Haag sche Spelers voor het mooie spel en den heer Wanperdam voor zijn hartelijke woorden. SASSENHEIM Nieuw Raadslid. Door het bedanken als lid van den Gemeenteraad door den heer J. W. Kortekaas, noodzakelijk door het aannemen eener betrekking welke niet met het Raadslidmaatschap vereenigbaar was, is er een vacature ontstaan. Het hoofd stembureau heeft thans benoemd verklaard de heer A. W. Tijssen, die deze benoeming heeft aangenomen. van Kerkelijke- en andere incourante waarden. Va TEL IÓI VOORSCHOTEN Diefstul van worsten. Bij den slager P. alhier zijn een 40-tal worsten ont vreemd uit het slachthuis. De deuren wa ren gesloten. Een onderzoek wordt inge steld. WASSENAAR Volksbond. In het R.K. Verenigings gebouw vergaderde Dinsdagavond de afd. van den R.K. Volksbond onder leiding van den voorzitter, den heer G. A. van Leijen- horst. In zijn openingswoord wees de voor zitter bijzonder op het retraitewerk. Bij het streven naar een nieuwe gemeenschap, naar betere maatschappelijke verhoudingen zijn betere menschen noodig en die worden gevormd in de retraitehuizen. Dat is mede het groote nut van de retraite in verband met het Volksbond werk. Uit de ingekomen stukken en mede- deelingen stippen wij aan, dat op 15 Mei de Centrale Raadsvergadering wordt gehou den, dat de zegening der gereedschappen zal plaats vinden op Zondag 23 Maart en dat op 24 Febr. een vastenavondviering zal plaats vinden. De heer J. J. van Benten bracht als secretaris het jaarverslag uit. Aan dit jaarverslag ontleenen wij, dat op 1 Jan. 1.1. het aantal leden 283 bedroeg. Het jaarverslag van den heer L. Zandvliet, penningmeester, vermeldde een batig saldo van 23.18 en een kassaldo groot 101.90. Voor de Rome-reis is gespaard 356.06. Besloten werd om op iedere vergadering te collecteeren ten behoeve van hen die financieele hulp behoeven om naar een retraite te gaan. Tot leden van de verificatie-commissie werden gekozen de heeren J. Knijnenburg en G. Knijnenburg. De periodiek aftredende bestuursleden, de heeren G. A. van Leijenhorst, G. Noord- over en L. Bellekom werden bij enkele candidaatstelling herkozen, terwijl in de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer L. Zandvliet, werd gekozen de heer F. van Leeuwen. De geestelijk adviseur, kapelaan Schoots sprak een hartelijk dankwoord tot den heer Zandvliet, die 19 jaar bestuurslid is geweest, waarvan 10 jaar penningmeester. Het echte hartelijke afscheidswoord werd besloten met de aanbieding van een fraaie leumstoel. De heer Zandvliet dankte voor het ge- spiokenen en voor het aangeboden ge schenk. Na gehouden rondvraag waarbij door den heer Kaankorp namens de leden dank werd gebracht aan het bestuur voor den verrichten arbeid, volgde sluiting met ge bed. Tuinbouw en plantkunde. In café van der Zalm hield de afd. van de Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde „Wasse naar en Omstreken" een ledenvergadering onder voorz. van den heer G. Zegwaard. Medegedeeld werd dat zich voor den cursus voor liefhebbers in groententeelt 15 personen hebben aangemeld. Tot jury voor het ingezondene voor de prijsvraag 3 bloeiende bolgewassen in pot gekweekt werden aangewezen de heeren van Vulpen, Harderman en van Dort. Op de prijsvraag, tuinteekeningen waren 4 inzendingen binnen gekomen. Tot juryleden, om deze tuinteekeningen te beoordeelen, werden aangewezen de heeren H. A. N. Jansse, J. v. Vulpen en J. Marbus. Na de pauze werd uitslag ge daan van de inzending op de prijsvraag 3 bloeiende bolgewassen in pot gekweekt. Aan de inzending van den heer A. J. Dui venvoorde werden 27 punten toegekend of le .prijs. De voorzitter deelde mede, dat het be stuur als een blijk van waardeering voor het werk als secretaris gedurende 9 jaren verricht door den heer C. v. d. Salm, en als herinnering aan de vereeniging hadden aangekocht het boekwerk getiteld „Het Leven der Planten". Door den heer H. A. N. Jansse werd hierop een vraaguurtje in- gegeleid over het nut van de vogels in den tuin. Dit was een onderwerp dat bij alle aanwezigen belangstelling trok. en vele vragen werden gesteld, terwijl ook vele wetenswaardigheden over en weer werden uitgewisseld. Zulke vraaguurtjes blijken meer en meer een succes te zijn en zeer leerzaam. ZOETERMEER Huiseigenaren. Gisteravond vergader de de Ver. van Huiseigenaren „Eendracht maakt macht", bij den heer C. Veelenturf. Uit het verslag van den penningm. bleek, dat er f 147.68 in 1940 ontvangen was en uitgegeven f 158.69, alzoo een tekort van 11.01. Het totaal vermogen der vereeni ging bedraagt nu f 544.29. De aftr. be stuursleden, de heeren J. Duinisveld, A. Romijn, A. Ooms en P. Langelaan, werden herkozen. De voorzitter deelde nog mede, dat de omzetbelasting waarschijnlijk bij de huur berekend mag worden. Er zal nader advies ingewonnen worden. VOETGANGERS, bij 't oversteken naar links en dan naar rechts gekeken. Vereeniging voor Veilig Verkeer. ALPHEN AAN DEN RIJN Meisje in den Rijn verdronken Gisteren is de 18-jarige Maria Kals- hoven uit Ter Aar, die als dienstbo de verbleef ten huize van mejuffrouw Wieringa in de Hooftstraat, in den Rijn gevallen en jamerlyk verdronken. Vermoedelijk is het meisje tijdens haar werkzaamheden uitgegleden en in den Ryn terecht gekomen. Omwonenden schijnen nog hulpgeroep te hebben ge hoord, doch hebben zich, aan geen ernstig ongeluk denkend, daarop geen acht geslagen. Toen evenwel het meis je wat lang uitbleef, maakten de>huis- genooten zich ongerust. De politie werd van het geval in kennis gesteld en aanstonds begon men de omgeving in den Rijn af te dreggen. Eerst na ge- ruimen tijd slaagde men er in het lijk van het verongelukte meisje op te ha len. Geboren: Mattheus z. van Jan van Zwieten en Corneiia van Dam. Gijsber- tus Cornelis z. van Dirk den Dunne en Jo hanna van der Pol. Anna Maria Wil- helmina d. van Johanes Philippus Bak ker en Maria Johanna Cornelia Bregitta Simons. Overleden: Jetse Spreij 69 j. wedr. van Johanna Alberdina van Hellemon. Johannes Wilhelmus Redegeld 84 j. wedr. van Johanna Schijff. Catharina Hooge- veen 88 j. wed. van Hendrikus Sebastia- nus van Pinxteren. Ingekomen: Jan Cusveller van Vel- sen. Vertrokken Albert van Wijngaar den naar Den Haaö'. A. van der Veg te, naar Arnhem. E. D. van de Kant, naar Utrecht Hendiina A. van Wijk, naar Haarlem. Lena A. van Wijk, naar Lei den. BOSKOOP .Tuinbouw en Plantkunde. Verslag van de bijeenkomst der leden van afd. Boskoop der Kon. Ned. Mij. van Tuinbouw en Plant kunde op Maandagavond in hotelf „Neuf" odner voorzitterschap van den heer G. J. van Noordt. De heer H. J. Grootendorst hield een causerie over „Boomengroei in Canada". Het zou te veel plaats eischen alle boomsoorten te nemen, welke de heer Gr. in zijn bespreking behandelde, maar aan het aandachtig gehoor kon men afleiden, dat deze causerie bij de vele aanwezigen ten zeerste in den smaak viel, wat in een dank baar applaus tot uitdrukking kwam. Vervolgens behandelde de heer J. J. v. d. Berg nog enkele gedeelten uit de „Cate chismus der natuur", door J. F. Martinet en uitgegeven in 1786. Hierin werd aangetoond welke genees kracht zich bevindt in: aardappelen, aard bei, framboos, moerbei, perziken, abriko zen, andijvie, chichorei, appelen, peren, as perge, suikerbiet, alle soorten bessen, boo- nen, erwten en linzen. Opmerkelijk was een raadgeving van den schrijver aan de lezers van zijn boek, om de benoodigde vruchtboomen in het kweekersdorp Boskoop te koopen, aange zien daar alle soorten gekweekt werden en in zoo groote hoeveelheid, dat geheel Ne derland kon worden voorzien. De voorz. dankte beide sprekers voor hun causerie en sloot deze zeer leerzame bijeen komst, welke door c.a. 50 leden bezocht werd. HAZERSWOUDE Zilveren huwelijksfeest. Den 15den Februari a.s. viert het echtpaar N. P. Kap- tein en C. M. Kaptein—v. d. Meer zijn 25-jarige qchtvereeniging. Dit jubileum is in breede kringen in onze gemeente mee gevierd, terwijl ook van buiten Hazers- woude vele blijken van meeleven het jubi- leerend echtpaar bereikten. De heer Kaptein bekleedt n.l. vele functies: wethouder der gemeente, voor zitter Raad van Toezicht Boerenleenbank, voorzitter kring Rijnstreek van de Boeren leenbank, penningmeester van den L.T.B. alhier. Sinds korten tijd is de heer Kaptein ook commissaris van de N.V. „De Leidsche Courant". In al deze en nog an dere functies heeft de heer Kaptein zich vele vrienden gemaakt en velen aan zich verplicht, zoodat nu reeds zeer talrijk zijn de gelukwenschen, bloemstukken en andere geschenken, die het echtpaar zijn aangeboden. Gisteren werd het feest in de kerk ge vierd. De H. Mis werd opgedragen door een neef, pater drs. Silvanus v. d. Meer O.F.M. Het zangkoor voerde uit de driestemmige Mis van Singerberger en na dc H. Mis een cantate Jubilate Deo van Simon Kroon, onder leiding van den heer M. de Boer De heer Kaptein is ook directeur van het kerkelijk zangkoor, dat hem als blijk van waardeering bij deze gelegenheid een schrijfbureau heeft ten geschenke gegeven. Geboren: Maria Martinetta, dochter van H. van Rijn en A. van Vliet. Nico- laas, zoon van N. den Hertog en T. Fok- kens. Leendert Marinus, zoon van M. Laban en A. H. Dorst. Katholiek Comité van actie „Voor God" LAAT ONS BIDDEN O God, onwrikbare macht en eeuwig licht, zie genadig neer op het wonderlijke geheim Uwer gansche Kerk en voltooi onge* stoord, naar de eeuwige schik* king van Uw voorzienigheid,het werk der menschelijke zaligheid; moge de geheele wereld onder* vinden en aanschouwen, hoe het gevallene opgericht, het verou* derde hernieuwd en alles her* steld wordt door Hem, aan Wien het zijn oorsprong te danken heeft, onzen HeerJ esus Christus. (Oratie Paaschzaterdag) HOOGMADE Volksbond. Zondagavond gaf de afd. Hoogmade van den Volksbond een vasten avonduitvoering. Zooals steeds verleende hierbij de onderafd. „St. Genesius", de too- neelclub, haar medewerking en dat deze medewerking veler belangstelling trok, be wees de tjok-volle zaaL Opgevoerd werd het tooneelspel in drie bedrijven naar Moroma's „Josien", voor heerentooneel bewerkt door Frits van Dui nen „Heb ik mijn kind gedood?" Dit zeer moeilijke stuk zat er werkelijk heel goed in en zonder uitzondering is er door de spe lers goed gespeeld. Een extra woordje komt echter toe aan den benjamin Nico van der Ploeg, die voor het eerst meespelende, de moeilijke rol van Nol buitengewoon goed vertolkte. Dat belooft was voor de toekomst. Dat allen dit stuk ook ten volle waardeerden bleek wel uit de groote stil te, die door het publiek werd in acht ge nomen. Na elk bedrijf klonk een krachtig en langdurig applaus waardoor de waardee ring op duidelijke wijze werd geuit. Na het ernstige gedeelte van dezen avond kwam het duo Post in actie en zorg de er voor, dat spoedig de geheele zaal vol was met dansende paartjes, zoodat de stemming allerbest was en veel te spoe dig het klokje van gehoorzaamheid allen naar huis verweest. Rest ons nog te vermelden, dat de heer G Hoppezak, uit Leiden, weer zooals steeds voor een buitengewoon goede grime zorgde. TER AAR Feestavond landarbeidersbond. Een overgroote belangstelling bestond er we derom voor den j aarlij kschen feestavond van den R.K. Landarbeidersbond „St. Deus Dedit", welke gegeven werd in het pa rochiehuis. Men kon het den voorzitter, den heer J. Hoogenboom aanzien, hoe ver heugd hij was over de massale opkomst, toen hij even over zovenen het signaal gaf tot beginnen. De Pastoor maakte vervol gens ook nog even van de gelegenheid ge bruik, om het mooie werk van dezen avond aan te bevelen, n.l. de groote ge zinnen. Vlug hierop verschijnt het duo Busch voor het voetlicht, dat ons vergastte op een leuk varieerend programma. Eerst mochten wij genieten van den pianist Pier re Driessen, die niet alleen op het klavier goed thuis schijnt te zijn, maar tevens ook de accordeon behoorlijk in z'n macht heeft en mooi kan zingen. Het duo Busch begon, zooals gebruike lijk, met conférence, verwerkte aardige moppen, gevolgd door liedjes en klucht, hetgeen de zaal wel apprecieerde. Afgaan de op een vorig optreden, moet eerlijk ge zegd worden, dat dit gezelschap ernstig heeft gepoogd er een vroolijke stemming in te brengen, wat in bepaalde gevallen goed gelukte. Alleen is het maar zoo eigen aardig, dat een dergelijk gezelschap steeds zijn kracht probeert te vinden in flauwe verhoudingen; in de klucht „De baas in huis" vonden wij Max Busch erg banaal met de verzorging van de kleineNa ieder optreden kwam er applaus. Tijdens de pauze kwam de groote verlo ting aan de orde, die, dank zij de goede organisatie, vlug van stapel liep, gepaard gaande met de noodige spanning en ont spanning. Dankbaar, vergenoegd, haalde men de worst af, of lekkere potjes zuur, krentenkaters, sinaasappelen, huishoudelij ke en luxe voorwerpen en de hoofdprijs: een theeservies. (hm kmüidiiwl... PENSION GEVRAAGD PAUZE GOD SPRAK TOT HEM: DWAAS! Uit het Evangelie van Lucas, hfdst. 12, v. 16—22: Te dien tijde zei Jezus hun deze gelij kenis: De akker van een rijk man had over- vloedigen oogst gedragen. Toen over legde hjj bij zichzelf en sprak: Wat zal ik doen? Want ik kan mijn vruchten niet bergen. En hij zeide: Dat zal ik doen. Ik zal mijn schuren afbreken en grootere bouwen, en daar al mijn graan en goed verzamelen. Dan zal ik tot mijn ziel zeggen: Ziel, ge hebt veel goederen liggen, voor vele jaren; neem uw gemak, eet, drink, maak goede sier. Maar God sprak tot hem: Dwaas, de zen nacht eisent men uw ziel van u op; en wat ge verworven hebt, naar wien zal het gaan? Zóó gaat het hem, die schatten voor zichzelf belegt, maar die niet rijk is voor God. Aan hetgeen prof. dr. H. Strugbold, directeur van het Instituut voor Medisch Onderzoek in het Duitsche Rijksluchtvaartministerie in een persgesprek mededeelde," ontlee nen wij het volgende: Het vliegen op de tegenwoordige manier was onmogelijk, wanneer niet de weten schap reeds van te voren de eventueele schadelijke gevolgen hiervan bestreden had. Want precies zooals de motor van het vliegtuig zelf, reageert het menschelijk or ganisme, met zijn evenwichtszintuig, zijn zenuwstelsel en ademhalingsorganen. De algeheele „hoogte"-verschjjnselen heeft men reeds lang kunnen waarnemen in het hooggebergte. Zij worden krachtiger, hoe hooger men ko"mt. De temperatuur neemt af en daardoor vermindert de zuur stoftoevoer. Tengevolge van de koude wordt de stofwisseling sneller. Het lichaam heeft meer zuurstof noodig en het gevaar van bevriezing treedt op. Dat men zich daarvoor beschermen kan, is natuurlijk. De vermindering van den luchtdruk is een moeilijker kapittel. De luchtdruk der atmospheer vermindert tot op de helft op een hoogte van 5.500 meter, tot op een vier de bij 10.000 meter. De gassen in het men schelijk lichaam nemen nu een grootere ruimte in. Het lichaam zet op, het midden rif wordt in de hoogte geduwd en belem mert zoodoende de ademhaling. Daarbij komt er een drukkend en pijnlijk gevoel in het hoofd, de bovenkaak en op het trom melvlies. Om dat alles te vermijden is een regelmatige tandheelkundige controle inge voerd. Sterke drank en gasveroorzakende spijzen worden natuurlijk voor een vlucht in groote hoogte niet genuttigd. Het belangrijkste geneeskundige pro bleem is wel bet gebrek aan zuurstof. Om in leven te blijven, hebben we dit gas zeer noodig. Zijn dichtheid neemt echter in de hoogere luchtlagen snel af. Wij moeten on ze zuurstof elk oogenblik opnieuw aanvul len, daar wij haar niet kunnen verzamelen. De lucht is onze zuurstofbron. De vaat- weefsels in onze organen zijn de zuurstof- verbruikers. Ons bloed transporteert de zuurstof verder, waarbij het ademhalings orgaan optreedt als zuurstofopnemer. Hier uit volgt dus, dat een tekort aan zuurstof op groote hoogte het probleem is! Hoe kan dit opgelost worden? Bij een snelle stijging in korten tijd tot op een hoogte van 2000 tot 3000 meter had men opgemerkt, dat er geen noemenswaardige functieveranderingen optreden. Vliegen wij nog hooger, dan worden het ademhalings proces en de bloedsomloop sneller. Stijgen wij over de 4000 meter, dan helpt ook dit niet meer. Langzaam maar zeker treden storingen in de organen op. Het oog en het gehoor verliezen hun scherpte, het denk en concentratievermogen neemt af, de be wegingen worden sloomer. Daarbij treden zwakteverschijnselen op, gevolgd door sla perigheid. Wij zijn hiermede aan den „sto ringsdrempel" aangeland: ons prestatie vermogen vermindert, de „hoogte-ziekte" treedt op. Of liever gezegd: zij zou opgetreden zijn, wanneer we niet onze maatregelen geno- fnen hadden. Maar laten we dit proces in gedachten eerst ten einde voeren. Het ademhalingsproces en de bjoedomloop wer ken nu nog abnormaal snel verder, of schoon zij het tekort aan zuurstof niet kun nen aanvullen en er zelf door beïnvloed worden. Wij verliezen de macht ovqt onze organen. Heftige krampen, trekken door de handen, een teeken, dat we den „kritieken drempel" overschreden hebben. Nu is er nog slechts een reddingsmogelijkheid: zuur stof toevoeren! Anders verliezen wij ons bewustzijn. Alleen moet alles nu uiterst snel geschieden, wantanders volgt de dood. Wij zijn nu eenmaal niet geboren om op een hoogte van 10.000 meter te leven. Wanneer wij zuurstof toevoeren, kunnen we echter zonder eenig gevaar op een hoog te van 11 000 meter vliegen. Willen wy nog hooger vliegen, dan moe ten wy naar een ander middel grijpen: de pneumatische kabine. waarin dus de lucht steeds denzelfden druk behoudt, of des noods een soort caisson-pakje of een cais son-helm, dus een „hoogte-duikerklok".

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 6