„DE INSTUIF" Weerbericht Wilt U iets weten? OMGEVING RIJNSTREEK Laatste Berichten MARKTBERICHTEN DINSDAG 11 FEBRUARI 1941 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. Z ZONS OP- EN ONDERGANG. Zon onder 19.45 uur. Zon op 9.03 uur. MAANSTANDEN. 11 Februari 3,21 onder, 18,32 op 12 Februari 8.55 onder, 19.47 op (Volle maan). 13 Februari 9.25 op, 21.06 onder. 14 Februari 9.53 onder, 22.25 op. 15 Februari 10.22 onder, 23.44 op 16 Februari 10.52 onder 17 Februari 1.03 op, 11.23 onder 18 Februari 2.17 op 12.onder (Laatste kwartier). .OIIOIIOIIOIIC3IIOII-OIIOIIOIICL Verduisteringstijden Er is bepaald, dat er verduisterd moet worden tusschen zonsonder- 0 Zang en zonsopkomst o Deze tijden zijn voor hedenavond r en morgenochtend: U ZONSONDERGANG 18.45 uur y 0 ZONSOPKOMST 9.03 uur Tusschen deze beide tijden dient Q er dus verduisterd te worden. - 3MCOIIOIIOIIOMOIIOIIOIIOIIcP BOTER- EN VETKAARTEN De Secretaris-Generaal van het Departe ment van Landbouw en Visscherij deelt het volgende mede: Het is gebleken, dat het niettegenstaande de mededeelingen in de dagbladen en de inlichtingen, welke de distributiediensten ter zake hebben verschaft, is voorge komen, dat aan personen, doordat zij niet tijdig het desbetreffende fonnulier hebben ingeleverd, boterkaarten zijn uitgereikt, terwijl zij op grond van htm inkomen vet kaarten hadden, kunnen ontvangen. In verband hiermede kan worden goed gekeurd, dat alsnog gedurende het tijdvak van Maandag 10 tot en ,met Zaterdag 15 Februari aan deze personen, tegen in levering der uitgereikte boterkaarten, vet kaarten worden uitgereikt. Hiertoe dient te voren een desbetreffend formulier te worden ingevuld, welke formulieren bij den plaatselijken distributiedienst ver krijgbaar zijn. Nadrukkelijk wordt de aandacht er op gevestigd, dat na 15 Februari a.s. geen ge legenheid tot inruiling meer bestaat. DE DEPARTEMENTEN VAN VOLKS VOORLICHTING EN KUNSTEN, EN VAN OPVOEDING, WETENSCHAP EN CULTUURBESCHERMING. Het komt herhaaldelijk voor, dat stuk ken, bestemd voor het departement van opvoeding, wetenschap en cultuurbescher ming, worden gericht aan het departement van volksvoorlichting en kunsten en om gekeerd. Ter informatie van belanghebbenden wordt er op gewezen, dat onder het de partement van opvoeding, wetenschap en cultuurbescherming ressorteeren allé za ken, welke voorheen behoorden tot het terrein van het voormalige departement van onderwijs, kunsten en wetenschappen, met uitzondering van de zaken betrefende de levende kunst. Onder het departement van volksvoor lichting en kunsten ressorteeren alle zaken (betreffende het perswezen, het radiowe zen, het filmwezen, de muziek, het tooneel, de kunstdans, de bouwkunst, de beeldende kunst, de kunstnijverheid, het boekwezen en de oultureele ontspanning. Het departement van opvoeding, we tenschap en cultuurbescherming is geves tigd: Oostduinlaan 2 te 's-Gravenhage, Tel. 116390. Het departement van volksvoorlichting en kunsten is gevestigd: Prinsessegracht 21 te 's-Gravenhage, Tel. 180130. RIJKSCOMMISSIE VAN ADVIES ,VOOR DE WERKLOOSHEIDSVERZEKERING. Bij besluit van den waarnemend secre taris-generaal van het departement van Sociale Zaken is wijziging gebracht in het werkloosheidsbesluit 1917, waardoör o.m. het aantal leden van de rijkscommissie van advies voor de v/erkloossheidsverzekering van tenminste twaalf verminderd is tot temjiirtete zes leden. Voor het tijdvak 1 Januari 1941 tot en met 31 December 1943 is het aantal leden gebracht op acht. Benoemd zijn Je leden: H. de Bordes, Bussum, voorzitter, Anth. Folmer, 's-Gravenhage, mr. dr. F. L. G. Z. M. Vonk de Both, Laren (N.-H.), plaats vervangend voorz'tter, mr. F. W. R. Witte- waall, Deventer, A. Vermeulen, Badhoe vedorp, mr. A. J. Leliveld, Warmond, H. J. Kuiper, Utrecht en A. Stapelkamp, te Utrecht. Plaatsvervangende leden zijn: J. Schouten, Rotterdam, P. A. Colijn, Alphen a. .d. Rijn, dr. L. J. M. Beel, Eind hoven, W. Wagenaar, Den Haag, G. B. Klein, Amsterdam, J. Jeronimus, Utrecht, J. A. Schutte, Utrecht en H. Amelink, Utrecht. VERGADERING DER DRIE CENTRALE LANDBOUWORGANISATIES. Allerlei actueele kwesties aan de orde gesteld. Bij den aanvang van de eerste vergade ring in 1941 van de dagelij ksche besturen der .drie centrale landbouworganisaties, droeg de voorzitter van den Katholieken Nederlandschen Boeren- en Tuindersbond het presidium en het secretariaat over aan het Ned. Landbouw Comité, onder dank zegging voor de tijdens zijn voorzitter schap verleende medewerking. Volgens de regeling der huisslachtingen is het niet geoorloofd een tweede of derde varken te slachten indien de verrekening der bonnen met het eerste geslachte var ken nog niet heeft plaats gehad. Het gevaar bestaat, dat men het tweede en zeker het derde varken pas zal kunnen slachten in een tijd, welke ongeschikt is voor huisslachting. Om aan die bezwaren tegemoet te komen zou de regeling zoo dienen te zijn, dat de tweede en derde huis slachting zouden plaats hebben uiterlijk in Maart. Besloten werd dit punt' met den directeur-generaal van de voedselvoorzie ning te bespreken. De vergadering was van oordeel, dat de onlangs .gepubliceerde prijsverhooging van verschillende soorten krachtvoer, welke een stijging der productiekosten van slacht vee, eieren en varkens heeft veroorzaakt, ook een prijsverhooging voor de genoemde producten behoort mee te brengen. Beslo- tci werd bij de bevoegde instanties in dien •geest de noodige stappen te doen. De aandacht werd er op gevestigd^ dat de vastgestelde telersprijs van de zand- aardappelen van goede kwaliteit te laag is in verhouding tot de kleiaardappelen van minder goede consumptierassen als Bintje en Alpha. Zélfs is de prijs van goede zand- aardappelen van het ras Roode Star maar weinig hooger dan die van veen aardappe len. De vergadering achtte deze prijsver houding onjuist en besloot aan te dringen op een hoogeren prijs voor goede kwaliteit zandaardappelen. Als gevolg van de verhooging van den prijs van het varkensmeel en van de ver minderde voedertoewijzing hebben ver schillende varkensmesters, die een con tract met de regeering hadden afgesloten aangaande het mesten van varkens, deze overeenkomst opgezegd. De vraag rijst, hoe in deze verder moet worden gehan deld. De vergadering was van oordeel, dat de mesters niet te voren op de hoogte ge^ steld zijn van de verhooging van den voe- derprijs noch van de lagere voedertoewij zing, zoodat de overeenkomst als vervallen kan worden beschouwd. Besloten werd een en ander met den directeur-generaal van de voedselvoorziening te hespreken. Uitvoerig werd van gedachten gewisseld omtrent het aan de C.L.O. uitgebrachte rapport aangaande verplichte levering van rundvee, waarbij verschillende opmerkin gen nader werden bezien. In het bijzonder werd nog eens de nadruk gelegd op de wenschelijkheid van een regeling voor het vetweidersbedrijf, opdat dit voor de vleeschvoorziening belangrijke bedrijf zal kunnen blijven functionneeren. Voorts werd opnieuw het pleit gevoerd voor het uitbetalen van geleverd drachtig vee naar gebruikswaarde in plaats van naar slaehtwaarde. Thans gebéurt het vaak, dat voor goede gebruiksdieren een gering bedrag wordt ontvangen. Besloten werd deze aangelegenheid te bevoegder plaatse in bespreking te brengen. Mededeeling werd gedaan van stappen welke bij het centraal distributiekantoor zijn gedaan ten gunste van een verbete ring van brandstoffen voorziening ten plat- telande. Gebleken is dat zich bij de brand- stoffenvoorziening zeer groote moeilijkhe den voordoen. In de vergadering werd er de nadruk opgelegd, dat in de huishoudingen ten plat- telande ook des zomers steenkolen beschik baar moeten zijn, aangezien het middag maal op een kolenfornuis moet worden gereed gemaakt. Besloten werd zich niet bij de tegenwoordige voor het platteland ongunstige verdeelinig der beschikbare brandstof neer te leggen, doch na te gaan op welke wijze in de toekomst verbetering kan worden verkregen. STRAFBAARHEID VAN HANDELINGEN IN STRIJD MET MILITAIRE OF POLITIE VOORSCHRIFTEN. In het verordeningenblad is opgenomen een verordening van den rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied be treffende de strafbaarheid van handelin gen in strijd met militaire of politie-voor- sohriften. Hierin wordt het volgende bepaald: Handelingen in strijd met algemeene in structies, bevelen en officieele aankondi gingen, welke gedurende den oorlog in militair of politie-belang door den weer machtsbevelhebber in Nederland of door den commissaris-generaal voor de open bare veiligheid bij den rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied on der verwijzing naar deze verordening wor den uitgevaardigd en welke door middel van aanplakking, de pers of de radio wor den bekendgemaakt, zijn overtredingen en worden met hechtenis van ten hoogste zes maanden en met boete van ten hoogste duizend gulden of met een dezer straffen bestraft, voor zoover niet op grond van andere bepalingen een zwaardere straf is verbeurd. Vraag: Wat is het adres van de K. P. M.-school in Vlissingen? Antwoord: De Ruyterschool, Vlissin gen. Dit adres is voldoende. OP DE BOLLENBEURS. Op de keuring waren slechts eenige Hyacinthen n.l. E.W. Gertrude van H. M. van Haaster, De Zilk en eenige zaailingen van A. Lefeber Lisse. Het was dezelfde pot Gertrude van de vorige week. Toen kan men de groene koppen wijten aan de nog niet-volkomen ontwikkeling der bloemen; nu was hier voor geen reden meer te vinden, te meer daar de onderste nagels al duidelijk tee kenen van „overbloeien" vertoonden. De 5 zaailingen van A; Lefeber waren in prima conditie. Angöra, een zaailing uit zaailing Gertrude, is zuiver wit, gesloten tros maar een buitengewoon grove nagel. De andere twee witte zaailingen waren beide nakomelingen van L'Innocence en Arentine Arendsen. In blauw was er een product van zaailing Grand Maitre en zaailing Bismarck. Van de enkele Tulpen noemen wij: T.T. Sisgnal van D. van Eg- mond, Hillegom; bloed-rood, groote bloem, welke op 7 Februari reeds in bloei was. T.T. Berna van Gebr. Topper, Hillegom, doet in vorm zoowel als in kleur aan e.v.t. Couleur Cardinal denken. De witte Weber uit Vrouwenparochie was weer present. Voor de derde maal, hetgeen trouwens duidelijk te zien was N, J. Salman, Noordwijkerhout en R. Tromp en Zonen van Lisse hadden beide sports van Prins van Oostenrijk. Sport A, de lichte, van Salman, was o.i. het best. J. v. d. Berg. Anna Paulowna, liet een pot met e.v.t. Golden Wonder zien. Het geel was niet zuiver. Van de vele Narcissen kunnen wij slechts enkele neomen. Sassenheim, het centrum der Narcissencultuur, was ver tegenwoordigd door P. van Deursen, met de bekende witte Trompet Roxane, War- naar en Co. met de mooie Inc. Agra en eenige anonyme zaailingen van L. A. Bis- schops. Uit Hillegom waren o.m. van C. van Zij- verden en Co. de lieve Triandus Thalia, wit, Barri Netty O'Melvery, de trompet President Lebrun en de groote gele Trom pet The British Monarch. Uit Lisse was The Optimist van J. W. A. Lefeber en eenige variëteiten van F. Da- men o.a. Insurpassable, Rembrandt en de witte trompet Beersheba, welke eigenaar dig afstak bij de bovengenoemde Triandus. C. Jonkheer en Zonen demonstreerde duidelijk het groote verschil tusschen ge wone Scilla Siberici en S. sib. Spring Beauty. HILLEGOM Gemeenteraad. De Raad fdezer ge meente houdt een spoedeischende open bare vergadering op Donderdag 13 Febr. des nam. te 2 uur. LISSE Gouden feest Lissesche IJsclub. Ter herdenking van het 50-jarig bestaan van de Lissesche IJsclub had Maandagavond een officieele ledenvergadering plaats in het hotel „de Witte Zwaan" alhier. De bovenzaal, alwaar de vergadering plaats had, was voor deze vergadering in een feestelijk kleedij gestoken, terwijl een gezellige band de aanwezigen vergaste op een stukje muziek bij wijze van welkom. Onder de aanwezigen merkten wij o.m. op burgemeester jhr. Mr. F. C. J. M. van Rijckevorsel, J. C. de Hoorn, gemeente secretaris, de heer van Breda afgevaardig den van Z.H. IJsbond en afgevaardigden van de omliggende afdeelingen, de oud bestuursleden J. W. Lefeber Sr., S. J. Th. Barnhoorn en C.van Parijs, alsmede de eere-voorzitter N. Matthijs. De voorzitter, de heer J. Cammenga, heette allen welkom, in het bijzonder de heer burgemeester, de gemeente-secretaris De heeren J. W. Lefeber Sr. en S. Th. Barnhoorn, die gedurende 50 jaren lid en oprichters der vereeniging zijn geweest, alsmede de heer C. van Parijs, die jaren lang bestuurslid is geweest feliciteerde spr. met dit jubileum. Na een intermezzo van de muziek sprak de eere-voorzitter, de heer N. Matthijs, de jubileerende vereeniging toe. Spr. zette de bedoeling van het werk der IJsclub uit een. De voorzitter gaf hierna een kort over zicht van het 50-jarig bestaan der ver- eeiiiging. Op den 13 Januari 1891 werd de eerste vergadering gehouden der vereeni ging. De eerste voorzitter was dr. van Eeuwijk. De heer Aart van der Meij bracht in 1893—1894 het eerst verslag uit van de werkzaamheden in deze winter. Een periode van inzinking kwamen wel van 19131923, waarna, de vereeniging weer begon te floreeren. De heer Matthijs werd in 1923 voorzitter en met hem is de ver eeniging weer gegroeid. De burgemeester sprak namens het ge meentebestuur woorden van gelukwensch tot de vereeniging en in het bijzonder tot de medeoprichters de heeren Barnhoorn en Lefeber. Spr. had bewondering voor het werken der ijsclub ter beveiliging van de ijs wegen en voor het schaatsenrijdend publiek. Als gemeentebestuur stelt hij de ijsclub zeer op prijs en zegt haar de volle medewerking toe. De heer Vlasveld bracht namens de af- deeling Sassenheim hulde aan de jubilee- rende vereeniging. De heer P. J. van der Hulst sprak na mens de afdeeling Voorhout woorden- van gelukwenschen en de afdeeling de Kager- meer, deed dit bij monde van den heer D. van Nieuwkoop, die de afdeeling een standaardvlag aanbood. De heer van Breda sprak namens de Z.H. IJsbond de felicitatie van dezen bond uit. De voorzitter dankte de verschillende sprekers voor hun gelukwenschen. Na de pauze trad de vermaarde heer Larette, grootmeester in de goochelkunst op. STOMPWIJK „St. Deus Dedit". De R.K. Land- en Tuinarbeidersvereeniging „St. Deus De dit" hield Vrijdagavond de jaarvergadering in de zaal van den heer v. Geylswijk. De vergadering stond onder leiding van den heer J. v. d, Helm, die in zijn openings woord mededeeling deed van de ongesteld heid van den voorzitter, den heer Bolle- boom on van den geestelijk adviseur, kap. Klaver. Spr. verwelkomde den heer Pan- nebacker, lid van het hoofdbestuur. Na voorlezing der notulen, werd door de secr. het jaarverslag uitgebracht. Het ledental is met 5 verminderd en bedraagt thans 25 leden. Het verslag van den penningm. meldde aan ontvangsten ƒ712.89, aan uit gaven 678.40, met een batig saldo van ƒ36.59. Door den heer Verhagen werd na mens de controlecommissie verklaard, dat de kas in orde was bevonden. Als antwoord op gestelde vragen gaf de heer Pannebacker eenige inlichtingen over de organisatie en, gevoerde loonac- ties. Bij de bestuursverkiezing werd de voorzitter, de heer Ch. Bolleboom, als zoo danig herkozen. Hierna hielde kap. Klaver een causerie, toegelicht met lichtbeelden over de liturgie van den Vastentijd. Met een dankwoord sloot de voorzitter de ver gadering. K.J.M.V. Op Woensdag 12 en Donder dag 13 Febr. zal doof de K.J.M.V. een uit voering gegeven worden in de zaal van „Het Blessepaard". Opgevoerd wordt „Spionage", een tooneelspel in 3 bedrijven van Jan Oudijk. VOORHOUT Muziekvereen. „St. Cecilia." Dezer da gen kwam de R.K. Muziekvereen. „St. Ce cilia" in vergadering bijeen. In zijn ope ningswoord, waarin hij de pastoor verwel komde, deelde de voorzitter mede, dat van burgemeester bericht van verhindering was binnengekomen. Ingekomen was een gift van 50.voor betaling van nieuwe instrumenten, wat met hartelijk applaus werd begroet. Beslo ten werd om op den len Zondag na Pa sehen een muziekuitvoering te geven, daar de tijd welke nog rest van den vasten avond te kort is. Na nog eenige huishou delijke zaken besproken te hebbeil sloot de voorzitter onder dank voor de aange name besprekingen. BODEGRAVEN Middcnstandsvereeniging. Na de opening herdacht de heer A., Aengenent het overleden lid J. Ubert met gebed. Hierna verwelkomde hij den nieuwen geestelijk adviseur, kapelaan G. W. Lemmers. Door den heer P. Stolwijk werd financieel ver slag pitgebracht, waaruit bleek, dat èr een batig saldo van 28.41 in de kas aanwezig was. Het voornamste punt der agenda was de bestuursverkiezing. Het geheele bestuur trad af. Kapelaan Lemmers sprak hier omtrent ernstige woorden tot de leden, waarna met de verkiezing een aanvang werd genomen. Na eenige stemmingen werden gekozen de heeren: N. van Rossum, P. van de Bosch, P. van der Zwaan, A. Verlaan en de heer H. J. van de Poll, die bij een stemming om een voorzitter 23 stemmen van de 26 uitgebracht stemmen verkreeg. In de rondvraag dankte dé heer H. J. van de Poll de vergadering voor het vertrouwen dat hij genoot. Hij zeide voorts zijn beste brachten te geven en hoopt daarbij op de medewerking van alle leden. Namens de geheele middenstand bracht hij dank aan den heer Aengenent, die zeven jaar het voorzitterschap in handen had gehad. De heer van Rossum verkreeg de goedkeuring van de vergadering om een subsidie te geven aan de jeugdvereni gingen, waarna hij namens het bestuur den heer Aengenent dank bracht. Kape laan Lemmers sprak hierna over het ge voel van dankbaarheid. Aan den scheiden den voorzitter werd het eere-voorzitter- schap aangeboden,. wat in dank werd geac cepteerd. BOSKOOP Begrafenisvereeniging „St. Barbara." De begrafenisvereeniging „St. Barbara", hield haar jaarvergadering in het R.K. Verenigingsgebouw, onder voorz. van den heer W. v. Lint. Het - jaarverslag van den penningm. gaf een batig saldo aan, waaruti blijkt, dat de zaken kunnen draaien. Het saldo bedroeg 250,81. Besloten werd in verband hiermede over te gaan tot het uitloten van 4 aandeelen in plaats van twee zooals de gewoonte was. Uitgeloot werden de nummers: 7, 12, 3 en 10. Als nieuwe kascommissie werden benoemd, de heeren W. v. d. Meer en P. v. d. Louw. De contributie werd onverminderd vastgesteld voor het jaar 1941. Hierna volgde sluiting. HAZERSWOUDE Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Donderdag 13 Febr., des voormiddags te 10 uren. De agenda bevat o.m.: Voorstel tot ver hooging van de loon en der gemeente-werk lieden alsmede van de kindertoelagen aan de gemeente-veldwachters en -werklieden. Voorstel tot verkoop aan het Rijk van een gedeelte tuingrond behoorende tot de ambtswoning van den secretaris. Voorstel tot aanvaarding van, de voorwaarden waar onder de Provincie subsidie verleent in de kosten van herstel van de fuiideering van .den gemeente-toren. Eierenveiling. In het laatst der vorige week hield de K. E.-veiling haar jaarver gadering. De voorzitter, de heer J. Noor- dam, verwelkomde allen, die ook dit jaar weer hun belangstelling betoonden. De Agenda LEIDEN. ~A Woensdag, R. K. Rijtuig- en Wagenmakers- patroonsver. „St. Joseph", Kring Leiden, vergadering café „Brem- mer",T 5 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 8 Februari 20 uur tot Zaterdag 15 Februari 8 uur waargenomen door: de Apotheek Herdingh en Blanken, Hoogewoerd 171, Tel. 20502 en de Apotheek Reijst, Steen straat 35, Tel. 20136. Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsche Apotheek Wilhelminapark 8, Tel. 26274. v.h. Trianon-Theater BREESTRAAT 31 - LEIDEN Wij noodrgen U uit op ons TEA-CONCERT van 4 tot 6 uur AVOND-CONCERT lf 7 11 DENNY MILLER (piano) in haar bijzonder aardige intern, chansons en haar partner 5638 MARCEL DUFRESNE (yiool). secr., de beer J. P. J. Voets, bracht een uitgebreid jaarverslag uit, waaruit bleek, dat in 1940 261439 eieren ter veiling waren aangevoerd, waarvan de gemiddelde prijs bedroeg 3.66 per 100 stuks. Het ledental der veiling neemt nog steeds toe. Uit het verslag van den penningmeester, valt op te merken, dat de inkomsten over 1940 heb ben bedragen 671.92, de uitgaven f 595.58. Baten 93.34. Tot bestuursleden werden herkozen de 'heeren A. v. d. Lelie, L. A. J. Jacobs en J. P. J. Voet, die allen deze be noeming aannamen. Nog werd medege deeld, dat door de nieuwe crisisbemoeihi- gen de H. E.-veiling verzamelaar geworden is. Deze gunstige positie heeft zij verkre gen door de activiteit van het bestuur. Zooals men weet zijn reeds verschillende veilingen in den omtrek opgeheven. De voorzitter dankte allen, die in het af- geloopen jaar hun krachten hebben gege ven om de H. E.-veiling niet alleen te be houden, maar om er van te maken wat zij thans is. ZOETERWOUDE Geboren: Godefridus Johannes, z. van G. van der Poel en C. J. van Amster dam. Adrianus Nicoloaas, z. van A. A. Straathof en C. A. Berg. Wilhelmlna Theodora Maria, d. van H. J. van der Werf en J. G. van.Goozen. Johannes z. va,n D. J. Delfos en A. van der Ree. Jacobus Petrus Johannes z. van J. C. van Leeu wen en M. J. H. v. Cassel. G e h u w d: L. Th. W. Fredriks 29 j. en H. M. van der Meer 30 j. J. H. Koning 28 j. en H. H. Lemmerzaal 27 j. Overleden: S. van de Wijngaard', yr. 83 j. H. J. C. Voortman vr. 65 j. J. de Bruin 81 j., wedr. van S. de la Rie. C. van Tol, 71 j., echtgenoot van M. van der Ruit. HET BOMBARDEMENT VAN GENUA. GENUA, 11 Februari. (Stefani). De schoten, die door het Britsche vlooteskader onder dekking van een dikken mist Zondag j.l. bij het aanbreken van den dag op de stad zijn gelost, hebben behalve talrijke woonhuizen getroffen de dom van St. Lau ren tius, een lagere school, het paviljoen van een ziekenhuis en een nonnenpensio naat. GENUA, 11 Februari. (D. N. B.). Ter nagedachtenis aan de slachtoffers van de beschieting van Genua door een Engelsch vlooteskader hebben de stedelijke autori teiten besloten, een marmeren gedenktee- ken op te richten. Voorts zijn terstond maatregelen genomen om de nabestaan den der slachtoffers en de gezinnen, die dakloos geworden zijn, de noodige hulp te verleenen. In de plaatselijke pers wordt er op ge wezen, dat de door den op zee hangenden ochtendnevel beschermde Engelsche oor- lagsschepen als waanzinnig vuurden, zon der oök maar in het minst eenig militair doel te kiezen. Het doel der Engelschen, het moreel der Genueesche bevolking te breken, is volkomen mislukt. De bewoners hebben zich door hun kalmte en discipline zeer onderscheiden. In het bijzonder wordt er hier op gewezen, dat alle slachtoffers der beschieting tot de burgerbevolking be- hooren en dat geen enkele soldaat ge wond is. LEIDEN. 10 Febr. Groentenveiling. Roode kool 7.28, Savoye kool 5.82, Boe renkool ƒ611, Prei ƒ29.8031.40, Kro ten, gekookt 812, Uien 6.10, Peen 6.50 —11.20, Spruiten 14—19, Andijvie ƒ28— 38, Nero 10.5019, Spruiten geschoond 35—54, Witloof ƒ18—29 per 100 K.G. Sa lade 2.9011, Knólselderie 7.4014 per 100 stuks. Selderie ƒ6.30, Rabarber 11 12.per 100 bos. BODEGRAVEN, 11 Febr. Kaas. Aan gevoerd 8 partijen Goudsche kaas waaron der 360 met rijksmerk. Prijs: met R.M., le soort ƒ41.50. Handel vlug.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 2