fZ)e aatiafy Ut (iet We&teti £eefoep,'cciaL Uit het Verre Oosten Aanvallen over en weer De crisis Parijs-Vichy Amerik's hulp aan Engeland ZATERDAG 8 FEBRUARI 1941 DE LEFDSCHE COURANT TWEEDE BUO - PAG. 5 ONS ZILVEREN JUBILEUM. Is aan Katholieken het Bijbel lezen verboden? Integendeel. De Bijbel in vogelvlucht. Het zilveren jubileum van de leekepraat het is vandaag de 25ste keer greep de Pastoor aan als een goede gelegenheid om zijn beide bezoekers te tracteeren. In af wijking van het gebruikelijke goddelooze grondsop, aftreksel van „gecarameliseerde rozen- en bramenbladeren", liet hij door schijnende, goud-bruine thee opdienen. Met langzame, behaaglijke teugen dronken de heeren het kostbare en zeldzame bloeisel van tropische gewesten. „Toen we in dt thee konden pootje baaien" smachtte Stupido „hebben we er niet naar getaald". „Ja, mijn zoon" vermaande le herder „zoolang iemand van de goede dingen dezer aarde in overvloed kan profiteeren, weet hij ze nauwelijks te waardeeren. Met de geestelijke goederen is het niet anders ge steld. Hoe is het anders te verklaren, dat de Katholieken zoo weinig in den Bijbel lezen, terwijl de Kerk hen daartoe aanmoe digt?" „Het is voor de eerste maal, dat ik dat hoer" merkte ik heer Nix eenigszins scl erp op. „Aan Roomschen Is het lezen van den Bijbel toch verboden?" „Daar is niets van waar. In 1898 heeft Leo XIII zelfs een volle aflaat verleeqd aan degenen, die een maand lang iederen dag een kwartier in het Nieuwe Testament le zen. Maar deze geestelijke premie heeft niet veel succes gehad. Pius X drong aan om in goedkoope uitgaven het Nieuw Testament en gedeelten van het Oud-Testament, onder het volk te verspreiden, Benedictus XV heeft in een omzendbrief dit streven nog eens aangedikt en de bisschoppen van Ne derland hebben als hun wensch uitgespro ken, dat het Nieuw Testament in geen en kel huisgezin zal ontbreken. Wat konden zij meer doen?" „Dan ben ik er naast" gaf de heer Nix ridderlijk toe. „Met één been. Niet met twee. Want er is inderdaad een tijd geweest, dat dc Kerk het lezen van den Bijbel door leeken met een scheel oog gadesloeg. Dat was in de eerste eeuwen van het Protestantisme, toen s het „vrije onderzoek" van den Bijbel de grondslag werd van uiteenloopende kette rijen. Het spreekwoord zegt zeer juist: „Iedere ketter heeft zijn letter". De stroo ming van dat vrije onderzoek is geluwd, en het Protestantisme heeft onder Katholieken geen werfkracht meer. De Kerk heeft er tegenwoordig geen bezwaar tegen, dat de geloovigen den Bijbel lezen ze spoort ons zelfs daartoe aan mits het een uit gave is, dié kerkelijk Werd goedgekeurd"en van toelichtingen voorzien. Iedereen kan de gewijde tekst lezen, maar het is de Kerk, die uitleg geeft". „Toch begrijp ik die veranderde houding van de Kerk niet" hield Stupido koppig aan. „Het is toch Gods Woord, een heilig boek". „Dan zal ik je een voorbeeld géven" gaf Pastoor toe. „Het is loffelijk om 's avonds naar het Lof te gaan, nietwaar? Als een moeder echter merkt, dat haar zoon alleen naar het Lof gaat om kattekwaad uit te halen, doet zij er heel goed aan, haar jongen 's avonds binnen te houden, tot hij wat wijzer geworden is. De Kerk, die ook als een moeder over haar kinderen wa&kt, duchtte ernstig misbruik van het Bijbel lezen, toen het vrije onderzoek zoo hevig in de mode was. Zij had daar m^er dan ge noeg van - ondervonden. Het was niet uit gebrek aan eerbied, maar omgekeerd, juist uit eerbied voor de Gewijde Boeken, dat de Kerk evenals de moeder het Lof- loopen van haar zoon gedurende eenigen tijd het Bijbel-lezen door leeken minder wenschelijk achtte. Doch nu de omstandig heden veranderd zijn, ziet Zij gaarne, dat de geloovigen zich in den Bijbel verdie pen". „Ik was misschien wel lastig" erkende Stupido „maar nu is het tenminste voor iedereen duidelijk. We moeten ook denken aan al de krantenlezers...." „Die, hoop ik, niet zoo taai zijn als jij" voegde Pastoor hem met een knipoogje toe. „De eerbied, die' de Kerk heeft voor den Bijbel, treedt bovendien klaar aan den dag bij de voorlezing daaruit tijdens de Mis. Als het Evangelie wordt gezongen staan alle geloovigen op „Maar waarom niet bij het Epistel, dat is toch ook Gods Woord?" vroeg Stupido, die deze zalvende uitdrukking erg van pas vond. „Wil je me misschien éven laten uitpra ten?" verzocht Pastoor en na het zingen of voorlezen van het Evangelie kust de priester het boek, dat in plechtige Mis sen bovendien nog bewierookt wordt". „Aan het Epistel valt die eer niet te beurt" kwam Stupido weer tusschen- beide. „En om een goede reden. In het Evange lie, een woord dat blijde boodschap beteekent, spreekt Christus zélf tot ons. In het Epistel komen de Apostelen aan 't woord". „Ik heb opgemerkt" zei de heer Nix „dat de kerkgangers bij het opstaan, drie kruisjes met hun duim maakten, op hun voorhoofd, hun lippen en hun borst". „Waarméde zij willen te kennen geven, dat zij bereid zijn het Evangelie met hun verstand te aanvaarden, met hun mond ie belijden en van ganscher harte te willen uitvoeren. Men neemt aan, dat zulke eenigs zins verscholen en schuwe kruisjes stammen uit den eersten christen-tijd, toen het ma ken van een groot kruis nogal opzienbarend en dus levensgevaarlijk was". „Vorige week Zondag" schoot Stu pido te binnen, „werd in het Epistel, zoo als u onlangs vertelde, niet een stuk uit een brief voorgelezen, maar een gedeelte uit de profeet Malachias". „Dat is een goede zet" beloonde de herder. „Epistels zijn meestentijds brieven, maar soms in de Vasten en de Advent bij voorbeeld voorlezingen uit het Oude Tes tament, en bij andere gelegenheden ook uit de Handelingen der Apostelen". „Het is, ik geef het toe", zei de heer Nix „een beetje dom, dat ik zoo slecht op de hoogte ben, maar wat is het erschil tusschen Oud en Nieuw Testament?" „Dat kan zelfs Stupido je wel uitleggen" meende Pastoor. „Het Oude Testament" leeraarde Stu pido vol trots „is geschreven vóór, en het Nieuwe Testament na Christus". „Nix, wat heb ik gezegd?" "lorieerde Pastoor. „En weet de weled. heer Stupido ook uit welke boeken het Oud Testament bestaat?" „Ik héb het geleerd". Stupido krabde vragend achter zijn oor „en er was een ezelsbruggetje om het rijtje te onthouden, maar zelfs het bruggetje is weggeslagen. Er was een zwerm „kleine profeten" bij. „Maar die kun je rustig vergeten" zei Pastoor. „Als je je slechts goed de hoofd- verdeeling inprent: Geschie dkundige boeken, waaron der de vijf boeken van Mozes (als eerste het Boek der Schepping of Genesis), twee van de Rechters, twee van de Koningen, twee van de Makkabeeën. Zedekundige boeken, zooals het Boek Job, de Psalmen en de Spreuken, het Boek der Wijsheid, het Hooglied, de Predi ker en Ecclesiasticus". „Komt er nog meer?" vroeg Stupido. „De Profeten: De vier groote Isaias, Jeremias (met de Klaagliederen), F.zechiël en Daniël, en twaalf kleine profeten". „Wier namen je mag vergeten" rijmde Stupido vlot. „Waarom zijn het kleine profeten?" „Omdat zij zoo weinig geprofeteerd heb ben. Het geheele Boek Abdias b.v. telt slechts drie bladzijden in den Canisius- bjjbel". „Het wordl^rel wat saai voor de lezers" merkte de neer Nix op, „maar ik stel Qi°enlijk veel meer belang erin, hoe het Nieuwe Testament is ingedeeld. Kan het nog? „Kan het nog?" vroeg Pastoor op zijn horloge en tersluiks naar Stupido kijkend. „Vooruit dan maar!" willigde deze poten taat in. „Wel, op de eerste plaats bestaat het Nieuwe Testament natuurlijk uit het leven van Christus, de vier Evangeliën dus, geschreven door „Mattheus, Marcus, Lucas en Joannes" dreunde Stupido zijn lesje op. „Vervolgens uit de Handelingen der Apostelen, waarin "de lotgevallen van de piep-jonge christenheid worden ver haald, uit de Brieven van de Apos telen (14 van Paulus, één van Jacobus, twéé van Petrus, drie kleine van Joannes en één van Judas. „Hé?" schrok de heer Nix op. „Vah Judas Thaddeus, die ofschoon zalig een hoogst onzaligen naam droeg. En tot slot: het prachtige, maar ingewikkelde, profetisch droomgezicht, dat de Apostel Jo annes op het eiland Patmos ontving, het Boek der Openbaring". „Als Nix dit alles kan onthouden, is hij een knappe vent" spotte Stupido. „Het was maar om hem eenig idee van de inrichting van den Bijbel te geven, waar uit de Kerk iederen dag gedeelten voor het Brevier^eb^^ en vct - ^""is ontleent", verontschuldigde zich Pastoor. „Dit idee in vogelvlucht heb ik inderdaad gekregen" dankte de heer Nix, met een statige hoofdbuiging. ARCANUS. VREDESCONFERENTIE TE TOKIO GEOPEND. Gisteren is de vredesconferentie tus schen Thailand en Fransch-Indo-China te Tokio geopend met een rede van den Ja- panschen minister van buitenlandsche za ken, Matshoeoka. Deze verklaard, dat de aaneensluiting van Groot Oost-Azië een geschiedkundige noodzaak is. De landen in het Verre Oosten zullen op deze wijze niet slechts bijdragen tot den vrede in dit, ge bied, doch ook tot den wereldvrede, wan neer zij wederkeerig hun plaats in de ge meenschappelijke leefruimte waarborgen. Na de eerste bijeenkomst der vredescon ferentie is het volgende communiqué uit gegeven: „Vanmiddag is in de ambtswoning van den minister-president de eerste plenaire bijeenkomst van de conferentie tot bemid deling in het grensgeschil tusschen Thailand en Fransch Indo-China gehouden. Namens de bemiddelaars hield de leider der Ja- pansche delegatie, de minister van buiten landsche zaken Matsoeoka, een openings rede, waarop de gevolmachtigden van Frankrijk en Thailand antwoordden. Daar na bracht de secretaris-generaal der Ja- pansche delegatie verslag uit over de me thode der procedure, v/aarover de secre tarissen der delegaties het eens waren ge worden. Nadat dit verslag door de gevol machtigden van Frankrijk en Thailand was goedgekeurd, v/erd de bijeenkomst geslo ten." Het tijdstip van de volgende vergadering is nog niet bekend gemaakt. ROOSEVELT'S GEZANT BIJ TSJIANG KAI-SJEK. De buitengewone gezant van president Roosevelt, Currie, heeft gistermiddag den generalissimus, Tsjang Kaik-Sjek bezocht. Bij deze gelegenheid overhandigde hij de zen een personlijken brief van Roosevelt. EVACUATIEPLANNEN VOOR IERSCHE KINDEREN. Uit Dublin wordt gemeld, dat de Iersche regeering plannen bekend heeft gemaakt om de kinderen uit de stad en de haven van de hoofdstad desnoods te evacueeren. De regeering zal voor kinderen, wier ouders jaarlijks een inkomen hebben van minder dan 300 pond, de reis- en verblijf kosten op zich nemen. DE ONDERGANG VAN DE „RYFYLKE". Alle zeelieden en passagiers van het Noorsche kustschip „Ryfylke", dat door een Engelschen duikboot tot zinken werd gebracht, zijn thans gered en bevinden zich te Allesur.d. In totaal had het schip dertig pasagiers aan boord. Het schip had een la ding van 1500 kisten versche visch aan boord, bestemd voor Bergen. ACHT SCHEPEN DER UNITED FRUIT VERGAAN. De United Fruit Company heeft gisteren bekend gemaakt, dat acht van haar onder Britsche vlag varende 23 vrachtschepen door vijandelijke actie tot zinken gebracht zijn. Een negende vrachtschip werd zoo zwaar beschadigd, dat het voor onbepaal- den tijd moest worden opgeleed. De Brit sche regeering had begin 1940 krachtens een charter-overeenkomst aUe 23 schepen der maatschappij overgenomen. EEN DEENSCHE SCHf JNREGEERING IN LONDEN. In Berlijnsche politieke kringen vat men de buitenlandsche berichten over de in stallatie van een Deensche schijrre~eering in Londen niet ernstig op. In de Wilhelm- strasse werd op de vraag van een buifen- landschen journalist de Duitsche opvatting hierever aldus weergegeven, dat de vesti ging van een dergelijke nieuwe schijnre- geering minder een politieke aangelegen heid dan wel een gecamoufleerde zeeroo- verij beteekent. Bepaalde zeerooversdaden zoo werd hieraan toe°evoegd, moeten in Londen blijkbaar door een dergelijke schijr regeering gelegaliseerd worden. HET DUITSCHE ROODE KRUIS. Het Duitsche Roode Kruis, onder leidins van dr. Busse, heeft de laatste maanden een zeer groote bedrijvigheid ontwikkeld. 7.0CV e1 uit het onbezette naar het bezette FRANSCHE MINISTERRAAD BEREID TOT AFTREDEN. Ten aanzien van het jongste contact tus schen Parijs en Vichy bewaart men in Duitsche politieke kringel te Parijs een volkomen terughoudendheid. In de Wil- helmstrasse verklaarde men gisteren op nieuw, dat het hier een binnenlandsche Fransche aangelegenheid betreft. Het spreekt daarbij van zelf, dat de Duitsche instanties door beide partijen over den gang van zaken op de hoogte gesteld zijn. Het Zwitserscher Telegraafagentschap meldt uit Vichy: Naar in welingelichte kringen verluidt hebben in den ministerraad van Woens dag alle ministers zich jegens maarschalk Pétain bereid verklaard onmiddellijk 'af te treden. Ze zijn tot dezen stap overge gaan op grond van het. rapport van Darlan over zijn reis naar Parijs om hem in de onderhandelingen met Laval volkomen de vrije hand te laten. DE BIJEENKOMST VAN DEN NATIONALEN RAAD. Uit Genève meldt het D.N.B.: Naar uit goed ingelichte kringen te Vichy verluidt, is het, in tegenstelling tot hetgeen totdus- verre werd aangenomen, waarschijnlijk, dat de werkvergaderingen van den Natio- nalen Raad in Vichy zullen worden gehou- den; De openingszitting van den Nationalen Raad zal in de eerstvolgende dagen te Lyon worden gehouden. Het motief voor het houden van de werkvergaderingen te Vichy is, dat dit provisorische parlement in Vichy in een nauwer contact kan staan met de regeering. Aan de plechtige openingszitting te Lyon zal maarschalk Pétain met de leden der regeering deelnemen. Deze zitting zal openbaar zijn, terwijl de andere zittingen geheim zullen blijven. NIEUWE AANSLAG OP EGYPTISCHE KONINGSHUIS. Aan de „Popoio d'Italia" wordt uit Bei roet een nieuwe aanslag van den Brit- schen geheimen dienst op leden van het Egyptische koningshuis gemeld. De oudste dochter van koning Faroek zou door een werktuig van de Secret Service geschaakt, worden. De misdadige aanslag kon op het laatste oogenblik verijdeld worden. De „Popoio d'Italia" mrekt op, dat deze nieuwe daid van* den Britschen geheimen dienst de bedoeling had, druk op den Egyp- tischen koning uit te oefenen. gebied en omgekeerd, alsook uit Frankrijk naar den Elzas en binnen het bezette ge bied werden talrijke kindertransporten in nauwe samenwerking met het Fransche Roode Kruis ten uitvoer gebracht. Deze kinderen moesten teruggebracht worden, nadat zij door evacuatie van hun ouders gescheiden waren. Ook heeft het Duitsche Roode Kruis de saritaire verzorging behar tigd bij den terugkeer van de in Frankrijk wonende Slowaken naar hun vaderland. Voortdurend gaan transporten naar Pressburg onder toezicht van het Duitsche Roode Kruis. Voorts heeft het Duitsche Rcode Kruis het Fransche Winterhulpwerk gesteund. VERGEEFSCHE AANVALSPOGINGEN VAN DE ROYAL AIR FORCE. Naar het D.N.B. verneemt, heeft de Royal Air Force in den nacht van 7 op 8 Februari, tijdens mistig weer, gepoogd sto- ringsaanvallen te ordernemen op de kust van het Kanaal. De door zwakke krachten ondernomen aanvalspogingen strandden op den Duitschen afweer. De vijand maakte ruim gebruik van lichtfakkels om zich bij het slechte zicht te oriënteeren. Desondanks was hij genoodzaakt zijn bommen lukraak in open terrein te werpen. Verdreven door den Duitschen afweer, bleven zijn aanvals pogingen tot een klein gebied beperkt. In het bezette gebied is geen schade van be- teekenis ontstaan. BOMMEN OP ENGELAND. Op grond van een officieel communiq"é van het ministerie van luchtvaart en da' van binnenlandcche zaken heeft de Engel- sche berichtendienst meegedeeld, dat gis teren bij de Duitsche luchtaanvallen op Engeland bommen geworpen zijn op een kuststad in hft Noordoosten van Schotland. Vrijdagmiddag zijn ook op een kuststad in Oost-Engeland bommen geworpen. Hier is eenige schade ontstaan en enkele men- schen zijn ten deele zwaar gewond. Als aanvulling op het Duitsche weer- ma^Msbericht van gisteren verneemt het D.N.B.Duitsche gevechtsvliegtuigen, die ondanks het slechte weer tot den At'anti- schen Oceaan waren doorgedrongen, trof fen het zeegebied ten Westen van Ierland volkomen verlaten aan. F- korden op de zen uiterst belangrijken toevoerweg naar Engeland geen vijandelijke koopvaardij- scbeDen worden waargenomen. Onder den indruk van haar Woensdag "eleden zware verliezen, ondernam de Royal Air Force na het val1 en der duister nis met slechts enkele machines vluchten naar het bezette gebied. Hierbij werd een bommenwerper door het luchtdoe1 geschut neergehaald. Een ander vijandelijk ge vechtsvliegtuig Werd door treffers genood zaakt te landen. HET HUIS VAN AFGEVAARDIGDEN AMENDEERT. Het Amerikaansche Huis van Afgevaar digden heeft gisteren een aanvulling op de wet tot hulpverleening aan Engeland aan genomen, waarin bepaald wordt, dat de waarde van het oorlogsmateriaal, dat aan een buitenlandsche mogendheid wordt af gestaan, niet hooger mag zijn dan tien pro cent van de totale bewapeningsbegrooting der Vereenigde Staten in het op 30 Juni 1941 eindigende dienstjaar. De speaker van het Huis, Rayburn, verklaarde, dat de to tale bewapeningsbegrooting der Vereenig de Staten voor het loopende dienstjaar twaalf to.t dertien milliard dollar bedraagt. Dientengevolge zou practisch aan Enge land materiaal geleverd worden tot een maximumbedrag van 1.3 milliard dollar. Voorts heeft het Huis van Afgevaar digden het voorstel van zijn commissie van buitenlandsche zaken nopens de convooi- kwestie aangenomen. Naar gemeld luidt dit voorstel, dat in -de leen- en pachtwet niets dusdanig uitgelegd mag worden, dat Amerikaansche schepen in tegenstelling tot de neutraliteitswet van 1939 verlof zou den krijgen tot het bevaren van oorlogs zones. Met 183 tegen 123 stemmen heeft het Huis het voorstel van den republikeinschen afgevaardigde Fish verworpen, waarin ver langd werd. dat geen Amerikaansche sche pen aan oor'ogsvoerende landen zonder toe stemming van het Congres zouden worden afgestaan. CONFERENTIE DER LA PLATA LANDEN GESLOTEN. De conferentie der La Plata-landen, incl. Brazilië en Bolivië, is Donderdag met toe spraken van de leiders der delegaties ge sloten. Van de vijftig plannen, welke oor spronkelijk op de agenda der conferentie stonden, zijn er 27 aangenomen. Juist de principieele vraagstukken zijn hangende gebleven. Zooals bekend had de bijeen komst als punt van uitgang de door de En- gelsche blokkade van het Europeesche con tinent en de verliezen van Engeland aan tonnage ontstane economische moeilijkhe den, vooral van de La Plata-landen. Door stijging van het reionale handelsverkeer zou men hen te hulp willen komen. In de slotredevoeringen werd de wensch tot uiting gebracht, dat het oude handelsver keer weer spoedig moge terugkeeren. hen weinig o^nij .enswaoioig weu d. Boomen snoeien op negen meter hoogte bij negen graden vorst is m deze dagen geen sinecure (Fo'o Pa* Hollend) DUITSCHE NAMEN IN LUXEMBURG. Volgens een verordening van het hoofd van het burgerlijk bestuur te Luxemburg moeten de Luxemburgsche onderdanen en vaderlandsloozen, die in Luxemburg wo nen of er gewoonlijk verblijven, voor zoo ver zij een vreemden of niet-Duitschen voornaam hebben, in de plaats van dezen naam den overeenkomstigen Duitschen voornaam kiezen en in het geval zmks niet mogelijk is, moeten zij een Duitschen voornaam aannemen. Deze personen, wier familienaam van Duitschen oorsprong is die achteraf een vreemden of niet Duit schen vorm heeft aangenomen, moeten him naam in zijn oorspronkelijken vorm over nemen. Een verandering der vreemde of niet Duitsche familienamen, voor zoover ze niet van Duitschen oorsprong zijn, wordt aanbevolen doch is echter niet ver plichtend. De aandacht wordt er echter op geves tigd, dat het niet veranderen van een der- gelijken familienaam een afwijzende hou ding beteékent tegenover het Germanen- dom. Leden van eenzelfde familie zullen denzelfden naam aanemen, indien echter de voorstellen niet eensluidend zijn, wordt van ambtswege een beslissing getroffen, waarvan alle familieleden verwittigd wor den. Bovendien zijn op 1 Februari in Luxem burg de Duitsche wet voor den burgerlij ken stand, de Duitsche huwelijkswet en de Duitsche wet betreffende de gezondheid in het huwelijk benevens de bepalingen van de wet ter bescherming van het ras van kracht geworden. Buitei^andsche Berichten IN NEVADA NEERGESTORT TOESTEL WAS VLIEGEND FORT. Het vliegtuig, dat te Lovelock (Nevada) is neergestort, was, naar verluidt, een „vliegend fort", dat uitgerust was met ge heime apparaten voor het onderzoek van de aeronautische omstandigheden in de Arktische gebieden. Vóór het toestel opsteeg, werd het bij zonder streng bewaakt, daar geruchten in omloop waren over een op handen zijnde poging tot sabotage. In officieele kringen kan men het niet verklaren, dat het vliegtuig legen een berg van slechts 350 meter hoogte is aange botst, terwijl het op een hoogte van onge veer 6000 meter had moeten vliegen. Terwille van het nog niet afgesloten on derzoek is de plaats waar het toestel is neergekomen, en een ruim terrein daar omheen, afgezet. Zelfs vertegenwoordigers van begrafenisondernemingen mochten het terrein niet betreden. HITTEGOLF IN RIO DE JANEIRO. In de afgeloopen week is de stad Rio de Janeiro door een hittegolf geteisterd. Vijftien personen zijn als gevolg van de hitte om het leven gekomen. SLUIKHANDEL IN PARIJS AAN HET LICHT GEBRACHT. De politie te Parijs is een Joodsche smokkelaarsbende op het spoor gekomen, die de laatste maanden voor vijftig mil- lioen francs aan ongeoorloofde zaken ge daan heeft. De bende, die onder den naam Haymann en Co. een fictieve bank in een der hoofdstraten van Parijs had opge richt, hield zich na den oorlog bezig met de verkoop van lederen jakken, wollen truien en handschoenen, die tegen woe kerprijzen verkocht werden. Voorts heeft zij voor meer dan zes millioen francs si garetten tegen woekerprijzen verkocht. Katholiek Comité van actie „Voor God" God, Gij weet, dat wij in zoo groote gevaren verkeeren, dat wij ze met onze menschelijke zwakheid niet kunnen door» staan; geef ons Uw hulp naar ziel en lichaam, opdat wij met Uw hulp te boven komen, wat wij om onze zonden moeten lijden. (4e Zoodag na Driekoningen)

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 9