RIJNSTREEK fZïe homten, die il tiaacUg heeft! ZATERDAG 8 FEBRUARI 1941 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 ALPHEN AAN DEN RIJN Dieven op 't pad. Ten nadeele van den landbouwer B. aan den Woubrugschen weg werd gisterennacht een zeug ont vreemd. Nadat de bezoekers eerst het dier hadden geslacht. De landbouwer K. aan den Gnephoek ontving bezoek van kip pendieven. Een achttal hennen viel hun in handen. Geboren: Huibert z. van T. Schone- wille en J. A. E. de Vos Teunis z. van P. va nder Bregen en M. N. Blom. Overleden: Geertje Lodewijk, oud 81 jaar wed. van Petrus van Velzen Bar- bera Waaijman, oud jaar, ongehuwd Trijnje van Muiden, oud 75 jaar, gehuwd met Marinus van Donk Antonius Marti- nus Jong oud 6 jaar. Gevestigd: Albertus H. W. Swarts, Anno C. Swarts, Johannes J. Swarts, Hes- selina A. Swarts, Lammechien Swarts allen van Abbekerk Helena Rijsdijk van Wassenaar. Vertrokken: Willem Kristelijn naar 's-Gravenhage Johanna Buitelaar naar Haarlemmermeer. BOSKOOP IJsclub „Otweg". Onder voorzitter schap van den heer C. v. d. Kraats kwam de IJsclub „Otweg" in jaarvergadering bijeen in hotel „Neuf". Uit het jaarverslag van den penningm. bleek het volgende: Met een kassaldo van ƒ526,21 werd het jaar 1940 ingezet en met een batig saldo van 213.17 werden de boeken over 1940 af gesloten. Bij de bestuursverkiezing wer den de heeren P. Boer, Jac. Kerkvliet en C. van Dam met bijna alg. st. herkozen. Een vacature was ontstaan; de heer A. Bakhuyzen had zich, na lapg aarzelen, genoodzaakt gezien te bedanken, daar de werkzaamheden hem met den dag zwaar der vielen. In zijn plaats werd gekozen de heer D. v. Gelderen. De voorzitter wijd de een warm woord van dank aan den zuinigen en werklustigen penningmeester, den heer Bakhuizen, die 32 jaar zijn fupc- tie met zorgvuldigheid en nauwgezetheid heeft vervuld. Hij stelde voor om aan den heer Bakhuizen, die niet op de vergadering aanwezig was, een zilveren vulpotlood te schenken met inscriptie „IJsclub Otweg 1941" De onderlinge functieverdeeling in het bestuur had tot uitslag, dat de heer D. v. Gelderen tot penningmeester werd gekozen. Hierna gaf de secr., de heer A. Th. Hou- dijk, een overzicht van de gebeurtenissen in het afgeloopen jaar. Ruim f 300 werd besteed aan nuttige prijzen en arbeids loon. Bijzondere vermelding dient wel de wedstrijd met baan-collecte voor Finland, welke ruim 46 had opgebracht. Voorts wijdde spreker een woord van waardee ring aan den heer A. C. de Bruin, die in het afgeloopen jaar zijn functie van secre taris, welke hij 32 jaar had veryuld, had moeten neerleggen wegens zijn hoogge- vorderden leeftijd. HOOGMADE Volksbond. Hoewel in andere jaren tweemaal, is het door de tijdsomstandig heden niet mogelijk geweest voor den Volksbond dit jaar twee uitvoeringen te geven. Toch is alles in het werk gesteld >m met die eene uitvoering, die op Zon dag 9 Februari as. zal worden gegeven in de zaal van den heer Witteman, alles weer goed te maken. De leden van St. Genesius nebben hun best weer gedaan en ziullen net 'bekende stuk: „Heb ik mijn kind ge dood?" opvoeren. Een bezoek aan deze uitvoering zal alleszins gerechtvaardigd zijn, want na dit eenigszins ernstige stuk zal ook voor iets vroolijks gezorgd worden in een „Gezellig Samenzijn". Komt dus allen. Aanvang 7 uur precies. LEIDERDORP Uitbreiding touwfabriek, Door de N. V. Vereenigde Touwfabrieken te Rotter dam is aan M. v. d. Velden alhier opge dragen: Het bouwen van een Spinnerij en Henneppakhuis aan de fabrieken te dezer plaatse met een vloeroppervlakte van 8670 M2. LEIMUIDEN Kruisvaart. Zondagmiddag 3.30 uur Godfriedban. Jongens allemaal op tijd pre sent en eischenkaarten meebrengen. Woensdag 7.30 uur Tarcisiusban. Alleen deze avond kunnen de jongens zich voor zien van kaarten voor de uitvoering van Zondag 16 Febr. tegen de afgesproken prijs. KJ.M.V. Dinsdagavond 8 uur bijeen komst welke begint met een kort Lof in de kerk. Hoewel het in deze tijd wel eens moeilijk zal zijn, rekenen we toch op alle leden,. NIEUWKOOP Kruisvaart. Zondag Altaarwacht, dus de geheele dag in uniform tot na de bij eenkomst. Zorgt ervoor dat je elkaar pre cies op tijd aflost. Na het Lof: Cohort- schouw en tornierwedstrijd. AJle eischen kaarten moeten alsdan ingeleverd worden. Wachtwoord: „Help elkaar!" St. Josephgezellen. Zondagavond 7 uur bijeenkomst en tevens 2e serie van ons Speltournooi. (Van 88.30 uur verpl.) Vrienden, het gaat spannend en gezellig worden. „God zegene het eerzame hand werk." Geboren: Dirkje, d. van W. Kranen burg en H. F. Visser Antonie Cornelis z. van W. van Zutphen en M. van Mourik NIEUWE-WETERING Muziekvereeniging „Door gunst verkre gen." In hotel „De vier heemskinderen' te oelofarendsveen gaf bovengenoemde in muziek en tooneel. De voorz., de heer Spring ïin 't Veld, opende dezen feestavond en betuigde zijn symphatie, dat ondanks dooiweer en sneeuwwegen nog zoovelen den tocht naar Roelofarendsveen hadden ondernomen. Hierna werden onder leiding van den heer J. Ruiten (directeur) door •het fanfarecorps een 7-tal nummers ten gehoore gebracht, welke blijk gaven de geweldige capaciteiten, welke er in deze vereeniging schuilen. Vooral ook het num mer Berlin wie est weint unt lacht dwong ieders bewondering af. Dan kondigt de voorz. het laatste nummer aan de marsch „Vrij en blij" gecomponeerd door den directeur J. Ruiten. Een luid applaus beloonde deze pittige marsch naar juiste waarde. Na de pauze werd bewezen, dat de mu zikanten ook het tooneel-programma vol komen was toevertrouwd. Na een nadere toelichting van de voorz. werd opgevoerd de klucht in 3 bedrijven „Oorne Jan." De ze, met veel succes gekozen, klucht deed de zaa daveren van het lachen, mede door het echt geraffineerde spel der spelers, Tijdens de pauze, en tusschen de bedrijven werd aan het geheel een gezellige sfeer gegeven door het duo, de heer en mevr. Koek uit Roelofarendsveen, rsep. viool en piano. Na afloop van de feestavond werd door den heer Spring in 't Veld een slot woord gericht tot de aanwezigen, waarin hij deze avond als geslaagd beschouwde. Spr. richtte vervolgens een woord van dank aan de heer Hoppezak uit Leiden voor het verzorgen der grimeering, alsme de de heer en mevr. Koek voor hun mede werking om deze avond in z'n geheel te doen slagen. Tenslotte doet spr. een be roep op alle aanwezigen om zich alsnog op te geven als lid of donateur (trice), op dat ook wij deze moeilijke tijd doorkomen, aldus spr. RIJPWETERING Hanze. Woensdagavond hield de afdeeling Rijpwetering, Hoogmade en Oud-Ade van de Hanze haar jaarvergade ring in café van Bentem te Rijpwetering. De opkomst was, mede in verband met de zeer slechte weersomstandigheden, niet groot. Om half acht opende de voorzitter de vergadering met gebed en gaf na de ge bruikelijke welkomstwoorden het woord aan den secretaris voor Let voorlezen van de notulen van de vorige vergadering, die zonder op- of aanmerkingen werden goed gekeurd. Uit het hierna door den secretaris voorgelezen jaarverslag memo ree ren we, dat het ledental met één terugliep en thans 45 bedraagt. Het financieele verslag van den penning meester gaf de volgende cijfers: saldo 1 Jan. 1940 65.65. Inkomsten 1940 411.57. Uitgaven 1940 434.68. Saldo 1 Jan 1941 42.54. Al met al een niet ongunstig re sultaat, gezien de vele extra uitgaven in 1940. De kascommissie had de boeken en bescheiden gecontroleerd en in de beste OTde bevonden. De voorzitter bracht op de eerste plaats den penningmeester dank voor zijn zuinig en accuraat beheer en dankte ook de kascommissie voor haar werkzaamheden. Uit het verslag van de Santos-Commis sie memoreeren wij het volgende: collecte jaarvergadering 2.70, collecte feestavond 10.96, bloempjesdagen: Oud-Ade f 25.13, Rijpwetering 13.69, Hoogmade 12.06. Totaal inkomsten 64.54, welk bedrag in haar geheel aan het hoofdbestuur werd af gedragen. De voorzitter dankte de ijverige commissie voor haar werkzaamheden <m spoorde hen nog eens aan te trachten naast de opbrengst van de collecten en bloempjesdagen ook inkomsten te krijgen van alle leden in den vorm van een vaste bijdrage per week of per maand, teneinde hierdoor alle leden, ook zij die niet, of heel weinig ter vergadering komen, in de gelegenheid te stellen voor dit mooie doel te geven. Bij de ingekomen stukken en mededee- lingen werd een dankbrief voorgelezen voor de ook van deze afdeeling ontvangen hulp voor de getroffen R.K, Middenstan ders te Rotterdam. De voorz. deed verder nog mededeeling, dat gezien de ernst der tijden, het bestuur het beter achtte ddt jaar geen feestavond te organiseer en, waarmede alle leden konden instemmen. Verder vroeg de voorzitter nog bijzondere aandacht voor het Chris Jansenfonds, dat steun beoogt aan middenstanders in uiter ste gevallen. De hierna volgende bestuursverkiezing was spoedig afghandeld, daar geen candi- daten waren ingediend en het aftredende tweetal bij acclamatie werd herkozen. In dank werd deze herbenoeming aanvaard. Ook het aftredende Santos-lid werd bij ac clamatie herkozen. Hierna volgde 'bespreking retraites. Op de data 1518 en 2528 Februari a.s. zul len te Noordwijkerhout weer de inidden- standsretraites worden gehouden. Na eend- ge 'bespreking werd op voorstel van het bestuur besloten dat personen, die aan de ze retraites wenschen deel te nemen, op den voor deze retraites vastgestelden prijs een reductie van 2.50 krijgen uit de af- deelingskas. Nu zal het toch voor niemand meer bezwaarlijk zijn deel te nemen. De zeereerw. heer Pastoor Lips, geeste lijk adviseur hield na een kort woordje over het vergaderbezoek, dat nog iets •beter kan, en over het lezen van de vakli teratuur een rede over den arbeid in Gods Soheppinsplan, waarin hij het doel van den arbeid, den arbeid als karaktervor ming, het loon van den arbeid en den ar beid als godsdienst behandelde. Deze zeer interessante rede werd door allen met de meeste aandacht gevolgd en de voorzitter vertolkte den geest van allen; toen hij na afloop den zeereerw. heer Pastoor harte lijk dankte ook voor het vele andere werk, dat hij in den loop van het afgeloopen ver- eenigingsjaar voor de afdeeling had ge daan. Bij de rondvraag werden enkele vragen van huishoudelijk en aard naar genoegen beantwoord en werd tevens op voorstel van enkele leden bepaald, dat, zooais de laatste jaren gebruikelijk is geweest ook dit jaar een kaartavond zal worden gehou den, of liever een kaartmiddag en wel op Zondag 23 Februari a.s. des n.m. 3.30 uur in café van Bentem. Hierna sloot de voor zitter de vergadering met gebed. TER AAR Middenstandsvereeniging. Ondanks de slechte wegen, bestond er voor de verga dering van de R.-K. Middenstandsvereeni- ging „St. Joseph", welke werd gehouden in het café Hoogendijk, een groote be langstelling. Behalve de leden waren ook nog aanwezig de pastoor, kapelaan Schoon- derwoerd en de heer J. Mol, propagandist van het Hanze-bureau. Na openingswoord van den voorzitter, den heer Verhoef, las de secretaris, de heer P. Otto, de notulen. Kapelaan C. J. A; Schoonaerwoerd wordt met een toepasselijk woord geinstalleerd als gest. adv., gevolgd door een opwekkend woord van den pastoor en den nieuw be noemden geestelijk adviseur. De heer J. Mol hier een vlotte causerie over het mas sale werk wat door de R.-K. Middenstands bond is tot stand gebracht, zoowel op maat schappelijk als geestelijk terrein en doet een ernstig beroep op de georganiseerden, om vooral zich thans meer te verdiepen in het godsdienstige leven, o.m. het houden van een triduum, bezoeken van retraite, oprichten van kernen, etc. Als uitvoeisel van dit betoog besloten vele leden een jaarlijksche vaste bijdrage te geven voor het Santosfonds. Ook stemde de vergadering er mee in wederom een feestdag te houden voor de leden, beginnende met een H. Mis en geza menlijke communie, ontbijt en 's avonds vroolijke ontspanning. De datum en plaats zal het bestuur later bekend maken. Winterhulp. Voor onze gemeente is een bedrag van achthonderd gulden ontvan gen van het hoofdkantoor Winterhulp, wat aan hen uitgedeeld kan worden, die hier voor volgens het plaatselijk comité, in aan merking komen. De laatst gehouden collec te heeft opgebracht 156. WOERDEN ARIE COZIJN t Op ruim 76 jarigen leeftijd is alhier overleden de heer Arie Cozijn, die tot voor korten tijd nog de molen bediende van der. Zwanenburgerpolder. Arie, zooals hij in den dagelij kschen levenswandel werd genoemd, is vooral bij de 'vele watersport- beoefenaars geen onbekende en menig zeiler heeft van Arie heel wat van de zeil- sport opgestoken. Meer dan 45 jaar heeft hij de molen van den Zwanenburgerpolder bediend en weer of geen weer. Arie was steeds op zijn post. Hij was een weer kenner bij uitnemendheid, een expert op vischgebied. Bij zijn veertig jarig jubileum als watermolenaar heeft hij een Konink lijke onderscheiding ontvangen. Velen zul len aan hem een prettige en dankbare her innering bewaren, want steeds was hij be reid te helpen, met woord en- daad. Ingebroken Tijdens afwezigheid van de bewoners is ingebroken in de buitenplaats van den heer mr. Nijpels alhier. Alles is overhoop gehaald, doch na voorloopig vastgesteld kon worden, wordt niet veel vermist. De inbrekers hebben zich in den kelder te goed gedaan aan de zich daar bevindende champagne. Tevens is ingebroken in de woning van den heer van Wingen. Behalve enkele flesschen drank, sigaren en siga retten wordt ook hier niets bijzonders vermist. Het zilver werd onaangeroerd ge roerd gelaten. De dieven hebben zich toe gang verschaft door verbreking van een ruit aan de achterzijde van de woning. Hanze Als voorzitter van de R.K. Middenstandsvereeniging de Hanze alhier is benoemd de heer G. van Elburg en als secretaris de heer Q. v. d. Kerkhof. De heer N.Schavemaker is als bestuurslid gekozen. ZWAMMERDAM Geboren: Cornelis Martinus, zoon van M. Struik en D. G. Qppelaar. Mar tinus Adrianus Jacobus, zoon van G. A. Vollering en A. Th. M. Droogh. Overleden: Leopoldus Hergaarden, 78 jaar. Gevestigd: Corn. Oudshoorn, B 65 van Boskoop. Mej. A. v. d. Heijden, A 5, van Ginneken en Bavel. W. Kranen burg, A 19, van Linschoten. Mej. H. J. Vermeer, C. 46 van Rotterdam. Jac. Oplinter en gezin, A 19 naar Bo degraven. G. Graafland, A 63 naar Bloemendaal. ZOETERWOUDE Dieven en inbrekers* In de afgeloopen nacht hebben dief of dieven ingebroken in twee schuren van den heer Mooyman, terwijl bij de wed. Schippers een varken is geslacht en ver voerd. HOEVEELHEID 02 02 02 91 01 102 02 19. 32, 45, 58, Brood of Gebak vBloemkaart) Meel of bloem of brood of gebak (Boterkaart) Boter of Margarine (Vetkaart) Boter of Margarine Vleesch en Vleeschwaren Peulvruchten Koffie of Thee Van 10 Febr. t/m 16 Febr. (23 Febr.) Van 27 Jan. t/m 23 Febr Van 10 Febr. t/m 16 Febr. (23 Febr.). Zelfde als boterkaart. Van 18 Jan. t/m 14 Febr Van 6 Febr. t/m 16 Febr. (19 Febr.). Van 27 Jan. t/m 16 Febr 04 92 87 57 44 31 117 01 Periode 8 Periode d Rijst of Rijste- meel of -gries of Gruttemeel (gemengd meel) Maïzena of Griesmeel of Sago of Aardappel meel of Pudding poeder of Pudding sauspoeder Havermout of Havervlokken of Haverbloem of Aardappelmeel- vlokken Gort of Gortmout of Grutten Macaroni of Vermicelli of Spaghetti Van 3 Febr. t/m 16 Mrt. Van 27 Jan. t/m 23 Febr Van 10 Febr. t/m 16 Febr. (23 Febr.) 100 gram roggebrood of 100 gram ander brood of een rantsoen gebak 35 gram meel of bloem of 60 65 gram roggebrood of 50.gram witte brood of 1/2 rantsoen gebak half pond boter of half pond margarine. 1 kilogram 75 gram voor gerookt of gekookt varkens-, rund- of kalf vleesch en voor gerookte worstsoorten, 100 gram voor gekookte worstsoorten, rolpens en» knakworst, 125 gram voor leverartikelen, tongenworst en nierbrcod en 150 gram voor bloed worst 125 gram koffie of 50 gram thee. Elk der bonnen 100 gram kaas. Van 25 Jan. t/m 21 Febr Van 28 Deo. t/m 21 Febr Van 28 Dec. t/m 21 Febr Van 27 Dec. t/m 21 Feb Van 28 Dec. t/m 21 Febr Van 1 Jan. t/m 30 April Van 1 Febr. t/m 28 Febr Van 30 Dec. t/m 23 Febr Van 20 Jan. t/m 23 Febr pond 1 ons. Op twee bonnen mag 1 pakje maïzena van 225 gram worden 'gekocht, in verpakkin gen welke vóór 22 Juli 1940 zyn vervaardigd. H pond J4 pond 50 gram scheerzeep, of een tube scheercrême, of kleine tubes, of een pot scheerzeep 120 gram huishoudzeep, of 200 gram zachte zeep, of vloeibare zeep, of 250 gram zeeppoeder, of zelfwerkende waschmiddelen, of 125 gram zeepvlokken, of 150 gram toiletzeep. RANTSOEN VLEESCHWAREN -» 75 gram gerookt of gekookt varkens-, rund of kalfsvleesch en gerookte worstsoorten; 100 gram worstsoorten, rolpens er* knak worst; 125 gram leverartikelen, tongen worst en nierbrood, 150 gram bloedworst. RANTSOEN GEBAK «='100 gram koek (ontbijtkoek) 140 gram speculaas; 200 gram andere koekjes: 90 gram biscuits en wafels; 15 gram beschuit; 800 gram cake; 600 gram gebakjes ;600 gram taart; 500 gram gevuld groot korstgebad (boterletter e .d.); 400 gram gevuld klein korstgebak, (amandelbroodjes e. d.); een hoevelheid van alle andere niet genoemde gebakken artikelen, waarin 70 gram meel of bloem is verwerkt. REGELING BRANDSTOFFEN: BONNEN No. 11, 12 en 13 (haarden en kachels). BONNEN 25 tjn. 32 (centrale verwarming) t.m. 28 Februari, één eenheid vaste brand stoffen. BONNEN 8, 9, 10 en 11--24 nog tot 14 Februari. Gedurende het tijdvak van Zaterdag 1 Februari tot en met Vrijdag 28 Februari a.s. geven de met „brandstoffen, één een heid, vierde periode" en de met „cokes, één eenheid, vierde periode" gemerkte oonnen recht op het koopen van één een heid vaste brandstoffen. Verbruikers in de groepen B, C en D, met een verbruik van heer dan 25 eenhe den per periode, dienen zich in de maand Februari tot de distributiediensten op door deze diensten te 'bepalen tijdstippen te wenden, teneinde de toewijzingen in ontvangst te nemen. Per auto over het ijs. - De .Friesland Express* onderhoudt nu regelmatig den vrachtgoederendienst tusschen Lemmer en Urk over het bevroren IJsel- meer (Foto Pax Holland)

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 14