Wilt U zich prettig amuseren? Ga dan bij EVERT CASTELEIN dansen leren. Qemetigde ^Betichten Schaduwen aan het aexCeden DONDERDAG 6 FEBRUARI 1941 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 I J Febr. Inschr. LANGEBRUG 6 A. 5530 doodelmk verkeersongeval onder heemstede Gisteravond omstreeks acht uur is op den Heerenweg te Heemstede een ernstig ver keersongeluk gebeurd, waarbij een persoon om het leven is gekomen. Een personenauto bestuurd door den 25- jarigen D. J. L. uit Bloemendaal, reed van Bennebroek in de richting Haarlem. Plotse ling voelde de bestuurder een klap tegen de voorzijde van zijn auto, waarna hij on middellijk stopte. Het bleek, dat een man door de auto was aangereden en oewustuloos op den giond lag. Een inmiddels gewaarschuwde dokter kon slechts den dood constateeren. Het slachtoffer bleek te zijn de 29-jarige J. P. M. van Kolk uit Haarlem. In zijr nabijheid werd nog een fiets gevonden. Daar er geen getuigen waren, heeft men nog niet kunnen nagaan, hoe het ongeval zich heeft toege dragen. Het lijk van V. K., die ongehuwd was, is door de politie in beslag genomen. onder instortenden berg cokes bedolven Arbeider gedood Op het terrein van een steenkolenhandel in Haarlem-Noord is gistermorgen 'n ern stig ongeluk gebeurd, dat aan den 27- jarigen P. van H. het leven heeft gekost Van H. was bezig zakken te vullen met Brechcokes, welke hij van een vier meter hoogen berg schepte. Plotseling zakte deze berg ineen, waardoor van H. bedolven we^d Teen men hem bevrijd had, bleek, dat de man reeds tengevolge van zware inwen dige kneuzingen was overleden. kolendampvergiftiging te groningen. Vijf personen bedwelmd geraakt. Ten huize van de familie J. Hasker aan den Korreweg te Groningen heeft zich gis termiddag een ernstig geval van kolen dampvergiftiging voorgedaan. In de huiskamer bevonden zich vier per sonen, t. w. de 32-jarige heer Hasker, zijn 34-jarige echtgenoote en hun beide kindecen, een 6-jarige jongen en een meis je van 2, alsmede de 62-jarige heer E. B. Door ernstige kolendampontwikkeling uit een haard geraakten allen in de kamer bui ten bewustzijn. De heer Hasker had nog de tegenwoordigheid van geest om hulp te roepen, waarna hij eveneens bewusteloos neerviel. Op het hulpgeroep snelden enkele buren toe, die de vijf slachtoffers naar een andere kamer overbrachten. Tevens riepen zij hulp van doctoren en politie in Korter tijd la ter verschenen de geneesheeren Mei les en Elsloo. Zij pasten kunstmatige ademhaling toe en smaakten het genoegen bij allen de levensgeesten te doen terugkeeren. De slachtoffers verkeeren thans buiten gevaar. ontploffing te oudbeïjerland. Gisterochtend ongeveer half tien heeft in het pakhuis van den heer J. Baars aan den Koninginneweg te Oud-B herland een hevige ontploffing plaats gehad. In dit per ceel is gevestigd een kaashandel en vet- smelterij. In minder dan geen tijd sloegen de vlammen uit het gebouw. De explosie was zoo hevig, dat de deuren en ramen me ters ver werden weggeslingerd. Alle gezinsleden en vijf werklieden lie pen min of meer ernstige brandwonden op. Drie van hen moesten naar het ziekenhuis worden gebracht. De plaatselijke autospuit en de babvspuit waren den br^nd spoedig meester. Het pakhuis is geheel afgebrand en de woning is geheel ontzet. Voorts zijn verscheidene ran.en van belendende per- ceelen gesprongen. GEVAL VAN OPLICHTING Te Naaldwijk heeft zich een eigenaardig geval van oplichting voorgedaan, dat eerst na geruimen tijd kon worden geconsta teerd. Verschillende tuinders in Naald wijk had- dei van een reiziger in zaden, wonende te Haarlem, zaad van gekleurde fresia's ge kocht. Nu is dit zaad van de gekleurde Hoemen aanmerkelijk duurder dan van witte fre sia's. Toen de „gefleurde" fresia's echter dezer dagen begonnen te bloeien, kwamen er uitsluitend witte bloemen te voorschijn, zulks tot groote verontwaardiging der ge dupeerde kweekers. De Naaldwljksche po litie heeft tegen den Haarlemmer proces verbaal opgemaakt terzake van oplichting. KIPPEN TIJDENS DOlVPNé'S BEZOEK GESTOLEN. In de buurschap Zuna, gemeente Wier- Jen, was de dominé op huisbezoek bij een van zijn zieke gemeenteleden, een behoef tige weduwe, en, zooals gebruikelijk is, hadden ook de andere leden van het ge zin zich in de huiskamer vereenigd tijdens het domineesbezoek. Hiervan hebben on verlaten gebruik gemaakt om het kippen hok leeg te rooven. Toen eer der kinderen bulten kwam om de kippen te voederen waren alle dieren verdwenen. Onder de ouurtgenooten heerscht groote verontwaar diging over dezen laffen diefstal. 1 Eerste Leidsche Begrafenisonderneming voor Roomsch Katholieken GëVéSTlGD 1882 5526 G. H. KLEINHANS PIETER DE LA COURTSTRAAT 22 TRANSPORT - TELEFOON 21455 Tariei en uitvoerinq in overtea met U RECHTZAKEN Haagsche Politierechter Vrijgesproken. De slager R. H. uit A1 p h e n a'a n den R ij n had de vorige maal stug en stijf volgehouden, dat hij niet geweten had, dat het varken hetgeen hij slachten moest voor den slager H. M. uit Alphen aan den Rijn, frauduleus geslacht werd. Hij dacht, dat het een gewone huisslach ting was. Pas toen het beert geslacht was. had hij gehoord, dat het niet in den haak Omdat hij financieel afhankelijk was van M. had hij er niet over gesproken. Thans werd de verbalisant gehoord, die de verklaring van verdachte bevestigde. Daarom werd H. thans vrijgespro- k e n van hetgeen hem ten laste was ge legd. Hij kwam er nog goed af. Een jongeman, B. uit den Haag had daar een fiets gehuurd voor één dag en was met deze fiets naar Leiden gereden al- waarwaar hij het vehikel aan een rijwiel handelaar had verkocht. De zaak was uitgekomen en tevens, dat verdachte speciaal de fiets gehuurd had om haar te gaan verkoopen. Hij heeft al meermalen deze praktijken uitgehaald, want hij was pas nog tot vier maanden gevangenisstraf veroordeeld wegens hetzelfde feit. Daarmede rekening houdende werden eisch en uitspraak veertien dagen gevan genisstraf. HAAGSCH GERECHTSHOF Hij haalde de hakbijl er bij. De koopman A. W. te H i 11 e g o m had een bezoek gebracht aan een café in Den Haag en daar ruzie gekregen met een an deren cafébezoeker. De ruzie was zoo hoog geloopen, dat W. even weg gegaan was om'een hakbijl te gaan halen en zijn vriend daarmede een klap te geven. De rechtbank l.ad hem deswege veroordeeld tot vijf maanden gevangenisstraf. In hooger be roep, voor het Haagsche H'>f. had verdach te gezegd, dat hij zijn tegenstander eigen lijk maar dood had moeten slaan, omdat deze hem beroofd had. De procureur-generaal had djs van be rouw bij verdachte niet veel kunnen mer ken en opnieuw vijf maanden gevangenis straf geëischt. - Het Hof vonnis wijzend veroordeelde ver dachte tot vijf maanden gevangenisstraf. Het maaltje eten. De schipper G. B. te Leiden had toe stemming, om als hij als schipper de Leid sche veiling bezocht, een maaltje groenten mee te nemen. Hij had dit maaltje eten wat rekbaar genomen en soms heele kisten peen, andijvie of tomaten meegenomen. Later was uitgekomen dat vier gezinnen van zulk een maaitje .eten gesmuld had- oen, terwijl de andijvie was ingemaakt. De Politierechter had B. deswege ver oordeeld tot twee maanden gevangenisstraf, van welk vonnis de procureur-generaal, in hooger beroep bevestiging had gevraagd. Het Hof achtte verdachte eveneens schul dig maar niet in die mate als de Politie rechter, want verdachte had toestemming om iets mee te nemen. Dat heeft hij echter overdreven en daarom werd hij veroor deeld tot een geldboete van 15.subs. 15 dagen. Een hongerige schuilkelder bewoner. A. C. M. den O. uit Jaarsveld was per fiets van Den Haag op weg naar huis ge weest. Om 10 uur 's avonds moest hij van ce straat zijn en toen was hij pas in L e i- den. Hij had eens rondgezien naar onder dak en dit gevonden in den schuilke'der aan de Burggraven laan te Leiden. Maar toen had hij nog honger en niets te rooken en weer had hij rondgekeken. Uit het kof- fiehuisje van den heer Brugman had hij, na forceering van een raam. koek, choco lade, sigaren en sigaretten weggenomen. De Haagsche Rechtbank had hem daar voor veroordeeld tot zes maanden gevan genisstraf, waarvan vier maanden voor waardelijk. In hooger beroep had de procureur-gene. raai vier maanden gevangenisstraf ge- eischt terwijl het Hof hem tot twee maan den gevangenisstraf veroordeelde. Ging liever naar zijn eigen huis. De slager J. A. F. H. uit Sassen- h e i m was te Warmond te laat op straat geweest en een agent van politie had hem deswege mee naar het bureau willen ne men, om daar tot vier uur te blijven. Maar aangezien H. liever naar zyn eigen huis ging had hij zich tegen medeneming ver zet, zoodat er een algemeene trek- en sjor- partij was ontstaan. Een week gevangenisstraf had de Poli tierechter hem daarvoor opgelegd. In hooger beroep had verdachte het zelf een domme streek genoemd maai de pro cureur-generaal had het feit prnstig ge vonden en eveneens een week gevangenis straf geëischt tot welke straf het Hof- hem veroordeelde. Moderne „Klein Duimpje". J. D. uit N o o r d w ij k e r h o u t had van een collega een zak bruine boonen weggenomen, Dit was uitgekomen, omdat de zak een lek had en er een bruine boo- nenspoor recht naar verdachtas woning voerde. Ook hij was van zijn veroordeeling door den Politierechter (veertien dagen gevan genisstraf) in hooger beroep gekomen, maar evenals de procureur-generaal, achtte het Hof de straf juist gewezen, zoodat het zoo bleef. Honderd theebonnen voor 5. De slager H. M. uit A1 p h e n a. d. R ij n was in eerste instantie vrijgesproken van heling. Hij had van iemand honderd thee- oonnen gekocht voor 5.— en later was uitgekomen, dat deze bonnen van misdrijf afkomstig waren. Verdachte had volge houden dat hij zulks absoluut niet gewe ten had. De Officier van Justitie was van dit vrijsprekend vonnis in hooger beroep gekomen, zoodat de zaak opnieuw diende. De procureur-generaal wees er op, dat verdachte was vrijgesproken, niet omdat de rechtbank hem niet schuldig had ge acht, maar omdat er in de dagvaarding ontbrak, dat de theebonnen van misdrijf afkomstig waren. Volgens spr. is dit geen reden voor vrij spraak. want verdachte had kunnen weten, 1at het geen zuivere koffie was met de theebonnen. Ze waren van een opplakvel afgehaald en dat had verdachte kunnen zien. Met vernietiging van het vrijsprekend vonnis werd de eisch thans twee maanden gevangenisstraf. Mr. Goudsmit pleitte vrijspraak subs, clementie. Uitspraak over 14 dagen. Schuldig of onschuldig. De schilder M. V. uit Nieuwkoop a-as, wegens eenvoudige beleediging, door den Haagschen Politierechter veroordeeld tot een maand gevangenisstraf. Hij voelde zich onschuldig en was in hoo ger beroep gekomen. Hij zou zekeren van der V uitgescholden lebben, maar verdachte verklaarde, da.t hij eerst door v. d. V. geslagen was en dat deze steeds zijn (verdachtes) vrouw uit r.ad gescholden. De president vond het beter om deze •'.aak aan te houden om hierover nog eenige getuigen Je booren. OVERTREDING VAN VERORDENINGEN. Wegens overtreding van de verordening betreffende verkeersbeperkingen zjjn veroordeeld: Door den kantonrechter te Beetsterzwaag op 14 Januari jl. zes personen, nl. drie tot f 10-boete subs, 7 daven hechtenis, twee tot 8.— boete subs. 6 dagen hechtenis en één tot 4.boete subs. 2 dagen hechte-, nis. Door het kantongerecht te Bergen op Zoom op 16 Januari jl. vijf nersonen tot straffen varieerende van 1 50 subs. 1 dag hechtenis tot f 10.— subs. 6 dagen hechtenis Wegens overtreding van de verordening betreffende den identificatieplicht zijn ver oordeeld: Door het kantongerecht te Beetsterzwaag op 14 Januari jl. twee personen tot reso. 3.boete subs. 2 da «en hechtenis en 2 onete subs. 1 dag hechtenis. Door het kantongerecht te Rotterdam op 12 December jl. 9 personen nl. 4 tot f 2 50 nibs. 1 week tuchtschool. 3 tot f 2.50 subs 1 dag hechtenis, 1 tot. f 2.subs 1 dag hechtenis en 1 tot f 1,50 subs. 1 dag hechtenis. Door het kantongerecht te Bergen on Zoom od 16 Januari jl. 4 nersonen, nl. 2 tot f 1.boete subs. 1 dag hechtenis en 2 tot t 1 boete subs. 2 dagen hechtenis. Door het Van ton veracht te Haarlem on 1 Febr. en 3 Febr. jl. 8 personen tot straffen varieerende van f 1.— sub3. 1 dac hechte nis tot f 5 subs. 3 dagen hechtenis. Ter terechtzitting van het kantonge recht te Haarlem werden op 1 Febr. J.l. Radio-programma VRIJDAG 7 FEBRUARI 1941. HILVERSUM I, 415 M. Nederlandsch Programma. NCRV. 8.00 Schriftlezing en meditatie 8.15 Gewijde muziek (opn.) 8.30 Nieuwsberichten ANP 8.45 Gra mofoonmuziek 9.30 Marcando-ensemble en gramofoonmuziek 10.30 Morgendienst 11.00 Gramofoonmuziek 11.35 Viool met pianobegeleiding en gramofoonmuziek 12.15 Reportage of muziek 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP 1.00 NCRV-orkest 2.00 Gramofoonmu ziek 2.30 Huisvrouwenpraktijk 3.00 Orgelspel 3.45 Apollo-ensemble 4.30 Handenarbeid voor de jeugd 5.00 Gra mofoonmuziek Ca. 5.10 uit Berlijn: „Gruss aus der Heimat", programma voor de Duit- sche Weermacht 6.00 Land- en tuinbouw causerie 6.15 Berichten 6 20 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuziek 6.45 Actueele reportage of gramofoon muziek 7.00 Economische vragen van den dag ANP 7.15 Gramofoonmuziek 7.30 Berichten (Engelsch) 7.45 Gramofoon muziek 8.00 Nieuwsberichte" ANP 8 15 Gramofoonmuziek 8.30 Berichten (Engelsch) 8.45 Gramofoonmuziek 8.55 Causerie „Kunstrubber" 9.15 Or gelconcert (opn.) Hierna: Schriftlezing 9 45 Engelsche berichten ANP 10.00 Nieuwsberichten ANP, sluiting. HILVERSUM n, 301 M. AVRO. 8.00 Gramofoonmuziek 8.30 Nieuwsberichten ANP 8.45 Gramofoonmuziek 9.20 Con certgebouworkest en solist (opn.) 10.00 Morgenwijding 10.15 Gramofoonmuziek 10.25 Voor de vrouw 10.30 Neder- landsche koren (opn.) 11.00 Voor de boerenvrouw 11.20 Het Oost-Nederland- sche Strijkkwartet 12.00 Berichten 12.15 AVRO-Amusementsorkert 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP 1.00 Orgel- en zangduo 1 ^ö'Gramöfoon- muziek 2.15 Amabile-sextet 3.00 Mo depraatje 3.20 Omroeporkest en solist 5 00 VPRO: Gesprekkenu met luisteraars - 5.15 Nieuws-, economische- i.i beursbe richten ANP 5.30 AVRO-Amusements- orkest en solisten. 6.20 Cyclus „Leeven en daden onser doorlnchtigste zeehelden" 6.45 Actueele reportage of gramafoon- muziek 7.007.15 Economische vragen van den dag ANP, sluiting. GEM. RADIO DISTRIBUTIEBEDRIJF. Ie Programma: 8.00—22.00 NCRV; 22.00 24.00 Duitsch Programma. 2e Programma: 8.0017.00 AVRO; 17.00 —17.15 VPRO; 17.15—19.15 AVRO; 19.15 23.00 AVRO (Programma uitsluitend voor Radio Centrales); 23.0024.00 Duitsch Pro gramma. 3e Programma: 7.0024.00 uur Duitsch Programma. 4e Programma: 7.0024.00 Duitsch pro gramma. ONZE RECLAME Gesch. Sav kool 4 ct, p. pond, Rode kool 6 et. p pond. Groene kool 7 ct. p. pond Moes Goudreinetten 24 ct. K.G, Geplukte Goudreinetten 38 ct. K.G., Handperen 22 ct. K.G. Bestellingen worden gratis bezorgd DE GRAAFF JAN V0SSENSTEE6 44 TEL. 22136 een strafzaak behandeld wegens overtre ding van de verordening betreffende mars kramers. Deze werd berecht met S 3. subs. 3 dagen hechtenis. Ter terechtzitting van het kantongerecht te Bergen op Zoom is 16 Januari jl. een overtreding berecht van de verordening lerteffende beperking van het al reizende uitoefenen van een bedrijf waarbij een straf werd opgelegd van 1.50 boete, subs. 1 dag hechtenis. FEUILLETON Naar het Engelsch. 23) Ze zweeg en haar zuster deed geen po ging de stilte te verbreken. Het was haar thans maar al te duidelijk, dat de macht, die De Montalt >ver haar had, nog veel giooter was dan zij had gevreesd. Geloof je, dat hij weet, waar ik ben? vroeg Daphne scherp, na een lange en pijn lijke pauze. Dat zou ik niet met zekerheid kun nen zeggen. Maar nu het blijkt, dat hij op een onverklaarbare maniet alles omtrent mij en onze familie weet, lijkt het mij hee- lemaal niet uitgesloten, dat hij ook heeft ontdekt, waar en.onder welken naam jij je schuil houdt. Een man, die zoo sluw en brutaal is als hij, staat voor niets. Daphne wilde iets zeggen, maar op dat moment werd er op de deur geklopt, en snej de sporen van haar emotie verwijde rend stond zij op en deed open. Zuster Morland, of u naar no. 37 wilt gaan, die is weer ingestort. Ik moet weer aan het werk, Dessie, zei ze, zich tot haar zuster wendend en deze met groote tegenwoordigheid van geest met haar aangenomen naam aansprekend, daar de verpleegster, die de boodschap d gebracht, in de deur was blijven staan. 1* vond het prettig weer eens over al die oude dingen te praten. Ik kom je morgen ochtend in het hptel opzoeken. Je logeert natuurlijk in Queen's Hotel. Ja, maar kom zoo vroeg mogelijk, want ik moet nog vóór de lunch weg. Als je mijn naam noemt, zal mrs. Smith het je aan niets laten ontbreken, zei Dahpne nog. Ik heb haar tijdens een ziek te verpleegd en ze beweert, dat ze haar leven aan mij te danken heeft. Zoo scheidden zij, en Dessie, die zich een zamer en ellendiger voelde dan ooit tevo ren, haastte zich naar het hotel. De naam van zuster Morland bleek inderdaad een uitstekende introductie en bespaarde haar een verklaring van het eenigszins onge wone feit, dat zij zonder bagage reisde. Het was een nacht van de diepste ramp zaligheid, die zij in de stille hotelkamer doorbracht. Zelfs in het donkerste uur van haar leven had zij hoop op de toekomst gehad, maar nu kon zij met den besten wil geen lichtstraal ontdekken. Ze bevond zich volkomen in de macht van dezen onmensch en er bleef haar welhaast niets anders over ian voor zijn wenschen te capituleeren. En uit het droeve spinsel van haar nach telijke gepeins, die den slaap verre van haar hield, sproot een nieuwe angst op. Zou zij zich nu in staat voelen Tom de waar heid te vertellen? Niemand beter dan zij zelf wist, wat het beteekende van hem te moeten scheiden, en als een spookbeeld doemde het vreeslijke alternatief in haar geest op van óf een diep en eeuwig stil zwijgen te bewaren, óf haar zuster in de bekla.agdenbank te zien, beschuldigt van moord en vrijwel zeker van een veroordee ling. Want dat zou de prijs zijn voor het trotseeren van De Montalt. Bij het vooruitzicht van een dergelijke keus huiverde zij en beefde als een kind. Het was zooals ze gezegd had: alles wat baar in het leven lief was, hing van deze tishssing af. Doodmoe^ afgetobd en geslagen stond ze vroeg op en ontbeet op haar kamer. Ze be sloot, omdat ze hevige hoofdpijn had, een korte wandeling te gaan maken en dan op 'laar zuster te wachten Toen ze de trap afliep en de hall door- g ng kreeg ze een gewaarwording of ze c*.oor den grond zonk. Daar stond sir Ed mund Landale en ze hoorde hem aan een këiner den weg vragen naar de Middle Ri- imp zieken inrichting Wat kon dat in vredesnaam beteekenen? Ze was scherpzinnig genoeg om in ieder ri^'iw incident mogelijk gevaar te vermoe den en na een oogenblik van besluiteloos- ae'ó. kwam ze tot de conclusie, dat er min der risico gelegen was hem aan te spreken en te probeeren uit te "inden wat hij hier d^ed, dan in het duister te blijven tasten met wie weet welke verschrikkelijke ver rassingen in het verschiet. Hij scheen weinig verbaasd haar te zien en dat ontging Dessie niet. Hoe wist u dat ik hier was? vroeg ze, en de vraag bracht hem zóó in verwar ring, dat hij aarzelude en stamelend begon: Ik moest hier zijn. Eergisteren schreef u. dat u mij op mijn kamers zou komen bezoeken. Nie mand wist, dat ik hierheen ging. Dus Ze hield opeens op. De gedachte aan zijn voorgenomen bezoek op haar kamers was ais een vonk, die den motor van haar ver beelding in beweging zette en in een vi sioen zag zij opeens wat er gebeurd moest zijn. Toen hij op haar flat was gekomen, rad hij daar de Montalt öangetroffen, die zich met geweld of onder een of ander /ooT-wendsel tnpgang had verfchaft dat waxen van die kleinigheden, die voor een dief en moordenaar als hij een peuleschil beteekenden. De beide mannen een nobel stel waren aan het praten gegaan en Landale, als was in de handen van De Montalt, by wien vergeleken hij een kind in boosheid was, had zich gemakkelijk laten uithooren en alles verteld wat hij van haar verleden en familie-omstandigheden wist. Uit haar eigen mond Dat verklaarde, hoe De Montalt zoo plot seling op de hoogte kwam. Maar niet wat het doel van zijn bezoek aan haar kamers was geweest en evenmin hoe hij Daphne's verblijfplaats kende. Want waarover had zij met Landale nooit gesproken. Een twee de flits deed haar den ontbroken schakel in den keten van Oe Montalts haast fan tastische schurkerij zien. Ilii was naar haar kamers gegaan om in te breken, in de brand kast. waar zij naar papieren had geborgen. Voor dien tijd moest hy in haar tasch, op de logeerkamer van Dora's huis, hebben ge neusd. Want zoo alleen had hij Daphne's adres kunnen ontdekken en het feit, dat zij de robijnen in haar bezit had en nog andere bijzonderheden, die hij niet van Landale kon hebben gehoord. Die had hoogstens bevestigd wat De Montalt al wist, misschien diens juist verworven ken nis op ondergeschikte punten aangevuld. Het sloot alles als een bus. En natuur lijk had de doortrapte schavuit Landale tot zijn bondgenoot en handlanger gemaakt, met de belofte, dat hij hem haar Des sie in handen zou spelen. Sir Edmund Landale staarde haar aan, alsof hij wilde peilen wat ze dacht, toen zij enkele oogenb.1ikk'-n in gepeins stond. Maar hij was lang *niet schrander genoeg om ook maar in de verste verte te kunnen veronderstellen, wat er in haar omging. De langdurige stilte begon hem zenuwachtig er onzeker te maken. Eindelijk ging ze, volkomen kalm en beheerscht voort: Dus ik moet aannemen, dat deze ont moeting een gevolg is van puur toeval, sir Edmund? Zeg niet „sir Edmund", Dessie? Zyn stem klonk haast smeekend, wees toch niet zoo gereserveerd en op een afstand tegen my. Wat ik in mijn brief heb gezegd is ab soluut waar. Kom, ga mee, je hebt je man tel aan. En opeens kreeg de oude, onover- wonnelijke bekoring, die van haar uitging, hem in zijn greep. Ik zal je de ware reden van mijn aanwezigheid hier vertellen, ging hij voort. Je weet niet welk een grooten in vloed je op mij hebt. Ik wil alles doen wat je verlangt, als je maar naar me wilt luis teren. Benieuwd welke voorstelling hij van de zaak zou geven, volgde ze hem het hotel uit. En, vroeg ze, toen hij een tijdlang geen poging had gedaan om iets te zeggen, wat hebt u mij te vertellen? Doch hij bleef zwijgen, norsch naar den grond turend. Ze begreep, dat het hem, nu puntje bij paaltje kwam, moeite kostte om met de waarheid over zijn schelmerij voor den dag te komen. Nu, hernam ze met een minachtend lachje, als het u te zwaar valt om te be kennen, hoe u mijn spoor hierheen hebt kunnen volgen, wil ik u de moeite wel spa ren en het u zelf vertellen. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 7