OMGEVING RIJNSTREEK RECHTZAKEN DINSDAG 4 FEBRUARI 1941 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 OP DE BOLLENBEURS. De bovenzaal van het Concertgebouw was weer beschikbaar; daar is goede ver lichting en dus kwamen de kleuren der bloemen goed tot hun recht. Gebrs. v. d. Nouland, Voorhout, welke meerdere inzendingen had, liet allereerst de .witte d.v.t. Snow aal* zien. Van P. v. Reisen Zn., Voorhout was White Horse Eagle in beste kwaliteit te genwoordig. E.l.t. Golden Harvest van L. Rotteveel Zn., Sassenheim, was al eenigszins ver heen! De onbehandelde bollen stonden op 28 Januari reeds in bloei. Voor de eerste maal 'n dit seizien liet P. J de Groot, Noordv/yk, Inc. Semper Avanti zien. Beste bloemen. F. Damen, Lisse, zond Trompet Insur- passable in! In grootte zal Het ook werke lijk moeite geven deze bloemen te over treffen. De naam Insurpassable voor de door L. A. Bischops, Sassenheim, ingezonden paar se Darwin is niet zoo goed gekozen. Van de door A. C. v. d. Schoot, Hille- gom, ingezonden variëteiten bekoorde Inc. Lucionne, gele cup, wit bloemdek, het meest. Barrii Kilter was van J. W. A. Lefeber, Lisse, welke ook meerdere goede soorten inzond. E. D. Kooi, Vpouwen-Parochie, liet de zelfde bol met witte Weber zien als de vo rige week. Van M. Beelen, Lisse waren weer eenige kisten met beste M. T. van der Eerden. Een mooie Inc. is Agra van Warnaar en Co., Sassenheim; groote bloemen, gele cup, donker-oranje gekarteld, wit bloemdek. J. Heemskerk, Noord wykerhout, vroeg de aandacht voor Tr. Everest Queen. Een mooie witte Mendel is White Virgin van C. Nieuwenhuys, Noordduin, Lisse. J. de Wit Hzn., Bovenkarspel, kwam nu reeds met bloemen van de paarse Darwin Mgr. Huibers. De bloemen waren echter nog klein. Ook de bloemen van Dwt. Philip Snowden en Cordell Hull, van P. Bakker Mzn., Enkhuizen, waren lang nog riet op grootte. Een fijne inzending Mendeltulpen, keurig verzorgd, zooals van hem gewoon is, werd geëxposeerd door Frans Roozen Lzn., Vogelenzang. In deze collectie vielen op: Gertrude Parlee, Tiger, John Gay, Poussen, Orange Wonder en de donker blauwe Bleu Orchid. Tot slot noemen wij nog de twee Hya cinthen-zaailingen. Corstante, donkerblauw, een nakomeling van Bismarck x zaailing en Corona, uit L'Innocence x Arentone Arendsen. Beiden van A. Lefeber, Lisse. Op de beurs werd o.m. gesproken over de verhooging der minimumprijzen. Voor Narcissen hoorde men bedragen noemen van 26 tot 75 cent per K.G. Laat men rustig de eventueele officieele berichten afwach ten. HILLEGOM Geboren: z. van P. A. Rusman— Rijnbeek. Ondertrouwd: G. van Nieuwpoort en B. Swets J. J. Buckens en A. M. Duivenvoorden C. L. Boelé en A. M. M. Hageman Getrouwd: J. W. J. van der Klugt en J. C. Hogendoorn P. van der Bent en G van der Hoogt Overleden: F. A. de Vries, m. 1 j. C. C. de Roode, m. 86 j. C. L. Rijnbeek, m. 17 j. J. Bakker, wed van W. N. van der Werff, vr., 74 j. Gevestigd: H. I. Eckert van Meer- beekstr. 7 J. G. Schipperheyn, Vosse- laan 22 Vertrokken: M. C. van Amsterdam naar Alkemade G. van der Bentvan der Hoogt naar Amsterdam W. M. Goze- ling naar Amsterdam A. A. G. Hommer- son en gezin naar Ermelo H. Jansen en echtg. naar Haarlemmermeer H. Jansen naar Haarlemmermeer P. Meinders en gezin naar Haarlem C. C. Scheffers naar 's-Gravenhage. KATWIJK AAN DEN RIJN Ontwikkeling voor tuinders. Gisteren had de reeds eerder aangekondigde ontwik kelingsdag voor de tuinders plaats, uitge schreven door het Tuinbouwconsulentschap te Amsterdam, welke door een 40-tal tuin ders werd gevolgd. Gezien dat deze ont wikkelingsdag bedoeld was voor alle tuin ders uit Katwijk en omgeving, had ver wacht mogen worden dat het aantal deel nemers heel wat grooter zou £yn geweest. In het algemeen schijnt men nog niet in te zien dat elke tuinder uit zoo'n eendaag- sche cursus heusch nog wel wat kan lee- ren. De voorzitter van K. en O.", de heer J. van der Perk, opende des morgens te half elf deze bijeenkomst en heette de aan wezigen '.'elkom, in het bijzonder de heeren ir. G. W. van der Helm van Amstelveen, Jos. te Meij, te Amsterdam, en de assisten ten C. Schoen en S^eensma om vervolgens het woord te geven aan den heer Jos. te Meij, die een uiteenzetting gaf over „Com binatie-teelten", voor en nateelten. Vervolgens snrak. ir. van der Helm over ,,De meststoffen en het gebruik er van in dezen tijd". Hierna doceerde de heer Steensma over „Zaaizaad- en pootgoedor.tsmetting" en hieraan verbonden bestrijding van enkele ziekten, waarmede men ter plaatse te kam pen heeft. Het was intusschen half zes eer alle ge stelde vragen waren beantwoord. LISSE Personalia. De heer C. A. Velthuis uit Millingen is benoemd tot onderwijzer aan de R.K. U.L.O. school, parochie St. Agatha, alhier. LEIDSCHENDAM Loop der bevolking Volgens de thans bekende gegevens is de bevolking van Leidschendam over 1940 wederom met 273 zielen toegenomen. Op 1 Januari 1940 bedroeg het aantal inwoners 9234. In 1940 werden er 113 mannen en 98 vrouwen geboren, terwijl er zich vestigden 388 mannen en 403 vrouwen, totale vermeerdering door ge boorte en vestiging 1000. Er overleden 33 mannen en 31 vrouwen, terwijl zich elders vestigden 318 mannen en 345 vrouwen, totale vermindering door overlijden en vertrek 727, totale toename der bevolking 273, zoodat het aantal inwoners op 1 Janu ari 1941 bedroeg 9507 en wel 4843 mannen en 4664 vrouwen. Gemeenteraad. Vrijdag 7 Februari om 2.30 uur n.m. komt de raad der Gemeente Leidschendam in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.m.: Voorstel om de wijziging van een gedeelte van het uit breidingsplan voor te bereiden. Voorstel tot "wijziging der grondregelen van de drink waterleiding „De Vlietstreek". Voorstel tot vaststelling van de vergoeding voor het verrichten van vaccinaties. Voorstel tot verlenging van de gemeenschappelijke regeling inzake hulpvérleening bij brand. Benoeming van leden van de commissie van bijstand voor de lichtbedrijven. Voor stel tot aanvaarding geschenk van de ambtenaren en werklieden der gemeénte voor het nieuwe raadhuis. Jaarverslag parochie. Een kort over zicht van het leven en de parochie van de H.H. Petrus en Paulus: Op 31 December 1940 waren er 3125 communicanten en 774 kinderen, terwijl 96 personen hun Paschen niet hielden. Er werder 37 huwelijken kerkelijk ingezegend. In het geheel zijn f.r 651 katholieke huwelijken daarnaast 39 gemengde huwelijken. 99 kinderen ont vingen het H. Doopsel. Over het afgeloopen jaar werden er 176.000 H. Communies uit- gereikt. St. Josephsgezellen. Dinsdag te 7.30 uur Maria-Congregatie en Woensdag van 7.309.30 uur bijeenkomst in de clubzaal. Zaterdag 8 Februari bijeenkomst van 7.30 9.30 uur. Alweer het pluimvee. In den afge loopen nacht hebben de heeren langvingers bij den heer van R. aan den Westvlietweg wederom 10 kipnen gestolen. De politie speurt ijverig naar deze liefhebbers van j pluimvee. 1 Geboren: Maria Suzanna Bernardina, d. van A. M. v. d. Hulst en J. E. Hakkaart Elisabeth Geertruida Maria, d. van A. W. Lelieveld en A. C. Willemse Johannes Wilhelmus Leonardus z. van A. A. v. d. Ham en C. W. Enzen Cornelis z. van T. van Est en M. Moeijes Francina Pe- tronella d. van P. H. F. Bosman en F. Brussee Petrus Johannes Jacobus z. van P. G. Dobbe en C. C. Lans Adriana Jo hanna Maria Cornelia, d. van W. J. van Benten en B. M. Bolleboom. Ondertrouwd: J. W. F. van Amels- foort en M. B. Chr. J. Burgsteijn Getrouwd: Jac. Verhoeven en J. M. Waaijer. Overleden: Cornelis Tettero, 75 j. J. J. C. B. van Wensveen, d. 2 j. C. J. Langerak, vr., 62 j. W. Hemmes, m., 55 j. M. Hellings, vr., 77 j. NOORDWIJK Gemeenteraad. De Raad der ge meente komt Vrijdag 7 Februari a.s. des avonds te half acht in openbare vergade ring' bijeen. Op de agenda staan o.a. de volgende punten vermeld: Voorstel tot overdracht van een gedeelte van den Oude Heerenweg bij de Krom aan de provincie. Voorstel tot verhuring van de woning St. Jeroensweg. Voorstel tot huur van een ge bouw voor en tot toekenning van een cre- diet voor de inrichting van een bureau van gemeentewerken. Crediet voor vernieu wing van een gedeelte van een der kamer ovens aan de gasfabriek. Voorstel tot wijzi ging van de verzekering van gemeente gelden tegen diefstal, fraude enz. Verzoek van A. Rodenburg om ontheffing van de betaling van kabelhuur. Voorstel tot toe kenning van een tegemoetkoming als be doeld in art. 13 der L.O. wet. Voorstel tot het verleenen van Voorschotten op de expl. vergoeding aan bijzondere scholen voor 1941. Voorstel tot vaststelling van een nieuwe verordening op de heffing van haven- en kadegeld. Voorstel tot wijziging van de bezoldiging en kindertoeslag van het gemeentepersoneel. SASSENHEIM Ziekenhuisverpleging. Aan het jaar verslag der Prof. Vereeniging voor Zieken- huisverpleging worden de volgende cijfers ontleend: contributie 5931.15; verpleeg- kosten 3746.50; vervoerkosten 291.73; salarissen 880.37. Voordeelig saldo 3973.07. Auto in brand. Maandagmorgen vloog een vrachtauto van de Hema door over verhitting van de gas-generator ter hoogte van de Warmonderdam in brand. Door de brandweer werd de brand gebluscht. Zoo wel de wagen als de inhoud bekwdmen ern stige schade. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. VOORSCHOTEN Gemeenteraad. De raad dezer ge meente vergadert op Vrijdagmiddag 4 uu. ALPHEN AAN DEN RIJN Verkoop bouwgrond. B. en W. stellen voor aan den heer S. D. van Hemsbergen alhier, q.l. te verkoopen een perceel bouw grond, ter grootte van pl.m. 1520 M2. ge legen aan de Vondelstraat, en wel tegen een prijs van 6.25 per M2. voor een op pervlakte van ongeveer 1340 M2. en van 3.per M2. voor de rest, zijnde de grond, welke dieper dan 23 M. ligt. Het is de bedoeling op den grond zeven midden standswoningen te bouwen. Een taschje verdween. Eenige weken geleden werd uit de etalage van den win kelier C. in de Julianastraat een lederen damestaschje ter waarde van pl.m. 8.50 ontvreemd. Van het geval werd aangifte gedaan bij de politie, doch tot dusver bleef het ingestelde onderzoek vruchteloos. Zon dagmiddag is de dader echter in de val geloop toen hij met zijn echtgenoote de Julianastraat passeerde. De winkelierster vond, dat het taschje dat de juffrouw on der den arm droeg, veel gelijkenis vertoon de met het vermiste. Zij waarschuwde de politie, die het tweetal aanhield. De man verklaarde het taschje elders te hebben gevonden, doch viel ten slotte bij het ver hoor door de mand. Geboren: Hendrika Jacoba d. van W. Tromp en H. J. Kroon Theodorus Cor nelis Joannes z. van C. J. van der Pijl en H. W. Verhage Sara Cornelia d. van G. J. Minnee en S. C. Bouwman. Ondertrouwd: Simon Bonte 33 j. en Alida Veltman 22 j. CorneMa van Arkel 25 j. en Teuntje van Luinen 24 j. Overleden: Willemina Verduljn 32 j., geh. met C. Hijkoop (overl. te Leiden). Vertrokken: Hermien M. van Wou denberg naar Oegstgeest Cornelia I. N. Verkleij naar Bergen (N.H.) Willemira Woldhuis naar Groningen Willem A. J. van den Bosch naar Venlo. ALKEMADE Gevestigd: J. Molenaar F 1 van Sas senheim H. P. Strijk, D 35, van Leiden C. A. Dongelmans, D 211 van Warmond C. Windhorst, A 150, van Woubrugge W. J. Koenes, A 160, van Den Helder M. C. van Amsterdam, B 458, van Hille- gom A. en H. Spoor, B 504, van Zaan dam. Vertrokken: M. Remmerswaal, naar Haarlemmermeer, Venneperweg 30 W. A. de. Vries en J. de Vries, naar Leiden Witte Rozenstraat 32 A. J. v. d. Hoorn, naar Warmond D 29 C. de Jong, naar Leiden, Waardgracht 3. AALSMEER BURGEMEESTER CASTELEIN NEEMT ONTSLAG. Bijna 27 jaar aan het hoofd der gemeente. Naar wy vernemen, zal de heer J. Cas- telein, burgemeester van Aalsmeer op 1 Maart wegens het bereiken van den pen sioengerechtigden leeftyd aftreden. De heer Castelein werd 4 November 1875 te Sommelsdijk in Zeeland geboren. Op 15- jarigen leeftyd kwam hy aldaar ter secre tarie als klerk. Vijf jaar later werd hij benoemd tot ambtenaar aan de secretarie te Mijdrecht. In 1896 werd hij hoofdambte naar te Nijkerk, in 1901 gemeente-ontvan ger en ambtenaar van den burgerlijken stand te Ilpendam, tevens gemeente-ont vanger te Landsmeer, in 1904 secretaris xe Bruinisse, in 1907 burgemeester van Ransdorp en gemeente-secretaris, in 1914 burgemeester van Aalsmeer, waar hij dus bijna 27 jaren de belangen van de burgerij heeft behartigd. BODEGRAVEN Afscheid van den Stationschef. Zoowel het stationspersoneel als de bur gerij hebben hartelijk afscheid genomen van den stationschef den heer J. van Veen, die 3 Februari als stationschef te Coevorden in functié trad. Op het'station werd de zeer gewaardeerde chef te midden van het vol ledige personeel gehuldigd, waarbij hem geschenken met oorkonde werd aangebo den. Ten zijnen huize vervoegden zich ver volgens een deputatie uit de burgerij be staand uit de heeren Notaris Krüsemann, P. J. Snoep, directeur Ned. Werktuigenfabriek P. Turkenburg. dir. Turkenburg's zaadhan- del en Joh. P. Veerman, voorzitter Vereen. Kaashandelaren. De heer Krüsemann boodt hem onder hartelijke bewoordingen namens de burgerij, voor wien de heer Van Veen steeds bïizonder hulpvaard'g was een mooi huldebJiik met namen der gevers aan. Aan mevr. Van Veen werden bloemen aange boden. Zeer geroerd dankte de heer Va'' T"een den heer Krüsemann. LEIDERDORP Winterhulp. Aan Leiderdorp is als 3e uitkeering voor de Winterhulp toegewezen een bedrag van 1700. NIEUWKOOP IJswedstrijd. Op de ysbaan aan het Molenpad hield de Nieuwkoopsche IJsclub een wedstrijd in hetringrijden voor paren. Ie prijs J. Biersma met mej. J. Breedijk; 2e pr. A. Kelder met mej. C. Kelder; 3e pr. J. van Leeuwen met mej. A. Lechiner; 4e pr. A. Bloos en echtgenoote. WOERDEN Tooneelvereeniging. Een vroolyke en gezellige uitvoering gaf Zondagavond de Woerdensche R. K. Gemengde Tooneelver eeniging D.E.V. in hotel Neuf. Een talrijk publiek was opgekomen om te genieten van de opvoering van het bekende blijspel „Een huis vol herrie". De heer Versluys opende met een korte toespraak. Na deze speech ging het gordijn op voor de opvoering van „Een huis vol herrie", de bekende klucht van Stephen en Linton. Het stuk op zich zelf heeft weinig waarde als „verheffende cultuur". Maar, zooals de voorz. ons mede deelde, D.E.V. heeft reeds vele malen een werkelijk „tooneel"-spel voor het voetlicht gebracht. Nu wilde men de tijden zijn toch al ernstig genoeg eens iets ar.ders. Een avond plezier is -juist nu heel wat waard. En daarvoor leent dit stuk zich uitstekend en komen de meest ongedachte vergissingen voor, die tot zeer vermake lijke scenes leiden. Natuurlijk is er ook weer de schoonmoeder, die heel wat op haar rekening neemt. Een der hoofdperso nen Jack Gay, die eigenaar is van het bui ten „Vredenheuvel" ontvangt in dit vredig oord zijn schoonmoeder, met haar man. Als deze hier even zijn is het al spoedig met de vrede gedaan enhet huis komt vol herrie! Een piano die Gay aan zijn vrouw ten geschenke wil geven brengt schoonmoeder en echtgenoot, Gay en zijn vrouw, eene veearts, een actrice en een innemend paartje tot een hoog opgevoerde graad van zenuwachtigheid, die het huis bijna tot een gekkenhuis maakt. Want de piano wordt door een gedeelte van hen verward met een baby, die binnengesmok keld is. En wat daarvan het gevolg is! De arme schoonvader, welke rol meesterlijk werd gespeeld door de heer J. v. d. Berg, wordt zelfs een verdachte. Zooals we reeds zeiden, het stuk gaf aanleiding genoeg tot tal van vermakelijke scenes. De spelers, met name de heeren Versluys en Boon, wisten deze scenes goed uit te buiten en brachten de zaal meerdere malen tot onbe daarlijk lachen. Mevr. Wennekes speelde haar rol op waarlijk schoonmoederlijke wijze. De verdere damesroFen werden niet altijd «ven sterk gespeeld. Er ontbrak nog wel eens te veel natuurlijkheid aan. Over 't geheel genomen kan de regisseur, de heer L. v. d. Vlist, met trots op dezen avond terugzien. Al zal er hier en daar nog wat te schaven zijn, deze vereeniging bezit een aantal goede krachten, die D.E.V. nog vele malen succesrijke avonden kunnen bezor gen. Var zelfsprekend was het applausu zeer gul en verdiend. De heer Vers'uys dankte dan ook na afloop allen, die hadden medegewerkt en zette de dames in de bloe metjes. Daarna bleef men nog eanige uren gezellig bijeeen op de dansvloer. ZWAMMERDAM Geboren: Bernhard z. van W. van Beek en G. A. Roor. Ondertrouwd: Cornelis Johannes van Eek 25 j., te Amsterdam, en Pleuntje Jannetje Kroon 18 j. Gevestigd: T. Boer van Wilnis Fr. Middelkoop van Bodegraven J. van Vliet van Bodegraven W. van Eeuwen en gezin van Bodegraven C. J. M. Baars van Nieuwer-Amstel. Vertrokken: W. P. de Wit naar Was senaar A. M. Kotter naar Bloemendaal H. P. Oisthoorn naar Berkel en Roden rijs A. Uittenbogaard naar Losser. ZEVENHOVEN IJs wedstrijden. Vrijdagmiddag hield de IJsclub „de Vooruitgang" een ijsfeest. Om half 2 werd een wedstrijd gehouden in hardrijden en daarna op de prikslede en daarna weer hardrijden. Een 20-tal deden er aan mede. De Je prijs werd behaald coor C. v. d. Hoort, 2e door W. van Steijn en 3e door H. Splinter, 4e door A. Dom burg, xesp.f 4, 3, 2, 1. Daarna ringrjjden voor paren. Hiervoor hadden zich 25 paren opgegeven. De lste prijs werd gewonnen door P. Domburg en mej. M. van Wingerden; 2e prijs P. de Boer, en mej. Bep de Boer; 3e prijs door C. v. d. Hoort en mej. A. v. d. Helm. De prijzen waren 6.4.en 3. Haagsche Politierechter Twee keeren clandestien geslacht. E. D. J. v. d. B. te Leidschendam, ad zich te verantwoorden terzake clandes tiene slachting. Het stond daar zoo eenvou dig op de rol, maar het feit was buitenge woon ernstig. Op 31 October had men geconstateerd, dat v. d. B. twee koeien frauduleus had geslacht. Al het vleesch was inbeslag ge nomen en op het slachthuis had men, na keuring, geconstateerd, dat een der ge slachte runderen ernstige t b. c.-verschijn- selen vertoonde. „Veronderstel eens, dat zulk vleesch on der de menschen was gekomen, de gevol gen zouden verschrikkelijk geweest zyn", zei de Politierechter verontwaardigd. „Ze waren al dood gegaan uit zich zelf", bracht verdachte hier tegen in. „Oh, en omdat ze al dood waren, ben je ze nog maar eens gaan slachten?" vroeg de magistraat ongeloovig. „Man, daar geloof ik niets van." „En toch is het zoo", hield verdachte vol, „want ik wilde ze koken voor var kensvoer. „Ik koop altijd zulke beesten en probeer ze dan op te knappen. Gaan ze dan dood dan is het vleesch goed voor de varkens." De Officier van Justitie, mr. Zaayer, ge loofde niets van deze verhalen en noem de het onzin. Een der runderen was zwaar ziek en spr. wilde zich maar niet voorstel len wat er gebetird zou zijn als de boel niet in beslag genomen zou zijn. Verdachte staat op dit gebied niet zoo erg gunstig bekend, want spr. herinnerde- zicli hem nog wel van het kantongerecht, waar hij geen onbekende is, Gezien de ernst van het feit werd de eisch dan ook een gevangenisstraf voor den tyd van vier maanden. De Politierechtei, dadelijk vonnis wij zend, veroordeelde v. d. B. tot drie maan den gevangenisstraf. Grossier in gehamsterde levensmiddelen. Het bedrijf der kettinghandelaren bloeit en het is soms heel moeilijk zulk een „han delaar" te betrappen. Gelukt dit echter en meestal komt het uit, dan kan zoo iemand rekenen op een gevoelige straf. De los werkman C. J. G. in 't W. te Al phen a. d. R ij n, had geen werk, maar wel nog wat overgespaarde guldentjes. Met dit geld was hij gaan handelen. Was het nu een wettige handel geweest dan zou zulks te waardeeren zijn geweest, maar hij had het geprobeerd met den onwettigen handel, n.l. gedistribueerde levensmidde len. In het begin was het goed gegaan, misschien wel te goed, waardoor verdach te overmoedig werd. Hij was ten minste tegen de lamp geloopen en er was een huiszoeking bij hem gedaan. Een zeer groote hoeveelheid levensmiddelen was bij hem in beslag genomen. Twee feiten had de Officier hem maar ten laste gelegd. Deze twee' feiten waren het verhandelen van 100 kg. rijst en van 12 kazen, in totaal 105 pond. Verdachte erkende te hebben geweten, dat hij geen goederen af mocht lsveren zonder bonnen, maar voegde er aan toe, dat hij geen goederen af mocht leveren dat hij werkloos was en graag iets wilde verdienen. De Officier zeide, dat hij uit het vele in beslag genomene twee feiten ten laste had gelegd, om twee verschillende straffen op te kunnen leggen. Alles bijeen ge nomen is het gebeurde zeer ernstig waar door een flinke straf hier gewenscht is. De eisch werd dan ook een gevangenis- stiaf voor den tijd van twee maanden en een geldboete van 200.subs. 50.dagen hechtenis. „Ik kan niet gelooven, dat het zoo zwaar gestraf wordt", zei verdachte verschrikt. De uitspraak werd een gevangenisstraf van één maand en een geldboete van 200 subs. 40 dagen hechtenis. Om zijn schalden te betalen. De magazijnbediende J. L. G. te Lei den, zat, volgens zijn zeggen, diep in de schuld en wist zich geen raad meer. Hij had toen een geheel verkeerden weg inge slagen om uit zijn diepe schulden te ko men, waardoor hij nu nog dieper in de put gekomen is. Hij had n.l. zijn werkgever bestolen voor 237 pakjes thee en 124 pakjes koffie. Dit alles niet ineens, maar steeds met kleine beetjes. Het gaat altijd zoo: negen-en-negen tig maal gaat het goed, maar de honderd ste keer mislukt het. Zoo ook hier. „Het is niet zoo'n klein beetje ook, wat je weggenomen hebt', vond de Politierech ter. De Officier vond het een ernstig feit, het welk hij getraft wilde zien met een maand gevangenisstraf. Gezien het feit, dat verdachte overigens niet ongunstig bekend staat werd deze eisch gehalveerd tot twee weken gevan genisstraf. Partij getrokken voor zijn schoonvader. Toen J. K. uit L e i d e n op de Haarlem merstraat te Leiden liep te wandelen, zoo knusjes gearmd met zijn meisje, werd hij plotseling op zijn schouder getikt door P. C. K. uit Leiden. Deze schoudertik was de proloog voor een pracht van een volzin, welke luidde: „Je mot mij nou us segge wat je fen me schoonvader geseit heb." Of de eene K. nu wat van den anderen K.'s schoonvader gezegd had kan buiten beschouwing gelaten worden. Maar één ding staat vast, dat de aangesproken K. een zeer verbaasd gezicht trok. Of het nu het verbaasde gezicht was óf de manier waarop het antwoord gegeven werd, een feit was, dat de schöudertikkende K. boos geworden was. „Het is dat je meissie er bij is want an ders sou ik je een»,..gefe", had de schoonvader hebbende K. gezegd om meteen de K., die bezig was zich een schoonvader aan te schaffen, een geweldigen mep op zijn gehoororgaan gegeven, trots het feit, dat het „meissie er by was. De voor zijn schoonpapa opkomende K. had zich voor den oorpeuter te verantwoor den, maar had het niet noodig geoordeeld om door de koude te komen. Geen bezwaar, want nadat de Officier 15 subs. 15 dagen geëischt had werd het vonnis conform.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 6