OMGEVING RIJNSTREEK ZATERDAG 1 FEBRUARI 1941 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 HAARLEMMERMEER Mr. A. Slob treedt af als burgemeester In de jongste vergadering van den ge meenteraad van Haarlemmermeer heeft wethouder P. de Zeeuw in tegenwoordig heid van mr. A. Slob medegedeeld, dat de burgemeester als hoofd der gemeente zal aftreden. Klaarblijkelijk slaat deze mede- deeling op het feit, dat de loopende ambts periode van den burgemeester in Juni van dit Jaar eindigt. Mr.. Slob bereikt dan den pensioengerechtigden leeftijd. Mr. Slob staat meer dan dertig jaar aan het hoofd der gemeente Haarlemmermeer, een der grootste plattelandsgemeenten van Nederland. HILLEGOM Bekroningen. Ons lid, de heer W. F. Daudeij, behaalde op de groote Bondsten- toonstelling to Eindhoven met Witte Wee- ner konijnen de hoogste onderscheiding, behalve eenige tweede en derde prijzen werd één zijner dieren aangewezen als mooiste Weener uit 150 stuks. Bovendien wérden aan dit dier 9 eereprijzen toege wezen. Wel een buitengewoon succes voor dit lid. Het konijn stijgt in dezen tijd wel in de belangstelling van het publiek. Zeer velen leggen zich toe Op het fokken van konijnen, en maken hiermede hun keuken afval productief. Dergelijke beginners worden door de Pluimveevereeniging van harte welkom geheeten als lid of donateur, terwijl het bestuur hen ten allen tijde bij staat met advies, zoowel voor aankoop als voor de fok. KATWIJK AAN DEN RIJN TUINBOÜWOVERZICHT. Dat er door de aeer bijzondere weers omstandigheden van vorst, sneeuw, dooi en weer vorst, veel variatie was in aanvoer en prijzen der schillende winterproducten, ligt voor de hand. Vooral die producten, waarmede men geen haast behoeft te ma ken, die van beste kwaliteit zijn, liggen goed opgeborgen en men haaast zich niet, er op rekenend, dat er in ieder geval een igroote kans is, dat de prijzen van thans altijd nog te maken zijn. Een product als Waspeen, dat thans hoofdproduct is, kan met zulk weer als we de laatste dagen mee maken, moeilijk worden aangevoerd en als gevolg hiervan is de aanvoer niet groot. De voorraad is nog aeer groot. Er is veel variatie in de prijs, niet alleen vanwege het verschil in kwaliteit, doch ook omre den de prijs van den een-en deug met een volgende veilingdag soms zeer veel ver schilt. De midden-prijs kunnen we gerus- telijk stellen op 1.30 tot 2.10 per kist van 20 K.g. Ook in Boerenkool is veel va riatie in kwaliteit en prijs; /r kist van 6 K.g. gaat dit product voor 0.18 tot f 0.40 per kist. Andijvie kunnen we nu wel uit schakelen. De vonst en de sneeuw heeft er dit jaar vroeg een einde aan gemaakt. Kroten staan nog op 2.50 tot f 2.80 per 100 K.g. in de gevraagde maat. Met uien wordt met zulk weer en een prijs van S 4.75 tot 5.-— per 100 K.g. geen haast gemaakt met den aanvoer. Ook van de di verse sluitkoolsoorten kunnen we hetzelf de zeggen. Waarom zou men zich haaasten. Kwaliteit wordt momenteel toch niet be taald. Het minder houdbare wordt het eer ste geruimd en brengt in Eoode kool van 5.10 tot 5.50 per 100 K.g. op; Gele kool waarvan wel iets grooter voorr ad zal zijn, staat op 4.20 tot 4.80 per 100 K,g. Groene kool kon met het winterweer gemakkelijk geplaatst worden en dus was er een wat (betere vraag. De kwaliteit is niet prima meer. Toch ging dit product nog voor 3.80 tot 4.40 per 100 K.g. Breekpeen staat op 3.60 per 100 K.g. doch er komt maar wei nig van aangevoerd. Het winterweer is den tuinders niet erg welgevallig. De werk zaamheden, waarmede men hoopte te kun nen beginnen, staan voorloopig nog stop. Tot wanneer? Ontwikkeling in den tuinbouw. In de eerstvolgende weken zullen door het Rijks- tuinbouwconsulentschap te Amsterdam in verschillende plaatsen, b.v. in de Venen en in Katwijk aan den Rijn, ontwikkelings- dagen gehouden worden, welke ontwikke- lingsdagen kunnen worden beschouwd als een cursus van een enkelen dag tot opvoe ring van de bodemproductie. De cursus wordt gegeven door een ambtenaar van den Plantenziektekundigen Dienst en door de Hoofden van de Lagere Tuinbouwscho len te Roelofarendsveen en Beverwijk. As sistenten van het Rijkstuinbouwconsulent- schap zullen ook nog bepaalde onderwer pen voor hun rekening nemen. De cursus te Katwijk aan den Rijn wordt gegeven Maandag 3 Februari, die in Roelofarends veen op 12 Februari. LISSE Afscheid F. H. Dankelman. Zooals be kend heeft de heer F. K. Dankelman, hoofd der R.K. ulo-school, par. St. Agatha, alhier, den pensioengerechtigden leeftijd bereikt. Vrijdag heeft de heer Dankelman, die per 1 Februari met pensioen gaat, afscheid genomen van zijn school. Des morgens na de lesuren verzamelden de leerlingen dezer school zich en namen op intieme wijze afscheid van hun leermeester, die zoovelen van hen onderwijs had gege ven. Dit afscheid was voor den heer Dan kelman moeilijk. Het offieele afscheid had des middags plaats in de groote gymnastiekzaal van de R.K. Jongensschool. Hierbij waren tegen woordig, behalve het voltallige schoolbe stuur en het personeel van de ulo-school en jongensschool der St. Agatha-parochie, de inspecteur van het lager onderwijs, de heer Julsinga uit Leiden, burgemeester F. C. J. M. van Rijckevorsel, de gemeente-secreta ris, de heer J. C. de Haan, de heer J. J. Litjens, voorzitter van den mulo-kring Haarlem; C. W. Barnhoorn, voorzitter van de Handelsavondschool, alsmede de school hoofden van deze gemeertte en de omrin gende gemeenten en een commissie gevormd uit oud-leerlingen van den heer Dankel man. Even voor den aanvang leidde de daar toe benoemde commissie, den heer Dankel man met zijn echtgenootë en verdere fami lieleden, waaronder deken Dankelman Uit Delft en pater Dankelman, een zoon van het scheidende hoofd, de zaal binnen. Na de begroeting sprak allereerst pastoór Van Zuylen, den heer Dankelman toe. Spr. wees er op, dat de heer Dankelman gedu rende een lange reeks van jaren en wel ge durende 33 jaren het R.K. onderwijs heeft gediend, eerst als hoofd van de lagere, daar na van de ulo-sehööl. In deze jaren heeft de heer Dankelman zich doen kennen als een opvoeder in den goeden zin van het woord en vooral ook door zijn voorbeeld. Van hem is uitgegaan eert goeden gedegen en godsdienstigen stimulans op de leerlin gen voor hun verdere leven, als zij de School verlieten. Namens het schoolbestuur dank te spr. het scheidenden hoofd hiervoor, hem toewenschende eeh welverdiende en lange rust in de toekomst. De inspecteur van het lager onderwijs, de heer Julsinga, vond het jammer, dat de heer Dankelman het onderwijs reeds moest verlaten, omdat hij zulk een uitstekende kracht was. Hij wenschte hem eveneens een genoegelijken levensavond toe. Voorts vertrouwde hij er op, dat de opvolger van den heer Dankelman, den heer Ragas, zijn voetstappen zou drukken en zich steeds zal doen kenneh als de man op de juiste plaats. De burgemeester sprak namens het ge meentebestuur het scheidende schoolhoofd toe, waarin hij erop wees, dat door den heer Dankelman een deel van de Lissesche bevolking is onderwezen en opgevoed, die hiervan hun profijten trekken en nog steeds trekken, omdat het onderwijs steeds is geweest degelijk en goed, waarmede men in zijn toekomstig beroep zijn nut kon doen. Spr. wenschte hem en- zijn echtgenoote, na dit leven van werken, een leven van kalm te en rust toe. De verschillende leden van het school bestuur spraken hierna den heer Dankel man toe, waaruit bleek, dfat de heer Dan kelman eerst gedurende een negental jaren hoofd der jongensschool is geweest en daar na, dus ruim 24 Jaren, hoofd der ulo-school. Ieder schoolbestuurslid diepte eenige oude herinneringen uit dezen tijd op. De heer J. J. Litjens sprak als voorzitter van den mulo-kring Haarlem, en de heer C. W. Barnhoorn als voorzitter der Hanze, namens de Hanze-Handelsavo"',£'ch<->ol, waaraan de heer Dankelman was verbonden Tijdens de pauze werd thee geserveerd en een sigaar aangeboden, waarna de heer Ch.de Meulder, den scheidenden school meester toesprak. Hierin maakte hij gewag, dat de leerlingen eerst op lateren leeftijd inzien, dat zij op school goed onderwijs hebben verkregen, hetgeen dagelijks weer merkbaar is. Uit,dank en sympathie meen den de oud-leerlingen den scheidenden heer Dankelman een compleet radio-toestel te moeten aanbieden#dopende dat hij en zijn familieleden hiervan nog lang zullen mo gen profiteeren. De heer C. Strik, hoofd der R.K. jongens school, sprak namens het personeel woor den van afscheid tot den gepensioneerden heer Dankelman Nog voerden vervolgens het woord: J. P. de Koning, namens de oud-leerlingen der lagere school; W. P. de Jonge, hoofd der Geref. school, namens zijn collega's hoof den van scholen in deze gemeente, dr. C. R. Zij er veld als schoolarts; kap. van Ingen namens zijn medekapelaans; kap. Egberts als jeugdleder, waaraan de heer Dankel man zijn krachten ook gaf; de heer Wösten,. hoofd der school te Sasseriheim, namens zijn collega's in den omtrek en nog enkele anderen. De heer Dankelman kreeg hierna het woord en bracht dank aan allen, die hem hadden toegesproken bij zijn vertrek als hoofd der R.K. ulo-school. Hij geloofde, dat hem veel te veel lof was toegezwaaid en prees zijn medehelpers, de onderwijzers aan deze school verbonden, die hem steeds heb ben bijgestaan in een moeilijke taak. Het schoolbestuur en het gemeentebestuur dankte hij voor de ondervonden medewer king, alsmede allen, die hem het werken hebben verlicht. De oud-leerlingen, die hij niet gauw zal vergeten, dankte hij voor het stoffelijk blijk van waardeering, en sprak zijn beste wenschen uit voor den bloei van de school/ NOORDWIJK Eerste Hulp-brigade. Vrijdagavond vergaderde de E.H. Brigade in „Het Hof van Holland", waarvoor een groote belang stelling bestond. In zijn openingswoord be sprak de voorz., de heer P. Schenkelveld, in het kort het vila werk, die de brigade, zoowel voor de eerste-hulp, als voor Luchtbescherming heeft gedaan. Met vreugde kon spr. mededeelen, dat de bri gade thans 10 jaar bestaat; zij werd in 1931 opgericht met een 7-tal leden en tot thans een 60 tal gediplomeerden leden. Hieruit blijkt dat in die jaren, door de brigade hard is gewerkt, waarvoor hij allen, doch in 't bijzonder aan mevr. Wubbelsv. d. Berg en den heer Zandvoort, de pioniers der brigade, hartelijk dank bracht. Het zeer overzichtelijk jaarverslag van den secretaris gaf een goed beeld van het afge- loopen vereenigingsjaar, waaruit bleek dat de brigade wederom 10 gediplomeer den leden rijker was geworden en er een zeer gewaardeerde samenwerking bestond met het plaatselijke Wit-Gele Kruis. Het jaarverslag van den penningmeester gaf aar een debet van 343.97 en een credit van 222.37, zoodat er een batig saldo was van 121.60 De begrooting werd -vastgesteld op 102.50, terwijl de contributie werd vast gesteld op 1.50 en voor aspiranten 1. In de bestuursvacature werd gekozen mej. F. Vink met 23 van de 37 geldig uitge brachte stemmen. Door dr. Postel werden hierna onder een toepasselijk woord een flink aantal diploma's uitgereikt aan leden, wier diploma's konden worden verlengd, terwijl nieuwe diploma's werden uitge reikt aan de dames M. Faase, J. de Groot, A. Lindhout, W. Lindhout, G. Passchier en aan de heeren J. Plaatzer, W. Vink, C. Brouwer, A. Wijnands en C. v. Zuijlen. In de pauze werd tot aller verrassing een versnapering aangeboden, zoodat het 2e lustrum tóch nog een eenigszins feeste lijk karakter kreeg. Na de pauze verkreeg dr. Postel hét woord voor de aangekondigde lezing over Anthonie Leeuwenhoeck, die geleefd heeft van 16321723 en die niettegenstaande hij slechts een Delftsch laken-koopman was, zeer veel voor de wetenschap heeft uitge vonden. Deze zeer interessante lezing werd met een hartelijk applaus beloond, terwijl de voorzitter naast dankwoorden den dok ter een boekwerk bij gelegenheid Van het 10 jarig bestaan aaflbood. De heer E. de Groot complimenteerde namens de N.R.B. de Brigade met haar tweede lustrum, waarbij hij dank bracht voor de aange name samenwerking, terwijl ook de dank over bracht namens het hoofd der Lucht bescherming. Hierna sluiting. RIJNSBURG Bloemenhandel. Het verloop van den handel was deze week bevredigend, niette genstaande het voor den straathandel al lesbehalve gunstige weer. De aanvoer was tamelijk groot, de kwaliteit in het alge meen best. De bollen laten zich dit seizoen zeer goed trekken. Er is slechts een klein percentage uitschot: Per dozijn werd voor tulpen betaald in centen: Golden Harvest 5058, La Matalus 1416, Albino 3542, King of the Yellow 1820, Pélesöopium 22 25, Ibis 2220, Peach Blossom 3236, Goudvink 3438, Sonja 2123, Rose Cop land 25—32, Will. Copland 20—25, Allard Pierson 1519, Brillant Star 20-24, Tabrola 2028, Gele Prins 23—27, Fred. Moore 16— 19, Krelage's Triumph 25—31, El Toreador 20—23, Victoir d'Olivierra 40—43, Courone d'Or 20—24, Zenober 20—23, Zenith 20—23, Nanson 27—31, Murillo 27—30, Theeroos 33 —37, Mr. Tubergen 22—26, La Reine 14— 17, La Reine Max 17—19, Diadeem 19—21, Generaal de Wet 38—42, Hillegarda 20 22, Witte Valk 19—22,' Pelikaan 28—26, Gol den King 1821, Tournesol 18—21. Nar cissen per dozijn: Golden Spur 9—11, King Alfred 14—18, Glory 14—16, Helios 11—13, Poeticus Ornatus 1316, Garly surprise 6 8, Laurens Koster 1-619, Hyacinthen per 100: Dames 4.40, 4.80, L'innocence f 5.40, 6.90, Garribaldi f 3.804.40, Arentine Arendsen f 2.50—3.10, Gertrude 4.30— 4.90, Lieber 2.90—3.20, Bismarck 3.70— 4.10, Couvalaria per 100 1.90—2.20. SASSENHEIM IJswedstrijd. Vrijdagmiddag had on der geweldige belangstelling de eenige we ken geleden „in het water gevallen" hard rijderij voor jongens plaats. Er waren 160 deelnemers. Uitslag: A. Jongens van 12 tot 14 jaan 1. Jacques Haver, 2. Chris Zand bergen, 3. Theo van der Meij, 4. Gijs We- wijs, 5. Jan van der Voet. B. Jongens van 8 tot 12 jaar: 1. Jaap Koning, 2. Evert Dijk stra, 3. Aart Dannijs, 4. Cor Immerzeel, 5. Cor Waasdorp. VOORSCHOTEN Verkooping. Bij de gehouden open bare verkooping ten overstaan van notaris W. A. Caron, alhier, van een winkel en woonhuis annex smederij, werd kooper de heer C. van Osnabrugge c.s. alhier voor de som van f 8785. Perceel II: het landhuis aan de Papelaan alhier, werd opgehouden. WARMOND St. Josephsgezellen. A.s. Maandag verplichte bijeenkomst om acht uur. Het programma van dezen avond wordt ver zorgd door den heer Th. C. v. d. Zalm met 'n lezing en lichtbeelden over kloosterleven en kerkelijke kunst. De leden worden er aan herinnerd dat het Zondag de eerste Zondag der maand is dus om negen uur generale H. Communie. Kruisvaart. Zondag eerste Zondag van de maand, tevens feest van Maria Lichtmis, Algemeerte H. Communie om acht uur voor alle Kruisvaarders en ad- spiranten. Denk er aan: een kwartier voor aanvang in de kerk, en in uniform. Zondag om 4.30 ringverband. Dinsdag om 7.30 Willibrord en St. Jeroenban. Za terdag om 5 ur adspiranten. ZILK Jaarvergadering „Leo XHI". Om 8 uur opende de voorzitter, de heer H. Mark man, de vergadering met den christelijken groet en herdenkt vervolgens den overle den penningmeester met gebed. In het jaarverslag gaf de secretaris, de heer A. Duivenvoorden, een propagandistisch woordje ten beste. De controle-commissie verklaarde de boeken en bescheiden van den penningmeester in goede orde te heb ben bevonden. Hierna verkreeg de geeste lijk adviseur het woord. In zijn toespraak tot de leden vestigde spreker er de aan dacht op, dat hij als geestelijk adviseur te allen tijde voor de leden beschikbaar is daar hij toch niets liever wil dan het gees telijk en stoffelijk welzijn van alle leden ALPHEN AAN DEN RIJN Gemeenteraad. De Raad der gemeente vergadert op Woensdag 5 Februari 1941 des v.m. 10.30 uur. De agenda luidt: 1. Opening, 2. Notulen. 3. Mededeelingen. 4. Ingekomen stukken. 5. Voorstel van B. en W. In zake het deelnemen in het garantiefonds van de Vereeniging tot IJsbestrljding te Leiden. 6. Voorstel van B. en W. in zake toe kenning van een gratificatie aan mej. D. Bandsma. 7. Voorstel van B. en W. in zake verlen ging van den ontruimingstermijn van on bewoonbaar verklaarde woningen. 8. Voorstel van B. en W. in zake toeken ning van een tijdelijke toelage aan het la ger bezoldigd gehuwde personeel der ge meente, 9. Voorstel van B. en W. in zake het aangaan eener fraudeverzekering. 10. Voorstel van B, en W. in zake ver koop van een perceel bouwgrond aan S. D. van Hêmsbergen q.q, 11. Voorstel van B, en W. in zake het verleenen van uitstel voor de bebouwing van een aan den heer W. Brouwer e.q, verkocht perceeltje bduwgrond. 12. Benoeming van éen gedelegeerde der gemeente in de besturen van de NutSöm- bachtsteekenschool en de Teekenschool der Martha-Stichting, ingevolge art. 57, 3e lid, der Nijverheidsonderwijswet, in de vaca ture, ontstaan door het ontslag nemen door den heer G. Bergshoeff. Aanbevolen worden: 1. de heer C. J, van der Bijl, alhier; 2, de heer C. Zoetemeijer, alhier. AARLANDÊRVEEN INBRAKEN. In den afgeloöpen nacht is op een drie tal plaatsen ingebroken, namelijk bij no taris Van der Kreke, bij den heer A. van 't Riet en in het levensmiddelenbedrijf N. Groen in 't Woud. Ook het magazijn van dit bedrijf werd voor een bedrag van ongeveer 100 aan levensmiddelen meegekaapt. Wat in de twee andere huizen werd gestolen is nog niet bekend. En diefstal van brandhout bij P. Voorend is door de politie reeds opgehel derd en de dader opgespoord. LEIMUIDEN IJsclub Excelsior-Bilderdam. Vrijdag middag werd wederom 'begonnen met ijs- wedstrijden in de Eendekooi. Een uurs- koppelwedstrijd werd gehouden. De uitslag was: le prijs 5.A. Kennis-F. Reeuwijk (71 ronden). 2e prijs 4. A. Heuzen-G. Verdomk (69 ronden.) 3e prijs 3.— P. Koot-W. v. Velzen (65 ronden). 4e prijs 2.W. Molenaar-A. Boon (64 ronden). 5e prijs 1.J. v. Velzen-A. de Vos Jan, (63 ronden). K.JJH.V. Aanstaande Dinsdag zal de Leimuidensohe K.J.M.V. 'n propaganda- avond organiseeren voor ouders en dona teurs en voor ieder die belang stelt in het werk van deze jongemannen vereeniging. Het belangrijkste deel van dezen avond zal zijn een rede van den alombek enden spreker den zeereerw. heer H. de Greeve. Voor de pauze zal door een K.J.M.V.-er het „Nieuw Nederlandsche lied" van Ant. van Duinkerken worden gedeclameerd. Na de pauze volgen enkele zangnummers afgewisseld door de declamaties: „Lied der gevallenen" van Gabriël Smit en „Bid om den Vrede." Tot slot volgt een kliucbti ge één-achter, getiteld: „De duivel kocht 'n lapke grond", van Lambert Nelissen. In dit spel spelen: De waard uit de „Konij nenpijp", Angeline z'n dochter, enkele le den van een armbestuur en de duivel. Al les bij elkaar is het een zeer aantrekkelijk, leerzaam en afwisselend programma. Nie mand verzuime dezen avond, welke wordt gehouden in de zaal van mej. wed Snee- boer, bij te wonen. Men wordt beleefd ver zocht mét het oog op den spreker, precies op tijd, dat is 7.15 uur, aanwezig te zijn. De ouders van de K.J.M.V.-leden helbben dezen avond vrij toegang. Kruisvaart. Wachtwoord voor de maand Februari: „Help elkaar." In ver band met de toenemende verschijnselen der griep eenerzljds en de herstelde ijs- pret anderzijds zal er Zondagmiddag geen Kruisvaart bijeenkomst worden gehouden. De Tarcisius-ban wordt gehouden op Woensdagavond om half acht. Dan wor den de eischenkaarten van Januari af ge- teekend en de oefeningen in springen en duikelen voortgezet. NIEUWVEEN Geboren: Martinus Johannes z. van M. J. van Mastwijk en E. A. M. Straathof. Overleden: L. S. de Man 82 j. F. T. Ouwerkerk 82 j. Gevestigd: C. P. de Pauw van den Haag W. de Pauw van idem E. Poel stra van idem. Vertrokken: A. J. van Tol en gezin naar Leimuiden M. van Driel naar Am sterdam. dezer afdeeling. Het volgend punt van de agenda bracht de verkiezing van drie bestuursleden we gens periodiek aftreden van de heeren C. de Winter, P. A. de Groot en A. Duiven voorden. Met algemeene stemmen werden deze heeren herkozen. Na nog eenige be sprekingen sluiting. ZOETERWOUDE Molenaar door trein gegrepen Op het ijs gesmakt en aan de gevolgen overleden Gistermiddag begaven twee ambtena ren (mej. v. R. en de heer P.) van den distributiedienst uit Zocterwoudê, zich per fiets over het ijs van de Meerbur- gerwetering naar den Hooge Rijndijk. Toen zij de spoorbrug genaderd waren zakte de dame plotseling met haar fiets door het ijs. De dame zelf was spoedig op het droge gebracht, doch de fiets was in de diepte verdwenen. De in de nabijheid wonende 71-jarige molenaar O. van Tol wilde in samenwerking met de ^erder genoemde heer de fiets uit liet water halen. Daartoe begaven zij zich, gewapend met een groote haak, op de spoorbrug. Bij het dreggen hebben zij geen aan dacht geschonken aan den trein, die van de richting Alphen naderde. De heer P. kon zich redden door plat op de brug te gaan liggen, zoodat de trein over hem heenging. De mole naar echter werd door den trein van de brug op het ijs geworpen. Met inmid dels toegeschoten hulp werd de oude man op een ladder naar zijn woning ge bracht, waar dr. de Bruijne de eerste geneeskundige hulp verleende. Opneming in een ziekenhuis was ech ter noodzakelijk, aangezien bleek, dat hij zwaar aan het hoofd en de borst gewond en gekneusd was. De ongeluk kige is daarop per ziekenauto naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht. Gisteravond om half zes is hij daar aan de gevolgen overleden. Gouden bruiloft. Foto-archief L. Crt. Op 16 Februari a.s. hoopt het echtpaar Jacobus van Leeuwen en Joanna van Leeu wenvan der Geest de gouden bruiloft te vieren. Dit merkwaardig feest wordt, zoowel in de familie als in den geheelen omtrek, met belangstelling tegemoet gezien. De gouden bruidegom, eenmaal de krach tige boerenfiguur, is, in zijn 83e levensjaar, hoewel niet meer zoo levenskrachtig, toch nog opgewekt en helder van geest, terwijl de bruid, die 75 lentes telt, nog in een goe de gezondheid verkeert. De bruidegom is reeds eerder getrouwd geweest, uit welk huwelijk een dochter ge boren werd. Uit het gouden huwelijk kwa men 13 kinderen voort, waarvan er nog 11 in leven zijn, van wie 2 in den geestelijken stand. Een stoet van 80 kleinkinderen en 4 ach terkleinkinderen eert dit gouden echtpaar. Wel een schoone bekroning van dit ge lukkig en gezegend huwelijk zal de kerke lijke viering zijn, als de priester-zoon een plechtige H. Mis van dankbaarheid in de St. Janskerk zal opdragen. ROELOFARENDSVEEN IJSWEDSTRIJDEN VAN D.O.S.R. Vrijdagmiddag organiseerde de sportver- eeniging DOSR voor haar leden een twfee- tal wedstrijden op de banen van de ijs- club „Wilhelmina". Voor de junioren was het hardrijden op de schaats, terwijl de senioren elkaar bestreden in een hardloop wedstrijd op klompen op het ijs. Dit was een schitterend idee. Bewapend met 'n paar goedzittende klompen zagén we nu onze voetballers, die overigens meer ge steld zijn op hun schutter-schoenen. Het gladde ijs was oorzaak, dat menig valpar- tijtje ontstond, en het viel lang niet mee om de juiste richting te houden, daar de wind dwars over de baan stond. Onder groote publieke belangstelling werden deze wedstrijden gehouden. In de finale was P. Rodewijk zoo onfortuinlijk een klomp te breken, zoodat nog weer een extra rit moest worden geloopen. Na veel strijd kwam de overwinning aan de „snelvoeti ge" G. de Koning; 2. P. Rodewijk, 3. C. v. Veen, 4. Seb. v. d. Meer, 5. Jac. Turk, 6. J. v. Hameren. Bij de junioren ging de strijd vooral tus- schen Kees Rietbroek en Henk Böckers, twee jeugdige rijders met een stevige slag. De eindbeslissing werd hierbij: 1. Kees Rietbroek, 2. Henk Böckers, 3. Wout Ver del, 4. Ko Huigsloot. Deze laatste twee had den zelfs vier ritten noodig om de derde en vierde plaats in te nemen. Nu de voetbal nog steeds stil ligt, was deze ontmoeting een goede gelegenheid om de vereenigingsband wat nauwer aan Ie halen. Hiertoe is ook gelegenheid op de wekelijksche trainingsavond: a.s. Maandag alleen voor de senioren.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 6