SPORT Voor de Kinderen Onze imedóHifd ZATERDAG 1 FEBRUARI 1941 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLA'D - PAG. 12 SCHAATSENRIJDEN DE MEREN TOCHTEN. De Zuid-Hollandsche IJsbond meldt: In aansluiting op de berichten van giste ren betreffende de op a.s. Zondag te hou den merentochten wordt nader medege deeld, dat deze ritten langs eenigszins ge wijzigde trajecten zullen loopen. Overigens moet er rekening mee worden gehouden, dat in verband met den ijstoestand de tocht ongetwijfeld zwaarder zal zijn dan de vo rige maal. Bij de toekenning van de krui sen zal hiermede rekening worden gehou den. Er wordt ditmaal geen tijdslimiet gesteld, doch na half zeven 's avonds worden aan de controleposten geen kaarten meer afge stempeld. Men moet dus zorgen voor don ker thuis te zijn. Bij sneeuwval of dooi gaan de tochten uiteraard niet door. SKISPORT DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN TE CORTINA D'AMPEZZO. Op weg naar de wereldkampioenschap pen te Cortina d'Ampezzo heeft de Duit sche skiploeg op doorreis naar Italië een paar dagen halt gehouden te Kitzbühel om aldaar op de Burgstallschans een generale repetitie te houden. De Duitsche kampioen Joseph Bradl werd thans overtroffen door zijn sterksten concurrent de Oberstdorfer Sepp Weiier. De resultaten luiden: 1. Jo seph Weiier (Oberstdorf) 224.6 (60 en 60 meter); 2. Josef Bradl (Mühlbach) 224.3 (58.8 en 60 meter); 3. Paul Krauss (Jo- hanngeorgenstadt) 222.2 (59 en 60 meter); 4. Gregor Höll (Bischofhofen) 221.4 (59 en 62 meter);' 5. Heinrich Palme (Inns bruck) 217.6 (59.5 en 60.5 meter). Inmiddels zijn de 11 aan deze wereld kampioenschappen deelnemende landen na tionale ploegen te Cortina d'Ampezzo aan gekomen en reeds met hun laatste training begonnen. Alleen de Duitsche springers zullen pas op den dag van de officieele opening 'te Cortina d'Ampezzo aankomen. Van bijzondere beteekenis was de trai ning voor de afdaling welke heden werd gehouden, waarbij de Duitsche, Italiaan- sche en Zwitsersche manschappen het elkaar lang niet gemakkelijk hebben ge maakt. Alle deelnemers waren vol bewon dering voor het schitterende parcours. Op geringe afstand van de startplaats zorgt een tamelijk steile helling voor een be hoorlijke snelheid welke evenwel door een paar verplichte doelen wordt ver traagd. Op het wat minder snelle gedeelte van de Tofana-baan iets lager gelegen zal de beslissing moeten vallen. Naast de Duit-' schers behaalden de. Italianen Marcellin en Chierroni, alsmede de Zwitsersche sla lomkampioen 1938 en 1939 Rudolf Rominger nog de beste resultaten. Inmiddels heeft ook reeds de officieele loting voor den af dalingswedstrijd voor mannen en vrouwen, welke Zondag a.s. zal worden gehouden, plaats gehad. Hieraan zullen in het geheel 27 mannen en 10 vrouwen deeinerrien. res pectievelijk uit Italië. Duitschland, Noor wegen, Zweden. Zwitserland Hongarije, Finland, Bulgarije, Japan en Slowakije, WIELRENNEN SWIFT-COMBÏNATIE. Zondag laatste selectiewedstrijd over 2 maal 1 km. Dit is de afstand die ook in Den Haag verreden wordt. Versnelling 108. De 4 afgevaardigden worden alsdan aangewe zen. Start precies 10.30 uur. BILJARTEN ST. JOSEPHSGEZELLEN Biljartclub „T.E.P." Woensdagavond werd de onderlinge com petitie voortgezet, welke Donderdagavond vervolgd werd met de drietallen competitie. TEP I won met 2H van TEP Hl. De persoonlijke uitslagen waren als volgt: H. Devilee „TEP" I 75 75 19 14 3.94 N. Overdijk „TEP" III 52 25' 19 4 1.31 Ph. Smits 65 65 22 14 2.95 D. Devilee 52 32 22 7 1.45 C. v. d. Meel 60 60 31 8 1.93 A. Rodenburg 49 48 31 6 1.54 De stand le klasse: Stand der onderlinge competitie. H. Devilee 18 17 1 35 H. Huying 17 14 3 28 Ph. Smits 17 13 4 26 C. v. d. Meel 17 13 4 26 H. Cambier 17 13 4 26 N. Overdjjk 17 13 4 26 D. Devilee 17 11 1 5 23 J Brasker 16 10 1 5 21 S. v. d. Aar 18 10 8 20 A. Rodeburg 17 9 1 7 19 J. v. Dam 17 8 9 16 J. Meiman 17 8 9 16 C. v. d. Meyden 17 6 1 10 13 N. v. d. Krogt 18 6 12 12 A. Kienjet 18 5 1 12 11 Th. v. d. Holst 16 5 11 10 J. Verhoogt 17 5 12 10 J. Hillenaar 17 3 3 11 9 J v. d. Post 17 4 1 12 9 J. Compier 17 4 13 8 P. Reizevoort 16 3 13 6 M. Key 18 3 15 6 A.s. Donderdag wordt de onderlinge com petitie voortgezet met de volgende partijen: 1. P. ReizevoortJ. v. Dam. 2. H. DevileeH. Huying. 3.' Th. v. d. Holst—C. v. d. Meel. 4. J. BraskerJ. Meiman. 5. C. v.' d. MeijdenA. Rodeburg. De partij H. DevileeH. Huying zal wel de spannendste partij van den avond wor den: immers wint eerstgenoemde de partij dan is hij reeds kampioen. A.s. Woensdag wordt de drietallen-com petitie voortgezet met de partijen: le klasse: TEP IV—TEP II. 2e klasse TEP VII—TEP Vin. A.s. Zondag 2 Febr. wordt een vriend- schappelijken wedstrijd gespeeld tusschen TEP;TVB Voorschoten." Aanvang 12 uur precies. BLIKSEMWEDSTRIJD Op Zondag 9 Febr. a.s. wordt er een bliksem wedstrijd gespeeld tusschen TEP en „Caramboles" uit Roelofarendsveen. Deze wedstrijden worden persoonlijk ge speeld en gaan over slechts vijf beurten. Dat deze wedstrijden zeer Spannend zul len zijn is zeer duidelijk. De wedstrijden vangen precies 12 uur aan en eindigen om streeks 6 uur. De inschrijving staat open tot uiterlijk Donderdag 6 Febr. a.s. bij het bestuur. H. DEVILEE, secr. DAMMEN BORDENWEDSTRIJD P. D. L. V. De uitslagen van de 6de ronde van den Bordenwedstrijd van P. D. L. V. luiden: S. AlgeraA. Wijnhout 11 K. v. EssenP. G. Balkenende 11 C. BaartmanJ. Algera 02 A. v. RossenH. v. Drunen 20 A. BalkenendeG. v. d. Voet 11 De resultaten van de 7de ronde waren: S. AlgeraJ. v. d. Meulen 20 C BaartmanK. v. Essen 02 A. BalkenendeA. v. Rossesn 02 A. WijnhoutG. v .d. Voet uitgest. H. v. DrunenP. G. Balkenende 02 KAMPIOENSCHAP VAN LISSE. De rij der ongeslagen spelers is weder om verkleind, daar A. v. Dijk zijn eerste nederlaag leed tegen J. G. Snel, door welk resultaat beide spelers evenveel verlies- punten hebben. N. Dekker heeft zich keurig hersteld van zijn inzinking en wist na een zwaren strijd een bijna verloren wedstrijd in een over winning om te zetten. Opnieuw wist S. Algera twee punten te veroveren en thans was Baartman het slachtoffer. Van zeer groot belang voor de voorloo- pige bezetting der 1ste plaats was de ont moeting J. AlgeraA. v. Rossen. Deze par tij werd in een gunstige stand voor eerst genoemde afgebroken. De resultaten van de 5de ronde waren: A. Balkenende—A. Wijnhout uitgest. S. AlgeraC. Baartman 20 N. DekkerB. Duivenvoorden 20 J. G. Snel—A. v. Dijk 2—0 J. AlgeraA. v. Rossen afgebr. LEIDERDORPSCHE D AM VEREENIGIN G In de gehouden winterwedstrijden wer den de prijzen als volgt behaald: Groep I: le prijs H. v. d. Vecht, 2e pr. J. B. v. d. Wijngaard, 3e pr. T. D. v. d. Bosch. Groep II: le pr J. v. d. Zwan, 2e pr. A. Kruidenier, 3e pr. M. Koning. De voorzitter reikte de prijzen uit en deelde mede, dat de volgende week zal wor den begonnen met de wedstrijden om het kampioenschap. CORRESPONDENTIE A. G r o e n e n d ij k, Z'woude. Het ver anderde adres heb ik nooit ontvangen of de verjaardagen waren er niet bij opge geven. Ik kan onmogelijk telkens een lijst van 4000 namen doorloopen. Geeft U mij rog even de preciese geboortedatums door; vooral die van Annie. A. v. d. Drift, Z'woude. Geef mij nog even den verjaardag op. Zie boven. Ik ge loof, dat die naam al doorgehaald is. Nico Schram a, Voorschoten. Aan je wensch is voldaan. Ja ik wist wel, dat Adri het boek mooi zou vinden en dat jij ook met genoegen er in zoudt lezen, maar toch had ik als ik alles geweten had eer, meisjesboek gestuurd. Ik had er nog precies eentje speciaal voor Adri daar staan. Misschien behoort ze nog wel tot de gelkukigen. Wie weet! Dag jongens! De hand voor U, beidjes en voor Uw ouders! Ik heb aan 15 April gedacht, Adri! Rietje v. d. Veer, Leiden. Zoo, had ik me vergist! Op welken dag ben jij dan jarig. Laat mij dat e.ven weten, dat zal ik de schrijffout herstellen. En het verhaal tje? Dat krijgt een plaatsje. Zie vandaag of de volgende week. Dag Rietje! Veel groeten thuis! To J ij f j e, Nieuwveen. Dat opstelletje is lang niet kwaad. \ls ik veel plaats had, kwam jij aan de beurt. Nu moet ik het nog even bewaren. Ik geloof niet, dat ik jullie namen tusschen de deelneemsters gevon den heb, is wel? Hoe komt dat zoo? Waren ze zoo moeilijk? Dag jongens? Veel groeten aan alle huisgenooten! Piet Loos, Z'woude. Zeker mag jij in ons gezellig familie-kringetje opgeno men worden! Bij ons is het immers, hoe meer zielen, hoe meer vreugd. En dan iemand, die een mooi rapport thuis bracht, zon ik niet graag weigeren. En nu wensch ik jou al vast de hoofdprijs. Dat is toch zeker genoeg! Dag Piet. Groet Pa en Moe en alle broertjes en zusjes en geef me dan eens de verjaardagen op van alle schoolgaande broertjes en zusjes. Leo v. Bennekom. Zoo, wou jij zoo graag een mooi boek winnen? Zoo zijn er \vel meer, Leo! Maar 't geluk is nu een maal voor de gelukkigen. Fijn, zoo'n paar dagjes bij Opoe zijn en dan bij Oom Rienus aanleggen en weer naar huis terug! Daar had ik .bij willen zijn, om vooral die mooie postzegels eens te zien. Jongen nog toe, wat 'n collectie en wat een schik hadden jullie in den speeltuin. Het is alleen maar jammer, dat de vacantie zoo gauw om vliegt en dat is altijd zoo, als men veel ge niet en veel uitstapjes maakt. Dag Leo! Als je weer schrijft, hoop ik, dat je niet zooveel vellen papier verknoeit, zooals je zegt. Groeten aan alle huisgenooten. De volgende week gaan we door. Wie een brief geschreven heeft, krijgt een antwoord terug. Oom WIM Wie zijn jarig? Van 2 tot en met 8 Februari Op 2 Februari. Annie Hogenes, Willemsstr. 11 Alphen. Loekje v. d. Meel, Stationsweg 16a. Peter Laken, Stationsweg 31. Antoon Termeulen B 312, R'Veen. Joop Segaar, W. Rozenstraat 40. Leonardus v. d. Meer, Noordwijk. Joke v. d. Santen, Ofw. Woubrugge. Hendrika Molenkamp, Kasstraat 2 Whaar. Leentje v. d. Lucht, Nieuwstraat 7. Jopie van Cassel, Dorpsstr. D 82 Z'woude. Catharina Harteveld, St. Caeciliastxaat 69. Geertje Borst 3e Poellaan 73, Lisse. Op 3 Februari: Jozef v. Velzien B 27 R'Veen. Jacob v. d. Burg, Boerh-str. 13 Voorhout. Minie Poeliejoe, de Genestetstraat 47. Adrie de Groot, Zilk, Zilkerweg 63. Net Segaar, W. Rozenstraat 40. Corrie van Slingerland, Transvaalhof 9. Op 4 Februari: Siini Bodijn, Langestraat 35. Simon Pijnacker, R'Wetering D 41. Koos Post, Oude Singel 68. Cor Meijer, Oobethstraat 9. Eddie Fleerbos, Meidoornstraat 35. Laat ik voordat de lange lijst der ge lukkigen geplaatst wordt, nog even een en kel vfoord zeggen als nabetrachting over dezen wedstrijd. In de verste verte had ik niet verwacht, dat het getal der deelnemers en deelneem sters zóó groot zou zijn. Wel was ik ver zekerd van de hulp en aanbeveling van de Eerwaarde Zuster Dionysia hoofd der Meisjesschool te Zoeterwoude en van de school van Mej. Beenakker alhier, maar trots dien steun was het getal ver boven 't verwachte aantal. Hier blijkt uit, dat men waardeert de prijzen door de Directie in uitzicht gesteld, en dat ons Hoekje zich verheugt in een populariteit, die ik ten zeerste toejuich en ons het bewijs geeft, dat wij door groot en klein met graagte ge lezen worden. Zie o.a. groep D boven de 12 jaar en het aantal verhalen en versjes en teekeningen, waar heel wat zorg en moeite aan gegeven werd. Moest ik samen noemen, die zich bijzonder geïnteresseerd hebben voor dezen wedstrijd, dan zou ik in het bijzonder willen noemen de dames van Rijn en Omtzigt van Zoetewoude en de dames van de St. Theresiaschool alhier, terwijl ik de heeren v. Noort te R'Veen en v. Dieren van school Rapenburg alhier niet zou mogen vergeten.'Eere, wien eere toe komt Over het algemeen is mooi en ordelijk werk gemaakt. En teekeningen? neen maar! Er zijn erbij, die zoo mooi zijn, dat ze waard waren in een lijstje gezet te worden. Ik wou dat jullie ze eens mochten zien, de teekeningen van de School van Zuster Dionysia te Zoeterwoude. Mijn compliment, dames! Dat werk mag gezien worden! Ik zou niet graag willen namen noemen. Ik zou bang zijn, andere meisjes te kort te doen. Het werk van alle kinderen was mooi, keurig en met zorg afgewerkt. Veel aanmerkingen heb ik niet te maken. Wel zijn er weer eenige deelnemers ge weest, die alleen in plaats van den vollen naam, een voorletter gebruiken. Ik begrijp niet, waarom dat gebeurt. Wie Willem heet, schrijft niet W. W. kan Wout, of Wilhel- mine of Wijbert of Wiesje of ja, wat kan W al niet zijn? Laten we daar voortaan op letten en niet zoo eigenwijs willen zijn, om grooter te schijnen en ouder dan. men is. Ook begrijp ik niet goed, hoe men zijn naam onder 't werk kan vergeten. Of denkt men misschien, dat de naam, gekriebeld op den achterkant, van den enveloppe, voldoende is? Als meit dat denkt, heeft men het mis. Onder het werk van iederen groep moet Naam en Voortiaam en Straat en huisnummer staan, vooral onder opstellen en versjes, omdat het gebeuren kan, dat ik deze laat plaatsen, in welk geval de inzen der graag zijn naam er onder ziet staan. Is niet zoo! Fijn vond ik het ook, zooals ik reeds zei, dat er zooveel deelnemers waren boven de 12 jaar. Dat ook zij, die van school zijn nog ons Hoekje blijven lezen, is voor ons een bewijs van „Ouwe vriendschap." en het gevolg, dat wij ook voor „de oude ren nog lectuur geven, waar ze iets aan hebben" zooals ik in een der brieven lees. Kijk! dat te lezen, doet me goed en is voor mij de grootste dank voor mijn werk en moeite. En nu gaan we loten; wil zeggen de di recteur gaat loten en dan heb ik voor Za terdag netjes de lijst der gelukkigen de krant en kan begonnen worden met het verzenden der prijzen. Wie zullen de ge lukkigen zijn? Tot Zaterdag! Oom WIM. Corrie Paardekooper, Miiening E 131. Marietje Rijsbergen, Houtm. 19. Maria van Hagen, Lindestraat 28. Petrus Warmerdam, Zilkerw. 78 E, Zilk. Caroline v. d. Kwartel, Trompstraat 43. Theo van der Geest, Rijpwetering. Op 5 Februari: Sjakie v. d. Salm, Vuurstraat 11, Lisse. Joop de Graaf, Oude Heeren-gracht 24. Marie Jansen, P. Huibertshof 46. Alie v. d. Poel. Watertje D 38. Corrie v. d. Voorn, Warmond. Lenie v. Velzen," Weipoort B 64. Op 6 Februari: Nico van Leeuwen, Hugo de Vriesstraat 14. Sientje van Wouw, Hooge Morsehweg 1. Ferdinand van Kesteren, Rijsthoflaan 21, Sassenheim. Tiny v. d. Voorn, Kooip., Hoogmade. Lena v. d. Willik, Rijpwetering D 32. Annie van Dorp, Sophiastraat 25. Nelly Homböng, Pasteursstraat. Marietje v. d. Meer, Oud-Ade E 3. Jan Mentink, Zoéterwoudscheweg 2. Op 7 Februari: Willy v. d. Wereld, D 69 Rijpwetering. Aloys Snijers, Botermarkt 15. Wim Uitenhout, Kooipark 14. Geertrui Neuteboom, Transvaalkade 1. Miep van Veen, Veurschestraatweg 34 Leidsohendam. Hein Welling. Melchior Treublaan 18, Pietje Vink, Wald. Pyrm.straat 33. Nico Helderhorst, Dorp D 50, Z'Woude. Jan v. d. Voort, van Heemstrastr. 21, Sas- senheïm. Jo Fransen, Emmastraat 7. Op 8 Februari: Agnes v. d. Salm, Vuurstraat 1 Lisse. RiaOnderwater, Meer- en Geerw. 25 Stompwijk. Sjaantje Krol, Haarlemmerstraat 46. Annie v. d. Tuin, de Genestetstraat 85. Lenie van Graas, Leimuiden. Gretha v. d. Lans, Julianastr. 172 Lisse Mientje v. Leeuwen, B 64 Weip. Z'woude. Cor Vink, Jan Vossensteeg 30. Antoon Wayendonk, 122 Voorschoten. Jan Kok, Rijneveststraat 12. Bernard van Kesteren, Hugo de Vriestr. 13b Tiny Dongelmans, Kort Galgewater 7. Piet v. d. Klaauw, Mauritsstraat 95. Ik feliciteer de jarigen. Wie zijn of haar naaim in deze lijst wil opgenomen zien, schrijve me minstens 14 dagen vóór den verjaardag. Zoo ook, wie bij 't verlaten der school van de lijst wil afgevoerd worden of wie verandert van woonplaats, straat of huisnummer of wie in de lijst een fout ontdekt. Oom WIM. Houd hand of zakdoek voor mond of neus, wanneer ge hoest of niest, is de goede raad in deze dagen van verkoudheid en griep. Zoo voorkomt men besmetting (Foto Pax-Holland) Gereed voor den start Een Duitsche piloot in zijn stuurstoel even voor het vertrek voor een vlucht naar vijandelijk gebied (Foto Weltbild) Een zware storm noodzaakte den kapitein van dit handelschip nabij de kust van Alaska zijn vaartuig op het strand te zetten. De passagiers slaagden erin, behouden den wal te bereiken (Foto Weltbild) Boorden en dassen worden op de nieuwe textielkaarten op één punt gewaardeerd. Bij het maken van ons toilet zullen wij deze onderdeden van onze kleedmg r)u met extra zorg bekijken (Foto Pax Holland)

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 12