Bonaanwijzingen. OMGEVING RIJNSTREEK VRIJDAG 31 JANUARI 1941 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 BROOD EN GEBAK. Gedurende het tijdvak van Maandag 3 Februari tot en met Zondag 9 Februari a.s. geeft elk der met „1" genummerde bonnen van de nieuw uitgereikte brood kaart recht op het koopen van ongeveer 100 gram brood. Voorts geeft elk der „1" genummerde broodbonnen recht op het koopen van een rantsoen gebak. Dit omvat voor de hierna genoemde bakkerij producten telkens ten minste het daarachter geplaatste aantal grammen: Beschuit 75 gram; Biscuit en wafels 90 gram; Speculaas 140 gram; Andere koekjes 200 gram; Koek 160 gram; Cake 130 gram; Gevuld klein korstgebak (b.v. amandel- broodjes) 400 gram; Gevuld groot korstgebak (b.v. boterlet ter) 500 gram; Taart en gebakjes 600 gram. Voor geheel of ten deele uit meel of bloem gebakken producten, welke hierbo ven niet genoemd zijn, geldt, dat een rantsoen een hoeveelheid omvat, waarin 70 gram meel of bloem is verwerkt. De op 9 Februari nog niet gebruikte bon nen blijven voorts nog geldig gedurende de week van 10 tot én met 16 Februari a.s., met dien verstande, dat zij gedurende laatstgenoemde week niet mogen worden gebruikt in hotels, restaurants e.d. BOTER EN VETTEN. Gedurende het tijdvak van Zaterdag 1 Februari tot en met Zondag 9 Februari a.s. geeft de met „28" genummerde bon van de boterkaart en van de vetkaart recht op het koopen van een half pond boter of een half pond margarine. Ter vermijding van misverstand wordt er op gewezen, dat het hier bon 28 van de „oude" boter- en vet kaart betreft. De met „28" genummerde bonnen, die op 9 Februari nog niet gebruikt zijn, blij- wen voorts nog geldig tot en met Zondag 16 Februari a.s. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de bonnen van de boter- en vetkaart voort aan in plaats vanaf Zaterdag tot en met Vrijdag d.a.v., steeds geldig zullen worden verklaard vanaf Maandag tot en met den daaropvolgenden Zondag, hetgeen, zooals bekend, eveneens het geval is met de bon nen, welke recht geven op het koopen van brood, gebak, kaas en eieren. In verband hiermede is bon 28 van de boterkaart en van de vetkaart bij uitzondering geldig verklaard voor een tijdvak van negen da gen. EIEREN. Gedurende het tijdvak van Maandag 3 Februari tot en met Zondag 9 Februari a.s. geeft de met „03" genummerde bon van de nieuw uitgereikte „bonkaart alge meen" recht op het koopen van één ei. De bonnen, welke op 9 Februari nog niet ge bruikt zijn, blijven geldig tot en met Zon dag 16 Februari a.s., met dien verstande, dat zij gedurende de week van 10 tot en met 16 Februari niet gebruikt mogen wor den in hotels, restaurants e.d. DISTRIBUTIE VAN VASTE BRANDSTOFFEN. Gedurende het tijdvak van Zaterdag 1 Februari tot en met Vrijdag 28 Februari a.s. geven de met „brandstoffen, één een heid, vierde periode" en de met „cokes, één eenheid, vierde periode" gemerkte bonnen recht op het koopen van één eenheid vaste brandstoffen. Verbruikers in de groepen B, C en D, met een verbruik van meer dan 25 eenhe den per periode, dienen zich in de maand Februari tot de distributiediensten op door deze diensten te bepalen tijdstippen te wenden, teneinde de toewijzingen in ont vangst te nemen. HONDEN- EN KATTENBROOD. Het Rijksbureau voor de voedselvoorzie ning in oorlogstijd maakt bekend, dat van 1 tot en met 28 Februari 1941 op bon no. 115 van de voederkaart voor honden be schikbaar wordt gesteld voor: Groep 1: 10 K.G. hondenbrood; Groep 2: 10 K.G. hondenbrood; Groep 3: 8 K.G. honden brood; Groep 4: 5 K.G. hondenbrood; Groep 5: 4 K.G. hondenbrood; Groep 6: 3 K.G. hondenbrood. Op bon 15 van de voederkaart voor.kat ten wordt over dezelfde periode 1 y2 K.G. kattenbrood beschikbaar gesteld. Na 28 Februari 1941 is bon no. 15 van bedoelde kaarten ongeldig en mag deze niet meer worden aangenomen. De secretaris-generaal van het departe ment van handel, nijverheid en scheepvaart maakt het volgende bekend: TOILET- EN HUISHOUDZEEP. Gedurende het tijdvak van Zaterdag 1 Februari tot en met Vrijdag 28 Februari a.s. geeft de met „01" gennummerde bon van de nieuw uitgereikte „bonkaart algemeen" recht op het koopen van 150 gram toiletzeep (nieuwe samenstelling) of 120 grgm huishoudzeep of 150 gram zachte zeep, of 300 gram zachte zeeppasta of 250 gram zeeppoeder of 600 gram waschpoeder. Volledigheidshalve wordt er op gewezen, DE LOONBELASTING IN HET HOTEL-, CAFé- EN RESTAURANTBEDRIJF Loonbelasting moet worden ingehouden indien de patroon met de uitbetaling van fooien bemoeienis heeft De directeur van de Nederlandsche R.K. Bond van hotel-, café- en restaurant houders en slijters had den secretaris generaal van Financiën gevraagd, hoe de loonbelasting moest worden toegepast in de navolgende gevallen: 1. Indien het fooientrekkend personeel zijn inkomsten uitsluitend heeft van het publiek en dit zonder meer behoudt, zoo dat de patroon daarmee geen enkele be moeienis heeft; 2. indien de ontvangen fooien gestort worden in een zoogenaamd tronc, waarbij valt te onderscheiden: a. de tronc wordt uitsluitend beheerd en er wordt uit betaald door den patroon; b. de tronc wordt uitsluitend beheerd en er wordt uit betaald door een of meer der werknemers; c. de tronc wordt beheerd en er wordt uit betaald door patroon en werknemer; 3. indien personeel aangenomen wordt in losse dienst (ambulant), zelf met de gasten niet afrekent, doch een vast bedrag uit de tronc uitbetaald krijgt, zoodat de patroon derhalve geen enkel loon uitbe taalt, doch dit gezamenlijk door het vaste personeel wordt voldaan. Hierop heeft de secretaris-generaal van Financiën geantwoord, dat de patroon, in dien hij met de uitbetaling van fooien aan het personeel in het hotel-, café- en restau rantbedrijf eenige bemoeienis heeft, de loonbelasting dient in te houden. In andere gevallen kan van inhouding wegens loon belasting ter zake van fooien worden afge zien. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR GOUDA EN OMSTREKEN Op de jaarvergadering werd de heer A. Goedewagen, tot alg. voorz. herkozen. Tot voorz. van de afd. Grootbedrijf werd de heer J. van Kranenburg aangewezen, terwijl in de plaats van den heer A. C. van Beek, de heer J. van Vliet tot voorz. van de afd. Kleinbedrijf werd aangesteld. Na de aanvaarding van het voorzittersambt, heeft de heer Goedewagen in een kort persoonlijk woord de leden een goed 1941 gewenscht en de wensch uitgesproken, dat spoedig een normalere tijd zal aanbreken, waarin Nederlandsche handelaren en in- dustrieelen hun plaats in de wereld weder zullen kunnen innemen. Het besluit der betreffende commissie tot het verleenen van een vergunning voor kleinverkoop op afbetaling aan de Gem. Lichtfabrieken te Gouda en van een colportagevergunning aan Th. van der Putte, E. de Haan en Evert de Haan, allen te Gouda, werd goed gekeurd. Naar aanleiding van een advies,- hetwelk was gevraagd door het gemeentebestuur van Gouda over het plan om ter plaatse van het huidige pontveer over de gracht bij de turfsjngel een hooge voetburg te leggen; had de commissie voor het ver keer uit de Kamer besloten om tegen dit voornemen stelling te nemen. Men heeft thans besloten om de pont te vergrooten, daar een 6 meter hooge voetbrug een ver- keersopstakel zou zijn, zoowel op het water als aan den weg. Het adres werd door de Kamer goedgekeurd en zal aan het Gemeentebestuur worden verzonden. De voorz. deelde hierna mede, dat door de Kamer is benoemd tot lid van den Raad van Advies voor de Stichting Econo misch Instituut voor den Middenstand, voor het tijdvak van 1 Jan. 1941 tot 1 Jan. 1943, de heer K. Korf, lid van de afd. Kleinbedrijf. Gezien de groote vordering van paarden door den Provincialen Voed- selcommissaris voor de Duitsche Weer macht, heeft de Kamer erop gewezen, welke een funeste gevolgen zulks voor den handel en industrie bij de thans heer- scbende benzineschaarschte zal hebben. Verbetering in den treinenloop Alphen aan den RijnGouda en Schoonhoven— Gouda zal in verband met de kolenpositie niet te verwachten zijn. Evenmin heeft de Kamer succes gehad om voor handelsreizi gers in de prov. Zeeland faciliteiten te krij gen bij het bezoeken van deze provincie. Hoewel een toezegging om een winter voorraad brandstoffen op te slaan door de grootindustrieelen verkregen is, kwam de ze toch wegens de ingevallen vorst te laat. Opnieuw zal de brandstofschaarste onder de aandacht van het betrokken Rijks bureau worden gebracht. Aan het slot der vergadering gaf de voorz. een stratistisch overzicht van de werkzaamheden van de Kamer en het Handelsregister, welke in 1940 verricht Aan het eind werd de moeilijkheid van de volvette kaasproductie uitvoerig be sproken. Men zal trachten om de gevaren, die kaasproducenten en handelaren', als mede het personeel, bedreigen, zoo veel mogelijk tegen te gaan. dat waschpoeder niet gekocht kan worden door het publiek, doch uitsluitend wordt beschikbaar gesteld ten behoeve van was- scherijen. Voorts blijft de bepaling van kracht, dat de oude voorraden zeepvlokken, zelfwer kende waschmiddelen en vloeibare zeep, welke zeepsoorten thans niet meer worden aangemaakt, nog mogen worden uitver kocht, met dien verstande, dat elke bon recht geeft op het koopen van 125 gram zeepvlokken of 250 gram zelfwerkende waschmiddelen of 200 gram vloeibare zeep. lisse Geboren: Theodora Petronella An- thonia, d. van J. F. T. Dahlkamp en E. van Diest Gerardus Laurentius Maria, z. van G. P. Warmerdam en C. M. P. van der Stap Mechelina Pieternella, d. van D. Bouwman en M. van der Stelt. Ondertrouwd: Th. P. Kortekaas 29 j. te Lisse en C. P. J. Kraan 25 j., te Hil- legom H. C. Schulte 32 j. te Voorhout en J. A. Leijten 30 j. te Lisse. Getrouwd: A J. M. van der Meer te Noordwijk en M. P. van Zonneveld te Lisse A. C. van den Berk en J. H. van der Drift. Overleden: H. Steenvoorden 81 jr, echtgerioote van H. van den Berg P. Schakenbos 86 j., wede. van C. Clemens Gerardus Maria van Veen 4 maanden Magehelina Johanna van Dijk 3 j. Gevestigd: A. M. Oude Hengel uit Maastricht. Vertrokken: A. Keur naar Sassen- heim E. M. Strijbosch naar Leiden G. van Rossum geb. Loeffen naar Wijk bij Duurstede A W. Turnhout en gezin naar Hillegom G. M. C. Meijer naar Sassen- heim Th M. de Jeu naar den Helder J. I. A. Dobbe naar Noordwijkerhout D. Nieveld naar Amsterdam. voorschoten K. J. M. V. Onder auspiciën van de K.J.M.V. zal de heer Verdoorn, dierenarts te Rijswijk, Woensdagavond 5 Februari a.s. in het „Eigen Huis" spreken over „Vee ziekten". Spreker zal voornamelijk be smettelijke veeziekten behandelen. Aan vang 7.45 uur. Toegang voor leden L.T.B. en belangstellenden vrij. Geb.oren: Hendrik Willem Frederik, z. van H. C. P. van der Steen en B. E. J. de Kroon Theresia Marir. Elisabeth d. van F. C. Bakker en C. M. Hooge veen Jan z. van L. Bergman en S. de Roo Overleden: Johanna Wouterina Wil- helmina Verbeek, oud 29 j. Ondertrouwd: Johannes de Jong, oud 66 j. en Pieternella de Rijk, oud 64 j. Gevestigd: L. J. Bosma geb. Jooss van Amsterdam B. M. Wilbrink van Etten Th. A. A. Werkhoven van Lisse E. A. J. Wijers van Rotterdam W. H. D Knippenberg van Noordwijkerhout J. A. Smit van Hoogezand G. T. E. Hoofdman van 's-Gravenhage. Vertrokken: F. C. Veenman naar Renkum C. M. Breman naar Amsterdam J. G. Voordouw naar Zoeterwoude M. J. van Hemert naar Zoetermeer M. H. Roest naar Amsterdam F. J. Nikkels naar 's-Gravenhage J. T. Ruijtenbeek naar Leiden J. v. d. Hurk naar Leiden. voorhout Winterhulp. Naar wij van het Comi té van „Winterhulp Nederland" vernemen, bedraagt de toewijzing van de tweede col lecte voor Winterhulp, voor onze gemeen te 600.— Een mooi bedrag, dat voor vele behoeftigen wederom een weinig de zor gen kan verlichten. De eerste verdeeling, welke reeds plaats gehad heeft, bracht een bedrag van 1 200.— ten goede aan onze ge meente. Overleden: Elisabeth J. A. van der Meer 80 j. ongehuwd E. M. van der Weiden 64 j., wede. van J. P. v. Leeuwen. zoetermeer Winterhulp. Woensdagavond had in de zaal van den heer C. Veelenturf een bij eenkomst plaats van genoodigden en be langstellenden voor „Winterhulp" Neder land. Wethouder van Well heet alle aan wezigen hartelijk welkom en deelt mede, dat hem, wegens ziekte van den Burge meester, is opgedragen dezen avond te or- ganiseeren. Spr. heet in het bijzonder wel kom het damescomité „Winterhulp" en de verschillende collectrices. Spr. geeft hier na een overzicht van het werk van Win terhulp en laat uitkomen, dat vele perso nen worden ingeschakeld om me&° te wer ken tot welslagen der collecte. Spr. brengt ?en woord van dank aan het personeel ter secretarie en gemeentesecretaris voor de hulp, bij de voorbereidingen bewezen. Hij doet uitkomen, dat Winterhulp het doel heeft alle behoeftigen van welke richting ook, te hzlpen. Spr. deelt mede, dat van het geld niets naar Duitsohland wordt ge zonden, zooals wel eens is beweerd, doch dat het ten volle voor de Nederlanders be nut wordt. Beide laatste collecten, aldus spr. hebben in Nederland 2 millioen gulden opgebracht, terwijl onze gemeente meer aan waardebonnen heeft ontvangen dan beide collectes alhier hebben opgebracht. Het doel van Winterhulp is waard gesteund te worden, daarom moet ieder medewerken en niet afkeerig hier tegenover staan. Spr. geeft hierna een uiteenzetting van de wijze waarop gecollecteerd zal worden met 7 lijsten waarop de gever hun bedrag en naam invult. De waardebonnen voor onze gemeente worden in overleg met de leden van het comité Werkgemeenschap verdeeld aan den behoeftigen. Deze avond dient in de eerste plaats voor inleiding van de ko mende collecte, doch tevens om de saam- hoorigheid te vergrooten en een gezelligen avond te bezorgen. Spr. dankte verschillen de heeren, n.L den heer C. Veelenturf, voor het gratis beschikbaar stellen van de zaal; den heer H. B. Groenheijden voor de muziek, den 'heer H. C. Brinkers voor de tractatie en den heer C. Dekker voor het draaien van eenige teekenfikns. Spr. wenschte alle aanwezigen hiermede een ge- noegelijken avond. Vervolgens werden eenige gratis com- sumptiebonnen uitgereikt en gaf de heer Dekker eenige films van Micky Mouse te zien, die zeer in denjsmaak vielen. De beer Groenheijden draaide tusschen de num mers een plaatje, zoodat er al spoedig een gezellige sfeer heerschte. Doordat van een filmtoestel eenige lampen waren gespron gen werd door dokter Palte aangeboden eenige films te draaien met het toestel, dat hem door de inwoners was geschonken bij zijn 25-jarig artsjubileum. Deze films, die zeer scherp van beeld waren, hadden ieders belangstelling. We zagen o.a. de jaarlijksche paardenmarkt, schoonrijden op de ijsbaan, jubileum dokter Palte, waar bij hem door het eere-comité het cadeau werd aangeboden enz. Na afloop hiervan dankte wethouder Van Well alle aanwezigen en hoopt, dat de 3de collecte van Winterhulp te Zoetermeer een succes zal worden. Geboren. Arie, z. van A. Kraal en E. M. Huurman. Overleden: P. Langeveld 79 j.. wedn. van A. Hoogeveen C. v. d. Sluis 85 j., wede. van J. C Vleggeert Maria v. Straalen 52 j., geh. met R. Visser C. van Felius 84 j., wedn. van N. Bos. Gevestigd: H. C. van Holst van Reeuwijk W. de Jong van Voorburg J. Havenaar van Gouda. Vertrokken: B. Rensink naar Berkel en Rodenrijs. wassenaar Gevestigd: J. Benschop uit Den Haag J. E. Braat uit Amsterdam C. H. Branse uit Voorschoten M. Bulens uit Den Haag S. van Daalen uit Leiden J. van Dinter uit Druten W. C. de Graaf uit Alphen aan den Rijn E. M. Hendriks uit Oirschot H. C. A. Joosten uit Boxtel P. M. van der Kamp uit Am sterdam J. H. Kuiper uit Arnhem J. J. van der Leede uit den Haag W. van Leeuwen uit den Haag W. van de Loen- horst uit den Haag A. va nder Nagel uit Valkenburg Z.H. D. Narozna uit den Haag G. J. E. van Nikkelen Kuyper uit Rotterdam H. van Nikkelen Kuyper uit Rotterdam M. A. M. van Tongeren uit Uden F. H. Veltmeijer uit Rotter dam. Vertrokken: M. Claushuis naar Bergen op Zoom B. B. Meijler naar Rotterdam H. E. de Jonge naar Gronin gen J. C. H. Kreukniet naar Schiebroek F. L. Louwman naar den Haag C. M. Prinzen naar Noordwijkerhout D. Hartog naar den Haag J. Schuurbiers naar den Haag P. C. van der Kleij naar den Haag A. W. Wilton naar Zeist E. Siebrecht-Dümmermann naar Voorburg M. A. Brusse-van Noort naar den Haag L. M. Schellen naar Voorschoten H. M. Rousseau naar Amsterdam J. Troost naar den Haag A. Schinkel naar den Haag J. M. Evers naar den Haag H. W. van Donkelaar naar den Haag M. Gussekloo naar Zeist M. Hamblin naar den Haag Wed. M. E. den Bandt geb. Verbroek naar den Haag M. van der Mark naar Vlaardinger-Ambacht G. Hiemstra naar Berkhout Th. H. M. Hassing naar den Haag. Geboren: Hermanus Johannes, zoon van G. J. Velner en J. C. Meijerink Os kar Gerard Herman, zoon van G. Meijerink en B. E. E. J. Bergter Pieternella Hele na Josepha, dochter van J. A. de Roos en P. M. van Overbeek Margaretha Afra- da Jacoba, dochter van H. G. Knijnenburg en G. E. van der Horst. Ondertrouwd: D. Hubers en L. Scheuffler F. A. Knijf en M. C. Gardien. Getrouwd: E. J. Brusse en M. A. van Noort W. A. S. Siebrecht en E. Dümmer- mann J. W. D. van Dun en W. M. van Deursen D. J. Lascaris en E. F. Nielsen. Over ie den: Johannes Lambertus Molema, echtgenoot van A. D. Bonke, 69 jaar Theodorus van der Kleij, echtge noot van P. C. de Bruin, 83 jaren Alida Kouwenhoven, 88 jaor, ongehuwd Jo hanna Cornelia Nieuwlaat, 43 jaar Jo hannes Marinus Kalff, 73 jaren, ongehuwd Maria Anna Elise Deckers, 45 jaar echt- genoote van H. H. van Soest Catharina Theodora Eymer, 61 jaren, echtgenoote van W. Slats Wilhelmus Gerardus Wijnholds 4 jaren Wilhelmina Helena Meeuwisse, 61 jaren weduwe van H. C J. Looijestijn Clasina Vooys, 80 jaren, ongehuwd. bodegraven Vereenïging van Kaashandelaren. In de jaarvergadering van de vereeniging van kaashandelaren, alhier, is als voorzitter af getreden de heer J. Beijen, die in 1906 me de oprichter is geweest van de vereeniging, en van af 1910 lid van het bestuur, de laatste 14 jaren als voorzitter. In zijn plaats werd de heer Joh. P. Veerman als voorzit ter gekozen, die den scheidenden voorzitter veel dank bracht voor het zeer vele dat hij gedaan heeft in het belang van den kaas handel, en hem namens de vereeniging een fauteuil aan bood. Ook het oudste lid in jaren, de heer Bn. Batelaan, sprak harte lijke woorden, evenals de heer A H. v. d. Most, te 's-Gravenhage, die namens de Nederlandsche Vereeniging van Kaashan delaren het woord heeft gevoerd en een bloemstuk aanbood. De heer Beijen, dde statuair moest aftre den, omdat hij geen zaken meer doet, dank te hartelijk voor de gesproken woorden, de bloemen en de fauteuil; hij bood allen leden een door hem, saamgesteld gedenk boek aan: de Kaashandel te Bodegraven: 18801940, en aooepteerde het met alge- meene sbemmen aangeboden eere-voorzit- terschap der vereeniging. Hij blijft inwo ner van Bodegraven. Geboren: Baan, z. van C. Batelaan en D. Kropf. Nicolaas, z. van C. van Dijk en A. van Klaveren. Overleden: D. van Doorn, 52 jaar. J. Verleun, 66 j. C. Verheul, 48 j. Gevestigd: M. A. J. C. Broer en echtg., van Alphen aan den Rijn. D. J. Blijleven, van Den Helder. J. Splinter ei echtgen., van Zwammerdam. E. Bos- schart geb. de Lang, van Amsterdam. B. W. A. van Dijk, van Den Helder. Vertrokken: J. G. Jongeneel, naar 's-Gravenhage. D. Hogendoorn, naar Utrecht. J. T. op 't Landt, naar Utrecht. hoogmade „Onderlinge Hulp". Woensdagavond hield bovengenoemde vereeniging een al- gemeene ledenvergadering, tevens jaarver gadering in café v. d. Eng. De opkomst was niet zoo buitengewoon groot toen de heer A. C. Colijn om ongeveer acht uur, doordat de voorzitter niet aanwezig was, de vergadering opende. Uit het financieel verslag van den penningm. bleek het vol gende: Kassaldo per 1 Jan. 1940 58.88 1/2, inkomsten 1940 ƒ412.10, totaal 470.98 1/2. Uitgaven ƒ379.80. Saldo per 1 Jan. 1941 91.181/2. Het saldo op de spaarbank was per 1 Jan. 1940 ƒ135.01 en op 1 Jan. 1941 100.02. Daar nog enkele donateursgelden van 1940 in 1941 zijn binnengekomen, geeft het afgeloopen jaar een klein voor- deelig saldo. De controlecommissie bracht bij monde van den heer C. H. v. d. Berg gunstig verslag uit. By de hierna volgende ingekomen stukken en mededeelingen werd medegedeeld, dat, gezien de finan- cieele resultaten in 1940, voor 1941 de con tributie en de uitkeeringen onveranderd zijn vastgesteld, waarmede allen accoord gaan. Bij de bestuursverkiezing werd het aftredende lid, Anr. v. d. Ploeg, bij accla matie herkozen Als leden van de conrole- commissie voor 1941 werden de heeren L. J. Borst en C. H. v. d. Berg herkozen. koudekerk Winterhulp. De burgemeester van Koudekerk aan den Rijn heeft van den Provincialen Directeur der Winterhulp be richt ontvangen dat aan hem voor de lee- niging van den nood der behoeftigen een bedrag van 600 is toegekend. Dit bedrag zal in dezen tijd vele ingezetenen die door allerlei oorzaken in nood zijn komen te verkeeren, eenige hulp verschaffen. Het aan deze gemeente beschikbaar gestelde bedrag is aanmerkelijk hooger dan in deze gemeente voor Winterhulp werd ingeza meld. Moge daarin de ingezetenen een groote aansporing vinden om naar hun ver mogen in de a.s. collecte, die op Maandag 3 Febr. 1941 zal gehouden worden, te ge ven. Laat elke ingezetene doen wat hij kan en zich achter de Winterhulp scharen. Hij dient daarmede een groot Nederlandscb belang en lenigt den nood van zijn mede dorpsgenooten. Overleden: Diederika Jongeneel, wed. van K. Vonik, 88 j. Pietertje Kel derman, 74 j. nieuwkoop Geboren: Johannes Petrus, z. van H. W. van Zoest en J. C. Bunnik Leentje, d. van C. Herrewijn en J. Kranenburg. Overleden: C. van Wijk 84 j., wede. van P. Kranenburg M. Zijerveld 79 j., wede. van J. Schutter. ter aar Bouwvakbond „St. Joseph". Ten hui ze van den heer Akerboom waren de le den van, genoemde organisatie uitgenoo- digd voor de vergadering, welke onder praesidium stond van den heer J. v. d. Laan. Na opening en verwelkoming, bi zonder van den nieuw benoemden geeste lijk adviseur, kapelaan Schoonderwoerd, kwamen bij de mededeelingen een tweetal ingekomen stukken aan de orde, waarvan er een in betrekking met de kinderbij- slagregeling met vreugde werd begroet. Nadat nog enkele besprekingen van in ternen aard waren gevoerd, nam de geest, adviseur het woord, wekte de leden op tot een groote devotie voor hun Patroon, St. Jozef, om zoover het de werkzaamheden toelaten, de noveen van dezen grooten hei lige mede te houden. Tooneelclub. Een twintigtal leden van de St. Josephsgezellen hebben met goedkeuring van hun vice-praeses, hun tooneelclub nieuw leven ingeblazen. Uit hun midden is een bestuur gekozen, waar van den heer C. Pieterse als voorz. zal op treden en de heer H. Otto als secr. Het ligt in de bedoeling om op 23 Februari een uitvoering te organiseeren. Het blijspel „Tip-Top en Co." wil men op juiste wijze trachten te vertolken.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 6