RECHTZAKEN DINSDAG 21 JANUARI 1941 DE LE'DSCHE COUPANT TWFPnp c' p*G. fl Qemeng.de vachten NOODLOTTIGE SPRONG In het water geraakt en verdronken Gistermiddag wilde een 29-jarige man bij den Buiksloterweg aan het IJ te Amster dam, nog juist een pont bereiken, die zich reeds in beweging had gezet. Van den wal trachtte hij op de pont te springen, doch de afstand was te groot. Hij kwam in het water terecht en schoof onder het ijs. Een boot van de havenpolitie is on middellijk te hulp gesneld, doch eerst na een half uur zoeken slaagde men er 'n, het lichaam op te halen. De geneeskundige dienst stelde aan den walkant alle pogin gen in het werk om de levensgeesten bij den man op te wekken, doch tevergeefs. SNEEUWPRET MET NOODLOTTIGEN AFLOOP Het dikke pak sneeuw, dat de laatste dagen ons land bedekt, bracht een troepje opgeschoten jongens te Enspijk (Gld.) er toe zich met het gooien van sneeuwballen te vermaken. Toen een bal de voordeur der woning van een der inwoners van dat plaatsje raakte, wond "deze zich daarover zoo op, dat hij naar buiten snelde, waar op een vechtpartij in de sneeuw ontstond. Hierin mengde zich ook de 30-jarige zoon van den verontwaardigden Enspijker en de ruzie liep ten slotte zoo hoog, dat de 19-jarige v. d. W. een mes greep, waarmede de zoon eenige steken in den buik kreeg, terwijl zijn kleeren deerlijk werden ge havend. Dit was het einde van de pret. Er werd medische hulp uit Beesd gevraagd en het slachtoffer werd naar het zieken huis te Utrecht overgebracht. De politie heeft de zaak in onderzoek. BRAND IN EEN BROUWERIJ TE DONGEN Plaatselijke autoriteiten verschenen in jacquet en hoogen hoed Zaterdagavond brak door tot nu toe on bekende oorzaak brand uit in een der ge bouwen van de N.V. bierbrouwerij De Kroon, Hoogeham te Dongen. De directeur, de heer H. van Tuyn, trachtte, toen hij den brand ontdekte, met een schuimblusch- apparaat het vuur te bedwingen, hetgeen hem evenwel niet gelukte. De motorspuit der gemeentelijke brandweer was spoedig ter plaatse, maar door den grooten sneeuw val duurde het enkele oogenblikken al vorens er water gegeven kon worden. Het vuur vond gretig voedsel in de groote hoe veelheden kisten, kratten en ander pak- materiaal, alsmede in het met riet onder- schoten dak. Dank zij de gunstige wind richting en het feit, dat de voorbouw der brouwerij door een brandmuur van het achtergedeelte is gescheiden; kon de brand- na hardnekkigen strijd het vuur tot het pakhuis beperken. De brandweerlieden hadden een zware taak, daar de slangen in korten tijd geheel met ijs bedekt waren en door het instorten van een gevel er groot gevaar bestond voor verdere in stortingen. Er deed zich nog een ongeval voor, dat vermoedelijk niet zeer ernstige gevolgen zal hebben. De brouwersknecht J. S. wilde de paarden lossnijden en kreeg van een der angstig geworden beesten een trap. Als merkwaardigheid bij dezen brand kan nog vermeld worden, dat de verschillende plaatselijke autoriteiten verschenen, ge kleed in jacquet en getooid met hoogen hoed. Korten tijd tevoren had n.l. ten ge meentehuize de plechtige installatie plaats gehad van den nieuwen burgemeester dr. J. Sweens; het gezellig samenzijn eindigde, toen de mededeeling werd ontvangen, dat er brand was uitgebroken. De schade wordt door verzekering ge dekt. VERDACHT VAN BRANDSTICHTING De vorige week brak in de Bleeker- straat te Groningen brand uit. De bewoner, de 28-jarige P. B., is gearresteerd en ter beschikking van den officier van Justitie gesteld, verdacht van brandstichting. NIEUWE ARRESTATIES TE UTRECHT In verband met den diefstal in de Croese- laan te Utrecht, waar twee betonwerkers uit de brandkast van een kantoor van een groenten- en fruithandelaar een bedrag van drieduizend gulden hadden gestolen, zijn twee vrouwen uit de Rivierenwijk, in wier woningen de dieven het geld wilden verbergen, aangehouden. Zij zijn, verdacht van heling, voor den commissaris van politie geleid. Het bleek, dat zij geld had den aangenomen, wetende, dat het van diefstal afkomstig was. Na verhoor heb ben de vrouwen bekend. Zij zijn in het huis van bewaring opgesloten. RIJWIELDIEFSTALLEN TE GRONINGEN De recherche te Groningen heeft bij eenige rijwielhandelaren ruim honderd rijwielen in beslag genomen. Een aantal daarvan blijkt van diefstal afkomstig te zijn. Een ander deel zal waarschijnlijk niet gestolen zijn, maar de fietsen werden uit elkaar genomen, gedeeltelijk afgebrand en nieuw gemoffeld of nieuw gelakt, en van al die onderdeelen werden weer nieuwe fietsen opgebouwd. Nummers wer den onleesbaar gemaakt door er andere cijfers doorheen te slaan. Inmiddels is aan gehouden de 43-jarige R. K. te Groningen, verdacht van deze rijwieldiefstallen en de 20-jarige rijwielhandelaar H. B. te Gro ningen, verdacht van heling. Zij zijn bei den reeds eerder wegens rijwieldiefstallen veroordeeld en daarpm in hechtenis ge steld. JEUGDIGE DIEVENBENDE ONTDEKT De gemeentepolitie te Geldermalsen heeft twee personen op heeterdaad betrapt, toen zij bij den winkelier V., twee paar schaatsen en een paar kleinigheden ont vreemdden. In samenwerking met de rijks- veldwacht werden nog vier paar schaatsen welke van rijwielen waren ontvreemd, op gespoord. Het kwam aan het licht, dat zich een complot van vijf jongelui had gevormd die er werk van maakten bij winkeliers hun slag te slaan. Dit complot maakte reeds langen tijd Geldermalsen en om geving onveilig. Het vijftal heeft bekend. Nadat procesverbaal was opgemaakt zijn de jongelieden op vrije voeten gesteld. t MAN GEARRESTEERD. De politie te Ede heeft Zondagavond al daar zekeren S. Gearresteerd wegens ver moedelijke poging tot doodslag of zware mishandeling. De man was eerst Woensdag j.l. uit de gevangenis ontslagen waar hij zyn 18de veroordeeling had uitgezeten. Bij zyn te rugkeer in Ede was zijn vrouw naar Am sterdam vertrokken. Tijdens zyn afwezig heid had de vrouw een comojiensaal in huis gehad. Zondag bezocht de man dezen com- menscfcil aan het Nijverheidsplein waar hij thans zijn intrek heeft. Buiten kwam het tot een woordenwisseling waarbij hand tastelijkheden niet uitbleven. S. gaf den commensaal e enklap tegen het hoofd en sloeg daarna met een bijl naar hem. De slag kwam terecht in de deurpost en de commensaal een klap tegen het hoofd en len. S. werd op het station gearresteerd en gaat thans zijn negentiende veroordeeling tegemoet. FRAUDULEUZE HANDEL IN VET Rechercheurs van het hoofdbureau van politie te Amsterdam hebben Zaterdag een man gearresteerd, die tegen woekerprijzen vet wilde verhandelen. Zij zagen den man, die een koffer bij zich had, druk in gesprek op de Heerengracht met iemand anders Het was kennelijk een zakengesprek en de rechercheurs besloten een kijkje in den koffer te nemen. Tot hun verbazing be vatte deze niet minder dan 20 pond vet, gedeeltelijk in zakjes verpakt, gedeeltelijk nog rauw. Het gesprek dat gevoerd was, bleek onderhandelingen te zijn tot ver koop van dit vet voor 3.— per pond. De kooper had reeds een klant, die bereid was 3.25 voor een pond vet te betalen. Een nader ingesteld onderzoek bracht aan het licht, dat het vet reeds door ver schillende handen was gegaan. O.a. waren een melkboer en een koopman in deze zaak betrokken. De prijs was opgeloopen van 80 cent tot 3.25 per pond. PARTIJ TEXTIELGOEDEREN GESTOLEN In den avond van 11 Januari hebben die ven een grooten slag geslagen in een op slagplaats in de Nieuwe Uilenburgerstraat te Amsterdam. Voor ruim 5000.werd daar aan texielgoederen gestolen. De directeur van de firma aan wie de goederen toebehooren, werd dien avond omstreeks half twaalf opgebeld door een nachtwaker, die hem mededeelde, dat hy de deur van de opslagplaats open had aan getroffen. Zij bleek geforceerd te zyn met een beitel. Onmiddellijk werd een onder zoek ingesteld, waaruit bleek, dat vijf kis ten inhoudende 1345 dozijn dameskousen, een baal lingeriekatoen en 13 doozen in- houdenden in totaal 119 wollen dekens, vermist werden. SCHIETENDE INBREKER ONTSNAPT In den nacht van Zaterdag op Zondag is ingebroken in de boerderij van den heer K te Lambertschaag onder Medemblik. De inbreker wist zich toegang te verschaffen tot de slaapkamer van den heer K. en uit diens broekzak een portemonnaie, waarin de sleutel van de brandkast zat, weg te nemen. Vervolgens begaf hij zich naar een andere kamer, waar de brandkast stond. Hier sliepen evenwel de dochter en schoon zoon van den heer K., die bij den heer K. logeerden. De inbreker had hier blijkbaar niet op gerekend. Toen de schoonzoon van den heer K. alarm maakte, trok de in breker een revolver en schoot. De schoon zoon werd ernstig aan het hoofd gewond en moest in een ziekenhuis in Hoorn op genomen worden. De inbreker wist in den sneeuwstorm te' ontkomen. De sleutel van de brandkast heeft hy medegenomen. VIJF GESLACHTEN EN GOEDE GEZONDHEID In het kleine plaatsje Bergentheim by Hardenberg (Ov.) is de wed. J. Kosters Grissen door de geboorte van Trijntje Buus- koeken betovergrootmoeder geworden. De moeder van Trijntje is 23 jaren oud, de grootmoeder 42 jaar, de overgroot moeder 70 jaar en de betovergrootmoeder 92 jaar. Allen wonen in Bergentheim en genieten een goede gezondheid. Kantongerecht te Lelden Een fiets, die in donker stond. De kantoorbediende H. Th. T. B. te Leiden was thuis rustig by de kachel gaan zitten en had zijn fiets gemakshalve maar buiten laten staan. Dat is overdag niet erg, maar des avonds in het donker onverantwoordelijk en gevaarlijk. De ge volgen waren dan ook niet uitgebleven, want een passeerende dame was tegen het vehikel opgeloopen en had een diepe vleeschwond opgeloopen, terwijl haar kou sen beschadigd waren. Daarbij kwam nog, dat verdachte zeer onbeschoft was opgetreden toen hy naar buiten kwam. De ambtenaar was van meening, dat hier flink moet worden opgetreden en eischte eeh geldboete van 6 subs. 6 dagen. Het vonnis werd 3 subs. 2 dagen. Een onfortuinlijke fietsreis. De koopman J. H. uit L e i d e n was aan gehouden, omdat zijn rijwielverlichting niet aan de eischen voldeed. Gevolg een bonnetje. Dergelijke bonnetjes worden echter tegnwoordig geschreven via de „si amkaart". Ook dit document ontbrak. Gevolg een tweede bonnetje Maar H bad nog een zak op zijn fiets. „Wat daar inzat", werd geïnformeerd. Er bleken 70 K.G. aardappelen in te „zitten". Daai was natuurlijk een vergun ning voor noodig. Was er niet. Gevolg: bonnetje nummer drie. liet liep iiog al los, want eisch en uit spraak werden in totaal 5 subs. 3 da- ge.i. Een vriendelijke onvriende lijkheid. Toen H. W. te Leiden in het don ker tegen iemand opbotste, bleek die iemand een agent te zijn. „Ha, een klabak", had H. „vriendelijk" gezegd. De agent voelde zich beleedigd en dat kost H. drie guldentjes. 5 K.G. appelen. De groentenhandelaar v. d. B. had 5 K.G. appelen vervoerd zonder v-ergunning. Dat mag niet en kost daarom 1 subs. 1 dag. Haagsche Politierechter Terwijl het varken behandeld werd. De veldwachters van Roelofarend s- v e e n hebben op 18 December een goeden neus gehad. Op dien datum gingen ze ge drieën eensfkijken in de woning van den groentenkoopman G. P. K. Bij hun bin nenkomst of het een blijde incomste geweest is betwijfelen wij zagen zij twee personen bezig met een varken, welk dood beest met kokend water werd bego ten, waarna de harigheid er af geschrapt werd. Men behoefde niet verder te gaan met scheren, want het doode beest werd in beslag genomen. Men was eens verder gaan neuzen en had alsnog een tweede le- venlooze big gevonden, keurig toegedekt met een vloerkleed. En clandestiene slachting noemt men dit tegenwoordig. Veertig gulden boete eischte de Officier tegen K., terwijl tegen de hulp, A. J. S., vijftien gulden boete geëischt werd. K. vond deze veertig guldentjes wel wat veel, temeer daar hij zooveel geld niet be zit en nog temeer aangezien hij de twee varkens met geleend geld gekocht had. Beide „slagers" werden door den Politie rechter veroordeeld tot 15 subs. 15 dagen, maar de varkens of de eventueele op brengst werden verbeurd verklaard. Een leuk handeltje. Het was een oud beestje van een zaak, want volgens de dagvaarding was het ge val reeds 9 April van het vorig jaar be gonnen. Toen hadden S. M., koopman uit de buurt van Amsterdam en M. V. uit H a- zerswoude op de Leidsche veemarkt „handjeklap" gedaan, opdat er een koe van eigenaar zou verwisselen. Inderdaad had het koebeest een anderen baas gekre gen door deze handjesklapperij. Het was een melkkoe, maar blijkbaar vocp zyn nieuwe baas geen melkkoetje, zoodat er nadien eenige strubbelingen ontstaan wa ren. Van het een kwam het ander, waar bij het andere hierin bestond, dat M. zijn herdersstaf alias koeienknuppel, misschien Zondagsche wandelstok, op het hoofd van N. deponeerde, welke deponeeren met eenige atmosfeeren druk gepaard ging, waardoor het voor N. een pijnlijke ge schiedenis werd, gezien de struisvogelei achtige vërhevenheid op N.'s schedeldak. Volgens de aanwezige "documenten had N. ook het zijne bijgedragen tot het wel slagen van deze knuppelrhapsodie op zijn hoofd, door tartende woorden en wat dies meer zij, te bezigen. Daarmede rekening houdende werden eisch en uitspraak ƒ5 subs. 5 dagen. Minder prettig Sinterklaas- caudeautje. Op 5 December had A. C. S. uit Lei den, den heer W. te Leiden, het minder nette woord „schurk" naar diens hoofd ge slingerd en zulks nog wel luidkeels. Deze dingen noemt men beleediging en nadat de Officier een geldboete van 25 subs. 25 dagen geëischt had, werd het von nis dienovereenkomstig. OP DE FIETS VAN EEN POLITIE AGENT NAAR HUIS Een „diefstal" zonder veroordeeling Gistermiddag heeft voor den politie rechter te Utrecht terechtgestaan de 24- jarige G. P. B. uit Maarssen, die een fiets van een politie-agent, welke tegen het Utrechtsche hoofdbureau van politie stond, had weggenomen. Hoewel de jongeman heeft bekend, is hy toch vrijgesproken. De politierechter nam aan, dat niet de bedoe ling aanwezig was de fiets te behouden, de jongeman nam de fiets weg omdat de politie de zyne niet wilde vrijgeven. De jongeman was voor enkele uren te Utrecht, zijn fiets had hij op slot tegen*den gevel gezet van het huis, waarin hij zich bevond. Maar het was reeds duister, en dan mogen volgens voorschrift van den bui'gemeester geen fietsen meer buiten staan. Toen de" jongeman aanstalten maak te om naar huis te gaan, was zijn rijwiel verdwenen.Op het politiebureau vernam hij, dat zijn eigendom daar was, maar teruggave werd hem geweigerd, want in gevolge een verordening is de politie ver plicht fietsen als deze vier en twintig uur vast te houden. Toen de eigenaar bleef aanhouden, omdat hij nu eenmaal naar huis moest, is hem vrij barsch de deur ge wezen. Euiten heeft hij daarop een fiets van een politie-agent zien staan, die niet op slot stond, hij nam dat rijwiel en reed er op weg, maar nog geen half uur later wefd hij reeds gegrepen. Er viel niet te ontken nen. Doch hij gaf van den beginne te ken nen niet het voornemen te hebben gehad de fiets te behouden. Hij wilde slechts naar huis, omdat zijn ocders ongerust zou den worden en den volgenden dag zou hij de fiets ongetwijfeld hebben teruggebracht. De officier van justitie, mr. Twiss Quarles van Ufford, eischte 50 boete, subs, twintig dagen hechtenis. De raadsman van verd., mr. van Maars- seveen, was daarentegen van oordeel, dat hier geen sprake van diefstal is. Deze jon geman was op een splinternieuwe fiets, die meer dan honderd gulden gekost heeft, naar Utrecht gekomen, iemand met zoo'n fiets in eigendom is niet een man, dit dief stallen begaat. Verd. komt trouwens uit een goed milieu. Hij heeft bekend. Zeker. Maar hij heeft de bedoeling gehad het rij wiel terug te brengen. De politierechter meende met het plei dooi te moeten meegaan. Hij zag evenmin een vooropgezete bedoeling het rijwiel te behouden en sprak den jongeman vry van het hem ten laste gelegde. FEUILLETON Schaduwen aan het aetCedeti Naar het Engelsch. 9) Nadat ze klaar was, schreef ze Tom, ver telde hem, dat ze bij Dora ging logeeren en vroeg hem dringend zoo gauw mogelijk naar Londen terug te komen, omdat er een belangrijke kwestie was in verband met mrs. Markhams verloofde, waarin zij zyn advies zeer noodig had. Ik heb een ontdekking gedaan, die me angstig maakt en ik weet niet wat ik moet doen. Ik moet jouw hulp en raad er bij hebben, want ik wil liever niet in moeilijk heden komen door allerlei blunders. Als je me wilt helpen bij een zeer belangrijke zaak, kom dan gauw terug. Toen aanvaardde zij den terugtocht naar South Kensington en den heelen weg door nam haar besluit om De Montalt te vertel len wat haar plannen waren, vaster vorm aan. Hij moest uit Dora's buurt blijven tot Tom terug was, of zij zou haar vriendin op de hoogte brengen van haar vermoedens omtrent De Montalts identiteit. Het toeval bezorgde haar een uitsteken de gelegenheid. Toen zij het eene einde van Edgecumbe Square inkwam, zag zij den Franschman van het andere eind na deren. Zij verhaastte haar voetstappen, liep Dora's huis voorbij en hield hem staande. Ik zou u graag een oogenblik spreken, zei ze kort. Ik ben geheel tot uw dienst, antwoord de hij, zyn hoed afnemend en buigend. Zullen we omkeeren en een stukje wan delen of heeft u een ander plan? Het zal me altijd een genoegen zijn, mij als een vriend van u te mogen beschouwen, miss Merrion. Ik heb uw vriendschap niet gezocht, dank u, verklaarde het meisje koel, en zal die ook niet accepteeren. Wat ik wensch te zeggen is, dat ik er niet aan denk op uw laaghartig voorstel van vanmorgen om mij om te koopen in te gaan. Ik liet u alleen uitspreken, zonder u in de rede te vallen, om te weten hoe ver u zou gaan. En ver der waarschuw ik u dat, als u het weer waagt een voet in mrs. Markhams huis te zet.ten, ik u zal ontmaskeren. Zijn gezicht stond op storm en in een zware frons raakten zijn dichte zwarte wenkbrauwen elkaar. Maar zijn stem bleef hoffelijk, toen hy antwoordde: Méént u dat absoluut? Kan geen en kele overweging u er toe brengen, tenmin ste te wachten tot ik gelegenheid heb be wijzen uit Frankrijk te krygen? Als u ze hebt, voegde Dessie hem schamper toe, kom er dan mee voor den dag. Dat moet u vooral niet nalaten! Maar uitstel geef ik tot zoolang niet Thans kwam er een fellere toon in zyn stem. Van dit besluit zult u bittere spijt hebben, miss Merrion. U hebt geheel on verdiend een smet op my geworpen en als ik uw voorwaarden aanneem, doe ik dat alleen om de vrouw, die met my gaat trouwen en die ik met heel myn hart lief neb, de pyn en het verdriet te besparen, die zoo'n kwaadaardige beschuldiging van de' zijde van haar dierbaarste vriendin nog wel haar zou veroorzaken. Ik wilde dat u evenveel consideratie had als ik, maar ik zie wel in, dat het doelloos is te trachten u tot andere gedachten te bren gen. Morgen zal ik u de bewijzen geven, die u vraagt, samen met eenige andere, die u niet vraagt; deze laatste woorden na een veelbeteekenende pauze en met een onbeschrijfelijk-sluwen en dreigenden glim. lach. Ontmoet mij morgenochtend om elf uur op den hoek van Cromwell Road. Zonder antwoord af te wachten, nam hij zijn hoed af en wandelde met groote stap pen weg. Dessie keek hem verbluft na. Ze had geen oogenblik gedacht, dat de eerste aanval zulk een onmiddellijk effect zou hebben en haar inituitie waarschuwde haar, dat haar overwinning op een tegenstander als De Montalt te gemakkelijk verkregen was. Zijn direct en zonder verzet aannemen van haar voorwaarden kon heel best een ca mouflage beteekenen van een gevaarlijken tegenzet. Zijn dreigende toespeling op be wijzen, die zij niet had gevraagd, wees ook in deze richting. Neen besloot ze, ze deed verstandig eerst af te wachten, wat hij nu verder zou doen, in ieder geval tot na het onderhoud van morgenochtend, voor zij haar plan uit voerde om Dora in te lichten. En ook was ze benieuwd of De Montalt zich inderdaad aan zijn gegeven woord zou houden en mrs. Markhams huis zou vermijden, tot hy zijn „bewijzen" kon produceeren. Hoe meer ze er over nadacht, hoe meer ze eraan begon te twijfelen. Maar het zou spoedig genoeg blijken en als hij kwam, zou dat een be vestiging zijn van haar vrees, dat hij iets in zijn schild voerde. Geduld hebben en op haar hoede zijn, dat was de beste politiek voor de eerst volgende uren. HOOFDSTUK VII. „Ik wil ook weten wie n bent"! Dessie's vermoeden werd bewaarheid: De Montalt had als was er niets gebeurd dien ochtend, weer als gast aan het middag maal aangezeten en zijn vleiende hoffelijk heid tegen Dora en zijn opgewekte conver satie wezen er niet op, dat hij zich ook maar in het minst beangst of onzeker voelde. Hij was er blijkbaar volkomen van over tuigd, dat het jongemeisje haar dreigement niet had uitgevoerd en vooralsnog ook niet uitvoeren zou en hij had het zelfs niet noo dig gevonden tegenover haar zijn aanwe zigheid te verklaren na zijn zoogenaamd accepteeren van haar voorwaarden, iets, waartoe hij, als hij gewild had, gemakke lijk gelegenheid had kunnen vinden. Hij had er zich toe bepaald haar koel-beleefd te bejegenen en zich, ook tijdens het diner vrijwel geheel aan zijn verloofde gewijd. Dessie van haar kant vond het heel best zoo. Aan De Montalts rustige en haast triom fantelijke zelfverzekerdheid mocht dan niets mankeeren, zij voelde zich steeds min der op haar gemak: de schaduw van het onbekende gevaar, dat haar van dezen doortrapten en voor niet terugdeinzenden schurk scheen te dreigen, had zich als een namelooze beklemming over haar wezen geied. Haar uiterlijk droeg nu ook de sporen van de zenuwspanning, die de gebeurtenis sen van het laatste etmaal bij haar hadden teweeggebracht en toen 's avonds vóór het naar bed gaan, de beide vriendinnen nog een poosje samen voor het haardvuur za ten te praten, kon mrs. Markham na een peinzenden blik op Dessie's gezich, niet nalaten op bezorgden toon te zeggen: Ik ben bang, dat je je overwerkt Dessie. Je bent gewoonweg jezelf niet, je ziet er gedrukt en betrokken uit en je heele manier van doen heeft iets onrustigs en ge jaagds. Ik geloof heusch dat je door je ziekte veel zwakker bent geworden dan js zelf denkt, Dessie dwong zich zelf tot een glimlach. Hoe kom je ef bij? weerde zij af. Na tuurlijk hebben die hooge koortsen me wel aangegrepen, maar ik ben heelemaal beter. Tom beweert wel, bij hoog en laag, dat ik nog niet zoo fit ben als vroeger, maar hij is ook zoo belachelijk angstig. Dat zijn trouwens alle mannen. Maar ik vrees toch, dat hij in dit ge val gelijk heeft. En ik verzeker je, dat ik niet wil hebben, dat je hier zooveel werkt; ik sta het eenvoudig niet toe. En terwijl ze vriendelijk glimlachtte, hief ze kwasi-streng een wijsvinger naar het meis je op. Toen kwam een andere gedachte in haar op; zij nam Dessie's rechterhand en gaf die een hartelijk drukje. Ik heb ook zoo'n idee, dat er iets anders is, niet? Toe vertel me de waarheid, zijn het misschien geldzorgen? Weineen. Nog geen drie weken gele den heb ik een feuilleton verkocht. Ik heb op het oogenblik een aardig saldo op de bank, om niet te spreken van het geld, dat ik te goed heb van werk dat nog geplaatst moet worden. Wat is het dan? Er is toch niets tus- schen Tom en jou? Hy is zoo plotseling weggegaan. Ik ben zoo gelukkig, dat ik het niet kan verdragen, jou zoo somber en gedeprimeerd te zien. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 6