Weerbericht KERKNIEUWS STADS X NIEUWS Nieuwjaarsrede van den voorzitter der K. v. K. voor Rijnland DINSDAG 21 JANUARI 1941 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 1 I ZONS OP- EN ONDERGANG Zon onder 18.06 uur Zon op 9.36 uur. MAANSTANDEN. 21 Januari 3.14 op, 13.20 onder. 22 Januari 4.27 op, 13.58 onder. 23 Januari 5.37 op, 14.42 onder. 24 Januari 6.41 op, 15.34 uur. 24 Januari 6.41 op, 15.34 onder 25 Januari 7.35 op, 16.23 onder 26 Januari 8.22 op, 17.38 onder 27 Januari 9.01 op, 18.45 onder (Nieuwe maan). jpiioiioiicaiicaiioiioiJOiicDiici Verduisteringstijden i U Er is bepaald, dat er verduisterd moet worden tusschen zonsonder- Q 0 lang en zonsopkomst n 0 U Deze tijden zijn voor hedenavond - pT en morgenochtend: 0 y ZONSONDERGANG Q 18.06 uur y ZONSOPKOMST 0 9.36 uur 0 Tusschen deze beide tijden dient n Q er dus verduisterd te worden. ^MOirOIIOIIOIIOIIOIICDIIOIIcP VEEBOEKJE. Naar het Rijksbureau voor de Voedsel voorziening in Oorlogstijd mededeelt, is tot invoering van een zoogenaamd vee boekje overgegaan. Dit boekje, dat aan iederen bij een landbouw-crisis-organisatie georganiseerde is uitgereikt en dat be stemd is om te allen tijde den stand van zijn veestapel te doen blijken, heeft be trekking op rundvee, varkens, paarden en schapen. De rubrieken rundvee, varkens en paar den zijn gelijkluidend aan de overeenkom stige rubrieken op de vier wek elijksche re- gistratiekaart. De desbetreffende bepalingen houden de volgende regeling in. Iedere georganiseer de is verplicht, telkenmale direct na de invulling van de registratiekaart, in het veeboekje' de aantallen door hem in voor raad gehouden runderen, varkens, paar den en schapen naar waarheid in te vul len. Uit den aard der zaak zullen, indien de invullingen juist geschieden, de re gistratiekaart en het boekje achter de overeenkomstige rubrieken gelijke cijfers vertoonen. Behalve tot deze vierwekelijk- sche invulling, is de georganiseerde boven dien verplicht, van iedere wijziging, welke zich in zijn veestapél door koop en ver koop, door geboorte of door het sterven van vee voordoet, aanteekening te houdep. Deze wijzigingen moeten op den dag zelf, waarop zij plaatsvinden aangeteekend wor den. Het veeboekje, dat eigendom blijft van het Rijksbureau voor de Voedselvoor ziening in oorlogstijd, ook nadat het aan den georganiseerde is uitgereikt, moet door dezen zorgvuldig op zijn bedrijf wor den bewaard en bij controle ter inzage worden verstrekt. De georganiseerden zijn verplicht, de veeboekjes, welke dienen ter vervanging van volgeschreven boekjes bij den plaatse lijken bureauhouder af te halen. Van dat tijdstip af dienen alle aanteekeningen in het nieuwe boekje te worden voortgezet, zoodat dus geen gebruik meer zal mogen worden gemaakt van nog niet beschreven kolommen van het oude boeltje. Bovendien is bepaald, dat het oude boekje naast het nieuwe moet worden be waard en op eerste aanvrage van de be voegde ambtenaren moet worden overge legd. Ten slotte wordt de aandacht van de belanghebbenden er op gevestigd, dat niet- naleving van deze bepalingen strafbaar is gesteld, terwijl dan bovendien kan wor den overgegaan tot inbeslagneming van den veestapel van den georganiseerde, die in overtreding is. GEEN AANSLAGEN PERSONEELE BELASTING 1941. Voor opgelegde motorrijtuigen en pleziervaartuigen. In aansluiting op vroegere berichten, - deelt de K.N.A.C. mede, dat de aansla gen voor de personeele belasting 1941 ten aanzien van opgelegde motorrijtuigen en pleziervaartuigen voorloopig zullen wor den aangehouden, d.w.z. voorloopig niet op het aanslagbiljet zullen verschijnen. Houders, die vóór 20 Januari aan den inspecteur der directe belastingen hebben gevraagd om verzegeling, resp. demontage van het voertuig (resp. vaartuig) behoe ven dus niet, zooals de wet eigenlijk voor schrijft, eerst den aanslag te voldoen om later weer restitutie te verkrijgen, doch behoeven van den aanvang af geen belas ting te voldoen. Zulks geldt uiteraard al leen, indien men gedurende het geheele jaar 1941 niet met het voertuig op den openbaren weg rijdt of het vaartuig in dien tijd weer gebruikt. Onder alle omstandigheden dient men echter van aanwezige motorrijtuigen of pleziervaartuigen op het aangiftebiljet kennis te geven onder vermelding der waarde. DE VOORRADEN KAAS BOVEN 500 K.G. THANS VRIJ. In verband met de op 23 Augustus j.l. getroffen regeling was aan houders van voorraden kaas, grooter dan 500 kg., de verplichting opgelegd, deze niet te ver handelen of af te leveren dan met toestem ming van de Nederlandsche Zuivelcen- trale, afd. Zuivel te 's-Gravenhage. Inmiddels heeft genoemde centrale een gedeelte van 80 pet. met een minimum van 2500 kg. voor het verhandelen en af leveren vrijgegeven. Dit gedeelte is met ingang van gisteren tot 100 pet. verhoogd, zoodat dus van dien datum af de geheele voorraad van 28 Augustus j.l. is vrijgege ven. Uiteraard mag de aflevering, uitslui tend geschieden tegen toewijzingen op grond van de bepalingen van de Kaasdis- tributiebeschikking 1940 I. DE RADIOLUISTERVERGUNNINGEN. Het A.N.P. meldt: De aangifteformulieren voor radioluster- vergunningen, die ^hans bij honderddui zenden bij de P.T.T. binnenstroomen, wor den, naar volgorde van den datum van ontvangst, zoo snel mogelijk behandeld. De P.T.T.' werkt met man en macht om de luistervergunningen de deur uit te zen den. Niemand make zich dus ongerust: de radiovergunningen komen. Wie zijn aangifteformulier nog verzen den moet, vuile het aan beide zijden vol ledig in en vergete de onderteekening niet. Op deze wijze helpt men de P.T.T., alles snel te behandelen. Niemand wachte met de betaling van de radiobijdrage, tot hij zijn vergunning heeft ontvangen. Men gireere thans reeds het verschuldigde bedrag op de postrekening 400200 of koope de radiozegels voor Ja nuari en eventueel ook reeds voor Fe bruari. Men kan dan rustig de komst der luistervergunning afwachten. OUD-STRIJDERS VAN DE GREBBE BIJEEN Omstreeks 250 oud-strijders van het 8e regiment infanterie, waren j.l. Zaterdag uit alle oorden des lands te Arnhem gekomen ter bijwoning van een vergadering der Ver- eeniging van oud-strijders 8 R. I. Het doel dezer vergadering was het aanvragen der goedkeuring van de onlangs opgerichte ver- eeniging. In zijn openingswoord sprak de voorzit ter, res.-majoor mr. dr. Smeets uit Nijme gen, zijn blijdschap uit over de groote op komst. Spr. herinnerde aan den negenden Januari, den oprichtingsdatum van het regi ment, welke elk jaar tot een bijzondere sa menkomst aanleiding gaf. De omstandighe den waaronder men thans bijeenkomt, zijn echter wel van ongeleenden aard. De ge beurtenissen van 1940 hebben een sterke ka meraadschap doen ontstaan. Voor het ko mende jaar zag spr. als taak de versterking van deze kameraadschap, het verleenen van steun aan de nabestaanden van de gesneu velden en voorts het verstrekken van bij stand aan de oorlogsinvaliden. Spr. besloot met een opwekking om te zien op hetgeen allen vereent en zoo de lendenen, omgord en de lampen brandende te houden. Hierop werd een minuut stilte in acht ge nomen ter herdenking 'van de kameraden die in den strijd gevallen zijn. Nadat de statuten der vereeniging waren gelezen en goedgekeurd, werd medegedeeld dat het in het voornemen ligt om jaarlijks, voor het eerst Maandag 2 Juni a.s. bijeen te komen, op den Grebbeberg. Tijdens de samenkomst van 2 Juni a..s zal de onthulling plaats hebben van een monument ter nage dachtenis van hen die hier hun leven voor het vaderland lieten. Dit monument, ver vaardigd door manschappen van 8 R. I., zal een plaats krijgen in de nabijheid van den voormaligen commandopost bij Rhenen. Besloten werd voorts aan alle oorlogs verminkten van het regiment in de hos pitalen zijn nog 50 ernstig gewonden van 8 R. I. in verpleging een blijk van mede leven1 te zenden.' Voorts werd overgegaan tot de benoe ming van een commissie, welke tot taak heeft steun te verleenen aan de nabestaan den der gesneuvelden. Als voorzitter dezer commissie treedt op res. kapitein Ad. Wier- singa te Arnhem. De aanwezigen, onder wie zich verschei dene oorlogs-invaliden bevonden, werden hierna toegesproken door den voormaligen commandant van 8 R. I., luit.-kolonel W. Hennink uit 's Gravenhage. Spr. uitte zijn blijdschap over het feit, dat zij, die geza menlijk op den Grebbe gestreden hebben, nu met elkaar willen trachten de helpende hand te bieden aan de' kameraden die zulks noodig hebben. Spr. richtte zich in het bij zonder tot den voorzitter en tot den secre taris, res. kapitein A. Zwarts, die zich voor deze vereenigingveel moeite heeft ge troost. Overeenkomstig het gebruik dat voortaan op elke vergadering dezer vereeniging zal worden gevolgd, werd de samenkomst beslo ten met een oogenblik van stille nagedach tenis aan hen die vielen. DE MAASTUNNEL. Gisterochtend zijn de laatste beletselen tusschen de tunnelstukken V en VI door broken. De Maasoever te Rotterdam is thans zoover gereed, dat directie en aan nemer op den linkeroever door de instijg- schachten op het zuidelijkste tunnelstuk naar binnen gaande, de tunnel naar ""en rechteroever konden doorschrijden. Van vandaag af zullen dus voor dienst gebruik rechter en linker Maasoever on der water verbonden zijn. De verbinding tusschen het kopschot van tunnelstuk ÏZ met het ventilatiegebouw op den linker Maasoever moet dus alleen nog doorbro ken, voordat men van de eene tunnelgang naar de andere kan loopen. P. WILHELMUS MEIJER, O. Carm. t Hier te lande is bericht ontvangen, dat in het Carmelietenklooster te Rio de Janeiro (Brazilië) de zeereerw. pater Wilhelmus Meijer op 6 December 1940 is overleden. Hij werd geboren te Vlaardingen 3 Juni 1872. Met verschillende andere missiona rissen vertrok hij in November 1904 naar Brazilië Gedurende bijna al den tijd, dat hij daar vertoefde, bekleedde hij in de Braziliaansche Garmelprovincie een be stuursfunctie als definitor en procurator, of in de verschillende klooster als prior. ST. ADELBERTSVEREENIGING Bijeenkomst der diocesane afdeeling bisdom Haarlem Zaterdag is te Haarlem in hotel Brink man een landdag gehouden van de dio cesane afdeeling bisdom Haarlem van de St. Adelbertvereeniging. Door de tijdsom standigheden was het dit jaar niet moge lijk, een gecombineerde vergadering van de vijf diocesane afdeelingen te houden. Door vacatures in het huidige bestuur werd een nieuw gekozen en tot zeven uit gebreid, dat als volgt is samengesteld: Voorzitter de heer L. Bouwman, Over- veen; tweede voorzitter, mr. Aug. E. M. Povel, O verveen; secretaris, de heer J. M. van Hardeveld, Amsterdam; tweede secre taris mr. A. J. M. Leesberg, Alkmaar; penningmeester mr. J. P. Windhausen te Hoorn; de heeren W. Rademaker, Rotter dam en mr. H. E. R. E. A. Frank te Den Haag, besturrsleden.. Na een koffiemaaltijd werd in het mid-, daguur een drukbezochte vergadering ge houden, waarin nadat vereenigingsmede- deelingen waren gedaan, mr. dr. E. Bron- gersma een voordracht hield over „Corpo ratie in de practijk in Portugal", Hierna volgde geanimeerde besprekingen. De vergadering werd geleid door mr. A. Povel en bijgewoond door den algemeen voorzitter jhr. mr. P. G. M. van Meeuwen en den landelijk adviseur, pastoor W. Nolet. Een moeilijk jaar achter den rug, maar de toe komst mag hoopvol tegemoet worden gezien. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Rijnland kwam hedenmiddag voor de eerste maal in het nieuwe jaar bijeen. De voorzitter, de heer D. ten Cate Brouwer, hield een beknopte Nieuwjaars rede, welke hij met de leden der Kamer begon in een vereend getuigenis afleggen van liefde voor en trouw aan het Vader land. Moge de Voorzienigheid, die alle dingen regeert en die het lot der volkeren bepaalt, het met ons land en volg goed maken. Spr. hoopt, dat de leden een zeer be knopt verslag van den toestand van het economisch leven in het district der Ka mer gedurende het afgeloopen jaar, zullen billijken. Teneinde niet misverstaan te worden wilde hij opmerken, dat zulks niet toe te schrijven is aan een min of meer moedelooze stemming als gevolg van het groote leed, dat sinds den lOden Mei over ons land gekomen is, noch aan eenigen twijfel aan de goede toekomst van het be drijfsleven in ons 'district. Evenmin vindt deze beknoptheid haar oorzaak in een hier en daar aan den dag tredende mentaliteit om, zoolang ons land bezet gebied is, terughoudendheid te be trachten. Er zijn er die er niet toe kunnen komen weer met de oude taaie vastbera denheid, onse volkskarakter eigen, aan den slag te gaan. Er zijn er ook die meenen, dat ons land het best gediend wordt met een politiek van afwachten. Zij* verwachten heil van een toekomst, waaraan zij zelf niet willen medebouwen. De beknoptheid van het verslag is dan ook niet toe te schrijven aan een van vo rengenoemde overwegingen. De oorzaak er van is alleen gelegen in het simpele feit, dat het economisch leven in het district zoodanig door abnormale omstandigheden is beheerscht, dat uit den gang van zaken moeilijk een reëele, betrouwbare conclu sie kan worden getrokken, ofschoon talrij ke symptomen een optimistischen blik op de toekomst wettigen. Het behoeft nauwelijks betoog, dat de bedrijvigheid bij verschillende onderne mingen in het district sterk contrasteerde. Talrijke oorzaken van verschillenden aard beïnvloedden bij diverse bedrijven den be drijf sgang op geheel tegengestelde wijze. Door het wegvallen van den import uit overzeesche landen, de trage levering uit andere landen van het continent, is het Nederlandsche bedrijfsleven voor de taak gesteld voor een groot deel de behoeften van ons land en zijn bevolking te dekken. Tegenover een ten deele door gebrek aan grondstoffen gehandicapte productie staat in talrijke branches een zeer levendige vraag naar goederen. Voor den middenstand en handel, die in de achter ons liggende jaren gewend was op zijn wenken bediend te worden, is een geheel nieuwe situatie geschapen. Was het voorheen de. vertegenwoordiger, die aan drong op verruiming van de bestellingen, thans zijn de rollen omgekeerd. Ook de kleinere zaken plaatsen nu groote orders. De handel moppert over het feit, dat niet voldoende geleverd wordt, maar ver geet, dat, wanneer iedereen zou ontvan gen wat hij wenschte, de normale toestand zou zijn teruggekeerd, waarmede tegelij kertijd, de kooplust zijn ten deele abnor maal karakter zou verloren hebben. Het behoeft dus geen verwondering te baren, dat in het afgeloopen jaar eenige bedrijven in het district der Kamer zeer sterk bezet waren en dat in sommige ge vallen deze bezetting zelfs boven een nor male uitging. In den Tuinbouw bracht 1940 een om mekeer ten goede; de sterk gestegen om zetcijfers van de groentenveilingen spre ken duidelijke taal. Helaas vertoonde de omzet van de Bloemenveilingsvereeniging „Flora" te Rijnsburg een teruggang van circa 12 pet. Het afgeloopen jaar was voor deze groep van bloemenkweekers minder gunstig. Dankbaar gewaagt men echter van den belangrijken steun door de Regee ring aan de bloemisterij toegekend. Ondanks de ongunstige omstandigheden is 1940 voor meerdere takken van bedrijf een jaar van goed bezetting geweest. Te gen over deze groep van bevoorrechte in dustrieën staat een minder goede, soms zorgelijke bedrijfsgang bij andere.. Gebrek aan grondstoffen en de moeilijkheden, die zich vooral in den aanvang bij de ver werking van vervangende grondstoffen voordoen en dan soms nog de te geringe beschikbaarstelling van deze laatsten, ver oorzaakten in één der oudste takken van bedrijf, de fabrieken van sajet en wollen dekens, ernstige stagnatie. Voor de in standhouding van deze bedrijven is een ruimere aanvoer van celwol uit Duitsch land dringend noodig. Weer andere, ons district kenmerkende bedrijven, zoóals o.a. de bloembollenteelt, verloren hoogst waar devolle afzetgebieden. Dat een dergelijke drastische beperking van den afzet den be drijven ernstige 'zorgen baarde, is begrij- elijk. Nog slechter was er aan toe de Kat wij k- sche Visscherij, welkt na Mei 1940 tot stil stand gedoemd was. Weliswaar werden de vergunningen voor de kusttreilvisscherij veruimd, maar eenige beteekenis had deze visscherij niet. Gelukkig zijn er lichtpunten, want onze ondernemers zitten niet stil. Het beste bewijs hiervoor is, dat slechts eenige dagen geleden door een der groot ste ondernemingen in onze stad opdracht is gegeven tot den bouw van een nieuwe fabriek. Een dergelijk besluit demonstreert op duidelijke wijze het krachtig vertrou wen in de toekomst. Overal ervaart men een moeizaam stre ven om niet verkrijgbare grondstoffen door andere te vervangen en gelukkig blijven deze pogingen niet altijd zonder resultaat. Al moge dan de aard en de kwaliteit van het nieuwe product iets afwijken, de be drijven blijven op gang en de werkgele genheid blijft behouden. Zoo heeft, om een voorbeeld te noemen, één der groentenconservenfabrieken, ten einde de moeilijkheden bij het verkrijgen van blik te ontgaan, een moderne droog installatie aangeschaft. Anderzijds stemt het hoopvol te kunnen constateeren, dat het handelsverkeer met het vaste land van Europa een belang rijke verruiming heeft ondergaan, waar door eenjge compensatie verkregen wordt voor het wegvallen van den export over zee. Zoo was 'het o.a. voor de bloembollen- kweekerijen verheugend te mogen consta teeren, dat Duitschland belangrijk meer bollen importeerde dan in vorige jaren. Maar ondanks sommige gunstige facto ren, gaat de weg van het bedrijfsleven thans niet over rozen. Toch behoeven wij den moed niet te verliezen, want in de voorbije crisisjaren was de toestand ook allerminst rooskleurig. En toch leefden wij toen in een wereld van overvloed. Gereede producten, grond stoffen en levensmiddelen, zoomede ar beidskracht, vakkennis, ondernemingslust, van alles was er, maar in schrijnende te genstelling tot dezen overvloed zagen wij een kwijnenden middenstand en een in zorgen verkeerende industrie, Spr. haalt dit aan om te doen uitkomen, dat overvloed alleen automatisch geen welvaart brengt. Wat de toekomst zal brengen. Vanzelfsprekend dringt dan de vraag naar voren wat de toekomst op economisch gebied brengen zal. Voor hem, wiens visie op den economischen toestand van ons land zakelijk -is en die zich in zijn oor deel niet alleen laat beïnvloeden door ge voelsargumenten, zijn er wel eenige aan wijzingen, die hoopvol stemmen. Uit tal van uitspraken van de hoogste bezettingsautoriteiten is gebleken, dat voor de vrees van velen, dat n.l. Duitschland van zijn machtspositie gebruik zou maken om den groei van de Nederlandsche indus trie te belemmeren en dat daardoor Ne derland weder zou terugvallen tot een agrarischen staat, geen enkele grond aan wezig is. De bezettings-autoriteiten erken- Aoenda LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 18 Januari 20 uur tot Zaterdag 25 Januari 8 uur waargenomen door: de Apotheek Duyster, Nieuwe Rijn 18 Tel. 20523. Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. nen zonder eenig voorbehpud, dat een krachtige, nationale industrie de hoofdpei ler moet zijn en blijven van onze volks welvaart. Zij toonen dan ook voor de ont wikkeling van het Nedex-landsche be drijfsleven groote belangstelling en ver leenden reeds hun medewerking bij het totstandkomen van een nieuw groot natio naal bedrijf. Een commissie van vooraanstaande Ne derlandsche ondernemers, onder voorzit terschap van mr. H. L. Woltersom, is ge vormd om de organisatie van het bedrijfs leven in goede banen te leiden. Met de totstandkoming van een plan voor de so ciale en economische ontwikkeling van ons land zal uiteindelijk zeker gerekend mo gen worden. Het kan voorts niet worden ontkend, dat de openstelling van de douane-grenzen tusschen ons land en Duitschland en daar bij de verruiming van het betalingsver keer, zeer gunstige voorwaarden schep pen voor een intensiveering van het han delsverkeer tusschen ons land en een wel varend midden-Europa. Voor onzen land- en tuinbouw, voor den handel en voor onze industrie ontslui ten zich nieuwe, rijke markten. Voorheen is ten onzent zeer terecht be toond, dat alleen het verdwijnen van tol- barrières, althans een veel-ruimere open stelling van grenzen, ons land welvaart brengen kan. In deze maatregelen, in de laatste maan den getroffen en die ver uitgaan boven hetgeen wij in de laatste jaren op handels politiek gebied hebben kunnen aanschou wen, zoomede uit de toelichtingen, die daarop door bevoegde autoriteiten gege ven zijn, ziet spr. een planmatig con- strueeren van een stevige fundeering voor een Europeesche welvaartpolitiek, die voor het bedrijfsleven van ongemeene beteeke nis kan zijn. Daarbij moge men onze geographische ligging in Europa vooral niet veronacht zamen. Ons .land is als het ware door deze ligging op midden-Europa aangewezen. Het dient daarom erkend, dat een bloeiend midden-Europa voor een bevredigenden gang van zaken in het Nederlandsche be drijfsleven van doorslaggevende beteeke nis is. Wanneer spr. met het hiervoren geme moreerde dus erkent, dat de politieke en militaire gebeurtenissen van de laatste maanden voor ons land een geheel nieuwe economische situatie hebben geschapen, welke voor het bedrijfsleven gunstige per spectieven biedt, beteekent zulks geens zins, dat hij het schrijnende leed en den druk, waaronder ons volk gebukt gaat, niet acht. De vrijheid van een volk is een zoo heilig en kostbaar goed, dat het ver achtelijk zou zijn deze vrijheid niet als het hoogste goed te betrachten. Op spr. rust echter de taak een verslag te doen van den gang van zaken in het district en van de factoren, die op het za kenleven van invloed zijn. In de brochure „Op de grens van twee werelden" consta teert ook dr. Colijn, dat aangenomen moét worden, dat op het vaste land van Europa in de toekomst de Duitsche invloed in midden-Europa overheerschend zal zijn. Dan is het uit economisch oogpunt be schouwd verstandig en goed, ons hiernaar te richten. Dit is geen opportunistische po litiek, maar een nuchter rekening houden met de werkelijkheid, waarvoor wij onze oogen niet moeten, niet mogen sluiten. Spr. besloot tenslotte met dank te bren gen aan alle medewerkers, die hem in het afgeloopen jaar hebben geholpen te trach ten het beoogde doel te bereiken. PAROCHIE HAAGWEG. H. Familie afd. Mannen. Ik geef het toe: 't is géén doen! Zóó heb ik. de straten nog nóóit gezien. Vooral in onze parochie is er geen doorkomen aan. En dan geen maantje dat ons helpt. Neèn, neen, het is geen doen. De meeste van onze mannen hebben heel de winter blijk gege ven tegen geen duisternis op te zien. Ze kwamen trouw. Maar in deze toestand mag ik dat niet vragen. Zelfs overdag is het al een heele toer om er doorheen te bagge ren. Laat staan in het volslagen dor.ker. Neen, we kiezen de verstandigste weg we blijven thuis! Over veertien dagen hebben we weer volle maan en waarschijnlijk ook betere straten. We zullen dan verder zien. Voor morgenavond dus: geen H. Familie. WINKELDIEVEGGE AANGEHOUDEN Door de politie is aangehouden de 42-ja rige mej. M. N. A. v. d. H.,'die zich had schuldig gemaakt aan diefstal van een japon uit een groot modemagazijn hier ter stede. Gistermiddag te half zes is op de Visch- markt de 65-jarige J. v. d. K. onwel gewor den en gevallen. Hij werd aan het hoofd gewond en kreeg een lichte hersenschud ding. De E. H. D. bracht hem naar het St. Elisabeth-Ziekenhuis. Hedenmorgen te negen uur is op de klei ne Doelenbrug de opzichter van de Genie A. J. K. A. S. tengevolge van de gladheid gevallen, waarbij hij de rechtex-pols brak. Hij is door den F..H.D. naar het Acad. Zie kenhuis gebracht.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 2