RIJNSTREEK ZATERDAG 18 JANUARI 1941 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 |f ALPHEN AAN DEN RIJN Jubilea. Twee zilveren jubilea's aan de uitgevers-zaak der firma Samson; 24 Januari zal H. G. Godhelp 25 jaar aan de zaak verbonden zijn, 31 Januari herdenkt de letterzetter A. Marbes ditzelfde heuge lijke feit. Geboren: Wilhelmina d. van Mari- nus Jansen en Klazina Margaretha Roest. Marijke Lous d. van Christiaan Dusos- wa en Cornela Maria de Bruijn. Ingekomen: Cornelis van Zijp en ge zin van Den Haag. A. Rosema en gezin, van Velsen. Vertrokken: Lambartha Enol naar Overschie. Albert van Wijngaarden, naar Breda. Jeannette F. M. A. Lijnkamp, naar Koudekerk aan den Rijn. Nicolaas Kortenhoeven en gezin, naar Leiden. ALKEMADE Geboren: Petronella Martha d. van G. W. Koek en W. G. Koek Hubertus Joseph, z. van Th. Duivenvoorden en C. H. Borst. Overleden: J. H. Hogenboom, oud 1 maand L. Opschoor, oud 92 jaar. Ondertrouwd: J. C. v. Klink, 23 j. en J. L. Rietbroek, 24 j. L. C. Koek, 23 j. en C. W. v. Veen, 23 j. BODEGRAVEN LOOP DER BEVOLKING. Op 1 Januari 1940 bestond de bevolking dezer gemeente uit: 3157 mannen en 3389 vrouwen, totaal 6546 personen. Zij vermeerderde in 1940 door geboor te met: 81 mannen en 73 vrouwen, totaal 154 personen, en door vestiging met: 265 mannen en 282 vrouwen, totaal 547 per sonen. Totale vermeerdering derhalve 701 per sonen. Zij verminderde in 1940 door overlijden met: 33 mannen en 30 vrouwen, totaal 63 personen, en door vertrek met: 238 mannen en 260 vrouwen, totaal 498 perso nen. Totale vermindering derhalve 561 perso nen. De bevolking is alzoo toegenomen met 75 mannen en 65 vrouwen of met 140 perso nen en bestond op 1 Januari 1941 uit: 3232 mannen en 3454 vrouwen of toatal 6686 personen. Het aantal gesloten huwelijken in 1940 bedraagt 43, terwijl 2 echtscheidingen wer den ingeschreven. Zwemclub. In tegenwoordigheid van vele leden hield de Bodegraafsche zwem club haar jaarvergadering onder voorzit terschap van den heer D. Stichter. Ver schillende nederlaag-wedstrijden staan op het programma, terwijl er voorts een polo- tournooi gehouden zal worden, waarbij twee bekers ter beschikking gesteld zul len worden. Hierna werd een geheel nieuw bestuur gekozen met een polo-zevental commissie. In zijn slotwoord wees de heer Stichter er nog op, dat er ook gedurende de koude wintermaanden iederen Dinsdag avond om zeven uur vanaf „de Hoek" ver trokken werd naar het Spaandersbad te Gouda. Hardrijderij. De y'sclub „De Toe komst" heeft naar men ons mededeelt een wedstrijd in hardrijden gehouden voor meisjes en jongens tot 14 jaar. Van de 58 deelnemers werden de prijzen als volgt toegekend: Jongens: 1. R. Sprei, 2. W. van Doorn, 3. F. van Wijk, 4. A. de Wit. Meisjes: 1. R. Heemskerk, 2. T. Twaalf hoven, 3. W. van Velsen, 4. M. Bakker. Personalia. De alhier gestationneerde rijksveldwachter B. Verhagen is bevorderd tot brigadier der Rijksveldwacht. Met ingang van 1 Februari e.k. is de heer J. van Veen, stationschef alhier, over geplaatst tot chef aan het station te Coe- vorden. Daar de heer van Veen zich" als een zeer populair ambtenaar bemind ge maakt heeft, zal zijn heengaan door het personeel, het reizend publiek en zeer veel Bodegravers betreurd worden. Geboren: Jacobus z v. B. van Wijk en J. van der Tol. Maria Cornelia d. v. H. E. Molenaar en P. M. Schouten. Cornelia Anna Gerarda d. v. M. W. Kaptein en M. Matze. Johannes Martinus Adrianus z. v. G. J. van Veldhuizen en J. M. Volle ring. Adrianus z. v. J. A. Jacobi en C. A. van Ben ten (te Leiden). Gehuwd: N. A. Hoogteijling en J. Graafland. Overleden: G. Molenaar echtgenoote van C. Teekens 68 j. J. P. Ubert 61 j. (overleden te Utrecht). H. Windhorst 59 jaar. Gevestigd: C. J. van der Waaij, van Hazerswoude. A. H. C. Vellekoop van Rotterdam. F. Steehouwer en gezin, van Haarlemmermeer. G. A. S. Karssen, van Zeist. G. Boon, van Breukelen. J. A. RemmeltKristelijn, van Zierikzee. C. de Wit, van Vianen. J. A. van der Vlist, van Zevenhoven. J. Voorsluijs, van Utrecht. Vertrokken: J. F. Entrop, naar 's-Gravenhage. J. van den Berg, naar Amsterdam. R. J. M. Lammers, naar Deurne. R. Nijenhuis, naar Den Haag. G. J. de Jong, naar Woerden. J. van Vliet, naar Zwammerdam. F. Middel koop, naar Zwammerdam. J. de Blan ken, naar Woubrugge. W. van Eeuwen, naar Zwammerdam. J. van der Vliet, naar Alphen aan den Rijn. T. C. Scheer, naar Leidschendam. tk. HAZERSWOUDE Personalia. Bij het te den Haag ge houden examen Mercurius-diploma boek houden slaagde de heer A. J. de Boer. LEIMUIDEN K.J.M.V. Dinsdagavond half acht bij eenkomst. Vermoedelijk komt er een vreemde spreker. Tevens dien avond repe titie voor declamaties. Woensdagavond be stuursvergadering. Vrijdagavond 8 uur too- neelrepetitie. Kruisvaart. Zondagmiddag 3 uur 30 Godfriedban;- eischenkaarten meebrengen. Woensdagavond 7 uur 15 Tarcisiusban met dam- en declamatieoefeningen voor de ouderavond; eisenkaarten meebrengen. Jongens denken jullie nog eens aan de af spraak.... Op tijd. Ringrijden. Uitslag wedstrijd Ring- rijden IJsclub Nut en Vermaak. Op de Ijs baan op de Drecht had een ringrijderij voor paren plaats op do schaats, waaraan 34 paren deelnamen. De uitslag was als volgt: 1. H. Heuzen met dame; 2. Mej. A. van Graas met Vo van Beijeren; 3. Mej. R. van Diemen met A. van Leeuwen; 4. Mej. Marie van Graas met C. van Graas; 5. Mej. A. Langeslag met J. Keijzer. Na afloop werden de prijzen door den heer J. A. Bakhuizen, eere-voorzittar der IJs club, aan de winnaars uitgereikt. Personalia. Met ingang van 1 Jan. 1941 is tot 2e ambtenaar ter secretarie be noemd de heer H. W. van der Hoorn. Tot volontairs met toelage de heeren F. Witte- man en H. Spitzen en tot hulpbode de heer W. van Graas. LEIDERDORP R.-K. Volksbond. Op Maandag a.s., 20 Jan., 's avonds 7.30 uur precies verga dering. Onze bondssecretaris Ant. J. J. An- genent zal voor u behandelen en met lichtbeelden verduidelijken, het belang rijke onderwerp: „Leo XIII en het sociale vraagstuk", waarin hij in korte trekken de inhoud van de beroemde encycliek „Re- rum Novarum" zal geven. Met bijzonde ren nadruk noodigen wij u uit deze bijeen komst te komen bezoeken. Het is een ont wikkelingsavond, waar u op aanschouwe lijke wijze uw kennis verrijkt over de juis te sociale leer, ideeën en practijken. Wij zijn betrokken bij de vorming van een nieuwe gemeenschap. Helpt daaraan mee door uw daad, gebaseerd op 'n juiste ken nis en goed inzicht. Dan bouwen wij een goede, nieuwe gemeenschap. Namens het bestuur, uw geeste^'k adv. J. A. M. RHCDE. De veiling opgeheven. Wegens geringe aanvoer is besloten het veilen te staken en de vereeniging op te heffen. NIEUWKOOP Geboren: Johanna Elisabeth, dochter van Ph. v. d. Horst en M. C. van 't Kruis. Cornelis Johannes, zoon van M. Leli- veld en J. van den Haak. Paulina, doch- te#van J. C. Verkaik en N. J. PotuijL Overleden: Johanna Twaalfhoven, 1 jaar, echtgenoote van H. Dijkman. Jacobus van Berkestijn, 77 jaar, ongeh. Vertrokken: C. Plomp en gezin, naar Bodegraven. N. van Weelde, naar Nieuwerkerk aan den IJsseL Gevestigd: T. van Valkenburg, dienstbode, uit Wilnis. B. M. van het Veld, uit Utrecht. H. en J. H. Branden burg, uit Utrecht. NIEUWVEEN Loop der bevolking Op 1 Januari 1940 bedroeg de bevolkin 974 mannen, 919 vrouwen, totaal 1893 zielen. Vermeerdering door geboorte 21 mannen, 11 vrouwen, totaal 32 zielen. Vermeerdering door vestiging 109 mannen, 169 vrouwen, totaal 278 zielen. Totale ver meerdering 21 109 130 mannen, 11 169 180 vrouwen, totaal 310 zielen. Vermindering door overlijden 32 mannen, 31 vrouwen, totaal 63 zielen. Verminde ring door vertrek 79 mannen, 91 vrouwen, totaal 170 zielen. Totale vermindering 32 79 111 mannen, 31 91 vrouwen, totaal 233 zielen. Voordeelig verschil 130 111 19 mannen, 180 122 58 vrouwen, totaal 77 zielen. Alzoo 974 19 993 mannen, 919 58 977 vrouwen, totaal op 1 Jan. 1941 1970 zielen. Vooruitgang van 77 zielen. Voorts zijn in deze gemeente nog 18 personen overleden, die niet in het bevolkingsregister inge schreven stonden. Er werden 3 kinderen als levenloos aangegeven. Er werden 11 huwelijken voltrokken. Personalia. De heer Jac. de Boer, volontair ter gemeente secretarie, slaagde voor het op 14 December 1940 gehouden examen voor bevolkingsboekhouding en administratie. Vertrokken: N. R. de Ball naar Amsterdam H. P. de Ball naar Amster dam M. G. M. Smulders naar Enschede E. A. Verhaar naar Mijdrecht G. J Visser naar Leimuiden C. van Vliet naar Wassenaar. Overleden: J. A. van der Hoorn, oud 19 jaar. RIJNZATERWOUDE Personalia. Met ingang van 1 Jan. 1941 is tot 1ste ambtenaar ter secretarie benoemd de heer A. C. Westen, tot 2e ambtenaar de heer H. W. van der Hoorn en tot volontairs met toelage de heeren F. Witteman en H. Spitzen. Tot tijdelijk bode is benoemd de heer W. van Graas. ROELOFARENDSVEEN D.O.SJL Maandagmiddag half 3 wed strijden op de ijsbaan voor alle leden. Voor de junioren hardrijden, en voor de senio ren hardloopen op klompen. Geen inleg- geld. IJswedstrijd. Gisteren is er een wed strijd geweest voor paren (hindernisbaan) uitgeschreven door de ijsclub „Wilhelmina" le prijs mej. Corry Koek en J. Bakker; 2e mej. C. Rietbroek en H. Klein; 3e mej. M de Koning en G. Kennis. IJs-wedstrijden. De banen van de ijs- club „Wilhelmina" waren Donderdagmid dag alweer in zooverre van het aangevro ren sneeuw schoon gewerkt, dat met suc ces kon worden voortgegaan met de wed strijden. Twee en veertig leden namen hieraan deel, terwijl als bijzondere attrac tie was vastgesteld, dat voor elke gewon nen rit een geldelijke belooning werd toe gekend. Hierdoor boekten reeds in de se ries vele leden een of meerdere succes- i. Voor de hoofdprijzen kwamen uitein delijk in aanmerking: 1. G. Kennis, 2. Seb. v. d. Meer Jr., 3. G. Schouten. WOUBRUGGE Gevestigd: J. A. J. Colpaart van Rotterdam M. C. Foket van Rotterdam S. F. A. Colpaart van Rotterdam J. J. A. Colpaart van Rotterdam D. A. A. Colpaart van Rotterdam G. C. M. Col paart van Rotterdam J. van Vliet van Leiden J. C. Kuipers van Wassenaar J. M. v. d. Voorn van Leiden H. A. Windhorst van Oegstgeest A. T. v. d. Eng van Wassenaar G. van Arkel van Alphen a. d. Rijn J. de Blanken van Bodegraven. Vertrokken: A. A. Overvliet naar Zwammerdam J. Oudenaarden naar Vlaardingen -C. G. Kok naar Vlaardin- gen J. Kok naar Vlaardingen J. Kok naar Vlaardingen J. Kok naar Vlaar dingen L. Loth naar Amsterdam J. C. Kuiper naar Leiden J. de Blanken naar Hooge Zwaluwe M. Hoekstra naar 's-Gravenhage D. Wassink naar Velzen. Geboren: Helena Johanna, d. van R. J. Bloember en M. Grandia Margaretha, d. van L. Donker en M. Jansze. Gehuwd: J. Windhorst jm. 21 j. en G. van Arkel jd. 21 j. Overleden: K. Hoogteijling m. 65 j. - J. Hoogenboom v. 67 j. J. Vlasveld J. ZEVENHOVEN Reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage. LEIDSCHE EXPL. MIJ ONR. GOED. Bespreking accoord met objigatiehouders. De trustee der 5 A pet obligatieleening ten laste der N.V. Leidsche Exploitatie Mij. van onroerende goederen te Leiden, roept obligatiehouders op tot het bij won-en eener vergadering, te houden op 31 Janu ari a.s. te Amsterdam. In behandeling komt bespreking van de mogelijkheid van een accoord tusschen L. E.M.V.O.G. en obligatiehouders. De trustee kon ons over het accoord nog geen mededeelingen doan. Naar wij verne men heeft de bewindvoerder van de L.E.M. V.O.G. haar voorgesteld obligatiehouders bijeen te roepen, daar de mogelijkheid be staat, dat een accoord tusschen de vennoot schap en hare concurrente crediteuren tot stand komt Hoe' dit aocoord precies zal luiden zal op de vergadering bekend wor den gemaakt. Zooals bekend is aan de maatschappij surséance van betal-ing verleend, ingaande 21 October 1937 voor IA jaar, welke sur séance op 6 April 1939 voor 1H jaar ver lengd werd. Het geplaatst kapitaal der ven nootschap beloopt 386.250 in afgestem pelde aandeelen van f 250, waarvan zich nom. 107.500 ingekochte stukken in por tefeuille bevinden, zoodat nom. 278.750 uitstaat MEISJE VAN DE TRAP GEVALLEN. Aan de gevolgen overleden. Deze week is het 4-jarige meisje J. V. in de ouderlijke woning in de Oranjestraat, toen het haar moeder achterna de trap op klom, gevallen en in de gang terechtgeko men. Het kind had een hersenscshudding opgeloopen, doch de toestand leek aanvan kelijk niet ernstig. Gisteren is het kind echter aan de gevolgen van dien val over leden. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving. 7583. Grit- contrakt „M. O. R." (B. P.). Katwijk aan Zee, Parlevlietslop 10a. Groothandel in grit. Venn. N.V. Grithandel en Malerij voor heen C. Meeuwenoord, Noordwijk; Ouwe- hand's Stoomschelpmaalderij, Kalkbrande rij en Groothandel N.V.,' Katwijk aan Zee, en M. Raats, Scheveningen. Proc.: A. Ouwe hand, Katwijk aan Zee. W ij z i g i n g. 535. Firma H. S. Fles. Lei den, Hooigracht 2224. Handel in huis houdelijke artikelen. Bovengenoemde zaak is thans geplitst in: lo. Firma H. S. Fles, uitoefenende de grossierderij In keramische en huishoude lijke artikelen, galanterieën, emaille- en papierwaren; 2o. Fles' Huishoudelijke artikelen, uit oefenende den kleinhandel in keramische en huishoudelijke artikelen, galanterieën, emaille- en papierwaren. Geboren: Martina Petronella, d. van J. P. v. d. Weijden en J. Fransen Aletta Maria, d. van Th. H. Janmaat en J. Blom- mesteijn. Gevestigd: F. van Leeuwen van Al phen a. d. Rijn C. M. Langeslag van Wassenaar. Vertrokken: Adriana v. d. Laan naar Leiden Johanna v. d. Vlist naar Bodegraven Johannes Th. Zandbergen naar Noordwijk. ZOETERWOUDE Hardrijden om brandhout. De IJsclub Zoeterwoude heeft in dezen week op de meest moderne en ook in den oudsten vorm haar wedstrijden georganiseerd. Na de schitterend geslaagde lange-baan- hardrijderij werd gistermiddag een hard rijderij voor behoeftigen gehouden, daar toe in staat gesteld door een ingezetene, die 6000 K.G. brandhout voor dit schoone doel had geschonken. De gegadigden moesten zooveel mogelijk zelf rijden; alleen als naar het oordeel van het bestuur een gezinshoofd verhinderd was, mocht een zoon of een andere persoon mededingen. Er waren 64 deelnemers die bü het star ten (afvaart!) allen een bon voor 50 K.G. ontvingen. Voor elke gewonnen rit werden bovendien 25 K.G. uitgeloofd, zoo dat de winnaars van de le serie 75 K.G. van de 2e serie 100 K.G. tezamen ont vingen. Er bleven acht prijswinnars over en na een zeer vlotte wedstrijd was de uitslag als volgt: le prijs 375 K.G. en een taart door een bakker uitgeloofd, J. Ammerlaan Jzn.; 2e pr. 350 K.G. J. van Klink; 3e pr. 325 K G. J. P. Wolvers; 4e pr. 300 K.G. L. Berg; 5e pr. 275 K.G. A. van Klink Czn.; 6e pr. 250 K.G. C. Zandbergen Jac.zn.; 7e pr. 225 K.G. J. Versteegen; 8e pr. 200 K.G. C. J. van der Maat. (Aantal K.G. met in begrip van eerste premie). De 16-jarige Jan Ammerlaan is een favoriet, die weer nieuw leven in de schaatssport van Zoeterwoude zal brengen. R. K. Schaakclub „Zoeterwoude". Door de resultaten der laatste weken be gint zich in de ranglijst reeds eenige tee- kening te komen. De sterkeren komen langzaam maar zeker meer naar boven. In de middenmoot is echter een hevig ge drang, waarin iedere zege enkele plaatsen stijging beteekent. Zoo is de overwinning door L. van der Akker behaald op E. van Niekerk van groote beteekenis voor de rargschikking in de middenmoot. De par tij tusschen P. Schouten en C. Paardekoo- per Czn. werd inderdaad spoedig door P. Schouten gewonnen.- De partij tusschen A. Paardekooper Czn. (wit) en Pateer C. Kau- ling werd afgebroken. Wit verkreeg in de BINNENLAND. DISTRIBUTIE VAN BOTER, MARGARINE EN VET. De secretaris-generaal van het departe ment van landbouw en visscherij deelt met betrekking tot de distributie van boter, margarine en vet het volgende mede. In het tijdvak van 18 Januari tot en met 16 Februari 1941 zal, evenals voordien het geval was, telkens een bon van de boter- kaart en van de vetkaart worden aangewe zen voor het koopen van hetzij 250 gram boter, of 250 gram margarine, hetzij 250 gram boter of 250 gram margarine, of 200 gram vet. Het ligt in de bedoeling de distributie in dit tijdvak te doen verloopen volgens on derstaand schema: Tijdvak: 18 Jan. tot en met 24 Jan. bon 26 rantsoen 250 gr. boter of 250 gram marg. 25 Jan tot en met 2 Febr. bon rant soen 250 gr. boter of 250 gr. marg. of 200 gram vet. 3 Febr. tot en met 9 Febr, bon 250 gr. boter of 250 gr. marg. 10 Febr. tot en met 16 Febr. bon 250 opening een aanval, die spoedig werd af geslagen. Doordat niet goed ontwikkeld was, verkreeg hij een gedrukte stelling, waarvan zwart niet voldoende wist te pro- fiteeren. Bij het afbreken heeft zwart de kwaliteit, waarvoor wit echter twee ver bonden vrijpionnen bezit. De stand luidt thans: gesp.gew.rem.verl.pnt. C. Paardekooper Czn. 12 10 1 1 10 A P. Jar.sen 15 10 5 10 P. Schouten 9 8 1 8 A. Paardekooper Czn. 9 7 2 7 Pater C. Kauling 7 6 1 6 A A. Paardekooper Pzn. 11 6 1 4 6 A H. Paardekooper Czn. 9 6 3 6 E. van Niekerk 11 6 5 6 Joop de Boer 11 5 1 5 5 A Jac: van Haaster 7 5 2 5 W. van Velsen 9 5 4 5 D. van Gelder 4 4 4 G. van Bemmelen 9 4 5 4 L. van der Akker 10 4 6 4 W. Vink 7 3 4 3 Jan de Boer 13 3 10 3 K. Schradér 9 2 7 2 Jan Grosset 10 1 1 8 1A C. Broxterman 8 1 7 I A. Berg 10 1 9 1 Jules Grossat 10 1 9 A Engelsche bommen op Nederland VANNACHT WEER 'TWEE PERSONEN GEDOOD. Van officieele zijde wordt medegedeeld, dat Engelsche vliegers ook gisteravond en vannacht op verschillende plaatsen van ons land brisant- en brandbommen hebben ge worpen. Het meerendeel dezer bommen werd van zeer groote hoogte afgeworpen zonder het doel te treffen. Zij ontploften ln het open veld zonder schade aan te rich ten. Op een plaats werd het telefoonnet be schadigd en ergens anders de waterleiding gestoord. Een aantal boerenhofsteden werd door bomscherven of door luchtdrukwer king beschadigd. In een dorp werd een woning door een treffer grootendeels vernietigd. Helaas vielen hierbij slachtoffers. Een vrouw en een acht-jarig kind werden gedood en een man gewond. Elders kreeg een boerderij, welke door een brandbom werd getroffen, ernstige brandschade. Stortte gisternacht een Engelsch vliegtuig brandend neer, ook dezen nacht slaagde het afweergeschut er in een der aanvallende Britsche toestellen onschadelijk te maken. Twee der inzittenden van dit toestel spron gen met parachutes naar beneden. Zij zijn krijgsgevangene gemaakt. Een van hen is gewond. Van het lot der overige leden van de bemanning is nog niets bekend. Zij, die hierover inlichtingen kunnen geven, die nen zich te wenden tot het dichtstblj gele gen bureau van een Nederlandsche politie- instantie of tot het dichtstbijzijnde bureau der Duitsche weermacht. Volgende week begint de heer D. van Gelder met de openingstheorie. We hopen, dat alle leden dan zonder uitzondering aan wezig zullen zijn, ook diegenen, die reeds hun lidmaatschap hebben toegezegd. Deze laatsten kunnen dan ook nog aan de on derlinge competitie deelnemen. gram boter of 250 gr. marg. of 200 gr. vet. De detaillisten zullen in verband met het bovenstaande voor de in de week van 20 Januari in te leveren bonnen vettoewijzin- gen ontvangen. In de week van 27 Januari ontvangen zij margarinetoewijzingen, in de week van 3 Februari ontvangen zij vettoe- wijzingen, in de week van 10 Februari we der margarinetoe wij zingen. Zooals bekend geven de vettoe wij zingen recht op het koopen van boter, margarine en vet naar keuze, terwijl de margarine- toewijzingen recht geven op het koopen van boter en margarine naar keuze, doch riet op het koopen van vet. BUITENLAND. HET ITALIAANSCHE WEERMACHT- BERICHT. ROME, 17 Januari. (D. N. B.). Het 224ste Italiaansche weermachtsbericht luidt als volgt: Aan het Grieksche front hebben wij bij acties van locaal karakter den vijand ge voelige verliezen toegebracht. In Cyrenaica bedrijvigheid van artillerie en patrouilles. In Oost-Afrika normale bedrijvigheid van de artillerie in het gebied van Galla- bat. De vijand heeft enkele plaatsjes in Somaliland gebombardeerd zonder schade aan te richten. Een formatie bommenwerpers van het Duitsche vliegerscorps heeft onder escor te van Duitsches en Italiaansche jagers in opeenvolgende golven het vlootsteunpunt van La Valetta (Malta) hevig gebombar deerd. Deze aanval werd met stoutmoedige vastberadenheid uitgevoerd. Het vliegtuig- moederschip „Illustrious", dat als gevolg van de zware beschadigingen tijdens de gevechten van de laatste dagen op Malta toevlucht gezocht had, is met bommen van zwaar en middelbaar kaliber getroffen. Een kruiser en een stoomschip zijn eveneens getroffen. Het arsenaal en de haveninstal laties zijn aan een doeltreffend, langdurig bombardement onderworpen en zij hebben verscheiden voltreffers gekregen Een Duitsch vliegtuig is niet teruggekeerd. Ds op 29 December geramde en in het weer machtsbericht van 9 Janutri vermelde duik. boot was de Grieksche onderzeeër „Pro- theus". Dit vaartuig dat in Frankrijk ver vaardigd was, heeft drijvend een waterver plaatsing van 700 en onder water 930 ton ITet was gewapend met acht torpedolanceei buizen en een stuk geschut van 10.2 c.m. Tijdens den vijande1 ijken luchtaanval op Catania in den nacht van Woensdag op Donderdag heeft de luchtafweer behalvi het in het weermachtsbericht van gisteren genoemde vliegtuig er nog een neergescho ten. DE AANVALLEN OP ENGELAND. BERLIJN, 17 Januari (D.N.B.). H4 ministerie van luchtvaart en dat van bln» nenlandsche veiligheid maken volgens del Engelschen berichtendienst bekend, dat ii den afgeloopen nacht op verscheiden* plaatsen in Engeland en op eenige pun tea met grootein onderlingen afstand in he» Zuidoosten, Zuiden en Zuidwesten bom» men geworpen zijn. In een stad in West Engeland zijn talrijke branden veroor zaakt, waaronder zeer zware. FRANSCHE DEMENTE GENEVE, 17 Januari (D.N.B.). Naai uit Vichy gemeld wordt, beeft de Fransch» consul-generaal te Singapore de Thailand sche berichten gedementeerd als zoudei Thailandsche troepen zich van een groo deel van Cambodzja meester gemaakt heb ben,

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 7