"De Liturgie der Kerk]]] RECHTZAKEN KERKNIEUWS BIOSCOPEN TE LEIDEN Schaduwen aan het imieden ZATERDAG 18 JANUARI 1941 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 Haagsche Politierechter Veertien dagen gevangenisstraf voor dierenmishandeling. A. den M. uit Zevenhoven had te- reoht moeten staan wegens dierenmishande ling. Hij had zijn paard onnoodig met een stuk hout afgeranseld en toen de arbeider G. J. B. uit A 1 p h e n a. d. R ij n daar iets van te zeggen had, dezen bovendien nog met een stuk ijzer behandeld. De Officier van Justitie had tegen ver dachte deswege twee maanden gevangenis straf geëischt. De Politierechter, vonnis wijzende, ver oordeelde verdachte tot twee weken ge vangenisstraf. De mantel uit de dancing. Mej. I. v. d. H., te Leiden was op 17 Augustus gaan dansen in een dancing te Leiden net als vele anderen. Toen zij de noodige capriolen op de dansvloer gen. ikt had, vond zij het blijkbaar welletjes, want het klokje van gehoorzaamheid zou zoo ongeveer slaan. Zij was dan ook vertrokkeenmaar met medeneming van een andere man tel en das. Voor dezen diefstal had zij zich thans te verantwoorden. Natuurlijk was er veel be rouw en dreigden er tranen. De Officier vertelde haar, dat een voor waardelijke straf waar zij om vroeg, niet meer mogelijk is en dat zij geen hooge geldboete kan betalen. De eisch werd daarom twee weken ge vangenisstraf. De Politierechter veroordeelde haar tot een geldboete van 12.subs. 12 dagen. Voor een taschje. Mej. J. K. te L e i d e n had in haar dienst een aantal pakjes winkelbonnen weggeno-' men en deze bij den betrokken winkel in geleverd voor geld. Voor dit geld had zy een taschje gekocht. Gezien de minder gunstige inlichtingen eischte de Officier twee weken gevangenis, straf. De Politierechter was het ee:.s met dezen eisch en vonniste conform. HAAGSCH GERECHTSHOF Ontvangen, uitmuntend afgedragen slecht. J. van H., te Leiden, moest voor den luchtbeschermingsdienst kwitanties innen. Hü ontving aldus 300.Ging het innen dus uitmuntend, het afdragen van dit geld tan de bevoegde instantie, was daar om gekeerd evenredig aan geweest, want in- plaats van 300 af te dragen had hij maar 118.afgedragen en dus 182.voor zich zelf gehouden. De Politierechter had verdachte wegens verduistering veroordeeld tot twee maan den gevangenisstraf, van welk vonnis hij in hooger beroep gekomen was bij het Haagsche Hof, want hij had de straf veel te zwaar gevonden. De procureur-generaal vond zulks niet het 'geval, want die wees er op, dat ver dachte al eens eerder veroordeeld is ge weest. Spr. wilde dan ook het vonnis van den Politierechter bevestigd zien. Uitspraak over 14 dagen. HAAGSCHE RECHTBANK De beleedigende brief. De fabrikant J. A. M. K. te Leiden kreeg nog geld van een zakenman te Voorburg. Wat hij evenwel zag, het geld niet en daarom had K. aan den eigenaar van da zaak een brief „op pooten" gestuurd waarin enkele passagees voorkwamen, die nu bepaald niet erg vriendelijk, waren. Het mooiste van het geval'was echter, dat cte eigenaar van de zaak deze pas had over genomen en dus niets met de oude schuld van zijn voorganger te maken had. Wel had hij den ontvangen brief beleedigend ge noeg gevonden om daarvoor een aanklacht in te dienen. Het was dus van K. een misrekening en een vergissing geweest. Hy had om diverse redenen zijn vergissing niet willen goed maken door excuus te vragen en zoodoende had hij zich te verantwoorden voor de Haagsche rechtbank, alwaar de Officier, het feit bewezen achtend, een geldboete van 10 subs. 10 dagen rechtenis eicchte. Nadat de verdediger van verdachte, mr. de Clercq uit Leiden, vrijspraak had ge vraagd werd de uitspraak bepaald op 30 Januari. Zes maanden geëischt wegens rijwieldiefstal. J. G. te Wassenaar had oneenigheid met den caféhouder T. N. v. d. V. uit die gemeente en hij had den caféhouder ge straft door diens rijwiel weg te nemen. Verdachte had nog meer rare dingen uit gehaald, want toen hij op 2 December, van het vorig paar te Hazerswoude was, had hij, wegens gebrek aan geld om een vervoergelegenheid te betalen, om weer naar Wassenaar te komen, zich maar een vervoermiddel verschaft, door een fiets weg te nemen van voor het café van v. d. Voort. Erg onder den indruk van zijn da den bleek hij. niet te zijn en de Officier was van meening, dat G. het nogal gemak kelijk opnam. Rijwieldiefstallen worden van de zijde van het O. M. heelemaal niet licht opge nomen en daarom wilde spr. een flinke straf eischen, ril. zes maanden gevangenis straf. Op 30 Januari zal de rechtbank vonnis wijzen. Petroleum zonder bon. De petroleumhandelaar L. S. te L e i d e n ging zijn handel opheffen en aangezien hij dus geen nieuwe petroleumtoewijzing be hoefde te hebben, had hij zijn voorraad petroleum maar verkocht zonder bon. Dat mocht niet en daarom werd tegen hem f 10 subs. 10 dagen hechtenis geëischt. Het vonnis der rechtbank werd heden 2.— subs. 2 dagen hechtenis. Er werd een geitje vervoerd. „Wel man, wat geeft dat nou, het is toch maar een geitje", had L. B. tegen veldwach-' ter Nederhand gezegd, toen deze B. onder de gemeente Rijnsburg aanhield. B. vervoerde n.l. een geitje, door het als een bont over zijn schouder te laten bengelen; 'waardoor de pooten van het dier telkens tegen de spaken van de fiets slingerden. Na de aanmerking van den veldwachter had B. het beest bovendien nog tegen den grond gesmakt. Deze dierenmishandeling was hem te staan gekomen op een eisch van 25. subs. 25 dagen hechtenis. Het vonnis werd 15 subs. 7 dagen hech tenis. Vrijgesproken. Toen de chauffeur P. Hoekstra uit Z o e- termeer met zijn auto op het Westeinde te Hazerswoude een erf passeerde was er plotseling een auto van dat erf ge komen, bestuurd door M. A. G. Een botsing was onvermijdelijk geweest. G. had zich te verantwoorden gehad wegens roekeloos rijden en de Officier had tegen hem een geldboete geeischt van 20 subs. 20 dagen. De rechtbank achtte G. niet schuldig en sprak hem vrij. Water bij de melk. A. van R. te Zoetermeer had water bij de melk gedaan, die hy verkocht. Dit was volgens den Officier niet de eerste maal geweest, dat dit voorgekomen was. Rekening houdende, dat van R. inmiddels zijn melkhandel opgeheven had, werd vol staan met een eisch van 40.subs. 20 dagen. De uitspraak werd een geldboete van 15.subs. 15 dagen. Haastige spoed De koopman H. R. te A1 p h e n a. d. R ij n had blijkbaar nogal haast gehad toen hij op den Kerkweg te Nieuwkoop reed Hij had tenminste, toen men niet vlug ge noeg ruimte voor hem maakte, een met een paard bespannen wagen, bestuurd door A. van G. getorpedeerd. De Officier had tegen R. wegens deze manier van maar „raak" rijden een geld boete van 20.subs. 20 dagen geëischt. De rechtbank kon zich volkomen met de zen eisch vereenigen en vonniste conform. BENOEMINGEN IN HET BISDOM 's HERTOGENBOSCH Z. H. Exc. Mgr. A. F. Diepen, Bisschop van 's Hertogenbosch, heeft «enoemd tot Pastoor te Oss (H. Hart) den weleerw. heer L. C. van Ierland en belast met de waar neming van het rectoraat van het St. Jo- seph-ziekenhuis te Eindhoven den weleerw. zeergel.' heer dr. L. J. L. M. de Gruyter. Tot Judex Prosynodalis heeft Z. H. Exc. benoemd dr. B. v. d. Hurk, professor aan het Groot-Seminarie te Haaren. N.B. Als niet anders wordt aangegeven dagelijks Gloria, geen Credo. Gewone Pre fatie. ZONDAG 19 Jan. Tweede Zondag na Driekoningen. Mis: Omnis terra. 2e gebed v. d. H.H. Marius en Gezellen, Martelaren; 3e v. d. H. Canut, koning en Martelaar; 4e voor den vrede. Credo. Prefatie v. d. Aller heiligste Drieëenheid. Kleur: Groen. Al is de kerstkribbe weer verdwenen uit onze kerken en huiskamers, naar het voor beeld van onze Moeder, de H. Kerk, mogen wij toch den voor ons geboren Zaligmaker niet vergeten. De H. Kerk houdt ons voor, ons over de geboorte te verblijden: „Dat de geheele aarde juiche en lofliederen zinge en Christus aanbidde (Introitus) en de En gelen des hemels met ons loven God, Die Z&ijn Woord (Christus, gezonden heeft, om ons van de ondergang te redden". (Gra duale, Aleluja-vers). Wat heeft God toch veel voor onze zielen gedaan! (Offertorium) Bidden wij om deel te hebben aan die vele vruchten van de heilige Menschwording van den Zoon van God, n.l. vergiffenis van de zonden (Stilgebed), de kracht om goede werken te doen, zooals het Epistel die op somt. (Postcommunio, Epistel), in één woord, om het hoogste goed van den Vre devorst: de ware vrede des harten. Wij kunnen deze niet genoeg te waardeeren gave van Christus verwachten. Hij kèn ze ons geven, Hij, Die God is, zooals Zijn eer ste wonder zoo duidelijk leert (Evangelie). MAANDAG 20 Jan. Mis v. d. H.H. Fabia- nus en Sebastianus, Martelaren: Intret. 2e gebed voor den vrede. Kleur: Rood. Van den H. Fabianus, die Paus Antherus opvolgde op den Stoel van St. Petrus, ver meldt de geschiedenis weinig. Een der ge schiedschrijvers verhaalt, dat, toen volk en geestelijkheid van Rome vergaderd waren om een Paus te kiezen, een duif uit de lucht neerdaalde en zich plaatste op het hoofd van Fabianus. Dit voorval vereenigde alle stemmen op -Fabianus, die, ofschoon vreemdeling en geen kerkelijk persoon, het bestuur van de Kerk op zich moest nemen. Sebastianus was van zijn jeugd af een ijverig christen. Hij werd soldaat, ondanks zyn afkeer van de soldatenstand, om de martelaren te kunnen helpen en bemoedi gen; velen heeft hij dan geholpen tot de martelkroon. Niet wetend, dat Sebastianus christen was, heeft keizer Diocletiaan hem bevor derd om zyn wijsheid en zijn moed tot hoofd van een afdeeling van de lijfwacht Als zoodanig heeft Sebastianus vele en groote diensten aan de Kerk bewezen tij dens de vervolging onder genoemde keizer. Als christen bekend geworden, verweet de keizer hem zijn ondankbaarheid en gelast te, dat hij door Mauretaansche boogschut ters met pijlen zou worden doodgeschoten. Sebastianus was echter, zooals fnen meen de, niet dood, werd liefderijk verpleegd en genas. Nu hield hij zich niet verborgen, maar zijn groote ijver voor de zaak van Christus deed hem de keizer ontmoeten, wien hij in vrijmoedige taal verweet zijn onrechtvaardig gedrag jegens de christe nen. Diocletiaan liet Sebastianus gevangen nemen en in het renperk met stokslagen geeselen. Zoo verwierf de heilige Sebastia nus den 19en Januari 288 de martelkroon. DE KATHOLIEKEN IN CHINA Het aantal Katholieken in China is ge durende het jaar 1938 de laatste gege vens waarover men officieel beschikt toegenomen met 100.056 geloovigen. Het bedraagt thans 3.182.950. Er zijn in China 2.023 Chineesche en 5.005 vreemde missio narissen werkzaam. Op de hoogere cursussen van de Chinee sche seminaries bevinden zich 1.038 stu denten, terwijl de colleges van de lagere cursussen door 5.144 leerlingen gevolgd wordt. DINSDAG 21 Jan. Mis v. d. H. Agnes, Martelares en Maagd: Me exspectaverunt. 2e gebed voor den vrede. Kleur: Rood. Als christinne moest Agnes voor den rechterstoel van den stadsprefect terecht staan. Eerst werd zij gevleid, daarna be dreigd met martelingen, maar het beko<?r- lijke kind van dertien jaren bleef stand vastig. Zij werd veroordeeld tot den brand stapel, maar de vlammen weken terug en deerden haar niet. Met een zwaard zou haar keel doorstoken worden. Rustig hoor de Agnes haar vonnis aan. Toen zij daar als een onschuldig lammetje midden onder het volk stond, weenden velen uit mede lijden met het lieve kind. Zelfs de beul was zóó getroffen, dat hij weigerde zijn beuls werk te verrichten. Daarop sprak Agnes tot hem: „Waarom talmt gij? Vrees niet my te doen sterven, want de dood is voor mij het begin van een nieuw leven". Hierop vermande zich de beul. Agnes bad nog even, boog het hoofd achterover en ontving de doodelyke steek. Een stroom van het zuiverste bloed stortte zich over het kind. Dat was de wydir.g, waardoor de Heer Jesus Agnes tot Zijn bruid maakte en bloedgetuige. WOENSDAG 22 Jan. Mis v. d. H.H. Vin- centius en Anastasius, Martelaren: Intret. 2e gebed ter eere van Maria (Deus, qui sa- lutis,; 3e (voor Kerk of Paus; 4e) voor den vTede. Kleur: Rood. DONDERDAG 23 Jan. Mis v. d. H. Ray- raundus de Pennafort, Belijder: Os Justi. 2e gebed v. d. H. Emerentiana, Maagd en Martelares; 3e ter eere van Maria; 4e voor den vrede. Kleur: Wit. In zijn jongelingsjaren beoefende de H. Raymundus met ijver en suces de weten schappen. Hy behaalde de doctorale graad. By zijn wetenschap voegde hij groote deugd. Op 45-jarigen leeftijd trad hij in de Orde van de Dominicanen en onderscheid de zich vooral door zijn liefde jegens de slaven onder de ongeloovigen. Met den H. Petrus Nolascus stichtte hij de Orde van O. L. Vrouw tot vrijkoop van slaven. Bijna 100 jaren oud overleed de heilige in 1275. VRIJDAG 24 Jan. Mis v. d. H. Timotheus, Bisschop en Martelaar: Statuit. 2e gebed voor den vrede. Kleur: Rood. Na een goed getuigenis van hem verkre gen te hebben nam de heilige Paulus op zyn tweede Evangeliereis Timotheus tot leerling aan, wijdde hem tot bisschop en plaatste hem aan het hoofd van de Kerk te Ephese. Bij gelegenheid van een feest ter eere van de godin Diana, is de heilige gesteenigd in 97. ZATERDAG 25 Jan. Mis v. d. bekeering v. d. H. Apostel Paulus: Scio. 2e gebed v. d. H. Petrus, Apostel; 3e voor den vrede. Credo. Prefatie v. d. Apostelen. Kleur: Wit Het Epistel verhaalt de gebeurtenis, wel ke de H. Kerk vandaag herdenkt. IN DE KERKEN VAN DE E.E. P.P. FRANCISCANEN: Alles als in bovenstaande kalender v. h. Bisdom, behalve: ZONDAG. 2e gebed v. d. Z.Z. Thomas van Cori, Carol us van Sezze en Bernardus van Corleone, Belijders: Confiteantur. 2e gebed v. d. H.H. Marius en Gezellen; 4e v. d. H. Canut; 5e voor den vrede. DONDERDAG. Mis v. h. feest v. d. ver loving van de H. Maagd: Salve (als op 8 Sept.) In het gebed wordt het woord „ge boorte" veranderd in het woord „verlo ving". 2e gebed v. d. H. Joseph (als op 19 Maart); 3e v. d. H. Raymundus; 4e v. d. H. Emerentiana; 5e voor den vrede. Credo. Prefatie van Maria (invullen: En U om de verloving). Kleur: Wit. Amsterdam. ALB. M. KOK, pr. Theater Hoofdfilm Inhoud Aanvangsuur Keuring Lido: De oude en de jonge koning. (Emil Jannings). Speelfilm lederen avond 7.30 u. Zondag 2.30 en 4.30 uur. Woensdag en Zaterdag matinée 2.30 uur. Goedgekeurd voor volwassenen Op een avond in Mei (Johan Elsen- sohn Henri de Vries) Komisch r lederen avond 8 uur. Zondag 26.30 uur. .ederen dag 2 uur matinée. Goedgekeurd Trianon: Inspecteur Eyck in de val (Paul Kiin- ger) Avontuurlijk lederen avond 8 u. Zondag van 26.30 uur. lederen dag matinée 2 uur. Goedgekeurd voor volwassenen Rex: De moordzaak Franchetti (Ben- j amino Gigli) Dramatisch 'lederen avond 8 u. 'undag van 2—7 uur lederen werkdag 2 uur iriatinée. Toelaatbaar voor volwassenen Casino: Pygmalion (Lily Bouwmeester) Vroolijk lederen avond 8 uur. Zondag 2 uur, en 8 uur Zaterdag en Woens dag 2 y, uur matinée Goedgekeurd FEUILLETON Naar het Engelsch. 7) Dessie's korte aarzeling zou haar duur te staan komen. U had het daarnet over mr. Cheriton. begon zij en toen zweeg ze opeens. Ze stond op het punt voor te stellen naar Tom te gaan, toen het haar te binnen schoot, dat, als ze samen naar hem toe gingen, ze in tegenwoordigheid van dezen man alles moest uiteenzetten, wat zij van hem wist en hoe ze hem had herkend. Dat 'zou zoo'n diepgaand onderzoek van haar eigen verle den ten gevolge hebben dat zij er voor te rugschrok. Natuurlijk zou ze Tom haar le vensgeschiedenis vertellen, maar ze gaf er de voorkeur aan, dat te doen op haar eigen wijze, op een oogenblik, dat zij daarvoor zelf zou uitkiezen en niet onder pressie of in tegenwoordigheid van een ander. Daarbij voelde ze er bitter weinig voor, dat deze man, die haar beloerde als een kat zijn prooi, te weten zou komen, dat zij het meisje was, dat de robijnen onder haar berusting had. Ook haar nieuwe onzekerheid ontging De Montalt niet en hy was sluw genoeg om daar zyn voordeel mee te doen. Niets zou mij liever zijn, zei hij met honingzoete hoffelijkheid. Ik zal even een taxi laten komen, dan gaan we samen naar zyn kantoor. Het is het beste om hem in vertrouwen te nemen, want het is beter voor u als de zaak onder ons blijft. Maakt u zich dan even klaar? Dessie beet zich vol ergernis op de lip. Hij speelde comedie, dat wist ze en ze ge loofde, dat hy vermoedde dat ze het wist. Maar dè kans van het oogenblik was tegen haar en ze voelde zich niet in staat hem op de wijze, die zij er zelf zoo onberaden had uitgeflapt, op de proef te stellen. Ik zal de waarheid van wat ik gezegd heb, bewyzen op de manier en op den tyd die my het beste voorkomen, antwoordde ze, maar het was een zwakke tegenwerping niettegenstaande zij op schepen toon sprak. De Montalt liet zich in zyn stoel vallen en hief de handen op in een gebaar van verbazing en protest, als om te kennen te geven, dat hij thans aan haar houding geen touw meer kon vastknoopen. Werkelijk, miss Merrion, nu begrijp ik niets meer van u. Ik krijg een vreesely- ke beschuldiging naar mijn hoofd geslin gerd; ik ontken die en stel voor samen raar mr. Cheriton te gaan, zoodat mijn identiteit kan bewezen worden. Eerst wei gert u, dan stemt u er mee in en weigert u ten slotte weer, daarbij van mij verlan gend een dergelijke afschuwelijke aantij ging op me te laten zitten, tot u wel zoo vriendelijk wilt zijn u zelf te overtuigen, dat u een onvergeeflijke domheid hebt be gaan. Terwille van een vriendin van Dora ben ik tot veel bereid, maar vindt u zelf niet, dat dit een beetje te veel gevergd is? Ik ben aan mijn eer verplicht u zoo spoedig mogelijk te doen inzien, dat u zich hebt ver gist. Ik doe u thans een ander voorstel. Wanneer u persoonlijke redenen hebt om niet aan uwaan mr. Cheriton te wil len vertellen in welke connectie u hebt ge staan met dien moordenaar, laten we dan een anderen weg inslaan. Er was iets insinueerends in zijn toon en Dessie huiverde onwillekeurig, toen de man even zweeg. L^ten wij samen, u en ik naar Scot land Yard gaan, daar zullen ze u ongetwij feld kunnen inlichten, wat er van dien man, Lesparde noen^de u hem, geloof ik, gewor den is. Zijn oogen waren onafgewend op haar gericht, terwyl hij dit gewaagde voorstel deecf. Hij beoogde er een tweeledig doel mee; in de eerste plaats moest het als een bewys van zijn onschuld dienen, waarom Dessie er blijkbaar weinig voor voelde on verwijld naar mr. Cheriton te gaan, haar ook zouden weerhouden de politie in de zaak te mengen. En toen hy een weifeling bij haar meende te bespeuren, nam hy het air aan dadelyk te willen vertrekken. Na een moment van snelle overweging kwam het meisje tot de conclusie, dat, hoe wel er redenen waren waarom het voor haar onverstandig zou zyn om de politie er in te betrekken, het voor hèm onmogelijk zou zijn naar Scotland Yard te gaan. Het was een staaltje van brutalen bluf en ze vorlde, dat zij dit spelletje poker gerust kon meespelen. Ze zweeg even, als om zijn voorstel te overwegen; toen stond ze op en zei: Dat aanbod neem ik aan; Scotland Yard zal my afdoende kunnen inlichten. Ik zal mij even klaar maken en dan kunnen we samen gaan. Ik zie ook wel in, dat het onbillijk is om mijn beschuldiging langer dan strikt noodig is op u te laten zitten. Mooi gaf hij toe, zonder een spier van zijn gezicht te vertrekken, en hij hield de deur voor haar open, terwijl zy de kamer uitging om zich gereed te maken. Ze was verbaasd en ontdaan, maar ze maakte vlug voort en trad na eenige oogenblikken het vertrek weer binnen. Er is me iets ingevallee, bngon De Montalt, toen ze de deur achter zich had dichtgedaan. Ik ben toch bang, dat we ons hopeloos belachelijk maken. Stelt u zich voor, dat we daar komen binnenstappen en ik zeg: Deze jongedame denkt dat ik een Fransche moordenaar ben, overtuig haar alsjeblieft, dat ze ongelijk heeft. Ze zou den ons hartelyk uitlachen en wegsturen met de boodschap, dat ik mij net als ieder ander op een normale manier kan identi- ficeeren. Ik wist dat u er niet zoudt heengaan, zelfs toen u 't voorstelde, verklaarde Des sie kortaf. Maar uw reden is een andere, dan u opgeeft en dat weet u drommels goed Pardon, ik sla alleen een heel wat een voudiger weg in, dan een bezoek aan Scot land Yard. Vanavond dineer ik weer bij mrs. Markham en dan zal ik een gesprek met haar over u hebben, tenzij u me ver telt, hoe u op dit malle idee bent geko men. Ik doorzie uw motieven heel goed. U wilt mrs. Markham tegen mij opzetten. U bent bang, dat u uw invloed op haar of duidelijker gezegd de geldelijke voor deden van uw relatie vxerliest, wanneer zij met mij trouwt U speculeert er op, dat, als gevolg van uw ^gschuldiging, een onderzoek naar my zal worden ingesteld en als er dan een paar onbelangrijke klei nigheden aan het licht komen, dan zult u die wel weten te verdraaien en te ver- grooten totdat er een breuk komt. Dat is uw opzet Hij zweeg en gluurde haar door zijn nauwe oogspleten aan. Gaat u verder, verzocht Dessie yzig. U beoordeelt anderen, dat wil zeg gen mij, naar uw eigen wijze van optre den. Of dacht u soms, dat ik niet genoeg menschenkenner ben om in dit onderhoud niet tot de overtuiging te zjjn gekomen, dat er iets in uw leven is, waarvan zelfs uw verloofde niets afweet? U redeneert, dat als dit zoo is bij 'n meisje, dat nog aan het be gin van haar leven staat, het zeker het ge val zal zijn met een man, die, zooals ik, halverwege ben. Maar hierin vergist u zich toch. Bij negen en negentig van de honderd mannen zal er wel iets in hun le-' ven te vinden zijn, dat zy liever niet wil len dat bekend wordt, zonder.dat het iets met misdaad te maken heeft. Dat is wel mogelijk beaamde Dessie. Luister u nu eens miss Merrion. Ik wil niets liever dan op goeden voet met u komen en zal openhartig zijn. Ik houd zielsveel van Dora en zij houdt evenveel van mij; we vertrouwen elkaar volkomen. Als u probeert tusschen ons te komen, loopt u groote kans haar vriendschap, haar bescherming, haar hulp, kortom alles te verliezen. U wint er niets bij. In mijn le ven is óók wel iets te vinden, dat ik lie- ber niet aan de groote klok heb gehan gen. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 11