Weerbericht RECHTZAKEN STADS NIEUWS WOENSDAG 15 JANUARI 1941 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 ZONS OP- EN ONDERGANG Zon onder 17.57 uur. ,«*V' Zon op 9.42 uur. MAANSTANDEN. 15 Januari 10,25 onder, 20.52 op 16 Januari 10,55 onder, 22,08 op 17 Januari 11.25 onder, 23.23 op 18 Januari 11.52 onder 19 Januari 0.40 op, 12,19 onder 20 Januari 1.58 op, 12.49 onder. (Laatste kwartier). 21 Januari 3.14 op, 13.20 onder. 22 Januari 4.27 op, 13.58 onder. .ID 11 CD 11 CD 11 CD 110 11 CD 11 CD 11 CD 11 CD 11C^. 0 Verduisteringstijden 0 Er is bepaald, dat er verduisterd moet worden tusschen zonsonder- 0 *ang en zonsopkomst. 0 Deze tijden zijn voor hedenavond en morgenochtend: 0 ZONSONDERGANG 0 S ZONSOPKOMST y 9.42 Q Tusschen deze beide tijden dient Q er dus verduisterd te worden. ÜDfl CDIIOII Oil OII Oil OIIOII Oil HAAGSCHE RECHTBANK TWINTIG RIJWIELEN GESTOLEN. Twee jaar gevangenisstraf geëischt. De 26-jarige A. M., afkomstig uit Lei den, thans gedetineerd in het Huis van Bewaring, had zich te verantwoorden we-, gens rijwieldiefstal twintigmaal gepleegd. Al deze rijwielen had hij weggenomen in Den Haag, binnen één maand tijd. Ver dachte bekende de feiten volmondig. De Officier wees er op, dat verdachte reeds negen maal veroordeeld is gewegst. Verschillende malen heeft hij een kans ge had maar deze niet benut. Verdachte is blijkbaar iemand, die niet op den goeden weg wil blijven. In den tegenwoordigen tijd en in de hui dige omstandigheden moet er een zware straf worden opgelegd, reden om thans twee jaar gevangenisstraf te eischen. Uitspraak 28 Januari. DIEFSTAL VAN EEN BAKFIETS TE LEIDEN. Een jaar gevangenisstraf geëischt. E. van M., loswerkman, thans gedetineerd had aan de Oude Vest te Leiden een bakfiets weggenomen, welke bakfiets door een N. V., zetelende aan de Oude Vest, ge huurd was van de verhuurinrichting Jon- geleen te Leiden. Dit was niet de eenige bakfiets, die hij verduisterd had, want in Den Haag had hij nog twee van dergelijke vehikels gehuurd maar niet teruggebracht, aangezien hij ze inmiddels verkocht had. De straflijst van verdachte was boven dien nu niet bepaald fraai te noemen, want er prijkten maar liefst 19 veroordeelingen op. De Officier had het in dit geval noodig geoordeeld om een onderzoek naar ver- dachtes geestvermogens te doen instellen en de deskundigen waren van meening, dat verdachte in verminderde mate toereke ningsvatbaar genoemd moet worden. Daarmede rekening houdende werd de eisch één jaar gevangenisstraf, door te brengen in een bijzondere strafgevangenis. Uitspraak op 28 Januari. Rijwieldiefstal te Katwijk. F. N. uit L e i d e n, thans gedetineerd, had eenige maanden geleden, ten nadeele van den 15-jarigen v. d. Vijver uit Rijns burg, te Katwijk aan Zee een rijwiel weg genomen, dat deze geplaatst had nabij „Zee bad Katwijk". De Officier had deswege één jaar ge vangenisstraf geëischt, maar de rechtbank achtte het heden noodig om een onderzoek in te stellen naar verdachtes geestvermo gens. HET MES KWAM ER AAN TE PAS. Gevangenisstraf tegen vechtersbaas gevorderd. Verdacht van poging tot doodslag heeft voor de Rotterdamsche rechtbank terecht gestaan de 40-jarige waterstoker S. H. te Rotterdam. Hij had of) 8 September j.l. in een café een bezoeker, M. Breure. na een woordenwisseling eenige steken met een mes toegebracht. De echtgenooten van beide mannen kregen ruzie, waarom verd. en B. naar buiten gingen om de zaak uit te vechten. Hier heeft verdachte B. de steken toegebracht. B. werd niet ernstig gewond en kon, na in een ziekenhuis te zijn verbonden, huiswaarts keeren. Verdachte bekende. De officier, mr. Loke, achtte de ten laste gelegde poging tot doodslag bewe zen. Verd. heeft in het donker als een wildeman gestoken en B. is feitelijk door een wonder aan den dood ontsnapt. Spr. eisch te een gevangenisstraf van een jaar. Mr. H. Schadee pleitte clementie. Uitspraak 28 Januari. Voor de Utrechtsche rechtbank stond gisteren terecht de 25-jarige chauffeur J. W. de V. uit W o e r d e n, terzake diefstal in vereeniging van een schaap uit de weide. Verd. had dezen diefstal ge pleegd, daar er in Woerden op 12 Decem ber geen vleesch meer te krijgen was. Geenszins was armoede de drijfveer, want verd. verdiende dan eens veertig, dan weer zeventig gulden per week. De vrouw van verd. verwachtte een baby en daar om werd hef gewenscht geacht, dat er voor haar vleesch gehaald zou worden. Maar nergens was ook maar een stukje te koop en toen ging verd. in den nacht er toe over om met behulp van zijn kleinen broertje een schaap te stelen, dat eigen dom was van den huisbaas, die hem juist zoo uitermate ter wille was geweest. Verd. en zijn broertje stalen het schaap uit de wei en slachtten het direct, nadat zij het dier hadden geroofd. Het was een fok schaap ter waarde van tachtig gulden. Verd. erkende het hem ten laste gelegde en zeide veel spijt te hebben van zijn daad. Hoe hij er eigenlijk toe gekomen was, begreep hij niet goed, want als hij wat meer moeite had gedaan, zou hij er gens buiten Woerden v zeker vleesch heb ben kunnen krijgen en geld om dat te koopen was er meer dan voldoende. Over verd. was een rapport uitgebracht, dat 'niet ongunstig luidde. Er werd aange drongen op een gecombineerde vrijheids straf. De officier van justitie, jhr. mr. Twiss QuarJes van Ufford, vond dezen diefstal een ernstig feit. Niet alleen was hier den bereidwilligen huisbaas leelijk behandeld, er was ook frauduleus geslacht. In een 'tijd als deze, nu er wel meer menschen zonder vleesch zitten, moet een feit als dit zwaar worden gestraft. Spr. requireerde een gevangenisstraf voor den tijd van een jaar met aftrek van de preventieve hech tenis. De verdediger, mr. ten Cate, wees er in zijn .pleidooi op, dat verd. altijd zeer op passend is geweest. Hij is o.m. puinruimer geweest in Rotterdam en iedereen wfiet, dat toen de verleiding zeer groot was om, wanneer er iets onder het puin werd ge vonden, zich dat toe te eigenen. Verd. heeft echter nimmer iets wegge nomen en wat hij thans heeft gedaan, deed hij ter wille van zijn vrouw, die vleesch behoefde. Spr. riep de uiterste clementie in van de rechtbank. Over 14 dagen zal de rechtbank uit spraak doen. POGING TOT MOORD TE MAAUN. Met een schop erop los geslagen! Den tienden December van het vorige jaar werd door den 34-jarigen arbeider K. v. D uit Amersfoort in de werkverschaf fing te Maarn een aanslag gepleegd op den 22-jarigen opzichter S. De arbeider had tegen den opzichter een wrok opgevat, omdat hij van de „karren- ploeg" was overgeplaatst naar de „kuil- ploeg", waarbij naar zijn meening minder te verdienen viel. Op den bewusten dag stond de opzichter des morgens om kwart voor elf op den rand van een kuil te kij ken, toen hij achter zich wat hoorde. Hij draaide zich om en zag v. D. met een schop gewapend op zich afkomen. Hij kon den slag niet geheel ontwijken en met den scherpen kant van de schop werd hij op zijn schouder getroffen. Het ijzer drong tot op het been door. Door arbeiders, die kwamen toegeloopen, werd v. D. vastge houden, zoodat verdere aanvallen achter wege bleven. Dinsdag stond de arbeider voor de ar rondissementsrechtbank te Utrecht te recht. Hij bekende den aanval gepleegd te hebben, doch zeide den opzichter alleen een pak slaag te hebben willen geven. De opzichter, als getuige gedagvaard, verklaarde, dat de arbeiders bij de kuil- ploeg niet minder behoeven te verdienen, dan zij die bij de karrenploeg zijn aange steld. Het verdienen is afhankelijk van het werk, dat men verricht. Als hij zich niet had omgedraaid, zou de schop zeker zijn hoofd hebben getroffen. Veel last had hij van den schouderwond niet gehad. In verband met het gunstige rapport over verdachte, eischte de officier wegens poging tot doodslag een -gevangenisstraf van vier maanden met aftrek van de voor- loopige hechtenis. Uitspraak 28 Januari. EEN HAKAFDRUK IN EEN SPOORWEGLOODS Voor de Amsterdamsche rechtbank, president mr. W. J. H. Dons, zijn inbraken in een sigarenfabriek en eén goederen loods van de spoorwegen te Hilversum in behandeling gekomen. In den nacht van 27 op 28 September van het afgeloopen jaar verschaften on bevoegden zich door verbreking van een ruit toegang tot een sigarenfabriek aan den Laarderweg, waarbij vijfduizend sigaren tot een bedrag van eenige honder den guldens verdwenen. Toen eenige dagen later in een goederenloods van de Ned. Spoorwegen ingebroken werd en een hoeveelheid tabak, koffie en thee spoor loos verdween, vond een rechercheur van politie den afdruk van een gummihak. Daar reeds de verdenking rustte op een 28-jarigen schilder uit Hilversum, die het zaakje met een 49-jarigen bloemenkoop- nian zou hebben opgeknapt, werd den schilder een bezoek gebracht. Te zijnen huize werd een paar schoenen aangetrof fen, dat voorzien was van gummihakken, welke indentiek bleken aan die, welke een afdruk hadden achtergelaten in de loods. Thans stond de schilder terecht, verdacht van diefstal in de sigarenfabriek en i de goederenloods. Zoowel hij zelf als de koopman, bij wien de sigaren in beslag genomen, waren in verzekerde bewaring gesteld. Het verhoor omvatte verscheidene ge tuigen, o.m. den bekenden politiedeskun dige C. J. van Ledden Hul$ebosch. Uit voerig zette deze uiteen, dat het onder zoek wel uitgewezen had, dat de afdruk van den hak in de loods met aan zeker heid grenzende waarschijnlijkheid af komstig was van het bij den schilder ge vonden paar schoenen. In den nacht van de inbraak in de sigarenfabriek had de schilder zich be geven naar de woning van den bloemen- koopman, wien hij de sigaren te koop had aangeboden. Tegen de prijs van zeventig gulden was de koopman in het bezit van het rookmateriaai gekomen. Het waren on geveer 45 kistjes. De betaling was con tant geschied. Volgens de verklaring van den koopman had hij vroeger jaren veel kleine zaken met den verd. gedaan. De koopman werd met een goede sigaar in den mond gezien door een rijwielhe- der, die een doosje van vijftig voor een rijksdaalder aangeboden kreeg. De be waarder kreeg, wantrouwen, doch inmiddels bleek de politie reeds te hebben ingegrepen Voorts werd iemand gehoord, die den verd. had hooren spreken over het ver krijgen van koffie en thee zonder over gave van bonnen. Aan de hand van een persoonsbeschrijving had het spoor naar den schilder geleid. Alhoewel verd. alle feiten bleek te ont kennen achtte de officier van Justitie, mr. J. W. Bosch, het ten laste gelegde be wezen. De afdruk van den hak, welke volgens den deskundige een aan zeker heid grenzende waarschijnlijkheid biedt, en de verklaringen van de getuigen be wijzen z.i. de twee diefstallen met in- biaak. Mede in verband met het straf register van den verd., die reeds zeven veroordeelingen tegen zich heeft hooren uitspreken, requireerde mr. Bosch een ge vangenisstraf van een jaar en zes maan den. De verdediger, mr. H. G. Th. Keune, achtte een wettig en overtuigend bewijs niet geleverd. Afgegaan werd op de ver klaring van slechts één getuige, i.e. den deskundige, wat betreft den diefstal uit de loods, en den koopman t.a.v. het voor gevallene in de sigarenfabriek. Wettig be wijs kan door één getuige niet geleverd worden, weshalve pl. in beide gevallen vrijspraak bij gebrek aan bewijs vroeg. Heling. Vervolgens stond terecht de 49-jarige koopman, verdacht van heling. Hij had de sigaren- ver beneden den normalen prijs gekocht, echter geheel te goeder trouw, naar hij zeide. Volgens de verklaring van het 7-jarig zoontje van den koopman, die uitvoerig door mr. Dons verhoord werd, was de schilder vroeg in den ochtend op een bak fiets met de sigaren aangekomen en was" do koop vrij spoedig gesloten. Mr. Bosch requireerde tegen dezen man, over wien een gunstig reclasseeringsrap- port was uitgebracht, wegens opzettelijke heling een gevangenisstraf van vier maan den, waarbij hij wees op de abnormale om standigheden, waaronde- tot den aankoop van de sigaren was overgegaan. Mr. W. C. I. A. van Everdingen, de ver dediger, vestigde de aandacht van het college op het gunstige reclasseerings- rapport. Verd. had het feit bekend, doch verklaarde te goeder trouw te hebben ge handeld, weshalye hij toch niet als daad werkelijk heler kon worden beschouwd. Mede in verband met de drie maanden preventieve hechtenis en met de familie omstandigheden, verzocht hij den man in vrijheid te stellen. Nadat de rechtbank in raadkamer was geweest, werd dit verzoek tot onmiddel lijke invrijheidstelling ingewilligd. In beide zaken zal 28 Januari uitspraak volgen. BOTER EN GECONDENSEERDE MELK GESTOLEN. Gevangenisstraf voor de dièven. De Rotterdamsche rechtbank heeft uit spraak gedaan in de zaak tegen vier man nen, die ingebroken hadden in een pakhuis te Rotterdam en daarbij 14 vaten boter en 6 kisten gecondenseerde melk hadden ge stolen, resp. de gestolen goederen hadden geheeld. De 32-jarige bakker C. P. A. H. v. d. D. werd veroordeeld tot een gevange nisstraf van 2 jaar met aftrek van voor arrest. Zijn broer, de 35-jarige bakker J. van der D., werd veroordeeld tot een ge vangenisstraf van drie maanden. De 52-jarige opkooper P. van D. werd veroordeeld tot een gevangenisstraf van acht maanden met aftrek. De 35-jarige chauffeur A. van A., die als tusschenpersoon was opgetreden tusschen dieven en heler, werd veroordeeld tot tien maanden met aftrek. OVERTREDING VAN VERORDENINGEN Ter terechtzitting van het kantongerecht te Bergen op Zoom van 19 December j.l. zijn 4 overtredingen berecht van de ver ordening betreffende verkeersbeperking^n, waarbij straffen werden opgelegd van resp. 4 boete subs. 4 dagen hechtenis, 5 boe te subs. 5 dagen hechtenis en 2 x 15 boe te subs. 10 dagen hechtenis. Tien personen werden veroordeeld we gens overtreding van de verordening be treffende den identificatieplicht tot straffen varieerende van 0.50 Loete, subs. 1 dag hechtenis tot 6 boete, subs. 6 dagen hech tenis. KATWIJK AAN DEN RIJN Personalia. Mej. J. v. d. Waaij, Voor straat alhire, slaagde voor het examen boekhouden en aanverwante vakken, afge nomen door de Ver. van Leeraren in de Handelswetenschappen! LEIDSCHENDAM K. J. M. V. Onder leiding van den heer Wim Bleijs werd Maandagavond door de K. J. M. V. „St. Albertus Magnus" een z.g. „eigen werkavond" georganiseerd, wel ke in vele opzichten wel aan zijn doel heeft beantwoord en zeer zeker als zeer leer zaam moet aangemerkt worden en alles zins aanbevelenswaard is. Door den voorzitter werd op duidelijke wijze ingeleid het „spreken in het open baar", waarna de leden hun kunnen kon den toonen dit in praktijk uit te 'oefenen. Vanzelfsprekend was dit voor. de meesten verre vaq gemakkelijk, doch het resultaat was over het geheel tamelijk bevredigend en door oefening kan zeer zeker iets worden bereikt. Door een 9-tal leden werd gedu rende pl.m. 3 minuten over eén te voren genoemd onderwerp gesproken, o.m. over de tuinderij, een vliegtuig, een auto en an derszins, waarbij de een meer succes had dar de ander; dat er wel eens hartelijk ge lachen werd, behoeft geen betoog, doch vast staat, dat het voor allen zeer leerzaam was. De heer Gerard Haagen hield een interes, santé causerie over de voeding, het voedsel en het brood, waarin hij o.m. behandelde de voedingswaarde van het voedsel, wat het menschelijk lichaam noodig heeft om ten slotte te bespreken de broodbereiding de samenstelling hiervan en de voedings waarde. Met een opwekkend woord werd deze nuttige avond op de gebruikelijke wijze door den voorzitter gesloten. Maatschappelijk Hulpbetoon. Voor de gemeentelijke instelling voor Maatschap pelijk Hulpbetoon is op de begrooting 1941 een post uitgetrokken van 42.000. In de memorie van toelichting zeggen B. en W., dat het bestuur door toepassing van groole soberheid zal trachten de uitgaven zooda nig te beperken, dat met een subsidie van ƒ42.000 kan worden volstaan. M STOMPWIJK Hardrijderij. De uitslag van de hard rijderij op schaatsen was als volgt: 1ste pr. A. v. d. Brink, 2de pr. F. Beekman, 3de pr. H. Smit Jr., troostprijzen: 1ste A. Kui pers, 2de Cor v. Santen, 3de Nic. Steyn- man. NOORDWIJKERHOUT Verkoop van grond. De provincie Zuid-Holland wenscht ten behoeve van den aanleg van den weg Scheveningen Noordhollandsche grens de beschikking te verkrijgen over de aan de gemeente be- hoorende, langs den Zilkerduinweg te Noordwijkerout gelegen terreinen. Deze terreinen maken deel uit van het gebied van de winplaats der Amsterdam sche gemeentewaterleidingen. Aangezien de belangen van dit bedrijf zich tegen het afstaan van de terreinen niet verzetten, hebben B. en W. van Amsterdam aan de provincie Zuid-Holland bericht, dat zij be reid zijn den raad voor te stellen te be sluiten aan de provincie Zuid-Holland de perceelen, tezamen groet 5.41.12 ha., te verkoopen tegen den prijs van ƒ5000. per ha. WASSENAAR Tuinbouw en Plantkunde. In café van der Zalm hield de vereeniging Wassenaar en Omstreken een ledenvergadering. Door secretaris D. van Barneveld werden hier op de notulen gelezen, die aldus werden vastgesteld. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van het hoofdbestuur meldende, dat voor deze afdeeling een be drag van 20 voor 1941 beschikbaar was gesteld voor een spreker en dat tot pa troon der afdeeling ,was aangewezen de heer W. J. Putman Cramer te Velsen. Tot leden der jury werden gekozen de heeren van Vulpen, van Vugt en Verlind. Door den heer D. A. de Rooij werd hierop een vraaguurtje gehouden over fruit en groen ten. Hiervan werd een druk gebruik ge maakt en vele vragen werden gesteld en een en ander gaf voor velen een nieuw in richt over verschillende zaken. Besloten werd meerdere van dergelijke avonden in te lasschen. De heer W. van Tol behaalde met zijn ingezonden bloeiende warme kas plant 28 punten ofwel een eersten prijs. Nadat twee nieuwe leden waren toegela ten bracht de heer Polderman namens de kascommissie verslag uit van de gehouden controle. De boeken en bescheiden van den pennïngm. waren in perfecte orde bevon den, zoodat onder dankzegging hem daar voor décharge werd verleend. Van de be stuurstafel kwam tenslotte een voorstel om voor liefhebbers een cursus te orga- niseeren over het zelf kweeken van groen ten. Als leeraar zal optreden de heer de Rooij, terwijl de kosten tot het volgen van dien cursus zoo laag mogelijk zullen zijn en alleen ter dekking van de kosten. Een en ander vond nogal bijval van de leden, zoodat hiertoe werd besloten. Na de rond vraag volgde daarna sluiting. De verstrekking van warme voeding Hoe de verstrekking geregeld wordt Zooals reeds bekend gemaakt werd, zal in de gemeente Leiden vermoedelijk begin volgende week een aanvang gemaakt wor den met de verstrekking van warme voe ding, zooals in verschillende gemeenten hier te lande reeds plaats heeft. De beken de firma Tieleman en Dros zal de maaltij den gereed maken, en bij de bekendheid, die deze fabriek op dit punt geniet, behoeft niet getwijfeld te worden of het eten zal van prima kwaliteit zijn. Aan de hand van door het Rijksbureau voor de voedselvoorziening in oorlogstijd vastgestelde recepten, zijn een 15-tal ver schillende maaltijden samengesteld, waar door een voeding van hooge waarde en een vanzelf op prijs gestelde groote verschei denheid gewaarborgd is. Eén van de beginselen is, dat de voeding voor een iedereen verkrijgbaar is, ongeacht den welstand, zoodat niet alleen een zeker deel van de bevolking hiervan gebruik kan maken. Een ieder krijgt hetzelfde eten, dat alleen kan worden afgehaald aan zekere af- haalpunten. Gebruik ter plaatse is dus niet mogelijk. De prijs van de voeding is, zooals reeds werd medegedeeld, voor houders van vet kaarten 13 cent per portie en voor houders van boterkaarten 25 cent per portie. De porties zijn circa 1,2 liter groot. Zij, die nu de voeding willen betrekken kunnen gratis aan de uitreiklokalen een knipkaart verkrijgen, waarop 9 porties eten kunnen gekocht wroden. Deze knipkaar- ten zijn slechts verkrijgbaar tegen inleve ring van een geldige vet- of boterbon en vier geldige vleeschbonnen. Op de dagen waarop peulvruchten worden verstrekt, moet bij het koopen van een dagkaartje een peulvruchtenbon (1/4) worden ingele verd. Wisselbons, welke echter alleen voor de warme voeding geldig zijn, worden zoo- noodig teruggegeven. Iedere knipkaart geeft recht op het koo pen van 9 dagkaartjes van een portie. Na tuurlijk kan men dus eiken dag een kaar tje van een portie koopen, zoodat men dan 9 dagen met de knipkaart doet, terwijl b.v. een gezin van meerdere personen tegelij kertijd meerdere dagkaartjes zal kunnen koopen. De porties behoeven niet in 9 ach tereenvolgende dagen te worden afgeno- men. I Voor elk uitreiklokaal worden dagkaar- 1 tjes van een bepadlde kleur verkocht. Op deze dagkaartjes kan men dus alleen de maaltijden halen aan het zelfde uitreik lokaal als waar men de kaartjes heeft ge kocht. Dit moet gebeuren om vast te stel len de hoeveelheid welke aan een bepaald uitreiklokaal beschikbaar gesteld moet wor den. Om dezelfde re'denep moeten de dag- kaartjes een dag van te voren gekocht wor den. Dit is gemakkelijk daar de verkoop van dagkaartjes op denzelfden tijd in het uitreiklokaal plaats heeft als waarop de warme voeding voor dien dag moet worden afgehaald. De eerste uitreiking van knipkaarten en verkoop van dagkaartjes zal in afwijking van het vorenstaande plaats hebben in één nader te publiceeren lokaal en op een na der af te kondigen tijdstip, terwijl dan in het vervolg de uitreiking en verkoop dage lijks zal plaats hebben op den tijd en op de plaatsen waarvan nadere mededeeling binnen enkele dagen verwacht zal kunnen worden. Vanzelfsprekend is de warme voeding al- Jpen bedoeld voor inwoners van de gemeen te Leiden,, daar de gemeente Leiden mede aansprakelijk is voor een zeker deel van de kosten. SLACHTOFFER DER DUISTERNIS. Lijk van bejaarde weduwe opgehaald. Gistermiddag te 1 uur heeft de politie uit het Galgewater het lijk opgehaald van de 71-jarige wed. A. E. S., gewoond heb bend Nieuwsteeg 7. De vrouw, die alleen woonde, schijnt reeds Donderdagavond door de duisternis te water te zijn geraakt en verdronken. RESIDENTIE-ORKEST. 3e Abonnements-Concert. Op het 3e abonnements-concert, dat dit maal gegeven wordt Zaterdagmiddag 18 Januari a.s. onder leiding van: Frits Schuurman, zullen o. m. uitgevoerd wor den: Berlioz „Ouverture Carnaval" Ro- main, Reger „Variaties und Fuge über ein Thema" von Mozart. Solist is Jozef Pembaur, die zal spelen Liszt „Piano Concert A gr. L'*

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 2