Spxvtt eft Wedó fotyden De Nederlandsche Kampioenschappen hardrijden een De Friesche Elfmerentocht werd geslaagd sportfestijn MAANDAG 13 JANUARI 1941 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 H. Buyen onttroont Langedijk en vestigt tevens een nieuw baanrecord SCHAATSENRIJDEN. De Zuid Hollandsche Merentocht werd een succes ROND 1800 DEELNEMËRS IN DRIE KLASSEN De Zuid-Hollandsche IJsbond heeft er ongetwijfeld goed aan gedaan een Zuid- Hollandschen Merentocht voor de schaats liefhebbers uit te schrijven. Talrijk velen hebben deze uitnoodiging aanvaard en de geboden gelegenheid om een unieken tocht over de schoone Zuid-Hollandsche meren, plassen en waterwegen te maken, was mis schien de laatste in dit winterseizoen. In den vroegen Zondagmorgen reeds kwamen de eerste groepjes toeristen bin nen en per trein en tram stroomden de deelnemers aan het station te Leiden bin- ..■flien, om daar in café restaurant „Zomer- zorg" een gunstig onthaal te vinden bij de leden van het wedstrijdcomité, die vele uren de handen vol hadden om de talrijke deelnemers te voorzien van deelnemers kaarten, route-kaartjes en herkenningstee- kens. Nauwelijks had een groep deelnemers zich georienteerd over de te volgen route om deze op de routekaartjes zoo goed mo gelijk aan te geven al naar gelang van welke tocht was uitgekozen, of er kwamen steeds weer nieuwe deelnemers en deel neemsters binnen. En telkens opnieuw bleek ons hoe het initiatief van den Z. H. IJ. B. op prijs is gesteld. Zoo was het den geheelen morgen een en al drukte en de ijverige gérant, de heer A. B. Batenburg, vond ondanks al dat ge roezemoes wel enkele malen gelegenheid om de aandacht der toeristen te vestigen op hetgeen na afloop zeker in den smaak zou vallen: erwtensoep zonder bon! Dat zulks niet aan doovemans ooren was ge zegd, kon men duidelijk nierken. En dan trokken ze weer af: het onbeken de tegemoet. Met de gele trams die nog nimmer in de Sleutelstad zoovele menschen zoo kort achter elkaar vervoerde,.trok ken de meeste deelnemers naar het einde van de Haarlemmerstraat, -vanwaar nog een flink stuk geloopen moest worden al- voreps men aan de startplaats: de Driega- ONGEREGELDHEDEN BIJ DEN WEDSTRIJD DE TOERTOCHT Onder gunstige omstandigheden zyn Za terdagmorgen eenige duizenden deelnemers aan den Frieschen Elfmerentocht over een afstand van 80 K.M. uit Sneek en Lang weer gestart. Voor den toertocht met als startplaats Sneek hadden zich 5920 deelne mers opgegeven, terwijl voor den wedstrijd met als startplaats Langweer het aantal deelnemers de 1000 overschreed. In den nacht te voren waren alle hotels en pensions bezet; de café's en restaurants maakten eveneens goede zaken. Hoewel men aanvankelijk gedacht had, den start eerst om 9 uur te doen geschie den, heeft men dit tijdstip vervroegd, zoo dat iedere deelnemer, die in het bezit kwam van zijn deelnemerskaart, terstond den 80 K.M.-tocht kon beginnen. Het was een aantrekkelijk schouwspel, deze duizenden welgemoed op weg te zien gaan, om op karakteristieke wijze kennis te maken met de Friesche meren in wintersche kleedij. De organisatie bleek uitstekend in orde. De Sneeker bevolking werkte in goede har monie samen met de V.V.V. alsmede de le den van den Opbouwdienst, het ambtena rencorps en de gemeentelijke politie, om dezen tocht zoo goed mogelijk te doen sla gen. Overal langs het traject stonden rich ting-aanwijzers en waren hulpvaardige handen gereed om de deelnemers van dienst te zijn. Het ijs verkeerde in goede conditie. Om 12.05 uur kwam een groep van om streeks 25 personen, die om 9.15 uur te Sr eek voor den toertocht gestart waren, bij het laatste controle-station aan. De eerste tien aankomende waren: 1. D. Hoeksema, Sneek; 2. K. Hooman, Hoogeschild; 3. W. Kok, Ferwoude; 4. S. Sterkenburg, Poeldijk; 5. W. J. Duiven- steyn, Poeldijk; 6. J. van de Veen, Haych; 7. H. J. van de Veen, Harich; 8. A. v. d. Zijpp, Harnch; 9. Hoeksema Jr., Sneek; 10. J. Sikma, Heerenveen. Als eerste paar aan den stok kwam bin nen mej. T. Elzinga, Bolsward, met haar broer, den heer D. Elzinga, Bolsward. Allen waren vol lof over ds uitstekende organisatie van den tocht en den prachti- gen toestand van het ijs. DE WEDSTRIJD In den wedstrijd, welke van Langweert uitging en daar ook eindigde, passeerden Sneek te 12.14 uur als eerste en tweede de heeren P. v. d. Duym van Warga en Lou Geveke van Leeuwarden, voorts om 12.15 uur W. Kooisga van Warga, 12.16 uur K. Schipper, K. v. d. Hem, W. Leppinga, 12.17 tenbrug aan de Zijl was gearriveerd. Er waren drie verschillende tochten uit geschreven, nl. voor 35, 50 en 85 km. De eerste over 35 km., een 2 Merentocht, ging van de Driegatenbrug binnendoor naar de Kaag, vandaar naar Roelofarends- veen, over het Brasemermeer naar Rijnsa- terwoude en terug via Hoogmade naar Leiden. De tweede route over 50 km. begon evenals de eerste en was tot de Brasemer meer dezelfde. Vandaar moesten de deel nemers echter via Leimuiden naar den Bilderdam en Langeraar, beneden Rijnsa- terwoude langs en eveneens via Hoogmade terug. De derde route tenslotte over 85 km. was dezelfde als de tweede tot aan den Bilderdam, doch leidde dan naar Vrou weakker en Zevenhoven, naar de Nieuw- koopsche en Noordensche Plassen, vervol gens naar Aarlanderveen en via Ter Aar, Papeveer en Hoogmade naar het uitgangs punt terug. Er werd niet precies op tijd gereden. Wel was er een maximum grens vastge steld, binnen welke de tocht volbracht moest zijn. Deze bedroeg voor de verschil lende trajecten respectievelijk 5, 6 en 7 uur. Zij, die het 35 km.-parcours tot een goed einde brachten, ontvangen een prestatiebe- wijs, de ingeschrevenen aan de twee groote tochten ontvangen een medaille. We schreven reeds, dat verscheidene deelnemers reeds vroeg in den ochtend zich bij het wedstrijdcomité meldden. Dat waren voornamelijk de 85 km.-rijders en onder hen waren er velen, die reeds vroeg in den middag terugkeerden, door de mist dik onder de rijp. Over het algemeen was men zeer tevre den over den tocht, want het ijs was op groote afstanden heel goed. Op enkele plaatsen had men wel wat moeilijkheden moeten overwinnen, maar daar ziet een geroutineerd rijder niet tegen op. Ernstige ongevallen deden zich gelukkig niet voor. Een der deelneemsters, mej. Z. uit Leiden, l^ep evenwel bij een val een lange scheurwond aan een der beenen op. Hoeveel uitvallers er van de ruim 1800 deelnemers en deelneemsters zijn geweest, kon men ons nog niet mededeelen. De in geleverde inschrijvingskaarten moesten eerst alles nog gecontroleerd worden en daarmede zouden wel enkele dagen ge moeid zijn. In ieder geval kon dit wel na afloop ge constateerd worden: de Merentocht-1941 was een succes geworden. uur Boersma uit Oudkerk, 12.18 uur H. de Vries uit Giethoorn en J. B. Dijkstra uit Heerenveen. Als eerste dames te 12.40 uur Corrie Ge veke, Leeuwarden, 12.43 uur Corrie en Nel lie v. Gooi, Hommerts, en 12.44 uur mej. S. Koopmans, Harich. Van de jongeren, die meereden, te 12.46 uur de 14-jarige jongen N. Hoekstra, uit Langweert en om 13.22 uur een tienjarige r-der K. Bosga van Echten, die, voor hij in Langweert kon starten, reeds 30 K.M. gereden had om van zijn woonplaats Lang weert te bereiken. Foutieve start. Uit dezen stand viel ten opzichte van den wedstrijd weinig op te maken, daar in middels uit Langweert bericht was ontvan gen, dat er een foutieve start had plaats gehad. Het bleek, dat deze groote moeilijkheden had opgeleverd. Er zou worden afgereden van den Scharsterrijn, waarover een plank was ge legd om den start aan te geven. Toen er reeds velen op het ijs waren, gaf de rijks politie, met het oog op de veiligheid, bevel, den start van het land te doen houden. Direct ontstond er een hevig gedrang om de beste plaatsen en vóór het startschot viel, vertrokken verscheidene rijders. Door roepen probeerde men hen daarop opmerk zaam te maken, maar de geheele groep van ongeveer 250 personen reed weg. Direct heeft de burgemeester van Lang weert getracht, op den eersten controle post te Follega deze rijders op te houden, maar deze post was onvoldoende bezet, om dit te kunnen bereiken en er werd dan ook door gereden. De volgende groep startte 17 min. later. Verwarring bil de finish. Bij de finish te Langweert was de be langstelling zeer groot, doch er ontstond groote verwarring, toen de eerste wed strijdrijders aankwamen, daar men niet meer wist, wie in de eerste en wie in de tweede groep gestart waren. In de kopgroepen lagen o.m. de heeren W. Beeksma uit Huizum, A. Adema uit Fra- neker (winnaar van den Elfstedentocht in 1940), W. Heeringa uit Grouw, C. v. d. Zee, die allen vrijwel gelijk aankwamen te 12.53 uur. Volgens de officieuze gegevens was Lou Geveke uit Leeuwarden de eerst aankomende van de eerste groep te 12.40 uur. De eerste dame, die aankwam, was mej. Corrie Geveke uit Leeuwarden te 13.07 uur. De rijders waren over de organisatie op de banen zeer tevreden, doch volgens hen haperde er hier en daar nog wel eens iets aan de leiding van den wedstrijd. IR. VAN DER SCHEER WINT DE 500 M. Keyzer nummer 1 op de 5000 M. De Nederlandsche kampioenschappen in het hardrijden zijn Zaterdagmorgen op de banen van de IJsclub Bergen aangevangen. De plotseling ingevallen dooi was oorzaak, dat er reeds bij den aanvang water op het ijs stond. Ondanks dezen tegenslag werden er op de 500 meter behoorlijke tijden ge maakt. Zoo won ir. A. F. van der Scheer in 47.8 sec. zijn rit tegen Jan Langendijk. De start van Van der Scheer was uitste kend in tegenstelling met die van Lange dijk, die door even te weifelen reeds da delijk een achterstand kreeg. Langendijk slaagde er niet in dezen in te loopen. Met den tijd van 47.8 sec. werd Van der Scheer winnaar op de 500 meter. Verder werden door de Amsterdammers Roos en Buyen uitstekende tijden gemaakt. Zij wonnen hun serie zonder noemenswaardi- gen tegenstand in den tijd van 48.2 sec. Het rijden van den jeugdigen Zaandijker Van Hoorn belooft zeer veel voor de toe komst. Hij maakte een tijd van 48.6 sec. De uitslagen luiden als volgt: 1. ir A. F. van der Scheer, Rotterdam, 47.8 sec.; 2 en 3 J. A. Roos en H. Buyen, beiden Amsterdam, 48.2 sec.; 4. J. Lange dijk, Oudkarseu, 48.4 sec.; 5. S. van Hoorn, Zaandijk, 48.6 sec.; 6. R. Koops, Zuidlaren 49.3 sec.; 7. A. A. Schouten, Warnsveld, 49.7 sec.; 8. Th. Ekelschot, Amfterdam, 49.8 sec.; 9 en 10 dr L. Dijkstra, Akkeren en Akerboom, Bergen N.-H. 50.3 sec. Keyzer wint op verrassende wijze de 5000 meter. In de middaguren werden de wedstrijden om het het kampioenschap van Nederland voortgezet met de 5000 meter. Het resul taat hiervan was, dat tot ieders verrassing Keyzer een snelleren tijd maakte dan Jan Langendijk. De manier, waarop de win naar van den vorigen Elfstedentocht zijn serie reed, gaf alle reden om aan te ne men, dat de Nederlandsche schaatsenrij derswereld in hem een belangrijke aan winst gekregen heeft. Hoewel pas twee jaren op Noren rijdend, heeft Keyzer een dergelijken natuurlijken aanleg, dat hij er reeds nu in slaagde den kampioen Lange dijk te slaan. Natuurlijk ontbreken er nog technische details aan zijn rijden, o.a. is zijn wijze van bochten nemen nog lang niet af, maar onder bekwame leiding zal hij het ongetwijfeld ver brengen. Zijn snelheid op de rechte stukken wa? zeer groot en hier aan had hij het ongetwijfeld te danken, dat zijn tijd de snelste werd. Met 9 min. 16.6 sec. bleef hij 0.5 seconde onder den tijd van Langedijk. Deze verrassing bracht tevens het einde van de 5000 meter, welke eigen lijk voortdurend een zeer spannend ver loop had. Eerst had de winnaar van de 5000 meter, Van der Scheer, met 9 min. 41.2 sec. de leiding, doch Langedijk handhaafde zijn reputatie van lange afstandrijder op prach tige wijze door met een groote constant heid zijn ronden te rijden. Met een gemid delde van ongeveer 45 seconden legde hij, goed rijdend, de 5000 meter in den fraaien tijd van 9 min. 17.1 sec. af. Onder groote spanning kwam hierna Langedijks grootste concurrent Buyen aan den start tegen Strijbis. Nadat hij aanvan kelijk onder den tijd van Langedijk bleef, bleek eerst later hoe goed deze gereden had Buyen kon zijn snelle tempo niet handha ven en endigde zijn serie in den tijd van 9 min. 18.1 sec. Hiermee scheen het pleit dus ten gunste vTi.i den Nederlamdschen 'kampioen be slecht tezijn, want ook Koops kon deze tijden niet benaderen, hoewel zijn 9 min. 26.8 sec. er zijn mocht. Totdat de hierboven vermelde verrassing plaats vond, die Langedijk onttroonde van de eerste plaats. Van de jongere rijders hadden intusschen Van Hoorn en Akerboom zich ook nog on derscheiden door een goede 5000 meter te rijden. Vooral Van Hoorn viel, evenals in de morgenuren, op, door zijn technisch goed rijden en ook hij kan iets worden op den langen duur. Door deze uitslagen was er groote span ning gekomen in den strijd om den kam pioenstitel. Buyen had na den eersten dag door een gedeelde tweede plaats op de 500 meter en de derde plaats op de 5000 meter de lei ding in het algemeen klassement; Lange dijk volgde direct op hem met een vierde en een tweede plaats. Van der Scheer en Koops deelden de derde en vierde plaats met 4.5 punt achterstand op Buyen. Keyzer kon waarschijnlijk geen kans maken op de eerste plaats, daar hij op de 500 meter als zestiende gekwalificeerd werd. De volledige uitslagen van den eersten dag luiden: De heer Adema verklaarde, dat het ijs ditmaal veel beter was dan bij den laat- sten Elfstedentocht. In verband met de ongeregeldheden bij den start was een juist opgeven der win naars onmogelijk. Het groote bezwaar van dezen wedstrijd was, dat er te veel personen meereden, die beter in de toerklasse hadden kunnen star ten. Bovendien reden velen aan den stok hetgeen bij een wedstrijd niet geooorloofd is. en waren er te veel kinderen op het ijs. 500 meter: 1. ir A. F. van der Scheer, Rotterdam, 47.8 sec.; 2. en 3. J. A. Roos en H. Buyen, beiden Amsterdam, 48.2 sec; 4. J. Langen dijk, Oudkarspel, 48.4 sec.; 5. S. van Hoorn, Zaandijk, 38.6 sec.; 6. R. Koops, Zupid-La- ren, 49.3 sec.; 7. H. A. Schouten, Warns veld, 49.7 sec.; 8. Th. Ekelschot, Amster dam, 49.8 sec.; 9. en 10. dr J. Dijkstra, Ak-" krum, en J. Akerboom, Bergen, 50.3 sec.; 11. J. van der Heede, Leeuwarden 50.6 sec.; 12. J. Breed, Sloterdijk,( 50.9 sec.; 13. L. Muas, Jisp 51 sec.; 14 en 15 J. C. Bak ker, Amsterdam en P. J. Zwanenburg, Rot terdam, 51.52 sec.; 16 P. Keyzer, De Lier 51.4 sec. 5000 meter: 1. P. Keyzer 9 min. 16.6 sec.; 2. J. Lan gedijk 9 min. 17.1 sec.; 3. H. Buyen 9 min. 18.2 scec.; 4. R. Koops 9 min. 26.8 sec.; 5. J. Akerboom 9 min. 28.6 sec.; 6. S. van Hoorn 9 min. 30 sec.; 7. M. Strijbis, Ha- renkarpspel, 9 min. 31 sec.; 8. P. J. Zwa nenburg 9 min. 36 sec.; 9. ir A. F. van der Scheer 9 min. 41.2 sec.; 10. C. Scheer, Twisk 9 min. 42.2 sec.; 11. J. Breed 9 min. 43.5 sec.; 12. A. A. Schouten 9 min. 47.4 sec; 13. Th. Ekelschot 9 min. 49.5 sec.; 14. J. A. Roos 9 min. 47.4 sec.; 15. L. Muts 9 min. 54 sec.; 16. J. J. A. van der Garde, Doe- tinchem 9 min. 56 sec. Totaal klassement: 1. H. Buyen 5.5 punt; 2. J. Langedijk 6 punten; 3' en 4 ir A. F. van der Scheer en R. Koops 11 punten; 5. S. van Hoorn 11 pun ten; 6. J. Akerboom 14.5 punt; 7. J. A. Roos 16.5 punt; 8. P. Keyzer 17 punten; 9. A. A. Schouten 19 punten; 10. Th. Ekelschot 21 punten. DE WEDSTRIJDEN VAN ZONDAG. Onder zeer groote belangstelling wer den gisteren de wedstrijden voortge zet. Na een interessanten en spannenden strijd werd de Amsterdammer Buyen kampioen van Nederland. Voordat het evenwel zoover was, hebben de vele toeschouwers kunnen genieten van in teressante series. Pas laat in den mid dag werd definitief bekend, dat Buyen erin geslaagd was Langedijk te onttro nen. Gelukkig was het weer op dezen tweeden dag aanmerkelijk beter dan op den eersten dag, hetgeen het ver blijf langs de wedstrijdbaan aantrekke lijker maakte, doordat het water nu geheel verdwenen was. Ook verkeerde het ijs in een betere conditie, hetgeen den tijden ten goede kwam. De 1500 Meter. Na enkele minder belangrijke series op de 1500 meter, waarmede deze dag werd ingezet, kwamen Dolf v. d. Scheer en Roos tegen elkander uit. Beiden moesten het van dezen afstand hebben, daar zij op de 10.000 meter veel minder presteeren. Roos viel evenwel te gen en had geen schijn van kans tegen den zeer technisch en uitstekend rijdenden v. d. Scheer. In den tijd van 2 min. 37 sec won v. d. Scheer dezen rit. Terstond hier na kwam de groote concurrent Langedijk met zijn rivaal Buyen aan den start. De Amsterdammer reed direct met groot zelf vertrouwen en daar Langedijk zijn vorm niet vinden kon, was het na de tweede ronde reeds zeker, dat Buyen zou winnen. Goed rijdend wist Buyen als eerste over de eindstreep te komen in den fraaien tijd van 2 min. 32.6 sec., waarmede hij boven dien het Nederlandsche record op een Ne derlandsche wedstrijdbaan op dezen afstand verbeterde. Dit record stond op naam van S. Heiden met 2 min. 33.4 sec. Ook Lange dijk bleef met 2 min. 33.2 sec. nog onder dezen ouden recordtijd. Van de overige series valt alleen te ver melden, dat de jeugdige v. Hoorn zijn goe den vorm bevestigde. Keizer, de winnaar van de 5000 meter van Zaterdag viel op dezen afstand tegen. Zijn techniek is blijk baar nog niet goed genoeg om alle moeilijk heden op de 1500 meter het hoofd te bie den. Na de 1500 meter was Buyen eerste in het algemeen klassement met 6.5 punt, ge volgd door Langedijk met 8 punten. De 10.000 Meter. Onder groote spanning werd aan de 10.000 meter begonnen. Voor dezen afstand werden alleen de 10 beste rijders van de 50000 meter geplaatst. Het bezwaar hier van was, dat enkele goed geklasseerde rij ders nu geen gelegenheid kregen ook op de 10.000 meter, die vrijwel nooit in ons land wordt verreden, hun capaciteiten te too- nen. Nadat Strijbis eerst na een aardigen strijd van Zwanenburg gewonnen had, kwam Buyen tegen Koops in de baan. De Amsterdammer ging direct goed weg en reed zijn 24 ronden op regelmatige wij ze. Met een gemiddelde van 47 seconden slaagde hij erin Koops, alhoewel deze goed partij gaf, ver achter zich te laten. De tijd van Buyen was 19 min. 9.8 sec. De beslis sing lag hierna in den volgenden rit tus- schen Langedijk er. Keizer. Slaagden deze beide rijders erin onder den tijd van Buyen te blijven, dan was het kampioenschap weer voor Langedijk. Inderdaad leek het er aanvankelijk op, dat het aldus zou afloo- pen. Langedijk reed met prachtige lange sl# gen ronde na ronde, waarbij Keizer ANTJE KOOPMANS GEKLOPT De belangrijkste wedstrijd die gisteren in Friesland werd gehouden, was die voor vrouwen te Stiens, waartoe zestien van de snelste rijdsters uit Friesland waren uit- genoodigcl. De verrassing was, dat Antje Koopmans, kampioene van Nederland, in twee ritten werd geslagen door mej. F. v. d. Velde, die in de laatste wedstrijden meer en meer van zich doet spreken. De uitslag luidt: le prijs: Fokje v. d. Velde, 2e P. Rinsma, 3 A. Koopmans, 4. W. Mulder. De zilveren beker voor den snelsten rit werd gewon nen door Pietje Rinsma, die tweemaal de baan van 140 M. aflegde in 33.2 sec. hem gedurende de eerste ronden goed volgde. Op den duur was Keizer evenwel niet in staat dit tempo vol te houden, zoo dat hij langzamerhand verder afzakte. De eerste 15 ronden bleef de man uit de Lier ook nog onder den tijd van Buyen, doch in de laatste ronden verminderde zijn snel heid zoozeer, dat hij tenslotte toch nog 1.2 seconde bleef boven den tijd van Buyen. Langedijk maakte den uiterst fraaien tijd van 18 min. 56.2 sec. Deze prestatie was, zoo goed, dat hij, als de internationale re glementen van kracht waren geweest, het kampioenschap van Nederland zou hebben verworven. Doch daar dit nu niet het geval was en, laten wij hopen, voor de laatste maal het Nederiandsch reglement moest worden toegepast, viel de eeretitel ten gun ste van Buyen. Overigens verdient de Amsterdammer het kampioenschap zeer zeker. De 24-jari- ge rijder zal ongetwijfeld in de toekomst nog wel eens meer van zich laten hooren. Met een eerste, een tweede, een gedeelde tweede en een derde plaats leverde hij on getwijfeld de beste prestaties gedurende deze twee wedstrijddagen. Uitslagen: De uitslagen luiden: 1500 meter: 1. H. Buyen, Amsterdam, 2 min. 32.6 sec.; 2. J. Langedijk, Oudkarspel, 2 min. 33.2 sec.; 3. S. van Hoorn, Koog Zaandijk, 2 min. 35 sec.; 4. R. Koops 2 min. 38,8 sec.; 5. Ir. A. F. van der Scheer 2 min. 39 sec.; 6. J. Akerboom 2 min. 41.2 sec.; 7. P. Keizer 2 min. 41.7 sec.; 8. C. Scheer 2 min. 42.4 sec.; 9. A. A. Schouten 2 min. 42.8 sec.; 10 Th. Ekelschot 2 min. 43.1 sec.; 11. J A. Roos 2 min. 43.8 sec.; 12. M. Strijbis 2 min. 44 sec 13 en 14. L. Smuts en P. J. Zwanenburg 2 min. 44.2 sec.; 15. J. Breed 2 min. 44.4 sec.; 16. IJ. v. d. Heide 2 min. 44.8 sec. 10.000. meter: 1. J. Langedijk 18 min. 56.2 sec.; 2. H. Buyen 19 min. 9.8 sec.; 3. P. Kei zer 19 min. 11 sec.; 4. R. Koops 19 min. 23 sec.; 5. M. Strijbis 10 min. 32.8 sec.; 6. P. J. Zwanenburg 19 min. 34.8 sec.; 7. J. Aker boom 19 min. 53.3 sec.; 8. Ir. v. d. Scheer 20 min. 19 sec.; 9. S. v. d. Hoorn 20 min. 25 .sec.; 10. C. Scheer. Het totaal kla-sement luidde: 1. H. Buyen 8.5 punt; 2. J. Langedijk 9 punten, 3. R. Koops 18 punten; 4. S. v. d. Hoorn 22 punten; 5. Ir A. F. v. d. Scheer 24 punten. KAMPIOENSCHAPPEN VAN NEDERLAND SCHOONRIJDEN Mevr. Schoorl-Keetman wint den titel Op het gemeentelijke sportterrein te Hoofddorp, werd Zaterdagmiddag het kam pioenschap van Nederland schoonrijden voor dames verreden. De uitslagen luiden: 1. mevr. E. C. SchoorlKeetman, Barsingerhorn (Neder landsche kampioene), 2. mej. P. Blaauboer, Overveen; 3. mej. A. G. LoggersBoontjes, Uithuizen; 4. mevr. M. I. Rommelaar—Tim merman, Enschedé; 5. mej. J. Fijnheer, Nieuwe Niedorp. Schoonrijden voor paren: 1. mej. J. Fijn heer en K. Meeuwig, Hoofddorp; 2. mevr. LoggersBoontjes en J. Kuperus, Alkmaar; 3. mevr. E. C. SchoorlKeetman en C. P. Timmerman, Schagen. Uitslagen tweede groep: schoonrijden: 1. mej. C. Roodjes, Nieuwe Niedorp en de heer J. Blaauboer, Kolhorn; 2. mej. A. v. Arkel en de heer W. Clay, Haarlemmer meer; 3. mej. L. Molenaar en de heer J. Petrie, Hoofddorp. SCHOONRIJDEN TE NIEUWE NIEDORP Blaauboer weer de beste Zondag zijn te Nieuwe Niedorp wedstrij den in het schoonrijden op de schaats ge houden. De uitslagen luiden als volgt: Heeren: 1. J. J. Blaauboer (Middenmeer) 4 punten; 2. J. Cuperus (Alkmaar) 7,5 p., 3. Schaap (Amsterdam) 10 p., 4. G. Blaauboer (Kolhorn) 12,5 p. Paren: 1. mevr. SchoorlKeetman (Bar singerhorn) en de heer C. Timmerman (Schagen) 6,5 p., 2. mej. J. Fijnheer (Nieu we Niedorp) en de heer C. Meeuwig (Hoofddorp) 7,5 p., 3. mevr. Loggers Boontjes (Huizum) en de heer J. Kuperus (Alkmaar) 8 p., 4. mevr. RommelaarTim- memran (Enschedé) en de heer J. J. Blaau boer (Middenmeer) 10 p. SCHOONRIJDEN TE DELFT Voor paren Op de banen van de Delftsche IJsclub heeft Zaterdagmiddag een wedstrijd in het schoonrijden voor paren plaats gehad. De uitslag werd als volgt: 1. De heer en mevr. Speet; 2. mevr. Benjamins en de heer R. Reitsma; 3. de heer en mevr. J. C. Brons; 4. mevr. A. Hamelynck en de heer A. v. de Ruit; 5. mej. C. de Bruin en de heer A. de Graaf; 6. mevr. I. Kouwenhoven en de heer Renkema; 7. mej. van Moorsel en de heer J. J. van Rossum; 8. mej. van Dongen en de heer A. Meyer. Zesduizend deelnemers aan den toertocht

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 7