OMGEVING RIJNSTREEK Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN' MAANDAG 13 JANUARI 1941 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 HILLEGOM Loop der bevolking Het overzicht onzer bevolking over 1940 ziet er als volgt uit: vermeerdering door geb. 143 m. en 159 vr. is 302; vermeerdering door vestiging 277 m. en 361 vr. is 638. To talen 420 m. en 520 vr. is 940. Verminde ring door overlijden 41 m. en 52 vr. is 93; door vertrek 298 m.' en 401 vr. is 699. Tota len 399 m. en 453 vr. is 792. Geheele ver meerdering 940, geheele vermindering 792. Totale vermeerdering 148. Bevolking 31 Dec. 1939: 5980 m. en 5937 vr. is 11917. In Dec. 1940 6061 m. en 6004 vr. is 12065. Merkwaardig is wel voor deze gemeente, dat regelmatig het aantal mannen grooter blijft dan het aantal vrouwen; in schier iedere groote gemeente is het andersom! Levend geboren in 1940: 108 m. en 130 vr. is 238. Elders tot de bevolking behoo- rende 35 m. en 29 vr. is 64. Geboren, niet tot de bevolking behoorend 1 m. en 1 vr. Le venloos geboren: 2. Elders overleden tot de bevolking be- hoorende 15 m. en 22 vr. is 37. Overleden: elders wonende 2 m. en 2 vr. is 4. Aantal gesloten huwelijken 77. Aantal echtscheidingen 1. Personalia. Tot tijdelijke ambtenaren bij den distributie-dienst alhier zijn aange steld de heeren J. Jansen, N. A. Heester beek en Th. van Leeuwen. Onze plaatsgenoot de heer J. van Dijk is bevorderd van rijksveldwachter tot bri gadier. Paard op stap! Vrijdag wist een voor een melkwagen gespannen paard, in een onbewaakt oogenblik uit den stal te loo- pen. Toen men de klanten wilde gaan be dienen, was het geheele gerij verdwenen. Na ongeveer 2 uur bracht een bewoner van de Elsbroekerlaan het bericht, dat het paard met den wagen daar was terecht gekomen. Geboren: d. van D. Bijvoetvan der Zei d. van E. H. de VinkKluivers. Ondertrouwd: J. W. J. van der Klugt én J. C. Hogendoorn P. van der Bent en G. van der Hoogt J. J. van der Mey en C. H. C. Kaspori. Getrouwd: C. H. Hoogervorst en M. A. van der Putten M. A. S. Aussum en C. G. Wiegers. Gevestigd: G. J. Beutick W. G. Chr. Coenen L. M. Granneman J. C. Hogendoorn M. E. H. Kessels W. van Maris C. Slingerland A. W. van Tol C. H. WesselKagie. Vertrokken; C. G. Aussum—Wiegers naar Haarlem J. van der Molen naar Woudenberg L. Speelman en gezin naar Haarlemmermeer J. E. Veen naar Haar lemmermeer G. Th. Warmerdam naar BloemendaaL KATWUK Personalia. Voor het diploma Nederl. Handelscorrespondentie van de Ver. van Leeraren in de Handelswetenschappen is geslaagd de heer C. N. van Beelen, alhier, opgeleid door den heer R. van Andel, te Katwijk. Geboren: Jannetje d. v. H. v. Duijn en B. C. Verdoes. Huig z. v. W. v. Beelen en B. Meuldijk. Krijna d. v. W. Guijt en H. Messemaker. Maria d. v. N. Anes en M. H. v. d. Meer. Overleden: Gerrit Haasnoot echtgen. v. M. v. Duijvenbode. Bastiaan v. Rijn z v. W. v. Rijn en A. de Best 9 mnd. Cornells v. d. Berg, echtgen. v. C. Juffer mans 74 j. Getrouwd: Y. Aandewiel en A. Hoek. Ondertrouwd: A. J. Leenhouts en E Timmers. LISSE Hardrijden met hindemissen. Zater dagmiddag hield de Lissesche LJsclub een hardrijderij met hindemissen voor meisjes. Deze hindernis was om een bal op een •potlepel naar het einde te brengen zonder dat zij er afviel. De uitlsag was als volgt: 1. M. Clemens 4, 2. C. Hoes 2.50, 3. D. Koppenaal 1.50, 4. A. Kortekaas 1 en een troostprijs voor C.. Blitterswijk van S 0.50. Er waren 31 deelneemsters. Ontvreemding. In den nacht van 9 op 10 Januari zijn bij den heer van R. alhier een groote partij erwten ontvreemd. De po litie stelt een onderzoek in. NOORDWIJK Vereen, van het H. Sacrament. Giste ren hield de vereeniging van het H. Sa crament haar tentoonstelling van de ver vaardigde Misgewaden voor arme kerken. Wij noemen het in de nuidige omstan digheden een dubbele prestatie, met zoo'n keurcollectie van sieraden voor den dag te kunnen komen. Hieruit spreekt toch wel een groot doorzettingsvermogen van de da mes-leden dezer vereeniging en nog een grootere liefde tot het H. Sacrament. Laten alle parochianen meewerken, om deze dames door daadwerkelijk steunen, ook in de naaste toekomst in staat te stel len hun mooi en aanbevelenswaardig lief dewerk te kunnen voortzetten. SASSENHEIM Uspret. Vrijdagmiddag had op de baan van de afd. Sassenheim van de Z.H.- IJ.B. een hardrijderij plaats voor paren. Aan den start verschenen 19 tweetallen; de belangstelling van het publiek was groot. De uitreiking was als volgt: 1. A. Verbeek met mej. D. v. d. Voort, 2. L. Zandbergen met mej. G. Kapteijn. 3. Ph. Bakker met mej. v. Dijk. 4. W. v. Zonne veld met mej. A. Bergman. 5. H. v. Zon neveld met mej. N. van Tol. De prijzen, bestaande uit twee voorwerpen, werden ter plaatse door den voorzitter, de heer G. Vlasveld, uitgereikt Geboren: Hendrikus Petrus Bernar- dinus Antonius, z. van J. F. A. Hulsbosch en M. P. Th. Kerkvliet Janny Marga- retha, d. van A. Stemfoort en M. van der Heiden Petrus Johannes, z. van G. J. Huijts en C. van der Plas Nicolaas Ma ria Petrus, z. van C. G. Booij en P. J. Mathot. Ondertrouwd: A. v. Houten 25 j. en M. Hoogkamei 21 j. C. J. Verhoog 33 j. en J. Molenaar 29 j. Getrouwd: A. van Houten 25 j. .en M. Hoogkamer 21 j. C. J. Verhoog 33 j. en J. Molenaar 29 j. Overleden: A. F. Witteman 67 j. Cath. P. Lieffering 47 j., echtg. van G. Haver. Gevestigd: A. P. Berg van Haarlem J. J. W. Langeveld en gezin van Lei den C. van der Zwet en gezin van Voorhout J. J. Schols en echtg. van Noordwijk W. M. Hendriks van Hen gelo J. Welboren en echtg. van Leid- schendam W. Mosseveld van Voorhout P. van der Lans van Lisse J. Meskers van Warmond J. J. M. Hoogervorst van Oegstgeest C. J. Deters van Leiden M. C. Driessen geb. Buijs van Horst. Vertrokken: M. Smit naar Amers foort J. van de Kamp naar Sedalia M.O. (U.S.A.) D. A. van Leeuwen naar Haarlemmermeer J*. P. Gouver neur en echtg. naar SoestdijlTG. J. van Dillen en gezin naar Lisse M. Ch. W. Buy zen naar Doetinchem J. Z. de Vries naar Venraay-Castenraay H. J. Venne- man naar Boxmeer J. E. van der Geest naar Amsterdam J. Griekspoor naar Wassenaar T. Kulk en gezin naar Was senaar. VOORHOUT Us-wedstrijd. De St. Josepshsgezellen in deze gemeente organiseerden voor hun leden een wedstrijd in het hardrijden onder leiding van het bestuur der „Voorhoutsche IJsclub'". Er waren 34 deelnemers, waar voor 6 prijzen waren beschikbaar gesteld. Winnaars waren: 1. Chris v. d. Berg Pzn„ 2. Ant. v. Kampen Jzn., 3. Huug Langelaan, 4. H. Oostdam Jzn., 5. Bank. v. Leeuwen, 6. A. v. BerkeL Geboren: Adrianus Johanna Wilhel mus z. van A. A Heerings en A. J. v. d. Voorn. VOORSCHOTEN IJsclub „RijndijkMorsch". Vrijdag avond hield de ijsclub „Rijndijk—Morsch" op de Schenk aan den Rijn een wedstrijd in het schoonrijden voor paren. Deze wed strijd was in twee klassen verdeeld. De prijzen in dezen wedstrijd werden behaald: in klasse A: 1. de heer en mevrouw Knij- nenburg, 2. de heer en mevrouw Bakker, 3. de heer M. Meyer en mej. L. van Noort, 4. de heer E. van Egmond en mej. J. A. Ver boom;' klasse B: 1. J. Rysdam en mej. M. van Noord, 2 J. Jongeneel en mej. J. Valk, 3. J. van Noort Jr. en mej. Plas. Na den wedstrijd werden de prijzen uit gereikt in het café „Het Haagsche Schouw". Toen-de voorzitter de prijzen aan de prijs winnaars had uitgereikt, herdacht hij met eenige toepasselijke woorden het overleden jurylid, de heer Jansen, die zoovele malen de vereeniging had ter zijde gestaan met zijn gewaardeerde adviezen. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeen te vergadert op Vrijdag, des namiddags te ZILK Hardrijden. Vorige week werden door de ijsclub „De Zilk" wedstrijden in het hardrijden georganiseerd op de Leidsche vaart. Voor de 200 M. hadden 18 deelne mers ingeschreven. De prijswinnaars wer den 1. L. Kaptein 4.—. 2. C. van Haaster 3.3. J. v. d. Drift 2.—. 4. J. Geerlings l.Aan de overige deelnemers werd een troostprijs van 50 ct. uitgereikt. Bij de wedstrijden voor schoolkinderen waren 187 deelnemers (sters). De kinderen waren in drie groepen verdeeld. Voor de le en 2e klas werden 7 prijzen, voor 3e en 4e klas, 10 prijzen, en voor 5e, 6e e klas, 16 prijzen beschikbaar gesteld. Bij het ringrijden op schaatsen voor meisjes en jongens van 1418 jaar waren 32 deelne mers (sters). Prijswinnaars werden: le B, Jonkheer 4.-, 2e H. v. Haaster 3.— 3e K. van Haaster f 2.4e G. Ruigrok f 1. R.K. Ver. v. Kraamverzorgïng v. alle gezindten te Leiden en Omstreken Plaatsing-Bureau le Binnenvestgracht 30, voorheen Boerhaavestr. verleent hulp door gediplomeerde krachten Geopend eiken DINSDAG- en DONDER DAGMIDDAG van 2—4 uui tot het ver strekken van de gewenschte Inlichtingen, aanmelden van contribueerende leden en aanvragen voor kraamhulp - Telef. 23420. h g. g. Inlicht. K 08 Aanvragen (schriftelijk) adres 1ste Bin nenvestgracht 30. ALPHEN AAN DEN RIJN Gevallen. Gisteren had mej. v. M. tij dens haar werkzaamheden het ongeluk van een trap te vallen, waarbij zij zoo on gelukkig terecht kwam, dat zij een been brak en voor heelkundige hulp naar het St. Elizabethgasthuis te Leiden moest wor den overgebracht. Geboren: Maria Margaretha Cornelia, d. van C. Th. van Holstein en W. H. van der Voort Hendrik Jan, z. van H. Bloos en E. C. Topsvoort. Ondertrouwd: Th. C. Kaptein 26 j., wonende te Boskoop en J. Tuinenburg 24 j. Gehuwd: P. de Kruijff 28 j. en M. C. van der Bijl 25 j., wonende te Hazers- woude. Overleden: Barend Ververs 69 j., gehuwd met Petronella de Greef Klaas Doeland 27 j. (overleden te Oegstgeest). Gevestigd: Jacobus P. Smit van Voorschoten Dirkje S. van 't Wout van Rijswijk (Z.-H.) Anne Bijker van Sap- pemeer Cornelis L. Molenaar van Ouderkerk a. d. IJssel Adrianus Pen- ders van Den Haag. Vertrokken: Everdina J. Barben naar Nijmegn Paeulus de Kruijf naar Hazerswoude Cornelia A. Verleun naar Boskoop Ingetje van der Byl naar Utrecht Johan Chr. Veerman naar Den Haag. BODEGRAVEN Vrouwelijke Jeugdbeweging. Nog steeds leven we in den Kersttijd. De man nelijke jeugdvereenigingen hebben rondom het Kerstfeest zelf reeds een Kerstavond gehad, doch door bijzondere omstandighe den kon de vrouwelijke jeugdbeweging eerst gisterenmiddag te vijf uur een Kerst vooravond-programma geven. Bij dit pro gramma waren ook de ouders der leden tegenwoordig. In de bovenzaal van het pa rochiehuis werden allen door pastoor W. P. J. Janus verwelkomd. Nadat door allen een kerstlied gezongen was, begon men met de afwerking van het programma, hetgeen bestond uit declamaties, zang en speL Wij kregen een programma te zien, waar nu werkelijk eens iets „in" zat. Op zeer ver dienstelijke wijze werd alles afgewerkt. Vooral „De Engelen en de Bedelares" van Gabriel Smit, met mej. Engel ine Voorbij in de Mariarol, en het tableau „Kerstnacht" zijn wel bij uitstek geslaagd. Tijdens het programma werd het woord gevoerd door pastoor W. Janus, die aller eerst begon met op duidelijke wijze het doel en het streven van de vrouwelijke jeugdbeweging uiteen te zetten. Hij ver volgde met een opwekking tot dp ouders om ten alle tijde spontaan hun medewer king te geven. „Nog steeds, zoo zeide hij hierna, zijn er in onze paroohie ouders, die het werk van de vereeniging tegenwerken. Dit moest toch in het geheel niet voorko men. Neen, verleen uw volle medewerking, opdat de leidsters, die hun vrijen tijd hier voor opofferen, er zoodoende een steeds meer bloeiende vereeniging van kunnen maken. Dan eerst zal uw dochter in haar latere leven kunnen putten en blijven pui ten uit al datgene, wat zij in haar jeugdi ge jaren op de jeugdvereeniging geleerd heeft," Nadat nog een kerstlied gezongen was. werd in het slotwoord dank gebracht aan de mede werkstere, vooral aan mej. Nie- kerk. De vrouwelijke jeugdbeweging kan op een zeer goed geslaagde avond terug zien. BOSKOOP Personalia. Bij de j.l. gehouden exa mens van de Vereen, van leeraren in de Handelswetenschappen slaagden voor boekhouden mej. Miep Krabbendam en de heeren W. G. Slob en C. Kwaak, die hun opleiding genoten van den heer J. A. G. Harmsen, alhier. Tolheffing Goudsche Rijweg. B. en W. van Gouda heben in het openbaar ver pacht, het recht van tolheffing op de Goud sche Rijweg onder Boskoop en Alphen en 11 H.A. landerijen hetgeen voor het jaar 1940 was verpacht aan de Gebr. Tijhuis uit Rijssen voor 3315, Ingekomen waren twee biljetten, H. F. Donkersloot, Alphen, zonder landerijen voor 1000.met landerijen f 1353, H. Voorbij, eveneens uit Alphen, met lan derijen 1200,Een bedrag van 2000, minder dus, wat n.l. te wijten zal zijn aan het verminderde autoverkeer. KOUDEKERK Schaatswedstrijd om wisselbeker. Za terdagmiddag were op den Rijn bij „Meer- wyck" door de leden van de beide ijsver een igingen alhier een wedstrijd op schaat sen gehouden om den wisselbeker, welke door de Koudekerksche ijsvereeniging be schikbaar was gesteld. Tevens waren aan dezen wedstrijd nog een 4-tal geldprijzen verbonden, welke voor het meerendeel wel willend beschikbaar waren gesteld door de heeren C. M. Oppelaar en G. J. Corts. Voor deze wedstrijd hadden zich 25 deelnemers opgegeven. Er werd een vinnige kamp om den beker gestreden. De uitslag was: 1. M. van Harskamp, winnaar van den beker, als- meed een medaille en f 5, 2. H. van Vegten 4, 3. R. Dorrepaal Wzn. 2.50 en 4. Jac. Bijleveld 2. De prijzen werden door burgemeester Verheul met een toepasselijk woord aan de deelnemers uitgereikt. Morgenmiddag om half 3 zal, ijs en we der dienende, op den Molenboezem een wedstrijd voor heeren op priksleden wor den gehouden om luxe prijzen. De deelne mers moeten hun slede zelf medebrengen. LEIDERDORP Distributiebureau. Tot leider van het distributiebureau is benoemd de heer J. H. Commijs. Tot plaatsvervangend leider de heer L. Haksteeg. Luchtbescherming. Op zijn verzoek is aan den heer ir. R. H. Dewald eervol ont slag verleend als hoofd van de luchtbe scherming. De heer J. N. R. van Marie is thans in zijn plaats als zoodanig benoemd. Geboren: Suzanna Johanna d. v. T. v. Ingen Schenau en M. van Egmond. Ondertrouwd: M. van Soest j.m. 25 j. en J. den Hollander jd. 24 j. LE1MUIDEN Estafette-wedstrijd. Uitslag estafette- wedstrijd ijsclub „Nut en Vermaak". Aan tal deenemers 44. le prijs: ploeg P. Kraan •W. v. Haaster, P. v. Veen en A. J. Möl- lers. 2e prijs G. v. AsP. de Graaf, A. Ken nisC. v. Graas. 3e prijs: A. C. Möllers N. Breedijk, M. ImminkM. Bereds. Kindenvedstrijden „Nut en Vermaak". Uitslag kinderwedstrijden „Nut en Ver maak". Turfrapen meisjes 6—8 jaar: 1. J. Wolker, 2. N. Opdeijn, 3. J. de Koning. Balletje-rijden meisjes 811 jaar: 1. R. Kolijn, 2. T. Witvliet, B. T. Beuk. Hardrijden meisjes 1114 jaar: 1. A. v. Erk, 2. D. Colijn, 3. C. v. Graas. Turfrapen voor jongens 68 jaar: 1. J. Semp, 2. C. v. d. Drift, 3. C. Kinkel. Turfrapen jongens 811 jaar: 1. J. Möl lers, 2. G. Kraan, 3. J. v. d. Drift. Hardrijden jongens 1114 jaar: 1. M. v. Immerseel, 2. D. Kraan, 3. H. Voshart. Uswedstrijd „Excelsior". Uitslag van een yswedstrijd voor kinderen te Bilder- dam. Houtjesrapen meisjes 69 jaar: 1. L. van Lienden, 2. N. Kraan, 3. N. v. d. Burg, 4. Uyttewaal. Balletje-rijden meisjes 911 jaar: 1. E. Swier, 2. A. v. d. Burg, 3. K. Kraan, 4. D. Brand. Houtjesrapen voor jongens 69 jaar: 1. A. v. Lienden, 2. N. Roos, 3. W. v. Dijk, 4. P. Kranenburg, 5. B. v. d. Burg. Hardrijden met hindernissen jongens 9 13 jaar: 1. J. v. Iperen, 2. J. Aartman, 3. K. Roskam, 4. M. Osterkamp. Ringrijderij heeren en dames: 1. C. v. Velzen, 2. mej. N. de Vos, 3. mej. M. du Pou, 4. W. Horsman, 5. mej. Fokker. MEIJE-ZEGVELD De IJsclub „Meije Vooruit." Op de gehouden jaarvergadering in café „De Zon" heette de heer Th. van der Meer, voorz., de in groote getale opgekomen leden wei dat hij de leden, die het vorige jaar elders dat hij de leden die het vorige jaar elders waren geweest, thans weer in de ysclub aanwezig waren. Na het lezen der notulen bracht de penningmeester jaarveislag uit, waaruit bleek, dat er een batig saldo van 25.aanwezig was. De bestuursleden Th. van der Meer, J. van Zoest en J. Bun- nik waren aftredend. Met meerderheid van stemmen werden de heeren van der Meer en van Zoest hiferkozen, terwijl in de plaats van J. Bunnik de heer P. Bunnik gekozen werd. De heeren L. Bos en Verduyn stelden zich niet meer als besturslid herkiesbaar en in de daardoor ontstane vacatures wer den de heeren J. Verduyn en C. de Bruin gekozen. Met toepasselijke woorden bracht de voorz. dank aan de aftredende bestuurs leden. Vermeld werd nog, dat de secr. reeds 22 jaar en de peinn. 12 jaar in het bestuur zitting hadden gehad. Na een levendige rondvraag werd de vergadering te half elf gesloten. IJswedstrijd. Wederom werd er een wedstrijd georganiseerd; ditmaal een wed strijd in het hardrijden met hindernissen. Er namen 23 dames aan deel. De prijzen werden door de volgende dames behaald: 1. L. Kempenaar; 2. C. Bunnik; 3. J. Ver- wey. 4. L. Voorend; 5. G. Stolwijk; 6. G. Jansen. NOORDEN IJswedstrijden. De Noordsche IJsclub alhier, heeft een goed geslaagde wedstrijd gehouden, bestaande in het hardrijden voor paren met hindernissen, op de ijsbaan ge legen op den binnen polder alhier. Na me nige felle kamp werden de prijzen als volgt gewonnen: le pr. C. Fransen en mej. L. de Jong, 2e pr. H. Pietereen en mej. A, Baas, 3e pr. H. Fransen en mej. Th. van der Zwet, 4e prijs W. Leliveld en mej. A. Groeneveld en 5e pr, P. v, d. Zwet en mej. L. Koek. De prijsuitdeeling had plaats in het café van mej. de wed. J. Veenman. De ysclub „Ons Genoegen" aan het Woerdensche Verlaat, heeft een goed ge slaagde wedstrijd gehouden in het hard rijden alleen voor mannen, waaraan 16 personen deelnamen. De uitslag van deze wedstrijd is als volgt: le prijs S. Hagen, 2e pr. J. de Jong Azn., 3e pr. P. Vermeij, 4e pr. W. de Jong Azn. en 5e pr. T. de Jong Pzn. De eerste prijswinnaar is een jongen afkomstig uit ïSriesland, die wel heeft getoond, dat, wat betreft het hard rijden, de Friezen wel de baas zijn. De IJsclub aan de Sluitkade, heeft een wedstrijd gehouden op schaatsen, bestaan de in het ringrijden door paren. Aan dezen wedstrijd namen 20 paren deel, terwijl de uitslag van deze wedstrijd is als volgt: le prijs W. W. Wahle en mej. C. Langeslag, 2e prijs J. de Graaf en mej. M. Driehuizen, 3e pr. B. Mourits en mej. Mourits, 4e pr. W. Verburg en mej. A. Bakker en 5e pr- P. Kraan en mej. A. Bosman. De prijsuit deeling had plaats in het café van de wed. 1 N. Langeslag, LEIDEN. Geboren: Boudewijn Petrus z. van B. P. Kramer en J. Erades Franciscus Jo seph Oscar z. van F. M. M. Langezaal en L. F. E. Timmers Theresia Johanna d. van J. L. H. Schramp en J. W. G. Tettero Adrianus Hendrik Leonard Gerardus z. van L. F. M. Timmermann en J. F. Bentz Gerit Jran z. van H. Dekker en G. A. Prins Cornelia d. van M. de Wit en D. Stra- vers Johanna Maria d. van Q. J. v. Nie- kerk en C. Snelderwaard Elias Thomas z. van J. M. Stikkelorum en S. Vermond. Ondertrouwd: J. Heemskerk jm. 24 j. en G. Beij jd. 24 j. J. Riethoven jm. 21 j. en J. M. Pet jd. 20 j. F. Zwart jm. 26 j. en M. C. v. Musscher jd. 24 j. C. Pennenburg jm. 24 j. en M. Kroesemeijer jd. 21 j. Overleden: A. Gillebaart m. 43 j. J. Wagemaker m. 84 j. S. la Rooy wednr. 77 j. ROELOFARENDSVEEN DE TUINBOUW. Zooals ook thans gelezen kgji worden in het officieel orgaan van het centraal bu reau van de veilingen in Nederland, zal aan de tuinders steun worden uitgekeerd over verschillende tuinbouwproducten van de oogst 1940, welke producten zware han dicap ondervonden by de geldelijke op brengst wegens de speciale omstandighe den van het afgeloopen jaar. Voor Roelofarendsveen is het van de grootste beteekenis, dat de glas-aardbeien, waarvan de oogst voornamelijk tusschen begin April en begin Juni is gelegen, bij deze begin April en begin Juni komen. De regeling hiervoor i ,sdat voor de periode van 1 April tot 2 Juni ƒ44.80 per 100 (hon derd) K.G. steun zal worden berekend. Ook de meloenen zijn niet vergeten. Men herinnere zich de zeer lage veilingprijzen gedurende het seizoen. Van 15 Juli tot 15 September 6.50 per 100 stuks. Verder nog de glassla uit de periode van 29 April tot 9 Mei, welke met f 1.25 per 100 krop wordt gesteund. Deze steun verleening wegens de bijzon dere omstandigheden werd reeds eenigen tijd geleden In het vooruitzicht gesteld, zoo dat de tuinders met belangstelling uitza gen naar definitieve aankondiging. Nu is het zoover. Men kan er van verzekerd zijn, dat deze gelden vooral in dezen tijd van verhoogde bedrijfs- en levenskosten extra gewaardeerd wordt en noodig zyn. RIJNZATERWOUDE Ringrijderij. Uitslag ringrijderij vooi- paren: 1. Joh. de Prie en mej. N. Hesnk 5.—). 2e C. Valentijn en mej. L. den Dubbelden 3.—), 3e F. Bulk en mej. Voshart 2). 4e Jac. van Beieren en mej. A. van Grno 1.Er waren 29 paren. Ongeluk op 't ijs. Gisterenavond is mej. H. F. Zekveld, wonende Wassenaar- sche weg 4, te Leiden, zoodanig gevallen, dat zij een ernstige ©cheurwond aan het been kreeg. De E.H.B.O. verleende eerste hulp, waarna dr. Stapeman de wond hechtte. ZOETERWOUDE Een avond, verzorgd door de katholieke jeugd. De katholieke jeugd van Zoeter- woude bracht gisteravond een schoon en blij program ten tooneele. Om half acht pre cies begon deze avond met een openings woord van pater C. Kauling O.S.Cr. Spr. verwelkomde den burgemeester en mevr. Smeets, pastoor G. Klaverweijden en alle andere aanwezigen. De Vrouwelijke Jeugdbeweging voor Ka tholieke Actie opende het program met een schoon spel voor meisjes in 6 tafereelen, van Irma Meijer: „De Rozenkrans van onze Lieve Vrouw van Kerstmis". Een fijn Kerst spel, dat door de jeugdige tooneelspeelsters goed naar voren werd gebracht. Na dit godsdienstig spel volgde een stuk van .geheel anuer genre, nl. „Een eeuw achter", wat een meer grappig karakter heeft. Een antiek achtpaar, dat door zyn kinderen, die geheel als hypermoderne menschen door hun jonge leven gaan, niet begrepen en daarom een eeuw achter ge noemd worden. Toch weet dit echtpaar, door een handige manoeuvre, de kinderen weer op het rechte spoor te brengen. Van het begin tot het einde werd dit spel met spanning gevolgd. Een woord van lof aan de spelers van dit grappige, en toch mooie spel. Als laatste stuk werd te zien gegeven „De duivel kocht een lapke grond". Een ty pisch dorpsch tafereeltje, waarin de her bergier op een handige manier weer in goe de verstandhouding met den pastoor wordt gebracht. Wederom een woord van lof aan de spelers van dit nog grappiger dan het voorgaande gespeelde stuk. De katholieke jeugd heeft katholiek Zoe- terwoude een schoone en blijde avond ge bracht. KATWIJK a. d. RIJN, 11 Jan. Groenten- veiling. Per kist van 6 kg.: andijvie 0.87 1.14, boerenkool 16—20 cent, per 100 kg.: roodekool f 4.805.00, gele kool 4.00 4.10, groene kool 3.104.10, uien 4.00 4.50, per kist van 20 kg.: waschpeen 1.60 2.10, kroten 5056 cent.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 3