RIJNSTREEK LIED VAN DEZEN TIJD ZATERDAG 11 JANUARI 1941 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 AARLANDERVEEN Hardrijderij- Bij de gisterenmiddag gehouden hardrijderij op schaatsen zijn de prijzen gewonnen als volgt: le prijs W. Verhagen: 2e B. v. Zoest; 3e C. v. d. Berg; 4e H. Schellingerhout. Door het bijzondere mooie weer, was de belangstelling van het publiek zeer groot. Gevallen. Gisterenmiddag kwam mej. T. v. d. Loo, terwijl zij aan het schaatsen was zoodanig te vallen, dat zij haar lip verwondde en wel zoo erg, dat de mond door dokter v. d. Wind gehecht is. BODEGRAVEN Gouden huwelijksfeest. Op 3 Februari hopen de heer A. Groep en mevr. Hendrika GroepVoorhout den dag te herdenken, waarop zij een halve eeuw geleden in het huwelijk tarden. Wij komen hierop de vol gende week nader terug. Wedstrijd op de schaats. Er werd een wedstrijd in hardrijden verreden. In totaal waren er 17 deelnemers. Na vele spannen de ritten, die door een zeer groote menigte werden gevolgd, waren de prijzen als volgt verdeeld: 1. J. Schouten, 2. J. Gelderblom, 3. W. van Dam, 4. D. Schouten. De ringrijderij heeft eveneens onder overgroote belangstelling plaats gehad. Niet minder dan 57 paren namen er aan deel. De vier prijzen kwamen aan: 1. M. Hagoort en mej. A. Oskam, 2. G. van der Linden en mej. N. Rijlaarsdam, 3. J. van Os en mej. D. den Hollander, 4. T. Zaal en mej. T. de Koning. BOSKOOP Landarbeldersbond „St Deus Deait" Gisterenavond hield de Land- en tuin- bouwarbeidersbond een jaarvergadering in het R.K. Vereenigingsgebouw onder voorzitterschap van den heer A. v. Rijn. De jaarverslagen werden voorgelezen en vastgesteld. De penningm. had een batig saldo geboekt over het afgeloopen jaar. Uit het jaarverslag bleek voorts nog, dat het. ledental met 5 verminderd was. Groote gebeurtenissen hadden niet plaats en evenals in de meeste andere vereenigin- gen kon het afgeloopen jaar weinig actie worden geboekt. De hierna volgende bestuursverkiezing had het volgende resultaat: aftredend wa ren de heeren J. v. d. Berg en P. Rosber gen, welke heeren niet herkiesbaar waren, benevens de heer C. Hoek, wel herkies baar en een vacature van den heer J. Pannebakker. Respectievelijk werden ge kozen de heeren Th. Vianen, A. de Vogel, C. Hoek, en J. Romijn. De heer H. de Lange, werd eveneens herkozen voor de onderafdeeling Herwonnen Levenskracht. Hierna werd besproken de nieuwe loon regeling. In het afgeloopen contract was dit gesteld op 17.per week. Voor het nieuwe contract is dit bedrag verhoogd met 1.50 over de geheele linie. Waar men nog met weinig zekerheid nieuwe plannen kan beramen had over de behandelde onderwerpen, had geen debat plaats. Ook werd niet met een of andere actie voor den dag gekomen. Na een opwekkend woord van den geestelijk adviseur, den weleerw. heer kapelaan B. Voets, werd de vergadering gesloten. Aanwezig waren 19 leden. IJsclub „Boskoop". Gisterenavond kwam de IJsclub -„Boskoop" bijeen voor haar jaarvergadering in hotel Neuf. Het was tevens de laatste keer, dat de heer J. Mossel deze vergadering presideerde. Dit feit is des te meer belangrijk, daar dit jaar de IJsclub „Boskoop" 50 jaar bestaat. De heer Mossel is vanaf de oprichting be stuurslid en later voorzitter geweest. Hij achtte echter nu de tijd gekomen heen le gaan, hoewel niet om gezondheidsredenen, doch wel om zijn leeftijd. Nadat hij allen een voorspoedig jaar had toegewenscht memoreerde hij het overleden medelid A. C. v. Wilgen. Hierna werd de agenda vlot afgewerkt. De heer Joh. de Ruyter gaf verslag van het financieele gedeelte, waaruit bleek dat er een batig saldo aan wezig was van 88.83. Volgde bestuurs verkiezing. Aftredend waren de heeren J. Mossel (niet herkiesbaar); B. Barendsz, en M. van Tol, benevens een vacature voor den heer A. C. van Wilgen. Gekozen werden de heeren M. v. Tol; M. v. Kleef; J. Venema en Jac. v. Lint. Tot nieuwe voorzitter werd gekozen de heer Th. Nieu- westeeg en tweede voorz. C. B. v. Nes. Het bestuur deelde voorts mede, dat voor nieuwe leden een inleggeld van 1. werd vastgesteld tot 1 Juli, voor 100 ongeacht de datum van toetreding en zoo vervolgens 1.contributie per jaar. Ver volgens werd voorgesteld aan de leden, om dit jaar, in verband met het jubileum, eenige wedstrijden te organiseeren. Deze plannen vonden algemeen instemming en zullen dus nader worden uitgewerkt. Hierna namen verschillende bestuursleden en leden van de gelegenheid gebruik een hartelijk woord van dank en afscheid te richten tot den scheidenden tevens jubi leerenden voorzitter. Nadat de heer Mossel zelf met een hartelijk dankwoord afscheid genomen had. werd de vergadering ge sloten en bleef men nog eenigen tijd ge zellig bijeen. Postkantoor. In verband met den ge- wijzigden treinenloop met ingang van 5 Ja nuari, is de verzending van de post fin ook de bestelling gewijzigd. De eerste bestelling zal nu gehouden worden om half negen, de tweede om half twee en de derde om 6 uur. De verzending des morgens is dezelfde ge bleven, eveneens de lichting der brieven bussen. De verzending des middags heeft palats om 14.21 uur, laatste lichting ten postkantore 13.55. De bijbussen worden ge licht op de daarop vermeldde tijden. De avondverzending is 18.21 uur. Daarna wordt geen post meer verzonden. HAZERSWOUDE Afval-wedstrijd. Gistermiddag hield de Hazerswoudsche IJsclub een afval-wedstrijd op de „Poel" Er waren 26 deelnemers, le prijs werd gewonnen door G. Arends, 2. O. v. Staveren, 3. J. Timmtrs, 4. P. Bol. KOUDEKERK Hardrijden voor kinderen. Donder dagmiddag werd op den Molenboezem al hier een hardrijderij op schaatsen gehou den door de kinderen van de O.L. en Herv. scholen. Uitslag jongens le en 2e kl.: le prijs Frans Jongeneel; 2e Egbert Ber- voets; 3e Dirk de Jong; 3e en 4e kl: le prijs Piet Brommers; 2e Hendrik Verheul; 3e Nico Schellingerhout; 5e, 6e en 7e kl.: le prijs Jan Hogenes; 2e Wim van Egmond; 3e Wim Vergund. Meisjes le en 2e kl.: le prijs Ientje van Dolder; 2e Truisje van Weelden; 3e Nelly v. d. Bijl; 3e en 4e kl.: le prijs Saartje Platteel; 2e Ria v. d. Bijl; 3e Ria Lekx; 5e, 6e en 7e kl.: le prijs Jo Vergunst; 2e Bep van Ommering; 3e Jopie Tempelman. Ijsver. „Koudekerk" Donderdagavond werd op de bovenzaal van hotel de Bruin onder groote belangstelling de jaarlijksche ledenvergadering gehouden onder presi dium van den voorzitter den heer C. van Leeuwen. Na het prijsuitdeelen zei spr., dat hij tegen de eerste wedstrijd had op gezien omdat van de deelnemers een groo te krachtsinsprestatie wordt gevergd, waar tegendver slechts minimum prijzen kunen worden beschikbaar gesteld. Hij is echter hierin niet teleurgesteld en spr. hoopt dat ook in 't vervolg bij de deel- nemrs de sport bovenaan zal staan en daarna de prijzen. In het jaarverslag van den secr., den heer W. Wille werd nog eer biedige hulde gebracht aan de in het afge loopen jaar gevallen leden. Het financieel verslag van den penningmeester, den heer Huisman gaf aan in ontvangsten 242.96, uitgaven 130.08, batig slot 112.88 De heeren G. J. Cors en W. Dorrepaal zagen ter vergadering de boeken na welke in orde werden bevonden. De voorzitter bracht een woord van dank aan den penningmeester voor zijn accuraat beheer. Bij punt bestuursverkiezing werd na uit voerige discussies besloten om dit uit te stellen tot het volgend jaar. Het volgende punt der agenda was de gratis verloting welke aan verschillende aanwezigen prijzen toewees. De voorzitter deelt nog mede, dat Zaterdagmiddag op den Rijn bij Prinsen- schouw een gecombineerde wedstrijd zal worden gehouden met de ysver. „Meer week" om den wisselbeker, welke door de ijsver. „Koudekerk" hiervoor beschikbaar is gesteld. LANGERAAR IJspret. Op een mooie baan met zeer goed ijs organiseerde de Pulmotsche IJs club een wedstrijd in ringrjjden, waarvoor groote belangstelling bestond. Er waren deelnemers. De eerste prijs werd gewonnen door W. XJbingv. d. Pijl, 2e pr. C. v. d. Zwaan— v. d. Hoorn. De prijzen waren resp. 4.-, 2.50 en 1.50. Op de Langeraarsche Poel kwamen de St. Josephsgezellen bijeen om elkaar te be kampen in het hardrijden met zeer moei lijke hindernissen. Er waren ruim 70 deelnemers, le prijs: A. Egberts, 2e pr. J. Verhoef, 3e H. Ver meulen, 4e J. v. d. Hoorn Wzn., 5e Th. den Haan, 6e J. den Haan. De prijzen be stonden uit luxe voorwerpen. LEIMUIDEN Kruisvaart. Zondagmiddag geen ban- uur. Alle Kruisvaarders van het Cohort St. Jan worden op het ijs op de Woudschedijk verwacht. Hier zullen wedstrijden worden gehouden in hardrijden en priksleden om prijzen. Woensdagavond om 7.15 uur Tar- cisiusban. K. J. M. V. Dinsdagavond 8 uur bij eenkomst welke begint met een kort Lof in de kerk, hierna in de zaal, waar tevens re petitie zal zijn voor declamaties. Repetitie voor het tooneelstukje Vrijdagavond 8 uur. IJsvereeniging „Excelsior". Vrijdag morgen werden kinderwedstrijden gehou den. De uitslagen waren: Houtjes rapen voor meisjes van 6 tot 9 jaar: L. v. Lienden le pr., Nel Brand 2e pr. Nel v. d. Burg 3e pr., L. Uittewaal 4e pr. Houtjes rapen voor jongens van 6 tot jaar: Antoon van Lienden le pr., Nelis Roos 2e pr., Willem van Dijk 3e pr., Piet Kranenburg 4e pr., Bertus v. d. Burg 5e pr. Balletjeloopen voor meisjes van 9 tot 13 jaar: Elisabeth Swiers le pr., Aagje v. d, Burg 2e pr., Ko Braam 3e pr., Dora Brand 4e pr. Hardrijden voor jongens van 9 tot 13 jaar met hindernissen: J. van Iperen le pr., J. Aardman 2e pr., K. Roskam 3e pr. M. Oosterkamp 4e pr. 's Middags was er een ringsteek wedstrijd. De volgende 'personen waren de prijswin naars: le pr. C. v. Velzen, 2e pr. N. de Vos, 3e pr. M. du PauVoshart, 4e pr. W. Hors man, 5e pr. mej. Fokker. Ringrijderij. Op de mooie baan op de Drecht werd door de ijsclub „Nut en Ver maak" alhier een ringrijderij op de schaats gehouedn voor paren. Dank zij het prachtige winterweer was de belangstelling groot: 38 paren namen aan den wedstrijd deel. De prijzen waren geldprijzen van 5, 4, 3, 2 en 1. L. v. Woerkom en mej. P. Munsterman, H. Heuzen en mej. J. Muijs, 3. J. v. Beye- ren en^gnej. A. van Graas, 4. A. v. Diemen en mej. M. Straathof, 5. C. v. Dongen en mej. J. Kolijn. De burgemeester, de heer J. A. Bakhui zijn, reikte met een geestig speechje de prijzen uit. Geboren: Cornelia Quirina d. van W. den Hollander en Q. Loos. Gevestigd: van Leiden: M. W. Hok- ker. NIEUWVEEN IJswedstrijden. Onder prachtig win terweer werden op de ijsbaan alhier de wedstrijden gehouden, uitgeschreven door de Nieuwveensche IJsclub. Deze wedstrij den bestonden uit hardrijden met hindernis sen voor paren. De prijzen in den wedstrijd I werden gewonnen door Joh. Boeree en mej. Alie Loh le, G. Meyer en mej. Ver boom 2e, P. Habermeel en mej. B. v. Eg- mond 3e, W. v. Leeuwen er mej. C. v. Vliet 4e prijs. Wedstrijd II: J. v. Tol en mej. Janna Loh le, P. Habermeel en mej. B. v. Egmond 2e, Joh. Boeree en A. Loh 3e prijs. Het mooie weer had velen uitgelokt deze wedstrijden gade te slaan. TER AAR De Kruisvaart op de schaats. Onder prachtig winterweer werden de verschil lende wedstrijden gehouden van de jon gens, die vereenigd zijn in de K.J.C., en wel op de baan van de IJsclub. In het gecostumeerd schoonrijden behaalde de de jongenheer C. Otto de eerste prijs met als tweede D. Akkerboom, en P. Hooger- vorst werd no. drie. Hardrijden tusschen jongens van vijftien tot zeventien jaar, legde C. v. d. Hoorn beslag op de eerste prijs, gevolgd door C. v. Straalen en J. Egberts. Hardrijden met hindernissen bleek H. Pieterse de handigste te zijn, waarop zich aansloten de jongens W. Oostdam en W. v. Straalen. De prijzen bestonden uit diverse artikelen, als bloempotten, sigaren, siga retten, etc. ZOETERWOUDE Ziekenhuisfonds. Het R. K. Zieken huisfonds ,,Sint Antonius van Padua" hield Donderdagavond de jaarvergadering. De voorzitter, de heer Jac. van Leeuwen, open de de vergadering en deelde mede, dat de geest, adv., kapelaan W. Vroom, door ziek te verhinderd is. Het verheugde spr., dat pastoor G. J. Klaverweyden op deze ver gadering in verband met de vergade ring die na deze zal volgen aanwezig is. Na de lezing van de notulen brengt de se cretaris het jaarverslag uit. Het ledental is met 35 gestegen. Ingedeeld naar de klassen le klas 345 (v.j 361), 2e klas 872 (v.j. i. Het aantal verplegeden was 65 met 1080 verpleegdagen. Deze patiënten waren verdeeld: in St. Elisabeth-gesticht 50, in het Academisch Ziekenhuis 12, in de Gy naecologische kliniek 1, in het sanatorium to Horn 1 en in het sanatorium te De Bildt 1. In den loop van het jaar zijn in ver band met de hoogere ziekenhuiskosten de contributies verhoogd met 1 ct. Na het jaarverslag werd het financieel verslag uitgebracht. De ontvangsten zijn van 11 cts.-leden ƒ1957.93, 6 cts.-leden ƒ2539.20, rente ƒ56.78, totaal ƒ4553.91. De uitgaven waren o.a. verpleegkosten: 7 betalende leden le klas 221 dagen a 5.ƒ1105.22 betalende leden 2e klas 454 dagen 1218, niet betalende leden (kin deren) 10 kinderen le klas 120 dagen 348.50, 2 kinderen le klas 25 dagen 25, 24 kinderen 2e klasse 260 dagen 710. Ver voerkosten 109.40, bodeloon 449.92, se cretariaat 300, controle commissie 35, totaal van de uitgaven 4402.90. Winst over 1940 151.01 gevoegd bij het resrvefonds ƒ2220.68 bezit. Het bestuur stelt voor de vergoeding aan den secretaris-penningmeester te ver- hoogen van ƒ300 op ƒ325, onder mededee- ling, dat er een strooming in het bestuur was de verhooging op 350 te brengen. De heer G. v. d. Hoeven stelt voor een vergoeding van 350 te geven. Dit voorstel wordt ondersteund en na een conferentie wordt het voorstel door het bestuur over genomen waarna de vergadering zonder hoofdelijke stemming het voorstel goed keurt. Na een gunstig rapport wordt de pen ningmeester gedechargeerd. Besloten wordt een H. Mis op te laten dragen, wanneer een lid vefpleegd wordt in een ziekenhuis en voorzien is, of wordt, van de H. Sacramenten der Stervenden. Aan de orde komt nu de bestuursverkie zing. Aftredende zijn de heeren Nic. van den Akker Joh.zn., Joh. Berk Azn. en Jac. v. Leeuwen Joh.zn. De aftredenden wor den door het bestuur candidaat gesteld. Door enkele deden is candidaat gesteld de heer P. van Bemmelen. De voorzitter wil zijn candidatuur bui ten bespreking laten, doch verdedigt de zitting hebbende candidaten. De heer G. P. v. Leeuwen wijst op het goed recht van candidaatstelling, hetgeen de voorzitter volkomen erkent maar keurt het af, dat tegen een bestuurslid, dat 17 jaar zijn taak goed volbracht heeft, uit persoonlijk oog punt eei^ candidaat wordt gesteld. Ook de heer A.Westhof acht het gebeurde niet organisatorisch, omdat er geen gegronde redenen zijn. De uitslag van de stemming was: aantal briefjes 46, uitgebracht op N. v. d. Akker 45, J. Berk 25, J. v. Leeuwen 44, P. v. Bemmelen 23 stemmen. De aftredende bestuursleden zijn alzoo bij eerste stemming de meerderheid was 24 herkozen. Bij de rondvraag pleit de heer J. Berk voor het goed gedenken van de St. Elisa beth-penning, omdat dit fonds zoo nuttig werkt voor behoeftige zieken. Hierna slui ting. Sint Barbaravereeniging. Terstond na afloop van de vergadering van het Zieken huisfonds wordt de vergadering van de R. K. Begrafenisvereeniging „St. Barbara" gehouden. Ook de niet-leden van deze vereeniging werden door den voorzitter de heer Jac. v Leeuwen, verzocht deze vergadering bij te wonen. Na opening deelde de voorzitter mede, dat een lid van het dragerskorps, de heer Th. Mol, overleden is en morgen door zijn mede-broeders grafwaarts zal worden ge dragen. De overledene was steeds een plichtsgetrouw lid van het dragerskorps, doch spr. wil het niet laten bij lofprijzin gen en verzocht pastoor Klaverweijden een gebed te storten voor de zielerust van den overledene. De voorzitter deelt mede, dat door de Hanze de beide vertegenwoordigers de hee ren Joh. Vlasveld en C. P. J. Paardekoo- per weder aangewezen zijn als bestuurs leden en dat laatstgenoemde weder bereid is het secretaris-penningmeesterschap te vervullen. Hierna brengt de secretaris het verslag uit over het jaar 1940. In de Mei maand van het vorig jaar heeft de Sint Bar baravereeniging ten grave gedragen Cor nells van Velzen en Petrus Overdevest bei den gesneuveld voor het vaderland. Cornelis de Jong, gevallen in den strijd om den Grebbeberg hoe gaarne had ook onze vereeniging de eer gehad van het be wijzen van de laatste eer, de eer aan een vaderlandschen held, maar zijne vrienden- de vrienden van zijn jeugd wij prijzen het wilden ons deze eer en troost niet afstaan. De verslaggever citeerde hierbij uit de grafrede van Guido Gezelle, gehouden bij de begrafenis van zijn leerling Eduard den Bussche. Staande aan de graven waar wapenbroeders het kruis hebben ge plant en de helm van de strijders hebben neergelegd laat hij de Priester-dichter spreken: En gij dierbare grond van ons geliefd Zoeterwoude, grond van onzen va derlandschen bodem, gewijde aarde van het kerkhof des Heeren, aarde waarin de muren staan van Gods tempel en de voet zijn Kruis, aarde waarin het gebeente rust van zoovele van onze voorvaderen, wier heilig stof-misschien in deze handsvolte is begrepen, aard die ik omhelze als de grond waaruit ik gesproten ben en waarin ook wij zullen wederkeeren, gewijde aarde, alt duizendmaal gezegend en besproeid met ome tranen op de lijken die wij u toe vertrouwen. Bewaar deze relikwie, bewaar ze tot den dag waarop de Engel der Verrijzenis hier zal komen kloppen, roepende: Staat allen op zii die gestorven zijt. Acht en twintig keeren ging er een lijk stoet naar het kerkhof, een eervolle taak werd vervuld. Het verslag wijdt een In Memoriam aan alle gestorvenen en aan de hand van Ge zelle. „Kerkhofb ommen" spreekt het ver slag van de schoone liturgie van de chris telijke begrafenissen. Het ledental is gestegen tot 460 een stij ging. die niet zoo groot is als het bestuur mocht verwachten. Uit het financieel verslag zijn de be langrijkste cijfers: inkomsten contributiën ƒ231.28. Bijdragen 4 begrafenissen leden a 12.50 50.11 begrafenissen leden 2.50 27.50, 6 begrafenissen niet-leden 25 1.50, 7 begrafenissen niet-leden ƒ15 105. Totaal ontvangst ƒ587.92. Uit gaven: 28 begrafenissen, kosten dragers- worps C95 80. huishoudelijke uitgaven 18.13, kleedingtonds 40, incasso f 34.69, totaal uitgaven 810.12. Verlies over 1940 ƒ222.20, waardoor de reserve van ƒ224.51 gedaald is tot 1.31. Op voorstel van het bestuur worden de bijdragen vastgesteld op 5, 12.50 en 25. Voor niet-leden worden deze bedragen ver hoogd met 15.— Pastoor Klaverweijden betuigt zijn te vredenheid met het schoone werk van de vereeniging, waarna nog vele waardeeren- de woorden worden gesproken en waarbij' de voorzitter zijn deelneming betuigt met degenen, wier hart van dreofheid ver vuld is. Aan het einde van de vergadering dank te de voorzitter in het bijzonder pastoor Klaverweijden voor de krachtige bijstand in alle gevallen en de waardeering voor de vereeniging. Spr. wijst op de troostrij ke steun die de vereeniging geeft aan de nabestaanden en dankt ten slotte den aan spreker en het dragerskorps voor de volle toewijding en ernstige vervulling van de opgenomen taak. Met een gebed voor alle overleden le den van de vereeniging wordt de vergade ring hierna gesloten. Avond verzorgd door de Katholieke Jeugd. „De katholieke jeugd van Zoeter - wrude brengt u een schoone en blijde avond", aldus kondigt de titelpagina het programma, dat morgen .vond in het Pa tronaatsgebouw door de katholieke jeugd wordt verzorgd, op pittige wijze aan. Om half acht vangt deze avond aan met het spel voor meisjes in 6 tafereelen, van Irma Meyer: „De Rozenkrans van Onze Lieve Vrouw van Kerstmis", dat door de Vrouwe lijke Jeugdbeweging voor Katholieke Ac tie gespeeld wordt. Na dit geestelijk spel volgt een stuk van gehe ?1 ander genre, nL „Een eeuw achter", een spel in 2 bedrijven van Godfried, wat een meer grappig ka rakter heeft. Tusschen de regels door bevat het spel een goede tende.iz. Het laatste is een grappig stuk: „De dui vel kocht een lapke grond". De twee laatste sti kken worden gezamenlijk verzorgd door de Vrouwelijke Jeugdbeweging voor Ka tholieke Actie en door Sint Josephsgezellen- vereeniging. Wij zijn zeer blij weer eens een goede toor.eelavond te kunnen aankondigen ei^, wenschen de katholieke jeugd vee succes. Zoeterwouders, toont uw belangstelling voor „onze" jeugd, vooral in dezen tijd. Toont, dat u begrip hebi van het grootsche van een goede katholieke jeugdvereeniging en zijt om half acht in het Patronaatsgebouw present. R.K. Schaakclub. Vrijdagavond werd de onderlinge competitie weer voortgezet. Ondanks de wintersport was de opkomst goed, zoodat vele partijen gespeeld kon den worden. Vele verrassingen leverde de ze avond weer op. W. van Velsen wist E. van Niekerk één van de kopgroep, te ver slaan, waardoor hij zich omhoog werkte en een goede kans maakt zich bij de kop groep te voegen. Jac. van Haaster werkte zich door eenige snelle overwinningen op zwakke 'broeders enkele plaatsen omhoog. De partij tusschen P. Schouten (wit) en C. Paardekooper Czn, die van zeer belang is voor de bezetting van de eerste plaatsen, werd afgebroken in een stelling, waarin zwart materiaal voordeel heeft. Wit heeft echter ruim compensatie voor zijn aanval Bij nadere analyse blijkt inderdaad, dat de aanval doorslaand is. De stand, die geduchte wijzigingen heeft ondergaan, luidt op dit moment: gesp.gew.r. verL pnt. C. Paardekooper Czn. 10 9 1 9* A. Paardekooper Czn 9 7 2 7 E. van Niekerk 11 7 4 7 P. Janson 12 7 5 7 Pater C. Kauling 7 6 1 6X P. Schouten 6 6 6 A. Paardekooper Pzn. 9 5 1 3 5tf Joop de Boer 9 5 1 3 5K Jac. van Haaster 7 5 2 5 D. van Gelder 4 4 4 W. van Velsen 7 4 3 4 H. Paardekooper 6 3 3 3 W. Vink 7 3 4 3 G. van Bemmelen 7 3 4 3 L. van den Akker 9 3 6 3 Jan de Boer 11 3 3 3 K. Schrader 8 2 6 2 Jan Grossat 11 1 1 9 1 Fr. Koek 3 1 2 1 C. Broxterman 8 1 7 1 A. Berg 10 1 9 1 Jules Grossat 7 1 6 V» BAREND Een kleine geschiedenis ten bewijze hoe grillig het lot kan zijn in het leven der menschen. Toen 'k vroeger op de school nog was, Toen zaten bij mij in de klas Twee jongens, zeer voortvarend. Zij vielen beiden daad'lijk op Door him manieren of.hun kop En heetten beiden Barend. De een was ieelijk rood van kleur, Een mond gelijk een hooischuurdeur, Van oor tot oor gemeten; Zijtn neus was juist een grauwe erwt, Hij keek behoorlijk scheel en werd „Schrikbarend" dus geheeten. De ander was een heel druk heer, Die ging voortdurend wild te keer, Beweeglijk en voortvarend Als hij was er geen ander nog En daarom noemde men dat joch Nog enkel „Onrustbarend." Die schooltijd is nu lang voorhij En soms, in 't leven, dachten wij: Waar zijn die twee gebleven? Wat is er met die twee geschied? Want al dien tijd zag ik hen niet In 't drukke daag'lijksch leven. Tot ik eens op een goeden dag Een ouden schoolvriend wederzag, Die mij het nieuws vermelde. Hij had hen meer dan eens ontmoet, Zij maakten 't beiden zei hij goed, Hoor, wat hij mij vertelde. Hoe vreemd nu is des levens loops; Schrikbarend toch had niet veel hoop Nog eens te kunnen trouwen En Onrustbarend dacht: misschien Zal ik eens heel de wereld zien En mij een toekomst bouwen. Schrikbarend, die nooit huwen zou, Hij trouwde met de schoonste vrouw. Wie snapt, dat zoo iets waar is? Van Onrustbarend's reis geen spoor, Hij is nu op een suf kantoor Dc klerk van een notaris. TROUBADOUR.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 7