De oorlog in het westen OMGEVING Wilt U iets weten? BIOSCOPEN TE LEIDEN ZATERDAG 11 JANUARI 1941 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 ECONOMISCHE MIDDELEN DOELMATIG? BRITSCHE AANVALSPOGING OP CALAIS "Naar het D.N.B. verneemt, heeft Vrijdag middag een groote groep Britsche bommen werpers, vergezeld van een formatie jagers, in de buurt van Calais geprobeerd het vas teland te bereiken. De Duitsche afweer ver ijdelde de poging echter en dwong de Brit ten terug te keeren, zoodat zij geen bom men op de gezochte doelen konden laten vallen. Duitsche jagers, die terstond de ach tervolging inzetten, schoten een vijande lijke machine van het type Bristol Blenheim neer, alsmede een Spitfire. Een van deze machines probeerde in scheervlucht vlak over zee vliegende, te ontkomen, maar werd door de Duitsche achtervolgers achterhaald en op heel ge ringe hoogte boven den waterspiegel neer geschoten. Een andere Britsche jager werd zwaar getroffen. Het vliegtuig verdween met een zwarte rookpluim in de richting van het Britsche eiland. Nader wordt gemeld, dat ook de Duit sche luchtafweer aan de kust bij Calais een belangrijk succes heeft behaald. De daar gestationeerde batterijen luchtdoelge schut slaagden er namelijk in, nog drie En- gelsche bommenwerpers van het type Blen heim, alsmede een Hurricane-jager neer te 'halen. Als zekpr kan voorts worden aange nomen, dat de Duitsche luchtdoelbatterijen nog twee Hurricane-jagers hebben neer geschoten. Derhalve kostte den Engelschen alleen deze aanvalspoging met zekerheid acht vliegtuigen, naar alle waarschijnlijk heid echter in totaal 9 toestellen. DE ECONOMISCHE POSITIE VAN DUITSCHLAND Het schijnt, dat de levensmiddelenpositie van Duitschland beter is dan de onze, zoo verklaart de Engelsche militaire schrijver generaal-majoor Fuller in een artikel, dat onlangs in de Sunday Pictorial verscheen en thans door de Duitsche pers wordt ge publiceerd. Woordelijk schreef Fuller-in dit opstel over de economische positie van de asmo- gendheden: Hoewel ik misschien geen gelijk heb, geloof ik in elk geval niet, dat de zwakke plek in de bewipening van onzen vyand van economischen aard is. Het komt mij voor, dat zijn levensmiddelen positie in elk geval beter is, dan die van ons. De vijand heeft ongetwijfeld een te kort aan zekere grondstoffen, Doch hij be zit thans een zoo uitgestrekt gebied, waaruit hij ze kan bijeengaren, dat den eerstkomen- den tijd in elk geval geen gebrek zal ont staan. Intusschen, zoo vervolgt Fuller, wordt de Duitsche economische aanval op het Britsche eiland met onverminderde kracht voortgezet. Wanneer Duitschland de kosten van onze ingevoerde levensmiddelen van 400 tot 500 millioen Pond per jaar kan ver- hoogen, wat het blijkbaar reeds gedaan heeft, heeft het een „slag" gewonnen. Of schoon geen man gedood werd, zullen onze financieele offers 100 millioen Pond bedra gen. Wanneer het dit cijfer verdubbelen, of zelfs verdrievoudigen kan, zal het welis waar niet onze menschenkracht uitputten, doch dan bloeden onze geldkrachten dood. Ieder tot zinken gebracht schip en elk lucht alarm, dat den arbeid onderbreekt, is feite lijk een vorm van inflatie, verhoogt de kos ten en is niet alleen maar een materieel verlies of tijdverlies. Vervolgens bespreekt Fuller de strategi sche problemen. Het heett ons tot dusver en ook thans nog ontbroken aan een strate gisch brein, een orgaan, dat den oorlog als een geheel overziet. Wij zijn hoofdzakelijk een zeemogendheid. Wij meenden, dat de blokkade voor Duitschland de onvermijde lijke ineenstorting zou beteekenen en wij namen aan, dat de tijd aan onze zijde was. Er wat was het resultaat? De ineenstorting niet van Duitschland, doch van Frankrijk. Thans vervallen althans eenigen van ons in dezelfde dwaling, wanneer zij zich in beelden, dat alles, wat zij behoeven te doen, niet meer is dan vliegtuigen bouwen, tot wij de meerdere zijn op het gebied der vlieg tuigproductie, on. dan Duitschland van de landkaart weg te vagen. Doch is thans, nu Duitschland minstens drie-vierden der fa brieken van Europa onder zijn controle heeft, het verwenen van de superioriteit, ondanks allen Amerikaanschen steun, mo gelijk? Ik hoop het, doch ik ziet niet, waar om het zoo zou 2ijn. Daarenboven heeft Duitschland, hoe groot onze productie ook mag zijn, strategisch een betere positie voor den luchtoorlog tegen ons dan wij te gen Duitschland. Dit feit alleen moet ons doen aarzelen, al te veel vertrouwen in de luchtmacht te stellen. Het ligt voor de hand, dat ons leger alleen den oorlog ook niet kan winnen. Fuller besluit zijn artikel met de aansporing, dat Engeland een vast beraden operatie moet ondernemen. MOEILIJKHEDEN IN AFLEVERING VAN SCHEPEN VOOR ENGELAND Volgens de „New-York Times" kunnen moeilijkheden verwacht worden bij de afle vering van schepen naar Engeland. Tot dus ver, zoo zegt het blad, hebben de Engel schen in de Vereenigde Staten zestig koop vaardijschepen besteld en de regeering der Vereenigde Staten zelf tweehonderd. Men schat evenwel, dat twee jaren noodig zul len zijn om werven te bouwen, die deze 260 schepen op stapel kunnen zetten Indien de duikbootoorolg niet ophoudt, gaan er in de zen tijd, naar de meening van het blad, tien millioen ton scheepsruimte verloren. De „New-York Herald Tribune" maakt mel ding van moeilijkheden, welke zich voor doen bij een uitbreiding van den vliegtuig bouw. In de eerste 18 maanden kan de Amerikaansche automobielindustrie slechts een betrekkelijk kleine bijdrage aan het programma van den vliegtuigbouw leveren. LORD LLOYD VOORZITTER VAN HET HOOGERHUIS Reuter meldt, dat lord Llcyd als opvolger van lord Halifax tot voorzitter van het Hoo- gerhuis is gekozen. OPSTANDEN IN ENGELSCHE GEVANGENISSEN De Britsche minister van Binnenlandsche Zaken, Morrison, heeft, volgens berichten uit Londen, een delegatie cipiers ontvan gen, die zich bij hem bitter beklaagden en om versterkingen verzochten, daar zij an ders voor de veiligheid in de Engelsche ge vangenissen niet meer zouden kunnen in staan. Zij meldden hem, dat in de bekende Engelsche gevangenissen zooals in die van Dartmoore en in Pankhurst de gevangenen in opstand zijn gekomen en'dat er regel rechte vechtpartijen hebbtn plaats gehad. RUSSISCHE TEGENSPRAAK Het Noord-Amerikaansche Persbureau „United Press" heeft door haar correspon dent te Boekarest het bericht laten ver spreiden, dat negen Sovjet-Russische oor logsschepen de Roemeensche territoriale wateren in de buurt van Sulina zouden na deren. Tass is gemachtigd dit bericht tegen te spreken en als een zuiver verzinsel te kwa- lificeeren. Vraag: betreffende banketbakkerscur sus. Antwoord: De heer Straver woont thans op het adres: Lusthoflaan lb. U kunt hem thuis treffen des middags na 5 uur. rlKA HOOFDFILMS INHOUD \ANVANGSUl.«. KEURING Lido: Sterker dan de wet (Paul Harden) Spanning lederen avond 7.30 u. Zondag 2.30 en 4.30 uur. Woensdag en Zaterdag matinée 2.30 uur. Goedgekeurd voor volwassenen Luxor: De model-echtge noot (Heinz Rüh- mann) Komisch lederen avond 8 uur. Zondag 26.30 uur. ^ederen dag 2 uur rnatinée. Toelaatbaar voor volwassenen Trianon: Gescheiden op stap (Heli Finkenzeller) Komisch lederen avond 8 u. Zondag van 26.30 uur. lederen dag matinée 2 uur. Goedgekeurd voor volwassenen Rex: De 3 Codona's (René Deltgen) Sensatie lederen avond 8 u. Zondag van 2—7 uur lederen werkdag 2 uur matinée. Goedgekeurd voor volwassenen Casino: Moederlied (Ben- j amino Gigli) V V Ontroerend lederen avond 8 uur. Zondag 2 uur, 4 yt en 8 uur Zaterdag en Woens dag 2H uur matinée Goedgekeurd voor volwassenen HILLEGOM R.K. Schaakclub. De' uitslagen der laatstgehouden competitie-wedstrijden zijn volgt: G. MooyekindM. v. d. Pol 0—1, J. LangeveldTh. Warmerdam 10, J. SchramaP. Schrama 10, J. v. d. Zwet— F. Nijssen afgebr., F. NyssenP. v. d. Meij Jr. 1—0. Zondag 12 Jan. wordt om 2 uur een wed strijd gespeeld tegen St. Bavo te Haarlem. Vertrek per tram om één uur. KATWIJK AAN DEN RIJN IJswedstrijd. Door de IJsclub was gis teren een wedstrijd georganiseerd in het ringrijden voor paren op schaatsen. Mooi weer, een mooie baan, volle belangstelling. De uitslag was: 1. Jeanne v. d. Valk en Theo Looijensteijn, 2. Gerda v. Paridon en Jacq. Remmers waal, 3. R. v. Tol en H. v. Tol, 4. G. de Ruyter en G. Freke. Schaat senrijders worden er op attent gemaakt, dat de vaargeul vanaf Leiden tot de Haven der Ballastmij. door een ijsbrelcer openge maakt en dus levensgevaarlijk om over te stoken. OEGSTGEEST Advents- en Kerstviering in St. Willibrord. De Commissie, die in deze zeer populaire parochie buiten de muren van Leiden aan gewezen was om Adventshuisjes en Kerst stallen te keuren, is deze week met haar omvangrijke taak gereed gekomen. Wij danken alle mededingenden voor de moeite, die zij ons bezorgd hebben door al len veel werk van hun stallen te maken; het aantal deelnemers èn de kwaliteit van de werkstukken hebben onze verwachtin gen overtroffen. In het aantal Adventshuizen was te zien, dat de actie te laat begonnen is; omdat hier geen veelvoud van één aanwezig was heb ben wij hier geen prijs toegekend. Doch daar de vervaardiger, de heer Kuyken, ook door het maken van verschillende stallen met zijn kinderen, toonde onze actie begre pen te hebben, zal hem een aanmoedigings prijs gezonden worden. Onder de 17 Kerststallen, waarover ons critisch oog gegaan is, was het moeilijk, de beste aan te wijzen; ten slotte zijn wij tot de volgende eindconclusie gekomen: de p r ij s wordt toegekend aan Th. Jose- mans, Roodborststraat 30, die met twee gezaagde stallen meedong. De afwerking van zijn zaag- en schilderwerk, vooral bij de laatste groep, verdienen hooge cijfers. een eervolle vermelding ontvan gen J. v. Velzen, Geversstraat, om zijn goe de afwerking en kleurenkeuze en v. d. Maat, Schoolstraat 2, om het goed geslaag de geheel van de opstelling in huis. De commissie legt er bijzonder den na druk op, dat ook de niet bekroonde groe pen zeer goede kwaliteiten hadden, en dat zelfs de wel bekroonde nog voor verbete ring vatbaar zijn; gaarne zijn wij bereid om daartoe onze raad en daad te geven. Mogen wij aan alle parochianen een goe de raad geven, dan is het deze: wacht niet te lang, maar begin nu reeds met uw plan- nnen voor het volgende jaar uit te werken, een Adventshuis of een Kerststal te zoe ken, die ge voor het volgende kerkelijke jaar wilt vervaardigen. S. STEUR, kapelaan. Geboren: Jan Anton en Roelof Klaas zns. van M. Zandbergen en A. H. Wesselink Hendrik Cornelis z. van E. II. v. d. Bosch en C. Knotter. Jan Ber nard z. van J. C. v. Nieuwland en H. B. P. Smeenk. Hendrik Casper z. van S. de Mooy en C. J. Glasbergen. Overleden: H. v. Nifterik 85 j. P. J. v. d. Veen, wed. v. H. Lautenbach 70 j. A. v. Varik 80 j. K. Doeland 27 j. J. O verduin 65 j. Gevestigd: C. J. Dullaart, van Rot terdam. H. Schattenkerk, van Katwijk. P. E. Romijn, van Noordwykerhout. J. Kok, van Leiden. J. F. van Berkel, van Leiden. L. G. Bavelaar, van Lei- dn. C. B. H. Blijleve, van Leiden. H. N. Doing, van Haarlem. V. C. Beekman, van Delft. A. Kraan, van Utrecht. C. A. M. Bots, van Nieuwkoop. Vertrokken: H. Jaakke, naar Den Haag. J. R. Terhenne, naar Arnhem. J W. van Delft, naar Leiden. A. Tiersma naar Amersfoort. J. Th. Brands, naar En schede. P. Jansen, naar Den Haag. L. van Drgat, naar Warmond. M. van Om- mering, naar Hazerswoude. C. A. W. van Meetelen, naar Uithoorn. O. M. Oei geb. Lie, qaar Den Haag. D. Bloem- garten. naar Amsterdam. L. Benit geb. v Nouhuys, naar Den Haag. W. Bot geb. Harkink, naar Maarssen M. H. Kengen geb. Walraven, naar Leiden. G. M. Barn- hard, naar Leiden. E. v. d. Meij, naar Alkmaar. B. H. Kersten, naar Leiden. G. H. M. van Huet, naar Rotterdam. H. Winterkamp, naar Leiden. L. E. Laxa- leije, naar Rotterdam. S. v. d. Meij, naar Leiden. C. M. Mechelse, naar Lei den. H. C. P. Blom, naar Rotterdam. LEIDSCHENDAM Als het koud is. Blijkbaar by gebrek aan brandstof hebben onbekenden van het terrein aan den Veurschen Straatweg, waarop de nieuwe zenuw-inrichting zal worden gebouwd, een partijtje spoor- dwarsliggers gestolen. Het onderzoek is in handen van de marechaussees. Goedafgeloopen. Ter hoogte van de Boschlaan, alhier, viel gisteren een vat roet siroop van 350 K.G. van een rijdende vrachtauto. Met een flinke vaart rolde het vat over de straat en kwam daarbij tegen een aldaar rijdende bakfiets van den melkventer Van W. terecht. De bakfiets werd gedeeltelijk vernield, terwijl één kan met melk verloren ging. De heer Van W. zelf kwam met den schrik vrij. NOORDWIJKERHOUT OP HET IJS GEVALLEN Het 11-jarig dochtertje van den heer de K. alhier kwam op het ijs in de Landerij- sloot zoo ongelukkig te vallen, dat zij een zware hersenschudding bekwam. Dr. Wös- ten verleende het kind de eerste hulp en achtte overbrenging naar een ziekenhuis noodzakelijk. De kapelaan van St. Victor heeft geestelijke bijstand verleend. Schoolmelk. In het afgeloopen jaar is in totaal 2810J4 liter melk aan de kinde ren op de scholen alhier verstrekt De schoolmelkverstrekking is buiten de va- cantie nog onderbroken geweest van 10 Mei tot 24 Juni. RIJNSBURG Bloemenhandel. Er was ook deze week weer veel variatie, voornamelijk in de prijs, die ten slotte niet best meer was. Vroege tulpen varieerden begin dezer week per dozijn van 25 tot 40 ct., extra variëtei ten nog iets hooger, darwinnen en Men- dels deden van 30 tot 50 ct., per dozijn doch de laatste dagen gingen deze respectieve lijk voor 1525, en 20 tot 32 ct. per dozijn. Eenzelfde verlaging ondergingen de Nar cissen en Hyacinthen. Narcissen die aan vankelijk van 12 tot 23 ct. per dozijn de den, noteerden thans 10 tot 16 ct. Hyacin then varieerden van ƒ1.603.20 per 100. De vorst is voor de trekkers niet welkom/ is voor hen zeer nadeelig. STOMPWIJK Kruisvaart. Deze week is voor onze jongens een week van actie. Zondagmorgen algemeene H. Communie, om 11 uur repeti tie voor Aloysius- en Roothaan-ban, des middags om 5 uur inkleeding van de aspi ranten, daarna gezamenlijke bijeenkomst. Natuurlijk allen in uniform. Dinsdag, ouderavond en uitdeeling van de rangkoorden; denkt er aan: allen op tijd aanwezig. Aanvang 7.30 uur. Niemand verzuime deze avond bij te wonen. De entree-prijs is slechts 28 ct., wat eigenlijk te laag is voor zooveel moois. Dus Dinsdagavond trekt heel Stompwijk op voor het bijwonen van onzen tweeden feestavond. VOORSCHOTEN St Josephsgezellenver. Donderdag avond hebben de leden van de St Josephs- gezellenvereen iging het Kerstfeest gevierd. De vice-president opende de vergadering met gebed, waarna enkele leden eenige oud-Hollandsche Kerstliederen uit de middeleeuwen zongen, die zeer in den smaak vielen. Na dezen zang volgde decla matie. De vice-president sprak den wensen uit, dat dit voorbeeld door meerdere leden zou worden nagevolgd. Met een weinig goeden wil, kan er veel worden bereikt. Daarna gaf de vice-president lichtbeelden over de geboorte van den Verlosser, welke zeer mooi waren. Na het meer ernstige gedeelte, kwam het spel aan de beurt en werd er gekaart en gebillart om prijzen. De zaal was door de leden keurig versierd voor deze gelègenheid. Getrpuwd: Cornelis Kromhout, oud 25 j. en Petronella Hendrikje Blyleven, oud 26 j. Gevestigd: A. N. Steenbakker van Amsterdam F. Th. Muller van Amster dam M. C. Bocxe van Alkemade J. J. Bosman van Zoeterwoude A. A. Roe land van Amsterdam. Vertrokken: A. Lagendijk naar Valkenburg Z.H. B. Kooijman naar 's-Gravenhage C. A. Favre naar 's-Gravenhage G. J. König naar 's-Gra venhage L. H. van Harrevelt naar Zeist J. A. Magré naar Amsterdam A. M. van den Bogaard naar Wassenaar A. H. H. van der Heyden naar Pijn- acker M. Plomp naar Hazerswoude J. P. Smit naar Alphen aan den Rijn. WARMOND IJssport. Thans heeft de Warmond- sche IJsclub een wedstrijd laten rijden voor eigen leden en ook thans was de be langstelling buitengewoon groot. Er werd prachtig gereden en om de prijzen werd een feile kamp gestreden. De uitslag was als volgt: 1. J. de Hoog, 2. C. Grpstra, 3. C Slingerland, 4. K. Warburg. Tevens vond een wedstrijd plaats voor jongeren waarvan de uitslag was als volgt: Groep I. Ie pra. W. de Hoog, 2. G. Koppers, 3. C. Heemskerk. Groep II: le prijs H. v. d. Hulst, 2. K Hulst, 3. L. Kortekaas. Ille groep: le prijs G. Meskers, 2. P. Meskers, 3. H. van Rijn. Gevestigd: Q. Borst, van lkemade. W. v. d. Loo, van Leiden. M. v. Wierin- VERDUISTERING EN MAANLICHT Vergeleken bij de afstanden tusschen de verschillende hemellichamen is de maan niet ver van ons verwijderd. Van de aarde tot de maan is het „slechts" 385 duizend kilometer. Daarom zien wij de maan ook zoo groot in vergelijking met de planeten. Wij zien haar als een sterk lichtgevende schijf, doch in werkelijkheid is zij een spiegel, die het zonlicht terugkaatst. Daar om is zij, vooral in dezen tijd van duister nis en verduistering, voor ons van groot belang. Zij verdient daarom ook meer be langstelling, dan zij in den regel genoten heeft en daarom willen wij ook eens na gaan, wat wij aan haar als nachtlicht heb ben, aldus lezen we in „De Kampioen". De maan volbrengt haar z.g. synopti- schen omloop om de aarde in 2934 dagen. Dat wil dus zeggen, dat er tusschen twee volle manen 29 34 dagen verloopen en dit sluit tevens in, dat de maan tijdens ae volgende maancyclus nooit op hetgelfde uur dezelfde schijngestalten heeft. Beginnen wy het verloop van haar taak als nachtelijke lichtbron met nieuwe maan te bestudeeren. Zij staat in conjunctie met de zon en is z.g. nieuw, omdat zij tusschen de aarde en de zon staat. Wij zien haar dan niet, want de van ons afgekeerde zijde is ver licht en de naar ons toegekeerde zijde on verlicht. In haar loopbaan langs den hemel blijft de maan eiken dag een heel stuk achter op de schijnbare beweging van de zon. De nieuwe maan gaat gelijk met de zon onder, doch reeds een etmaal later staat zy na zonsondergang nog korten tijd laag aan den westelijke hemel. Bij gunstig weer zien wij dan een heel smal lichtsikkeltje, waar van de bolle zijde naar de zon is gekeerd. De volgende avonden wordt dat sikkeltje hoe langer hoe breeder, maar er wordt dan nog zoo weinig zonlicht teruggekaatst, dat wij daaraan voor verlichting niets hebben. Wel kunnen wy dan bij zeer heldere lucht een aardig verschijnsel zien. Het donkere gedeelte van de maan wordt dan n.l. flauw verlicht door het zonlicht, dat de aarde terugkaatst Elke avond is dus de lichte maansikkel breeder en duurt 't langer eer onze satel liet onder gaat. Na ongeveer zeven etmalen zien wij de helft der maan verlicht, het is dan Eerste Kwartier, d.w.z. het eerste vierde gedeelte van den maanloop is volbracht. Zij schijnt dan den geheelen avond, zoodat wij dan reeds vrij veel aan het maanlicht hebben, vooral wanneer er geen zware bewolking is. In de daarop volgende twee weken is het maanlicht van groote beteekenis, want in het midden van dit tijdperk wordt de maan vol, d.w.z. komt zij in haar loopbaan om de aarde tegenover de zon te staan en wij zien dan de maanschyf geheel verlicht. Zelfs bij zware bewolking dringt er nog zooveel maanlicht tot de aarde door, dat het buiten niet geheel donker wordt. Daar de volle maan om 12 uur midder nacht in het zuiden staat, volbrengt zij de eene helft van haar loop boven den hori zon in den avond en de andere in den nacht, .zoodat zij dan van groote betee kenis voor de verlichting van het duister is. Na volle maan vermindert haar beteeke nis voor de verlichting, want zij komt gaandeweg later in den avond op. De af nemende maan heeft dus lang niet die be teekenis voor ons als de wasende maan. Na het Laatste Kwartier houdt de beteekenis van de maan als lichtbron ge- heefl op. Zij staat dan overdag aan den hemel, en wij hebben in de volgende twee weken niets aan haar. Zoo keert tot zekere hoogte het verleden terug. Het is nog niet zoo heel lang ge leden, dat ten plattelande de straatlan taarns niet werden ontstoken bij lichte maan. Dat spaarde licht uit en men was tevreden met het maanlicht. Nu is de straatverlichting geheel of bijna geheel ge doofd en wordt het maanlicht voor ons van groot belang. Wij zullen ons dan ook steeds verheugen wanneer wij het beken de vriendelijke gezicht van onze satelliet aan den hemel zien staan. gen, van Oegstgeest W. v. d. Zwet, van Oebstgeest. C Heemskerk, van Sassen- heim. B. Godijn, van Katwijk. G. de Greeff, van 's-Gravenhage. H. Nijman, van Bloemendag Vertrokken: W. Hillergersom, naar Voorhout. J. van Moorsel, naar Sassen- heim. J. Kroon, naar Velsen. P. Lode- wijks, naar Oegstgeest. J. Ouwehand, naar Voorhout. C. J. Schrama, nuar Sas- senheim. J. v. d Pan, naar Steenwijk. A. Bakker, r.a&r Noordwijkerhoyt. Personalia.Onze plaatsgenoot, de heer J. v. d. Wal, is benoemd tot onderwijzer te Rotterdam. ZOETERMEER Hardrijderij. Onder auspiciën van de ijsvereeniging alhier werd op de ijsbaan achter café „De Jonge Prins" Donderdag middag een hardrijderij op de schaats voor heeren gehouden. Een 14-tal deelnemers verscheen aan den start. Na spannende rit ten, werden de volgende resultaten be haald. W. van Duyvenbode, le prijs, J. van Duijvenbode 2e pr., K. Dontje 3e pr., M. Huurman Dzn. 4e pr. en W. Westhoek Pzn. 5e pr. De prijzen bestonden in geld. Ingekomen: C. Leerdam, van 's-Gra- venzande. C. E. Olsthoorn, van Zoeter woude, S. Boo, van Veendam. Vertrokken: P. Vijfwinkel naar Voorburg. J. Smits, naar Lisse. H. Pel- le, naar Eindhoven.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 6