Weerbericht Toerisme bij honk VRIJDAG 10 JANUARI 1941 DE LEÏDSCKE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; 2.5J per kwartaal Bij onze agenten '0 cent per week; f 2 60 per kwartaal Franco per post 295 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïll. Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 30 cent per regel. Ingezonden mededeel ingen dubbel tarief Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. ZONS OP- EN ONDERGANG Zon onder 17.49 uur. Zon op 3.46 uur. MAANSTANDEN. 9 Januari 5.36 onder, 14.59 op 11 Januari 7.32 onder, 1628 op 12 Januari 8.24 onder, 17.25 op 13 Januari 9.09 onder, 18,28 op (Volle maan) 14 Januari 9.49 onder, 19.39 op 15 Januari 10.25 onder, 20,52 op 16 Januari 10,55 onder, 22,03 op 17 Januari 11.25 onder, 23.23 op 11 CD 11011 CD 11 CD II CD 11 CD II CD 110II Verduisteringstijden Er ls bepaald, dat er verduisterd moet worden tusschen zonsonder- U Zang en zonsopkomst Deze tijden zyn voor hedenavond en morgenochtend: U ZONSONDERGANG S 17.49 y ZONSOPKOMST Q 9.46 Tusschen deze beide tijden dient Q er dus verduisterd te worden. r Besparing vloeibare motorbrandstof Straffere leiding van het verkeer In de gisteren gehouden persconferentie heeft de gevolmachtigde van den Rijkscom- missai*is voor het Verkeer, Regierungsrat dr. Pini, mededeeling gedaan van een aan tal belangrijke nieuwe verkeersmaatrege len, welke genomen moeten worden ter be sparing van motorbrandstoffen. Na overleg met het departement van Wa terstaat zoo zeide hij worden met in gang van Maandag 13 Januari a.s. de vol gende maatregelen genomen.- Het goederen- en vrachtverkeer over de grenzen tusschen Duitschland en Neder land, alsmede tusschen Nederland en Bel gië mag in de toekomst alleen dan r og ge schieden, wanneer een bijzondere schrifte lijke vergunning van de bevoegde Neder- landsche verkeersinspecteurs of van de be voegde Duitsche of Belgische verkeerslei ders is gegeven. Bij het verkeer, dat de grens overschrijdt, moet onderscheid gemaakt worden tusschen het verkeer, dat de grens slechts over kor ten afstand overschrijft en het verkeer, dat de grens passeert voor het afleggen van grootere afstanden. Door dezen maatregel en de daarmede samenhangende controle van het verkeer aan de grenzen, wordt ook het verhuren of verkoopen van vrachtwa gens over de grens verhinderd. Verder zal het departement van Water staat met ingang van Maandag 13 Januari een auto-bevrachtingsdienst (A.B.D.) voor het binnenlandsch verkeer in het leven roe pen. Deze dienst heeft de taak het goede renvervoer voor derden op de wegen te leiden en is een instel.ing van den staat. De leiding is in handen van het departe ment van waterstaat, de uitvoering berust bij de rijksverkeersinspecteuren, by ieder van wie een afdeeling van dezen dienst wordt opgericht. Deze afdeeling heeft tot taak bij bevrachtingen bemiddelend op te treden en goedkeuringen te verstrekken. Ndast een straffere leiding van het verkeer over de grens en van het binnenlandsch verkeer, zal een besparing van motorbrand stof worden nagestreefd door het gebruik van gasgeneratoren, welker toepassing met alle mogelijke middelen zal worden bevor derd. Om dit te bereiken zijn de volgende bepalingen gemaakt: a. Auto's, voorzien van een gasge nerator, ontvangen van de rijksver keersinspecteuren zonder meer de toe stemming tot rijden. Zij worden voor doeleinden voor de weermacht niet aan gekocht en blijven in het verkeer. b. Auto's met gasgeneratoren hebben bij de toewijzing van banden de voor keur. c. De vroegere belas'.ingverhooging is bij het gebruik van een andere brand stof dan benzine opgeheven. De op deze wyze gespaarde brandstoffen zullen de openbare vervoermiddelen ten goede komen. De autobevrachtings- dienst VERGUNNING OOK VOOR TRANSPORTEN DOOR EIGEN VERVOER Bepalingen voor verkeer over de grenzen Het A.N.P. meldt nog o.m. omtrent de uiteenzetting van den gevolmachtigde van den Rijkscommissaris voor het verkeer, dr. Pini: Omtrent den auto-bevrachtingsdienst deelde dr. Pini mede: Bij iederen Rijksinspecteur voor het verkeer wordt een afdeeling van den auiobevrachtingsaienst ingesteld. Deze af deeling heeft tot taak de autobevrachtin gen bemiddeling en toes Lemming te ver- leenen. Hierbij oeaient zij zich in de af zonderlijke districten van agenten en sub agenten. Alle ondernemers, ongeacht of zij voor het transport een vergunning moeten hebben, of niet, zijn verplicht hun laadruimte tot op zijn minst 80 te gebruiken. Zij zullen ter verant woording worden geroepen, wanneer zij meer dan 20 ledige ruimte heb ben. Een onvoldoend gebruik van de laad ruimte of ledige ritten mogen slechts met schriitelijke toestemming van den Rijksin specteur van net verkeer plaats hebben. Op de ondernemers rust voorts de verplichting tot aanmelding en tot vervoer; zy moeten de ladingen ver voeren, we«ke hun van de zijde van den Aulobcvrachtingsdienst worden toegewezen. De venauers moeten zich dus voor zoover het niet gaat om de uitgezon derde goederen (vee, visch, melk, enz), voortaan wenden tot de organen van den Auto'oevracntingsuienst om trans- pcriruimte te verkrijgen. De bepalin gen van den Au'cooevrachvingsoienst hebben voorloopig slechts betrekking op beroeps-transportondernemers en met op eigen vervoer; de Rijksinspec teur van het verkeer kan eenter tnans reeus vrachtauto's van vervoerders voor eigen bedrijf awingen, zich na het lessen oer lading onmiddellijk bij een agent van den Autobevrachtingsuienst te melden en transporten aan te nemen. In de laatste zes maanden zijn in Neder land 3200 vrachtauto's met gasgeneratoren in bedrijf gesteld, ongeveer voor de eene helft houtgeneratoren en voor de andere helft anthracietgeneratoren. Verder is on geveer voor 70o vrachtauto's toestemming tot het monteeren van generatoren gegeven Ket betreft hier ongeveer 100 turfgas- generatoren en 600 anthracietgeneratoren. Achthonderd aanvragen moeten nu nog worden behandeld. Terwijl de capaciteit van de houtgasgeneratoren thans bereikt is en deze aus niet meer ter beschikking gesteld kunnen worden, zijn voor turfgas- en anthracietgeneratoren voldoende brand stofvoorraden beschikbaar, zoodat dit aan tal nog grooter kan worden. Aanvragen voor levering en monteerjng van een gasgenerator, welke thans als een distributieartikel moet worden beschouwd moeten bij de Rijksinspecteurs van het Verkeer worden ingediehd. Het Centrale Instituut voor Industrialisatie verleent de vergunning. Het aantal vergunningen zal overeenstemmen met de ter beschikking staande brandstofvoorraden. Gasgenerato ren worden niet beschikbaar gesteld voor personenauto's, maar alleen voor vracht wagens en autobussen. BEGRAFENIS VAN M. J. BRUSSE. Op de algemeene begraafplaats te Schoorl is gisteren onder groote belang stelling het stoffelijk overschot van den journalist en letterkundige M. J. Brusse ter aarde besteld. De baar was met een groot aantal kran sen gedekt, waaronder van directie, hoofd redactie en redactie der Nieuwe Rotter- damsche Courant, aan welk blad de ont slapene verbonden was en van Annie van Ees, de actrice, die honderden malen zyn „Boefje" speelde. Onder de aanwezigen merkten wij o.m. op de directie, hoofd-redactle en leden der redactie van de Nieuwe Rotterdamsche Courant, den heer D. Kouwenaar, chef-re dacteur der N.R.C. te Amsterdam, den bur gemeester van Schoorl, S. G. L. F. baron van Fridagh, den letterkundige J. den Hartog en tal van kunstenaars o.w. John Rcedecker, M. Wiegman, H. F. Eiling en mej. S. Koning. Mr. H. de Bloemen, directeur der N.R.C., bracht als eerste spreker Brusse dank voor het vele werk, dat hij in een lange reeks van jaren tot bloei van dit blad heeft ver richt. Mr. Huytz, hoofdredacteur der N.R.C. sprak afscheidswoorden namens hoofdredactie en redactie en wees op de waardeering, welke allen voo"^ Brusse koesterden. „Met hetzelfde gevoel van eer bied, dat mij voor twintig jaar, ,ij de eerste kennismaking bezielde, aldus spr., neem ik thans afscheid van hem, die zeer veel voor de menschen heeft gedaan." Namens de collega's sprak de heer S^hraver, die erop wees, dat Brusse jaren lang eerelid van den journalistenkring is geweest en altijd een behulpzaam collega was. De heer F. Bilings voerde namens de kunstenaars het woord, ter.vy'1 de heer D. A. Klomp herinnerde aan het werk, dat Brusse de laatste jaren voor de Alkmaar- sche Courant verrichtte.. De oudste zoon dankte voor de belang stelling. STEUNVERLEENING EN WINTERHULP. Vanwege het departement van Sociale Zaken is aan de gemeentebesturen een schrijven gezonden, volgens hetwelk met het oog op het bijzondere doel, hetwelk de Winterhulp Nederland nastreeft (verstrek king van een extra-gave in deze voor velen zoo bijzonder moeilijke tijden) wordt goed gekeurd, dat bij de berekening van de steunbedragen van hen, die ingevolge de gesubsidieerde steunregeling voor werk- looze arbeiders of die voor kleine boeren en - tuinbouwers worden gesteund, de gif ten in welken vorm ook, welke aan deze gesteunden vanwege de Winterhulp Neder land verstrekt worden of nog zullen wor den, geheel buiten beschouwing worden ge laten. STEUNVERLEENING AAN TENGEVOLGE VAN WEERS GESTELDHEID WERKLOOS ZIJNDE ARBEIDERS. De secretaris-generaal van het departe- rr/ent van Sociale Zaken heeft aan de ge meentebesturen een schrijven gezonden, waarin wordt medegedeeld, dat arbeiders, gedurende de periode, dat zij tengevolge van ide weersgesteldheid werkloos ^ijn .en geen loon doorbetaald krijgen, ingevolge de steunregeling kunnen worden gesteund, mits zij aan alle terzake gestelde voor- waarden voor opneming voldoen en in- dien hun namen voorkomen op de door de werkgevers samengestelde en via de betrokjeen arbeidsinspecties aan de ge meentebesturen gezonden lijsten. Uiter- aai-d dient, alvorens tot steunverleening wordt overgegaan, te worden vastgesteld of de werknemer voor het doormaken van een wachttijd in aanmerking kan wor den gebracht. Voor wat betreft de landarbeiders wordt medegedeeld, dat voor deze categorie van werknemers, indien zij in bovengenoemd geval komen te verkeeren, niet de eisch behoeft te worden gesteld, dat hun namen op de meergenoemde lijst moeten voorko men. ONTEIGENING TE MIDDELBURG. Beslissing van dr. ir. J. A. Ringers. Thans heeft ir. J. A. Ringers, algemeen gemachtigde voor den wederopbouw en de bouwnijverheid, vastgesteld Welke gron den en nog bestaanden panden ten behoe ve der gemeente Middelburg worden ont eigend. Zij wier panden nog -taan, kunnen gewoon daarin blijven wonen of ze ver huren, doch mogen ze niet aan derden ver koopen. DISTRIBUTIE VAN TEXTIEL PRODUCTEN. Commissie van advies ingesteld. De secretaris-generaal van het departe ment van Handel, Nijverheid en Scheep vaart heeft,volgens mededeeling in de Nederlandsche Staatscourant, ingesteld een commissie van advies voor de distributie van textielproducten door den handel. Voorzitter van deze commissie is prof. dr. J. Wisselink, terwijl als leden zijn be noemd F. W. H. Klein Bog, F. W. M. Straes- ser, Th. J. H. Kuyper en H. W. Muller Leh- ning. (Herplaatst). GEBRUIK VAN BETONIJZER WORDT BEPERKT. Met het oog op de toenemende schaarsch- te aan betonijzer in het algemeen en de nog ongunstiger positie van betonijzer van geringen diameter,'is het noodzakelijk om op dit materiaal een zoo groot mogelijke besparing toe te passen. Het is daarom,- dat de algemeen gemach tigde voor den wederopbouw voortaan bij de goedkeuring van werken, behalve in uit zonderlijke gevallen, het gebruik van be tonijzer niet meer kan toestaan voor trot toirbanden, opsluitbanden, kantplanken, berm plankjes, parkeerborden en dergelijke producten, welke voor den aanleg van we gen, fietspaden, enz. worden toegepast, aangezien het mogelijk is om deze beton waren zonder wapeningsyzer te vervaardi gen zonder dat deze qualitatief behoeven onder te doen voor gewapende betonwaren. Ook voor ardere betonwaren, welke niet alle genoemd kunnen worden, is het nood zakelijk om de toepassing van betonijzer tot een minimum te beperken; mocht het in bepaalde gevallen noodig zijn voor wa peningsberekeningen meer inlichtingen te verkrijgen, dan verdient overleg met de fabrikanten van betonwaren aanbeveling. DIOCESAAN SPORT-COMMISSARIAAT. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd; tot Diocesaan Sportcommissaris: den wel edelen heer H. Goris, H. J. Koen ens Lraat 12, te Haarlem; tot Diocesaan Sportcommissaresse: mej. I. Seybel, Vr. v. N., Koningslaan 30, te Am sterdam; tot Diocesane Sport-Adviseurs: de zeer- eerw. heeren Th. van der Lugt en A. Vol- laerts, resp. Laan Cop;s van C;ttenburch 127 te 's-Gravenhage en Seminarie Hage- veld te Heemstede. Deze personen vormen samen het Diocesaan Sport-comraissariaat. „St. Bavo". OP DE GARENMARKT. LIV. De stilste straat van Leiden is de Garen- markt breed, plechtstatig rustig, met herinneringen aan twee groote mannen, Bilderdijk en Thorbecke. De huizen, waar in de dichter en de staatsman gewoond hebben, werden met een gedenksteen on derscheiden. Midden op de straat (die in de Middeleeuwen een gracht was) een pomplooze pomp, bekroond met een enor* me-dikke knot wol, of garen. Het zal wél. garen zijn, want voorheen werd op de Ga- renmarkt iederen Woensdag en Zaterdag dit artikel verkwanseld. Het aan- en uitgaan van de Meisjes-H. B. S. brengt iederen dag wat luidruchtig heid, gegichel om leeraressen, gelach om bleue jongens. Hoog in den voorgevel van de H.B.S. springt naar voren de 5 X Je- vensgroote kop van „hèt voorbeeldige meisje", een Grieksche schoonheid met een nette scheiding in de beschaafde lok ken en hooge cijfers op haar „test" het geen de in die kringen gebruikelijke af korting is (zoo was het ten minste in den tijd, dat wij bij de Garenmarkt op wacht stonden) voor het testimonium of getuig schrift. Buurman van de H.B.S. is het Minera- logisch Museum, een blozend en klooster lijk gebouw, met in de nok een echte en gelen-figuur, de vlerken half-toegeklapt. Zoo iets verwacht men wel van een be waarschool, maar niet van een museum, uf het moest een museum van engelen zijn. Maar daar is een sterfelijk mensch spoedig uitgekeken. Het dwaze gedweep met alles wat Gothisch was in het begin onzer eeuw is er schuld aan, dat dit engeltje gesaecu- lariseerd werd. De ironie van de wonderlijke omstan digheden, waarin wij thans leven, heeft gewild, dat dit museum van delfstoffen gesloten was wegens gebrek aan delfstof fen. Er waren geen steenkolen genoeg om den winter uit te zingen, en daarom is het gebouw voorloopig op slot. Wanneer de kou doorworsteld is, 'geven wij den goeden raad dit museum eens te gaan bezoeken. Het is een schatkamer, waar men uren zich vergapen kan, zon der te gapen of zich te vervelen. Een complimentje, dat aan niet zoo heel veel musea kan worden meegegeven. Het gebouw was dicht en uitgestorven, doch de administrateur, de heer J. van Biemen, die in het eenige verwarmde hoekje van het museum woont, was zoo voorkomend ons rond te leiden. In dit gebouw stroomt een kunst-rivier, welker wateren zich krullen en kruiven onder de inblazingen van een kunst-wind. Een vernuftig-bedachte, tamelijk groot- scheepsche inrichting om de invloed van stroomingen en golfslag op de rivierbodem te bestudeeren. Er is ook een professorale zandbak met natuurbad, waarin de zee- stroomingen kunnen worden nagebootst. •Dergelijke onderzoekingen zijn met name in ons land met grootsche Zuiderzee-be- polderingen en ruïneerende dijkvallen enz. van onbetaalbaar nut. Ook is er een hydraulische pers, waar mede in paraffine, het tooneelstukje „De baaierd" wordt opgevoerd. Het zich plooien van de aardkorst en het omhoog- wringen van bergketenen wordt in een ommezientje gedemonstreerd, terwijl in de natuur daarmede millioenen jaren gemoeid waren. Duizend jaren zijn bij den Schepper der wereld „als de dag van gisteren". In dit museum wordt niet gerekend met jaren, maar met duizend-tallen van jaren, en met dezen duizend-tallen springt men nog om, of het halve centjes waren. Op een eeuw min of meer wordt niet gekeken, en in een jaartallen-boekje van de geologie of de palaeontologie kan zelfs de slordigste leerling weinig bokken schieten. Wij zullen u niet vermoeien met uiteen te zetten, welke takken van wetenschap pen onder geologie gerangschikt worden en welk doel zij ieder voor zich nastreven om de zeer voorname reden, dat wij er zelf geen verstand van hebben. Ieder de zer takken heeft in dit zeer practisch in gerichte gebouw zijn eigen heiligdommen. Bij leeken gaat de meeste belangstelling uit naar de fossielen en naar de edelge steenten. Fossielen, versteende planten en dier- skeletten, zijn in dit museum rijk verte genwoordigd; dieren uit den tijd, toen er vrede op aarde heerschte, omdat er nog geen menschen rondliepen; dieren en planten en afnemende ontwikkelingsvor- men, tot wij belanden bij de in steen ge prangde stempels van het ontluikende le ven het begin van de evolutie, die eens eindigen zal in een vrij rumoerige revo lutie. De evolutie werd (in den tijd toen het fossiele engeltje in Hen voorgevel van dit museum kwam) uitgebuit als een natuur lijke oplossing van het levens-raadsel. Het is niet eens de verklaring gebleken van de levensverschijnselen. Want de ont wikkelingsgang van het levend organisme van hoogst eenvöudig tot hoogst ingewik keld evolutie genoemd en met Darwins naam beplakft eischt zélf wederom een verklaring, die niemand nog geven kan. Chesterton heeft dat in „De Eeuwige Mensch" op zijn wijze aangetoond. Dat iets langzaam, uiterst langzaam ge beurt is nog geen verklaring hoe het ge beurt. „Een gebeurtenis wordt in zich niet begrijpelijker of onbegrijpelijker door de grootere of minder groote snelheid, waarmede zij zich afspeelt. Iemand, die niet in mirakelen gelooft zou een langzaam mirakel even ongelooflijk vinden ais een plotseling mirakel. De Grieksch-e toovenares zou de matrozen van Odysseus in zwijnen veranderd hebben met een enkele aanraking van haar staf. Maar het zou niet méér kal meerend op onze zenuwen werken, als wij een van onze kennissen bij de ma rine iedere dag meer overeenkomst met een zwijn zagen vertoonen, totdat hij ten s!otte vier varkenspootjes en een krulstaart ontwikkeld had. Dit zouden we misschien nog griezeliger en angstwekkender vinden". Het wordt echter tijd mezelf tot de orde en tot museum-bezoek terug te roepen! De thesaurier-generaal gaat ons voor naar de lokkende zalen, waar de kristal lijnen schatten der aarde voor het srijpen l liggen, in de teerste en warmste kleuren en in een kwistige weelde van meet kunstige vormen. Alle edelgesteenten, waarmede Johannes in het Boek der Openbaring de poorten en muren van het „hemelsch Jerusalem" zag opgesierd, pronken in de vitrines. Om deze zaal hangt de wilde romantiek van een diamanten-plundering. Eenige ja ren geleden heeft een vrome bezoeker van dit „hemelsch Jerusalem" hier zijn slag geslagen en vele juweelen weggedraaid. Sindsdien is het overschot opgesloten in een kluis, en wordt de zaal bewaakt. De wakers kunnen dagelijks bepeinzen, hoe nietig de mensch is. Op de wand van hun. verblijf is de cirkel van den aardbol ge trokken. en daaroo zijn de hoogste bergen en de diepste zeeën geteekend. Deze aard kring neemt de geheele wand in beslag, maar de hoogste, met eeuwig ijs bedekte rotsen, waar tegen wij opzien als tegen een berg, is niet tneer dan een heel. heel klein vetpuistje op het bolle gelaat van Moeder Aarde. Een bezoek aan het museum aan de Ga renmarkt zal onze eerbied en bewonde ring voor dé schepping, onmeetbaar in tijd, onmeetbaar in omvang, vermeerderen en onze menschelijke inbeelding verminde ren. Het eerste is goed, het tweede kan nooit geen kwaad. VENATOR VAGANS. Ir. MUSSERT WISSELDE TELEGRAMMEN. Bij de Jaarwisseling met Hitier, Hess en Seyss Inquart. Blijkens mededeelkig in het jongste num mer van „Volk en Vaderland" heeft ir. Mussert, die leider der N.S.B., de bij de jaarwisseling volgende telegrammen ge wisseld: An den Führer, Berlin. Es ist mir ein Inn er es Eedürfnis und ge- reicht mir zu hoher Ehre, Ihnen im Na men der Nalional-Sozialistischen Bewie- gur.g in den Niederlanden meinen uner- schüllerlichen Gltuben an die Gerechtig- keit Ihres Kampfes um die Freiheit Euro pas zu bezeugen. Ich und meine Bewegung sind uns unsere Schicksalsgemeinschaft mit dam deutschen Volke bewusst. Wir stehen bereit, unseren Teil an den Opfern für den endgültigen Sieg zu bfingen. Weisheit und Kraft bleiben Ihnen erhalten, auf dass Ihre Ziele auch im neuen Jahre verwik- licht werden. MUSSERT. An den Steil ver treter des Führers, Rechminister Rudolf Hess, München. Die, National-Sozialistische Be we gun g in den Niederlanden wünscht Ihnen Stellver- treter *des Führers, und der N.S.D.A.P. dass ein gerechter Frieden im Jahre 1941 die Möglichkeit eröffnet, die Idee des Na- ticnal-Soz'alismus zum Segen aller ger- manischen Völker zum Siege zu bringen. MUSSERT. Den Heer Rijkscommissaris ln de bezette Nederlandsche gebieden. Ter gelegenheid van de jaarwisseling dank ik U, mijnheer de Rijkscommissaris, voor al hetgeen Gij en Uwe medewerkers in het afgeloopen jaar verricht hebt ter verbetering van de verstandhouding tus schen het Duitsche en het Nederlandsche volk. Moge dit streven in 1941 zijn bekro ning vinden. Mede namens de Nederlandsche natio- naal-sccialisiten wensch ik U en de Uwen een voorspoedig en gelukkig Nieuwjaar. MUSSERT. BERLIJN, 4 Januari. Berm Ingenieur Muasert Utrecht Für die mir zur Jahreswende übermit- telten Glückwünsche, die ich aufrichtig erwidere. danke ioh bsstens. ADOLF HITLER. MÜNCHEN, 4 Januari. Mussert Utrecht Hollar -l Für Ihre Wünsche zum Siegesjahr 1941 danke ich Ihnen und erwidere sie. RUDOLFF HESS. Sehr geehrter Herr Mussert! Für Ihre freundliohen Wünsche an mich und meine Mitarbeiter aus Anlasz des Jahrsswechsels danke ich Ihnen bast ens. Iet bin mit Ihnen einig in dem Gedanken der Verstandigung zwischen dem deutschen und dem niederlain-dischen Volk. Ihnen und Ihren Kameraden wünsche ich eh glückliohes und erfolgreiches neues Jahr. Ihr. SEVSS INQUART.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 2