Laatste Berichten Mark#berlcht°n I DINSDAG 31 DECEMBER 1940 STADSNIEUWS UIT DEN LEIDSCBEN RAAD. De discussie in den gistermiddag gehou den gemeenteraad concentreerde zich voornamelijk om twee punten: de Leid- sche Gasfabriek en de werkverschaffing. De Leidsche Gasfabriek trok de aan dacht. omdat er een uitbreiding moest wor den gegeven aan de koolgasstokerij, waar voor een bedrag van bijna drie ton gevo teerd moest worden, en omdat de gasprijs verhoogd moest worden met een halven cent per M3. De benoodigde drie ton kunnen geput worden uit het vernieuwingsfonds en zul len in tien jaren in dat fonds worden te rug gestort. Hiermede wordt de kapitaal- dienst derhalve zoo weinig mogelijk belast en de raad had geen bezwaar tegen deze uitgave. Ook de verhooging van den gas prijs werd aanvaard, omdat men de nood zakelijkheid daarvan inzag. Hoogere ko- lenprijzen moeten immers resulteeren in een hoogeren prijs van het product, terwijl binnenkort de positie der Gasfabriek nog ongunstiger kan worden, wanneer zij zich eventueel door een straffere rantsoenee ring van het gas tot inkrimping der pro ductie genoodzaakt ziet. In verband met de mogelijkheid, dat nog verdere prijsverhoogingen van steenkolen zouden volgen, hadden B. en W. aan den Raad gevraagd, hen te machtigen om den gasprijs te wijzigen. Doch de Raad had be zwaar tegen deze delegatie van bevoegd heid, omdat hij de noodzakelijkheid daar van niet inzag. Wij zijn voorstander van een zoo groot mogelijke delegatie van bevoegdheden aan degenen, die de dagelijksche leiding heb ben, doch geven toe, dat deze aangelegen heid nu juist niet het duidelijkste voor beeld is van de noodzakelijkheid eener rui me delegatie. B. en W. drongen trouwens zelf niet op aanvaarding van hun eigen voorstel aan. Minder te billijken vonden wij de oppo sitie van een deel van den Raad tegen het voorstel, om de restauratie van het St. An- na-hofje aan de Hooigracht in werkver schaffing te doen uitvoeren. Bij dit debat waande men zich weer in den ouden tijd, toen het hoogste streven van sommige vakvereenigingsleiders gericht was op het handhaven van het loonpeil. Werken mochten desnoods ongedaan blijven, de handen der arbeiders ledig in den schoot blijven rusten, als het loon maar onaange tast bleef. Zeker, wij zijn niet blind voor de geva ren, welke loondruk met zich brengt, voor al als het hanteeren van dien druk wordt overgelaten aan de willekeur van lieden, wier portemonnaie-omvang evenredig is aan de ruimte van hun geweten maar in dezen tijd zijn er hoogere belangen; in dezen tijd is de eisch, dat er gearbeid wordt, primair Tegen normaal loon, als het kan; in werkverschaffing als het niet anders kan. Gelukkig heeft de meerderheid van den raad dit ingezien en het voorstel goedge keurd. Daar het oude jaar welhaast ten einde liep, verbond de voorzitter aan de sluiing der openbare vergadering een Nieuwjaars- wensch, waarin de hoop op betere tijden tot uiting kwam. Vertrouwen wij daarop. Mr. H. G. HOOGHEEMRAADSCHAP VAN RIJNLAND In de gisteren gehouden vereenigde ver gadering van het hoogheemraadschap van Rijnland werd o.a. mededeeling gedaan van de verlenging van den termijn van herzie ning van de Algemeene Keur tot 3 Juni 1941. De vergadering hechtte er haar goed keuring aan, dat het noordelijk deel der Haarlemmertrekvaart (tusschen Lisse en Haarlem) niet in aanbesteding zal worden verdiept, zooals in 1938 werd besloten, doch in werkverschaffing, dit wegens de sedert gewijzigde omstandigheden; daarbij werd meegedeeld, dat de verdieping van het zuidelijk deel van dit water (tusschen Lisse en de Noordwijkerhoekbrug) bijna gereed is. Tenslotte werd, in verband met het in werking treden van de gewijzigde Kinder bijslagwet, besloten, tot vaststelling van een Kinderbij slagverordening. J. P. TIMMERMANS t In den ouderdom van 75 jaar is gisteren hier ter stede plotseling overleden de ge pensioneerde majoor der rijksveldwacht J. P. Timmermans, wonend in de Jan Lie- vensstraat. Majoor Timmermans liep gistermiddag te half twee op de Haarlemmertrekvaart, toen een hartverlamming een einde aan zijn leven maakte. AANGIFTEN VOOR MOTORRIJTUIGEN BELASTING. De aandacht wordt er op gevestigd, dat ingevolge een in de Nederlandsche Staats courant van 5 December 1940, no. 238, ge plaatste resolutie van den secretaris-gene raal van het departement van financiën de houders van motorrijtuigen die tot dusver op het kantoor der directe belastingen aangifte voor de motorrijtuigen belasting wet inleverden, zulks van 1 Januari 1941 af moeten doen op het kantoor der accijn zen alhier Breestraat 91. LEIDSCHE KUNSTKRING „VOOR ALLEN" Voor de Leidsche Kunstkring „Voor Al len" zal op Zondagmiddag 5 Januari a.s. in de Stadsgehoorzaal optreden de bekende violiste Maria Neuss, met medewe:ingg van Theo van der Pas, piano. Maria Neuss stu deerde aan de „Hochschule für Musik" te OM 12 UUR VANNACHT BINNEN En geen vuurwerk De commissaris van politie verzoekt ons belanghebbenden eraan te herinne ren, dat ieder hedennacht om 12 uur binnen moet zijn! Tevens wordt in herinnering ge bracht, dat het verboden is eenigerlei vuurwerk te ontsteken! Weenen en Berlijn, alsmede o.a. bij Otto- kèr Seycic. In 1937 behaalde zij den mu ziekprijs der stad Berlijn en maakte ver volgens concertreizen naar Nederland, Ita lië, Spanje en Portugal. In ons land' trad de kunstenaresse reeds herhaalde malen met groot succes op, o.a. in Haarlem, Gro ningen, met het Residentie-orkest in Den Haag, Rotterdam en Leiden. Het zeer in teressante programma, dat Maria Neuss hier ten gehoore zal brengen, vermeldt o.a. de Sonate g moll (Duivelstrilier) van Giusep pe Tartini. SLACHTOFFERS VAN DE DUISTERNIS. Eén persoon verdronken, vier gered. Gisteravond te half twaalf is de 32-ja- rige kleermaker R. K. uit Rijnsburg aan de Haarlemmervaart nabij de woning van den heer Zwetsloot te water geraakt en verdronken. Omstreeks dien tijd passeerden daar eeni- ge agenten van oolitie, die van iemand hoorden, dat kort te voren vermoedelijk door een drenkeling om hulp was geroe pen. De agenten gingen onmiddellijk dreggen en na een kwartier slaagden zij er in het slachtoffer op te halen. De Eerstë Hulpdienst werd ontboden en de dokter paste nog eenigen tijd kunstma tige ademhaling toe, evenwel zonder re sultaat. Terwijl men met dezen drenkeling nog bezig was kwam de 39-jarige I. V. uit de Jan Lievensstraat per rijwiel van de Mare op weg naar huis. Aan de Haarlemmervaart gekomen reed hij pardoes in een schuit met mest, welke daar langs den wal lag en ging kopje on der. Men had hem echter spoedig uit dit onfrissche element gehaald en de E. H. D. ontfermde zich ook over dezen onfortuin- lijken drenkeling Te half twaalf gisteravond is de 65- jarige B. B. R., wonend aan de Hoogland- sche Kerkgracht in den Nieuwen Rijn aan de Botermarkt te water geraakt. Op zijn hulpgeroep snelden omwonenden te hulp, waarbij het den heer v.. d. Vlist gelukte den man op het droge te bi'engen. Hij werd het café in den Koornbrugsteeg binnenge bracht en later door den E. H. D. naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd ter observatie. Te 7.20 uur gisteravond is de 75-jarige G. v. d. S. uit de Prinsenstraat in de Oude Vest, ter hoogste van de fa. Pierlot te water geloopen. Op zijn hulpgeroep snelden J. B. en A. J. G. met een reddingshaak te hulp en zij slaagden er in den man op den wal te brengen. Na bij de fa. Pierlot te zijn bin nengebracht werd hij door den E. H. D. naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. Gisteravond te 9.40 uur is de 46-jarige postbode A. K. uit de Driftstraat van de Aalmarkt nabij de Kippenburg te water geraakt. Door handreiking werd hij op den wal gebracht. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g e n. 7554. Leidsche Begrafe nis Associatie Memento Mori. Leiden, Haar lemmerstraat 277. Door uittreding van den vennoot A. Luyk is de vennootschap onder firma met ingang van 1 Jan. 1941 ontbon den.. Het bedrijf wordt voortgezet door A. Luyk, onder den naam, waartoe de vennoot A. Wattez zijn toestemming heeft ver leend. 6580. R. Eberwien. Leiden, Hogerbeets- straat 10. Handel in kantoorartikelen, enz. De zaak is verplaatst naar 's Gravenhage, van Boetzelaerlaan 90. t 4764. T. Meijvogel. Katwijk aan Zee, Zuidstraat 53, aannemer. Uittr. E.: T. Meij vogel. Katwijk aan Zee. N. E.: K. Meijvo gel, Katwijk aan Zee. 389. A. van Borselen en Co., Leiden, Hooi gracht 64. Handel in verfwaren, chemica liën, enz. Procuratie verleend aan: J. W. van Borselen, Schiebroek. 7499. Eerste Leidsche Schoonmaak Dienst. Leiden, Langebrug 23a. Uittr. Venn.: L. W. N. Smits, Leiden, d.d. 28 Dec. 1940. Ontheffing. 7100. Gebr. H. en P. Groen Wzn., Katwijk aan Zee, Havenstraat 14. Noordzeevisscherij. Bij beschikking van den secretaris-gene raal van het departement van Opvoeding, Wetenschap en Cultuurbescherming zijn dr. J. Th. Henrard, conservator aan het Rijksherbarium en mejuffrouw dr. C. M. Koomans, assistente bij de geologie en mi neralogie, beiden aan de rijksuniversiteit alhier, en mejuffrouw dr. M. F. E. Nico- lai, alhier, tot wederopzeggens toegelaten als privaat-docent(e) in de faculteit der wis- en natuurkunde aan de rijksuniversi teit alhier om onderwijs te geven in on derscheidenlijk de systematische plantkun de, de petrologie en de milieukunde. Met ingang van morgen zijn de heeren J. L. de Ronde, J. van der Oord, J. W. Nij- hof, A. A. van Dam, A. Boomhof, W. de Jong, J. Brouwer en M. van Zijl, stations assistenten op het station alhier, door de tot adjunct-commies der Ned. Spoorwegen directie der Nederlandsche Spoorwegen op het station alhier benoemd. Met ingang van morgen wordt de heer D. de Munnik, stationsambtenaar op het station Vlaardingen als zoodanig overge plaatst naar het station alhier. DE LEIDSCHE COURANT Ter wille van het theater-bezoekende pu bliek heeft de Directie van het „Trianon"- en „Rex-theater" besloten hare avondvoor stellingen vanaf Vrijdag 3 Januari a.s. reeds te 7.30 uur te doen aanvangen. Zij twijfelt er niet aan of hierdoor zal aan vele bezwaren, verbonden aan het nog laat door de verduisterde straten te moe ten gaan, tegemoet worden gekomen. Binnenland Dagorder van generaal Fr. Christiansen De weermachtsbevelhebber in Nederland, generaal der vliegers Fr. Christiansen, her innert in een ter gelegenheid van de jaar wisseling uitgegeven dagorder aan de on vergelijkelijke successen van de Duitsche weermacht. Bij het einde van het jaar reikt het omvattingsfront tegen Engeland op het vasteland van de Noordkaap -tot aan de Spaansche grens Generaal Christiansen dankt alle leden van de weermacht in zijn bevelsgebied voor hun in de afgeloopen maanden aan den dag gelegde houding. Zijn dagorder besluit: ..Vooitdurende strijdvaardigheid zy ook voor het komende jaar onze leus. Onze wensch is, dat de Fuehrer en opperbevel hebber. ons in 1941 voor opdrachten zal plaatsen, waarbij een ieder kan toonen. dat wij in deze worsteling om de toekomst van alle Duitschers tot den laatsten man bij elkander staan. Dan zal de zege ons zijn." DE RADIOLUISTERAARS KUNNEN RUSTIG AFWACHTEN. Reeds thans komen verzoeken in voor toezending van luister-diploma's, verzoe ken om ontheffing van de betaling der ver plichte luister-bijdrage, mededeelingen, dat men niet langer luisteraar wenscht te blij ven en in verband daarmede verzoeken om wegneming van toestellen. De aandacht wordt er op gevestigd, dat dergelijke verzoeken voorshands achter wege kunnen blijven. De luisteraar .heeft voor het tegenwoordige niet anders te doen, dan af te wachten tot hij in het bezit is van de noodige bescheiden, die zoo spoe dig mogelijk huis aan huis zullen worden bezorgd. Men behoeft zich voor dien tijd riet on gerust te maken. Bij de beoordeeFng of iemand de luisterbiidrage verschuldigd is, zal een behoorlijke overgangstermijn in acht worden genomen. Wat betreft het in bewaring geven van ontvangtoestellen zullen zoo spoedig mo gelijk nadere inlichtingen per radio en in de pers worden gedaan. VERWERKING VAN MELKPRODUCTEN. Bij beschikking van den secretaris-gene raal van het departement van landbouw en yisschery is ene verbod ingesteld tot het verwerken van melkproducten, andere dan magere melkpoeder en ondermelk, in beschuit, koek en banket, zooals dat reeds bestond voor brood. SLACHTOFFERS VAN DE DUISTERNIS. De politie te Delft heeft vanochtend twee liiken opgehaald, waarvan een herkend is als dat van den 50-jarigen C. Wubben. De man laat een vrouw en elf kinderen na. Hedenochtend omstheeks 7 uur is de wielrijder P. B., uit de Vierheemskinderen- straat te Den Haag, door de duisternis mis leid in het water van de Troelstrakade ge reden. Oo zijn hulpgeroep schoot de 20-ja rige C. Böseken, wonende in de Potchef- straat, toe en sprong geheel gekleed te wa ter. Hij slaagde er aanvankelijk in den dren keling te grijpen, doch helaas moest hij hem later weer loslaten, waarna de man is verdronken. Inmiddels was de 60-jarige A. Rozenburg wonende in de Wateringschestraat, die een koffietent in de buurt heeft, te hulp ge sneld met een dreg, maar ook zijn pogingen mocnten niet meer baten. De politie ging aan het dreggen en tegen 9 uur werd het lijk opgehaald, waarop het naar het zieken huis aan den Zuidwal is vervoerd. Gistermiddag is uit de Brouwers vaart te Haarlem het lijk opgehaald van den 35-jarigen J. V., die 's morgens tij dens de duisternis naast de brug en in het wal er was geloopen. Voorts is het lijk opgehaald van den 64- jarigen P. D., die eveneens in de morgen uren nabij de spoorbrug in het Spaarne was geloopen. DOOD IN DEN KELDER AANGETROFFEN. De zestigjarige gehuwde caféhouder H. F. K. te Oosterbeek werd hedenmorgen levenloos in den kelder van zijn woring gevonden. Vermoed wordt, dat de man we gens onbekendheid in zijn woning, die hij nog moest inrichten, in den nacht een ver keerde deur heeft geopend, met het nood lottige gevolg. MOEDER EN DOCHTER VERDRONKEN Gisteravond omstreeks negen uur zijn te Meerkerk de 50-jarige vrouw van den vee houder Scherpenzeel en haar 15-jarige doch ter door de duisternis misleid, in de Wete ring naast den Broekscheweg geraakt en verdronken. De lijken zijn opgehaald. MEISJE DOOR AUTO DOODGEREDEN. Gistermiddag reed de 19-jarige mej. G. A. v. d. K., woonachtig in de Jonatzen- straat te Den Haag met haar rijwiel op de Vaillantlaan bij het viaduct, toen zij door een haar achterop rijdenden personenauto, waaraan een aanhangwagen was gekop peld, werd aangereden. Zij werd door het rechterachterwiel van den aanhangwagen gegrepen en tegen de straat geslingerd, waar zij met inwendige kneuzingen bleef liggen. De geneeskundige dienst vervoerde het meisje naar het ziekenhuis aan den Zuidwal, waar zij kort na .aankomst is overleden. De oorzaak van het ongeval moet gezocht worden in het feit, dat de chauffeur van den aulo, niet genoeg heeft uitgeweken. KIND VAN DEN ZOLDER GEVALLEN Gisteren is een dochtertje van den land bouwer Avest te Ambt Delden van den zol der gevallen. Het kind is aan de verwondin gen overleden. TREINVERKEER UTRECHT—DEN BOSCH De directie der Nederlandsche spoor wegen heeft op de stations het voor de treinreizigers verheugende nieuws doen aanplakken, dat de uurdienst Utrecht Den Bosch weer regelmatig en zonder on derbreking doorgang kan vinden. LANDBOUWERSWONING AFGEBRAND Gisteren is de landbouwerswoning van de familie Hulsebosch te Mariënberg af gebrand Twee koeien en een pink kwamen in de vlammen om. De vrouw van H. en een kind konden ternauwernood in veilig heid worden gebracht. H. werd bij red dingspogingen aan den arm gewond. De woning was slechts laag verzekerd. TER AAR In het duister in het Aarkanaal. Door de duisternis misleid is gisteravond om streeks 8.45 uur de 45-jarige P. van Eyk nabij de Papenburg in het Aarkanaal ge loopen. Door het ste.rke hulpgeroep kwam er spoedig hulp opdagen. Men wist hem met een lange haak tegen den steilen wal- muur op het droge te brengen. Zijn toe stand was van dien aard, dat terstond kunstmatige ademhaling moest worden toe gepast, wat geschiedde door dr. Kwartel. Na een half uur kwam hij weer tot be wustzijn en is hij per auto naar huis ver voerd. EERSTE BLAO - PAG. 3 NIEUWJAARSBOODSCHAP VAN MATSOEOKA. TOKIO, 31 Dec. (Domei). De minister van buitenlandsohe zaken, Jospeke Mat- soeoko, heeft in een Nieuwjaarsboodschap, die somber van toon was, verklaard: ,,Ik vrees, dat het komende jaar wel licht zeer tragisch en ongelukkig voor de geheele mcnschheid zal blijken". Alle god- vreezende lieden in de geheele wereld moe ten bidden, dat dit jaar niet verwordt tot het eerste jaar van vernietiging van de moderne beschaving." Waarnemers, die zich herinerden, dat Matsoeoka in een toespraak tot het Ame- kaansch-Japansch genootschap op 19 dezer een beroep deed op het Amerikaansche volk om niet toe te laten, dat de V. S. zou den deelnemen aan den Europeeschen oor log of niet te dulden, dat een Japansch- Amerikaansch conflict zou ontstaan, het geen zich zou ontwikkelen tot een „Arma geddon, dat in de totale vernietiging van onze cultuur en beschaving zou eindigen", vroegen zich af of Matsoeoka hierbij zin speelde op de toenemende spanning tus schen de as en de V. S.. ofschoon verluidt, dat Matsoeoka zijn boodschap had opge steld, alvorens verslagen van Roosevelt's „praatje aan den haard" Tokio bereikten. Matsoeoka wees er op, dat Japan thans het vijfde jaar van het conflict met China ingaat en betoogde, dat het Japansche volk bijna tien jaar heeft doorleefd sinds het be gin van het Mandsjoerijsche incident, waarbij het „de spanning en den druk van de situatie onvervaard droeg en zijn in spanning verdubbelde". TSJANG KAI TSJEK NOG STEEDS ZIEK HONGKONK, 31 Dec. (Domei) Uit Tsjoengking is bericht ontvangen, dat ge neraal Tsjang Kai Tsjek nog steeds ziek is en niet in staat is bezoekers te ontvan gen als gevolg van een zenuw-instorting, veroorzaakt door het conflict tusschen de Koemingtang en de communisten. In het bericht wordt verder gemeld, dat Ho Jingt Tsjing Tsjang Kai Tsjek in militaire aan gelegenheden vervangt. NOODWEER IN ARGENTINIë. BUENOS AIRES, 31 Dec. (D. N. B.). -- naar uit Rosario wordt gemeld, is in de provincie Santé Fé door de jongste on- weersstormen en de overstroomingen rond een vierde gedeelte van den totalen mais- en aardappeloogst vernield. In de provin cie Cordoba en Santa Fé kwamen verschil lende plaatsjes onder water te staan, zoo dat honderden gezinnen hun huizen moes ten verlaten en in de naburige streken on derdak moesten worden gebracht. Een groot aantal woonhuizen is totaal vernield. De te lefoon- en telegraafverbindingen zijn deels nog buiten dienst, zoodat men nog geen verzicht kan krijgen over den omvang van de aangericht schade. Buitenland Dagorder van Hitier aan de weermacht BERLIJN 31 Dec. (D.N.B.). De Fuehrer en opperste bevelhebber van de weer macht heeft bij de jaarwisseling de vol gende dagorder uitgevaardigd. Soldaten, In het oorlogsjaar 1940 heeft de nationaal socialistische weermacht van het Groot-Duitsche Rijk glorierijke over winningen van ondubbelzinnige grootte behaald. Met een dapperheid zonder voor beeld heeft zij den vijand te land, ter zee en in de lucht verslagen. Alle opgaven, die ik gedwongen u moest stellen, werden door uwen heldenmoed en uw krijgsman schap opgelost. Gij hebt de strijdende krachten van onze vijanden door de kracht der wapens overwonnen, de door u in be zit genomen gebieden echter moreel ver overd door uwe trotsche houding en voor beeldige discipline. Zoo is het dank zij uw groot soldatendom gelukt in enkele maan den strijd van wereldhistorische beteekenis aan den vergeefschen heldenstrijd van de Duitsche weermacht in den wereldoorlog thans het succes te verleenen en de schan de der onderwerping van toen in het bosch van Compiègpe definitief uit te wisschen. Ik dank u, mijne soldaten van het leger, van de oorlogsmarine en van het luchtwa- pen als opperste bevelhebber voor uwe onvergelijkelijke prestaties. Ik bedank u echter ook namens het geheele Duitsche volk. Wij herdenken de kameraden, die voor de toekomst van ons volk in dezen strijd hun leven moesten geven. Evenzoo herdenken wij de dappere soldaten van het met ons verbonden fascistische Ita lië. Volgens den wil van de democratische oorlogsophitsers en hun Joodsch-kapitalis- tische lastgevers moet deze oorlog worden voortgezet. De vertegenwoordigers van een ter ondergaande wereld gelooven in 1941 misschien toch nog te kunnen bereiken, wat hun in het verleden mislukte. Wij zijn bereid. Bewapend zooals nog nooit tevoren staan wij op den drempel van het nieuwe jaar. Ik weet: ieder van u zal zijn plicht doen. God zal echter diengene niet verlaten, die, bedreigd door een wereld, met een dap per hart besloten is zichzelf te helpen. Soldaten van de nationaal-socialistische weermacht van het Groot-Duitsche Rijk, het jaar 1941 zal de voltooiing van de grootste overwinning in onze geschiede nis brengen. LEUDEN, 30 Dec. Groentenveiling. Roode kool 5.—, Savoye kool 2.10, Groene kool 2—4.25, Boerenkool 24.—, Rapen 2.50—2 90,Prei ƒ5.20—8.90, Kro ten, gekookt ƒ9—13.—Uien ƒ3.70—4.40, Peen ƒ8.60—13.60. Spruiten 10—16.80, Andijvie 8—21.—Nero 7.60—7.90, Knol- selderie 10.Spruiten geschoond 30 42.—, Witloof 8—37.— per 100 K.G. Knol- selderie ƒ3.20—10.80 per 100 stuks. Pieter selie ƒ2.50—6.10, Selderie ƒ0.60— 1.T0 per 100 bos. BODEGRAVEN 31 Dec. Kaas. Aange voerd 33 partijen Goudsche kaas, waaron der 1485 met rijksmerk, totaal 13365 K.G. Prijs: met R.M., le soort ƒ41.50, idem 2e soort 41. Handel vlug. ROTTERDAM, 31 Dec. Vee. Aan voer 734 stuks. De prijzen waren per stuk kalfkoeien 495 a 385 a 295, melkkoeien 490 a 290 k 300, varekoeien 325 k 260 a 210, vaarzen 325 k 275 k 185, pinken 270 k 200 k 155, bokken en geiten 85 k 55 20. De aanvoer van kalf en melkkoeien was iets korter met luien handel en staande prijzen. Varekoeien aanvoer klein met tragen handel en onveranderde prijzen. Vaarzen en pinken aanvoer als vorige week met flauwen handel. De prijzen bleven stabiel. Bokken en gieten aanvoer als vorige v/eek met stroeven handel en iets lager in prijs. OFFICIEELE VALUTAKOERSEN DER NEDERLANDSCHE BANK 31 DECEMBER Valuta's (schriftelijke en. tel. trans» acties): New York 1.88 3/10—1.88 9/16 Berlijn 75.2875.43 Brussel 30.11—30.17 Helsinki 3.813.82 Stockholm 44.8144.90 Zürich 43.63—43.71 Bankpapier: Berlijn 75.19—75.34 New York 1.86 1/2—1.90 1/4 Brussel 30.08—30.20 Stockholm 44.76—44.75 Zürich 43.59—43.75

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 3