Weerbericht De Radio-luistervergunning DINSDAG 31 DECEMBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. '4 ZONS OP- EN ONDERGANG Zon onder 17.36 uur Dinsdagavond; zon op 9.50 uur Woensdagochtend. Zon onder 17.38 uur Woensdagavond; zon onder 9.50 uur Donderdagochtend. MAANSTANDEN. 31 December 1 Januari 2 Januari 3 Januari 4 Januari 5 Januari 6 Januari 7 Januari 8 Januari 11.04 op, 21.05 onder. 11.35 op, 22.12 onder 12.01 op, 23.19 onder 12.24 op. 0.23 onder, 12.47 op 1.27 onder, 13.09 op. (Eerste kwartier). 2.29 ondv_*r, 13.33 op 3.32 onder, 1358 op 4.25 onder, 14.26 op jO 110 110 11011O11011011 CD 11 CD 11 CL Verduisteringstijden 0 Er ls bepaald, dat er verduisterd aioet worden tusschen zonsonder- Q 0 2ang en zonsopkomst 0 Deze tijdën zijn voor hedenavond en morgenochtend: 0 0 ZONSONDERGANG E 0 1736 n ZONSOPKOMST 9 9.50 0 Tusschen deze beide tijden dient Q Q er dus verduisterd te worden. - 0 -3MC3II Oil OII CD II CDII CD II CDIIOII CD WAT EEN ONTVANG- 1NRICHTING IS OVERDRACHT VAN EEN LUISTER VERGUNNING DE BETALING Van bevoegde zijde ontving het „Vad." een toelichting op het uitvoeringsbesluit van den directeur-generaal der P.T.T. in zake de aangifte van radio-ontvanginrich- tingen en de verplichting tot betalen van een luisterbijdrage. Grondslag voor aangifteplicht en ver plichting tot het betalen van de luister bijdrage is het aanwezig hebben van een ontvanginrichting. Of de ontvanginrichting al dan niet wordt gebruikt, doet niet ter zake; het enkele feit van het aanwezig heb ben van een ontvanginrichting is beslis send. De verbodsbepalingen 'en de verplich ting gelden niet voor hen, die opvang inrichtingen „ten vervoer" of „in opslag" aanwezig hebben. In dit geval moeten de opvanginrichtingen ook kennelijk ten ver voer of in opslag aanwezig zijn en daarvan de uitwendige kenteekenen dragen (ver pakking enz.). De uitdrukking „ten ver voer" of „in opslag" bedoelt in het algd- meen tevens, dat degene, die opvanginrich tingen tot dit doel aanwezig heeft, hiervan een beroep maakt, dan .vel de in opslag aanwezige opvanginrichtingen voor de uit oefening van zijn bedrijf noodig heeft (fa brikanten, handelaren, enz.). Een particu lier, die zijn ontvanginrichting niet ge bruikt en deze daarom b.v. op zolder heeft gezet, wordt daarom niet geacht de ontvang- inrichtng „in opslag"' aanwezig te hebben. Wat is een ontvanginrichting? Onder deze omschrijving vallen alle tech nische inrichtingen, door middel waarvan de uitzendingen van de radio-omroep kun- ner worden ontvangen. Een radio-ontvang toestel en een aansluiting op een radio- centrale zijn de meest normale technische middelen voor het ontvangen van de radio- omroepuitzendingen; daarnaast laten zich mede rekening houdende met de ontwik keling van de techniek andere moge lijkheden denken, welke door de omschrij ving „radio-ontvangtoestel" en „aanslui ting op een radio-centrale" niet gedekt zou den worden. Onder de algemeene omschrij ving vallen o.m. de z.g. „nevenaansluitin gen" op de radiodistributie. Het komt n.l. voor, dat een aangeslotene op d«_ radio- distributie behalve zijn hoofdaansluiting (welke b.v. in de voorkamei is aangebracht) in de achterkamer een nevenaansuliting heeft laten aanbrengen. Door middel van de hoofdaansluiting kunnen de door de radio-centrale doorge geven programma's naar keuze van de aan geslotene volledig worden ontvangen; de neven-aansluiting opent de mogelijkheid om in een ander vertrek dan dat, waarin de hoofdaansluiting is aangebracht, het pro gramma, dat op de programmakiezer van de hoofdaansluiting is gekozen, via een luidspreker te beluisteren. Meer dan één ontvang inrichting. Het aanwezig hebben van meer dan één ontvanginrichting moet strekken te eigen gebruike of ten gebruike van het gezin, waarvan de houder der ontvanginrichting het hoofd is (inwonende dienstboden in begrepen). De vraag, of redelijkerwijs kan worden aangenomen, dat de ontvanginrich ting gelijktijdig worden gebruikt, staat ter beoordeeling van den directeur-generaal der P. T. T. Indien b.v. een der opvang inrichtingen zich bevindt in de huiskamer, de andere in de kamer van een zoon of dochter, kan niet bij voorbaat worden aan genomen, dat deze opvanginrichtingen nooit gelijktijdig worden gebruikt. Samenwonen van meer dan één gezin. Hetzelfde is het geval by het veelvuldig voorkomende samenwonen van meer dan één gezin. Wanneer in een perceel, vervoer middel of woning meer dan één gezin sa menwoont en het hoofd van elk dezer ge zinnen houder van een ontvanginrichting is, wordt aangenomen, dat deze opvang inrichtingen gelijktijdig worden gebruikt. Een veel voorkomend geval van het aan wezig hebben van meer dan één ontvang inrichting is, dat iemand naast zijn radio ontvangtoestel een aansluiting op de radio distributie heeft. Indien deze beide op vanginrichtingen nooit gelijktijdig worden gebruikt dit weer ter beoordeeling van den directeur-generaal der P. T. T. kan worden volstaan met één luistervergun ning. Hieruit vloeit voort, dat iemand, die thuis een ontvanginrichting aanwezig heeft en ook in zijn auto een dergelijke inrich ting gemonteerd heeft, in het algemeen in het bezit dient te zijn van twee luisterver gunningen, omdat als vaststaand kan wor den aangenomen, art de auto-radio op het zelfde oogenblik gebruikt zal worden als waarop de ontvanginrichting door de leden van zijn gezin thuis wordt gebruikt. Het aansluiten van meer dan één luidspreker of hoofdtelefoon op de ontvanginrichting is ge oorloofd, wanneer het gebruik daarvan plaats vindt in het door den houder der ontvanginrichting gebruikte perceel, ver voermiddel of in zijn woning en/of hoofd telefonen strekken te eigen gebruike of ten gebruike van het gezin, waarvan de hou der der ontvanginrichting het hoofd is. De aangifteformulieren zyn kosteloos verkrijgbaar bij de postinrichtingen en zul len bovendien voor de eerste maal op ruime schaal worden verspreid. Zij kunnen ongefrankeerd worden ingezonden. Een defect toestel. De houder van een ontvanginrichting, die niet in het bezit bevonden zou worden van een geldige luistervergunning, kan in het algemeen geen beroep doen op het feit, dat op het oogenblik, waarop de controle plaats vindt, de uitzendingen van den radio-om roep niet kunnen worden ontvangen, omdat de ontvanginrichting defect is. Twijfelge vallen zijn uiteraard mogelijk; de P.T.T. beslist in dergelijke gevallen of de ontvang inrichting zich in zoodanigen staat bevindt, dat de uitzendingen van den radio-omroep er mee zouden kunnen worden ontvangen. Als algemeene norm kan hierbij worden aangenomen, dat het ten gebruike gereed of het nagenoeg ten gebruike gereed aan wezig hebben van een ontvanginrichting grondslag is voor de verplichting tot aangif te en betaling der luisterbijdrage. Overdracht van luister vergunningen. Zonder toestemming mag de luisterver gunning, welke op naam van den houder der ontvanginrichting staat, niet aan een derde worden overgedragen. De naam van den houder der ontvanginrichting moet der halve steeds overeenstemmen met den naam, voorkomende op de bij de ontvang inrichting behoorende luistervergunning. Het kan voorkomen, dat de houder van een ontvanginrichting in den loop van een ka lenderjaar zijn ontvanginrichting aan een derde wil overdragen (verkoopen, verhu ren, ten geschenke geven, enz.), terwijl hij in het bezit is van een luistervergunning, waarop voor het verdere gedeelte van het kalenderjaar by vooruitbetaling reeds ra dio-zegels dan wel berichten van over schrijving of bewijzen van storting zijn ge hecht. In dat geval kan degene, die de ont vanginrichting aan een derde overdraagt, overschrijving van de luistervergunning op naam van den nieuwen verkrijger verzoe ken; de luistervergunning dient daartoe, te gelijk met het verzoek om overschrijving aan het hoofdbestuur der P. T. T. aangetee- kend te worden toegezonden. Dit verzoek om overschrijving ontslaat den nieuwen verkrijger der ontvanginrichting niet van de verplichting hiervan op de normale wijze Betaling. De luisterbijdrage kan desgewenscht in termijnen worden betaald. Zij, die de luisterbijdrage per maand willen voldoen, kunnen dit alleen doen door het plakken van radio-zegels op de luistervergunning. De radiozegels zijn voor alle maanden van het kalenderjaar van hetzelfde model, zoo dat men zich by de postinrichtingen meer dan één radio-zegel tegelijk kan aanschaf fen. De mogelijkheid van 't overschrijven of 't storten van de luisterbijdrage op de postrekening van het staatsbedrijf der P.T.T. bestaat alleen voor hen, die de luisterbijdrage jaarlijks, halfjaar- lijks of driemaandelijks wen- schen te voldoen. Het overschrijven of storten van maandbetalingen is derhalve niet mogelijk. De luistervergunning kan het best wor den opgehangen of opgeborgen in de on middellijke nabijheid van de ontvang inrichting, waarby zy hoort. De luister- vergunning, zooals deze na ontvangst van het aangifteformulier door de P.T.T. aan den houder van de ontvanginrichting wordt toegezonden, strekt alleen ten bewijze dat aan de verplichting tot het doen van aan gifte is voldaan. Naast deze verplichting bestaat voor den houder der ontvanginrich ting echter de verplichting tot het betalen van de luisterbijdrage. Ten bewijze, dat ook aan deze verplichting is voldaan, strek ken de op de luistervergunning geplakte radio-ze^s of de a^n de DE SAMENSTELLING VAN HET BROOD Van bevoegde zijde schryft men ons: Onder de vele dwaze geruchten, die ten aanzien van. de samenstelling van ons brood de ronde doen, spant het sprookje van verwerking van gemalen bloembollen in ons brood wel de kroon. Ons witte brood b.v. bestaat voor 65 pet. uit tarwe en voor 35 pet. uit rogge. Door deze cijfers wordt de mogelijkheid van „bloembollenmeel" uitgeschakeld. Wel heeft men eenigen tijd proeven genomen met aardappelmeel, dat tot een hoeveelheid van 5 pet. in het bak meel verwerkt werd. Sinds 4 November be staat ons brood echter uitsluitend uit tarwe en rogge, die in de genoemde verhouding in het brood voorkomen. De veranderde kleur van/het brood heeft ook .tot vele onjuiste gissingen aan leiding gegeven. Daar men vroeger gewend was aan het blanke mellkbrood, heeft het feit op zich zelf al, dat tegenwoordig alleen waterbrood gebakken mag worden, dat de blanke wit heid van het melkbrood mist, de publieke belangstelling op zich gevestigd. De oorzaak van de grauwe kleur moet echter niet alleen gezocht worden in de omstandigheid, dat er voor de bereiding van het z.g. oorlogsbrood geen melk meer gebruikt wordt. De grauwe kleur rafif het brood is n.l. een gevolg van de uitmaling. In den tegen- woordigen tijd is het zeker niet verant woord. meel verioren te laten gaan. De uitmalingsgraad is dan ook opgevoerd tot 80 pet. Zouden wij verder gaan, dan zoü de zemel in het meel komen. De uitmalings graad van 80 pet. gerandeert ons dur een maximum hoeveelheid meel. Hierdoor ver krijgt men het meel, dat vlak onder het zemellaagje zit, waaraan de grauwe kleur dan ook te wijten is. Het groote voordeel van deze werkwijze is, dat men bovendien meer vitamine bl verkrijgt, daar vitamine bl zich in de graankorrel bevindt in de laag, die vlak onder de zemel zit. De 35 pet. roggemeel zijn er verantwoor delijk voor, dat het brood iets minder sma kelijk is dan vroeger. Deeg met 35 pet. rog gemeel plakt en ryst daardoor moeilijk. De bakker zal er echter voor een zeer be langrijk deel het zijne toe kunnen bijdra gen om het brood zoo smakelijk mogelijk te maken. De z.g. klefheid van het brood kan hij vermijden door de bloem voor het gebruik te zeven, waardoor, dank zij de hoeveelheid frissche lucht, die op deze wij ze in de bloem wordt gebracht, het rijzen wordt bevorderd. Het is een bekend feit, dat een gedistri bueerd artikel plotseling zeer gewild is. Distributie verhoogt de vraag: men is ge neigd juist omdat een artikel gerantsoe neerd is, daarvan meer te willen hebben. Oppervlakkig bezieh, zou men de klacht van het spoediger optredend hongergevoel na het eten van oorlogsbrood in vergelij king met het nuttigen van het voor-oorlog- sche brood op rekening van dit verschijn sel kunnen schuiven. Hoewel nu, afgezien van het feit, dat er geen melk in het brood zit, de voedings waarde zeker niet minder is dan die van het vroegere brood, is de klacht „honger" toch nog aan andere oorzaken toe te schrij ven. In de eerste plaats is de beleeging niet meer zoo overvloedig als voorheen, maar veel belangrijker is het feit, dat de vitamine bl, die men door de intensievere uitmaling juist in grootere hoeveelheid verkrijgt, het hongergevoel opwekt. De voedingswaarde is dus geenszins vermin derd. Integendeel. Het uitmalen tot 80 pet. heeft, behalve een hooger gehalte aan vi tamine bl, ook een hooger ijzer- en kalk- gehalte ten gevolge. de klachten, dat het oorlogsbrood oor zaak zou zijn van op schurft gelijkende huidaandoeningen, worden van medische zijde geheel ontzenuwd. De samenstelling van het brood is, naar van de zijde van vooraanstaande huidartsen is medegedeeld, een voldoende waarborg, dat geen huid ziekte ontstaan door het gebruik van oor logsbrood. gehechte berichten van overschrijving of bewijzen van storting. Buiten gebruik stellen is niet afschaffen. Door het begrip „afschaffen" wordt niet gedekt het buiten gebruik stellen of het niet gebruiken van de ontvanginrichting. Met afschaffen wordt bedoeld een hande ling, waarvan 't gevolg is, dat de ontvang inrichting niet langer aanwezig is in het door den houder gebruikte perceel, ver voermiddel of in zijn woning. Schaft men deontvanginrichting af vóór de 15de van een kalendermaand, dan is men voor die maand ontslagen van het plakken van een radio-zegel. Schaft men de ontvanginrich ting af op of na de 15de van de maand, dan is men niettemin verplicht voor de maand een radio-zegel te plakken. De controle hierop vindt plaats bij het inleve ren van de luistervergunning, hetgeen dient te geschieden tegelijk met de kennis geving bij de postinrichting van het af schaffen der ontvanginrichting. Ook het daartoe bestemde formulier kan ongefran keerd worden verzonden. De directeur-generaal is bevoegd in levering te vorderen dan wel onbruikbaar- making te gelasten van opvanginrichtin gen, waarvan de houder niet in het bezit is van een van kracht zijnde luistervergun- ning. Aan den houder van een ontvanginrich ting, die zijn huis sluit, daar hij b.v. voor langere tijd een reis gaat maken, kan indien hij van een en ander kennis geeft worden toegestaan de ontvanginrichting in zijn woning te laten staan en gedurende de periode van zijn afwezigheid vrijstel ling van het betalen der luisterbijdrage worden verleend. Een vereeniging, die een feestavond or ganiseert en daarvoor een radiogramofoon- versterker huurt, behoeft daarvan geen "to te VERORDENINGEN VAN DE PUBLIEKRECHTELIJKE LICHAMEN. Controle in Nederlandsche handen. In een persconferentie heeft Dr. Rabl, juridische specialist van het Rijkscommis sariaat, de streking aangegeven van de verordening waarbij lid 2 van artikel 2 van Verordening nr. 3 is afgeschaft voor de provinciën, gemeenten, waterschappen, veenschappen en veenpolders. De verordening nr. 3 van 29 Mei 1940 deed op den Rijkscommissaris de controle bevoegdheden der Kroon overgaan en bracht ook de controle over de waterschap pen, welke voorheen bij Gedeputeerde Staten lag, aan den Rijkscommissaris. Art. 2 lid 2 van genoemde Verordening bepaal de immers: „alle rechtsvoorschriften moe ten vóór de bekendmaking aan den Rijks commissaris worden voorgelegd. De be kendmaking moet worden geschorst wan neer de Rijkscommissaris dat wenscht". In het derde lid van bedoeld artikel 2 werd dan bepaald, dat de Rijkscommissa ris deze bevoegdheden aan hem onderge schikte Duitsche organen kan overdragen. In de Verordeningenreeks „betreffende bijzondere maatregelen op administratief rechtelijk gebied" is nu geleidelijk een groot deel van de den Rijkscommissaris toekomende bevoegdheden aan Nederland sche instanties gedelegeerd. Zoo bracht de Verordening 193 van 31 October het be- krachtigings-, het opschortings- en het ver nietigingsrecht van den Rijkscommissaris ten aanzien van rechtsvoorschriften van andere organen in het algemeen bij de se cretarissen-generaal. Met deze laatste delegatie staat de giste ren verschenen Verordening in nauw ver band. Het in artikel 2 van Verordening nr. 3 neergelegde preventieve vetorecht van den Rijkscommissaris is daarbij afgeschaft. Thans is dus de controle op de totstand koming van de rechtsvoorschriften der la gere organen geheel in Nederlandsche han den gekomen. Aangezien de Rijkscommissaris ook ge bruik had kunnen maken van de mogelijk heid zijn bevoegdheden aan Duitsche orga nen te delegeeren, ligt in deze oplossing een bewijs van vertrouwen jegens de Ne derlandsche instanties, welke, dit spreekt van zelf, intusschen het gewenschte vriend schappelijke contact met de Duitsche or ganen blijven bewaren.. UITVOERINGSRESOLUTIE OMZET BELASTING 1940. Verschenen is een resolutie van den se cretaris-generaal van het departement van financiën inzake de uitvoering van de om zetbelasting 1940. Deze resolutie is als bij voegsel verschenen van de Nederlandsche Staatscourant van gisteren, no. 253. Voor de toepassing van art. 5, zesde lid, van het besluit op de Omzetbelasting 1940 moeten buitenlandsche waarden worden herleid tegen de koersen, gepubliceerd vol gens art. 17 der Deviezenverordening. De levering van grondstoffen aan den fabri kant zijn niet onderworpen aan het tarief var 5 pet. op de voorwaarden, vermeld in bovengenoemde resolutie, die tevens de goederen aanwijst, die niet zijn onderwor pen aan het tarief van 5 pet, zooals brand stoffen voor bepaalde doeleinden. Aan de wijze van heffing zijn enkele paragrafen gewijd, evenals aan de verschillende vrij stellingen voor inrichtingen van onderwijs e.d., voor materialen en voorwerpen voor schepen en luchtvaartuigen. Verder bevatde resolutie regelingen voor vrijen inslag door handelaren, voor de teruggave van betaalde belasting. Voor ondernemers, wier jaarlijksche aan belastingheffing onderworpen omzet gering is, is een speciale regeling vastge steld. Inzake de heffing van omzetbelasting ten aanzien van apothekers is een afzonder lijke regeling vastgesteld, eveneens voor bakkers en banketbakkers, bereiders van consumptie-ijs, exploitanten van inrichtin gen, waarin aan derden spijzen en /of dran ken worden geleverd, slagers en vleesch- houwers, tandartsen, tandheelkundigen en tandtechnici. C.A.O. IN HET BLOEMBOLLENBEDRIJF De besturen van de organisaties van pa troons en arbeiders in het bloembollenbe- drijf zijn na gehouden bespreking, behou dens goedkeuring van het college van rijksbemiddelaars, tot overeensteming ge komen inzake de collectieve arbeidsover eenkomst voor het bloembollenbedrijf voor 1941-'42. Het bestaande collectieve contract zal vrijwel ongewijzigd worden verlengd behoudens voorloopig de toeken ning van een duurtebijslag van f 1.50 per week op de loonen van alle volwassen arbeiders in het tijdvak 9 Dec. 1940 tot en met 17 Mei 1941 toe te kennen duurtebij slag zullen partijen vooraf opnieuw bij eenkomen. Het voor het bloembollenbe drijf bestaande kinderbijslagfonds zal per 28 Februari 1941 worden opgeheven. SPECIALE TEXTIELVERGUNNINGEN De secretaris-generaal van het Departe ment van Handel, Nijverheid en Scheep vaart deelt mede, dat de geldigheidsduur van de speciale vergunningen voor textiel, welke door den distributiedienst Rotter dam ten behoeve van de oorlogsslachtoffers zijn uitgereikt, tot nadere aankondiging verlengd. Het bovenstaande geldt echter uitsluitend voor die vergunningen, welke als nummer dragen md 82, md 83, md 84, md 85, md 86 en md 87 en derhalve niet voor de gewone speciale vergunningen, welke zijn genum- Agenda LEIDEN. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt op Nieuwjaarsdag waargenomen door de doktoren Kortmann, Meyboom, Nieuwzwaag, Poortman, Stoffers. De Zondagsdienst der huisartsen te Oegstgeest wordt op Nieuwjaarsdag waargenomen door 'dr.' Hugenholtz. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der Apotheken te Leiden wordt van Dinsdag 31 December 20 uur tot Zaterdag 4 Januari 8 uur waargenomen door: de Apotheek Her- dingh en Blanken, Hoogewoerd 171, Tel. 20502 en de Apotheek Reijst, Steenstraat 35, Tel. 20136. Te Oegstgeest door: de Oegstgeesche Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. GRAMOFOONPLATEN IN BESLAG GENOMEN. Naar de „Tel." verneemt, is van hooger- hand opgetreden tegen het verspreiden van de gramofoonplaten met het lied over de oorlogsgebeurtenissen „Op den Grebbe- berg". Er zijn gramofoonplaten in beslag ge nomen en maatregelen getroffen om ver deren verkoop stop te zetten. Den chansonnier is verboden het lied verder ten gehoore te brengen. Het verbod treft uitsluitend den Neder- landschen tekst en niet de melodie, die met de oorspronkelijke Duitsche woorden uiteraard gespeeld en gezongen kan wor den. Ir. VAN DER VEGTE BEHANDELT FILMZAKEN De raadsadviseur bij het departement van volksvoorlichting en kunsten, de heer ir. W. L. Z. van der Vegte, is door den sceretaris-generaal van genoemd departe ment voorloopig belast met de behandeling van alle film- en bioscoop-aangelegenhe den. Secretaris-generaal Departement van Volksvoorlichting en Kunsten De secretaris-generaal van het departe ment van Volksvoorlichting en Kunsten maakt bekend, dat hij verhinderd is op 2 Januari 1941 spreekuur te houden. INGEZONDEN STUKKEN WARM ETEN VOOR IEDEREEN. A.s. Maandag hoopt de Stichting „Jeruël" Middelstegracht 3, zich weer disponibel te stellen om een warmen maaltijd te ver strekken voor iedereen. De twee proefda- gen hebben op verbijsterende wijze de noodzakelijkheid bewezen, 't Spijt ons, dat de uitgaven in die twee dagen de inkom sten hebben overtroffen. Willen we het eten op hetzelfde peil van kwaliteit hou den, aardappelen, groenten en jus, dan zullen we 14 cent per portie moeten ont vangen. Ieder begrijpt, dat ons uitgangs punt van elk zakelijk overleg gespeend is. Helpen willen we en daarom onze eet zaal en keuken, die er toch zijn, productief blijven maken om hen te dienen, die het noodig hebben. En we hopen dit nog be ter te doen dan in die twee proefdagen. Daarom hebben we wat laten vertimmeren in de keuken en zullen nog één groote ke tel er bij plaatsen, 't Was pijnlijk ook den tweeden dag, hoewel we de hoeveelheid verdubbeld hadden, een honderdtal te moeten wegzenden zonder warm eten. Die ketel plus de noodzakelijke verbeteringen zullen ƒ105 onkosten meebrengen. Jeruël besteedt letterlijk iedere maand alles wat inkomt voor hulp aan haar arme kin deren, dus bezit niets. Wil iemand ons helpen die éénen ketel te bekostigen? De familie Verkerk wil gaarne alle gegevens verstrekken en u de inrichting toonen ter overtuiging, dat ge waarlijk iets doet, dat uw praktische sympathie waardig is. Geachte Redactie, mijn dank voor plaatsje in uw blad. Gironummer 180753. F. H. VAN DER HORST. Katholiek Comité van actie „Voor God" CHRISTUS ALLES VOOR ONS Zijt ge gewond: Hij is de ge» neesheer. Gaat ge onder zonden gebukt: Hij is de rechtvaardiging. Vreest ge den dood: Hij is het leven. Verlangt ge naar den Hemel: Hij is de weg. Vlucht ge de duisternis: Hij is het licht. Zalig de man, die op Hem vertrouwt! St. Ambrosius

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 2