ftaadig, heeft OMGEVING i RIJNSTREEK SPORT BIOSCOPEN TE LEIDEN Burgerlijke Stand DINSDAG 31 DECEMBER 1940 UE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 fZ)e fratitien, die 11 BON WAREN GELDIG HOEVEELHEID 21 Brood of Gebak Van 30 Dec. t/m 5 Jan. eventueel t/m 12 Jan. Bon 20 nog t/m 5 Jan. niet in hotels. 100 gram roggebrood of 100 gram ander brood of een rantsoen gebak 3 tBloemkaart) Meel of bloem of brood of gebak Van 30 Dec. t/m 26 Jan. 35 gram meel of bloem of 60 a 65 gram roggebrood of 50 gram witte brood of 1/2 rantsoen gebak 23 (Boterkaart) Boter of Margarine; Van 28 Dec. t/m 3 Jan. (10 Jan.) half pond boter of half pond margarine of 2 ons vet. 23 (Vetkaart) Boter of Margarine Zelfde als boterkaart. 21 (Boterkaart en Vetkaart) Slaolie y, flesch slaolie Van 14 Dec. tot en met 31 Januari. 86 Suiker Van 21 Dec. t/m 17 Jan. 1 kilogram 13 Vleesch en Vleeschwaren Van 26 Dec. t/m 5 Jan. eventueel t/m 8 Jan. maar niet in hotels. 75 gram voor gerookt of gekookt varkens-, rund- of kalfvleesch en voor gerookte worstsoorten, 100 gram voor gekookte worstsoorten, rolpens en knakworst, 125 gram voor leverartikelen, tongen worst en nierbrcod en 150 gram voor bloed worst. 18 Koffie of Thee Van 20 Dec. t/m 31 Jan. half pond koffie of 75 gram thee 47, 48, 60, 61, 20 I Kaas Van 30 Dec. t/m 26 Jan. Van 30 Dec. t/m 12 Jan Elk der bonnen 100 gram kaas. 125 gram kaas 34 Eieren Van 30 Dec. t/m 3 Jan. eventueel t/m 12 Jan. maar niet in hotels Bon 21 t/m 3 Jan. maar niet in hotels 1 ei 108 Rijst of Rijste- meel of -gries of -bloem of Gruttemeel (gemengd meel) •Van 28 Dec. t/m 24 Jan. y2 pond 87 Maïzena of Griesmeel of Sago of Aardappel meel of Pudding poeder of Pudding sauspoeder Van 28 Dec. t/m 21 Febr 1 ons. Op twee bonnen mag 1 pakje maïzena van 225 gram worden gekocht, in verpakkin gen welke vóór 22 Juli 1940 zijn vervaardigd. 57 Havermout of Havervlokken of Haverbloem of Aardappelmeel- vlokken Van 28 Dec. t/m 21 Febr y pond 44 Gort of Gortmout of Grutten Van 27 Dec. t/m 21 Feb y7 pond 103 Peulvruchten Van 17 Dec. t/m 12 Jan. 1 pond 31 Macaroni of Vermicelli of Spaghetti Van 28 Dec. t/m 21 Febr 1 ons 116 Scheerzeep Van 31 Aug. t/m 31 Dec 50 gram scheerzeep, of een tube scheercrême, of kleine tubes, of een pot scheerzeep 17 Zeep Van 7 Dec. t/m 31 Dec. 120 gram huishoudzeep, of 200 gram zachte zeep, of vloeibare zeep, of 250 gram zeeppoeder, of zelfwerkende waschmiddelen, of 125 gram zeepvlokken, of 150 gram toiletzeep. Periode 8 Pe riode c Petroleum Van 30 Dec. t/m 23 Febr Van 16 Dec. t/m 19 Jan. 2 liter RANTSOEN GEBAK 100 gram koek (ontbijtkoek) 140 gram speculaas; 200 gram andere koekjes: 90 gram biscuits en wafels; 15 gram*beschuit; 800 gram cake; 600 gram gebakjes ;600 gram taart; 500 gram gevuld groot korstgebad' (boterletter e .d.); 400 gram gevuld klein korstgebak, (amandelbroodjes e. d.); een hoevelheid van alle andere niet genoemde gebakken artikelen, waarin 70 gram meel of bloem is verwerkt. RANTSOEN VLEESCHWAREN 75 gram gerookt of gekookt varkens-, rund of kalfsvieesch en gerookte worstsoorten; 100 gram worstsoorten, rolpens en knak worst; 125 gram leverartikelen, tongenworst en nierbrood, 150 gram bloedworst. REGELING BRANDSTOFFEN: BONNEN No. 8, 9 en 19 (haarden en kachels). BON NEN 15 t.m. 24 (centrale verwarming) t.m. 31 Januari, één eenheid vaste brandstof fen. Brandstoffen 2de periode en cokes, 2de periode t.m. 31 December, één eenheid vaste brandstoffen. LEIDSCHENDAM DE MOORDAANSLAGEN Verdachte voorloopig op vrije voeten gesteld De kruideniersbediende W. A. K., die verdacht wordt, in den nacht van 16 op 17 November j.l. een moordaanslag te hebben gepleegd op burgemeester H. A. C. Ban ning en den gemeente-architect G. de Regt en die op 20 November j.l. uit hoofde daar van werd gearresteerd, is voorloopig op vrije voeten gesteld. Been gebroken. Door de gladheid van den weg kwam mej. van L. uit Leidschen- dam op den Kostverlorenweg met haar fiets zoodanig te vallen, dat zij een been brak. Door dr. Perquin werd eerste hulp verleend, waarna deze haar met zijn auto naar -St. Antoniushove te Voorburg ver voerde. Bakfiets in de sloot. Aan den Veur- schen Straatweg reed de melkventer Van L. door de gladheid in de langs den weg loopende sloot. Gelukkig voor hem gingen de bussen met melk, welke op de bakfiets stonden, niet open, zoodat de schade be perkt bleef tot een gebroken melkflesch en eenige averij aan de bakfiets. NOORDWIJK Jubilea Zangkoor „St. Jeroen". Zon dag j.l. vond de huldiging plaats van de jubilarissen bij het R.K. Par. Zangkoor „St. Jeroen". Dacht men aanvankelijk na de Hoogmis m het Juvenaat bijeen te ko men voor een 40-jarig jubileum, het be stuur had gemeend nog een eereschuld te moeten inlossen tegenover de heeren G. Hiep en P. Caspers, wier 40-jarig jubileum onoDgemerkt was voorbijgegaan en thans reeds gedurende ongeveer 50 jaren hun plichten op het zangkoor trouw hebben vervuld. Als eerste nam de Deken het woord, zich richtende tot den heer J. Slats, die heden zijn 40-jarig jubileum als lid van het zang koor vierde. Spr. schetste diens verdiens ten als trouw lid en memoreerde in het bijzonder zijn werk voor de Jongens-Con gregatie bij de leiding der gezangen, door hem met toewijding sedert de oprichting verdicht. Als stoffelijk aandenken aan de zen dag bood spr. den jubilaris een horlo ge met inscriptie aan en sprak daarbij de hoop uit, dat de jubilaris zijn nog krach tig stemgeluid nog langen tijd in dienst der kerk en het jeugdwerk zou mogen ge bruiken. Vervolgens nam de heer C. G. J. Alke made. als directeur van het zangkoor, het woord, die de woord engesoroken door den Deken tot den jubilaris Slats, slechts kon onderschrijven om zich vervolgens in het bijzonder te richten tot de heeren G. Hiep en P. Caspers, om hun verdiensten te ge denken en. daarmede de eereschuld van het bestuur inlossende, deze hierop niet voorbereide jubilarissen zijn warmen en oprechten dahk betuigde voor de wijze waarop zij gedurende 50 jaren trouw hun zan?ersphchten hebben vervuld, zoowel in de kerk als oo repetities. Voorts dankte hij den heer Hiep voor diens opgewektheid, waardoor hij steeds de goede geest onder de medeleden heeft bevorderd en herin nerde de aanwezieen aan de plaats op het zangkoor, welke steeds met groote nauw gezetheid door den heer Caspers werd in genomen. Als aandenken werd den heer Hiep een armstoel en de heer Casoers een rookstoel aangeboden, waarbij de directeur de hoon uitsprak, dat ook zij zich nog lan gen tijd aan den dienst op het zangkoor zouden mogen en kunnen wijden. Tenslotte sprak de jubilaris, de heer Slats, zijn dank uit voor het geschonken aandenken, de sympathieke woorden van den Deken en directeur en voor de aan wezigheid der leden. Hierna bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen onder het ge not van een kopje koffie en een sigaar, waarna de huldiging werd beëindigd. OEGSTGEEST Kerstviering van de Kruisvaart. On der groote belangstelling de zaal was geheel gevuld vierde Zondagmiddag de Kruisvaart in het Vereenigingsgebouw het Kerstfeest. De directeur, kapelaan Steur, opende de ze Kerstviering met een woord van wel kom aan de belangstellenden, in 't bijzon der den oud-directeur rector F. Berne- feld; spr. verzocht ook het publiek, hier geen voortreffelijk tooneelspel te verwach ten, maar eerder een poging, om onder jon gens het Kerstfeest te vieren op eenvou dige wijze. Nadat een der Michielsknapen een Kerstgedicht ten gehoore had gebracht, voerden de Sint Jansknapen een Kerst- spelletje op, waarin sommige personen heel aardig getypeerd werden en dat bij het publiek algemeen bijval oogstte. Na de pauze brachten ook de Michiels knapen een Kerstspel ten tooneele, dat ech ter van geheel anderen aard was dan 't voorgaande. Hier werd namelijk getoond, hoe schooljongens met eenvoudige midde len een Kerstspel in elkaar zetten, dat ten slotte de oorzaak wordt van een vriend schapsbezegeling tusschen vroegere vijan den, namelijk tusschen de arbeidersjongens en de „nette" jongens. Ook dit spel viel bij 't publiek zeer in den smaak. In zijn slotwoord dankte de directeur al le aanwezigen voor de betoonde belang stelling, waarbij hij er tevens op wees, dat de Kruisvaart op het oogenblik geen ge brek heeft aan leden, n.aar wel aan lei ders en vooral leidsters. Spr. spoorde daarom degenen aan, die eenigen vrijen tijd tot hun beschikking hadden, deze vrijen tijd als leider of leidster aan de Kruisvaart te willen geven. Met de mede- deeling, dat bij de uitgang van de zaal de gelegenheid werd opengesteld, de Kruis vaart nog eens extra te gedenken, besloot spr. dezen zeer geslaagden middag. VOORSCHOTEN K. J. M. V. Vrijdagavond j.l. vierde de K. J. M. V. haar eerste Kerstfeest in het Graalhuis. Na opening door den voorzit ter, den heer J. Karremans, met een kort gebed voor den vrede, bracht het K. J. M. V. Kerstkoor o. 1. v. den moderator, kape laan Zoutenbier, afgewisseld door declama tie van eenige leden, een Kerstprogramma, dat op zèer fijn peil stond. De leden N. J. Stikvoort, B. Versteegen, C. Karremans, C. Kriek, J. Wagtendonk en H. v. d. Burg, declameerden uit werken van Gabriël Smit, Anton v. Duinkerken, Jan Muller, Stijn Streuvels en uit eigen werk. Hierna volgde pauze. Na de pauze deed de voorz. eenige huis houdelijke mededeelingen, waarna de le den zich rond de ronde tafel schaarden om onder het genot van een glas geestrijk vocht naar de speeches te luisteren, die eenige leden afstaken. Hierna volgde sluiting met het eerste couplet van het Verbondslied. Met dezen avond heeft de K. J. M. V. getoond met eigen krachten een sten mings- volle avond te kunnen bieden, die ten voor beeld aan andere vereenigingen gesteld kan worden. Wij wenschen de K. J. M. V. m het nieu we jaar veel succes. ALPHEN AAN DEN RIJN Kerstviering Jeugdorganisaties. De gedachte aan het schoone Kerstfeest werd Zondagmiddag, zooals dat jaarlijks te doen gebruikelijk was, bij de leden van de Kruis vaart, Sint Josephgezellen en K.J.M.V. ver levendigd met een passende Kerstviering in de zaal van de Sint Josephgezellen. Kapelaan Van Leeuwen, aan wien in deze parochie de zorg voor de mannelijke jeugd is toevertrouwd, opende met een korte toe lichting en met gebed, waarna onder lei ding van den Districts-Baljuw, den heer H. M. v. d. Dool een aanvang werd ge maakt met de afwerking van het met smaak samengesteld, eenvoudig program ma. Deze bestond in zang en muzieknum mers, waarbij declamatie en korte tooneel- stukjes, verzorgd door de leden zelf een welkome afwisseling brachten. Het eerste deel van den middag werd besloten met een Kerstvertelling door den Districts- Baljuw, uit het Vlaamsch: „Gedecoreerd met de Ster van Bethlehem", een Kerst verhaal uit de oorlogsjaren 1914'18. Het middelpunt van het tweede deel vormde v/el het tooneelspel van Herman Divendal, getiteld „Het Licht van den Blinden Jacob" waarmede de spelers een welverdiend suc ces oogstten. Aan het einde van den mid dag sprak kapelaan Van Leeuwen een kort dankwoord tot allen, die aan het welslagen hiervan hadden medegewerkt. LEIMUIDEN Een Meren-ijsdistrict In een te Oude-Wetering gehouden ver gadering is opgericht het Zuid-Holland Me- rendistrict als afd. van den Zuid-Holl. Ijs bond. De nieuw opgerichte afdeeling van den Zuid-Holl. Ijsbond stelt zich ten doel, het houden van toeristentochten op de cshaats binnen haar district. De grootste tocht, die uitgestippeld is, is de volgende: de Kaag, via de Zijp, Zuid-Zijpervaart, Does, Wijde A, Braassemermeer, Leidsche Vaart, Langer Aarsche Plassen, Ringsloot Vier Ambachtspolder, Galgmachine. Al phen, Aarlandtrveensche Wetering, Nieuw- koopsche Plassen, Woerdensche Verlaat, Kromme Mijdrecht, den Hoef, Ringsloot, Zevenhovensche Polder, Tolhuis, Drecht, Oudewetering, Koppoel, de Kaag. In de toekomst zou deze tocht nog uitge breid kunnen worden zulks in samenwer king met den ijsbond Noord-Holl. Noor derkwartier, tot de Utrechtsche plassen. In het voorloopig comité hebben zitting genomen de heeren C. Snijders, hoofdbe stuurslid Z.-H. Ijsbond, te Ter Aar, W. Tim- mers en J. Bjdaan te Rijnzaterwoude, J. W. de Ren te Leimuiden, Juffermans te Rijp wetering, C. Las te Oudewetering en Tolk te Alphen a. d. Rijn. De meeste binnen het district gelegen ijsclubs hebben hun medewerking reeds toegezegd. EENHEID IN DE CRICKETWERELD. Ook in de cricketsport is de door den heer Lotsy gewenschte eenheid tot stand gekomen. De Nederlandsche Damescricket Bond heeft zich aangesloten bij den Nederland- schen Cricket Bond. Verder zullen alle plaatselijke bonden in het vervolg als on der af deelingen van den N.C.B. aangesloten zijn. SCHAKEN EEN JONG EN REEDS TALENTVOL SPELER. In den pas gehouden zeskamp van, LSG won C. B. v. d. Berg van L.S G. met M. Wij mans (DD) den len en 2en prijs. Van der Berg is nog pas 16 jaar, doch reeds één der sterkste Leidsche spelers. Hier vol- gen nog 2 partijen, door hem gespeeld in de competitie, aan het le bord vun L.S.G. Competitiewedstrijd L.S.G. IRes. Schel. I Wit: F. J. Voorwinde, zwart: C. B. v. d. Berg. Siciliano. 1. e2e4 c7c5, 2. Pgl f3 d7d6, 3. d2d4 c5xd4, 4. Pf3Xd4 Pg8—f6, 5. PMc3 g7g6, 6. Lfl—e2 Lf8 g7, 7. 0—0 Pb8c6, 8. Pd4—b3 0—0, 9. Lel—e3 Lc8e6, 10. f2—f4 Dd8—c8, 11. Kgl—hl Tf8d8, 12. Le2—g3, wit pro beert hiermede d6d5 te verhinderen, doch zwart speelt nu toch 12.... d6d5, 13. e4 Xd5 Pc6b4, 14. Ddl—e2 Pb4xd5, 15. Pc3 X d5 Pf6Xd5, 16. c2—c3 a7—r5!, 17. Tfl—dl a5—a4, 18. Pb3—d4 a4—a3, 19. Le3 cl. Doordat wit den opmarsch a5a4a3 heeft toegelaten, heeft hij reeds moeilijk spel 19 a3xb2, 20. LclXb2 Pd5Xf4, 21. De2e4 Lg7XPd4, 22. TdlxLd4 Td8X Td4, 23. De4XTd4 Dc8—c4!, 24. Lf3Xb7 Dc4xDd4, 25. c3XDd4 Ta8Xa2. Beide spe lers geraakten nu in grooten tijdnood. 26. TalXTa2 Le6xTa2, 27. g2—g3. Moeilij ker was de winst voor zwart, indien wit Lb2cl gespeeld had. 27La2d5, 28. Lb7XLd5 Pf4XLd5, 29. Khl—g2 Kg8—g7, 30. Kg2—f3 f7—f5, 31. g3—g4 Kg7—f6, 32. g4Xf5 Kf6Xf5, 33. Lb2—cl e7—e6, 34. Lel d2 g6g5, 35. h2h3 h7h5. Hier was de speltijd verstreken en twee arbiters ver klaarden de partij voor Van den Berg ge wonnen. Wedstrijd LSG IRuy Lopez I Wit: C. B. v. d. Berg, zwart Drs. Th. C. L. Kok. Aangenomen Koningsgambiet. 1. e2e4 e7—e5, 2. f2—f4 e5xf4, 3. Pgl— f3 g7g5. 4. h2—h4 g5—g4. 5. Pf3—e5 d7— d6. 6. Pe5xg4 h7—h5. 7. Pg4—f2 Lf8—«7. 8. d2—d4 Le7xh4. 9. Ddl—f3. Dr. Euwe vindt hier Lclxf4 den besten zet. 9.... Dd8—f6. 10. Pblc3! Lf4—g3. 11. Pc3— d5 Df6xd4. Er dregit nu in de eerste plaats Lc8g4. 12. Lclxf4! Lg3xPf3xPf2f. 13. Df3xLf2 Dd4xe4f Df2—e2! 14. De4xDe2f. 15. LflxDe2, Zwart heeft nu een slechten stand, wit heeft ruim voldoende compensa tie voor de 2 geofferde pionnen. 15Ke8 d8, dit is gedwongen, want oo Kd7 volgt Le2g4j. 16. Lf4g5f f7—f6. 17. Pö5xf6. Pg8e7. 18. 000. Wit kon nu direct winnen met Pf6d5, want op Pb8c6 volgt Le2b5. 19Lc8—e6. 20. Thlxh5 Th8xTh5. 21. Pf6xTh5 Pb8—c6. 22. Phó- f4 Kd8d7. 23. Le2—f3 Ta8—g8?. 24. Lg5 xPe7f Kd7xLe7. 25. Pf4xLe6. Zwartgceft op, want op Ke7xPe6, volgt Lf3d5t met verlies van den toren op g8. (Men zie ook de rubriek op Pag. 13). P. Goddijn Jacob Petrus z. van P. den Oude en A. J. Erades Franciscus Maria z. van C. de Haas en J. Spierenburg Dirkje Iréne d. van G. Vermeer en D. de Best Catharina d. van S. Ossevoort en J. S. v. d. Vos Johanna Catharina d. van C. Hillebrand en C. l'Ecluse Annie d. van C. H. Klein en C. J. Doove Jan z. van C. Spierenburg en G. H. Bouma Petrus Hendricus Wilhelmus z. van P. W. Koomen en J. Kozijn Wilhelmina Anna d. van H. W. Heijn en G. Th. Geelen Ingrid d. van L. Lolkes de Beer en C. P. Felix Peter Johannes z. van J. M. Mulder en H. W. E. v. d. Bos Paulina Johanna d. van J. L. M. Mulder en H. W. E. v. d. Arie z. van A. Fielemon en S. v. Leeuwen Lu- Dina Maria Wilhelmina d. van W. Th. v. cas Cornelis Jacobus z. van L. C. J. v. Kampen en A. A. v. Beek Maria Johan na d. van J. Flippo en E. G. Vermond Hugten en C. v. d. Meij Hilda Francina d. van G. v. d. Perk en P. Bakker Su sanna d. van J. v. Tol en J. P. Dal Sophia Johanna Ingetje d. van A. W. Meijer en S. v. Helden Cornelis Gerrit z. van C. v. Diest en S. J. Blootshoofd Cornelis z. van L. J. Teeuwen en D. Timmerman Cornelis Christiaan z. van C. J. v. d. Zwet en C. M. A. Kuijten. Getrouwd: W. F. v. As, jm., en M. W. A. Ruigrok, jd. Raden Mas H. Koe- soemo Öetoyo, jm., en H. F. M. Huijbrecht, jd. B. A. Prins, jm. en A. A. v. West- broek, gesch. C. Schouten, jm. en S. v. d. Blom, jd. J. J. Stikkelorum, jm. en A. H. Pouw, jd. H. J. Wansink, jm. en A. M. Hoogervorst, jd. Overleden: J. J. v. d. Lijke, wed. van: P. G. Maan, 64 j. Th. Baars, hsvr. van J. de de Boer, 70 j. A. Heemskerk, dr., 17 j. 'xrlEA'llLh HOOFDFILMS LNHOUD AAN V ANGSULt. KEURING Trianon: De roman van een dokter (Albrecht Schoenhals, Camilla Horn). Dramatisch lederen avond 8 uur. Zondag van 26.30 uur. lederen dag matinée 2 uur. Goedgekeurd v. volwassenen Lido: Het model (Alex. Svèd, Camilla Horn) Speelfilm lederen avond 7.30 u. Zondag 2.30 en 4.30 uur. Woensdag en Zaterdag matinée 2.30 uur. Goedgekeurd v. volwassenen Luxor: Gier Wally (Hathey- er, Sep Rist). Sensationeel lederen avond 8 uur. Zondag 26.30 uur. *ederen dag 2 uur matinée. Goedgekeurd v volwassenen Rex: De blinde passagier (Hilde Krahl). Speelfilm lederen avond 8 uur Zondag van 2—7 uur lederen werkdag 2 uur matinée. Toelaatbaar v volwassenen Casino: Watt en Half Watt op Manoeuvre. Komisch lederen avond 8 uur. Zondag 2 uur, 4 y7 en 8 uur Zaterdag en Woens dag 2 y, uur matinée Goedgekeurd volwassenen LEIDEN. Geboren: Hendrika Johanna d. van L. Swaab en N. v. d. Linden Pieter z. van A. Regeer en J. Verbeek Lucia Johanna Everarda d. van J. J. Lub en J.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 10