Burgemeester Gouverneur heeft afscheid genomen OMGEVING MAANDAG 23 DECEMBER 1940 DE LEIDSCHE COUR AN i TWEEDE BLAD - PAG. 7 Sassenheim heeft zijn energieken burgervader gehuldigd Geschenken over en weer De Raadszaal had een ongewoon aspect! Het hekwerk dat de tribune van het „heiligdom" scheidde was weggenomen en rechts en links van de zetels der Raads leden waren rijen stoelen geplaatst. Rechts van den burgemeesterszetel zet ten zich tegen 12 uur de familieleden, de burgemeesters van omliggende gemeenten en enkele anderen. Daar werden o.m. op gemerkt: mevrouw Gouverneur-Heling, de heer en mevrouw P. Gouverneur-van Deene, de heer en mevrouw Kieboom-Gou- verneur en de heer en mevrouw Gouver neur-van der Veld, de burgemeesters van Bemmel, Haarlemmermeer, Hazerswoude, Hillegom, Katwijk, Lisse, Nieuwer Amstel, Noordwyk, Noordwijkerhout, Rijnsburg, Voorhout en Warmond; mr. van Lier, Referendaris van het Dept. van Sociale Zaken, ir. Mees van Sikken's Fabrieken e.a. Achter de raadsleden hadden eenige oud-raadsleden plaatsgenomen, t.w. de heeren Bisschop, Dannijs, Krom en Speel man. In de linkervleugel zag men o.a. de plaatselijke geestelijkheid t.w. pastoor de Haan, ds. Krijkamp en ds. Kuyper, de ge- neesheeren, Dommisse, dr. Ie Grand en Zijerveld de hoofden van scholen: de Haan, Post, Vercouteren, Wensten; de hoofd ambtenaren: Baggen, Geerts, Hubers, Pot man, Schram; de heeren Matze, Hout zagers en Vooren. Voorts wethouder Ver meer van Hillegom, weth. Warmerdam van Lisse, de heeren Fluks en Talie, resp. dir. van de gasbedrijven van Hillegom en Lisse, de heer J. P. Segers, Lisse. Om klokslag 2 uur nam burgemeester Gouverneur het woord en opende de vol tallige raadsvergadering met een afscheids rede, waarvan het volgende is ontleend. AFSCHEIDSREDE VAN DEN BURGEMEESTER Bij de gratie Gods open ik dan de voor mij laatste openbare vergadering van den Raad der gemeente Sassenheim, de .verga dering waarin ik van U heeren raadsleden officieel afscheid zal moeten nemen, en als burgemeester van de gemeente. Indachtig het woord van den apostel „werk zoolang het dag is" moet ik vooraf nog een paar puntjes met U af doen, n.l. lo. mijn ontslagaanvrage als ambtenaar van den burgerlijken stand; 2o. credietverleening tot 145.voor ijsbestrijding in vaarwater; 3o. vaststelling verordening op de vrij willige brandweer. Waar u reeds vooraf van deze onderwer pen zijt ingelicht, daartegen geen bezwaren zijn gehoord, mag ik veronderstellen dat U daarmede accoord gaat, en stel voor bij acclamatie dienovereenkomstig te beslui ten. Niemand is hier tegen. Dan is aldus besloten. Een geschenk aan de gemeente. Nu dan mijn afscheidswoord. Mijn oprechte gevoelens zeggen mij op de eerste plaats een blijvend bewijs te leveren van hartelijk meeleven ook met het leed der gemeente, en dan denk ik aan de dagen van 1015 Mei dezes jaars. Ik heb gemeend niet beter te kunnen doen dan persoonlijk, mede namens mijn vrouw, aan de gemeente aan te bieden een gedenksteen om dezen een waardige plaats te geven in de hoofdhal van het huis der gemeenschap. Ik heb daarin laten bijtelen: „Ter eer biedige nagedachtenis aan de voor het Vaderland gesneuvelde zonen van Sassen heim, 1015 Mei 1940: Th. J. Beekman, F. J. van Breukelen, L. Noort, M. Ver couteren, C. J. P. van der Zon. Zij rusten in vrede". Het raadslid, de heer A. Vogelaar, met onze plannen bekend, heeft spontaan aan geboden de letters te vergulden, waardoor nog meer de zin der inscriptie spreekt. Mogen de beproefde ouders van onze blijvende deelneming verzekerd zijn, en 's Hemels zegen en sterkte blijvend ont vangen voor het groote offer, dat van hen gevraagd is. Op de tweede plaats denk ik in dit uur aan onze mede-burgers, die in hunne ge zinnen/ door de oorlogsomstandigheden, reeds maanden lang aan den huiselijken haard worden gemist. We weten het bij ondervinding in eigen familie dat, waar het contact met overzee, schaarsch en moeilijk is, daardoor dikwijls een onrustig gevoel niet kan worden onderdrukt, maar de hoop op een spoedig weerzien en betere tijden moge berusting Schenken bij de over tuiging van aller sympathie en hulpvaar digheid. Heeren wethouders en Raadsleden. De nadering van dezen dag heeft den laatsten tijd mijn geest vervuld met vele, zeer vele herinneringen, over mijn leven hier van ruim twintig jaren, over mijn werken voor U en met U en voor onze mooie gemeente. De burgemeesters, die vooraf gingen. In ons Gemeente-album heb ik dezer dagen een lijst geschreven van de burge meesters, mijn voorgangers. In het jaar vóór de vrijwording van ons lieve Vader land 1813, wordt vermeld burgemeester Huygens, aan wien het beschoren is ge weest 40 jaren de gemeente te mogen die nen, totdat Thorbecke ons de nog steeds geldende Gemeentewet gaf; aan den burge meesterlijken stamboom van Sassenheim ontsproten sinds dien nieuwe loten met ambtelijke levensgrenzen van 3 maanden tot 14 jaren; ondergeteekende was de twaalfde, met een genadiglijken levensduur van 20 jaren, misschien is dat daarom, omdat ik uit een koppel van broertjes en zusjes ook de twaalfde ben, en misschien ook om een levend propaganda-artikel te zijn voor den bond van groote gezinnen. Dat mijn leven hier nu ten einde spoedt is, God zij dank! nu niet omdat ik aan seniele aftakeling lijd, maar omdat ik eer bied heb voor het Hooger Gezag, dat er de voorkeur aan gaf, dat op 65 jaar het welletjes moet zijn, en ik gaarne in het be lang der gemeente mijn taak aan jongere kracht overgeef. Dat wil niet zeggen, dat ik in alle op zichten blij ben, integendeel, er liggen hier in deze gemeente, in en buiten het ge meentehuis, zoo heel veel aangename her inneringen, dat het mij leed kan doen mijn functie te moeten neerleggen. Maar het feit ligt er nu eenmaal en ik moet maar tevreden zijn, dat ik ten minste nog eer vol ben ontslagen. En wat mij in dit uur nog het meeste streelt is wel, dat ik in deze zaal zoo velen zie, die uit belangstelling mijn uit tocht willen opluisteren. We beleven vandaag den kortsten dag, wegens mijn aangeboren zucht naar zuinig heid kunnen we hier om de Verdunkelungs- voorschriften niet lang verblijven, anders zou ik er lust in gevoelen om met U allen de lotgevallen van een dorpsburgemeester over een twintigjarige ambtsperiode eens gemoedelijk de revue te laten passeeren. Ik moge er mij dus van onthouden om ol te diep in de geschiedenis van de laat ste twintig jaren te treden. Niet mag ik, en n i e t wil ik, nalaten er den nadruk op te leggen, dat er zeer veel is, dat mijn toekomstig denkend leven met voldoening zal vervullen. De beraadslagingen in de vroedschap. Met genoegen zal ik terugdenken aan de kalme, ook wel deinende, en een enkelen keer bruisende, maar in den grond toen hartelijke, en gemoedelijke beraadslagin gen in de vergaderingen van de vroedschap aan het vele goede en nuttige, dat wij te zamen voor de gemeente hebben kunnen tot stand brengen, aan de groote mede werking en tegemoetkomende houding, welke ik steeds heb mogen ondervinden. Evenmin als ik bij mijn intrede hier een program gaf van hetgeen naar mijn inzicht en gevoel zou moeten worden gedaan, evenmin zal ik nu een lijst opsommen van hetgeen in onze gemeente is geschied. Als U het echter niet pedant van me vindt, zou ik één enkele uitzondering wil len maken, gestreeld door een gevoel van zelfvoldaanheid over het succes, omdat ik eens een uitvinding heb gedaan, waarop ik evenwel geen patent heb willen nemen, te meer niet, omdat de uitvinding door 'n naburige gemeente werd afgekeken en nagemaakt. Ik heb namelijk in het jaar 1923, zoekende naar een oplossing omdat de „vacuumpomp" van den wagen van bruintje de beer niet meer werkte, een „zuigperspomp" op dat odeurvat uitge vonden. Bij meester Matze heb ik zelf per soonlijk de goede werking aan Kniest, onze beerleider, gedemonstreerd, omdat die aan vankelijk zijn neus er voor optrok. Reeds ruim 17 jaren is het nu, dat het leven van dat instrument daardoor is verlengd, zeer ten voordeele van de gemeente. Is dat niet wat??? Wat er overigens is gedaan, is tot stand gekomen door onze innige samenwerking. Gaarne wil ik hier bij mijn heengaan nog eens openlijk getuigen, dat de raadsleden over 't algemeen bewijs hebben geleverd van breeden, frisschen kijk op de dingen der gemeenschap, dat zij steeds open oog heb ben getoond voor de eischen van den nieu- weren tijd, dat daardoor ons mooie dorp steeds meer is verrijkt met het comfort, dat vroeger alleen aan de stad eigen was, dat ons dorp steeds meer is verfraaid en door een en ander aan ons dorp de charme is gegeven, waardoor er aantrekkelijkheid tot vestiging van uitging. Daarnaast is door de nijveren een energie ontplooid, die tot over de grenzen en over de zeeën aan Sassen heim een klinkenden naam heeft doen ge ven. Het inwonertal is dan ook in het tijds verloop van onze samenwerking met 70 pet. vermeerderd, is geklommen van 3700 op 6200. We hebben in dat tijdsbestek gouden ja ren en laat ik het maar zeggen, ook slechte jaren gekend, we beleven de laatsten nog, maar Goddank mag ik zeggen: de energie is niet gedoofd en dat geeft gegronde hoop voor de toekomst. In goede jaren is veel goeds tot stand gebracht in het belang der gemeenschap, de gemeente is zoowel uiterlijk als inner lijk van gedaante veranderd. Een welge meend woord van lof op dit oogenblik breng ik gaarne aan de inwoners die door hervorming en vernieuwing van zaken het hunne daartoe hebben bijgedragen. Woorden van dank aan velen. Wat ik steeds heb gepredikt en wat ik bij voortduring heb zien groeien, dat is het saamhoorigheids-idee. In voor- en tegen spoed, bij gemeentelijke en nationale fees ten en gedenkdagen kwam dit altijd spon taan naar voren, dat alles dank zij het feit, dat men hier in oprecht gemeenschapsge voel de leiders zocht met de vereischte kwaliteiten. Dat kon ook des te beter, om dat in alle lagen een christelijk gevoel de draagster was van het streven naar een hartelijk samenleven. Gaarne breng ik in dit afscheidsuur mijn warme hulde aan de geestelijke voorgangers en aan de maat schappelijke leiders in deze gemeente. God geve, dat het zoo moge blijven. Tot het meest voorname in een gemeen te behoort wel het onderwijs. We mogen er ons op beroemen, dat het daarmede hier in orde is, het volksonderwijs, gebaseerd op christelijken grondslag, is hier in vollen bloei, legt de beste fundamenten voor de toekomst, zoowel voor materieële als voor cultureele waarden. Het gemeentebestuur heeft voor elke richting gelijkberechtiging erkend, aan toewijding van deze zijde viel naar mijn overtuiging niet te klagen, nog het laatste jaar is dat in klinkende munt getoond. Moge de bekende collegialiteit van hoof den en onderwijzers der verschillende scho len hartelijk blijven, waardoor reeds een weldadigen invloed uitgaat op de kinderen. Het behoeft wel niet gezegd, ieder zal het begrijpen, dat bij een voortvarend ge meentebeleid, het ambtenarenkorps zijn deel krijgt, dat uitbreiding van het terrein der gemeentelijke zorgen en bemoeiingen, uitbreiding van het aantal ambtenaren on vermijdelijk is, waaraan verzwaring van taak niet zelden reeds te lang is voorafge gaan. We hebben nog de herinnering aan den „Raad van zeven", eerlang zal het aan tal raadsleden worden uitgebreid tot 13. Reeds daardoor is het verklaarbaar, dat de gewone dienst handhaving van het vroeger aantal ambtenaren niet wel mogelijk maakt, wil de administratie naar behooren func- tioneeren. Zaak is het, dat bij keuze naar de beste kwaliteit wordt gezocht. Vóór enkele dagen heb ik reeds een af scheidsbijeenkomst met de ambtenaren mo gen hebben, wat ik daar heb gezegd, wil ik hier in het openbaar gaarne herhalen, n.l. dat ik over 't algemeen alle reden tot te vredenheid heb, natuurlijk over den een meer, over den ander minder, maar aan nemende dat ieder, naar de mate van zijn talenten en gestemdheid, zijn best heeft gedaan, betuig ik gaarne allen myn harte- lijken dank voor de ondervonden hulp en medewerking. M ij n leven is een aaneen schakeling geweest van diverse diensten in het gemeentelijk raderwerk, meer dan twin tig jaren ben ik ambtenaar geweest, ik heb destijds gevoeld, dat waardeering van het ambtenarenwerk door de Overheid voor den ambtenaar een stimulans is tot steeds hoogere plichtsbetrachting, waarom ik, een maal burgemeester, gaarne steeds daarvan blijk gaf, waar het op zijn plaats was. Een collegiale omgang en individueele inspan ning om het beste te leveren wat hij ver mag, verhoogt het respect voor den amb tenaar, verhoogt de praestatie van het ge heel, kweekt goede samenwerking, wat is in het belang van de zaak welke gediend moet worden, maar ook in het belang van eiken ambtenaar in het bijzonder. Moge het zoo zijn. Aan ons politiekorps met zyn cordate hoofd, inspecteur Geerts, afzonderlijk mijn respect en dank. Een politieman neemt een zeer uitzonderlijke plaats in de samenle ving in, dikwijls niet gemakkelijk omdat hij een zekere stramheid aan beleefdheid moet paren. Hij moet zich wachten voor al te veel toegeeflijkheid, gemoedelijkheid en familia riteit. Wanneer er eenige spanning is of kan worden gevreesd; wanneer er feest is, heeft hij dienst. En toch moet hy liefde houden voor zijn mooie taak. Mijne heeren, Ik zie in deze zaal tot mijn genoegen de collega's van onze nabuurgemeenten. Men spreekt tegenwoordig veel van verbonden heid. Dat woord is hier in onze streek reeds lang gekend; bekend is, dat de gemeen schapsbelangen van deze streek en deszelfs bewoners reeds jaren op de meest hartelijke wijze zijn betracht. Op het gebied van elec- triciteit, gas, water, vleeschkeuringsdienst, destructiebedrijf, schoolartsendienst, onder linge hulp bij brand, bestaat een voorbeel dige samenwerking. Het contact, dat ik als burgemeester mede heb mogen onderhou den, de tegemoetkoming en het onderling begrijpen, dat ik bij elk hunner heb mogen ondervinden, stemt mij dankbaar, en ik spreek den wensch uit, 'dat de verbonden heid steeds inniger moge worden. Wie weet of de tijd niet zeer nabij is, dat zelfs die verbondenheid leidt tot een jaar- lijkschen gemeenschappelijken feestmaal tijd van „eendenbout". Tot mijn ware voldoening zie ik in deze zaal ook vele collega's, leden van de bur- gemeesters-„clubben" Haarlemmermeer en Duinstreek. b Op' de grens van deze twee magistraten- districten zetelende, had ik het benijdens waardige voorrecht tot die beide werelden ingang te hebben, en het is mij een be hoefte bij mijn heengaan dankbaar te ver klaren, dat ik altijd met veel genoegen mijn lidmaatschap van beide clubs heb beleefd. De samenkomsten welke wij op gezette tij den, beurtelings in de vèrschillende ge meenten hebben gehouden, waren steeds zeer leerzaam, waren in hej; belang der ge meenten, welke wij te dienen hadden, en waren vol vitaminen en gezelligheid, waar aan ook een burgemeester groote behoefte heeft. Ik dank ten slotte de andere collega's en vrienden hier in deze zaal aanwezig voor hunne bewijzen van sympathie en deelne ming in myn lot. Ik wil nu besluiten mijne heeren, met de hartgrondige bede, dat de goede God u al len mogen zegenen, rijkelijk moge zegenen de gemeente Sassenheim, zijn bestuurderen en zijn inwoners. Toespraak wethouder Warnaar. Wethouder Warnaar noemde het een groot voorrecht als oudste wethouder de burge meester te bedanken en te zeggen wat in ons leeft. Scheiden geeft altijd iets droefs; het is heden een dag van afstand doen en gedenken. Spr. feliciteerde de burgemees ter namens allen met zijn 65sten verjaardag en bad hem toe dat God zijn zegen schen ken zal in burgemeester's verder leven. Het is heden, aldus weth. Warnaar, een dag van verleden en van toekomst; het is heden de kortste dag, welke een profetie inhoudt dat de dagen gaan lengen; moge dezen kortsten dag een profetie zijn voor een mooie toekomst. Spr. ging terug naar 1900, toen burge meester benoemd werd tot secretaris van Zevenaar. Deze beide plaatsen, Zevenaar en Sassenheim, vullen het leven van den heer Gouverneur. Zeven aar: 20 jaren van plicht, Sassenheim: 20 jaren van plicht. De burgemeester kwam hier in den bloeitijd van het bollenvak, maar heeft ook de slechte tyd medegemaakt, waarin hij ingespannen gezocht heeft en ook geslaagd is om industrieën naar Sassenheim te krij gen. Spr. memoreerde nog het „up and down" van twee bekende Narcissen-variëteiten: Golden Spur en Golden Harvest, en zeide dat thans weer een nieuwe ster aan het va riëteitenfirmament schitterde: de narcis Burgemeester Gouverneur; men heeft deze naam gegeven aaneen soort met flinke steel, sterke bladeren en een heel groote trompet. Het is bovendien nog een goede bollenmaker ook. Namens Raad, namens weth. Bader, na mens Prot. Raadsfractie dankte spr. de bur gemeester, o.m. ook voor het gegeven voor beeld als vader van zijn gezin, en als on partijdig staan tegenover de gemeentena ren. Tot slot zegt spr.: „rust en geniet van die rust en nogmaals hartelijk dank voor alles wat u voor de gemeente hebt gedaan". De heer van Zonneveld sprak daarna als oudste Raadslid, de heer Verkley namens da Katholieke Raadsfractie. Deze vroeg zich af of aan de gestelde verwachtingen bij de benoeming van den eersten Katholie ken Burgemeester voldaan is, hetgeen hij volmondig kon toegeven en bracht dank voor alles. De heer Los, secretaris, sprak namens de ambtenaren en werklieden der gemeente, waarop de vergadering van den Raad ge sloten werd. Niet echter de woordenstroom, waarover weth. Warnaar nu de leiding nam. Het geschenk der gemeentenaren. Allereerst sprak de heer J. M. J. L. A. Speelman en bood namens de gemeentena ren een zilveren theeservies aan. Spr. zeide gehoord te hebben dat burgemeester Gou verneur een der beste burgemeesters van Zuid-Holland was, en dit had hij vernomen van iemand die het weten kan. Burgemeester mr. Slob, Haarlemmermeer, sprak namens de Burgemeestersclub Haar lemmermeer, burgemeester van Iersel, Noordwijkerhout namens de club Duin streek. Pastoor de Haan sprak mede namens zijn „collega's in het predikambt", en consta teerde dat critiek in de afgeloopen 20 jaren den burgemeester niet onthouden is. „Men heeft mij echter medegedeeld dat uw op- perdekking daartegen bestand was". Om namens de drie geestelijken te spreken heeft de pastoor gezocht naar „de grootste gemeene deeler" en die gevonden in het vaderschap van den burgemeester, die als goed vader de belangen en het wel en wee van al zijn kinderen behartigde. Namens Protestantsche en Katholieke zijde wil spr. openlyk en oprecht dank betuigen voor al hetgeen burgemeester gedaan heeft en wenschte hem, nu hij op het punt stond het „otium cum dignitale" te gaan genieten, met mevrouw een gelukkigen levensavond toe. Voorts voerden nog het woord dr. Ie Grand, namens de geneesheeren, de heer Vercouteren, namens het onderwijzend per soneel, de heer Vooren namens het Burger lijk Armbestuur. De heer P. Gouverneur dankte en ook de burgemeester sprak nog een kort slot woord. Hierna werd er/ ververschingen rondge diend, waarna allen persoonlijk van den heer en mevrouw Gouverneur afscheid na men, waarna de groote deuren een stroom van bezoekers toelieten, die eveneens hun opwachting bij den scheidenden magistraat kwamen maken. HILLEGOM Mr. J. H. Peek. Onze gemeente-secre taris, mr. J. H. Peek, die gedurende maan den ernstig ziek is geweest," is gelukkig ge heel hersteld. Op 2 Januari zal hij zijn functie weder kunnen aanvaarden. Expositie Nico G. Berkhout. De ten toonstelling van schilderwerken van on zen jeugdigen plaatsgenoot in Hoofdstr. 100 heeft veel belangstelling getrokken. De expositie bevat 27 stuks, te verdeelen in 4 groepen: landschap, religieuze kunst, por tretten en stillevens. De Burgemeester was zoo vriendelijk de tentoonstelling te openen. Schaakclub. Van de laatst gehouden onderlinge wedstrijden zijn de uitslagen als volgt: Groep I: G. B. Kroon—P. v. d. Meij 1/2 1/2; P. v. d. Meen—M. v. d. Poll 1—0; S. LieverseE. Th. La Feber 14. Groep II: P. v. d. MeijF. Nijssen 01; A. Heirman—J. v. d. Zwet 01; P. v. d. Meij—J. Langeveld 0—1; P. Schrama—Th. Warmerdam 01; J. SchramaTh. War merdam 10. Op de Dinsdagen 24 en 31 Dec. wordt niet gespeeld. Zondag 5 Januari wordt een belangrijke wedstrijd gespeeld. Geboren: z. van A. Koek-van Dorp d. van A. J. van Kampen-van Wetering. Ondertrouwd: C. H. Hoogervorst en M. A. van der Putten. Overleden: G. Brouwer m. 81 J. Gevestigd? P. J. Bokker, Parallelweg 111 A. M. van der Hust, Veenenburger- laan 10 P. Resoort en echtgen., Stations weg 128 F. W. Wijngaarden, Meerdorp- straat 47. Vertrokken: Wed. C. A. Rusman- Damen naar Heemstede W. Verboom en echtg. naar Haarlemmermeer. NOORDWIJKERHOUT Vertrokken: B. C. C. Voorendt raar Noordwijk A. J. M. de Groot naar Lei den M. F. Antonissen naar Rotterdam G. A. K. Perin naar Amsterdam J. Koe mans naar Wasenaar G. W. Kraag naar Haarlem G. B. M. van Riel naar Zui len A. H. M. van Rest naar Tilburg J. Meyer naar Lisse M. Lingscheid naar Lisse M. P. de Winter naar Heem stede G. J. van der Burgt naar 's-Gra- venhage CP. van Veghel en Th. W. A. van Veghel naar Amsterdam G. Rol vers naar Noordwijk J. Zonderwijk-Nag- tegaal en gezin naar Voorhout M. Derni- son naar Amsterdam G. Meints naar Peize A. det Winter naar Rotterdam J. Piek naar Bussum H. J. G. Postel naar Lochum Th. Hartkamp naar Lei den Th C. M. Broekhof naar Noord wijk A. C. Hoogenboom naar Leiden P. W. Bader naar De Bildt G. Burgwal naar Leiden M. J» Duivenvoorden naar Katwijk J. Hoogenboom naar Leiden W. Chrispijn naar Amsterdam M. Hart kamp naar Leiden R. M. Luijten naar Haarlem J. Filipiak naar Katwijk A. Vlieland naar Zandvoort J. F. van den Ber^ naar Leiden J. M. van der Eist naar Noordwijk A. A. Caspers naar Noordwijk. Gevestigd: J. G. G. Kokernoot van Den Helder W. M. Berbée en J. J. R. Berbée van Voorhout A. H. van Dam van Noordwijk J. W. van der Lee en H. van der Lee van Amsterdam T. Zijlstra en J. W. Zijlstra van Amsterdam I. On- derdiik van Den Helder P. J. Verlinde van Den Helder J. van Dijk van Noord wijk A. A. J. Breukel van Eindhoven J. H. de Korne van Jutphaas Th. J. Mooijekind van Haarlemmerliede c.a. G. J. M. Wijnstekers van Boekei R. J. van Berkel van Hillegom A. C. Hoogen boom van Hillegom Th. Stoof van Voorhout P. R. van der Lee en Th. van der Lee van Amsterdam I. Verhaegen van Voorhout A. van Deursen van Rot terdam Th. Hoppenbrouwer van Leiden J. Th. Duurkoop van Voorburg Th. J. F. Smeenk van 's-Gravenhage C. H. A. van Kampen van Lisse G. J. Damen van Heemstede. E. H. B. O. In café „de Zwaan" had de uitreiking plaats van de diploma's, aan degenen die onlangs zijn geslaagd voor het examen E.H.B.O. De bijeenkomst werd ge opend door den voorzitter van de afdee- ling, den heer N. v. d. Klauw, die allen verwelkomde, in het bijzonder den burge meester en dr. Wösten met zijn echtgenoo- te. De uitreiking der diploma's geschiedde aan 10 geslaagden door den burgemeester, die hen feliciteerde met het behaalde suc- cus. Dr. Wösten reikt vervolgens aan de ge slaagden een verbanddoosje uit, terwijl mevr. het insigne op de borst spelde. Na mens de geslaagden bracht de heer M. Pee tere dank aan dr. Wösten voor de leiding van den cursus en bood als aandenken een. boek aan. Mevrouw Wösten werden bloe men aangeboden, terwijl de heer N. v. d. Klauw, die ook deel heeft gehad aan de opleiding, sigaretten werden geoffreerd. Aan Zuster Holst werd eveneens dank ge bracht voor hulp aan den cursus. Haar zal ook een cadeautje worden aangeboden. Na het officieele gedeelte werd nog geruimen tijd gezellig doorgebracht met een dansje. Muzikale medewerking verleende de mondharmonicaclub van de Kruisvaart en de heer J. Corel met piano. SASSENHEIM Brandweer. Onder* leiding van den Burgemeester vergaderde de Brandweer Donderdagavond in de Burgerzaal met als punt 1 van de agende: Bespreking reorga nisatie. Door de reorganisatie is de brand weer verdeeld in een vaste kern, de auto mobielspuit en 1 waterleidingspuitje, en 3 waterleidingspuitjes als reserve. Deze laat sten zullen gestationneerd ziin bij A. Kui per in de Oude Post, bij Nieuwenhoven aan de Klapbrug en bij van Nieuwkoop in de Kerklaan. Tevens wordt medegedeeld, dat de heer Zuiderwijk, een der oudste leden van de brandweer, wegens het bereiken van de in de verordening vastgestelden leeftijd eervol ontslagen is, onder dankbetuiging voor de vele diensten bij den brandweer bewezen. De wekkers, de heeren A. Vogelaar, G. Lascaris en J. P. van Hage, zijn, door de invoering van het alarmsysteem, eveneens overbodig geworden. Ook zi| werden onder dankbetuiging eervol ontslagen. Nadat over de reorganisatie nog meer dere vragen gesteld waren,, welke allen door den Commandant, den heer G. Schram, werden beantwoord, werd over gegaan tot punt 2 van de agenda: Afscheid Burgemeester. De Commandant verleende hiertoe het woord aan een der oudste leden van den Brandweer, den heer J. W. N. Bakker, die hartelijk dank zeide voor alles wat de Bur gemeester voor de brandweer heeft gedaan Spr. bood een stoffelijk blijk van waardee ring aan, waarmede de Burgemeester zich bijzonder ingenomen betoonde. Nadat een dronk was gewijd aan den Burgemeester en de Brandweer liet de heer W. J. Bakker op zeer humoristische wijze de verschillende brandbluschmidde- len de revue passeeren.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 7