RIJNSTREEK LIED VAN DEZEN TIJD ZATERDAG 21 DECEMBER 1940 LZ LE.D2CII2 COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 GEMEENTERAAD VAN NOORDWIJK Vrijdagmiddag kwam de Raad dezer ge meente in openbare vergadering bijeen. Alle leden waren aanwezig. Tot gemeente-geneesheer werd benoemd de heer C. H. Hermanides; tot commissaris voor de Spaarbank voor Noordwijk en Om streken de heer W. S. v. d. Meer, terwijl in de vacature in de commissie van toezicht op het lager onderwijs niet is voorzien, daar de heer W. P. de Vreede zijn benoe ming als zoodanig wegens drukke werk zaamheden niet aanvaardde. Hierna ging men over tot behandeling van de begrooting. De heer Caspers bracht namens den Raad B. en W., den secretaris en alle ambtenaren dank, dat zij in dezen tijd de begrooting sluitend hebben gekre gen. Bezoldiging agenten van politie Voor tijdelijke versterking van het poli tiekorps en van den administratie ven dienst hebben B. en W. 1400 op de begrooting uitgetrokken. De commissie voor onderzoek van de begrooting wilde weten, waaruit die meerdere werkzaamheden bestaan, die de aanstelling van tijdelijk personeel noodza kelijk maken. In hun antwoord zeggen B. en W., dat de behoefte aan het in dienst houden van eenige tijdelijke agenten van politie een gevolg is van de abnormale tijds omstandigheden, waardoor tallooze nieuwe maatregelen aan de politieplichten worden toegevoegd, welke met het normale corps niet vervuld kunnen worden. Het is prac- tisch onmogelijk te zeggen, waarin die maatregelen bestaan. Ook administratief is er een zoo groote toevloed van werk, dat het noodzakelijk was voorloopig tot 1 Ja nuari een tijdelijke kracht aan te stellen. In hoeverre de toeneming van werk blij vend zal zijn, kan op dit oogenblik niet worden overzien. De heer Punt vindt deze toelichting van B. en W. op de opmerking van de commis sie erg vaag. Spr. kan begrijpen, dat er op het oogenblik administratief meer werk is, maar het extra personeel van de zomerbri- gade is in dienst gehouden en als dit nu al noodig is in den winter, dan zullen er van den zomer weer nieuwe tijdelijke krachten bij moeten komen. Spr. vraagt hoe het op het oogenblik zit met de be zetting? De voorzitter antwoordt, dat er thans 12 vaste en 3 tijdelijke agenten zijn, terwijl er voorloopig een administratieve kracht bij is gekomen. Spr. brengt naar voren, dat de taak van de politie op het oogenblik erg zwaar is. Het aantal circulaires is thans ver geleken bij vroeger, vertienvoudigd, en dit heeft niet alleen gevolgen op administra tief gebied, maar ook voor den dienst. De voorzitter zegt, dat de zorg o.a. voor de ver duistering, het ontploffen van projectielen en het controleeren op velerlei gebied den laatsten tijd zoo streng is voorgeschreven en juist zooveel tijd vergt. Spr. geeft dan ook den Raad de verzekering, dat zoodra met minder krachten kan worden gewerkt, hü de eerste zal zijn om het politiecorps tot het normale terug te brengen. De heer Punt geeft toe, dat het op het oogenblik een moeilijke kwestie is. Op zoo een vage manier doorwerken vindt spr. niet bevredi gend, maar gezien de tijdsomstandigheden legt hij er zich bij neer. Slechts dikke of slechts dunne agenten. De heer Meener vindt het geraamde be drag voor kleeding en uitrusting voor de politie te hoog. Spr. zegt, dat er in 1940 reeds 1200 gulden meer gevraagd was dan normaal en nu is er bovendien 1000 gulden meer gevraagd dan anders. Spr. kan begrij pen, dat het eene jaar wat meer noodig is als anders, maar twee jaar achter elkaar lijkt hem overbodig. De voorz. zegt, dat de tijdelijke agenten langer in dienst blijven dan vroeger, vandaar dat er meer noodig is. Bovendien heeft het weer veel invloed op de costuums van de agenten. Is er een mooie zomer, dan slijt het niet veel, maar van den anderen kant bij slecht weer des te meer. De voorz. voegt er nog aan toe, dat we de eene zomer een magere tijdelijke agent kunnen hebben en de andere zomer een dikke, vandaar dat er dan twee cos tuums moeten worden aangeschaft. De heer Meijer is er voor, dat daar dan in het ver volg rekening mee wordt gehouden. De verbetering van den Nieuwe Zeeweg. De commissie had in haar rapport bijzon der de aandacht gevraagd voor den slechten toestand, waarin de bestrating van den rij weg,van den Nieuwe Zeeweg verkeert, en er op gewezen of ook voor het probleem van een behoorlijk trottoir langs dien weg niet een bevredigende oplossing is te vin den. B. en W. verzekeren in hun antwoord, dat dit hun volle aandacht heeft. De sleuf in den rijweg is na het leggen van buizen ten behoeve van de waterleiding reeds een maal herstraat. Indien noodig zal herstra- ting bij het onderhoud van dezen weg spe ciaal bezien worden. Het oplossen van de verkeersmoeilijkheden, waaronder die van het trottoir en de verbreeding van den rij weg en het leggen van een tweede trottoir op den Nieuwe Zeeweg, is een probleem, waarbij het vraagstuk van de al of niet op heffing van de tramverbinding met Leiden een belangrijke rol speelt. De heer de Monjje merkt op, dat het de bedoeling van de commissie niet geweest is om een trottoir te maken naast de tram- maan, maar aan den kant van de boomen. Spr. vindt het de beste oplossing om de boomen in het voetpad, die toch al niet te best zijn, te rooien. De voorz. zegt, dat de gemeente de daarvoor noodige grond zou kunnen aankoopen, maar eerst komt het voetpad in de Beeklaan aan de beurt. De heer de Vreede kan zich hier ten volle mee vereenigen, doch spr. hoopt, dat het met dit voetpad aan den Nieuwe Zeeweg niet zal gaan als bij de Beeklaan, want dan ziet het er voor de wandelaars treurig uit. De heer Meijer maakt nog een opmer king over de hooge bedragen die geraamd zijn op de post voor onderhoud van straten en pleinen. Op het oogenblik weten we nog niet, aldus spr., wat er in 1940 is uitgege ven, daarom is het zoo moeilijk om voor 1941 te ramen Gezien de rekeningscijfers vindt spr. de bedragen groot. De laatste vijf jaar zijn er zooveel straten vernieuwd, dat de grootste uitgaven voorloopig gedaan zijn. Weth. Vogelaar zegt geprobeerd te heb ben dezen post te verlaten, doch het ging niet. We moeten niet vergeten, dat de ma terialen op het oogenblik veel duurder zijn dan ooit geweest. De heer de Vreede wil dit onderschrijven. Spr. vraagt of de ge meente voldoende materiaal in voorraad heeft. Op het oogenblik kan men voor de hoogste pryzen nog maar weinig krijgen en daarom is het zeker, wat voor eenige jaren terug geraamd werd, is nu veel te kort. Hierna vraagt de heer Punt naar de mo gelijkheid om meer samenwerking op het gebied van maatschappelijk hulpbetoon. Bij de commissie is reeds de vraag gerezen of deze samenwerking niet ware te verbeteren door een vaster organisatie op dit gebied, zoodat daardoor een doelmatiger werkwijze kan worden verkregen en van de krach ten die zich thans voor dit werk geven een beter gebruik kan worden gemaakt. Spr. wil die samenwerking van de diverse or ganisaties door Instelling van een armen raad. Volgens B. en W. is daar de tijd nu minder gunstig voor. Spr. kan zich daar absoluut niet mee vereenigen en vindt, dat het juist nu de tijd is om daarmee te be ginnen. Bij de winterhulp is een commissie van advies opgericht, zoo iets dergelijks zou spreker ook willen bij het maatschap pelijk hulpbetoon en dan in den vorm van een armenraad. Spr. vraagt nadrukkelijk, dat B. en W. deze zaak niet op de lange baan zuleln schuiven en op grond van de moeilijkheden hiervan af zouden zien. De voorz. vraagt den heer Punt in de besloten zitting deze zaak nog wat meer uiteen te zetten en geeft de verzekering, dat deze kwestie reeds eerder de aandacht had van het college. Hierna wordt de bègrooting in zijn ge heel, vastgesteld en wordt de openbare ver gadering gesohorst. Oorlogsmonument op de openbare begraafplaats. Na heropening van de openbare vergade ring deelt de voorz. mede, dat op de open bare begraafplaats na den oorlog een mo nument zal worden opgericht voor alle ge sneuvelde Noordwijkers en dat bovendien een gedeelte van het kerkhof zal worden gebruikt om alle hier gesneuvelde of aan gespoelde militairen van vreemde nationali teit te begraven. Op deze graven zal alleen een kruis worden geplaatst met naam en nationaliteit en wanneer deze niet bekend zijn zal er in den naam van het land op ko men te staan: „Hier rust een onbekende soldaat". Na deze mededeeling ging de Raad in be sloten zitting over. GEMEENTERAAD VAN OEGSTGEEST Gisteren kwam de Raad der gemeente in openbare vergadering bijeen. Afwezig de heer J. Uitenboogaard. Voorzitter burgemeester A. J. v. Gerre- vink; secr. J. de Visser. Notulen werden goedgekeurd. B. en W. stellen voor om het raadsbe sluit van 19 November 1940 tot verpach ting van land in Oud-Poelgeest aan A. van der Luit, zoodanig te wijzigen, dat een op pervlakte van minder dan 2500 M2 wordt verpacht, waardoor de verpachting niot onder de Pachtwet valt. B. en W. deelen mede, dat de Secretaris- Generaal van het Departement van Sociale Zaken de geldigheidsduur van de steunre geling heeft verlengd tot 28 Juni 1941. Op een verzoek van W. Mulder te Oegst- geest, om hem te verkoopen een perceel bouwterrein aan de Laan van Arenstein ter grootte van 886 M2, tegen de prijs van 6.de M2. B. en W. stellen voor tot den verkoop te besluiten onder bepaling, dat met den bouw moet worden aangevangen binnen 1 maand na goedkeuring van het raadsbesluit en dat de huizen voltooid moe ten zijn op 31 December 1941. Tot lid van het Burgerlijk Armbestuur wordt herbenoemd, de heer A. E. v. d. Voet en de heer A. Hoogstraten tot lid van het Heilige Geest Armbestuur. Voorts besloot de Raad zonder stemming tot het sluiten van een geldleening, waar over in de vorige Raadszitting reeds e.a. is Voorstel tot het verleenen van een bij dragen aan de vereeniging tot ijsbestrijding tot een bedrag van 215. Goedgekeurd. Voorstellen tot vaststelling van de ver goeding ingevolge art. 103 L.O. voor bijz. lagere scholen, over 1939 13.20 per leer ling. Begrooting 1941, grondbedrijf, wordt zonder bespreking goedgekeurd, alsook de begrooting Burgerlijk Armbestuur en Hei lige Geest-Armbestuur. De kosten per leerling van het openbaar onderwijs worden voor 1941 vastgesteld op 1366. De gemeentebegTooting. Hierna wordt overgegaan tot behande ling van de gemeentebegrooting 1941. Van algemeene beschouwingen werd afgezien. Kweekelingen met acte krijgen hooger honorarium. De begrootingscommissie, bestaande uit de heeren Kattenburch, van Zoelen en Uitenboogaard, bracht rapport uit, waar aan wij ontleenen, dat de commissie het niet juist vindt, dat kweekelingen te werk worden gesteld op een zeer lage belooning en de plaats van een onderwijzer innemen, dikwijls voor de moeilijkste laagste klas sen. Daarom stelt de commissie voor de wedde te verhoogen tot een bedrag dat een netto inkomen van 600.per jaar garandeert. B. en W. deelen die meening, waarna het voorstel wordt aangenomen. Een voorstel van den heer J. v. d. Post en J. Smit om 10.000 voor belasting ver laging te bestemmen, werd door B. en W. ontraden en dan ook met 7 tegen 4 stem men verworpen. (De heeren Smit, v. d. Post, v. Zoelen en Bakker stemden voor). De begrooting werd daarna aangenomen. De rondvraag leverde niets belangrijks op waarop Sluiting volgde. ALPHEN AAN DEN RIJN Gemeenteraad. Behoudens onvoorzie ne omstandigheden zal de eerstvolgende openbare bijeenkomst van den Raad de zer gemeente gehouden worden op Maan dag 30 December des voormiddags te 10 uur. Uitslag verkooping. Bij de Donder dag ten overstaan van noaris jhr. G. J. Stoop gehouden verkooping in hotel Cen traal" werden de gebouwen, woonhuizen etc. aan de Pr. Hendrikstraat 5, alhier groot 93.45 H.A. in bod staande op 12.500 afgemijnd op 400 door den heer J. Ges man q.q. alhier; de 5 woonhuizen aan de Torenstraat 4, 6, 8, 10 en 12 in combina tie in bod staande op 9400, afgemijnd op 375 door den heer H. Zoete, landbou wer te Nieuwveen. De drie huizen aan de Nesse 10, 10a en 11 in bod staande op 650 afgemijnd op 650 door den heer A. H. Th. Kooij, aannemer alhier. De 2 hui zen aan den Bloemweg No. 3 en 5 in bod staande op ƒ2100 afgemijnd op ƒ250, door den heer Abr. v. Zoest te Nieuwveen. Het woonhuis met stal, kaberg en garage te Aarlanderveen, Zuideinde 73 in bod staan de op 1675 afgemijnd op 500 door den heer -D. v. Dien, qq alhier en het winkel en woonhuis en 2 woonhuizen aan de Raadhuisstraat nrs. 178, 180 en 182 in bod staande totaal op 5900, werd afgemijnd op 10 door den heer D. v. d. Dien qq voornoemd. Alle perceelen werden ge gund. BODEGRAVEN G e b oren: Cornelia Maria, dochter van W. N. van Kipersluis en C. Burggraaf. -*■ Alida Catharina, dochter van P. Uithol en A. Mak. Jacob en Neeltje, zoon en doch ter van P. Vroege en J. Blok. Catharina Clazina Johanna, dochter van C. Th. A. v. Veldhuizen en J. M. Schinkel. Jannetje Hendrika, dochter van E. J. van Schot horst en A. van den Berg. Leendert, zoon van K. Slingerland en M. G. van der Veer. Maria Hedwig, dochter van C. Hoogedoorn en M. H. Richter. Teuntje, dochter van G. Sluijk en C. P. van der Starren. Vertrokken: A. Zwanenburg, van Waarder. N. A. Hoogteijling, van Gou da. P. van Harskamp, van Alphen aan den Rijn. C. P. Gründmann, van Gouda. D. Hoogendoorn, van Utrecht. A. J. Nederend, van Willige-Langerak. A. Ka- balt en gezin, van Amsterdam. A. W. J. Schoonhoven-geb. Vetter, van Zwammer- dam. Vertrokken: J. Voorsluijs, naar Utrecht. J. van Leeuwen, naar Katwijk. H. van Leeuwen, naar Haarlemmermeer. A. Calis en echtgenoote, naar Rheden (Gld). Velp. W. G. van Schaik, naar Zegveld, Meiije. T. Dikmans-Groene- veld, naar Helmond, Klaverhof. HAZERSWOUDE (Groenendijk) Landarbeidersbond „St. Deus Dedit". Dezer dagen werd de jaarvergadering ge houden in de zaal van den heer D. G. v. d. Voort, onder presidium van den heer Th. v. d. Ven. Na opening werd eerst gememo reerd het overlijden van een trouw be stuurslid der afdeeling, n.L de heer B. Kraan z.g. in de maand September j.L De dierbare overledene, die voor onze organi satie is geweest een stoere werker, en voor zijn groote gezin een goede huisvader, zul len wij missen. Voor zijne zielerust werd gebeden. Na voorlezing der notulen zorgde de pen- ningm. voor een uitgebreid jaarverslag om trent de financiën der afdeelingskas. Hij sloot zijn kas met een batig saldo, wat voorzeker een goed teeken is. Na het jaar verslag van den secr. volgden enkele me- dedeelingen. De voornaamste voor de leden zijn, dat het loon voor vaste arbeiders van af 1 December jl. met 1 gulden per week is verhoogd; dit geldt zoowel voor de afd. Groenendijk als Rijndijk. Door den pastoor werden enkele hartelijke woorden gespro ken over de Christelijke rechtvaardigheid. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat de heeren Th. v. d. Ven, N. J. Schoon er- woerd en G. Zandbergen werden herkozen. In de vacature B. Kraan werd voorzien door het benoemen van M. van Es. Tot le den der controlecommissie werden be noemd de heeren M. v. Es (bestuurslid), A. van Amsterdam en L Jansen. Bij de rondvraag kwam ter sprake het retraite- werk. Na een bespreking hieromtrent werd besloten, daar er dit jaar door de huidige omstandigheden geen Kerstgave gegeven kan worden, onder de aanwezige leden een vrijkaart te verloten voor het gaan naar de retraite en wel van 47 Jan. a.s. Na ge houden trekking bleek A. van Amsterdam de gelukkige. De jaarlijksche H. Mis tot intentie der levende en overleden leden der afd. (met algemeene H. Communie der led°n) zal op gedragen worden op Zondag 5 Jan. a.s. Hierna sluiting. LEIMUIDEN Kruisvaart. Deze week zullen geen Kruisvaartbijeenkomsten gehouden wor den uitgezonderd de Godfriedban. Deze ban wordt gehouden op Zondagmiddag 3.30 uur. Alle present, aangezien er nog heel veel te oefenen valt voor de ouderavond, welke over enkele weken gegeven wordt. K. J. M. V. Aanstaante Dinsdag, de vooravond van Kerstmis, zal evenals op Oudejaarsavond de wekelijksche bijeen komst vervallen. Deze week worden ech ter wel repetities gehouden van declama ties en het tooneelstuje voor de propa- ganda-avond. NIEUWKOOP Kruisvaart. Zondagmorgen wordt om 9.30 de Willebrordus-ban met enkele aspi ranten en om 11.30 de Godfried-ban met aspiranten in den burcht verwacht om een bijzonderen dienst te vervullen. Deze dienst is een eisch voor het rangprogram en geldt tevens voor het tornier. Denkt er aan: in uniform! Na het Lof Banuur voor alle bans, daarna 4e tornierwedstrijd. Komt allen, want er worden ook nog be langrijke mededeelingen gedaan. Met Kerstmis worden geen bijeenkoms ten gehouden, opdat dit groote feest vooral thuis wordt gevierd. Wachtwoord: „Naar het Licht". St. Josephsgezellen. Zondagavond van 6.3010 uur (88.30 uur verplichtend). „God zegene het eerzame handwerk!" NIEUWVEEN Ingekomen: J. Speet, van Breda. Vertrokken: G. P. Bom, naar Mid- delharnis. M. Houdijk, naar Voorburg. J. C. Blom, wed. A. Koolmees, naar Laren. Th. A. Craamer, naar Bennebroek Overleden: A. van Leuveren, 57 j. B. Rekelhof 55 j. TER AAR TWINTIG JARIG BESTAAN VAN „ARTI ET RELIGIONI" Het was voor onze R.K. Muziekvereni ging „Arti et Religioni" gisteren een be langrijke dag, immers twintig jaar ge leden namen enkele bijzondere muziek liefhebbers het initiatief om zich te ver eenigen onder leiding van den heer L. Wassenburg. Aanvankelijk liep dit reuze goed van stapel, zeker de kinderschoenen wrongen wel eens hier en daar, het jeugdig enthousiasme verflauwde somtijds, maar dank zij de fiere kapitein, begaafd met een uitstekende stuurmanskunst, wist deze de vereeniging zelfs nog door een zeer gevaarlijk mijnenveld - insiders her inneren het zich nog in veilige haven te brengen. Arti bestaat twintig jaar! Twintig jaar lang heeft zij verschillende bijeenkomsten opgeluisterd, niemand deed ooit een ver- geefsch beroep op haar medewerking en onder uitmuntende leiding van den direc teur, den heer C. van Dam, die terstond bij de oprichting de dirigeerstok ging zwaaien over dit corps, is deze mooie ver eeniging uit de vierde klas geklommen naar de eerste afdeeling, waarin zij slechts nog eenmaal een eerste prijs behoeft te behalen, om te promoveeren naar de Uitmuntend heid. Een prestatie! Een felicitatie! Het vierde lustrumfeest werd gisteren gevierd. Des morgens werd door den be schermheer, pastoor B. Hosman, een ge zongen H. Mis gecelebreerd tot intentie van de levende en overledene leden der vereeniging, waaronder gezamenlijke H. Communie. Des avonds had de feestvergadering plaats in het Parochiehuis in tegenwoordig heid van den beschermheer, den geestelijk adviseur, kapelaan Schoonderwoerd, den eere-voorzitter L. Woscenburg, den direc teur, den heer C. v. Dam, en alle leden. Na opening door den president, den heer C. Volgering, die alle aanwezigen een hartelijk welkom toeriep, werd eerst het overlijden herdacht van pastoor Bilars, die de vereeniging' steeds een warm hart toe droeg. Dan gaf spreker een kort overzicht van hetgeen in de afgeloopen twintig jaar tot stand, is gebracht, dank zij de ijverige en succesvolle leiding van den directeur en de spontane medewerking der leden. De voorzitter spoorde hen aan zich altijd trouw achter de leiding te blijven scharen. De secr. de heer J. Hoogervorst, las daarna de notulen. Bij de mededeelingen is een schrijven van het bestuurslid, den heer L. Egberts, die wegens een gelukkige familie omstandigheid niet ter vergadering kon komen, doch per brief brengt hij zijn felici tatie over. Over de a.s. uitvoering kan nog niets zekers gezegd worden; het bestuur ijvert voor een goed gezelschap en hoopt te kunnen slagen. De penningm., de heer Ant Wassenburg, doet thans rekening en ver antwoording van zijn financieele beleid. De ontvangsten zijn 437.75, uitgaven 386.88, alzoo een batig saldb van 50.87. (Vorig jaar 4.45). De verificateurs- commissie brengt bij nionde van den heer J. Volgering rapport, hetwelk gunstig luidde. Bij de installatie Van den pastoor en kapelaan, resp. als beschermheer en geest, adviseur, spreekt de voorzitter den wensch uit, op even prettige wijze te mogen sa menwerken als met de voorgaande geeste lijken, terwijl de pastoor van zijn kant de verzekering geeft de vereeniging, te steu nen; en de kapelaan wil een goed contact houden met het corps, hoopt, waar het mogelijk is, steeds medewerking te onder vinden bij het opluisteren van bepaalde feesten. Vooraleer de secretaris aan zijn jaar verslag begint werd ons een kop koffie en een sigaar geoffreerd. Het wel en wee der vereeniging laat dan de secretaris ons hooren. Veel is er veranderd en veel ge passeerd. Na een dankwoord gebracht te hebben aan de oprichters, eindigt het ver slag, waarvoor de leden applaus gaven. Bij de vaststelling van de contributie en boete wilden de leden geen verandering brengen in het vigeerend stelsel; die blijft dus ge handhaafd. De periodiek aftredende be stuursleden, de heeren L. Egberts en J. Hoogervorst, werden met alg. st. herkozen; de controle-commissie zal het volgend jaar bestaan uit de heeren J. Slof en G. Kraan. Bij de rondvraag polste men nog over een eventueel concours. De directeur toonde zich erkentelijk voor de waardeerende woorden tot hem gericht, bekeek de goede zijde van het naar buiten optreden, te meer dar dit een stimulans is voor de muzikanten tot studie, en gaf tot slot de leden een wenk zich goed te prepareeren voor de uitvoering. Hierna sluiting met een aansporing van den voorzitter, om altijd den goeden geest te blijven bewaren. En zoo naar het vijfde lustrum! Dat kwam aan. Toen de heer v. d. St. bezig was een weinig hout te kloven, kreeg hij een stuk tegen zijn rechteroog. Dit kwam zoo aan, dat dr. Quartel het nood zakelijk oordeelde, hem naar het zieken huis te Leiden te brengen. Voor het oog wordt gevreesd. Klacht in de duisternis De Sinterklaastijd is voorbij, nu gaat het Kerstmis worden, Dat is in 't jaar verloop zoo de gebruikelijke orde, Wij maken d'etalages mooi, dat kost ons dagen tijd En koesteren dan weer de hoop: nu raak ik weer wat kwijt. En als die tijd voorbij is, gaan wij weer opnieuw beginnen, Dan gaat de goeie Sint eruit en komt de Kerstman binnen, En als je na wéér dagen werk de klanten dan verwacht, Dan moet de deur stijf dicht, en is 't zoo duister als de nacht. Waar doe je al dat werk nou voor? Wij werken toch als leeuwen, Wij laten het in dezen tyd in d'etalage sneeuwen. Zoo lokken wij de koopers aan en is dat goed gedaan, Dan gaan wij vol verwachting weer achter de toonbank staan. D' artik'len zijn dan allemaal in Kerstfeer komen prijken, Maar wie komt er belangstellend dat alles nu bekijken? Van kijken en van koopen op de straat bijna geen spoor, Des middags gaat de deur dicht en de luiken gaan er voor. Wij hebben een gevangenis nu voor ons zelf geschapen, Of beter nog een dierentuin. Daarin zijn wij de apen, En wie des middags om vijf uur door onze straten gaat, Denkt dat er in de heele stad geen winkel meer bestaat. Voorheen was het om dezen tijd des avonds tien uur sluiten, Dan gingen wij naar binnen en wij telden onze duiten, Geen kooper was er toch, die niet iets naar zijn gading kreeg, Nu ben ik klaar om vijf uur, maar de cassa die is leeg. De koopers, die nog komen, doen nog anders niet dan klagen, Zij vir.den alles duur en denken, dat wij overvragen. Maar ik zeg altijd maar: juffrouw, daarover niet gerept, Weet U wel, dat het oorlog is? Wees blij, dat U het hebt. En 't eenig lichtpunt, dat ik zie maar vind ik dat wel fijner? Is dat ik geen lichtpunt meer zie, de nota wordt dus kleiner Van al de electriciteit, die 'k vroeger heb verbrand. Zie zoo, ik heb mijn hart gelucht, zet 't nou maar in de krant. TROUBADOUR.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 7