STADS Burgerlijke Stand Voor de kinderen ZATERDAG 21 DECEMBER 1940 DE LE1DSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 12 Bioscopen Lido H0ER4. IK BEN PAPA. Eigenlijk is het een rare geschiedenis met dezen papa. Hij heet Peter Ohlsen, wordt voorgesteld door Heinz Rühmann en is een wat overjarige en boemelende student. Dat Petertje meer geboemeld heeft dan ge- etudeerd blijkt niet alleen uit de pathe tische erupties van papa Ohlsen senior, maar meer nog uit de gebeurtenis, welke een geheelen ommekeer zou brengen in het leven van den joligen Peter. Op een avond Wordt een kind bij hem thuis bezorgd, een Jongetje van drie-en-een-half jaar, met een briefje van de moeder erbij: „Ik heb tot nu toe voor het kind gezorgd, doe jij het nu maar eens". Nu is Peter wel een losbol, maar hij weet toch, wat hem nu te doen staat. Hij zal trouwen met de moeder van bet kind. Maar hij weet niet, wie het is. Zelfs als hij haar ontmoet in een trein en baar als kinderjuffrouw in dienst neemt, herkent hij haar niet! Men moet dat alles niet te ernstig nemen; de film neemt het heelemaal niet ernstig. Het is een mal ver haal, dat tenslotte bevredigend eindigt, •la de student geslaagd is, en het drietal vereenigd wordt in een nieuwen bond, dit maal voor het leven. Voor Heinz Rühmann is dit dolle verhaal een kolfje naar zijn hand. Hij weet niet alleen de dwaze situa ties allergrappigst uit te buiten, maar er ook iets diepers door te vlechten. Zoo zijn b.v. de scènes, waarin hij zijn vaderplich ten tegenover het leuke kleine kereltje ver vult, vol humor en vol diepe menschelijk- heid tegelijk. Ook het ingetogen spel van de rftoeder was van een innigheid, welke sterk ontroerde tusschen twee erupties van schaterlach. De tijd vóór de pauze werd grootendeels gevuld met variété-voorstellingen op het tooneel. Het is ditmaal een wel gevarieerd variété. Eerst komt een clown, Fantazio, ons vermaken met zijn gekke prestaties, die niet alleen allerdwaast zijn, maar ook getuigen van een groote virtuositeit. Ver volgens komen twee excentrieken, André en Johnnie, demonstreeren, wat je allemaal met slappe beenen kunt uithalen, terwijl tenslotte Trixi, het wonderpaard optreedt. Trixie kan alles wat eén gewoon paard niet kan, maar wat een gewoon paard wel kan, dat kan hü niet. Het wonderpaard interes seert zich speciaal voor dames! Tenslotte is er het journaal en een klein teekenfilmpje. Dus een buitengewoon geva rieerd programma. Rex. GRENS PATROUILLE Het Rex-theater brengt voor het Kerst- programma een film over een interessante smokkelgeschiedenis. Het behoeft geen ver wondering te wekken, dat de smokkelhan del zoo vaak het onderwerp van een film is. Het riskante en avontuurlijke van dit be drijf is steeds weer in staat onze onafgebro ken aandacht op te eischen, mits niet al te smakeloos op het witte doek gebracht en dat is wel het laatste wat gezegd zou kun nen worden van de film „Grenspatrouille". Het dik besneeuwde bergland, waarin deze film is opgenomen geeft er een apart cachet aan, de opnamen zijn werkelijk schitterend. Zooals veelal waar geintrigeerd wordt, spelen ook by deze smokkelhistorie eenige vrouwen een belangrijke rol. Gerda Maurus vertolkt op prachtige wijze de hoofdrol. Zij is de verloofde van den leider der smokkelaarsbende, alhoewel ze een afschuw van dezen man heeft. Gevoe lens van wraak tegen douanen, die zooals zij meent, haar man hebben neergeschoten, brachten haar ertoe, zich bij hem aan te sluiten. De mannelijke hoofdrol vindt in Attila Hörbiger een uiterst talentvollen vertolker. Hij is de leider van de grenspatrouille, die jacht maakt op de smokkelaars. Zijn naam is Schorta en deze alleen al is genoeg om de smokkelaars de stuipen op het lijf te ja gen. Tenslotte is Josef Karna, zij het dan ook in een veel bescheidener rol, de derde groote ster in deze film. Dat de smokkelaarsbende tenslotte in den val lodpt, behoeft nauwelijks te wor den opgemerkt. Zoo heel eenvoudig gaat dit echter niet en spanning zit er in over vloed in deze zeer geslaagde film. Een uitgebreid wereldnieuws verhoogt uiteindelijk de aantrekkelijkheid van het programma in met geringe mate. Trianon. DE TROÜWELOOZE ECKCHART Hans Moser, het zenuw.-peesje, Theo Lingen, de uitgestrekene en Lucie Englisch, de huilebalk, spelen samen in één film; het is dus niets verbazingwekkends, dat de ver tooning ervan de „geweldige lach-schlager" van dit seizoen wordt genoemd. Behalve het genoemde drietal komen er nog eenige andere personages op de proppen o.a. een hoogst lieftallig, maar tamelijk onhandig keukenmeisje, een schoonmoeder met een bij uitzondering goedaardig karakter en twee jonge madames, waarvan de een ge trouwd is met de trouwelooze Eckchart en de ander verloofd is met.... met een ander. De naam doet hier niets ter zake; het is een geschikte vent, maar een vent met een „verleden", even zwaar-beladen als het Eeuwige Rome. Daar had hij zijn verloofde niets van medegedeeld. Zij ge loofde vast en zeker in zijn onbesproken levenswandel, en hij vond het dus niet noodig er zelf over te spreken. Dit ver zwijgen werd de bron en oorsprong van allerlei foefjes, maar deze foefjes, die de bedoeling hadden het verloofde meisje om den tuin te leiden, hadden het tegenover gestelde resultaat. De jongeman begroef zich al dieper en dieper in de perikelen, waartoe de halskopperijen van zijn schoon vader, die (dat gebeurt op de film wel meer) twee koffers verwisselde, en de non-stop huilbuien van zijn schoonzuster het hunne bijdragen. De aspirant-bezoeker zou gaan denken, dat de verloofde jongeman (die, tusschen haakjes, aardige liedjes zingt) vereenzel vigd kon worden met de „trouwelooze Eckchart". Maar dan begaat hij een zelfde akelige vergissing als de schoonmoeder en de twee dochters begingen. De man, die als de trouwelooze Eckchart werd uitgekreten, was zoo trouw als een St. Bernardshond. Wel had hij een onbetrouwbaar voorkomen, want wie heeft ooit Theo Lingen met een baardje gezien, Dat baardje was echter echt, en zoo ook de huwelijkstrouw van den man, wiens kin het sierde. Er ontstaat een hutspot van vroolijk misverstand. .Aan het einde van het verhaal wordt de hutspot met zijn doorgerommelden inhoud, omge keerd, en ziet: de drie vrouwen staan be schaamd te kijken over hun wantrouwen. Schoonmoeder was niet geheel overtuigd van den ongereptën levenswandel der drie heeren. En schoonmoeder had gelijk. Ze deugden niet, ze waren niet te vertrouwen behalve de trouwelooze Eckchart. Voftr de pauze draait o.a. een geslaagde documentaire van het Roemeensche boeren-leven. Luxor. TRENCK, DE PANDOER Het Kerstprogramma in het Luxor Thea ter wordt beheerscht door Hans Albers, die in Trenck, de Pandoer, weer de hoofdrol speelt. Deze film bee.ót een passage uit van het woelige Oostenrijk in de dagen van het midden der achttiende eeuw onder keizerin Theresia. Oostenrijk leefde toen in VTede, maar de oorlog met Frankrijk stond voor de deur. Von Trenck was een afstammeling uit een oud krijgersgeslacht en had rondge zworven als krijgsman in verschillende le gers: in Holland, Frankrijk, Rusland en uit dit laatste land ontkwam hij ternauwer nood aan den kogel. Daarop trad hij in Oostenrijkschen dienst, maar zijn vrijmoe dig optreden met zijn horde van Pandoe ren, zooals zijn speciaal gevormde afdee- ling genoemd werd, viel heelemaal niet in den smaak van de hooge heeren in Weenen, die intrige en spionnage in hun wapenschild bleken geschreven te hebben. Majoor von Trenck had dit listig spel spoedig door en zoo werd de strijd van list tegen list al fel ler en feller. Majoor von Trenck ging daar bij zelfs zoover, dat hij in Franschen dienst ging, maar hij deed daar natuurlijk heel wat beter werk dan de spionnen in eigen gelederen. Natuurlijk met het uiteindelijk resultaat, dat Trenck, de Pandoer winnaar wordt. De film is een bezoek ten volle waard. Er zit tempo en spanning in, zij is meeslee- pend en bont van handeling, grootsch van opzet en behandeling, afwisselend drama tisch en humoristisch, een spel van list en liefde. Kathe Dorsch, Sybille Schmitz, Hilde Weiszner, Oskar Sima en vele anderen staan Hans Albers op voortreffelijke wijze bij om deze film tot een goed einde te bren gen. Voor de pauze o.m. nog een fraaie na tuurfilm, Paschen in Tirol, met zeldzame kiekjes van de besneeuwde bergen en ge vaarvolle ski-tochten op de steile berg hellingen en gevaarlijke gletschers. Casino VADERTJE LANGBEEN. Deze week brengt Casino de reprise van het Nederlandsche filmwerk „Vadertje Langbeen, met Lily Bouwmeester in de hoofdrol, een film, die het i nde komende Kerstweek ongetwijfeld weer zal doen. Lily Bouwmeester verloochent den groo- ten naam van haar geslacht niet. Zij is een echte Bouwmeester, een waardige telg van deze bekende tooneelspelersfamilie. Zij blijkt niet alleen op het tooneel een ras- artiste, maar kan zich ook op het witte doek meten met menige beroemde „Star". Vadertje Langbeen is een vrij naief ver haal, zonder andere pretenties dan den toe schouwer een anderhalf uur aangenaam bezig te houden, maar de film doet het on getwijfeld, evenals het aardige boek van dien naam. Geheel los daarvan staat het spel van Lily Bouwmeester, dat zoo heer lijk ongekunsteld is, zoo spontaan en zoo grappig raak, dat het succes, hetwelk deze Nederlandsche film heeft, voor het aller grootste deel aan haar dient te worden toe geschreven. Zij vertolkt in deze historie de rol van Judy Aalders, die indertijd als vondelinge in het weeshuis „Stichting Wenselaer" is opgenomen en nu als werkmeisje wordt gebruikt Zij is echter een begaafd meisje, dat naar iets beters verlangt. En op een z.g. „lammen Woensdag" als eens in de maand de dames en heeren regenten op inspectie komen, komt het tot een uitbars ting. Maar deze uitbarsting opent tevens de poort der bevrijding en een der regen ten voelt zich tot 'het meisje aangetrokken en betaalt haar studie. Hij wensen te echter onbekend te blijven. Judy ziet van hem alleen den schaduw tegen den muur in het licht van de koplampen van zijn auto, wel ke schaduw fantastisch lange beenen vormt. Daarom noemt zij haar weldoener „Vadfertje Langbeen". Zij schrijft hem brieven en langzamerhand ontwaakt in den man het verlangen tot nadere kennis making, wat natuurlijk tot wederzijdsche liefde leidt. Pas op het einde van het ver haal ontdekt Judy de ware identiteit van „Vadertje Langbeen." Paul Storm was als verliefde voogd wat zwak, vooral tegen over het zoo buitengewoon sterke spel van Lily Bouwmeester. Zeer goed was daaren tegen het jammer genoeg te kleine rolletje van Lau Ezerman, die een zorgzame butler was. Het voorprogramma is eveneens uitste kend verzorgd, en bevat behalve het jour naal een alleraardigste teekenfilm en een muzikaal filmpje, zoodat wij een bezoek kunnen aanbevelen. 7 Agenda NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN CENTRALE VAN DE R. K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: Verl. Bloemistenlaan 45. Zondag: Het Gebouw is den geheelen dag gesloten Maandag: Kinderfeest voor de kinderen der leden van den R. K. Volks bond in het Lido-Theater, opening der zaal 1 30 uur uur, aanvang 2 uur Ledenver gadering R. K. Volksbond, 7 uur in zaal 6. Alleen toegankelijk op vertoon van be wijs van lidmaatschap Volksbond (Regle ment). Dinsdag: Geen Rechtskundig Ad- vierbureau. Voor spoedzaken wende men zich schriftelijk tot het Algemeen Advies bureau, Berkenstraat 57, Haarlem (N.). Woensdag en Donderdag lsten en 2den Kerstdag is het gebouw gesloten Vrij dag: Repetitie R. K. Gem. Zangv. „Pulchri Studio", 7.30 uur Vrijdag: Uitbetalingen: Te 6 uur Metaalbewerkersbond; 7 uur nam. Transportarbeidersbond Zaterdag: Spaar bank op het Kantoor 67 uur Biblio theek 45 uur. (Zaal 5). Uitbetalingen: 10 uur v.m. Fabrieksarbeidersbond; 10 uur v m. Textielarbeidersbond; 3.30 uur nam. Houtbewerkersbond; 56 uur nam. Be stuur Fabrieksarbeidersbond. Mededee- ling: Op de ledenvergadering wordt de Be grooting 1941 behandeld. De Geest. Advi seur Rector F. A. M. Bemefeld houdt een causerie over: Het godsdienstig leven der Volksbonders. INTERP AROCHIEELE ST. JOSEPHS- GEZELJjENVEREENIGING. Rapenburg 52. Heden: Zaterdag van 89 uur Biblio theek. Beurtrooster: Heden Zaterdag: G. Bot en P. Reizevoort; Zondag: C. v. d. Meel, P. Reizevoort en D. Goosen; Maan dag: J. Hillenaar en C. Goddijn; Dinsdag: A. Verhoog en W. v. d. Holst; Woensdag: D. Devilé en S. v. d. Aar; Donderdag: H. Key en J. Hillenaar. Zaterdag: G. Bot en P. Reizevoort. Zondag: 22 December Recol lectie-oefening voor alle commissarissen in de kapel en zalen van de R.-K. H. B. S., Mariënpoelstraat. Om 9 uur precies H. Mis; er -is gelegenheid te communiceeren. Daarna ontbijt met zelf meegebracht brood en thee. Einde ongeveer 1 uur. De zaal is geopend van 12.302.30 uur en van 6 9.30 uur. Van 1—2 uur Bibliotheek. Van 89.30 uur verplichte bijeenkomst voor de gezellen. 8.10 uur Prijsbiljarten, hoofd prijs?? 9.30 uur wordt de zaal gesloten. Maandag: 7.30—9.30 uur: bijeenkomst voor de gezellen. 7.30 uur Schaak- en Damclub „De Raadsheer". 7.30 uur: Ta feltennisclub. 8 uur: Repetitie Tooneel- club „Adolf Kolping". Dinsdag: 7.30— 9.30 uur: bijeenkomst voor de gezellen. Woensdag: Hoogfeest van Kerstmis. Voor de Retraitanten laatste dag der Noveen van den H. Clemens voor het welslagen der retraite. De retraitanten worden des middags om 5 uur in de zaal verwacht. De trein vertrekt uit Leiden om 5.55 uur. Wat men mede moet nemen: 1 stuk zeep^ haar kam. Voor 3 dagen brood-, vleesch- en bo terbonnen. De zaal is geopend van 12.30 2.30 uur en van 6^—9.30 uur. Om 8 uur prijsbiljarten, hoofdprijs?? Donderdag: Tweede Kerstdag bijeenkomst van 12.30 2.30 uur en van 7—9.30 uur. 26 Decem ber in het jaar 1751 werd de H. Clemens te Taswitz in Moravië geboren. Patroon der retraiteclub. Zaterdag: Sluiting der re- tratite. 7.309.30 uur: bijeenkomst voor de gezellen. 7.30 uur: Kegelclub „De Poedelaars". 8 uur: bibliotheek. Me- dedeeling: Nog enkele jaarboekjes zijn ver krijgbaar by den huismeester h 25 cents. KRUISVAART. Cohort „St. Petrus**, Burcht: Garenmarkt 36. Zondag: 2.30 uur Postzegelclub Dins dag: 7 uur Adspirantenban, afteekenen van eischen Vrijdag: 7 uur Repetitie voor de installatie en Kerstviering Zaterdag: 7 uur St. Lodewijksban Zondag: 2.30 uur Installatie en Kerstviering. Cohort „Aeteme Pater" Burcht: St. Antoniusclubhuis. Zondag 7.30 uur H. Mis waaronder alge meene H. Communie voor welpen, verken ners, voortrekkers, Kruisvaarders en Maria- Congreganisten. 10.30 uur: Aspiranten- ban. 3.30 uur: Willibrordus en Bonifa- tiusban. Maandag 7 uur: Paschalisban. Dinsdag 7 uur: Tarcisiusban. Woens dag, Donderdag en Vrijdag geen gemeen schappelijke aanbidding, doch allen wor- - den in het Lof verwacht. 9 Cohort „St. Pancras". Burcht: Anna Paulownastraat Michielsknapen. Maandag om 7 uur ge- dialogeerde H. Mis. Weest allen present, 't Is op dien morgen nog niet donker 'n Mooie voorbereiding voor Kerstmis! In de komende dagen vervallen de gewone ban- uren, maar Dinsdagavond om 6.30 uur is er een samenkomst van heel het cohort als voorbereiding op het Kerstfeest Maandag avond om 6 uur komen de jongens, die de vertelling en declamaties voor den ouder avond voorbereiden. Zaterdag 45 uur af rekenen contr. en 5 cts.-fonds. St J anksnapen. De aspirantjes komen sa- en op 2den Kerstdag des middags om 4 uur tot een Kerstviering. De andere bijeen komsten vervallen deze week. Aan alle Mi- chiels- en Jansknapen alvast toegewenscht een: Zalig Kerstfeest. SINT ODO-KOORKNAPEN. Zondag: Om drie uur: repetitie voor het Kerstspel voor alle Schola-leden, in ons gewone repetitielokaal. Geen Lof-beurt Maandag 6 uur: Schola. geen repetitie voor de andere Groepen. Dinsdag: geen repetitie. Woensdag: Eerste Kerstdag: De Schola-leden moeten om kwart vóór vijf uur op het Koor aanwezig zijn voor het zingen van Kerstliederen. De Schola zingt alzoo in de Nachtmis en onder de derde H. Mis. De geloovigen zingen onder de twee de H. Mis. Hoogmis: De Schola zingt ook deze Mis! Plechtig Lof: Alle Schola-leden zijn weer present. Donderdag: Tweede Kerstdag: De Schola zingt in de Hoogmis. Vrijdag: Repetitie voor de Schola om zes uur. Zaterdag: Lofbeurt aan de Pius X- Groep. N.B. De Crescendogroep en de Aspiran ten hebben deze week Kerstvacantie. Hallo boys! Schola-leden knipt deze agenda uit en draagt die bij je enzorgt deze week enkele malen naar te kijken, want er zijn verschillende vreemde beurten die je anders zoudt vergeten! Allemaal op je post, denkt daaraan! Dan nog iets: In de Nachtmis mogen alleen onze tegenwoor dige Schola-leden op het Koor aanwezig zijn. Er wordt absoluut niemand toegela ten, die niet op ons koor is. Verder: degene, die nog heeft af te rekenen van de kaarten ons Kerstspel, doe dit Zondag na de Hoogmis. Dan moet alles binnen zijn! Hallo hoor! Houdt je maar taai en zorgt voor een fijn zingen op het groote Feest van Kerstmis. Tot kijks! Kapelaan E. A. M. PAAP. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE. Parochie O. L. V. Hemelvaart en St. Joseph Clubhuis: Maria Gijzensteeg. Donderdag (2e Kerstdag) Marg. Sinclair- groep 34.30 uur Lidwina-groep 34.30 uur. De clubs van Zondag zijn dus nu op 2en Kerstdag Niéuwe leden kunnen zich op den Clubavond aanmelden. PAR. MARIA HEMELV. EN ST. JOZEF. Maria Congregatie. Afd. B (meisjes). Om het biechthooren vóór Kerstmis is de M. C. oefening van afd. B. verplaatst naar a.s. Maandag, op de bekende tijd: 6 uur. Het eenvoudige leven en het heilig lij den van onze „Guy" zal het onderwerp zijn, tot 'n voorbeeld van ons allen. Afd. A. en B. Met dit vroege beginuur kan het niet anders, dat sommige leden wat te laat ko men. Maar dat is geen reden om weg te blijven, hoor! Liever te laat, dan in het ge heel niet. We spreken dit af: „Die onder de conferentie binnenkomen, gaan zacht jes naar voren (je weet wel: op je teenen) en wachten achter de vaste plaatsen, tot de conferentie uit is. Ga daarna op je eigen plaats zitten, dan wordt je nog als „aanwe zig" genoteerd. Zorgen we allen deze laatste Maan- dagsche oefeningen present te zijn, gaan we met Maria naar het Kerstkindje, opdat we: „van zeer goede wille" een Zalig Kerstfeest vieren. Zondag a.s.: Eucharistische sectie in de Pelikaanstraat. Brengt de kaarten rtiee. W. J. A. MULDER, Pr., Dir. M. C. LEIDEN Geboren: Johanna Wilhelmina, dr. van W. Flippo en J. W. Duijverman. Ja cob Arie, zoon van A. Ruighaver en G. A. Evers. Bernardus Maria, zoon van J. P. Fasel en J. Stik voort. Maria Johanna dochter van H. W. Spierenburg en J. v. Diemen. Marius Frederik, zoon van H. Kerkvliet en M. F. v. d. Born. Hendri- kus Jan, zoon van J. v. Brakel en B. B. Frankhuizen. Elisabeth, dochter van E. A. Th. Vogelenzang en J. v. Putten. Jo hannes Jacobus, zoon van J. J. Planje en W. H. Beglinger. Geertje, dochter van D. Vijlbrief en J. Viele. Jacoba, doch ter van J. Siera en M. v. d. Wetering. Ondertrouwd: C. A. J. M. Lan- gezaal jm. 24 j. en A. de Roode jd. 24 J. W. v. d. Lelie, jm. 23 j. en N. W. v. d. Rey- den, jd. 24 j. H. Heus, jm. 25 j. en J. W. Middelham jd. 20 j. A. Speel jm. 24 J. en A. v. Veen jd. 29 j. O v e r 1 e d e n: M. H. Otto, hsvr. van H. M. Jassen 33 j. C. G. Moerkerk, man, 30 j. A. v. Loenen, man, 56 j. J. v. Iterson, wedn. 89 j. H. Lardée, wed. van J. Bij, 80 j. Wie zijn Jarig? w Van 22 tot en met 28 December. JFj Op 22 Dec. Tineke Broekhof, R'veen. Dirkie Bakker, Boekhorstl. 26, Voorhout Hendrik v. d. Klauw, Wald. Pyrmontstr. 27 Cor Hop, Hugo de Vriesstr. Marietje Vreeswijk, Stompw.weg C92. Theodora v. d. Burg, Veurschw. 159, Voor schoten. Op 23 Dec.: Mina Straver, Oud-Ade E4€, Ina Bontje, Langeraar. Leen van Went, Groenoordstr. 1. Jan Bakker, Engelschelaan 15. Voorhout Tonie Molenkamp, Rijnz.keg 161, Oegst- geest. Lenie Kriek, Potgierlaan 24. Jeanne Ammerlaan, Weip. B49. Op 24 Dec.: Gerard Venne, Pr. Hendrikstr. 47, Alphen. Mattie Bergers, Pa de la Courtstraat 24. Hendrik Herreur, Langebrug 39. J Lenie Koot, Oud-Bodegraven Cl 19. Bas van Veen, Veurschstr.weg 34, Veur. Op 25 Dec.: u, J j Jac. Webbers, P. de la Courtstraat 42. Annie v. d. Loo, Haarl.weg 32. Sisca Langver, H. Morschweg 14, Oegst- geest. Koos Verhage, Oud-Aude E34. Corrie Compeer, H. Morschweg 108, Oegst- geest. Kees Heemskerk, Heerenw. Al 11, War mond. Emanuel v. de Ploeg,, Julianapl. 11, Noord- wij kerhout. Alie van Cassel, Dorpsstr. D82. Nellie Aerse, Vinkelaan 16, Wassenaar. Piet Tedderoo, Mgr. Broerstraat 15, Voor hout. Leo van Bemmelen, Schenkelw., Z'woude. Piet van Leeuwen, Watertje D10, Z'woude. Juliana Beelen, D12 R'Wetering. Sophia v. Kampen, Rijndijk A450, Hazers- woude. Op 26 Dec.: f Martina Heuzen, Residastr. 23. Tinie v. Well, Leeuwerikstr. 35. Corrie v. d. Vooren, Hooge Rijndyk 106. Gré Oostmeijer, Dahliastr. la. Op 27 Dec.: Corrie van den Berg, Duinzichtstr 23, Oegst- geest. Jozef van Oudheusden, Koninginnel. 47. Corrie Vogelaar, St. Duinstr. 29, Noord- wijk aan Zee. Bep Broekhof, Pasteurstr. 14a. Antoon Hekker, Dorpsstr. 312 Warmond. Theo van Bemmelen, Schenkelw. C75a, Zoeterwoude. Bertus van Es, Stompwijk. Adriaan v. Haastregt, E50 Oud-Aade. Ali Hartveld, Langeraar. Pieter Dooyenburg, Oosterstr.. Jopie Bontje, R'veen B401. Tinie Hartman, Lomboksii. 79. Sjaantje Hoogeboom, Hoogmade. Coen Nieuwesteeg, Cobetstraat. Op 28 Dec.: Aad Koeleman, Dr. v. Noortstr. 9, Stomp wijk. Nico van Schie, Meer- en Geerw. 27. Jan Devilé, Sophiastraat 7. Gretha Schouten, Houtmarkt 10. j Corrie de Boer, Nipponstraat 26. Pietje v. d. Ham, Rijksstr.w. 191 Wassenaar Ik feliciteer de jarigen. Wie zijn of haar naam in deze lyst wil opgenomen zien of bij het verlaten der school wenscht afgevoerd te worden, schrij ve minstens 14 dagen voor den verjaar dag. Zoo ook, wie verandert van woon plaats, straat of huisnummer, of wie in de lijst een fout ontdekt. Oom WIM. OFFICIEELE VALUTAKOERSEN DER NEDERLANDSCHE BANK. 21 DECEMBER. Valuta's (schriftelijke en tel. transacties): New York 1.88 3/16—1.88 9/16 Eerlijn 75.28—75.43 Brussel 30.11—30.17 Helsinki 3.81—3.82 Stockholm 44.81—44.90 Zuerich 43.63—43,71 Bankpapier: Berlijn 75.19—75.34 New York 1.86 1/2—1.90 1/4 Brussel 30.08—30.20 Stockholm 44.7644.94 Zuerich 43.5943.75 Katholiek Comité van actie „Voor God'* Als met een schild zal u Zijn trouw beschermen, in overval en onheil staat gij vrij Zijn liefde zal zich over u ont» fermen, al vallen duizenden aan uwe zij. Hij heeft u aan Zijn engelen toe» vertrouwd, opdat gij aan geen steen u stoor ten zoudt. (Ps. 90)

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 12