SPORT Wilt U iets weten? DONDERDAG 19 DECEMBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 SASSENHEIM BIJ HET AFSCHEID VAN BURGEMEESTER GOUVERNEUR. Foto-archief L. Crt. „Burgemeester, wanneer komt het u ge- egen, dat ik eens bij u kom om een en inder te vernemen over uw werken hier In Sassenheim". „Moet er nog meer in de krant?" vroeg Burgemeester Gouverneur, „het is al ge noeg. Zeg maar dat ik niets gedaan heb. Zeg maar dat er morgen een nieuwe brandspuit komt, en vertel van de mooie schoeiing langs de Zandslootkade, waaraan men nu bezig is". Dit zijn echter de laatste groote verbe teringen in de gemeente gedurende de ruim 20-jarige ambtsperiode van den heer J. P. Gouverneur, die Zaterdag a.s. offi cieel afscheid neemt Onder zijn bewind en met zijn krachtige medewerking, dikwijls op zijn initiatief, is de gemeente prachtig vooruitgegaan. In 1920 werd het woningcomplex „Over plaats" gesticht. 47 Arbeiders- en kleine- middenstandswoningen werden daar ge bouwd, een mooie vijver met eilandje, waarop later de helaas weinig gebruik te muziektent werd geplaatst, maakte van het geheel een mooi stukje Sassen heim. De Beukenlaan, J. P. Gouverneurlaan en Rusthofflaan werden aangelegd en in 1924 het gemeente-speelterrein ..Sporthoff'. Tusschen 1920 en 1930 werden meerde re straten verbreed en verbeterd o.a. de Zandslootkade, de Postwijkkade en niet het minst de Teylingerlaan. De ouderwet- sche tol aan cfè Teylingerlaan werd in 1921 verwijderd. Ook in Ter Leede werden meerdere la nen aangelegd, en de bebouwing hiervan zou zeker vlot verloopen zijn, indien het plan van den Burgemeester tot aanleg van een Jachthaven aan het einde van de Sas- senheimer Vaart, niet door hoogere auto riteiten op opportunistische gronden was verworpen. De Oosthaven werd in 1923 geopend, waarvoor 8000 M2. grond aangekocht werd van wijlen den heer P. van Deumen. De van wijlen den heer P. van Deursen. De In 1925 werd, gezamenlijk met Hille- gom, Lisse en Warmond, het Waterleiding bedrijf gesticht In 1929 volgde de aanleg van het mooie natuurbad, het Gemeentelijk Zwembad. In 1931 kwam het nieuwe rioleerings- plan tot stand en werd een schoolartsen- dienst ingevoerd. In 1922 werd het Electriciteitsbedrqf Hil- legomLisseSassenheim gesticht, waar van de heer Gouverneur vanaf de oprich ting president-commissaris, d.w.z. de groo te stuwkracht is geweest. In 1930 werd het nieuwe Gemeentehuis geopend, uitgevoerd naar het ontwerp van het architectenbureau Meiske en Schmidt te Rotterdam. Hoe dit grootsche werk deelde in de sympathie der inwoners bleek wel uit het feit, dat door verschillende inwoners voor ruim ƒ7000 aan geschenken voor het Ge meentehuis werd aangeboden. Hoe goed de vooruitziende blik van den Burgemeester met betrekking tot de groot te van het Raadhuis was, blijkt wel uit het fëit, dat het nu geheel bezet is. Met taai geduld en groote volharding heeft de Burgemeester gezorgd, dat alle hekjes en stoepjes langs de Hoofdstraat verdwenen. Alle wegen zijn voorzien van behoorlijke trottoirs; begin 1920 lag er geen enkele trottoirtegel in de gemeente. Krachtig heeft de Burgemeester ook ge ijverd voor de electrificatie van de stoom- tramlijn HaarlemLeiden, voor de ver breeding van den Rijksweg, voor den aan leg van den nu bijna gereed-zijnden Pro vincialen weg. Het bloembollenvak had steeds zijn vol le belangstelling, waarvan hij telken jare getuigde bij de opening van een der ten toonstellingen in „Bloemenlust". En ook nieuwe plannen, nog niet uitge voerd, heeft hij vele gemaakt: de over brugging van de Oosthaven, de doortrek king van de Beukenlaan enz. Het is slechts een onvolledige opsomming van hetgeen voor een ieder zichtbaar is. Hoeveel echter heeft de Burgemeester binnenskamers niet gedaan voor de ge meente en de gemeentenaren, ook voor ve len persoonlijk. Hoe schitterend voorbereid was hij niet als hij de Raadsvergaderingen leidde. Tot in de kleinste finesses had hij de te be handelen onderwerpen onder de knie. Sassenheim heeft in den heer Gouver neur een Burgemeester gehad, welke de gemeente tot groote bloei heeft gebracht. En nu zullen wij hem moeten missen. Zijn robuste figuur zal niet meer door de gemeente wandelen, kenins nemend van alles. Zijn scherp geluid zal niet meer in het Raadhuis worden gehoord. De Raads vergaderingen zullen niet meer door dezen krachtigen, kundigen voorzitter worden geleid; men zal daar zijn fijne humoï en scherpe antwoorden moeten missen. Burgemeester Gouverneur heeft den dank van heel Sassenheim verdiend! Bur gemeester, het ga u goed! WARMOND Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente komt Maandag 23 December a.s. in openbare vergadering bijeen ter behan deling van de navolgende agenda. Vast stelling gemeentebegrooting 1941, zoomede die van het waterleidingbedrijf over dit jaar. Benoeming diverse ambtenaren. Deel neming aan een te vormen fonds voor de Vereeniging van IJsbestrijding te Leiden Verandering van het voormalige Openbare Lagere Schoolgebouw tot gymnastieklokaal en aangaan van en geldleening te dezer kas. Rondvraag. Motorboot gezonken. Een motorboot van den heer van der G. uit 's-Graven- hage werd in de Leede alhier aangevaren door een vrachtschuit met het gevolgd, dat de motorboot een groot gat bekwam en zonk. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De schade is in de minne ge schikt. Geboren: Andreas Cornelia z. van J. Hoogkamer en H. J. Driessen Petrus Jo hannes Antonius z. van M. J. W. van Stijn en P. W. v. d. Meer Gerardus Adrianus z. van G. J. Versluijs en A. C. Onderwater Ferdinandus Wilhelmus z. van P. F. Vergeer en A. M. de Haas Eduard Cor nells z. van E. C. Hulsebosch en A. H. A. Waasdorp. Overleden: J. M. Welsink oud 14 j. J. H. Kruseman, oud 74 j. R. Sijtsma echtgenoot van A. A. Vermeij, oud 27 j. J. Herings wed. van C. Meskers, oud 77 j. WASSENAAR Geboren: Martina Maria Adriana, d. van L. C. den Holander en B. W. M. van Kleef Hermanus Petrus z. van C. M. Couzijn en J. Heemskerk Marianne, d. van J. Kukler en H. de Jager Adrianus Cornelia Maria z. van C. P. de Vogel en C. J. M. den Eisen Maria Adriana, d. van A. L. Oudshoorn en J. C. van Sprons- sen Egberdina Maria Alida, d van P. W. Vrijburg en A. Pouwels. Overleden: Johanna Jacoba Christina Beijersbergen, 6 jaren Gerardus Jaco bus Swele, 46 jaren Marinus Zuider duin, 68 jaren, echtgenoot van C. C. Brokke Justine Emilie Kroon, 82 jaren. Ondertrouwd: F. C. van Bommel en A. J. van Leeuwen. Het stoomtrammetje van Laren naar station Bussum kan het in verval geraakte bruggetje over de Galgesloot te Laren niet meer passeeren, zoodat de passagiers .over de brug moeten komen om over te stappen (Foto Pax-Holland) BILJARTCLUB T.E.P. Gisteravond werden de eerste partijen gespeeld voor de „T.E.P."-drietallencom- petitie T.E.P. I speelde tegen T.E.P. II en verloor met 42; T.E.P. VI won na een spannende nek aan nek race van T.E.P. VII, ook met 42. De volledige uitslagen waren als volgt: T.E.P. I—T.E.P. H. H. Devilee 75 45 29 1.55 J. Brasker 60 60 29 2.06 Ph. Smits 65 65 29 2.24 H. Huying 60 50 29 1.75 C. v. d. Meel 60 48 26 1.84 H. Cambier 54 54 26 2.07 T.E.P. I 2 p. T.E.P. II 4 P- T.E.P. VI—T.E.P. VII. Th. v. d. Holst 38 26 16 1.62 J. Verhoogt *34 34 16 2.12 J. v. d. Post 38 38 29 1.31 J. Compier 32 14 29 0.48 J. Hillenaar 37 37 27 1.37 H Keü 30 26 27 0.96 T.E.P. VI 4 p. T.E.P. VII 2 p. Th. v. d. Holst 38 26 16 1.62 J. Verhoogt 34 34 16 2.12 J. v. d. Post 38 38 29 1.31 J. Compier 32 14 29 0.48 J. Hillenaar 37 37 27 1.37 H. Keij 30 26 27 0.96 t.e.p. vi 4 p. t.e.p. vii 2 p. De standen zijn als volgt: le klasse. t.e.p. n t.e.p. in t.e.p. IV t.e.p. i t.e.p. VI t.e.p. V t.e.p. VIII t.e.p. VII 1 2 164—158 1 1 2e klasse. 1 1 158—164 2 101— 74 74—101 HOCKEY DE „EENHEID" IN DE HOCKEYWERELD (Ingezonden). Uit het onderhoud met den heer Quarles van Ufford, voorzitter van den Neder- landschen Hockey Bond zou moeten blij ken, dat door de fusie in de Hockeywereld nu een ideale toestand is geschapen. Deze opvatting is echter, op haar minst, opti mistisch. Tot nu toe is er over de verhou ding tusschen den N.H.B. en den Zuid Hol- landschen Bond in de' pers weinig gezegd. Het moge hier wel vermeld worden, dat de vergelijking met den Voetbalbond en zijn regionale afdeelingen slecht opgaat. De laatste jaren was de Z.H.H.B. reeds een onderafdeeling van den grooten Bond. De onmogelijkheid van promotie was ech ter niet te wijten aan het spelpeil, maar aan de tegenwerking van een bepaalde groep in den N.H.B., wat een bekende Haagsche vereeniging aan den lijve heeft ondervonden. Een vereeniging uit den N.H B. speelt daarin met haar le, 2e, 3e tot Xe elftal, terwijl clubs uit de eerste klasse van den Z.H.H.B., welke, zooals iedereen zal moe ten toegeven, verre boven de beginnelin gen-elftallen uit de laagste afdeelingen van den N.H.B. staan, niet konden promo- veeren. Wat zijn nu de consequenties van de methode, door den voorzitter van den N.H.B. voorgesteld? Dat, éénmaal per jaar, de kampioenen van de „lagere" clubs (uit den Z.H.H.B.) mogen „promoveeren" naar de laagste afdeelingen van den groo ten Bond. Zoo kan het jaren duren, voor dat een rechtvaardige indeeling gescha pen is. Dit nu kan allerminst de bedoeling zijn van den heer Lotsy, sportadviseur van het Departement van Onderwijs, Kunsten Wetenschappen, die het verzoek tot een heid aan den N.H.B. richtte. De leden van den Z.H.H.B. hebben nooit veel prijs gesteld op een fusie met den N.H.B., onder de oude omstandigheden. Nu deze fusie echter gekomen is en de Bond zijn eigen bestuur verliest, verwachten zij ook, dat er een rechtvaardige vergeI.jking zal worden gemaakt; dat de sterkste elf tallen uit den Z.H.H.B. dus in de derde, resp. tweede klasse van den N.H.B. zullen worden geplaatst, en de lagere elftallen uit den N.H.B. overgebracht zullen worden in den Z.H.H.B. Eerst dan zal de eenheid in de Hockey wereld waarlijk tot stand gekomen zijn! P. J. v. d. ZANDEN, Secr. van „Zuiawijck" WEDSTRIJDEN VAN ZUIDWYCK. Daar het terrein van de Hockeyclub „Rotterdam" voorloopig onbespeelbaar is, wordt de wedstrijd Rotterdam IVZuid- wijck II (heeren) a.s. Zaterdag om 3 uur in den Leidschen Hout gespeeld. Zondag ontvangt Zuidwyck I (heeren) het Haagsche P.T.T. voor een vriendschap- pelijken wedstrijd. Aanvang 2 uur. DAMMEN katwijksche damclub „k. d. c. De uitslagen der zesde ronde voor de bekerwedstrijden zijn als volgt: D. Hart kampJ. Houwer 20; P. Dijkstra-A. A. Vooys 02; J. Schoneveld-A. van Beelen 11. Uitslag uitgestelde partii: W. Böttcher A. A. Vooys 02. TAFELTENNIS DE COMPETITIE. De wdstrijden voor Zondag z(jn: le kl.: v. Nispen Iv. Nispen II 6 uur. 2e klasse: Steeds Vooruit Hv. Nispen IV 2.30 uur; Steeds Vooruit Hlv. Nis pen III, 4 uur. De stand der gespeelde wedstrijden is: le klasse, gesp.gew.gel.verl. pnt. vt. Treffers 4 4 8 26—13 Treffers II 3 1113 18—13 v. Nispen I 21—12 1—9 Steeds Vooruit 14 1 3 2 12—25 v. Nispen n 3 12 1 918 2e klasse: v. Nispen Hl 4 3 —3 1 16 27—13 Steeds Vooruit H4 3 1 6 2515 v Nispen IV z 3 1 2 1 10—20 St. Vooruit in 3 1 2 1 8—22 Men gelieve de uitslagen zoo spoedig mogelijk op te zenden, (daar er niet eer der wedstrijden worden vastgesteld) aan L v. d. Steen, Haven 36, Leiden. INTERNATIONAAL CONTACT HERSTELD! Zwemwedstrijden te Antwerpen. Het internationale contact tusschen de zwemmers wordt hersteld. De Amsterdam- sche Zwemvereeniging „Het IJ" is door de Kon.. Antwerpsche Zwemclub uitgenoo- digd deel te nemen aan de internationale zwem- en waterpolo wedstrijden op Zon dag 29 December te Antwerpen. Indien door de autoriteiten toestemming wordt verleend zal een ploeg, bestaande uit het eerste waterpolo-zevental Metman, Molenaar, Geerling, Hundling en de zwem sters Eerghuis en Willems de reis naar Ant werpen maken. Voorts zijn uitgenoodigd de dames Cor Kint, Rie van Veen en de heer H. Smitshuysen. G. BOHLANDER t Door een noodlottig auto-ongeluk te Weert is gisteren de heer G. Bohlander plotseling overleden. Met G. Bohlander, die den leeftijd van 44 jaar bereikte, is een bekend zwemmer en waterpolospeley heen gegaan. Reeds als adspirant-lid trad hij toe, omstreeks 1906, tot de zwemvereeni ging Het IJ, in welke club hij groote spor tieve verrichtingen volbracht. Vooral als waterpolospeler was hij een gevreesde kracht. Hij beschikte over een keihard schot en was zeer gevaarlijk op de tweemeter- lijn. Jarenlang was hij de goalgetter van zijn kampioenclub De overledene is het zwemmen trouw gebleven als een warm voorvechter. In 1935 wera hij geroepen tot de functies van bedrijfsltider in de Sportfondsen ba den in Maastricht en in Heerlen, tusschen welke beide zweminrichtingen hij zijn werkkracht verdeelde. Qp een dezer toch ten tusschen de twee aan zijn hoede toe vertrouwde baden heeft hij het leven gela ten. Beide inrichtingen verliezen in hem een hard werker en een bekwaam leider. SKISPORT DE SKIWERELDKAMPIOENSCHAPPEN IN ITALIë. Duitschland zal met de sterkste equippe aan de wereldkampioenschappen in het skiloopen te Cortina d'Ampezzo deelnemen. Ofschoon op het oogenbjik van een offici- eele aanwijzing der deelnemers nog geen sprake kan zijn, is toch uit uitlatingen van den op het oogenblik te Cortina d'Ampez zo vertoevenden secretarisgeneraal König, op te maken, wie de Duitsche kleuren in Februari zullen verdedigen. Men is van plan met zes lange afstand- loopers voor de 18 K.M. in te schrijven, on der wie zich ook de estafetteloopers voor de vier maal tien kilometer zullen bevin den. Vijf loopers zullen voor den langen afstand-springwedstrijd aan den start ver schijnen, onder wie de wereldkampioen Gustl Berauer, vervolgens zes voor het springen zelf, met den wereldkampioen Zepp Bradl aan het hoofd, een of twee voor den ski-marathon over vijftig kilo meter en twee maal vier voor de Alpine combinatie voor dames en heeren. Onder hen zullen zich Pepi Jennewein, Walch, Guzzi en Helmuth Lantschner en zooals haast vanzelf spreekt Christl Cranz bevin den. VOETBAL. EEN ZONDERLINGE BESLISSING IN ZWITSERLAND De scheidsrechter moet betalen De correspondent van de „N. R. Crt." te Genève schrijft: Enkele weken geleden wer dte Bellinzona in het kanton Tessino een competitiewed strijd gespeeld tusschen de club „Pro Daro" uit deze star en een vereeniging uit Luzern. In verband met de algemeen erkend slechte leiding van den wedstrijd door den scheids rechter betrad het opgewonden publiek een kwartier vóór het einde, toen de stand 2 1 ten gunste van de plaatselijke club was, het speelveld, waarna de scheidsrechter on middellijk het spel beëindigde, en zelf haastig het speelveld verliet, zonder, zoo als voorgeschreven is, de plaatselijke club nog de gelegenheid te bieden onmiddellijk de orde op het terrein te herstellen. De spelcommissie van de afdeeling Oost- Zwitserland van den Zwitserschen Voet balbond heeft thans beslist, dat de wed strijd te Bellinzona zal moeten overge speeld worden, waarbij de spelcommissie zelf als organisator zal optreden. De spel- Radio-programma VRIJDAG 20 DECEMBER 1940 HILVERSUM I. 415 M. Nederlandsch Programma. AVRO. 8.00 Nieuwsberich ten ANP, gramofoonmuziek 8.50 Orgel spel 9.10 Gramofoonmuziek 10.00 Morgenwijding 10.15 Gramofoonmuziek 10.30 Voor de Vrouw 10.35 Ensemble Jacck der Kinderen 11.0011.20 Decla matie 12.00 Gramofoonmuziek 12.15 De Jonge Acht en soliste 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP 1.00 Amabile-sextet 1.45 Cyclus „Vrouwen beroepen in Nederland" 2.10 Vocale duetten met pianobegeleiding 2.35 Pianobegeleiding 2.35 Pianovoordracht 3.00 Cyclus „Levende volkskunst" 3.20 Omroeporkest en soliste 4.004.20 Reportage 5.15 Nieuws-, economische- en beursberichten ANP 5.30 AVRO- Amusementsorkest en solist 6.25 „Prijs vorming door de overheid", lezing 6.45 Actueele reportage of gramofoonmuziek 7.007.15 Economische vragen van den dag en nieuwsberichten ANP en sluiting. HILVERSUM IL 301.5 M. NCRV. 8.00 Nieuwsberichten ANP 8.10 Schriftlezing en Meditatie 8.25 Gewijde muziek (opn.) 8.35 Gramofoonmuziek 10.30 Morgen dienst 11.00 Pianovoordracht en gramo foonmuziek 11.35 Gramofoonmuziek 12.15 Reportage of muziek? 12.45 Nieuws en economische berichten ANP 1.00 Geestelijke liederen (opn.) 1.30 Canzo netta-sextet en gramofoonmuziek 3.00 Viouwenhalfuur 3.20 Gramofoonmuziek 3.45 Bijbellezing 4.15 Zang en orgel concert 5.00 VPRO: Gesprekken met luisteraars 5.15 Nieuws-, economische- en beursberichten ANP 5.30 Berichten 5.35 Leger des Heils-uitzending 6.05 NCR V-strijkorkest 6.457.00 Actueele reportage of gramofoonmuziek en sluiting. KOOTWIJK. 1875 M. VARA. 7.00 Be richten (Duitsch) 7.15 Gramofoonmuziek 7.307.45 Berichten (Engelsch) Om 8.00 Nieuwsberichten ANP 9.009.15 Berichten (Duitsch) 10.30 Orgelspel 11.00 Gramofoonmuziek 11.3011.45 Be richten (Engelsch) 12.00—12.15 Berich ten) 12.30 Berichten (Duitsch) 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP 1.00 Gramofoonmuziek 1.301.45 Be richten (Engelsch) 2.002.15 Berichten (Duitsch) 2.30 Berichten (Engelsch) 2.45 Verkorte opera „Zar und Zimmer- mann" (gr. pl.) 3.30 Berichten (En gelsch) 3.45 Gramofoonmuziek 5.00 Berichten (Duitsch) 5.15 Uit Berlijn: „Gruss aus der Heimat", programma voor de Duitsche Weermacht 6.00 Orgelspel 6.30 Berichten (Engelsch) 6.45 Gra mofoonmuziek 7.007.15 Economische vragen van den dag en nieuwsberichten ANP en sluiting. GEM. RADIO DISTRIBUTIEBEDRIJF le Programma 8.00—19.15 AVRO 19.15—24.00 Duitsch programma. 2e Programma 8.00—17.00 NCRV 17.00—17.15 VPRO 17.15—19.15 NCRV 19.15—23.00 NCRV (Programma uitsluitend voor Radio cen trales). 23.0024.00 Duitsch programma. 3e Programma 7.00—19.15 VARA 19.15—24.00 Duitsch programma. 4e Programma 7.0024.00 Duitsch programma. commissie zal o.a. de noodige reclame voor het spel in de dagbladen en door aanplak biljetten in het stadje Bellinzona maken en zal de reis- en verblijfkosten van 15 spe lers en bestuursleden der Luzerner club be talen. Indien de entrée-gelden niet voldoen de zouden zijn, om de kosten, uit den wed strijd voortvloeiend, met inbegrip van bo venvermelde propaganda-kosten en de ver goeding voor reis- en verblijf, te dekken, dan zal de scheidsrechter, die den afgebro ken wedstrijd zoo slecht geleid heeft, het tekort aan de spelcommissie Oost-Zwitser land van den Zwitserschen voetbalbond te betalen hebben. Het bekende blad „Sport" uit Zürich heeft terecht bezwaren tegen dit laatste gedeelte van de uitspraak der genoemde spelcom missie. Afgezien daarvan dat de voetbal bond stellig geen enkel rechtsmiddel bezit, om den scheidsrechter tot de betaling van een eventueel tekort te dwingen, indien deze weigeren zou vrijwillig te betalen, zal de bereidwilligheid tot scheidsrechteren ze ker niet vergroot worden, indien de scheids rechters voortaan te vreezen zouden heb ben, dat uit een onbevredigende leiding van een wedstrijd, hetgeen ook den besten scheidsrechter wel zal kunnen overkomen, aanzienlijke financieele verplichtingen, zij het ook slechts van moreelen aard, voor hen zouden kunnen voortvloeien. Vraag: Welke is de kortste weg per fiets van Noordwijk naar Oeffeit? Hoe veel K.M.? Antwoord: Noordwijk, Leiden, Al phen, Woerden, Utrecht, Zeist, Driebergen, Doorn, Leersum, Amerongen, Eist, Rhe- nen, Opheusden, Zetten, Andelst, Nijmegen, Malden, Mook, Cuyk, St. Agatha, Oeffelt. Afstand 162 K.M. Vraag: Welke is de beste weg van Noordwijk naar Bussum? Hoeveel K.M.? Antwoord: Noordwijk, Sassenheim, de Leeghwater, Uithoorn, Vinkeveen, Loe- nersloot, Vreeland, Kortenhoef, 'sGrave- land, Bussum. Afstand 68 K.M.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 8