SPORT OMGEVING MARKTBERICHTEN ZATERDAG 14 DECEMBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 INGEBRUIKNAME NIEUW STADHUIS. Nadat eenige maanden geleden de dienst van Gemeentewerken het eerste gedeelte van het nieuwe stadhuis in bezit had ge nomen, wordt nu geleidelijk het geheele stadhuis in gebruik genomen. Deze week is het kantoor van den ge meente-ontvanger, dat sinds den stadhuis brand gevestigd was op de bovenverdie ping van de Nederlandsche Bank, overge gaan naar het nieuwe stadhuis en a.s. Maandag begint de ontruiming van het als gemeentehuis dienst gedaan hebbende vroegere Hopital Wallon, Rapenburg 12. Dit betreft de afdeelingen Financiën, Al- gemeene Zaken en Onderwijs, die resp. op Maandag, Dinsdag en Woensdag worden overgebracht. Daarna resten nog de afdeelingen Be volking en Kostwinnersvergoeding. VEREENIGING „KATHOLIEK LEIDEN." Op Zondag 5 Januari 1941 zal in de Stadschouwburg alhier worden opgevoerd het Kerstspel van Herman Divendal: „Wij vieren in de Kercke". Ben aanbeveling, om dit schoone stuk bij te gaan wonen, is reeds in voldoende maten overbodig gebleken uit de aanvra gen om toegangskaarten. Daar er verschillende personen zijn, die meenen, dat men de toegangskaarten ook elders kan verkrijgen, deelen wij nog eens (mede, dat de toegangskaarten uitsluitend verkrijgbaar zijn bij de fa. Geijer, Boter markt alhier. Voorziet u tijdig van plaatsbewijzen om teleurstelling te voorkomen. S GOUDEN DOCTORAAT. Donderdag 19 December a.s. zal het 50 jaar geleden zijn, dat mr. H. R. van Maas dijk, directeur der Ned. Bankinstelling voor Waarden belast met vruchtgebruik in Periodieke uitkeeringen" te 's Graven-;, hage en wonende aldaar, aan de Leidsche Academie bevorderd werd tot doctor in de Rechtsgeleerdheid. OOSTERSCH GENOOTSCHAP IN NEDERLAND. Prof. dr. F. M. Th. Böhl over: ir Gilgamesj-epos. In de gister (Vrijdag) avond gehouden maandelijksche vergadering van het Oos- tersch Genootschap in Nederland heeft prof. dr. Böhl te Leiden gesproken over het Gilgamej-epos. Het volgende is eraan ontleend: Naar aanleiding van de eerste maand vergadering van het Oostersch Genoot schap in dezen cursus gaf prof. dr. F. M. Th. Böhl een inleiding over het epos van Gilgamesj, het groote nationale helden epos der oude Babyloniërs en Assyriërs. Prof. Böhl heeft in het vroege voorjaar van 1939 eenige weken bij dé .opgravin gen te Uruk, de oude stad van den Baby- lonischen held vertoefd en hij heeft daar na het epos in het Nederlandsch vertaald, welke vertaling spoedig zal verschijnen. In zijn lezing gaf de spreker een over zicht over het ontstaan en de strekking van dit dichtwerk. In zijn jongsten vorm is het een omvangrijk epos geweest, dat twaalf zangen en ongeveer 3600 versregels bevatte. In Zang XI vindt men het be roemde Babylonische verhaal van den zondvloed, dat in veel bijzonderheden aan het bijbelsche zond vloed verhaal doet den ken. Het geheele materiaal te onzer be schikking strekt zich uit over een tijdperk van 14 eeuwen. Wij hebben Sumerische fragmenten, ouder dan het jaar 2000 v. Chr., Oud-Babylonische, die slechts weinig jonger zijn, stukken uit de hoofdstad van het rijk der Hethieten in Klein-Azië uit de veertiende eeuw v. Chr. in niet minder dan drie verschillende talen, en het epos, zooals het voor de bibliotheek van den Assyrischen koning Assurbanipal werd overgeschreven, in twee verschillende re censies, en ten slotte ook Nieuw-Babyloni- sche fragmenten. En dit alles is, wat in houd en strekking betreft, nauw aan elkander verwant. Er kan geen sprake van zijn, dat wij te doen zouden hebben met volkspoëzie, die geleidelijk zou zijn gegroeid. Wat wij in dit ëpos bezitten, is door en door kunstpoëzie, waarachter de persoon staat van een genialen dichter, één der grootste dichters in het oude Oos ten. Dat deze dichter reeds vele eeuwen vóór den uittocht der Israëlieten uit Egyp te of vóór de verwoesting van Troje zijn helden-epos heeft gezongen, is niet twij felachtig. De spreker doet een poging het tijdperk van den dichter en van de verschillende dichterlijke bewerkers te bepalen en spreekt daarna over de eigenlijke strek king van dit grootsche dichtwerk: de ver eering van den grooten Zonnegod in te genstelling met de oudere Sumerische go den, voorts de geleidelijke zedelijke lou tering van den held, en de oplossing van het probleem van den dood, zooals de dichter dit heeft gezien. GEVEILDE PERCEELEN. Ten overstaan van Notaris B. H. Stum- pel alhier: Heerenhuis met erf en tuin, Witte Singel 68 alhier in bod 12.800. kooper de heer N. van den Akker q.q. te Zoeterwoude voor 12.800.huis en erf, Kaiserstraat 28 in bod f 2020.kooper de heer D. N. A. van Wijk q.q. te Wassenaar voor 2180. Pakhuis en erf met afz. bovenwoning 4e Groenesteeg 94 is niet gegund. VOLKSBONDNIEUWS. Kinderfeest. Maandag 23 December a.s., des nam. van 24 uur, wordt in het Lido-Theater aan de Steenstraat, voor de kinderen der leden van den Katholieken Volksbond, afd. Lei den, een Kinderfeest gehouden. Een aardig filmprogramma zal worden vertoond, vroo- lijke muziek zal ten gehoore worden ge bracht, terwijl na afloop der voorstelling aan alle kinderen een verrassing zal wor den uitgereikt. Een leuke middag wacht dus den kinde ren van de leden. Wij zijn echter genood zaakt geweest de leeftijdsgrens te bepalen van hen, die dezen middag kunnen mede maken, van 6 tot en met 12 jaar. Gezien de plaatsruimte zal hiervan niet afgeweken kunnen worden! Kaarten kunnen worden afgehaald Dinsdag 17 Dec. a.s. nam. van 57 uur en Woensdag 18 Dec. des nam. van 25 uur op het kantoor van het Bonds- gebouw, Steenschuur 15. Deze worden slechts verstrekt indien men daarbij over legt het Reglement van den Volksbond be nevens het trouwboekje. Een kleine ver goeding voor onkosten, zijnde 2 y2 cent per kind, wordt gevraagd. We raden nog aan niet tot het laatste te wachten, dan voor komt men teleurstelling, want het bestuur kan slechts zooveel plaatsbewijzen uitrei ken als de zaal kinderen kan bevatten. Het Bestuur. ST. JOSEPHGEZELLEN-VEREEN. VERNIEUWING EN VERDIEPING Ja, gezellen, dat gaan we doen in de re traite: ons vernieuwen, ons leven herzien, daar in die intieme kapel gaan we met Jezus praten, dat Hij ons helpe en dat we echte katholieke jongemannen worden, waar men in de toekomst op kan reke nen, en vooral in dezen tijd. We gaan ons verdiepen in de groote waar heden van ons H. Geloof; we gaan overwe gen, dat we van God zijn gekomen en naar God toegaan, en hoe we moeten leven om goed ons einddoel te bereiken. Laten we in deze drie dagen veel bij Maria gaan bid den, dat zij ons allen moge helpen en wij een goede retraite mogen maken. Laten we hopen, dat de H. Clemens, pa troon der Retraiteclub, ons allen moge bij staan en dat we als echte gezellen mogen terugkomen. Moge het zoo zijn!!! OUDE MAN ONDER TRAM. Gisteravond omstreeks half acht is in de Eerste Middellandsstraat te Rotterdam de 4-jarige M. J. v. d. Linde, wonende in de Bellevoystraat door een motorwagen van lijn 1, aangereden. De oude man raakte onder den baanschuiver bekneld zoodat de tramwagen moest worden opgevijzeld om het slachtoffer te bevrijden. Met een schedelbasisfractuur en een gebroken lin kerbeen werd het slachtoffer naar het zie kenhuis aan den Bergweg vervoerd, waar hij ter verpleging is opgenomen. Zijn toe stand is zeer ernstig. Retraitevereeniging „St. Theresia". De dames-zelatricen worden er aan her innerd a.s. Woensdag 18 December te ko men afrekenen en wel des middags 2.15 uur (dit in verband met de duisternis) ten huize van mej. G. van HaastrechtVan Schaik. Op verzoek van de Leidsche politie is door de politie te Oegstgeest opnieuw aan gehouden de 21-jarige J. G. B., die vorige week ook was aangehouden wegens ge pleegde rijieldiefstallen. De man heeft zich thans weer aan diefstal van een rijwiel schuldig gemaakt. De benadeelde was J. J. A. De politie-brandweer is hedenmorgen uitgerukt voor een schoorsteenbrandje ten huize van den heer B., Bronkhorststraat No. 55a. Agenda. NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN Centrale van de R. K. Arbeidersbeweging. Secretariaat: Verl. Bloemistenlaan 45. Heden, Zaterdag: Zitting Bestuur Me- taalbewerkersbond van 35 uur. Zon dag: Kringvergadering Transportarbeiders bond, 1 uur (zaal 8). Kinderfeest Metaal - bewerkersbond, nam. 2 uur (zaal 6). Maandag: Repetitie R. K. Gem. Zangver- eeniging „Pulchri Studio", 7.30 uur (zaal 6) Jaarvergadering Land- en Tuinbouw ar beidersbond, 7.30 uur. Dinsdag: Rechts kundig Adviesbureau voor de leden van de Afdeeling Leiden en en Omstreken op het Kantoor van het Bondsgebouw, Steenschuur 15, nam. van 6.307.30 uur. Dag. Be stuursvergadering R. K. Volksbond, 8 uur (kantoor). Kaarten halen voor het kin derfeest van den R. K. Volksbond, nam. van 57 uur (Reglement van Volksbond en Trouwboekje medebrengen). Toegang wordt verleend aan kinderen uitsluitend van 6 tot en met 12 jaar. Woensdag: Kaarten halen voor het Kinderfeest van den R. K. Volksbond nam. van 25 uur. Vrijdag: Uitbetalingen: Te 6 uur Metaalbe- werkersbond; 7 uur Transportarbeiders- bond. Zaterdag: Spaarbank op het Kan toor, 67 uur Bibliotheek 45 uur (zaal 5) Uitbetalingen: 10 uur v.m. Fabrieks- arbeidersbond; 10 uur v.m. Textielarbei- dersbond; 3.30 uur nam. Houtbewerkers- bond; 56 uur nam. Bestuur Fabrieksar- beidersbond. Mededeeling: Vrijdag 27 Dec. a.s. wordt een ontwikkelingsavond ge geven, waarop tevens de Begrooting voor 1941 wordt behandeld. INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPHS- GEZELLEN-VEREENIGING Rapenburg 52 Heden Zaterdag van 89 uur Bibliotheek. Beurtrooster: Heden Zaterdag: G. Bot en P. Réizevoort; Zondag: C. v. d. Meel, D. De- vilée en J. Hillenaar; Maandag: D. Goosen en S. v. d. Aar; Dinsdag: A. Verhoogt en H. Key; Donderdag: W. v. d. Holst en C. Goddijn; Zaterdag: G. Bot en P. Reizevooit. Zondag: is de zaal geopend van 12 30— 2.30 uur en van 69.30 ur. Vau 12 uur Bibliotheek. Van 89.30 uur verplichte bij eenkomst voor de gezellen. 8 uur Prijsbil- jarten, hoofdprijs 9.30 uur wordt de zaal gesloten. Maandag: 7.309.30 uur: bijeenkomst voor de gezellen; 7.30 uur: Dam- en Schaakclub; 7.30 uur: Tafeltennis club. Dinsdag: 17 December begint de Noveen ter eere van den H. Clemens, voor het welslagen der retraite; 7.309.30 uur: bijeenkomst voor de gezellen. Woensdag 7.30 uur: Repetitie Muziekgezelschap Frans Schweitzer; 7.15 uur: Zangles Kolpings Lijf wacht; 7.30 uur: Biljartclub T.E.P. Don derdag: 7.309.30 uur: Bijeenkomst voor de leden; 7.30 uur: Biljartclub „T.E.P." en Ta feltennisclub; 8.15 uur: Repetitie Tooneel- club Adolf Kolping. Zaterdag: 7.309.30 uur: Bijeenkomst voor de gezellen; 89 uur: Bibliotheek; 7.30 uur: Kegelclub „De Poedelaars". Gezellen uit het District, die nog aan onze retraite willen deelnemen kunnen zich nog aanmelden bij de Retraiteclub Rapen burg 52. Dinsdag 17 December beginnen we aan de Noveen ter eere van den H. Clemens, welke op eerste Kerstdag sluit voor het welslagen der retraite. Noveenboekjes zijn te verkrij gen aan het Gezellenhuis. Wat men moet medenemen ter retraite: kerkboek, rozen krans, zeep, haarkam en scheergerei. Voor drie dagen brood, vleesch, boter en suiker bonnen. Later wordt nog bekend gemaakt hoe laat we vertrekken. SINT ODO-KOORKNAPEN Zondag: Lof-beurt: St. Gregorius-Groep. Maandag: geen repetitie. Dinsdag: zes uur: Schola (voor onze Kerstviering). Woensdag: Lof-beurt: St. Ambrosius-Groep. Donderdag: zes uur: Schola (Kerstvie- rign!) Vrijdag: vijf uur: Aspiranten; half zes: Crescendogroep. Zaterdag: Lof- beurt: Pius X-Groep. Hallo boys! Voor onze Kerstuitvoering op Zondagmiddag 5 Januari „vliegen" de kaar ten weg. Ik zelf heb er niet eentje meer in huis! Alles is „onderweg" en er zullen niet veel onverkocht blijven! Ik raad daarom jullie ouders en familie aan: voorziet u zoo spoedig mogelijk, want anders grijpt u er naast! Onze boys hebben al 200 kaarten verkocht!! En ze „schreeuwen" nog om meer, maar.we zijn er zoo goed als door heen! Schola!! Bezoekt trouw de repetities, en doet reuze je best; er is nog veel te doen, en er moet dus „ernstig" gewerkt worden. Denkt daaraan, hoor. Die uitvoering moet enorm zijn, en één jongen kan alles beder ven, dus „allemaal" op je post! O zoo! Tot kijks maar weer! Hallo! Kapelaan E. A. M. PAAP. MARIA-CONGREGATIE. Parochie O. L. Vr. Hemelvaart en St. Joseph Dinsdag: 7 uur: M.-C. zooals 2 weken terug, d.w.z. net zoo wat betreft opkomst, collecte en op tijd zijn. Misschien kunnen we dezer dagen al iets aan „propaganda" gaan doen, want we mo gen er nog wel wat leden bij krijgen. Doe nu 'ns je best om met 'n hartelijk woord of 'n welgemeend verzoek 'n vroeger lid (of 'n nieuw) terug te winnen. Verleden Dinsdagavond werd er in de bestuursvergadering controle gehouden. De wegblijvers ontvangen nu bezoek. Ik hoop, dat het helpen zal, 'n kleine aanspo ring doet soms wonderen. De Raad werd als volgt samengesteld: Rie v. Teilingen, prefecte; Riek Goddijn, le seer.; Dora Brandenburg, 2e secr.; Trees Visser, le penningm.; An Peeters, 2e pen- ningm. en als commissarissen: Dymphna v. d. Bogaerd, organiste, To Verplancke, Ali Klein bestuur Euch. Sectie, Truus de Haas, Marie Kriek. W. J. A. MULDER, Pr., Dir. M.-C. KRUISVAART. Cohort Sint Pancras. J Burcht: Anna Paulownastr&at. Maandag 7 uur Gedialogeerde H. Mis. 's Avonds te 7 uur Godfried- en Bonifacius- ban Dinsdag 7.30 uur W. Doyleban. Vrijdag 7.30 uur Willibrordusban. Za terdag 45 uur afrekenen. Asplrantjes St. Jansknapen Woensdag de kleinsten, Za terdag de grooteren, alles op de gewone Cohort „St. Petrus". Burcht: Garenmarkt 36. Zondag 11 uur: Declamatieclub. Verwacht worden: J. Montagne, J. v. Steyn, W. Fris sen en H. Bresser; 2.30 uur: Missieclub „Pa ter Damiaan"; 3 uur: Postzegelclub. Maandag: 7 uur: Adspiranten. Woensdag Geen ontspanning. Vrijdag: 7.30 uur: Gelegenheid tot afteeken en van eischen; 7.30 uur: Repetitie voor onze Kerstviering. Zaterdag: 7 uur: Lodewijk-ban. Cohort Aeternus Pater. Burcht: St. Antonius-Clubhuis. Zondag: 11 uur: Aspiranten. 3.30 uur: Willibrordus-, Èonifaciusban. Dinsdag. 7 uur: Tarcisiusban. Woensdag: 7 uur: Paschalisban. Donderdag: 5 uur: Grego- riusban, Aloysiusban. j£l OEGSTGEEST. Cohort „St. Bernardus." Zondag, St. Elisabethpenning, St. Bosco- ban 11.15 uur Tooneel St. Michielskna- pen 2 uur Installatie St. Jansknapen, waarbij uitgenoodigd worden alle ouders van de Adspiranten, Leiders en Leidsters van de Kruisvaart en haar onderafdeelin- gen. Maandag, 6 uur speekuur (spaar geld November!) 7 uur Schaken (con- fereeren over een ander uur!) Dinsdag, 7 uur Willibrord-ban Woensdag, half 9 uur Gezongen H. Mis voor B. Zandvliet St. Jansknapen in uniform! Na de H. Mis bidden op het Kerkhof 7 uur Miguel Pro-Ban. Donderdag, 6 uur Bosco-ban; Adventsviering. Vrijdag, 7.30 uur: Igna- tiusban Zaterdag, 11 uur: Geel vendel 1.15 uur Dienstban G. v. V. en K. J.) 2 uur stoere jongens 2.30 uur Wit vendel 3 uur Handenarbeid St. Jans knapen 6 uur Fluitclub. Attentie! Maandag tijdens het spreekuur van den Baljuw zijn er kaarten verkrijgbaar voor de Kestuitvoering op 5 Jan. 1941 in Lei den. Voor ouders en belangstellenden kaar ten 60 en 85 cent. Alles contant en alleen tijdens het spreekuur, zoolang de voorraad strekt! VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE. Parochie O. L. Vr. Hemelvaart en St. Joseph Zondag: 3.30 uur: bijeenkomst van alle groepen. Dinsdag: 7.30 uur: H. Mis en Alg. H. Communie. Nieuwe leden kunnen zich aanmelden op de club. Advents-middag. Zondag a.s. om half 4 worden alle leden der Vr. Jeugdbeweging voor 'n gezamen lijke clubmiddag verwacht in haar gebouw. De contributie is voor deze eene keer 10 cent. Alle Maria Congreganisten van afd. B (jongeren) mogen, tegen dezelfde vergoe ding, van deze middag genieten. Weest, om de beperkte ruimte, stipt op tijd. W. J. A. MULDER, Pr., Dir. Parochie Sint Petrus. Zaterdag, 2.153.30 uur Mulo-club. Zondag 3—4 uur Middengroep 4.00 5 15 uur Jongstegroep. Aanmelding nieu we leden op de clubmiddagen, Clubhuis, Hoogewoerd 53. Parochie Hartebrug. Dinsdag, 6.30 uur: Jongste-groep 8 uur Middengroep Donderdag, 6.30 uur Mulogroep 8 uur Charitatief naaien. Aanmelden van nieuwe leden op de club avonden aan de zaal achter de Hartebrugs- kerk. A.S.C.R.V.C. Voor dezen wedstrijd is het ASC-elftal als volgt samengesteld: Doel: Van Berge Henegouwen; achter: P. en L. v. d. Valk; midden: W. Rietbergen; P. van Nierop en J. Abrahams; voor: P. Mooten, J. de la Bije, J. van Nierop, Ch. van Goor en Nije- boer. SCHAKEN LEIDSCHE SCHAAKBOND. De competitie (3e groep). Voor deze groep werd te Woerden een wedstrijd gespeeld met het volgende re sultaat: Woerden IInter Nos I (Boskoop). 1 T. RubenS. J. van Wijk 10 G. WesterhuisA. Sytzema M54 3. C. BreunesseW. de Ruyter 5454 4. A. PeerdemanF. N Kolster 10 5. J. J. M. v. BreukelenA. Loef 10 6. J. M. N. PeerdemanC. P. de Ruyter 10 7. G. J. Bitterling—H. Trimp 01 8. I. G. VerlaakJ. C. Bulk 0—1 9. D. v. MourikC. v. Veen Tzn. 10 10. C. GuldemondW. J. Spaargaren 10 7—3 dus met flink verschil. VOORHOUT ZILVEREN KLOOSTERFEEST Heden is het de dag, waarop Broeder Hyacinthus, zijn zilveren kloosterjubileum viert. Nicolaas Christiaan van der Eist, Lissenaar van geboorte, in deze omgeving dus in het geheel geen onbekende, zal vandaag den dag herdenken, waarop hij voor 25 jaren het kleed der Congregatie van Onze Lieve Vrouw van VII Smarten aanvaardde. Populair is deze broeder om meer dan één reden. Voor allen die dezén jubilaris kennen, en dat zijn er zeer velen, is het nog niet dadelijk te gelooven, dat deze jeugdige broeder zijn zilveren kloos- terfeest viert. De jubilaris is amanuensis der Landbouwwinterschool, in welke fun- tic hij vanaf de oprichting dezer school de ups en downs heeft medegemaakt. Het zy den jubilaris van harte gegund nog vele jaren te arbeiden in het belang van Congre gatie en Maatschappij. Zondag zal het hem dan ook zeker aan belangstelling niet ontbreken. IJsclub. Onder voorzitterschap van den her H. J. Vester kwamen 113 van de 140 leden van de Voorhoutsche IJsclub in jaarvergadering in café Boerhaave bijeen. De secretaris, de heer P. N. Vester, las, na het openingswoord, de notulen. De pen ningmeester de heer G. M. Prins bracht vervolgens zijn financieel overzicht uit, waaruit bleek' dat de inkomsten hadden bedragen 378.87 en de uitgaven 346.23, zoodat zijn boeken gesloten werden met een batig saldo van 32.64 in tegen stelling met voorgaand jaar n.l. 140.17. Het jaarverslag van den secretaris was dit keer in verband met het langdurige ijs vermaak van het afgeloopen jaar zeer uit voerig, waardoor vele herinneringen weer werden opgehaald. Een welverdiend applaus kreeg deze functionaris voor zijn arbeid te incasseeren, waarna de heer J. Boere als lid der kascontrole-commissie verslag van die commissie uitbracht. Hier na volgde voorlezing van het jaarverslag van het hoofdbestuur van den Z.H.IJ., waarna de zich herkiesbaar stellende be stuursleden G. M. Prins en L. P. Zonneveld met overgroote meerderheid van stemmen door de vergadering werden herkozen. De heer C. J. Zonneveld bracht bracht namens de leden een dankwoord aan het bestuur voor het vele werk gedurende het laatst verloopen ijsseizoen in het belang der vereeniging verricht, terwijl de voor zitter een woord van .dank bracht aan de winkeliers in deze gemeente, die op zoo spontane wijze wederom hebben medege werkt om de traditioneel geworden ver rassing voor de leden mogelijk te maken. Het officieele gedeelte werd hierna ge sloten, terwijl nagenoeg allen tot 11 uur gezellig bijeen bleven. Ziekenfonds. Jaarverslag 1 Dec. 1939 t/m 30 Nov. 1940. Omtrent het verloop der werkzaamheden en het financieel verslag van het R.K. ziekenhuisfonds alhier plaat sen wij het volgende. Het aantal verzéker- den bedroeg dit jaar 1881, waarvan 1016 enkel-verzekerd 56 dubbel-verzekerd en 809 kinderen verzekerd zijn. Het aantal ver pleegden was dit jaar 35 personen, waar onder een dubbel-verzekerde met een to taal van 614 verpleegdagen. Het financieels gedeelte. Uitgaven: verpleging 1740. bodeloon 414.30; salarissen 175.10; ver voer 87.45; diversen 69.75. Totaal 2486.60. Ontvangsten aan contributie 4142.70 in totaal. Aldus te samen met het batig saldo van het v. j. ad f 669.80 een batig saldo in kas van 2325.90. Geboren: Hubertus Hendricus z. van J. A. Zuidhoek en M. v. Stijn Albertus Johannes z. van J. P. v. Steijn en E. Mou- ritz Adriana Maria d. van H. H. Dijssel- bloem en Th. C. Langeveld. Ondertrouwd: Johannes Francis- cus Petrus van Kesteren, 26 j. en Theodora Elisabeth Maria Ruigrok, 22 j. KATWIJK Record. Dank zij de toename van het aantalaanvoerders vanwege de scherpere controle door de overheid op het verplicht veilen, en mede door de gunstige prijzen de tuinbouwproducten gemaakt in het afgeloopen seizoen, heeft de omzet aan de groentenveiling het nog niet gekende cijfer van 600.000.bereikt. Geboren: Marie Johanna d. van J. v. d. Vijver en J. Kuipers Jacob z. van M. Schaap en A. Durieux Nelly d. van C. v. d. Plas en J. de Vreugd Leuntje d. van C.'V. Duyn en L. Kloos Jacoba d. van J. Pronk en A. Hus. Ondertrouwd: C. Kuijt en E. Dijk huizen W. Krijgsman en A. Zuijderduin J. van Duijn en K. Oiland. Gehuwd: K. de Mol en A. van Duyn. Overleden: Wilhelmina Maria de Wit 64 j. Anna Maatjes, echtg. van W. Aan- hane, 75 j. Cornelis v. Tricht 81 j. LEIDEN, 13 Dec. Groentenveiling. Per 100 kg.: roode kool 4.48, savoye kool 7.703.92, groenekool f 2.503.92, boe renkool 46, rapen 3, prei 4.407. kroten 2.80, kroten, gokookt 7—12, uien 4.48, peen 3.109.20, spruiten 8 18, andijvie 211, sla f 1016, Nero 11.2014.50, knolselderie 5.909.80, witloof 823, spinazie f 1020, tomaten A 10—27, tomaten B 23.60, idem C 10—26.60, idem CC 8—16.60, per 100 stuks: salade f 2.104.00, knolselderie 3 9.50, per 100 bos: pieterselie f 1.102.10, radijs 2.20, selderie 1.303.50, peen 3.50—8.20. Kaas. Aanvoer totaal 38 partijen waar van 29 partijen Goudsche kaas le soort 41.50 en 9 partijen Leidsche kaas le soort 39 per 50 kg. Handel vlug. UTRECHT, 14 Dec. Vee. Totaal aanvoer: 2050 stuks, waarvan 350 koeien; 230 vaar zen 400, 170 pinken 300, 250 melkkoeien 430, 260 kalfkoeien f 480, 180 varekoeien 340 per stuk, handel vlug, hooge prijzen; 100 magere kalveren 80180 per stuk, handel vlug, duurder; 120 nuchtere kalve ren; 1100 magere varkens en schrammen: resp. 25—40 en 17—25, 300 biggen f 9 177 per stuk, handel vlug, hoogere prij zen. Kleinhandel: 200 kg. kaas 1.001.30 per kg. 13000 eieren. Pluimvee, kippen f 1.502.25, eenden 1.001.80, hazen 4.507.00, duiven 40 50 cent per paar, ganzen 5.508.50, ko nijnen 1.30—4.00, jonge hennen 1.30 2 25 en jonge hanen 1.001.70 per stuk. LEIDERDORP, 13 Dec. Veiling. Konij nen 4.00—8.25, jonge konijnen 40—60 cent en eenden f 0.901.20 per stuk. TER AAR, 13 Dec. Centrale Veiling. Andijvie 822 cent, Boerenkool 1121 cent slavellen 10 cent, waschpeen 3.70, uien 3.io4.00, prei 4.004.20, spruitkool 15 witte kool f 3.00, savoye kool f 3.50, groene savoye kool f 3.50, witlof f 5.00 14.80, bospeen 3.50, sla f 1.00—1.70, en bloemkool 4 cent. VINKE VEEN, 12 Dec. Groentenveiling. Witlof I f 14—18, idem II f 10—13, andij vie 2—7.60 per 100 kg. Peen 6—10 per 100 bos, selderie 3.70 per 100 bos.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 7